quote:Leger ingezet bij RIVM voor boerenprotest, zeker 15 vrachtwagens paraat
Defensie heeft meerdere vrachtwagens richting de Rijksdienst voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gestuurd. Dat is gebeurd met het oog op het boerenprotest dat voor morgen gepland staat. Het zijn ongeveer vijftien vrachtwagens, met ongeveer veertig militairen.
De vrachtwagens staan er op verzoek van de burgemeester van De Bilt. Het is de bedoeling dat ze straten afsluiten. Er zijn nu ook al blokkades opgesteld, dat heeft te maken met de onvoorspelbaarheid van de protesten, zegt de woordvoerder van de gemeente. Bij eerdere boerenprotesten werden in Den Haag ook al legervrachtwagens ingezet.
In Utrecht verboden
In de provincie Utrecht is het vandaag en morgen verboden om te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
[twitter]https://twitter.com/jeroenwetzels/status/1285610803845050369[/twitter]
Actiegroep Farmers Defence Force heeft zijn achterban nu opgeroepen om met de auto naar het protest te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
Enige gemeente
De Bilt is de enige gemeente die om bijstand van Defensie heeft gevraagd, zegt een woordvoerder van het ministerie.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-vrachtwagens-paraat
quote:Demonstraties met tractoren in meerdere regio's verboden
In navolging van Utrecht hebben nu meerdere veiligheidsregio's een demonstratie met landbouwvoertuigen verboden voor morgen. Farmers Defence Force (FDF) heeft een grootschalige actie aangekondigd waar ook veel tractoren bij worden verwacht.
Het gaat om onder meer de veiligheidsregio's in Groningen, Flevoland en de Gooi- en Vechtstreek. Bij het RIVM in De Bilt worden demonstranten verwacht. Daar is inmiddels het leger ingezet om blokkades op te zetten.
Lelystad Airport
Volgens de Veiligheidsregio Flevoland heeft de FDF via sociale media opgeroepen om met tractoren te komen demonstreren, met als mogelijke locatie Lelystad Airport.
Om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen, is besloten om op 21 en 22 juli een verbod in te stellen op het demonstreren met landbouwvoertuigen. Dat verbod geldt op de openbare weg, parkeerplaatsen en andere openbare plaatsen in de veiligheidsregio Flevoland.
Volgens de Veiligheidsregio Groningen is duidelijk geworden 'dat representanten van boeren, waaronder Farmer Defence Force, opnieuw voornemens zijn op grote schaal demonstraties, blokkades of andere ontwrichtende acties te organiseren'. Daar geldt het verbod op 22 juli, van middernacht tot middernacht.
Demonstraties niet gemeld
Volgens de veiligheidsregio in Groningen hebben in het recente verleden 'demonstraties van groepen boeren en sympathisanten met trekkers en andere zware (landbouw)voertuigen op verschillende plekken geleid tot opstoppingen en gevaarlijke situaties. Deze demonstraties waren vooraf niet gemeld. Hierdoor was het niet mogelijk om afspraken te maken over hoe op een veilige manier gedemonstreerd kon worden'.
De veiligheidregio Gooi- en Vechtstreek meldt dat het Mediapark ook een mogelijk doelwit zou zijn van FDF. Er is een verbod ingesteld 'om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen'.
In de provincie Utrecht was het al verboden om vandaag en morgen te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
Met de auto
FDF heeft zijn achterban opgeroepen om met de auto naar het protest in De Bilt te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)tratie-met-tractoren
In Rusland zijn kommunalkas weer hip.quote:Op woensdag 22 juni 2022 20:57 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Klinkt als een goed plan. Wat wel echt een uitdaging wordt bij het splitsen van deze oudere woningen, is voldoende geluidsisolatie.
Met name onze nieuwe aanwas staat er vrij aardig om bekend het nodige aan (geluids)overlast te geven. Ik kan helaas uit ervaring vertellen dat er tegen dit soort asociale primitievelingen haast geen geluidsisolatie is opgewassen.
Dan zou je daar, als het even tegen zit, op je oude dagje mee opgescheept zitten.
Je moet wel knettergek zijn als je je huis laat splitsenquote:Op woensdag 22 juni 2022 20:40 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Er is nog een andere optie dan bijbouwen, alleen zal die veel minder populair zijn.
Woningen opsplitsen. En dan bedoel ik geen huisjesmelken door een stadswoning in 6 kamers op te delen zoals we het 'splitsen van woningen' nu meestal kennen.
Maar juist het splitsen van gezinswoningen in de jaren 60 tot jaren 00 wijken die vaak vrijwel volledig uit gezinswoningen bestaan. Als je daar vergunningen toe staat met een aantal randvoorwaarden om bijvoorbeeld 1 op de 8 woningen per straat te splitsen, dan zijn er heel veel woningen te winnen. Iets wat bovendien de doorstroming op de woningmarkt kan verbeteren. Veel ouderen willen immers best kleiner wonen, maar niet weg uit hun vertrouwde straat/buurt.
Bij de randvoorwaarden kun je dan denken aan minimaal aantal m2 per appartement, minimaal één parkeerplaats op eigen terrein, buitenruimte voor de bovenwoning etc.
De gemiddelde woonoppervlakte per persoon is afgelopen decennia enorm gegroeid en huishoudens zijn enorm gekrompen. Meer passend aanbod voor kleine huishoudens kan veel oplossen.
Reiskosten declareren bij de FDFquote:Op woensdag 22 juni 2022 20:57 schreef quirina het volgende:
Vervelende boeren.. duurde lang voordat ik thuis was!
Het kan prima. Het is de politieke onwil en kortzichtigheid waardoor het nog niet is gebeurt.quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:18 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
We kunnen helemaal niet bouwen, voor niemand niet.
Welke politieke onwil? Die om de wet te breken?quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:22 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Het kan prima. Het is de politieke onwil en kortzichtigheid waardoor het nog niet is gebeurt.
De politieke onwil om qua huisvesting te focussen op mogelijkheden. In plaats daarvan maakt men het daar waar het kan moeilijker en moeilijker, zodat enkel de doorgewinterde projectontwikkelaar zich een weg weet de banen door her oerwoud van vergunningen en regeltjes, en de mogelijkheid tot enigszins betaalbaarheid en haalbaarheid , -zeker in het licht van de huidige inflatie-, voor de middenklasse onmogelijk wordt gemaakt.quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:23 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Welke politieke onwil? Die om de wet te breken?
Vrijwel elk bouwproject gaat de shredder in zolang de stikstofhuishouding niet op orde is. Dat probleem aanpakken is het tegenovergestelde van onwil en kortzichtigheid.quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:22 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Het kan prima. Het is de politieke onwil en kortzichtigheid waardoor het nog niet is gebeurt.
Je valt al langer in herhaling en relevanter worden je opmerkingen er niet op.quote:Op woensdag 22 juni 2022 21:35 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Ik kan in de herhaling blijven vallen, maar ik heb aan de hand van je reacties niet het idee dat je over het vermogen beschikt om het te begrijpen. Ik ga nog 1 poging doen:
Het blijft dom om met een trekker op dat soort wegen te gaan rijden, het wachten is op de eerste dode.quote:Op woensdag 22 juni 2022 20:55 schreef Leandra het volgende:
Okay dat "kind" in die trekker die bij Veenendaal crashte is iig geen jong kind:
[ twitter ]
A15 Rijnmond lijkt me ook lachen. De transportsector en de petrochemie gaan dan wel steigeren denk ik.quote:
Tuurlijk , lekker trekker Trek doenquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:13 schreef LXIV het volgende:
Zojuist kwamen de boeren die geprotesteerd hadden weer terug in het dorp met hun trekkers. Ik denk dat de meeste van die jongens tussen de 16 en de 25 jaar oud waren. Meestal hadden ze een blond meisje van zo'n jaar of 15-18 naast zich in de cabine zitten. Voor hun was dit vandaag gewoon een leuk dagje uit en een sociaal event.
Denk ik ook. En teveel gedoe op zo'n warme dag. Diquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tuurlijk , lekker trekker Trek doen
Pa blijft wel thuis , die moest de koeien melken en de verrekes voeren
Lolquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Tuurlijk , lekker trekker Trek doen
Pa blijft wel thuis , die moest de koeien melken , de verrekes voeren en de Mercedes wassen
Komt heel verstandig over, die henk bleker het tegenovergestelde, komt echt wartaal uitquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:34 schreef Minimunt het volgende:
Deze John Arink op Rtl, helemaal eens met die man.
Is dat diegene die zegt dat het anders moet qua intensieve landbouw, waardoor je juist meer boeren nodig hebt? Goed verhaal wel jaquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:34 schreef Minimunt het volgende:
Deze John Arink op Rtl, helemaal eens met die man.
En dan ook nog zeggen dat je geen vertrouwen hebt in de politiek, als kers op de taartquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:38 schreef mcmlxiv het volgende:
Henk Bleker als vriend van de boeren, dan ben je mooi genaaid als boer. Gewoon het aloude verdedigen van het grootkapitaal, niet meer niet minder.
Wat een natte scheet, die man. Een typische ex-politicus die volledig praat in het straatje waar hij nu in zit. Zoals hij zelf al afsloot: als een politicus iets adviseert, doe dan het omgekeerde.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:36 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
Komt heel verstandig over, die henk bleker het tegenovergestelde, komt echt wartaal uit
Dit is inderdaad wel waar jaquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:38 schreef mcmlxiv het volgende:
Henk Bleker als vriend van de boeren, dan ben je mooi genaaid als boer. Gewoon het aloude verdedigen van het grootkapitaal, niet meer niet minder. Dat is ook het echte probleem, veel boeren kunnen alleen maar groter, groter, groter om hetzelfde te verdienen. Miljoenen investeren om een modaal inkomen te verdienen, dat is de sector van Henk bleker
Jup.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:37 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Is dat diegene die zegt dat het anders moet qua intensieve landbouw, waardoor je juist meer boeren nodig hebt? Goed verhaal wel ja
Bleeker is een farce
Wat ik zo gek vind: iedereen die ik hierover spreek is net als ik bereid om, zeg 25%, meer voor vlees te betalen als dat bijdraagt aan de oplossing.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:43 schreef Minimunt het volgende:
[..]
Jup.
Henk Bleeker kraamde echt wartaal uit. Het is gewoon de wil om niet te volledig veranderen en feiten van de afgelopen jaren te weerleggen wat de veehouderij juist meer in een hoek drukt.
Luchtwassers, emissiearme vloeren. Allemaal kostbare flutmaatregelen van de VVD en CDA (lees rechtse partijen) waar het geld uiteindelijk bij die producenten terecht is gekomen.
We moeten naar een eerlijke prijs voor de boer, op een minder intensieve manier van veehouden. Dan maar wat euro´s meer voor vlees en minder vlees op het bord. Maar mensen willen dit helaas niet onder ogen zien.
Dan hou je uiteindelijk boeren over die wel voor eten zorgen (minder export), hun geweldige vak op een normale manier kunnen uitoefenen (lees: geen megastallen aan duizenden varkens door meerdere medewerkers worden opgefokt voor de slacht) enz enz enz..
Net zoals dat een grote hoeveelheid afkomstig uit Nederland in het buitenland terechtkomt.quote:Op woensdag 22 juni 2022 23:06 schreef cherrycoke het volgende:
en nu een echt onderzoek van het TNO : https://publications.tno.(...)NO-2020-Nitrogen.pdf
conclussie:
er komt een groot gedeelte van het stikstof uit het buitenland.
groentjes.
Als je Randstad aanpakt, dan vind ik ook dat je alle uitzendbureaus moet aanpakken.quote:Op woensdag 22 juni 2022 23:27 schreef de_boswachter het volgende:
Pak die tering Randstad maar flink aan.
Het probleem daarmee is dat wij dit niet bepalen. De supermarkten hebben de macht op dit gebied, die stellen feitelijk de prijzen vast voor vrijwel alle landbouwproducten en die schromen geen middel om hun prijs af te dwingen.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:50 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Wat ik zo gek vind: iedereen die ik hierover spreek is net als ik bereid om, zeg 25%, meer voor vlees te betalen als dat bijdraagt aan de oplossing.
En toch wordt hier in de discussie (voor zover ik weet), maar weinig aandacht aan besteed.
Eigenlijk is het dus nog veel erger met de boeren dan we denken.quote:Op woensdag 22 juni 2022 23:06 schreef cherrycoke het volgende:
en nu een echt onderzoek van het TNO : https://publications.tno.(...)NO-2020-Nitrogen.pdf
conclussie:
er komt een groot gedeelte van het stikstof uit het buitenland.
groentjes.
Het draagt niet bij aan de oplossing want het vlees dat wij hier eten komt grotendeels uit het buitenland. De grootste Nederlandse boeren willen vooral goedkoop en massaal produceren voor de export.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:50 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Wat ik zo gek vind: iedereen die ik hierover spreek is net als ik bereid om, zeg 25%, meer voor vlees te betalen als dat bijdraagt aan de oplossing.
En toch wordt hier in de discussie (voor zover ik weet), maar weinig aandacht aan besteed.
Terecht.quote:Op donderdag 23 juni 2022 06:43 schreef Nielsch het volgende:
Dat kan alleen met een vleestax. Onderzoek heeft uitgewezen dat mensen bij het instellen van een vleestax minder vlees gaan kopen. Dus raadt eens wie daar tegen zijn?
henk Bleker krijgt al decennia lang heel veel subsidie voor de weilanden war ie zijn paardjes laat lopenquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:38 schreef mcmlxiv het volgende:
Henk Bleker als vriend van de boeren, dan ben je mooi genaaid als boer. Gewoon het aloude verdedigen van het grootkapitaal, niet meer niet minder. Dat is ook het echte probleem, veel boeren kunnen alleen maar groter, groter, groter om hetzelfde te verdienen. Miljoenen investeren om een modaal inkomen te verdienen, dat is de sector van Henk bleker
Tja al die boeren vinden kaal grasland ook ‘natuur’.quote:Op donderdag 23 juni 2022 06:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
henk Bleker krijgt al decennia lang heel veel subsidie voor de weilanden war ie zijn paardjes laat lopen
dat is zogenaamd natuur geworden
Dat klopt, alleen is dan het resultaat dat de supermarkten en de staatskas die 25% verdelen.quote:Op woensdag 22 juni 2022 22:50 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Wat ik zo gek vind: iedereen die ik hierover spreek is net als ik bereid om, zeg 25%, meer voor vlees te betalen als dat bijdraagt aan de oplossing.
En toch wordt hier in de discussie (voor zover ik weet), maar weinig aandacht aan besteed.
Precies, een binnenlandse afname van consumptie zorgt er alleen maar voor dat er meer geëxporteerd gaat worden.quote:Op donderdag 23 juni 2022 09:57 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat klopt, alleen is dan het resultaat dat de supermarkten en de staatskas die 25% verdelen.
Niet dat de boeren er 25% meer aan overhouden.
Wat heeft Unique er nu weer mee te maken?quote:Op woensdag 22 juni 2022 23:42 schreef maan_man het volgende:
[..]
Als je Randstad aanpakt, dan vind ik ook dat je alle uitzendbureaus moet aanpakken.
De staatskas heeft juist 25miljard euro voor de oplossing gereserveerd. Ik vind dat ze die hogere opbrengst best in de staatskas mogen storten.quote:Op donderdag 23 juni 2022 09:57 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat klopt, alleen is dan het resultaat dat de supermarkten en de staatskas die 25% verdelen.
Niet dat de boeren er 25% meer aan overhouden.
Zoals die aangereden trekker gisteren. Geen idee hoe je daar moet komen en tegelijk trekkers moet mijden.quote:Op donderdag 23 juni 2022 16:04 schreef Tourniquet het volgende:
Gewoon even omrijden met je ambulance en niet zo provoceren ja!
[ afbeelding ]
"Dan hadden die maar langs een weg moeten rijden waar geen boeren waren. Je hoeft niet doelbewust te provoceren", aldus Gerrit van Vliet van het FvD.quote:
Ik vind mijn buurvrouw ook natuurquote:Op donderdag 23 juni 2022 08:04 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Tja al die boeren vinden kaal grasland ook ‘natuur’.
O ja voor de eieren die de Jumbo uit Spanje haalt, geraapt door afrikaanse slavenquote:Op woensdag 22 juni 2022 22:50 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Wat ik zo gek vind: iedereen die ik hierover spreek is net als ik bereid om, zeg 25%, meer voor vlees te betalen als dat bijdraagt aan de oplossing.
En toch wordt hier in de discussie (voor zover ik weet), maar weinig aandacht aan besteed.
Ik koop geen vlees, alleen wat kip en dat zal best wel spaanse kippen zijn denk ikquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
Als je echt begaan bent met de Nederlandse boer, dan let je in de supermarkt op wat je koopt en vermijd je alle producten die niet uit Nederland komen.
Dat is uiteraard niet 100% haalbaar maar zeker met vlees, zuivel, eieren of groenten kan je daar een aardige slag in maken.
En dan niet zeggen "dat is te duur of te ingewikkeld" want je bent #teamboeren en niet #teambuitenlandseboeren.
Ik koop alleen eieren met 3 sterren beter levenquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
O ja voor de eieren die de Jumbo uit Spanje haalt, geraapt door afrikaanse slaven
https://www.pluimveeweb.n(...)marktschappen-jumbo/
Ik vermoed dat dat "beter leven" niet geldt voor degenen die ze moeten rapenquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:08 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Ik koop alleen eieren met 3 sterren beter leven
Idcquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:11 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dat "beter leven" niet geldt voor degenen die ze moeten rapen
Tja het is natuurlijk geen toeval dat de grootste schreeuwer van de FDF een nogal discutabele varkenshouder is. Het is allemaal emotie TV door volk wat in werkelijkheid alleen maar met geldverdienen zonder verdere scrupules bezig is. Dierenwelzijn, milieu, natuur, het interesseert ze geen barst. Die domme dikke BBB teef voorop.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:13 schreef TheFreshPrince het volgende:
Sowieso te zot voor woorden dat je een sterrensysteem nodig hebt voor het welzijn van kippen of ander (pluim)vee.
Dat goede welzijn voor dieren moet een vanzelfsprekendheid zijn, een minimum om het überhaupt te mogen verkopen.
Dat vind ik eigenlijk wel een interessante. Hoe achterhaal je zoiets? Helaas beschik ik niet over ogen die met één blik barcodes kunnen decoderen, maar wellicht is die informatie ergens op internet beschikbaar?quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
Als je echt begaan bent met de Nederlandse boer, dan let je in de supermarkt op wat je koopt en vermijd je producten die niet uit Nederland komen.
Dat is uiteraard niet 100% haalbaar maar zeker met vlees, zuivel, eieren of groenten kan je daar een aardige slag in maken.
En dan niet zeggen "dat is te duur of te ingewikkeld" want je bent #teamboeren en niet #teambuitenlandseboeren, tooch?
Maar dan wel.gevoerd met soja uit zuid-amerika?quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
Als je echt begaan bent met de Nederlandse boer, dan let je in de supermarkt op wat je koopt en vermijd je producten die niet uit Nederland komen.
Dat is uiteraard niet 100% haalbaar maar zeker met vlees, zuivel, eieren of groenten kan je daar een aardige slag in maken.
En dan niet zeggen "dat is te duur of te ingewikkeld" want je bent #teamboeren en niet #teambuitenlandseboeren, tooch?
Goed punt.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:31 schreef marsan het volgende:
[..]
Maar dan wel.gevoerd met soja uit zuid-amerika?
We moeten af van het idee voor half europa te produceren.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:33 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Goed punt.
Wat dat betreft blijft het een lastige discussie met heel veel factoren die meespelen.
Uiteindelijk zal je minder vee moeten houden, zodat je het beter kan voeden met wat er in Nederland groeit.
Dat scheelt tropisch oerwoud, dat scheelt CO2 uitstoot, dat scheelt beschermde diersoorten, dat scheelt stikstofuitstoot.
Het is best lastig. Bij vlees en groenten staat het er vaak wel op. Bij 3-sterren eieren kan je er redelijk vanuit gaan dat het Nederlands is (omdat er zover ik weet nog geen pluimveehouder buiten Nederland die hier levert die 3-sterren heeft gekregen). Zuivel van Campina zal doorgaans ook wel van NL boeren zijn.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:30 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat vind ik eigenlijk wel een interessante. Hoe achterhaal je zoiets? Helaas beschik ik niet over ogen die met één blik barcodes kunnen decoderen, maar wellicht is die informatie ergens op internet beschikbaar?
Bij eieren staat er een landencode, iets van 0-NLD-1231241241 ofzo. De eerste 0 betekent geloof ik vrije uitloop, 3 is bio-industrie, zoiets. Of andersom.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:30 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat vind ik eigenlijk wel een interessante. Hoe achterhaal je zoiets? Helaas beschik ik niet over ogen die met één blik barcodes kunnen decoderen, maar wellicht is die informatie ergens op internet beschikbaar?
En meer specialiseren. We zijn heel goed in zuivelproductie en het houden van koeien.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:35 schreef marsan het volgende:
[..]
We moeten af van het idee voor half europa te produceren.
Meer lokaal.
Maar ook zuivel meer gericht op de eigen markt en direct om ons heen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
En meer specialiseren. We zijn heel goed in zuivelproductie en het houden van koeien.
Die 12 miljoen varkens in megastallen kan vast wel iets minder, dan heeft Brabant ook weer stikstofruimte.
Ik ken een boer die dagelijks op die manier aan de weg dozen vol eieren verkoopt maar zelf maar 8 kippen heeftquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:39 schreef tralalala het volgende:
Eitjes haal ik hier gewoon vers van de boer in de eierautomaat. Stuk goedkoper ook nog dan in de supermarkt.
Bij ons staat ook zo’n ding, de stempels vertellen dat het gewoon industrie eieren zijnquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik ken een boer die dagelijks op die manier aan de weg dozen vol eieren verkoopt maar zelf maar 8 kippen heeft
Klopt. Hij koopt ze gewoon grootschalig in, verkoopt een deel aan de lokale horeca en een deel via z'n kraampje aan de weg.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:44 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Bij ons staat ook zo’n ding, de stempels vertellen dat het gewoon industrie eieren zijn
En die verse eitjes houdt hij wel zelf natuurlijk. Die staan niet aan de kraamquote:Op donderdag 23 juni 2022 17:45 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt. Hij koopt ze gewoon grootschalig in, verkoopt een deel aan de lokale horeca en een deel via z'n kraampje aan de weg.
Z'n eigen kippen heeft hij alleen maar om van het groenafval af te komen in ruil voor wat verse eitjes
En af en toe gaat er 1 de pan in...
Uiteraard, hij heeft ze het liefst van z'n eigen scharrelende kippen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:47 schreef marsan het volgende:
[..]
En die verse eitjes houdt hij wel zelf natuurlijk. Die staan niet aan de kraam
Goed verhaal. Mijn eitjes komen uiteraard gewoon van de transparante kippenboer zelf.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik ken een boer die dagelijks op die manier aan de weg dozen vol eieren verkoopt maar zelf maar 8 kippen heeft
Dit is nou precies de reden waarom niemand die klote centenbakjes nog vertrouwd. Gelukkig weten de supermarkten prima hoe ze die varkentjes moeten wassen. Kunnen nette mensen tegen een mooie prijs hun product afnemen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:45 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt. Hij koopt ze gewoon grootschalig in, verkoopt een deel aan de lokale horeca en een deel via z'n kraampje aan de weg.
Z'n eigen kippen heeft hij alleen maar om van het groenafval af te komen in ruil voor wat verse eitjes
En af en toe gaat er 1 de pan in...
"Niemand"... als ik er op de koffie ben stoppen er ieder uur wel een paar mensen om wat producten te kopen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:49 schreef Draak31 het volgende:
[..]
Dit is nou precies de reden waarom niemand die klote centenbakjes nog vertrouwd. Gelukkig weten de supermarkten prima hoe ze die varkentjes moeten wassen. Kunnen nette mensen tegen een mooie prijs hun product afnemen.
Mensen worden niet graag voor de gek gehouden, mensen vertrouwen die wandelende onderkaak waarschijnlijk gewoon. Onterecht dus. Daarom is het fijn dat ze hard aangepakt gaan worden. Klote eieren van hem.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
"Niemand"... als ik er op de koffie ben stoppen er ieder uur wel een paar mensen om wat producten te kopen.
Mensen worden graag voor de gek gehouden, blijkbaar.
Ik vind dat je een genuanceerd verhaal hebt, maar misschien zou je je eigen mening nog wat duidelijker naar voren kunnen laten komen.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:52 schreef Draak31 het volgende:
[..]
Mensen worden niet graag voor de gek gehouden, mensen vertrouwen die wandelende onderkaak waarschijnlijk gewoon. Onterecht dus. Daarom is het fijn dat ze hard aangepakt gaan worden. Klote eieren van hem.
Klote centenbakjes? Wandelende onderkaak?quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:52 schreef Draak31 het volgende:
[..]
Mensen worden niet graag voor de gek gehouden, mensen vertrouwen die wandelende onderkaak waarschijnlijk gewoon. Onterecht dus. Daarom is het fijn dat ze hard aangepakt gaan worden. Klote eieren van hem.
Aangezien eea aan de provincies is gedelegeerd wordt het nog even gerekt, maar dat is dus slechts uitstel van executie.quote:Op donderdag 23 juni 2022 18:44 schreef Nielsch het volgende:
Er gaan gewoon boeren en boerenbedrijven verdwijnen. Elke politicus die anders beweert is een leugenaar en strooit de boeren zand in de ogen.
Treurige zaak maar wel een beetje eigen schuld. Hopelijk geneest hij weer aardig, het is niet levensbedreigend zover ik zie. Zal wel lang moeten revalideren.quote:
Familie boer Bert gefrustreerd na tractorongelukquote:
Als je gewoon de personenauto pakt om naar een demonstratie te gaan zoals normale fatsoenlijke mensen doen, ben je veel sneller thuis. Je hebt zelf de keuze gemaakt om die tractor te pakken louter en alleen met de bedoeling om te intimideren, overlast te veroorzaken en de samenleving te ontwrichten. Wil je daar dan ook zelf de gevolgen van dragen en de hand ook in eigen boezem steken, dank je wel.quote:want Bert wilde op tijd thuis zijn om nog op de boerderij te werken.
Bertje komt er wel weer bovenop.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 11:20 schreef Zelva het volgende:
[..]
Familie boer Bert gefrustreerd na tractorongeluk
,,Het is allemaal de schuld van anderen![]()
![]()
"
Alleen dit al hè:
[..]
Als je gewoon de personenauto pakt om naar een demonstratie te gaan zoals normale fatsoenlijke mensen doen, ben je veel sneller thuis. Je hebt zelf de keuze gemaakt om die tractor te pakken louter en alleen met de bedoeling om te intimideren, overlast te veroorzaken en de samenleving te ontwrichten. Wil je daar dan ook zelf de gevolgen van dragen en de hand ook in eigen boezem steken, dank je wel.
Lekker stoer doen met de trekker gaat deze Bert wel een paar centen kosten denk ik zo, want bij de verzekering aankloppen hoef je niet te doen als je met je trekker op de snelweg een ongeluk veroorzaakt. En als hij pecht heeft wordt de schade aan de vrachtwagen ook nog op hem verhaald.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 11:20 schreef Zelva het volgende:
[..]
Familie boer Bert gefrustreerd na tractorongeluk
,,Het is allemaal de schuld van anderen![]()
![]()
"
Alleen dit al hè:
[..]
Als je gewoon de personenauto pakt om naar een demonstratie te gaan zoals normale fatsoenlijke mensen doen, ben je veel sneller thuis. Je hebt zelf de keuze gemaakt om die tractor te pakken louter en alleen met de bedoeling om te intimideren, overlast te veroorzaken en de samenleving te ontwrichten. Wil je daar dan ook zelf de gevolgen van dragen en de hand ook in eigen boezem steken, dank je wel.
Er verdwijnen ook al aan de lopende band boerenbedrijven, doordat ze worden weggeconcurreerd en de markt wordt overspoeld met een teveel aan producten.quote:Op donderdag 23 juni 2022 18:44 schreef Nielsch het volgende:
Er gaan gewoon boeren en boerenbedrijven verdwijnen. Elke politicus die anders beweert is een leugenaar en strooit de boeren zand in de ogen.
Laten we het hopen.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 11:34 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Lekker stoer doen met de trekker gaat deze Bert wel een paar centen kosten denk ik zo, want bij de verzekering aankloppen hoef je niet te doen als je met je trekker op de snelweg een ongeluk veroorzaakt. En als hij pecht heeft wordt de schade aan de vrachtwagen ook nog op hem verhaald.
Als je begaan bent met de boeren koop je zoveel mogelijk bij de boer direct.quote:Op donderdag 23 juni 2022 17:04 schreef TheFreshPrince het volgende:
Als je echt begaan bent met de Nederlandse boer, dan let je in de supermarkt op wat je koopt en vermijd je producten die niet uit Nederland komen.
Dat is uiteraard niet 100% haalbaar maar zeker met vlees, zuivel, eieren of groenten kan je daar een aardige slag in maken.
En dan niet zeggen "dat is te duur of te ingewikkeld" want je bent #teamboeren en niet #teambuitenlandseboeren, tooch?
Hoe wereldvreemd moet je zijn om zoiets op het provinciehuis rond te laten gaan op het moment dat de boeren in Stroe zijn omdat ze bang zijn dat die hele stikstofmaatregelen primair gaan om het onteigenen van land, en niet om het stikstofprobleem op te lossen.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 17:53 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Kaart met daarop 25.000 huizen in boerenprotestdorp Stroe is ‘misverstand’
Gelukkig maar, een misverstand, het is heus niet zo dat boeren onteigend gaan worden tegen akkerlandprijzen en dat dan een paar jaar later bouwrijp wordt gemaakt en voor het honderdvoudige verkocht wordt
Echt niet!
Heus
Je kan de overheid immers toch blind vertrouwen. Die zouden zoiets nooit doen.
Het is sowieso ronduit dom van de provincie dit te bedenken op die locatie (want Natura 2000) maar als je dat ook nog eens op dit moment naar buiten brengt dan ben je gewoon echt niet goed.quote:Ze onthullen dat ‘de overheid’ al bij vader Gert-Jan langs is geweest om te komen praten over uitkoop. Die was niet te vermurwen. ,,Hij zei: je kunt mijn stikstof kopen of leasen, maar van mijn grond blijf je af. Iedereen gelukkig toch? Maar hun reactie was: het gaat ons niet om jullie stikstof, we willen jullie grond!”
Euhquote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:02 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hoe wereldvreemd moet je zijn om zoiets op het provinciehuis rond te laten gaan op het moment dat de boeren in Stroe zijn omdat ze bang zijn dat die hele stikstofmaatregelen primair gaan om het onteigenen van land, en niet om het stikstofprobleem op te lossen.
En dat terwijl Stroe ook nog eens tegen een Natura 2000 gebied aan ligt, dus je kunt er sowieso geen grootschalige nieuwbouw plannen.
Als dit soort dingen gebeuren dan is het niet gek dat boeren er geen vertrouwen in hebben dat het werkelijk over de stikstof gaat:
[..]
Het is sowieso ronduit dom van de provincie dit te bedenken op die locatie (want Natura 2000) maar als je dat ook nog eens op dit moment naar buiten brengt dan ben je gewoon echt niet goed.
Uiteraard, want de locatie is helemaal niet geschikt voor zo'n plan.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:05 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Euh
Vind je het niet gewoon hufterig3 dat klaarblijkelijk dit soort plannen bestaan?
En op een andere locatie?quote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Uiteraard, want de locatie is helemaal niet geschikt voor zo'n plan.
Dat er zo'n plan bestaat bevestigt eigenlijk alleen maar het idee van de boeren dat het ze om hun land te doen is.
Echt, die grenzeloze naïviteit van al die lieden die helemaal weg glibberen bij dit 'beleid'...quote:Op vrijdag 24 juni 2022 17:53 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Kaart met daarop 25.000 huizen in boerenprotestdorp Stroe is ‘misverstand’
Gelukkig maar, een misverstand, het is heus niet zo dat boeren onteigend gaan worden tegen akkerlandprijzen en dat dan een paar jaar later bouwrijp wordt gemaakt en voor het honderdvoudige verkocht wordt
Echt niet!
Heus
Je kan de overheid immers toch blind vertrouwen. Die zouden zoiets nooit doen.
Jij was toch van de overheid is te vertrouwen en heeft het beste voor?quote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Echt, die grenzeloze naïviteit van al die lieden die helemaal weg glibberen bij dit 'beleid'...
Oh, sinds wanneer? Dat is al een decennia of twee stukken minder hoor. Maar de coup de grace was wel de invoering van de participicatiewet. Sindsdien is het duidelijk dat de Nederlandse overheid enkel nog in rendement kan denken.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 18:21 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Jij was toch van de overheid is te vertrouwen en heeft het beste voor?
alles is geoorloofd kennelijk.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 19:47 schreef EinarBoe het volgende:
[ afbeelding ]
https://nos.nl/artikel/24(...)iging-op-vrachtwagen
Minister Van der Wal doet aangifte na doodsbedreiging op vrachtwagen
Snel, geef deze mensen snel extra subsidie voor het harde werken en het verzorgen van ONS VOEDSEL!
Ik vind het juist jammer dat het een misverstand is en begrijp de ophef ook niet want stikstofuitstoot vindt alleen tijdens de bouwwerkzaamheden plaats en niet continue zoals bij boerenbedrijven.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 17:53 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Kaart met daarop 25.000 huizen in boerenprotestdorp Stroe is ‘misverstand’
Gelukkig maar, een misverstand, het is heus niet zo dat boeren onteigend gaan worden tegen akkerlandprijzen en dat dan een paar jaar later bouwrijp wordt gemaakt en voor het honderdvoudige verkocht wordt
Echt niet!
Heus
Je kan de overheid immers toch blind vertrouwen. Die zouden zoiets nooit doen.
beetje de koeien melken, meedoen met boer zoekt hoer en een bedreigend bordje makenquote:Op vrijdag 24 juni 2022 19:55 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
alles is geoorloofd kennelijk.
Echt wtf weer dit plaatje
Zelfs als het al zou kloppen is het alsnog van de gekke dat mensen serieus moeten nadenken over de keuze tussen een economische activiteit of een vitale behoefte als je eigen bevolking kunnen huisvesten. Dat is ook alleen maar de veeteelt waarbij dat überhaupt gebeurt, niemand zou er ook maar een halve seconde over twijfelen als het om bijv. de horeca zou gaan.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 20:01 schreef Makrelis het volgende:
[..]
Ik vind het juist jammer dat het een misverstand is en begrijp de ophef ook niet want stikstofuitstoot vindt alleen tijdens de bouwwerkzaamheden plaats en niet continue zoals bij boerenbedrijven.
Koeien melken doet de boer niet meer. Die beesten lopen tegenwoordig zelf naar de melk-robot toe als ze last krijgen van volle uiers. De machine doet het werk. Komt de boer niet aan te pas.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 20:07 schreef TLC het volgende:
[..]
beetje de koeien melken, meedoen met boer zoekt hoer en een bedreigend bordje maken
Mooi vak hoor, boer zijn
Marktwerking. So be itquote:Op vrijdag 24 juni 2022 12:00 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Er verdwijnen ook al aan de lopende band boerenbedrijven, doordat ze worden weggeconcurreerd en de markt wordt overspoeld met een teveel aan producten.
Dat ligt eraan wat daar nu is, en wat er in de buurt is.quote:
voor industrie moet ook plaats blijvenquote:Op vrijdag 24 juni 2022 22:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat ligt eraan wat daar nu is, en wat er in de buurt is.
Als ze industrieterrein de Harselaar volledig willen slopen en daar huizen willen bouwen heb ik daar geen probleem mee, ik zou er geen kavel kopen, maar dat is wat anders.
Gaan ze niet doen trouwens, ze zijn het juist aan het uitbreiden in de richting Kootwijkerbroek/Stroe.
De eigen bevolking krimpt dus de huisvesting daarvan wordt alleen maar makkelijker. Nou mag de landbouwsector best hervormd worden, maar dan wel graag zonder die stikstofleugens, we moeten niet vergeten dat het voeden van de eigen bevolking nog belangrijker is dan huisvesten. Nog niet zo heel lang geleden werd emigratie gestimuleerd omdat de regering van mening was dat de eigen bevolking gevoed moest kunnen worden en de hongersnood zich niet nog een keer mocht voordien. Die bodem en die urgentie mis ik wel in deze discussie.quote:Op vrijdag 24 juni 2022 20:14 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Zelfs als het al zou kloppen is het alsnog van de gekke dat mensen serieus moeten nadenken over de keuze tussen een economische activiteit of een vitale behoefte als je eigen bevolking kunnen huisvesten. Dat is ook alleen maar de veeteelt waarbij dat überhaupt gebeurt, niemand zou er ook maar een halve seconde over twijfelen als het om bijv. de horeca zou gaan.
Ja over een periode van een jaar of 20-30quote:Op zondag 26 juni 2022 19:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De eigen bevolking krimpt dus de huisvesting daarvan wordt alleen maar makkelijker. Nou mag de landbouwsector best hervormd worden, maar dan wel graag zonder die stikstofleugens, we moeten niet vergeten dat het voeden van de eigen bevolking nog belangrijker is dan huisvesten. Nog niet zo heel lang geleden werd emigratie gestimuleerd omdat de regering van mening was dat de eigen bevolking gevoed moest kunnen worden en de hongersnood zich niet nog een keer mocht voordien. Die bodem en die urgentie mis ik wel in deze discussie.
Wat heeft de Randstad te maken met landelijke natuurbescherming en regels tegen industriële vervuiling?quote:Op zondag 26 juni 2022 19:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
Mijn zegen hebben ze.
BBB ook virtueel tweede partij van Nederland... heel mooi.
Afgelopen met de tirannie van de Randstad.
Dit soort zielig gejankquote:Op zondag 26 juni 2022 19:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
Mijn zegen hebben ze.
BBB ook virtueel tweede partij van Nederland... heel mooi.
Afgelopen met de tirannie van de Randstad.
Wat zeg ik nu net: sociaal-democratie is dood, niemand interesseert het nog, het is go get yours...quote:Op zondag 26 juni 2022 21:42 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Dit soort zielig gejank![]()
Dat je als hartstikke links persoon ook denkt dat BBB je wereld beter gaat maken. Holy shit hahaha
Nog steeds geloven dat het daar om gaatquote:Op zondag 26 juni 2022 21:29 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Wat heeft de Randstad te maken met landelijke natuurbescherming en regels tegen industriële vervuiling?
complotten bedenkenquote:Op zondag 26 juni 2022 21:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nog steeds geloven dat het daar om gaat![]()
Hou een sit in tegenaksieprotest.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:49 schreef EinarBoe het volgende:
Morgen is dus de zoveelste dag in het jaar dat de hardwerkende boeren helemaal niet hoeven te werken en de overige Nederlanders kunnen intimideren in een poging om meer gratis geld voor hun vervuilende praktijken binnen te hengelen.
Nog steeds niet verder komen dan 'in mijn hoofd werkt het heel anders!!' zonder verdere bronnen of onderbouwing.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nog steeds geloven dat het daar om gaat![]()
Want?quote:Op zondag 26 juni 2022 21:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hou een sit in tegenaksieprotest.
Ik geloof dat al herhaaldelijk is aangegeven dat het helemaal geen complot is; dat zou iets van lange termijn planning in zich moeten hebben. Dat is dit dus totaal niet.quote:
Jouw reactie doet iig anders vermoedenquote:Op zondag 26 juni 2022 21:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik geloof dat al herhaaldelijk is aangegeven dat het helemaal geen complot is; dat zou iets van lange termijn planning in zich moeten hebben. Dat is dit dus totaal niet.
Ach, het was te verwachten dat een deel van de Nederlanders achter een volgende populist aan gaat lopen die de leugen niet schuwt.quote:Op zondag 26 juni 2022 19:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
Mijn zegen hebben ze.
BBB ook virtueel tweede partij van Nederland... heel mooi.
Afgelopen met de tirannie van de Randstad.
Vermoedens zijn vreemde dingen.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:53 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
Jouw reactie doet iig anders vermoeden
Hoeveel boeren denk je dat moeten stoppen wegens dit beleid dat het zoveel invloed zou hebben op het buitengebied?quote:Op zondag 26 juni 2022 21:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Vermoedens zijn vreemde dingen.
Het is heel simpel: er is geen weldoordacht beleid, geen lange termijn visie, er is vooral opportunisme en meelmonderigheid. Werp vooral een blik op de buitengebieden om te snappen waar dit uiteindelijk op uit gaat draaien. Verder geen sinistere achterkamertjes voor nodig.
laat ik het zo stellen, als je aangeeft dat het eigelijk een ander doel heeft dan dat er wordt verteld doel je op een complot.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Vermoedens zijn vreemde dingen.
Het is heel simpel: er is geen weldoordacht beleid, geen lange termijn visie, er is vooral opportunisme en meelmonderigheid. Werp vooral een blik op de buitengebieden om te snappen waar dit uiteindelijk op uit gaat draaien. Verder geen sinistere achterkamertjes voor nodig.
Waarom lever je dan niet eens een keer een bron aan waaruit blijkt dat, zoals je zegt, ALLES VOLGEBOUWD!!! gaat wordenquote:Op zondag 26 juni 2022 21:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik geloof dat al herhaaldelijk is aangegeven dat het helemaal geen complot is; dat zou iets van lange termijn planning in zich moeten hebben. Dat is dit dus totaal niet.
Kort gezegd denkt hij dat ‘de randstad’ vrijwel de gehele ‘provincie’ kapot wil maken en vol wil knallen met distributiecentra en woningen voor allochtonenquote:Op zondag 26 juni 2022 21:58 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
laat ik het zo stellen, als je aangeeft dat het eigelijk een ander doel heeft dan dat er wordt verteld doel je op een complot.
Op het buitengebied geen moer; dat wordt sowieso wel volgebouwd. Toont aan wat er met vrijstaand gebied gebeurt wanneer het eenmaal onteigend wordt vrij komt.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:57 schreef archito het volgende:
[..]
Hoeveel boeren denk je dat moeten stoppen wegens dit beleid dat het zoveel invloed zou hebben op het buitengebied?
Hint, het zijn er niet veel.
Welnee, gewoon politiek zoals altijd.quote:Op zondag 26 juni 2022 21:58 schreef tim020hoorn het volgende:
[..]
laat ik het zo stellen, als je aangeeft dat het eigelijk een ander doel heeft dan dat er wordt verteld doel je op een complot.
Hij denkt ook dat deze minister:quote:Op zondag 26 juni 2022 21:59 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Kort gezegd denkt hij dat ‘de randstad’ vrijwel de gehele ‘provincie’ kapot wil maken en vol wil knallen met distributiecentra en woningen voor allochtonen
Waar komen allochtonen ineens vandaan?quote:Op zondag 26 juni 2022 21:59 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Kort gezegd denkt hij dat ‘de randstad’ vrijwel de gehele ‘provincie’ kapot wil maken en vol wil knallen met distributiecentra en woningen voor allochtonen
Zoals de afgelopen 30 jaar de bebouwing van 12 naar 14% is gegaan, op die manier volgebouwd?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Op het buitengebied geen moer; dat wordt sowieso wel volgebouwd.
Dat meen ik me te herinneren uit eerdere posts van je, maar excuus als ik het mis hebquote:Op zondag 26 juni 2022 22:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waar komen allochtonen ineens vandaan?
Is dit weer een poging om alles en iedereen die niet staat te juichen bij onteigening van boerenland alvast in het hoekje extreem te zetten?
Watquote:Op zondag 26 juni 2022 22:02 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Zoals de afgelopen 30 jaar de bebouwing van 12 naar 14% is gegaan, op die manier volgebouwd?
NEDERLAND IS TE VOL en dat is de schuld van alle andere mensen die in Nederland wonen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:02 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Dat meen ik me te herinneren uit eerdere posts van je, maar excuus als ik het mis heb
Ik had al zo'n vermoeden dat het niet lang zou duren aleer men met dat soort verwijten zou komen. Is tegenwoordig niet veel meer voor nodig.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:02 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Dat meen ik me te herinneren uit eerdere posts van je, maar excuus als ik het mis heb
Als ik die cursus betaal, ga je dan een variant begrijpen lezen volgen?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:03 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
NEDERLAND IS TE VOL en dat is de schuld van alle andere mensen die in Nederland wonen.
Dat volbouwen is compleet gelul. Dan heb je geen verstand van schaalverhouding hoeveel ruimte je nodig hebt voor landbouw t.o.v. woningbouw.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Op het buitengebied geen moer; dat wordt sowieso wel volgebouwd. Toont aan wat er met vrijstaand gebied gebeurt wanneer het eenmaal onteigend wordt vrij komt.
Persoonlijk vind ik het van een enorme naïviteit getuigen dat je werkelijk denkt dat uitgerekend partijen die al decennia eeuwige economische en andere groei als religie hebben aangenomen, nu heel milieu- en natuurbewust gaan lopen zijn.
Er komen, als dit doorgaat, enorme stukken land vrij.
En nu moeten we op basis van 'een nota' geloven dat het gros van die landschappen 'robuuste natuur' wordt, dan wel 'verantwoorde akkerbouw'. Ondertussen moeten er wat, een miljoen woningen bij, staan er nog wat expats en statushouders te wachten én komen er nog wat arbeidsmigranten bij.
Pray tell: waar gaat dat precies allemaal geschieden?
Aldus... waar gaat al die bouw geschieden?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:06 schreef archito het volgende:
[..]
Dat volbouwen is compleet gelul. Dab heb je geen verstand van schaalverhouding hoeveel ruimte je nodig hebt voor landbouw t.o.v. woningbouw.
Voor bouwen is stikstofruimte nodig, geen fysieke ruimte. Maar veel tegenstanders verwarren die twee bewust vermoed ik.
Een beetje hetzelfde argument als 'geen boer, geen voer'.
Er komt amper land vrij.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat
gaat
er
met
al
dat
vrijgekomen
land
gebeuren
Wellicht dat je er nu een keer antwoord op kunt geven.
haha lekker janken zegquote:Op zondag 26 juni 2022 22:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik had al zo'n vermoeden dat het niet lang zou duren aleer men met dat soort verwijten zou komen. Is tegenwoordig niet veel meer voor nodig.
Waar heb je het over?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Als ik die cursus betaal, ga je dan een variant begrijpen lezen volgen?
Hier in de buurt zijn anders de laatste jaren vele boeren onteigend cq weggekocht. 3x raden wat daar nu allemaal staat.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:06 schreef archito het volgende:
[..]
Dat volbouwen is compleet gelul. Dan heb je geen verstand van schaalverhouding hoeveel ruimte je nodig hebt voor landbouw t.o.v. woningbouw.
Voor bouwen is stikstofruimte nodig, geen fysieke ruimte. Maar veel tegenstanders verwarren die twee bewust vermoed ik.
Een beetje hetzelfde argument als 'geen boer, geen voer'.
Het worden allemaal kringloopboeren?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:07 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Er komt amper land vrij.
Je mag gewoon geen gierend vervuilende megastal meer naast een natuurgebied zetten. Of andere zeer vervuilende industrie er neerplempen.
Sowieso is er voor jouw bouwangst mss 1 a 2% van het landoppervlak nodig, zoals je al 30x verteld is en wat je al 30x genegeerd hebt.
Geen idee wat onze superondernemers gaan doen als de terreur voorbij is. Vraag het ze.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:09 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het worden allemaal kringloopboeren?
Bestaat niet echt, zit in je hoofd. Is Einar al dertig keer verteld, o.a. door @AchJa ook, maar het zijn fata morgana'squote:Op zondag 26 juni 2022 22:08 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Hier in de buurt zijn anders de laatste jaren vele boeren onteigend cq weggekocht. 3x raden wat daar nu allemaal staat.
Hoeveel procent van het landoppervlak heb je het over? 1% van de gemeente?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:08 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Hier in de buurt zijn anders de laatste jaren vele boeren onteigend cq weggekocht. 3x raden wat daar nu allemaal staat.
Jammer dat je nu bent overgestapt op de volgende denkfout die je al 40x gemaakt hebt. De bebouwing is in NL van 12 naar 14% gegaan in 30 jaar. 65% van het grondoppervlak is momenteel agrarisch gebied.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Bestaat niet echt, zit in je hoofd. Is Einar al dertig keer verteld, o.a. door @:AchJa ook, maar het zijn fata morgana's
Welnee, eerder een soort gelatenheid. Je kunt het bijna voorspellen.quote:
Het overgrote deel niet op vrijkomende grond door onteigening i.i.g. Het probleem is namelijk niet dat er te weinig grond is. Er is te weinig stikstofruimte. Bovendien gaat het om enkele procenten van de oppervlakte van Nederland, terwijl landbouw 60% betreft.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Aldus... waar gaat al die bouw geschieden?
Ik hoef nergens in te trappen, ik zie al jaren wat er gaande is in de buitengebieden van Breda, Roosendaal, Tilburg, Eindhoven en Helmond. Oprukkend beton en staal. Maar misschien is het allemaal verbeelding.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:13 schreef archito het volgende:
[..]
Het overgrote deel niet op vrijkomende grond door onteigening i.i.g. Het probleem is namelijk niet dat er te weinig grond is. Er is te weinig stikstofruimte. Bovendien gaat het om enkele procenten van de oppervlakte van Nederland, terwijl landbouw 60% betreft.
Veelal zal het gaan om grond in of tegen bestaande woonkernen aan die aangekocht worden door overheden of ontwikkelaars. Zoals dat afgelopen decennia ook al gaat.
Jij bent blijkbaar iemand die in de drogredeneringen van de belangenclubs in de agrarische industrie is getrapt. Zoals ik in mijn eerdere posts omschreef.
Sinds wanneer is grond opkopen van boeren onacceptabel? Natuurlijk is het vaak voormalige landbouwgrond, 60% van het landoppervlak in Nederland is namelijk landbouwgrond.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:08 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Hier in de buurt zijn anders de laatste jaren vele boeren onteigend cq weggekocht. 3x raden wat daar nu allemaal staat.
En hoe vertaalt zich dat in de harde cijfers bebouwing tov voorheen?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:14 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik hoef nergens in te trappen, ik zie al jaren wat er gaande is in de buitengebieden van Breda, Roosendaal, Tilburg, Eindhoven en Helmond. Oprukkend beton en staal.
Je zou de cijfers bebouwing/platteland er eens op na kunnen slaan. Die geven misschien wat weg? Ideetje maar.quote:Maar misschien is het allemaal verbeelding.
Hallo Caroline!quote:Op zondag 26 juni 2022 22:16 schreef archito het volgende:
[..]
Zou helemaal mooi worden als ze natuur en infrastructuur gaan opofferen voor woningbouw.
Waarom zouden ze nu dan een fictief stikstofprobleem optuigen als het afgelopen jaren ook al prima werkte?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:14 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik hoef nergens in te trappen, ik zie al jaren wat er gaande is in de buitengebieden van Breda, Roosendaal, Tilburg, Eindhoven en Helmond. Oprukkend beton en staal. Maar misschien is het allemaal verbeelding.
Ik heb ogen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:16 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
En hoe vertaalt zich dat in de harde cijfers bebouwing tov voorheen?
[..]
Je zou de cijfers bebouwing/platteland er eens op na kunnen slaan. Die geven misschien wat weg? Ideetje maar.
Gebruik ze eens om de statistieken er op na te slaan!quote:
Oké, BBB is nog extremer dan ik al dacht. En dan met droge ogen beweren dat je voor iedereen op het platteland op komt en niet alleen de boeren.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:17 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Hallo Caroline!
https://www.nieuweoogst.n(...)-oostvaardersplassen
Om onherstelbare schade aan het platteland te voorkomen, moet er ruimte komen voor woningbouw in de Oostvaardersplassen, het natuurgebied in Zuidelijk Flevoland. Met dit pleidooi gaat de BoerBurgerBeweging (BBB) de laatste week voor de verkiezingen in.
En ook het gretig gedeelde idee om het aantal Natura2000-gebieden te halveren past in dit lijstje.
Dat ontken ik ook niet, maar er word hier volop ontkent dat de grond daarvoor gebruikt word en als je wat anders beweert ben je direct een complotdenker.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:16 schreef archito het volgende:
[..]
Sinds wanneer is grond opkopen van boeren onacceptabel? Natuurlijk is het vaak voormalige landbouwgrond, 60% van het landoppervlak in Nederland is namelijk landbouwgrond.
En dat zit vaak tegen de woonkernen aan, dus vanuit ruimtelijke ordening de meest geschikte plek. Neemt niet weg dat het maar om enkele procenten van de landbouwgrond gaat.
Zou helemaal mooi worden als ze natuur en infrastructuur gaan opofferen voor woningbouw.
Wie heeft het over fictief?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:18 schreef archito het volgende:
[..]
Waarom zouden ze nu dan een fictief stikstofprobleem optuigen als het afgelopen jaren ook al prima werkte?
En racist, hè.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:20 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Dat ontken ik ook niet, maar er word hier volop ontkent dat de grond daarvoor gebruikt word en als je wat anders beweert ben je direct een complotdenker.
Nee hoor, er wordt ontkent dat het stikstofprobleem verzonnen is om boeren te onteigenen om het land vol te bouwen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:20 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Dat ontken ik ook niet, maar er word hier volop ontkent dat de grond daarvoor gebruikt word en als je wat anders beweert ben je direct een complotdenker.
Omdat je het hebt over lokale losse woningbouwprojecten die niets te maken hebben met het landelijke probleem dat de stikstofhuishouding niet op orde is doordat de agrarische industrie veel te veel uitstoot, wat slecht is voor een heleboel natuurgebieden overal in NL en waardoor Nederland qua nieuwe economische activiteit feitelijk op slot zit.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:20 schreef BroesWillems het volgende:
[..]
Dat ontken ik ook niet, maar er word hier volop ontkent dat de grond daarvoor gebruikt word en als je wat anders beweert ben je direct een complotdenker.
NU ja.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:23 schreef archito het volgende:
[..]
Nee hoor, er wordt ontkent dat het stikstofprobleem verzonnen is om boeren te onteigenen om het land vol te bouwen.
Dat agrarische grond omgezet wordt in bouwgrond is een normale gang van zaken. Maar dan moet je er ook bij vertellen dat het maar een paar procent is en dat het vaak gewoon een financiële transactie is.
D66 niet bezorgd om natuur en milieu? Lachen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wie heeft het over fictief?
Ik kijk naar het beleid van partijen als VVD en D'66; gezien hun keuzes en blind geloof in eeuwige economische groei - waarin ze ook móeten geloven - is het saneren van boerenland een uitgelezen kans om die groei nog een duwtje in de rug te geven.
Zie het - voor nu afgeblazen - Stroe City plan.
Je maakt mij niet wijs dat die partijen nu, ineens, enorm bezorgd zijn over natuur en milieu. Dat toont zich namelijk nergens in hun dominante visie, een visie die geheel gericht is op de economie.
Volgens mij heb ik ook gewoon mijn excuus aangeboden in het geval ik het verkeerd in m’n hoofd had. Niet zo zielig doen, kom aanquote:Op zondag 26 juni 2022 22:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh sorry... 'persoon met problemen met allochtonen'
Ja, dat is iets anders. Goede poging wel om de slachtofferkaart te trekken.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh sorry... 'persoon met problemen met allochtonen'
Voor de bühne ja. Als die partij er echt zo mee bezig was geweest, had het onderhand wel nagedacht of het wel handig is om een vol land als Nederland nog voller te maken door o.a. expat studenten te stimuleren hierheen te komen, alsmede arbeidsmigratie te propageren. Maar zoals Einar al - wellicht onbewust - aangaf: de economie zit 'op slot'........ Daar moet uiteindelijk alles voor wijken.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:25 schreef archito het volgende:
[..]
D66 niet bezorgd om natuur en milieu? Lachen.
VVD is inderdaad een opportunistische partij die dit probleem jaren voor zich uit heeft geschoven. 'Lekker 130 linker baan.'
Slachtoffer? Ik kan enkel glimlachen over de wijze waarop framing echt steevast de modus operandi van een bepaald slag ideologisch gedreven volk is. Kunt er een bingokaart van maken. Bij jou helemaal... dat is helemaal een woke rollercoaster van genot.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:27 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ja, dat is iets anders. Goede poging wel om de slachtofferkaart te trekken.
Ik ken helaas uit mijn familie dat het niet zo simpel is als een financiële transactie als je met de overheid te maken hebt. Dus dat die mensen nu ook wantrouwen hebben kan ik goed begrijpen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:23 schreef archito het volgende:
[..]
Nee hoor, er wordt ontkent dat het stikstofprobleem verzonnen is om boeren te onteigenen om het land vol te bouwen.
Dat agrarische grond omgezet wordt in bouwgrond is een normale gang van zaken. Maar dan moet je er ook bij vertellen dat het maar een paar procent is en dat het vaak gewoon een financiële transactie is.
Op dezelfde manier waarop ze ook voor het onderwijs en bestuurlijke vernieuwing zijn ja.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:25 schreef archito het volgende:
[..]
D66 niet bezorgd om natuur en milieu? Lachen.
VVD is inderdaad een opportunistische partij die dit probleem jaren voor zich uit heeft geschoven. 'Lekker 130 linker baan.'
"zielig", "janken", "slachtofferrol"...quote:Op zondag 26 juni 2022 22:27 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik ook gewoon mijn excuus aangeboden in het geval ik het verkeerd in m’n hoofd had. Niet zo zielig doen, kom aan
Een soort elite is ze wel.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:00 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Hij denkt ook dat deze minister:
[ afbeelding ]
Randstedelijke elite is.
Vergeet de arbeidsmarkt niet.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:36 schreef probeer het volgende:
[..]
Op dezelfde manier waarop ze ook voor het onderwijs en bestuurlijke vernieuwing zijn ja.
Die bronnen van jou dat het niet gaat gebeuren laten anders ook knap lang op zich wachten...quote:Op zondag 26 juni 2022 21:51 schreef EinarBoe het volgende:
Nog steeds niet verder komen dan 'in mijn hoofd werkt het heel anders!!' zonder verdere bronnen of onderbouwing.
Daarom kom je er ook 3x op terug en doe je alsof je racist genoemd werd.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Slachtoffer? Ik kan enkel glimlachen
Ah en nu is de ander een BEPAALD SLAG IDEOLOGISCH GEDREVEN VOLK.quote:over de wijze waarop framing echt steevast de modus operandi van een bepaald slag ideologisch gedreven volk is.
Ah, nu is het weer WOKE. Het aantal inhoudsloze sneren naar mensen die je ongefundeerde visie niet delen is zoals gebruikelijk niet op een hand te tellen.quote:Kunt er een bingokaart van maken. Bij jou helemaal... dat is helemaal een woke rollercoaster van genot.
Waarom vraag je dat aan mij?quote:Maar begrijp ik goed dat ik 'problemen met allochtonen' heb?
Als iemand het niet eens is met de persoonlijke belediging die hij naar zijn hoofd krijgt, is dat meteen 'de slachtofferkaart trekken'?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:27 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ja, dat is iets anders. Goede poging wel om de slachtofferkaart te trekken.
Dat is niet hoe falsificeerbaarheid werkt. En ik deel regelmatig bronnen. Goede poging, blijven oefenen.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
Die bronnen van jou dat het niet gaat gebeuren laten anders ook knap lang op zich wachten...
Zeggen:quote:Op zondag 26 juni 2022 22:38 schreef probeer het volgende:
[..]
Als iemand het niet eens is met de persoonlijke belediging die hij naar zijn hoofd krijgt, is dat meteen 'de slachtofferkaart trekken'?
Ik zie je dat zwaktebod wel vaker gebruiken.
En dit... dit is een kaart van de Oisterwijkse Vennen uit 1912. Ingekleurd. En hier zie je een mooie onverstuurde uitgave van een kaart van de Kampina, uit ik meen 1929. Ik heb ze gesorteerd op gemeente. Nog best een klus, want er zijn natuurlijk gemeentes verdwenen en in elkaar op gegaan, maar dat houdt de hobby leuk.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:38 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Daarom kom je er ook 3x op terug en doe je alsof je racist genoemd werd.
[..]
Ah en nu is de ander een BEPAALD SLAG IDEOLOGISCH GEDREVEN VOLK.
Een dag geen labeltjes geplakt is een dag niet geleefd. Was je maar net zo scheutig met bronnen aanleveren waar je al je doemvoorspelling op baseert, helaas hebben we dat nog niet mogen meemaken.
[..]
Ah, nu is het weer WOKE. Het aantal inhoudsloze sneren naar mensen die je ongefundeerde visie niet delen is zoals gebruikelijk niet op een hand te tellen.
[..]
Waarom vraag je dat aan mij?
D66=VVD met een laagje progressieve vernis, opdat hun kiezers nog tegen zichzelf kunnen liegen dat ze toch heus het beste met anderen voor hebben, ipv ook gewoon met hun portemonnee stemmen.quote:
Wat voor buitengebieden? Stukken akker en vervallen boerderijen of zo?quote:Op zondag 26 juni 2022 22:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
buitengebieden heb vastgelegd. Voor het nageslacht.
Bestaat niet, is een doemscenario. Het wordt gewoon een heel mooi stuk robuuste natuur.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:43 schreef probeer het volgende:
[..]
D66=VVD met een laagje progressieve vernis, opdat hun kiezers nog tegen zichzelf kunnen liegen dat ze toch heus het beste met anderen voor hebben, ipv ook gewoon met hun portemonnee stemmen.
In dat opzicht heb ik meer respect voor een VVD-er.
Maargoed, offtopic.
90% reductie in de polder waar ik opgegroeid ben omdat het naast de prachtige Millingerwaard ligt. Ben benieuwd wat er mee gaat gebeuren. Ze willen er graag een 100 hectare zonnepark bouwen, met heideplantjes en bloemetjes en bijtjes ertussen en zo.
Wat ik zeg: de buitengebieden. Als in: buiten de stad.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Wat voor buitengebieden? Stukken akker en vervallen boerderijen of zo?
En denk je niet dat het nageslacht meer interesse heeft in nachtclubs, bioscopen, en sportstadions?
Die zonnepanelen worden overwoekert door het onkruid dat daar extra hard groeit door de vruchtbare bodem.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:43 schreef probeer het volgende:
90% reductie in de polder waar ik opgegroeid ben omdat het naast de prachtige Millingerwaard ligt. Ben benieuwd wat er mee gaat gebeuren. Ze willen er graag een 100 hectare zonnepark bouwen, met heideplantjes en bloemetjes en bijtjes ertussen en zo.
Tsja, ze doen maar daar. Maar ik ben wel benieuwd wat er dan allemaal op de plek terug gaat komen. Gaat veel grond 'over' zijn daar dan. Als ze al die velden om gaan toveren naar ofwel natuur ofwel woningen dan wordt de Ooijpolder straks de groenste metropool van Nederland. Niet dat de inwoners daar echt op zitten te wachten, maargoed ..quote:Op zondag 26 juni 2022 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Bestaat niet, is een doemscenario. Het wordt gewoon een heel mooi stuk robuuste natuur.
Het idee is dat er grazers onder en tussen die panelen kunnen lopen. Schapen, geiten. Maar dan eh, niet intensief of zo. Want 90% reductie.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:48 schreef Steven_Stil het volgende:
[..]
Die zonnepanelen worden overwoekert door het onkruid dat daar extra hard groeit door de vruchtbare bodem.
Biesbosch blijft wellicht het mooiste wat ik gezien heb, met Kampina en Drunense Duinen op een goede tweede plaats.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:50 schreef probeer het volgende:
[..]
Tsja, ze doen maar daar. Maar ik ben wel benieuwd wat er dan allemaal op de plek terug gaat komen. Gaat veel grond 'over' zijn daar dan. Als ze al die velden om gaan toveren naar ofwel natuur ofwel woningen dan wordt de Ooijpolder straks de groenste metropool van Nederland. Niet dat de inwoners daar echt op zitten te wachten, maargoed ..
Als je eens in de buurt bent, de Millingerwaard is écht de moeite waard.
Met schaamte beken ik dat ik daar nog nooit ben geweest. Toch eens werk van maken.quote:Op zondag 26 juni 2022 22:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Biesbosch blijft wellicht het mooiste wat ik gezien heb, met Kampina en Drunense Duinen op een goede tweede plaats.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |