Ja Turkije ligt wel vrij centraal zo tussen Europa, Rusland en het Midden Oosten in.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:53 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
De ligging van het land is strategisch gezien best belangrijk voor het leger.
Net zoals Turkije dat ook is.
Als ze het geld wat eerlijker zouden verdelen zou het best een fijn land kunnen zijn.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:46 schreef Perrin het volgende:
[..]
Yup. Die Russen zouden zeer waarschijnlijk een heel stuk beter af zijn zonder hun maffiabazen. Gelukkiger, rijker, vrijer, trotser.
De Amerikanen lachen zich helemaal kapot op dit moment.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:30 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Het is ook wat grootheidswaanzin van de Russen volgens mij. Die denken nog steeds dat ze toe-to-toe gaan met de Amerikanen maar boeit Rusland ze niet zoveel meer de afgelopen decennia.
Zo is de EU ook begonnen natuurlijk, door de staal en kolenindustrie van Frankrijk en Duitsland wederzijds afhankelijk van elkaar te maken. Maar mijn conclusie is eerder dat, ongeacht wat, die handel gewoon doorgaat, daarvoor zijn de belangen gewoon te groot.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:56 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep. De handel laten floreren is dan ook een verbindende optie om de vrede te bewaren en wederwijds het voordeel daarvan te pakken. Oorlog om ideologie en religie, wat vraagt om overtuiging van iemands eigen wil, heeft wmb sws geen functie meer.
Wanneer er geen handel meer mogelijk is, wat Putin kennelijk nu beoogd, heeft een verdere relatie ook geen zin meer. Zoals @:Perrin al zei, dan wordt Rusland een soort van groot Korea en degenereert het vanzelf in zijn eigen shithole.
//--//
Ik ga benieuwd zijn of en wanneer de eerste pijplijn wordt afgesloten en - ws dan ook voorgoed - dichtgaat.
[ afbeelding ]
NB: Voorgaand plaatje en WP content is ook zeer leeswaardig om een idee te krijgen van actueel getransporteerde gas hoeveelheden.
Ja en als mensen voor hun mening mochten uitkomen en er niet zoveel corruptie was en als initiatief ontplooien beloond werd. Cultureel ligt dat land echt al decennia op zijn gat. We dachten even dat het wel goed zou komen na de val van de muur maar het wordt alleen maar erger.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:56 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Als ze het geld wat eerlijker zouden verdelen zou het best een fijn land kunnen zijn.
Ze doen wel mee met NATO Response Forcequote:Op vrijdag 1 april 2022 16:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, maar tot op heden zijn de Amerikanen niet actief in Finland omdat het geen NAVO land is (hoewel er wel gezamelijke oefeningen zijn geweest afaik)
Die inlichtingendiensten draaien daar driedubbele ploegendiensten nuquote:Op vrijdag 1 april 2022 16:59 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
De Amerikanen lachen zich helemaal kapot op dit moment.
Een proxy oorlog waarbij de vijand geen proxy is en zichzelf helemaal te pletter loopt. Een goudmijn aan intel.
Ja niet echt héquote:Op vrijdag 1 april 2022 16:53 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
De ligging van het land is strategisch gezien best belangrijk voor het leger.
Net zoals Turkije dat ook is.
Zijn ze dan ook heer en meester inquote:Op vrijdag 1 april 2022 16:59 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
De Amerikanen lachen zich helemaal kapot op dit moment.
Een proxy oorlog waarbij de vijand geen proxy is en zichzelf helemaal te pletter loopt. Een goudmijn aan intel.
Sterker nog, kernbommen in een land als Oekraïne plaatsen is alleen maar een veiligheidsrisico voor het westen.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:11 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Dat snap ik ook niet, kernbommen hoeven niet op de grens te staan.
Yep, het zal daar ongeveer wel op uitdraaien omdat (ruil)handel uit eindelijk bepaald wat de betekenis als waarde is van -en voor een groep.quote:Op vrijdag 1 april 2022 16:56 schreef tjoptjop het volgende:
Ik denk overigens dat het hele Euro-Roebel verhaal vwb gas opgelost gaat worden door tussenhandelaren. Het zijn niet de overheden die het (ver)kopen maar private bedrijven (Gazprom, E.On e.d.). Bedrijven als Gunvor en Trafigura (of een van de vele onbekende) zitten als tussenhandelaren al in die markt. Zo kocht Shell net na het uitbreken nog 700.000 barrels Russische olie van Trafigura.
Ergo, westerse bedrijven betalen in Euro's aan die bedrijven die het vervolgens in Roebels aan Gazprom en consorten afrekenen. Qua bedrijfsstructuur zijn ze dusdanig complex en internationaal dat ze vermoedelijk makkelijk om die sancties heen kunnen. En landen die uit eigen belang een oogje dichtknijpen. Dit alles achter de schermen uiteraard zodat leiders van beide partijen hun hoofd hoog kunnen houden.
Voorheen zou ik Glencore er ook toe rekenen, maar die is inmiddels beursgenoteerd en lijkt ook wat meer op het produceren/minen te richten tegenwoordig.
Dat soort wapens liggen altijd op een Amerikaanse basis in een land.quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:15 schreef SamCooke het volgende:
[..]
Sterker nog, kernbommen in een land als Oekraïne plaatsen is alleen maar een veiligheidsrisico voor het westen.
Als ze er liggenquote:Op vrijdag 1 april 2022 17:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dat soort wapens liggen altijd op een Amerikaanse basis in een land.
Zo ook in Turkije, zo ook hier in Nederland.
Klopt maar als het in handen van de NAVO valt is Rusland strategisch goed benadeeld.quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ja niet echt hé
Op zijn hoogst ben je de god van de zwarte Zee maar dat zijn ze al want niemand vind het boeiend genoeg om er schepen neer te leggen en als je eruit wil moet je de Turken lief aankijken![]()
Maar de budgetten gaan omhoog dus wie weet kan Roemenië ook eens wat voor zichzelf gaan bouwen ...
Hoe dan?quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:21 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Klopt maar als het in handen van de NAVO valt is Rusland strategisch goed benadeeld.
Als de komende weken de berichtgeving hieromtrent wat vaag is, of als Poetin én het westen claimen hun gewenste resultaat te hebben behaald dan denk ik dat de kans groot is dat het zoiets is al ik gepost hebquote:Op vrijdag 1 april 2022 17:15 schreef Vallon het volgende:
[..]
Yep, het zal daar ongeveer wel op uitdraaien omdat (ruil)handel uit eindelijk bepaald wat de betekenis als waarde is van -en voor een groep.
Doen 'alsof' wat veel gezichtsverlies scheelt en is ook goed te verkopen als (pyrrus)overwinning. Als de één nu doet of iets heel ingewikkeld is kan de ander doen alsof het veel geld kost.
Zelf heb ik er geen moeite mee om welke eer dan ook aan Putin te laten zolang die maar weer bij zinnen gaat komen. De (af)rekening om de schade en het leed af te handelen wordt wel steeds hoger/groter. Rus en Co zullen dat de komende decennia nog wel gaan (in)voelen. Helemaal wanneer ze de structurele fout gaan maken om zichzelf te kwalificeren als onbetrouwbare handelaren.
Pas op met klikken, dit is erg geheim.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
Sinds wanneer is Volkel een Amerikaanse basis?quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dat soort wapens liggen altijd op een Amerikaanse basis in een land.
Zo ook in Turkije, zo ook hier in Nederland.
quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:24 schreef Perrin het volgende:
[..]
Pas op met klikken, dit is erg geheim.Oh ja het publieke geheim van kernbommen op Volkel. Was er ook niet een of ander promofilmpjes waar je ze zag liggen terwijl het nog steeds ontkend werd? Staat me iets van bij maar weet niet zeker meer.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Was een mooie soap![]()
NAVO schepen kunnen ongehinderd naar de Krim en naar Rusland varen.quote:
Maar die situatie bestaat ook zonder Oekraïne in de NAVOquote:Op vrijdag 1 april 2022 17:28 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
NAVO schepen kunnen ongehinderd naar de Krim en naar Rusland varen.
De schepen van Rusland moeten door een sluis die gecontroleerd wordt door een NAVO lidstaat.
Gedeeltelijk, Rusland heeft nu nog de controle over zee.quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
Maar die situatie bestaat ook zonder Oekraïne in de NAVO
En dat is met het toetreden van Oekraïne helemaal weg?quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:32 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Gedeeltelijk, Rusland heeft nu nog de controle over zee.
Roemenië grenst niet aan Rusland.quote:Op vrijdag 1 april 2022 17:34 schreef sp3c het volgende:
[..]
En dat is met het toetreden van Oekraïne helemaal weg?
Waarom had het toetreden van bv Roemenië niet datzelfde effect dan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |