Die schade zal wel zo groot zijn dat ook complete emplacementen rondom stations niet meer bruikbaar zijn. We zien niet alles mbt de schade.quote:Op maandag 25 april 2022 12:09 schreef ExTec het volgende:
[..]
Vraag ik me af of ze dat nu aan het doen zijn?
Niet anders dan in NL is er een verschil tussen een (mensen) station en een vrachtstation.
En een stationshal opblazen is leuk, of eigenlijk niet, maar is meer terrorisme dan dat het een tactisch doel dient.
Om echt schade te doen moet je de rails stuk maken.
Goede invalshoek ja!quote:Op maandag 25 april 2022 11:51 schreef Cherni het volgende:
[..]
Omdat men in de eerste fase dacht binnen enkele dagen de zittende macht omver te werpen. En het in die fase niet nodig was om infra massaal te vernietigen. Maar aangezien de Russen in het noorden compleet hebben gefaald zijn ze gewijzigd in hun tactiek. En nu is men bezig met zware bombardementen en aanvallen op materieel die vanuit het westen geleverd word richting de Donbas.
Dat komt vooral door het gure rechtse beleid. Misschien heeft Frankrijk gewoon een goede linkse president nodig. Het is bekend dat links beleid goed is voor de mensen die in gele hesjes rondlopen.quote:Op maandag 25 april 2022 10:00 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja misschien een slap voorbeeld.
Je kunt echter niet ontkennen dat Frankrijk een groeiend probleem heeft met de bekende wijken, de gele hesjes enz.
Dat komt vooral door het gure rechtse beleid. Misschien heeft Frankrijk gewoon een goede linkse president nodig. Het is bekend dat links beleid goed is voor de mensen die in gele hesjes rondlopen.quote:Op maandag 25 april 2022 10:00 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja misschien een slap voorbeeld.
Je kunt echter niet ontkennen dat Frankrijk een groeiend probleem heeft met de bekende wijken, de gele hesjes enz.
Jij. We weten precies wat er gebeurt met die mensen. Zie Gorgië. Zie Tsetjenië. Zie de holodomor. Kijk naar de fucking geschiedenis van Rusland.quote:Op maandag 25 april 2022 10:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Als NRC een onafhankelijke journalist onaangekondigd stuurt dan is de kans groter dat het klopt dan niet.
Wie is er dan naïef?
Uiteraard.quote:Op maandag 25 april 2022 12:42 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Goede invalshoek ja!
Eigenlijk zijn deze bombardementen dus een bevestiging van het mislukken van de oorspronkelijke missie. Waarmee de eerste fase dus bestempeld kan worden als 'gewonnen door Oekraïne'.
Bron?quote:Op maandag 25 april 2022 13:02 schreef Stoorzendert het volgende:
Vliegveld in Rusland geraakt?
[ [url= https://twitter.com/ukika(...)P6-iuk0t3QxA]twitter[/url] ]
En nee, dan hebben we het niet over een appje via de telegram app.quote:“I sincerely wish you success in your state activities, as well as good health and wellbeing,” Mr Putin said in a Telegram message to Mr Macron, according to a statement from the Kremlin.
quote:Rusland: 'tijdelijke wapenstilstand bij staalfabriek Marioepol'
Rusland heeft voor maandag een tijdelijke wapenstilstand aangekondigd voor de omgeving van de staalfabriek in Marioepol. Op het enorme terrein van Azovstal verblijven volgens Oekraïense functionarissen zo'n duizend burgers.
De Russische president Vladimir Poetin gaf vorige week opdracht te stoppen met de aanval op het fabrieksterrein. Wel moest het worden omsingeld. Een adviseur van de Oekraïense president zei afgelopen weekend dat Russische troepen alsnog probeerden Azovstal te bestormen.
Het ministerie van Defensie in Moskou heeft gezegd dat de Russische troepen hun wapens zullen neerleggen, zodat burgers kunnen vertrekken in een richting naar keuze. Tot wanneer de wapenstilstand duurt en of deze vaker zal worden afgekondigd, is niet duidelijk. Eerder gaven de verdedigers van het complex massaal geen gehoor aan Russische ultimatums voor overgave.
Dat staat onder in het stuk in het vierkant.quote:Op maandag 25 april 2022 11:06 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Onaangekondigd verzin je er zelf even bij. Het lijkt me dat dat niet echt een optie is in Rusland. De journalisten die zich er nog bevinden en kunnen werken, zullen bovendien aan allerlei eisen moeten voldoen; meer nog dan voor de oorlog.
Ik vind het een vreemd stuk. Het is wel propaganda. Heeft deze journalist deze mensen zelf uitgezocht of zijn deze mensen hem toegewezen om een interview af te nemen?
Dat mensen die in Ukraíene pro-Russisch waren dat nu nog steeds zijn, is op zichzelf niet heel opzienbarend.
Het stuk zegt gewoon niet zoveel. Net zo min als wanneer ze 2 stellen hadden geinterviewd die tegen hun zin naar Rusland waren gedeporteerd, hoewel dat dan in ieder geval bewijs voor dergelijke deportaties zou geven. Maar het stuk is uiteraard ontzettend gekleurd en bewijst niets, en zeker al niet dat Rusland toch wel de good guy is in het geheel.
Dat is nog steeds de officiële weg. Onze koning doet dat ook.quote:Op maandag 25 april 2022 13:41 schreef ExTec het volgende:
[..]
En nee, dan hebben we het niet over een appje via de telegram app.
Misschien is een fax iets voor het kremlin? Moet immers wel bij de tijd blijven.
Dit is toch een wekelijks ritueel?quote:Op maandag 25 april 2022 14:00 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Ze beginnen blijkbaar last te krijgen van al die wapens.
Ik kan me de reactie van de VS trouwens wel voorstellen. Iets in de trant van wat er tegen de Moskva werd gezegd.
Neuh, daar gaat het jou niet om. We weten allemaal dat een klein deel van de azov strijders neo-nazi's zijn en er dubieuze denkbeelden op nahouden en ongetwijfeld akties ondernemen die als oorlogsmisdaad betiteld kunnen worden.quote:Op maandag 25 april 2022 14:00 schreef Lospedrosa het volgende:
Waar mij het om gaat is dat dat Azov volk idd nog weleens niet zo lief kunnen zijn, net als de Russen overigens.
Geen idee, ik krijg die cables niet.quote:Op maandag 25 april 2022 14:06 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Dit is toch een wekelijks ritueel?
Dat ze die niet ff slopen nu.quote:Op maandag 25 april 2022 13:28 schreef ExTec het volgende:
https://realcontextnews.c(...)ng-russian-military/
Interessante takeaway is dat de krim brug kwalitatief niet overhoud.
Een diplomatic cable is tegenwoordig niet per definitie een telegram.quote:Op maandag 25 april 2022 13:41 schreef ExTec het volgende:
[..]
En nee, dan hebben we het niet over een appje via de telegram app.
Misschien is een fax iets voor het kremlin? Moet immers wel bij de tijd blijven.
Waarom zouden ze? Hoeven ze pas te doen als ze klaar zijn om een offensief te beginnen en aangezien zij niet met zelfopgelegde deadlines werken kan dat nog aardig lang duren.quote:
Zouden ze nou echt denken dat dit iets gaat uithalen? Of spelen ze 3d schaak en wordt dit hun argument waarom tactical nukes gooien nu gerechtvaardigd zijn?quote:Op maandag 25 april 2022 14:00 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Ze beginnen blijkbaar last te krijgen van al die wapens.
Ik kan me de reactie van de VS trouwens wel voorstellen. Iets in de trant van wat er tegen de Moskva werd gezegd.
Je snijd instant de logistieke ondersteuning van de troepen die opereren vanuit Krim af.quote:Op maandag 25 april 2022 14:31 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Waarom zouden ze? Hoeven ze pas te doen als ze klaar zijn om een offensief te beginnen en aangezien zij niet met zelfopgelegde deadlines werken kan dat nog aardig lang duren.
Ah ja, die disclamier had ik gemist.quote:Op maandag 25 april 2022 14:00 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat staat onder in het stuk in het vierkant.
Onaangekondigd, disclaimer.
Ik denk juist dat dit journalistiek is, een verhaal checken gewoon afreizen en die mensen interviewen.
Dat dat niet uitkomt het het narratieve is nou eenmaal zo.
Zouden ook genoeg, en die zijn er ook genoeg, anti Russische journalistieke stukken op NRC staan.
Waar mij het om gaat is dat dat Azov volk idd nog weleens niet zo lief kunnen zijn, net als de Russen overigens.
https://www.msn.com/nl-nl(...)44a083f8373c08a4f0a2quote:MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin beweert dat het Westen probeert Russische journalisten te vermoorden. Op de Russische staatstelevisie zei Poetin dat veiligheidsdienst FSB onlangs een moordpoging op een prominente televisiejournalist heeft verijdeld, zonder daar bewijs voor te geven. Volgens het Russische persbureau Interfax ging het om Vladimir Solovjov.
"Vanochtend heeft de Federale Veiligheidsdienst de activiteiten beëindigd van een terroristische groepering die van plan was een beroemde Russische tv-journalist aan te vallen en te vermoorden", zei Poetin. "Ze zijn overgegaan op terreur, op het voorbereiden van het vermoorden van onze journalisten."
Volgens Interfax doelde Poetin op een groep die in opdracht van Oekraïense spionnen Solovjov wilde vermoorden. De Russische autoriteiten zouden enkele leden van de groepering hebben aangehouden.
Poetin zei de verijdelde moordpoging te zien als bewijs dat het Westen Rusland van binnenuit probeert te vernietigen, maar dat dergelijke pogingen zouden mislukken. Hij zei dat de Amerikaanse CIA de leiding heeft over pogingen om Rusland te ondermijnen en de Oekraïense regering adviseert.
Poetin zei ook dat buitenlandse mediaorganisaties en sociale media door het Westen worden gebruikt om provocaties tegen de Russische strijdkrachten te verzinnen. Aan dergelijke acties moet volgens hem een einde komen.
Jake Tran heeft een mooie video over de FSB gemaakt en idd het begint algemeen bekend te worden dat Rusland de vaste tactiek gebruikt van de tegenpartij beschuldigen van wat ze zelf gaan doen.quote:Op maandag 25 april 2022 14:43 schreef Confetti het volgende:
[..]
https://www.msn.com/nl-nl(...)44a083f8373c08a4f0a2
Vrij vertaald is dit dus aan aankondiging van moord op Russische journalisten door de FSB.
Montreux conventiequote:Op maandag 25 april 2022 05:15 schreef AnneX het volgende:
[..]
Sjonge…zijn daarover regels of afspraken gemaakt?
En samcties over vastgelegd?
#perplex
Ik geef je gelijk hoor.quote:Op maandag 25 april 2022 14:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ah ja, die disclamier had ik gemist.
Het bezoek van NRC aan de opvang in Moeromtsevo was niet aangekondigd of afgestemd, de mensen spraken vrij en zonder angst. Desgevraagd deelden ze foto’s en aanvullende informatie om hun verhaal te staven. Het bleef onduidelijk hoeveel ze, na weken verstoken te zijn van internet en gevoed door de Russische staatspers, precies wisten van de gebeurtenissen in Oekraïne.
De opvang is wel een specifiek doel. Als daar alleen pro-Russische Ukraïners zitten, kan de pers daar natuurlijk prima onaangekondigd naartoe gaan en spreken ze alleen de mensen waarvan Rusland vindt dat ze gesproken mogen worden. Het verstoken zijn van iedere andere vorm van informatie dan de goedgekeurde van de Russische staatspers maakt het verhaal niet sterker.
Nogmaals, het zegt gewoon niet zoveel. Je kunt niet aan de ene kant alles wat Ukraïne naar buiten brengt met een scheef oog bekijken en dan een dergelijk artikel gebruiken als bewijs dat de Russen echt wel goede dingen doen. Het is op z'n minst flink gekleurd.
Daar ga je dus niet achterkomen.quote:Op maandag 25 april 2022 15:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik geef je gelijk hoor.
Ik zeg trouwens niet dat de Russen goede dingen doen. Ik zie alleen dat propoganda beide kanten op werkt soms, het is interessant om uit te zoeken wat waar is en wat aangedikt of nep is.
Wat een materieel, je zit nog beter en veiliger in een kartonnen doos van Coolbluequote:Op maandag 25 april 2022 15:19 schreef slashdotter3 het volgende:
Goed van die Russische soldaten dat ze niet meedoen aan Putin z'n oorlog en gewoon de tank met alle wapens op de weg hebben achtergelaten en m gesmeerd zijn.
[ twitter ]
Dit is wel opvallend:quote:Op maandag 25 april 2022 15:19 schreef slashdotter3 het volgende:
Goed van die Russische soldaten dat ze niet meedoen aan Putin z'n oorlog en gewoon de tank met alle wapens op de weg hebben achtergelaten en m gesmeerd zijn.
[ twitter ]
Het zou mooi zijn als op precies 9 mei een behoorlijk aantal van dit soort sabotage achtige branden worden aangestoken.quote:Op maandag 25 april 2022 15:21 schreef slashdotter3 het volgende:
Ook een munitie opslagplaats werd vannacht gesaboteerd
[ twitter ]
Precies op die dag de Crimea brug opblazen lijkt me wel watquote:Op maandag 25 april 2022 15:36 schreef Tengano het volgende:
[..]
Het zou mooi zijn als op precies 9 mei een behoorlijk aantal van dit soort sabotage achtige branden worden aangestoken.
Dat filmpje van Maersheimer is wel een waar geloofsartikel geworden zeg.quote:
Daarnaast kun je de lijn van de realisten bekritiseren vanuit de empirie en betogen dat Poetin en z'n handlangers wel bij monde reppen over de NAVO, maar in de praktijk toch vooral het risico op democratisering en liberalisering in omliggende landen al voldoende voorwaarde is geweest voor ome Vlad om naar de wapens te grijpen de afgelopen decennia.quote:If the westsplainers were to engage in intellectually honest critique of NATO and its expansion and therefore of the war in Ukraine, they would have to, by extension, critique Eastern European politicians and voters who have adopted (although in some cases, like Poland and Hungary, quite spottily) the Western ideals of democracy and national self-determination. They would have to acknowledge that their ideas for how to end the conflict—vague calls for diplomacy or even opposition to NATO, even as Ukrainians on the ground call for active support—may represent American preferences for avoiding conflict or opposing NATO rather than those of Ukrainians.
The result is that hard-nosed realists see the world not as it is but as it appears in their theories and, worse, that Western internationalism, which claims to stand in solidarity with the oppressed, does the opposite: It asks the subaltern to speak, only to ignore them when they ask for military support or self-determination.
Ik heb zelf ook het eea aan onderzoek gedaan qua oorzaak en gevolg.quote:Op maandag 25 april 2022 15:55 schreef Monolith het volgende:
Ik wil er nog wel wat leesvoer tegenaan gooien voor de mensen die zelf nog nooit een blad als Foreign Policy of Foreign Affairs hebben opengeslagen hoor. Neem bijvoorbeeld dit stuk. De kern is in mijn ogen toch vooral dit:
[..]
Daarnaast kun je de lijn van de realisten bekritiseren vanuit de empirie en betogen dat Poetin en z'n handlangers wel bij monde reppen over de NAVO, maar in de praktijk toch vooral het risico op democratisering en liberalisering in omliggende landen al voldoende voorwaarde is geweest voor ome Vlad om naar de wapens te grijpen de afgelopen decennia.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Da!quote:Op maandag 25 april 2022 15:40 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Precies op die dag de Crimea brug opblazen lijkt me wel wat
Kan je gewoon UA gebruiken, als je dan toch perse iets wilt afkorten?quote:Op maandag 25 april 2022 11:06 schreef AnneX het volgende:
Ho..vijf stations in mid en west -! UK gebombardeerd door Ru
Gekeken tot hij zei: Russia is not going on a rampage in Ukraine, toen gelachen en afgesloten.quote:
Dat filmpje is 6 jaar oud hè?quote:Op maandag 25 april 2022 16:27 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Gekeken tot hij zei: Russia is not going on a rampage in Ukraine, toen gelachen en afgesloten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |