Dus ze staan op film. Deel die beelden maar.quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:46 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
[..]
https://www.ad.nl/buitenl(...)j-overleed~ac3a1da4/
Daarom waarschijnlijk.
Ook nog ja ...quote:Op dinsdag 19 juli 2022 12:48 schreef ReplaR het volgende:
Dat stoeien bij bepaalde figuren is een manier om mensen te beroven.
Nee. Maar wel zeer bewust over de reling gejonast.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:16 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ze hebben hem vermoord? met voorbedachte raden?
Jonassen is een onschuldig grapje. Wanneer het goed is uitgevoerd. Hier ging het verkeerd. Een ongeluk dus.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:17 schreef maily het volgende:
[..]
Nee. Maar wel zeer bewust over de reling gejonast.
Dat noem ik geen ongeluk.
Dat is wat mensen relatief vaak doen, ja.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:22 schreef suzi1 het volgende:
als iets verkeerd gaat dan ren je ook meestal weg ja
Laat de fokknokploeg maar weten wanneer je graag onschuldig in het water gejonast wilt worden, niet te snel in de winter is het grapje leuker voor het publiek.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:21 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jonassen is een onschuldig grapje. Wanneer het goed is uitgevoerd. Hier ging het verkeerd. Een ongeluk dus.
Ah kijk, jij leidt het onderzoek?quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:21 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Jonassen is een onschuldig grapje. Wanneer het goed is uitgevoerd. Hier ging het verkeerd. Een ongeluk dus.
Het is watquote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:39 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Laat de fokknokploeg maar weten wanneer je graag onschuldig in het water gejonast wilt worden, niet te snel in de winter is het grapje leuker voor het publiek.
Je hoeft het onderzoek niet te leiden, om te weten dat het hier niet ging om een moord.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:40 schreef SQ het volgende:
[..]
Ah kijk, jij leidt het onderzoek?
En de rest trouwens ook. Laten we nou eens afwachten tot er meer over bekend is, voordat we conclusies trekken en elkaar daar over in de haren vliegen.
In nl moord met voorbedachte rade niet, doodslag wel degelijk. Verder is het België en weten we niet hoe moord daar wettelijk gedefinieerd is.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 08:45 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je hoeft het onderzoek niet te leiden, om te weten dat het hier niet ging om een moord.
Dat je geen eindconclusie kan trekken, wil dat niet zeggen dat je geen enkele conclusie kan trekken.
"Man verdrinkt na jonassen in Gent" klinkt toch anders dan "Neo Nazi's flikkeren neger van brug"quote:Op maandag 18 juli 2022 10:50 schreef 1superbeschuitje het volgende:
https://www.hln.be/gent/w(...)-spoorloos~aafbe551/
In het filmpje wordt op 00:25 gezegd dat het slachoffer van Afrikaanse afkomst is en gesuggereerd dat het motief zinloos geweld / racisme zou kunnen zijn.
Ik ga volgende week op vakantie in België als ik daar ben kan ik wel even inloggen op het Belgische internet en het opzoeken. Als ik dan weer terug in Nederland ben zal ik de definitie hier posten.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 09:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In nl moord met voorbedachte rade niet, doodslag wel degelijk. Verder is het België en weten we niet hoe moord daar wettelijk gedefinieerd is.
Ja, een dag later wel ja. Dacht je dat ze Teletekstpagina 127 voor eeuwig zouden reserveren voor dit verhaal?quote:Op maandag 18 juli 2022 09:21 schreef maily het volgende:
[..]
De link gaat naar een schietpartij in de USA.
Ik weet zeker dat dit in Belgie ook geen moord is. En ook geen doodslag.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 09:55 schreef Basp1 het volgende:
[..]
In nl moord met voorbedachte rade niet, doodslag wel degelijk. Verder is het België en weten we niet hoe moord daar wettelijk gedefinieerd is.
Gaan de daders vrijgesproken worden met als reden een ongelukje?quote:Op vrijdag 22 juli 2022 12:15 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik weet zeker dat dit in Belgie ook geen moord is. En ook geen doodslag.
En je mag je nog niet voortgeplant hebben.quote:
Geen moord/doodslag =/= vrijgesproken. Als jij een autoongeluk veroorzaakt met grote gevolgen, is de kans ook aanwezig dat je een bepaalde 'straf' krijgt.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 12:21 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Gaan de daders vrijgesproken worden met als reden een ongelukje?
Daar denkt ons OM toch soms anders over.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 12:27 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Geen moord/doodslag =/= vrijgesproken. Als jij een autoongeluk veroorzaakt met grote gevolgen, is de kans ook aanwezig dat je een bepaalde 'straf' krijgt.
Ik zeg toch nergens dat een autoongeluk nooit als doodslag gezien kan worden?quote:Op vrijdag 22 juli 2022 13:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Daar denkt ons OM toch soms anders over.
Doodrijden Gerard (66) op Tilburgse Besterdring is volgens OM doodslag
quote:De een zegt dat hij ‘geen rol speelt bij het incident’ en de ander ‘zit er zó doorheen dat-ie het niet meer ziet zitten’. De twee Zeeuwse verdachten van het in het water gooien van Hakim Mutyaba (die daarbij verdronk) verklaren verschillend over hun rol bij het fatale incident van 17 juli in Gent. De raadkamer in Amsterdam behandelt deze week hun overlevering naar België.
In de vroege ochtend van zondag 17 juli werd Hakim (53) aan de Lousbergkaai in Gent over de omheining van een brug in het water gegooid. De man kon niet zwemmen en verdronk. De verdachten - die als het goed is op camerabeelden staan - gingen ervandoor toen ze zagen dat Hakim niet meer boven kwam. Het incident gebeurde na een avond stappen op de Gentse feesten. De verdachten en het slachtoffer hebben elkaar daar waarschijnlijk leren kennen.
De twee verdachten van 23 en 25 jaar uit Goes werden de dagen daarna snel opgepakt in Nederland. De 25-jarige werd één dag na het drama opgepakt, de 23-jarige meldde zich twee dagen daarna zelf.
"Eerst tot rust komen is beter dan in een aftandse Belgische cel gaan zitten"
- Advocaat Woltring
De 25-jarige verzet zich niet tegen zijn overlevering naar België. Volgens zijn advocaat ‘is het allemaal anders gegaan dan in de media is beschreven’. In diverse kranten stond het verhaal dat Hakim, die oorspronkelijk uit Oeganda komt maar al jaren in België woonde, ‘jonassend’ (aan armen en benen dus) in het water werd gegooid.
,,Laat ik het zo zeggen: ik heb hem zelfs moeten uitleggen wat jonassen is. Mijn cliënt zegt dat hij geen rol speelt bij het incident, daar wil ik het voor nu bij laten”, aldus advocaat Schönfeld. Dat het incident op camera's zou staan, zegt de advocaat weinig. ,,Heeft u de beelden gezien, ik heb ze niet gezien. Dit is wat mijn cliënt zegt.”
De 25-jarige verzet zich niet tegen overlevering omdat hij ‘gezien de ernst van de gebeurtenissen’ niet denkt dat zijn voorlopige hechtenis in Nederland snel zal worden geschorst, als hij zich in een wekenlange procedure gaat verzetten tegen overlevering. Dus kan hij maar beter naar België om daar de procedure op gang te laten komen.
‘Tot rust komen’
De 23-jarige verdachte verzet zich wel tegen overlevering. Volgens de advocaat die hem in die procedure bijstaat vooral ‘om tot rust te komen’. ,,Dat is beter dan in België in een of andere aftandse cel te gaan zitten,” aldus advocaat Woltring. ,,Hij is zich echt rot geschrokken, zit er helemaal doorheen, zo erg dat-ie het leven echt niet meer zag zitten.”
Uit zijn woorden blijkt dat zijn cliënt zich wél een rol toedicht bij het fatale incident. ,,Er was geen ruzie ofzo, integendeel. Ze waren wat aan het dollen en lachen en er was gedronken.” Volgens Woltring lijkt het hele incident op een totaal uit de hand gelopen grap. ,,Volgens mij probeerde het slachtoffer eerst mijn cliënt of de andere verdachte in het water te duwen en werd hij daarna zelf in het water gegooid. Met helaas vreselijke gevolgen. En waarom ze dan zijn gevlucht? Tja...”
De raadkamer behandelt vandaag de overlevering van de 25-jarige verdachte. Niet duidelijk is nog wanneer hij dan precies wordt overgeleverd, maar dat zal binnen tien dagen zijn. ,,We hebben ingestemd met overlevering,” zegt advocaat Schönfeld. ,,Alles gaat volgens de regels. Mijn cliënt zegt dat hij niets te vrezen heeft.”
De overlevering van 23-jarige kan nog wel even duren. Daar moet de rechtbank in Amsterdam binnen zestig dagen over beslissen.
Dood zijn is ook niet noodzakelijk:quote:Op zondag 17 juli 2022 20:41 schreef Leandra het volgende:
[..]
En bij voorkeur voor je kinderen hebt (het is immers een Darwin award omdat je je genen uit de pool hebt gehaald voor er reproductie is), ook die kans is bij een 53-jarige een stuk kleiner dan bij een 23-jarige.
Hoe het precies gegaan is weet ik natuurlijk niet, maar als iemand bij het water gejonast wordt die niet kan zwemmen, kan ik me haast niet voorstellen dat diegene dan niet zegt dat hij niet kan zwemmen.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:09 schreef Pleun2011 het volgende:
Waarom kon het slachtoffer niet zwemmen.. dat is toch niet iets waar je vanuit gaat als je iemand in het water gooit. Wanneer ik iemand in het water gooi dan denk ik altijd: "ach, die klimt er wel weer uit"
Is in Oeganda niet zo populair. Een krokodil, nijlpaard of ander dier in de jungle is meestal sneller. Of hebt opeens last van wormpjes waar je nooit meer vanaf komt.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 19:09 schreef Pleun2011 het volgende:
Waarom kon het slachtoffer niet zwemmen.. dat is toch niet iets waar je vanuit gaat als je iemand in het water gooit. Wanneer ik iemand in het water gooi dan denk ik altijd: "ach, die klimt er wel weer uit"
Typisch Belgisch ook.quote:Op vrijdag 6 januari 2023 18:15 schreef Sunshine1982 het volgende:
Ricardo de V. (23) die Hakim in het water gooide met dood als gevolg, komt vrij na betalen borgsom: ‘Het was niet zijn bedoeling’
De Nederlandse verdachte die samen met een vriend Hakim Mutyaba (53) tijdens de Gentse Feesten in het water gooide, is woensdag onder voorwaarden vrijgelaten. Dat gebeurde na het betalen van een borgsom van 2000 euro, bevestigt zijn advocaat Thomas Gillis.
https://www.ad.nl/buitenl(...)-bedoeling~a5452f7a/
Vrij na 2000 euro te lappen en hij bedoelde het niet zo. Dat de twee vrienden na het jonassen de hulpdiensten niet hebben gebeld en zijn weggelopen wordt niet vermeld.
Op je 53e is de kans op een Darwin sowieso wat kleiner, omdat de kans groot is dat je dan al een kind hebt gekregen. Voor een Darwin Award moet je jezelf dood/onvruchtbaar hebben gemaakt voor je eerste kind. Anders leven je genen door en dat is niet Darwin.quote:
quote:GENT - Op terugweg van de Gentse Feesten twee jaar geleden overleed Hakim Mutyaba (53). Hij werd in het water aan de Lousbergbrug gegooid, kon niet zwemmen en overleed. De Nederlanders die betrokken waren bij zijn verdrinkingsdood kregen vandaag hun straf te horen. De man die Hakim duwde, kreeg vier jaar effectieve celstraf, de man die ernaast stond twee jaar. Ze zijn de nabestaanden van de man ook een grote schadevergoeding verschuldigd.
“Ze waren twee handen op één buik, onafscheidelijk. Die dag is zijn wereld ingestort. Zijn vader was zijn alles. Dagenlang kwam hij zijn bed niet uit. Beseffen deze mannen wat ze hebben gedaan?” Dat vroeg advocate Amber Nabli zich af. Zij staat de oudste zoon van Hakim Mutyaba (53) bij.
Voor de Gentse rechtbank werd op 18 november het proces gepleit rond diens verdrinkingsdood van twee jaar geleden. “Hij was een geliefde vader en vriend, een harde werker die twintig kilometer heen en terug fietste voor zijn job. Iemand die zijn familie steunde, zelfs financieel”, getuigden zijn nabestaanden één voor één. “Zijn dood laat een grote leegte na.”
Twee Nederlanders waren betrokken bij de feiten. Toevallig kwamen ze die ochtend Hakim tegen op terugweg van de Gentse Feesten en raakten ze aan de praat. “Er was een speelse omgang, maar plots gooide een van hen hem in het water”, duidde de procureur. “Ze liepen weg, maar keerden terug en keken over de reling. Toch gaven ze hem geen hulp.”
Antwoorden
De procureur vorderde voor V, de Nederlander die Hakim in het water gooide, 30 maanden cel, voor O. 18 maanden. “Als ze de klok kunnen terugdraaien, dan zouden ze dat doen”, zei de procureur op de zitting. “Maar hiervoor moeten ze een gepaste straf krijgen.” Zij liet de optie van probatievoorwaarden open zodat de Nederlanders kunnen werken aan zichzelf.
De nabestaanden vroegen in de rechtbank antwoorden van de twee Nederlanders. “Als je iemand ziet verdrinken, dan doe je toch iets? Je springt in het water of je roept of je belt om hulp. Niets deden ze. Waarom toch?”, pleitte advocaat Ercan Tok, die familie van Hakim bijstaat.
Volgens A.V. die Hakim in het water gooide, liepen ze weg, omdat hij bang was dat hij slaag zou krijgen omdat hij Hakim in het water gooide. Volgens de andere M.O. was hij in paniek en wist hij niet wat te doen. Advocaat Tim Smet, die M.O. bijstaat, verklaarde dat zijn cliënt zijn verantwoordelijkheid neemt. “Hij had hulp moeten bieden.”
“Hij heeft Hakims dood op zijn geweten, dat staat vast”, pikte advocaat Thomas Gillis in voor V. “Door een tragische jeugd is zijn persoonlijkheid misvormd en raakte hij verslaafd. Hij was laf en onvolwassen en moet daarvoor worden gestraft. Maar hij is jong en hoort niet thuis in de gevangenis. Geef hem de kans om te werken aan zichzelf. Dat wil hij doen.”
50.900 euro boete
Nu kennen de mannen dus hun straf: vier jaar effectieve celstraf voor de man die Hakim duwde, de andere man kreeg twee jaar. Beide beklaagden moeten samen ook een totale schadevergoeding van 50.900 euro betalen aan de nabestaanden van Hakim.
Volgens de rechtbank zagen beide beklaagden het slachtoffer verdrinken en weigerden ze hem hulp te geven. “Beide beklaagden konden inschatten dat de beklaagde op het moment van de feiten dronken was, waardoor hij zich in een kwetsbare positie bevond.” Volgens het vonnis is een effectieve gevangenisstraf nodig om de beklaagden op de ernst van het feiten te wijzen. “Elk normaal voorzichtig en vooruitziend persoon zou zich na dergelijke feiten vergewissen van de toestand van zijn slachtoffer. Ondanks dat het slachtoffer in groot levensgevaar verkeerde, weigerde de tweede beklaagde manifest en flagrant om hulp te bieden. Dit getuigt van een verregaande onverschilligheid voor de mogelijks fatale gevolgen van zijn handelen”, aldus het vonnis over de Nederlander die Hakim in het water gooide. Voor de andere beklaagde volgde de rechter een zelfde redenering.
De Nederlander die Hakim in het water duwde, was op de ziting aanwezig en werd nadien onmiddellijk aangehouden.
https://m.nieuwsblad.be/cnt/dmf20241129_95483110
Fijn dat buitenlanders die zich misdragen eindelijk eens gestraft worden, maar de straf had wel wat hoger gemogen imo.quote:Nu kennen de mannen dus hun straf: vier jaar effectieve celstraf voor de man die Hakim duwde, de andere man kreeg twee jaar.
Domme mensen discount weer idd.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |