Nee hoor, meestal kan je daar gewoon terecht. Pakken ze hun eigen pas. En anders schrijf je je in bij KvK als Picobello BV en kan je overal passen aanvragen.quote:Op maandag 6 juni 2022 18:20 schreef Puala het volgende:
[..]
Aan die toko's heb je als particulier weinig..
Zowel bij Bouwmaat als bij KVK hier in de regio gaat je dat niet lukken.quote:Op dinsdag 7 juni 2022 20:43 schreef PJ het volgende:
[..]
Nee hoor, meestal kan je daar gewoon terecht. Pakken ze hun eigen pas. En anders schrijf je je in bij KvK als Picobello BV en kan je overal passen aanvragen.
Scheelt echt enorm in kwaliteit en vaak ook flink in prijs.
Kan je bij de bouwmaat vergeten.quote:Op dinsdag 7 juni 2022 20:43 schreef PJ het volgende:
[..]
Nee hoor, meestal kan je daar gewoon terecht. Pakken ze hun eigen pas. En anders schrijf je je in bij KvK als Picobello BV en kan je overal passen aanvragen.
Scheelt echt enorm in kwaliteit en vaak ook flink in prijs.
Oeps. Beter gekeken. Het is de vloerbedekking. Excuus.💐quote:Op donderdag 23 juni 2022 19:25 schreef AnneX het volgende:
Grote stappen weer! 👍🏼
Oei…denk je eraan de granitovloer te beschermen?
Haha, ja meer dan genoeg. Houdt ons van de straat zullen er maar zeggenquote:Op donderdag 23 juni 2022 18:29 schreef Smallish het volgende:
Leuke update! Lekker dat jullie nu echt aan de slag kunnen. Er is genoeg te doen, zeg… Maar het blijft echt een ontzettend leuk huis!
Ja, die is wat aan het woekeren (vooral de braamquote:
Is dat sjouwen met grote honden nog ergens goed voorquote:Op donderdag 23 juni 2022 19:03 schreef Duderinnetje het volgende:
Wat ben je gespierd!
Dat valt mij dan weer op. Goed bezig zeg! En wat heerlijk om de tuin dan als beloning te hebben, om even bij te komen.
En wat stom dat het oude huis niet verkocht. Hoe kan dat nou?
Ja, viel mij ook op. Volgens mij best een gewild ding!quote:Op donderdag 23 juni 2022 22:35 schreef Seven. het volgende:
Grappig lampje in de slaapkamer trouwens!
Niet zo maar weggooien hoor!quote:Op donderdag 23 juni 2022 23:55 schreef Candaasje het volgende:
Lamp is wel lekker retro ja![]()
Maar we hebben hem er nu wel afgehaald. Maar 4682 keer ons hoofd tegen gestoten.
Yep, mocht je 'm verkopen dan hoor ik het graagquote:Op vrijdag 24 juni 2022 00:12 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Niet zo maar weggooien hoor!
Kan je echt iemand nog zeer blij mee maken. En een zakcent mee verdienen.
Ja die had je getipt jaquote:Op vrijdag 24 juni 2022 10:27 schreef Kreator het volgende:
Als je het kan missen zou ik geen laminaat nemen, maar PVC. Bijna niet stuk te krijgen en slijt niet/nauwelijks.
Tevens doet 1 van mijn vrienden dat in het dorp.. (maar die is altijd druk)
Wat moet er gebeuren aan elektra?quote:Op vrijdag 24 juni 2022 11:25 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ja die had je getipt ja![]()
Maar voor boven, in elk geval de slaapkamer, gaan we niet voor een al te prijzig vloer. En ik vind maar weinig pvc vloeren mooi en die vallen dan ook wel allemaal in de wat hogere prijscategorie![]()
(Laminaat vind ik 9 vd 10 keer ook lelijk, maar die kosten liggen al wat lager).
Kostbare vloeren bewaren we voor beneden.
Net offerte elektricien gehad.
Au. Maar goed, stond wel op de begroting. Ongeveer.
quote:Op vrijdag 24 juni 2022 10:27 schreef Kreator het volgende:
Als je het kan missen zou ik geen laminaat nemen, maar PVC. Bijna niet stuk te krijgen en slijt niet/nauwelijks.
Tevens doet 1 van mijn vrienden dat in het dorp.. (maar die is altijd druk)
Ongeveer alles stamt nog uit 1935. De draden die we al hebben weggehaald viel het jute compleet vergaan vanaf.quote:
Ooit eens in en herenboerderij een hanglamp in de hal weggehaald. Zat keurig verbonden met zo'n prachtig porseleinen kroonsteentje. Laddertje neer gezet en er boven op met een geïsoleerde schroevendraaier wilde ik de schroefjes los halen. Bij het allereerste moment van aanraking een stofwolk. En twee blanke draden onder een zachtboard plafond. Daarna enkele momenten spanning en heel voorzichtig de ladder af. De isolatie tussen de twee draden was het enige wat er voor zorgde dat de draden elkaar niet raakten. In de meterkast van alle twee de groepen de stoppen er maar uit gehaald.quote:Op zaterdag 25 juni 2022 09:24 schreef Candaasje het volgende:
Ongeveer alles stamt nog uit 1935. De draden die we al hebben weggehaald viel het jute compleet vergaan vanaf.
Mooiquote:Op donderdag 23 juni 2022 22:37 schreef Candaasje het volgende:
Qua kleuren (klinkt niet als topprioriteit, maar het schildert toch echt makkelijker zonder vloer en meubels) gaan we voor de slaapkamer voor een combinatie van fris wit (ral 9016) met donkerblauw en licht/grijsblauw.
We hebben nu een jaar of 10 terra in de slaapkamer (of nouja, dat moest het worden. Het pakte meer oranje uit...) en we willen eens wat anders. Terra komt nog wel ergens anders terug, in de voorkamer of eetkamer ofzo.
Voor de blauwe kleuren kwamen we na heel wat staaltjes bij verf van Algo uit. Die maken verf op basis van algen en us ekologisch ditdat. We liepen er toevallig tegenaan, en ach, waarom niet?
Schuine wand en plafond worden wit, evenals al de kozijnen en de twee deuren.
Muur met raam en onder schuine wand wordt dan donkerblauw:
[ link | afbeelding ]
En we moeten nog even een tester halen, maar voor de inloopkast denken we aan de lichtere/ grijzere blauw (maar wel met genoeg contrast met de witte deur en plinten)
[ link | afbeelding ]
Welke van deze twee kleuren de lange zijmuur (komt witte kast voor) wordt, moeten we nog even bekijken.
Qua vloer moeten we ook nog bezien wat het wordt. Het is niet zo'n hoge kamer dus wellicht licht laminaat (eiken ofzo, niet wit). Of... misschien gaan we wel voor een wat donkerdere vloer met veel kleurcontrasten van lundia.
[ link | afbeelding ]
Keuzes, keuzes, keuzes.
En misschien komen we er nog keihard op terug
Herkenbaar. Is hier ook echt het geval. En met geluk 1 stopcontact per kamerquote:Op zaterdag 25 juni 2022 09:24 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ongeveer alles stamt nog uit 1935. De draden die we al hebben weggehaald viel het jute compleet vergaan vanaf.
Dus er moet een nieuwe groepenkast komen, maar ook nieuwe leidingen ingefreesd worden, oude metalen leidingen verwijderd worden, nieuwe bedrading, schakelmateriaal, etc.
Elektricien komt nog een keer langs om te kijken wat we zelf alvast kunnen doen. (De slaapkamer voor hebben we natuurlijk al grotendeels zelf gedaan)
Het belangrijkste met buizen leggen. Geen scherpe bochten. En zorgen dat als je een mof of voorgevormde bocht gebruikt de buis vast ligt. Desnoods de mof of bocht aan de buitenkant voorzien van een druppel lijm.quote:Op zaterdag 25 juni 2022 09:24 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Ongeveer alles stamt nog uit 1935. De draden die we al hebben weggehaald viel het jute compleet vergaan vanaf.
Dus er moet een nieuwe groepenkast komen, maar ook nieuwe leidingen ingefreesd worden, oude metalen leidingen verwijderd worden, nieuwe bedrading, schakelmateriaal, etc.
Elektricien komt nog een keer langs om te kijken wat we zelf alvast kunnen doen. (De slaapkamer voor hebben we natuurlijk al grotendeels zelf gedaan)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maar er moe(s)t natuurlijk ook nog genoeg gebeuren, dus we zijn maar eens begonnen met de keukenvloer eruit te slopen. Was eerst niet het plan, want betonditdatzuszo, maar de laag bleek na nadere inspectie niet zo dik te zijn en nu gaan we er dan toch ook schuimbeton+vloerverwarming ingooien. En als we dan toch bezig waren, moesten de tegels ook maar gelijk van de muren.
Dat was best een zwaar, warm en enorm stoffig klusje. Met hulp van zwager, een gehuurde bijtelboor (hoe heet dat? kleine kangoo?) en genoeg korte pauzes tussendoor kwam het best goed. De tegels op de muur bleken misschien nog wel hardnekkiger te zijn.
Zand weggraven, flink meppen met de hamer en ook wat hulp van de boor.... op een gegeven moment hadden we de slag te pakken.
We hadden niet de grootste boor, want dat ding wilden we ook gebruiken voor de tegels. Ik denk dat we elke hoek gehad hebben qua houding, en ik was blij met de masculiene kracht van vriend en zwager, want jeutje.... mijn armen verzuurden al binnen een minuut denk ik![]()
Het is dat de tegeltjes niet onze smaak zijn voor de nieuwe keuken, maar dat was wel vakmanschap, hoe stevig en netjes gelijk/recht die direct in het cement gezet waren!
En heel de meuk moet natuurlijk ook afgevoerd worden. Hiervoor hadden we gelukkig wel een container gehuurd, dus we hoefden niet zover te kruien![]()
Dus de voormalige keuken is nu een zandbak![]()
Nu nog zo'n 35cm uitgraven, en dan kan al het leidingwerk er in. En de wanden moeten natuurlijk afgewerkt worden. Ze zijn ook niet haaks.
In de tussentijd hebben we ons keukentje in de schuur maar wat uitgebreid. Warm water hebben we niet, maar hey, we gaan voor het echte campinggevoel:
De slaapkamer vordert ook wel best gestaag. Eerst zijn we begonnen met schuren, gronden en schilderen van kozijnen, deur en plafond. Er zit best heeul veeul houtwerk in die kamer, dus dat duurde wel even.
We kozen voor RAL9016. Nu, voor de slaapkamer vind ik het prima, maar de hal wordt wel een tikkie minder fris wit denk ik. Het is wel érg wit.
Daarna hebben we de kamer behangen.
Dat deed ik dus één keer en NOOIT meer. Wat een crime is dat zeg![]()
En zat het er na veel gedoe eindelijk een beetje netjes op.... ga je er later met gekleurde verf over heen... zuigt dat spul veel vocht, krimpt het alsnog, zie je alsnog naden, opeens toch weer overal butsen in de je muren en begint op plekken te bobbelen waar dat het heel niet deed![]()
(Het was niet het goedkoopste behang ofzo)
Dus de rest van de kamers laten we mooi stuken, heb ik na die dag per direct besloten![]()
(Scheelt weer een relatiecrisis)
Plaatjes bij het praatje:
Ok, dat ging toch nog best aardig, ondanks onderstaand soort hoekjes, schuine wanden, scheve muren, etc.
Toen was alles dus witterdanwit... tijd voor wat kleur:
(Vooral dat oranje gordijntje maakt het echt af)
De donkere kleur komt op foto's vaak wat donkerblauw over, maar is echt groenblauw. Niet zo fel als Peacock Pride, maar afhankelijk van het tijdstip/lichtinval zie je de groene kleur sterker verschijnen![]()
De verf is dus op algenbasis, en het werkte prima. Beetje maf luchtje en we hadden wel echt 2 lagen nodig, maar de kleur is wel echt wat ik zocht.
De lichtere kleur pakte iets blauwer uit dan onze testers deden vermoeden. Ik had verwacht dat er meer grijs/groen in zou zitten, maar het is nu meer babyblauw. Toch misstaat het imho niet.
Deze verf was niet op algenbasis. Die was namelijk (dachten we) wel erg grijs. Misschien had dat achteraf wel meegevallen.
Er moet hier en daar nog wat bijgestipt/bijgewerkt worden (ik had niet anders verwacht ) maar in de tussentijd hebben we de vloer gelegd. Het is zoals ik hier al had gepost, de Lundia 'Rustiek' geworden.
Zoals je kunt zien op de foto's, moeten we het kozijn nog zo maken dat het lijkt alsof het schuine hoekje hoort. Maar daar wil ik een vriend voor vragen die veel aan houtbewerking doet. (Misschien had ik dat al eens gezegd, geen idee meer).
Nu eerst een middagje ontspannen op een Historisch Festival een dorp verderop. Dan zal ik vanavond nog even onze Pax-Kast-Avonturen met jullie delen, en vast een verdere sneak preview geven
[ Bericht 1% gewijzigd door Candaasje op 09-07-2022 11:36:15 ]
Die kleurcombi vind ik echt meer dan geweldig, donkerblauwig/groen met wit en oranjequote:Op zaterdag 9 juli 2022 11:31 schreef Candaasje het volgende:
[ link | afbeelding ]
(Vooral dat oranje gordijntje maakt het echt af)
Ja, we hebben nu een slaapkamer en inmiddels ook een ' woonkamertje' boven. Inclusief onze oude bank om 's avonds op neer te kunnen ploffen. Dat is wel érg fijn!quote:Op zaterdag 9 juli 2022 11:42 schreef AnneX het volgende:
Goeie stappen gemaakt! Fijn om de (slaap) kamer leefbaar te hebben![]()
En de keuken sloopDoe het niet of doe het goed
Ja, ik heb wat tegeltjes wijsheden opgedaan tijdens verbouwingen 🤪
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Maf hèquote:Op zaterdag 9 juli 2022 11:48 schreef Duderinnetje het volgende:
Wat een mooi contrast tussen de verschillende klusstadia in één huis!
Leuk hoor, de slaapkamer! Wordt volgens mij een hele fijne kamer zo.
Wel metéén vandaag even het bijstippen doen hoor. De andere klussen dringen zich weer op, de emmers zijn dicht en opgeborgen... dus dat doe je anders nooit meer (is mijn ervaring). Zo snel mogelijk losse eindjes afwerken, en weer door.
/two centsik moet zeggen dat ik nu ook veel minder in de eetkamer en voormalig keuken kom dan eerst. We lopen nu ook telkens via de voordeur naar de schuur achter om te koken. Niet altijd even handig, maar 't scheelt weer een lading zand uit je schoenen schudden
![]()
En je hebt gelijk hoorIk had nog even kleine penselen nodig, maar ik kon ze bij de bouwmarkt hier enkel met ponyhaar vinden. Vanmiddag eerst nog wat andere winkels afgeweest, maar we hebben hier geen Axion en voor de rest moet je het dan doen met speelgoedsets ('gips je eigen dino en verf hem!') enzo.
Maar ik kreeg opeens een ingeving bij de lokale Kruidvat; make-upkwastjes!![]()
Dus die heb ik nu, en dan kan er weer gestipt worden.
De verf blijft nog wel even staan overigens, want de deur moet nog passend gemaakt worden en daarna weer geschuurd/gegrond/afgelakt.
Thnx!quote:Op zaterdag 9 juli 2022 12:21 schreef Lucky_Strike het volgende:
Goede vorderingen![]()
Ik weet dat jullie duurzaamheid belangrijk vinden. Kan je, als je een keer tijd hebt, eens vertellen welke duurzame keuzes jullie gemaakt hebben?
quote:Op zaterdag 9 juli 2022 12:47 schreef Seven. het volgende:
Wauw, hard gewerkt en wat wordt de slaapkamer al mooi!
Dank!quote:Op zaterdag 9 juli 2022 12:58 schreef Kaatje1 het volgende:
Jee zeg, wat hebben jullie hard gewerkt. Heel mooi geworden, prachtige kleuren
Ha, het zijn wel complementaire kleuren natuurlijkquote:Op zaterdag 9 juli 2022 20:20 schreef Claudia_x het volgende:
Mooi die donkere kleur blauw, juist in combinatie met de oranje gordijntjes!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.(dat kussen is irl wat geler. Oude tel/camera...)
Onze lampjes passen er ook goed bij:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Haha, dankjewelquote:
Ja gaaf hè?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 22:47 schreef gcjoel het volgende:
Die witte sierranden om je ramen en deuren komen echt mooie uit zo![]()
Wat een vooruitgang ook op gebied van mensen inhuren
Merci!quote:Op zaterdag 9 juli 2022 23:30 schreef Yinny het volgende:
Wat een werk hebben jullie weer verzet!
Mooie kleuren in de slaapkamer.
Hoe gaat het met de konijnen in nieuwe huis?
#TeamClaudia ?quote:Op zaterdag 9 juli 2022 23:18 schreef Drizzt_DoUrden het volgende:
[..]
Die kleurcombi vind ik echt meer dan geweldig, donkerblauwig/groen met wit en oranje
Dankjewel!quote:Op zondag 10 juli 2022 20:33 schreef yinu het volgende:
Ik vind de kleuren ook echt prachtig! En de vloer ook. Goede vooruitgang!
Ah, dankjewelquote:Op dinsdag 12 juli 2022 18:33 schreef Smallish het volgende:
Ik vind het bewonderenswaardig hoe jullie dit aanpakken! Eisen stellen (geen dierlijke oorsprong), maar verder wel realistisch blijven. Je moet ook fijn en een beetje betaalbaar kunnen wonen. Jullie doen volgens mij bovengemiddeld veel als ik zo om mij heen kijk.
Wat een gezellige kamertjes boven, overigens!
Goed verhaalquote:Op dinsdag 12 juli 2022 18:21 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Thnx!
Duurzaamheid is in dit huis wel een uitdaging. In de zin; het is natuurlijk ultiem duurzaam om een oud huis niet af te breken maar juist weer op te bouwen/ te verduurzamen. Want juist bij de bouw van een huis (en zeker beton) komt natuurlijk enorm veel CO2 vrij.
Maar het blijft een oud huis, en dat heeft wel gevolgen voor de keuzes die we maken. Zeker omdat we de sfeer willen blijven behouden; de hal blijft grotendeels zoals 'ie is (likje nieuwe verf, wel nieuwe beglazing, maar geen vloerverwarming) en we gaan ook binnen niet met voorzetwanden werken (muv de keuken). Dus nul op de meter gaat het natuurlijk nooit worden.
Het betekent ook dat we qua bouwmaterialen niet altijd voor het meest ecovriendelijke kunnen/willen gaan. Neem bijvoorbeeld de spouwmuurisolatie; er bestaat tegenwoordig ook houtvezel. Maar dat is wel gevoeliger voor vocht..... dus dat durfden we dan toch niet aan.
Bij een nieuwer huis hadden we dat denk ik wel willen proberen.![]()
We kiezen dan wel weer voor glaswol. Niet dat het maakproces per se CO2neutraal is, maar van bijvoorbeeld Knauff wordt het wel voor iets van 80% gerecycleerd. Vond ik toch een fijner idee dan van die bolletjes gemaakt van aardolie.
Van schuimbeton kun je je natuurlijk ook afvragen of het niet erg vervuilend is. Anderzijds; de vloer helemaal niet isoleren is ook niet per se duurzaam (zeker omdat we ook gebruik willen maken van vloerverwarming e.d. om over te kunnen op hybride), en we kunnen ook de houten vloer wel van onderaf isoleren, maar dat is ook weer minder isolerend dan schuimbeton. (Naast een rotklus, want er is niet zoveel ruimte onder de vloer).
De houten vloer willen we dan wel weer hergebruiken op zolder, zonde om dat weg te gooien.
Om door te gaan op dat laatste; we willen ook graag de kozijnen behouden. Ze zijn nog in goede staat, ze passen natuurlijk fantastisch bij het huis en ik wil geen kunsstof. Dat betekent wel gelijk dat we vastzitten aan een duurdere glassoort, want deze moet dunner zijn en toch een goede isolatiewaarde hebben.
(We hebben nu een nieuwe offerte voor glas dat hier aan voldoet, en dat is 2x zo duur als 'normaal' HR++/+++ glas. Hiervoor komen ze nog wel een keer inmeten, of het echt past, want mogelijk moeten ze gaan werken met latten en dat wil ik niet want dan kunnen de schuiframen niet meer open. Als dat zo is, moeten we over naar vacuümglas. We hebben daar nog geen offerte van, maar dat betekent weer een hogere prijs. Is niet erg, maar duurzaam doen in zo'n oud huis is soms dus wel een beetje een aanslag op de portemonee)
Nouja goed, en ik moet eerlijk zeggen; we hebben dus algenverf gekocht, maar ook wel alleen omdat het in de kleur verkrijgbaar was die we zochten. En hoewel we veel meubels meenemen van ons oude huis, en doorgaans ook veel van MP afhalen... denk ik wel dat er wel echt tzt een nieuwe bank komt. En nieuwe gordijnen. Etc.
Oh en de keuken is natuurlijk ook nieuw.
Vrij van producten van dierlijke oorsprong is een must, ecologisch heel wenselijk. Dat is een beetje het idee.![]()
Maar wat we dus vooral gaan doen, om het huis een beetje duurzaam te krijgen, is in eerste instantie focussen op isoleren, isoleren en nog eens isoleren.
- Er komt dus spouwmuurisolatie. Samen met de nieuwe beglazing zorgt dat als het goed is voor echt een enorme afname van warmteverlies![]()
- - We laten ook een nieuw dakraam plaatsen, de oude Velux laat ook veel warmte door. (Eerst gekeken naar enkel het glas te vervangen, maar 't kiert aan alle kanten)
- We isoleren het dak boven van binnenuit. 16cm op de eerste verdieping, op de zolder wrs. 24cm.
- We willen, zodra het geleverd kan worden, zo snel mogelijk over op een hybridepomp. Samen met vloerverwarming beneneden en LTV radiatoren boven.
- Er komt beneden vloerisolatie (wel de minst 'winstgevende' vorm van isoleren, maar alle beetjes helpen)
- We gaan een warmterugwin-ventilatiesysteem aanleggen.
- Er komt een Quooker![]()
Maar het is dus niet het Eco-huis zoals we ooit bedacht hadden te bouwen, met strobouw enzo. Enerzijds, helaas, anderzijds lopen dingen soms een beetje anders en is dat niet altijd iets slechts
quote:Op dinsdag 12 juli 2022 18:07 schreef Candaasje het volgende:
Het leven liep even anders, dus mijn update is wat later
[..]
Ja, we hebben nu een slaapkamer en inmiddels ook een ' woonkamertje' boven. Inclusief onze oude bank om 's avonds op neer te kunnen ploffen. Dat is wel érg fijn!Makeupkwasten!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
Maf hèik moet zeggen dat ik nu ook veel minder in de eetkamer en voormalig keuken kom dan eerst. We lopen nu ook telkens via de voordeur naar de schuur achter om te koken. Niet altijd even handig, maar 't scheelt weer een lading zand uit je schoenen schudden
![]()
En je hebt gelijk hoorIk had nog even kleine penselen nodig, maar ik kon ze bij de bouwmarkt hier enkel met ponyhaar vinden. Vanmiddag eerst nog wat andere winkels afgeweest, maar we hebben hier geen Axion en voor de rest moet je het dan doen met speelgoedsets ('gips je eigen dino en verf hem!') enzo.
Maar ik kreeg opeens een ingeving bij de lokale Kruidvat; make-upkwastjes!![]()
Dus die heb ik nu, en dan kan er weer gestipt worden.
De verf blijft nog wel even staan overigens, want de deur moet nog passend gemaakt worden en daarna weer geschuurd/gegrond/afgelakt.Heel creatief!
Dat is nog best een ruime kamer, jullie tijdelijke woonkamertje. Wat gaan jullie straks met deze kamer doen? Wordt dat de werkkamer? Heerlijk licht ook!
Wat een fijn plekje hebben jullie zo geïmproviseerd. Heel slim. Kun je letterlijk even de deur achter je dichtsmijten en even ‘thuiskomen.’
P.s. Ik zou de balk zo laten en niet nog een nieuw element toevoegen qua kleur of materiaal.
[ Bericht 1% gewijzigd door Duderinnetje op 12-07-2022 23:14:19 ]Snobs have more fun!
KLIK!
Dat noemen ze kathedraalglas (zo lijkt het op de foto tenminste), zit ook een soort wolkjesstructuur in.quote:Op woensdag 13 juli 2022 09:26 schreef gcjoel het volgende:
Wij gaan waarschijnlijk ook voor schuimbeton en ik was daar laatst over aan het lezen. Toen kwam ik tegen dat er (soms?) dierlijk eiwit wordt gebruikt om het te schuimen.
Nog niet genoeg over gelezen om te zeggen of dit ook zonder bestaat ofzo, maar voor jullie wel een goede om op te letten dan.
Is dat gele raam in de slaapkamer echt gewoon geel glas? ik vind het tof!
quote:Op dinsdag 12 juli 2022 21:19 schreef flipsen het volgende:
+1 voor handvatten met dubbel t(en voor de foto´s)
Ik had opeens ene heldere ingeving. Ze zijn zeldzaam, maar af en toe heb ik zequote:Op dinsdag 12 juli 2022 23:04 schreef Duderinnetje het volgende:
[..]
Makeupkwasten!Heel creatief!
Dat is nog best een ruime kamer, jullie tijdelijke woonkamertje. Wat gaan jullie straks met deze kamer doen? Wordt dat de werkkamer? Heerlijk licht ook!
Wat een fijn plekje hebben jullie zo geïmproviseerd. Heel slim. Kun je letterlijk even de deur achter je dichtsmijten en even ‘thuiskomen.’
P.s. Ik zou de balk zo laten en niet nog een nieuw element toevoegen qua kleur of materiaal.
Schuimbeton kan inderdaad gaan schuimen door het gebruik van dierlijke of synthethische eiwittenquote:Op woensdag 13 juli 2022 09:26 schreef gcjoel het volgende:
Wij gaan waarschijnlijk ook voor schuimbeton en ik was daar laatst over aan het lezen. Toen kwam ik tegen dat er (soms?) dierlijk eiwit wordt gebruikt om het te schuimen.
Nog niet genoeg over gelezen om te zeggen of dit ook zonder bestaat ofzo, maar voor jullie wel een goede om op te letten dan.
Is dat gele raam in de slaapkamer echt gewoon geel glas? ik vind het tof!
Je kunt ook glas in lood, in dubbele beglazing krijgen. Dat heb ik als voordeur. En je kunt indien gewenst een eigen ontwerp maken. Wel gekleurd glas maar niet de nadelen.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 14:30 schreef Candaasje het volgende:
[..]
Schuimbeton kan inderdaad gaan schuimen door het gebruik van dierlijke of synthethische eiwitten.
Het is alleen op de websites niet te vinden wat ze gebruiken...dus ik heb twee bedrijven waar we offertes hadden aangevraagd, maar eens via telefoon de vraag gesteld.
Ik kon de verbaasde, overgaand in meewarrig fronsende wenkbrauwen ongeveer door de lijn voelen (denk ik, vul ik in, ik stel me dat zo voor dan) maar de ene gaat het nog navragen en mailen, en de ander kon het gelijk navragen en blijkt synthethische eiwitten te gebruiken.
Het glas is inderdaad geel. En gebobbeld. (Oh zoals archito zegt kathedraalglas).
We moeten het wel vervangen, want het is enkelglas. En in veel ramen gebarsten. Hoe en wat met het glas zijn we nog niet helemaal over uit. Ik vind het enerzijds tof, anderzijds geeft het soms ook wel een beetje raar, wat oranje en gedempt licht in huis. In de hal vind ik dit niet erg, maar in de woonkamer weet ik het zo net niet. In de slaapkamer heeft het wel weer iets tofs... maar om het alleen boven te doen en niet in de ramen er direct onder ziet er ook weer maf uit.
In de straat zie je dan ook veel verschillende soorten beglazing; sommige mensen hebben gewoon 'float glas' (zeg maar het supervlakke glas dat normaal in nieuwbouw gebruikt wordt) met gekleurd folie aan de binnenkant. Anderen hebben de bovenlichten niet gekleurd, maar wel met wolkstructuur. En wij zijn dan weer naar Da Vinci glas aan het kijken, dat is minder glad geslepen en reflecteert daardoor minder hard. Past beter bij oudere huizen/gebouwen. En dit dan eventueel gecombineerd met in de bovenlichten glas met een wolkenstructuur. Al dan niet in amberkleuring. Vooral rond de voordeur zou ik de uistraling van het kathedraalglas wel graag willen behouden.
We moeten ook nog even navragen hoe het nu precies zit met glaslatten; die schijnen er wel te moeten komen. (huidige beglazing is maar 3mm dik.... de kozijnen zijn dus ook niet zo breed....) Hoewel we een straat verderop net een huis zagen waar ze in elk geval niet aan de buitenkant zaten, en er wel sprake leek te zijn van dubbelglas. Maar geen idee of hun schuifruimen dan nog open kunnen,...
En een andere glazenzetter gaf eerder aan dat verder uitfrezen van de kozijnen en dan met monumentenkit afwerken een optie was. (Hij werkte alleen met glas dat qua U-waarde niet aan onze wensen voldoet).
Wellicht is dat ook nog wel een optie, om te laten doen ipv die latten....
Kortom; ik ga vanavond eens bij die mensen aanbellenHoe en wat zij met de ramen hebben gedaan. En dan eens verder bedenken wat we precies willen. En de glazenzetter ook nog even bellen voor overleg.
Ik vind het maar moeilijk, dit soort keuzes
Grappig, bij ons komen ze de 6e de voorbereidingen voor schuimbeton treffenquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 12:35 schreef Candaasje het volgende:
Was weer even stil, maar het werk bestond hier tot afgelopen weekend uit veel kleinere klussen in en rondom het huis. En werken. En ons oude appartement leeghalen en overdragen.
De elektriciens zijn begonnen, die komen eind van de maand weer terug voor de rest. Benieuwd of ze het gaan redden voordat het beton komt, want we komen echt overal nog jute bedrading en dat soort meuk tegen.
Meneer van het schuimbeton is ook langs geweest. Even alle werkzaamheden doorgesproken, die gaan 5 september starten dus voor die dag moeten wij alle voorbereidingen getroffen hebben. We hebben daarom afgelopen weekend twee vrienden over de vloer gehad om te helpen...of nouja...meer 'in' / 'onder' de vloer, want de houten vloer is er inmiddels uit. Helaas waren de planken niet te verwijderen zonder dat ze compleet barstten, dus we hebben toch maar de decourpeerzaag er ingezet en wie in deze omgeving woont en nog droog kachelhout zoekt; geef maar een gil![]()
(Het is zonde, want mooi hout, maar helaas.)
Voor:
[ afbeelding ]
Tijdens (eetkamer, maar voorkamer zag er hetzelfde uit qua constructie):
[ link | afbeelding ]
Na:
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Sorry voor de matige kwaliteit, de betere foto's staan op mijn vriend zijn telefoon en die is nu de hele dag de hort op. En ik ben ongeduldig![]()
Als je nu de deuren opentrekt en niet oplet, duvel je dus 50-60cm naar beneden. De ruimtes voelen nu wel heel erg hoog aan, met al 3m hoge plafonds.
Wat nu rest is al het leidingwerk (laten) aanleggen, en er daarna bouwfolie overheen waar dan het schuimbeton overheen gestort gaat worden.
En voor de oplettende kijker; bij het verwijderen van de vloer zijn ook wat tegeltjes van de haarden losgekomen, gelukkig op eentje na (die al gebarsten was) niks kapot, dus straks een kwestie van weer terugplaatsen![]()
Oh en omdat onze keuken iets langer gaat duren (op ons verzoek komen ze het blad pas later inmeten, want we redden het gewoonweg niet) hebben we onze buitenkeuken ook maar weer een upgrade gegeven:
[ link | afbeelding ]
En we hebben nu ook eindelijk ons bed weer in de slaapkamer staan. We moesten daarvoor het hoofdbord nog wel inkorten, maar dat ging gelukkig vrij soepel.
[ link | afbeelding ]
[ afbeelding ]
Verder wat rondgekeken voor raambekleding in de slaapkamer. We hebben nu toch wel erg veel inkijk en dat vergeet ik regelmatig![]()
Voor de straks nieuwe Velux gaan we waarschijnlijk voor een combinatie van verduisterend rolgordijn met plissé. Kunnen we kiezen of we het helemaal donker willen hebben, wat gefilterd licht of gewoon naar buiten naar de sterren willen kijken.
Dit idee dus:
[ afbeelding ]
Voor het raam aan de straatkant denken we aan witte houten jaloezieën (35mm), gecombineerd met okergele gordijnen van lichtere stof tot de grond. Die laatste voornamelijk voor de sier. Voordeel van jaloezieën vinden we dat we goed met lichtinval en inkijkhoek kunnen spelen.
Wit dan omdat we er niet extra veel de nadruk op hoeven te leggen.
Dus, tot zover... nu eerst morgen het puin uit de kamers scheppen. En verder graven naar het riool om afvoeren te kunnen maken voor de wasmachine en straks ook cv. De wasmachine staat inmiddels in de kelder (de keldertrap bleek heel niet vast te staanGelukkig geen ongelukken gebeurd) maar mijn (schoon)moeder wast momenteel nog mijn ondergoed. Heel lief, maar euh tja....
Ja, het leeft prima boven, in combinatie met de keuken en lekker buitenquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 12:42 schreef Kaatje1 het volgende:
Wat een enorme klus weer! Wat lekker dat je in ieder geval nu 1 ruimte hebt die in orde is (muv gordijnen dan)
Daarvoor moet je bij de overburen zijn vrees ikquote:
quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 13:27 schreef Leandra het volgende:
Oh, die combi van Velux hebben wij op zolder, erg fijn!
We hebben ook nog voor de sterrenhemel variant gekozen, gewoon omdat het kon, je ziet er niks van als het verduisterende deel dicht is, want dan is het echt aardedonker, maar ik vond hem te leuk om hem niet te nemen
Het viel ons eigenlijk reuze meequote:Op dinsdag 2 augustus 2022 16:40 schreef gcjoel het volgende:
Wat een werk
ik krijg echt angst als ik die vloer zie, wij moeten dat ook nog
Dat we het nu doen komt vooral doordat de elektramannen en de loodgieter erbij moeten kunnen voordat het beton gestort wordt, en we zelf ook niet zoveel tijd hebben door ons werk. (Nouja, vooral ik dan, ik heb een heel onregelmatig rooster waardoor ik vaak niet in de weekenden kan klussen. Dat is lastig, want dan moet vriend het alleen doen.)quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 16:51 schreef Debsterr het volgende:
[..]
Grappig, bij ons komen ze de 6e de voorbereidingen voor schuimbeton treffenmaar wij trekken dat weekend pas de vloer eruit...
Ja, die vrienden zijn echt goud waardquote:Op dinsdag 2 augustus 2022 18:51 schreef AnneX het volgende:
Post verdwenen.
Goed werk opgeruimd Candaas 👍🏼 Fijn dat jullie vrienden hulp hadden.
Stap voor stap voorwaarts.
Ooit bekeken wij een huis dat al helemaal was opgeknapt, en waar er een fotoboek lag van de verbouwingswerkzaamheden. Dat de boel helemaal gestript werd en de vloer eruit lag enzo....quote:Op dinsdag 2 augustus 2022 21:38 schreef Seven. het volgende:
Oh dear, heftige foto's. Nu wordt het leuk.
Ja, ik had vroeger een zolderkamer en mijn bed stond toen ook onder het raamquote:Op woensdag 3 augustus 2022 10:48 schreef Duderinnetje het volgende:
Onder zo’n schuin raam slapen is heerlijk he?
Wij tuurden in den beginnen elke nacht tot veel te laat naar de sterren.
Succes met de vloer beneden! Zijn de buren al een beetje gewend aan jullie werkzaamheden?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarna werd het dus afvoeren puzzelen, die dus op dat rare stuk loshangende in de kelder zouden aansluiten.
We hebben enkel 45 graden bochtjes gebruikt en er zit overal afschot in! Dus ik denk dat het best OK gelukt is. Hoop ik dan maar, want het zit nu in beton gegoten.
De tweede buis die je op de foto ziet wordt de afvoer van de wastafel in de douche. Ze komen natuurlijk wel samen, maar het leek ons efficiënter om die niet ook via de wtw te laten gaan. Dan gooi je er telkens koud water door.
En er komt uiteraard nog een wandje voor. Eerste idee was om dat wtw-ding in de wc te hangen, maar gezien er daar echt nauwelijks plek is, en je er echt nooit fatsoenlijk meer bij kan als er eens wat loos is, toch maar besloten een stukje van de eetkamer te snoepen.
Wat gebeurde er nog meer in de tussentijd?
We lieten een nieuwe VELUX plaatsen:
Voor:
Na:
We kunnen nu daadwerkelijk heel veel sterren zien als we in bed liggen![]()
![]()
![]()
Er zit inmiddels aan de buitenkant ook zonwering op (wel een beetje vreemd is dat je daarvoor dus een deel van de isolatie weg moet halen... die hebben we maar bewaard, voor als er toch koude door komt deze winter...) en we gaan verduisterende plisségordijnen bestellen. De andere varianten (glad rolgordijn gecombineerd met plissé) hadden ze niet in de kleuren die wij wilden en eigenlijk is dit misschien nog wel handiger, want dan kunnen we kiezen voor beneden geen inkijk, en boven wel licht.
Deze gaat het worden:
Nu dus nog wel de zijkanten afwerken. Maar dat zal wel weer zo'n klusje voor over een maand of 2 worden, dus eerst maar eens afplakken na aanleiding van @Noisiv 's opmerking![]()
We bestelden ook houten jaloezieën:
Ik weet nog niet of er nog overgordijnen komen, misschien, eerst eens er even langs houden. Ik sluit het ook weer niet uit. Maar had niet gedacht dat enkel jaloezieën een kamer zo veel meer 'af' zou maken. Ben er in elk geval al zeer content mee.
(Voor iedereen die nu denkt, wat een viespeuken, altijd hetzelfde beddengoed; ja dat zijn we verder heus wel, maar we hebben nu ook een snelwasservice. Mijn schoonmoeder en moeder. Onze wasmachine werkt nog niet want de afvoer moeten we nog knutselen. Onze witte sokken zijn nog nooit zo schoon geweest, want ze worden zelfs eerst in de biotex gezet. En we krijgen alles binnen 1-2 dagen terug. Het is dat je onderbroeken laten wassen door een ander gewoon wat gênant blijft, maar het is verder wel luxe hoor
)
En we groeven ons ook een weg naar de riolering aan de zijkant van het huis. Want die genoemde wasmachine afvoer (en cv..) moet er wel komen natuurlijk. \
We hebben het idee uitgewerkt, dus ergens dit weekend eens zien of de uitvoering ook wil lukken. Ik ga maar rubberen huishoudhandschoenen halen ofzo... vies klusje!
We deden ook nog een Helm's Deep-je in de voorkamer:
M.a.w.: nu heb ik mijn vriend wel zover dat we in de voorkamer een houtkachelnemen, de luchtaanvoer ligt er immers al, ik hoefde er enkel een beetje voor te graven
![]()
(En twee houtkachel leveranciers af gaan. De eerste bleek de hofleverancier te zijn, kom je daar in je kluskloffie binnen in zo'n enorm 'Experience Center' waar je je moet aanmelden en je de derde in de wachtrij bent. 'Ja hoi, ik wilde eigenlijk gewoon de diameter van zo'n luchttoevoer weten.
Wordt dus niet onze hoofdverwarming, maar voor af en toe eens. En het staat natuurlijk ook als ie niet brand wel enorm knus, zagen we bij onze buren verderop al die ook de schouwen hebben laten staan (maar waar er andere tegeltjes zijn gebruikt en net weer andere vormen. )
verder... ohja, nouja, het eerste grafje in de tuin is al een feit. Ik heb een week lang intensief gezorgd voor een konijn (overgenomen via het werk) maar helaad heeft het niet mogen baten. Superlief konijn, de maden zijn haar uiteindelijk toch (wrs door orgaanfalen) fataal geworden![]()
Was wel een heel beroerde timing tussen al dat klussen door, maar goed, zo lopen de dingen soms en ik zou het zo weer doen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tot slot voor nu sloopten we de gaskachel uit de hal. Nu hebben we een soort groot boos oog met een enorm gat in de muur![]()
Voor de laatste update ga ik mezelf eerst eens even douchen. Krijg het er warm van zeg, pfoe! Dus tot zo
[ Bericht 0% gewijzigd door Candaasje op 06-09-2022 12:14:57 ]
quote:Op dinsdag 6 september 2022 12:05 schreef Candaasje het volgende:
Zo, weer eens even een schop! We hebben sowieso veel geschopt, want de laatste weken bestond vooral uit graafwerkzaamheden. Niet per se mijn hobby, maar vooruit.
De laatste update hadden we net de vloeren uit voorkamer en eetkamer gehaald. Enkel het puin moest nog weggebracht worden, dus we huurden daarvoor een container. Blij toe, want het is toch altijd meer dan je denkt en om nu tig keer met de aanhanger heen en weer te rijden is ook weer zo wat.
[ afbeelding ]
Eenmaal het puin weg, resteerde ons enkel nog het zand uit de keuken.....
[ afbeelding ]
Na een dagje zwoegen (ik en vriend scheppen, schoonvader het zand wegkruien) was deze dan ook leeg. Niet helemaal zo diep als de eetkamer, maar goed genoeg voor het schuimbeton![]()
Het zand zit nu in 3 grote puinzakken, en deze staan in de tuin. Kunnen we vast wel gebruiken om nog eens ergens wat op te hogen.
Elektra
Toen werd het tijd voor al het leidingwerk. De mannen van de elektriciteit kwamen, en legden alvast wat buizen neer naar voorkamer, eetkamer, keuken en naar de tuin.
Wij hadden overal op de muur al neergekladderd (echte picasso's) waar wat moest komen, daar konden ze beter mee overweg dan de eerdere plattegrond die we voor ze hadden gemaakt.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Rood = mantelbuis, grijs is flexbuis. En ook te zien op de foto zijn de gaten waarin de houten balken staken die de vloer droegen. Vriend heeft ze dichtgemetseld. (Je moet eens wat voor de eerste keer proberen hè). Vloerenman was er later heel content mee, want hij zag te vaak oplossingen waarin het hout er nog in stak en met PUR, en dat gaf altijd gezeik. Aldus zijn woorden.
We moesten ze alleen nog wel overtuigen dat we echt geen nood hadden aan tig COAX kabels en we al 10 jaar echt prima comfortabel leven met Chromecast en draadloos internet (je leert dat wel met konijnen in huis...).
Dus als compromis hebben we er nu één naar de woonkamer, en één naar de tuin. Voor het atelier/tinyhouse/mantelzorgwoning/'garage/werkkamer/weetikveel wat er oooooit misschien eens komt. Alle buren hebben het immers al (je mag op ons stuk grond tot 4,5m hoogte vergunningsvrij bouwen). Achja![]()
En we hebben dus ook maar gelijk 2 lege mantelbuizen laten leggen, want over 5 of 10 jaar lopen kutten met die flexkabels (in het beton gestort..) zagen we niet zitten.
Het zijn trouwens heel vriendelijke lui hoor, werken netjes (laatste keer hadden ze zelf alles al afgedekt voordat ik het kon doen, en stofzuigen deden ze ook nadien) en als ze staan zo op de stoep als ze even iets willen bekijken.
Oh overigens, omdat we zelf ook wat elektra hebben/hadden verwijderd, en dit allemaal verpulverde onder je vingers (jute...) hebben we nu beneden in huis geen elektriciteit meer, op de kelder en het schuurtje buiten na. Dus we pissen 's avonds in het donker![]()
Leidingwerk - water
Naast het elektrawerk moest er natuurlijk ook wat waterleidingwerk gelegd worden. En afvoeren... gezien a)kosten besparen en b) bouwvak, hebben ze zelf gepuzzeld. Vriend en schoonvader hebben zich gestort op de waterleidingen. Ze hebben maar af en toe zichzelf getrakeerd op een douche en het huis stond erna niet blank, dus![]()
1) Deel bij de watermeter moest vervangen worden, met ook een nieuwe aftakking voor de te plaatsen cv ketel,
2) Een nieuwe wasmachinekraan
3) Een nieuwe koudwaterleiding naar de keuken, met ook mogelijkheid om straks een (vorstvrije) buitenkraan te plaatsen op nieuwe locatie.
4) Een koudwaterleiding naar de wtw* voor de douche (*zie verderop)
5) Een leiding van boiler naar de douche (of nouja, althans, de oude zit er nog. Lekt als een malle door de Ducttape heen, maar het moet nog maar even. Blijkt ook een 11mm leiding te zijn, dus dat gaf ook wat problemen.)
[ afbeelding ]
Let trouwens niet op dat rare stuk afvoerpijp, dat moest even door de vloer heen (richting de warmtewisselaar) omdat deze ook onder het beton komt te liggen. Die tie-wraps zijn dus niet de permanente verankering en er moeten nog wat stukjes buis aan![]()
Leidingwerk via gat van kelder door naar de eetkamer....
[ link | afbeelding ]
... en dan verder samen met alle elektrabuizen door naar de keuken (zijde waartegen de kookplaat komt). Ik vind het net een soort octopus![]()
[ link | afbeelding ]
De zijde waar vaatwasser/quooker/spoelbak en buitenkraan aan buitenzijde muur komen. Al die meuk links gaat nog weg, ook dat rare rechte stuk koperen leiding. Maar dat is nog even voor de boiler nodig.
Er komen dus ook nog PIR-voorzetplaten, vandaar die houten blokjes om de juiste afstand te bewaren.
[ link | afbeelding ]
Er moest heel wat geboord worden vanuit de kelder en ook door de buitenmuur van de keuken, maar het lijkt redelijk gelukt. Ik heb de loodgieter nog niet horen mopperen, maar die komt donderdag met 4 man sterk, dus we horen het mogelijk dan wel![]()
Ondertussen proberen we dus koste wat kost onze boiler in leven te houden. Het is de enige warmwaterbron die we nu hebben, en kunnen douchen is wel erg prettig.
Zodoende loopt er nu ook een tuinslang vanuit de kelder langs het huis naar de oude buitenkraan, die als toegangspunt functioneert en het water naar de oude boiler in de keuken leidt. De andere (gele) tuinslang leidt dan weer naar de keuken, waardoor we daar wel koud stromend water hebben.
[ afbeelding ]
We plaatsten ook een wtw voor de douche. Redelijk eenvoudige manier om toch weer wat gas te gaan besparen.
[ link | afbeelding ]
Grootste uitdaging was hier om een gat bovenin te boren, door de wand van de wc. Want dan kon de wtw wat dichter tegen de muur aan. Ik ben niet zo'n held op hoogtes (zo met de vloer eruit zit je toch wel snel op 2,5-3 m) en links in een hoek boren terwijl je rechtshandig bent is kut. Maar uiteindelijk is het door een beetje te af te wisselen (en mijn vriend zonder hoogtevrees te hebben) gelukt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daarna werd het dus afvoeren puzzelen, die dus op dat rare stuk loshangende in de kelder zouden aansluiten.
We hebben enkel 45 graden bochtjes gebruikt en er zit overal afschot in! Dus ik denk dat het best OK gelukt is. Hoop ik dan maar, want het zit nu in beton gegoten.
De tweede buis die je op de foto ziet wordt de afvoer van de wastafel in de douche. Ze komen natuurlijk wel samen, maar het leek ons efficiënter om die niet ook via de wtw te laten gaan. Dan gooi je er telkens koud water door.
En er komt uiteraard nog een wandje voor. Eerste idee was om dat wtw-ding in de wc te hangen, maar gezien er daar echt nauwelijks plek is, en je er echt nooit fatsoenlijk meer bij kan als er eens wat loos is, toch maar besloten een stukje van de eetkamer te snoepen.
Wat gebeurde er nog meer in de tussentijd?
We lieten een nieuwe VELUX plaatsen:
Voor:
[ link | afbeelding ]
Na:
[ link | afbeelding ]
We kunnen nu daadwerkelijk heel veel sterren zien als we in bed liggen![]()
![]()
![]()
Er zit inmiddels aan de buitenkant ook zonwering op (wel een beetje vreemd is dat je daarvoor dus een deel van de isolatie weg moet halen... die hebben we maar bewaard, voor als er toch koude door komt deze winter...) en we gaan verduisterende plisségordijnen bestellen. De andere varianten (glad rolgordijn gecombineerd met plissé) hadden ze niet in de kleuren die wij wilden en eigenlijk is dit misschien nog wel handiger, want dan kunnen we kiezen voor beneden geen inkijk, en boven wel licht.
Deze gaat het worden:
[ afbeelding ]
Nu dus nog wel de zijkanten afwerken. Maar dat zal wel weer zo'n klusje voor over een maand of 2 worden, dus eerst maar eens afplakken na aanleiding van @:Noisiv 's opmerking![]()
We bestelden ook houten jaloezieën:
[ link | afbeelding ]
Ik weet nog niet of er nog overgordijnen komen, misschien, eerst eens er even langs houden. Ik sluit het ook weer niet uit. Maar had niet gedacht dat enkel jaloezieën een kamer zo veel meer 'af' zou maken. Ben er in elk geval al zeer content mee.
(Voor iedereen die nu denkt, wat een viespeuken, altijd hetzelfde beddengoed; ja dat zijn we verder heus wel, maar we hebben nu ook een snelwasservice. Mijn schoonmoeder en moeder. Onze wasmachine werkt nog niet want de afvoer moeten we nog knutselen. Onze witte sokken zijn nog nooit zo schoon geweest, want ze worden zelfs eerst in de biotex gezet. En we krijgen alles binnen 1-2 dagen terug. Het is dat je onderbroeken laten wassen door een ander gewoon wat gênant blijft, maar het is verder wel luxe hoor
)
En we groeven ons ook een weg naar de riolering aan de zijkant van het huis. Want die genoemde wasmachine afvoer (en cv..) moet er wel komen natuurlijk. \
[ link | afbeelding ]
We hebben het idee uitgewerkt, dus ergens dit weekend eens zien of de uitvoering ook wil lukken. Ik ga maar rubberen huishoudhandschoenen halen ofzo... vies klusje!
We deden ook nog een Helm's Deep-je in de voorkamer:
[ link | afbeelding ]
M.a.w.: nu heb ik mijn vriend wel zover dat we in de voorkamer een houtkachelnemen, de luchtaanvoer ligt er immers al, ik hoefde er enkel een beetje voor te graven
![]()
(En twee houtkachel leveranciers af gaan. De eerste bleek de hofleverancier te zijn, kom je daar in je kluskloffie binnen in zo'n enorm 'Experience Center' waar je je moet aanmelden en je de derde in de wachtrij bent. 'Ja hoi, ik wilde eigenlijk gewoon de diameter van zo'n luchttoevoer weten.
[ link | afbeelding ]
Wordt dus niet onze hoofdverwarming, maar voor af en toe eens. En het staat natuurlijk ook als ie niet brand wel enorm knus, zagen we bij onze buren verderop al die ook de schouwen hebben laten staan (maar waar er andere tegeltjes zijn gebruikt en net weer andere vormen. )
verder... ohja, nouja, het eerste grafje in de tuin is al een feit. Ik heb een week lang intensief gezorgd voor een konijn (overgenomen via het werk) maar helaad heeft het niet mogen baten. Superlief konijn, de maden zijn haar uiteindelijk toch (wrs door orgaanfalen) fataal geworden![]()
Was wel een heel beroerde timing tussen al dat klussen door, maar goed, zo lopen de dingen soms en ik zou het zo weer doen.Goede update weer!!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Tot slot voor nu sloopten we de gaskachel uit de hal. Nu hebben we een soort groot boos oog met een enorm gat in de muur![]()
[ link | afbeelding ]
Voor de laatste update ga ik mezelf eerst eens even douchen. Krijg het er warm van zeg, pfoe! Dus tot zo
Achteraf gezien vind ik dit bij onze verbouwing misschien wel de leukste tijd.
Tip voor de volgende keer op de ladder, kwartslag draaien, nu sta je zijwaarts op de ladder is altijd minder stabiel dan recht vooruit.http://www.partyalot.nl/
Catering, taarten en workshops
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
Ik vind het leuk maar ook een tikje stressvol, maar dat komt vnl. doordat mijn werk niet bepaald meewerkt(e) qua planning de afgelopen weken. We hebben er thuis best wel wat spanning om gehad.quote:Op dinsdag 6 september 2022 12:17 schreef SV-tje het volgende:
[..]
Goede update weer!!
Achteraf gezien vind ik dit bij onze verbouwing misschien wel de leukste tijd.
Tip voor de volgende keer op de ladder, kwartslag draaien, nu sta je zijwaarts op de ladder is altijd minder stabiel dan recht vooruit.
\quote:
quote:Op dinsdag 6 september 2022 12:44 schreef golfer het volgende:
Wow. Wat een werk hebben jullie weer verzet.
Thnx!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dankjewel! Ik ben ook niet ontevreden, behalve over de putten en hobbels en bobbels in de muren. (Ooooooit laten we dat wel opnieuw stucen. Als we de badkamer gaan aanpakken). Maar de kleuren vind ik mooi uitgepakt, en het is heerlijk slapen onder het raamquote:Op dinsdag 6 september 2022 12:59 schreef Tuindier het volgende:
Leuk om de voortgang te zien! Ik had het nog niet gezegd, maar jullie slaapkamer vind ik echt erg geslaagd!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |