Ehhh...dan heb je toch wat nieuws gemist.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:22 schreef xminator het volgende:
[..]
Dan wel echte sancties en embargos richting Rusland.
Tot nu toe heeft Europa 0,0 serieuze sancties opgelegd.
Normaal gesproken een typische Russische tactiek.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef polderturk het volgende:
Oekraïene heeft aangegeven dat ze de tegenaanval gaan inzetten. Mogelijj hebben ze de Russen eerst zover mogelijk naar binnen geluurd.
Is een NAVO lidmaatschap wel snel realiseerbaar dus itt bij de EU komen?quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Kan zo gebeurd zijn, als ze willen inderdaad.
[ twitter ]
Alles met haken en ogen zodat de russen genoeg mogelijkheden hebben om hun geld veilig te stallen.quote:
Wat dan? Zelfs Swift blokkade passen ze niet toe op alle russische partijenquote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ehhh...dan heb je toch wat nieuws gemist.
Als er geen oorlog/conflict op je land is, kennelijk wel.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Is een NAVO lidmaatschap wel snel realiseerbaar dus itt bij de EU komen?
Ja.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Is een NAVO lidmaatschap wel snel realiseerbaar dus itt bij de EU komen?
De rijke Russen misschien, de normale bevolking leeft in een hel die steeds erger wordt ben ik bang.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef xminator het volgende:
[..]
Alles met haken en ogen zodat de russen genoeg mogelijkheden hebben om hun geld veilig te stallen.
Als Finland toe wil treden dan denk ik niet dat NAVO gaat zeggen "nu even niet". Dat hadden ze bij Oekraïne wel moeten doen, maar nu zijn ze te laat voor dat soort dingen.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik denk alleen dat men daar nu op dit moment weinig aan heeft. Ik hoop dat de NAVO dat nu niet gaat doen, wetende dat er gisteren al Russische vliegtuigen in het Zweedse luchtruim waren (ten oosten van Gotland) creëert dat enkel het risico op verdere escalatie. Daar schiet niemand wat mee op.
Bron?quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef polderturk het volgende:
Oekraïene heeft aangegeven dat ze de tegenaanval gaan inzetten. Mogelijj hebben ze de Russen eerst zover mogelijk naar binnen geluurd.
Zou een flinke provocatie kunnen zijn wanneer Finland zeer snel bij de NAVO komtquote:Op donderdag 3 maart 2022 12:24 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ja.
Zeker als je al "compatible" militaire hardware hebt, wat inzake Zweden Finland het geval is.
Het is voldoende om de Russische economie zwaar te beschadigen in een paar dagen tijd. Er zijn oorlogen voor minder gestart.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:24 schreef xminator het volgende:
[..]
Wat dan? Zelfs Swift blokkade passen ze niet toe op alle russische partijen
Maar maakt het ze uit of ze morgen of volgende week aankomen om Kyiv te belegeren? Zolang die colonne progressie maakt (ook als is dat weinig) en niet gebombardeerd wordt is er weinig aan de hand voor de Russen volgens mij.quote:
Sorry, maar ik vind het binnenvallen van Oekraïne een veel grotere provocatie.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zou een flinke provocatie kunnen zijn wanneer Finland zeer snel bij de NAVO komt
Dit benadrukt ook dat Russen in het algemeen verantwoordelijk houden voor deze situatie weinig doet. Iets wat je nu wel ziet dat alles en iedereen die ook maar iets met Rusland te maken heeft wordt gecanceld. Sommigen lijken er echt van overtuigt dat met genoeg druk je op een gegeven moment een soort situatie krijgt als in Roemenië eind jaren tachtig. Dit zal in Rusland echt niet gebeuren. Sterker nog, door een blinde haat tegen elke Rus keer je ook veel mensen tegen je en creëer je wellicht nog het idee dat de Russische propaganda een grote kern van waarheid bevat.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef Momo het volgende:
Poetins oorlog: naar wie luistert hij nog?
De oorlog in Oekraïne intensiveert in razend tempo, de wapens die president Poetin inzet worden zwaarder, het aantal burgerdoden loopt op. In Rusland klinkt kritiek, bij demonstraties tegen de oorlog liepen tienduizenden Russen mee en nu spreekt ook een tiental oligarchen en een deel van de culturele elite zich nu tegen de oorlog uit. Vooralsnog lijkt dat geen enkele invloed te hebben op Poetins koers. Maar wat dan wel? Naar wie luistert Poetin nog? Wat kan hem op andere gedachten brengen?
Volgens Ruslandkenner Hubert Smeets wordt de club mensen waarmee Poetin zich omringt steeds kleiner en krijgt hij steeds minder tegenspraak. "Ik dacht eerst dat Poetins oorlogsstrategie breed gedragen werd, maar het lijkt er toch op dat hij deze actie met een heel klein groepje heeft voorbereid."
De mensen die tot deze kleine kring behoren, zijn "allemaal haviken, veel oude bekenden van Poetin uit de KGB-tijd, de zogenoemde siloviki", zegt Oost-Europadeskundige Bob Deen. Het gaat bijvoorbeeld om het hoofd van de veiligheidsraad Patroesjev en het hoofd van de Binnenlandse veiligheidsdienst, Bortnikov. Wie denkt dat de minister van Buitenlandse Zaken Lavrov er ook bij hoort, heeft het mis. Deen: "Hij is niet meer dan Poetins spreekbuis, een woordvoerder."
Binnen de club van ingewijden klinkt geen kritiek op Poetins oorlogspad, maar juist instemming: "De aanval op Oekraïne past helemaal in hun anti-westerse wereldbeeld, waarin Rusland weer een grootmacht moet worden."
Rijke Russen
Ook de Russische elite - de oligarchen die na de val van de Sovjet-Unie steenrijk werden in de schokgolf van privatiseringen - had altijd veel invloed op het Kremlin. Door deze groep hard aan te pakken met sancties, hoopt het Westen dat zij druk uitoefenen op Poetin de oorlog te stoppen.
Deze groep houdt zich doorgaans ver van politieke uitspraken in het openbaar, maar de sancties komen hard aan. Vermogens vervliegen of worden bevroren, jachten in beslag genomen, functies, bedrijven en voetbalclubs moeten worden opgegeven.
En in de afgelopen week meldden zich daadwerkelijk een aantal van hen. Michail Fridman bijvoorbeeld, baas van een van Ruslands grootste banken. In een brief aan zijn medewerkers noemde hij de situatie in Oekraïne een "tragedie" en schreef hij dat "oorlog nooit een antwoord kan zijn".
Een andere bankenman, multimiljardair Oleg Tinkov, schrijft op Instagram: "Nu sterven er in Oekraïne elke dag onschuldige mensen, dit is ondenkbaar en onaanvaardbaar!", gevolgd door de hashtag #geenoorlog.
Oligarch Oleg Tinkov: Er sterven onschuldige mensen, dit is ondenkbaar en onaanvaardbaar! Instagram
Maar dat gaat geen indruk maken op Poetin, denkt zowel Deen als Smeets. Volgens hen is het grootste deel van deze groep "doodsbang" voor Poetin, bang dat hij al hun bezittingen en geld afpakt, of erger, dat ze de gevangenis in moeten, zoals in 2003 gebeurde bij oliemagnaat Michail Chodorkovski.
Fridman heeft inmiddels een deel van zijn woorden teruggenomen uit angst voor represailles. De oligarchen worden onder druk gezet om zich niks aan te trekken van sancties, zich aan "de nieuwe economische situatie" aan te passen en daar naar buiten vooral niet negatief over te zijn.
Volk
En hoe zit het met druk vanuit het volk? De demonstraties tegen de oorlog van afgelopen week waren voor Russische begrippen aanzienlijk. Ook al is voor betogers de kans groot om in de cel te belanden, sommige Russen blijven manieren vinden om hun onvrede te uiten. Tot nu toe heeft het protest nog lang niet de grootte waarvan Poetin onder de indruk raakt.
Correspondent Iris de Graaf vroeg op straat Moskovieten naar de oorlog. Veel mensen waren te bang om hun mening te geven:
Russen over de oorlog: 'Zou wel wat willen zeggen, maar ben heel bang’
Een echt grote opstand van het volk is in de nabije toekomst niet te verwachten, daarover zijn alle Kremlinwatchers het eens. Ook niet nu de sancties de Russen hard kunnen gaan raken. Niet alleen zijn mensen bang om opgepakt te worden, "hebben grote demonstraties in het verleden ook niet veel uitgehaald", vertelt correspondent Geert Groot Koerkamp. Hij zegt dat Russen daarom eerder geneigd zijn "de broekriem aan te halen" en door te gaan met leven.
Daarbij krijgt een groot deel van de Russen, zeker als ze vooral televisie kijken, hele andere verhalen over de situatie in Oekraïne: "Uit peilingen zou blijken dat 50 tot 60 procent van de Russen achter Poetins beleid staat. Dat zegt niet zoveel over steun voor deze oorlog, maar vooral over hoe sterk het Kremlin de informatievoorziening controleert." "Er komt een moment dat de waarheid uitkomt, maar vooralsnog doen ze er alles aan om dat te voorkomen."
Putin's eigen strategische fout.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zou een flinke provocatie kunnen zijn wanneer Finland zeer snel bij de NAVO komt
Finland is zo ook al een onneembare vesting voor Rusland. Maar ze zullen de extra zekerheid van de NAVO nu wel gaan aangrijpen denk ik.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:21 schreef capricia het volgende:
[..]
Kan zo gebeurd zijn, als ze willen inderdaad.
[ twitter ]
Dat zie ik niet gebeuren, ik vermoed dat het merendeel van de NAVO landen niet zitten te wachten op indirecte inmenging.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zou een flinke provocatie kunnen zijn wanneer Finland zeer snel bij de NAVO komt
Noorwegen, Finland, IJsland en Denemarken hebben al een soort van verdrag, maar als ik het goed begrijp zitten daar geen verplichtingen aan. Ze oefenen vooral samen en delen informatie, maar volgens mij zit er geen "artikel 5" in hun verdrag (NORDEFCO)quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:22 schreef laforest het volgende:
[..]
Puik plan. Hopelijk in combinatie met een soort European fast response strikeforce.
Finland werkt al lange tijd met de NAVO samen, natuurlijk, net als Zweden, het is niet alsof het vreemden zijn voor elkaar en beide zitten in Partnership for Peace, een samenwerkingsverband tussen de NAVO en omliggende landen die geen lid zijn.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als Finland toe wil treden dan denk ik niet dat NAVO gaat zeggen "nu even niet". Dat hadden ze bij Oekraïne wel moeten doen, maar nu zijn ze te laat voor dat soort dingen.
Zweden wil op dit moment nog niet.
Dat van de vliegtuigen heb ik nog even uitgezocht gisteren, maar dat schijnt vaker te gebeuren. Even kijken hoe de Zweden reageren. Lekker provoceren dus en dat gebeurde al voor het hele Oekraïne gebeuren al ligt het nu natuurlijk veel gevoeliger.
Als Zweden en Finland toe willen treden zijn ze morgen lid. Dat zal het probleem echt niet zijn.
Wat? De hele economie van Rusland wordt verwoest op dit moment.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:22 schreef xminator het volgende:
[..]
Dan wel echte sancties en embargos richting Rusland.
Tot nu toe heeft Europa 0,0 serieuze sancties opgelegd.
Ik vrees wel dat dat reden zal gaan zijn voor Putin om de oorlog te verklaren met de navo; het snelle toe treden van Finland (en misschien Zweden) zal hij provocatie vinden en ik gok dat hij het zal zien (hij denkt nu eenmaal niet als jij en ik) als een oorlogsverklaring vanuit de navo. Dan kunnen we ons voorbereiden op een nuke met een beetje pechquote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Als Finland toe wil treden dan denk ik niet dat NAVO gaat zeggen "nu even niet". Dat hadden ze bij Oekraïne wel moeten doen, maar nu zijn ze te laat voor dat soort dingen.
Zweden wil op dit moment nog niet.
Dat van de vliegtuigen heb ik nog even uitgezocht gisteren, maar dat schijnt vaker te gebeuren. Even kijken hoe de Zweden reageren. Lekker provoceren dus en dat gebeurde al voor het hele Oekraïne gebeuren al ligt het nu natuurlijk veel gevoeliger.
Als Zweden en Finland toe willen treden zijn ze morgen lid. Dat zal het probleem echt niet zijn.
Filmpje begint al met dingen die op het moment geen feiten zijn.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef Elan het volgende:
Wtf, dit filmpje uit 2019 voorspelt bijna precies de huidige gebeurtenissen
Dat roep ik al jaren, maar om dat voor elkaar te krijgen zijn we 40 jaar verder, nog maar afgezien dat we dan in koopkracht lekker terug gaan naar de jaren 50.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef Forbry het volgende:
Ik hoop wel dat we hier van leren en ons voor in de toekomst zo veel mogelijk (economisch) los gaan maken van China aangezien dat minstens een even grote schurkenstaat is....
Dat lijkt me na 1 week oorlog al zo goed als zeker.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef KingRadler het volgende:
maar wat als Rusland de oorlog gaat verliezen.
Dat is zijn probleem, het is nu wel duidelijk dat Ruslands militaire macht beperkter is dan gedacht en verwacht.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vrees wel dat dat reden zal gaan zijn voor Putin om de oorlog te verklaren met de navo; het snelle toe treden van Finland (en misschien Zweden) zal hij provocatie vinden en ik gok dat hij het zal zien (hij denkt nu eenmaal niet als jij en ik) als een oorlogsverklaring vanuit de navo.
Wat wil hij doen dan? Moet Finland toch weten? Willen ze weer een Winter War?quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vrees wel dat dat reden zal gaan zijn voor Putin om de oorlog te verklaren met de navo; het snelle toe treden van Finland (en misschien Zweden) zal hij provocatie vinden en ik gok dat hij het zal zien (hij denkt nu eenmaal niet als jij en ik) als een oorlogsverklaring vanuit de navo. Dan kunnen we ons voorbereiden op een nuke met een beetje pech
Het probleem is dat ze nog steeds Nukes hebben.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is zijn probleem, het is nu wel duidelijk dat Ruslands militaire macht beperkter is dan gedacht en verwacht.
Dan houd alles op en hoeven we ons ook geen zorgen meer te maken.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:29 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het probleem is dat ze nog steeds Nukes hebben.
Ik ben zelf niet zo zeer bang voor zn militaire macht, maar wel voor kernbommen. Irrationele angst misschien hoor, maar ik zie hem er wel voor aan om er een paar in te zetten. Hij heeft niks te verliezen als de navo de oorlog met hem aan gaat.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:28 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat is zijn probleem, het is nu wel duidelijk dat Ruslands militaire macht beperkter is dan gedacht en verwacht.
Russen hebben helaas een hele rijke geschiedenis van despoten aan de macht. En revoluties hebben ze meermaals gehad. Ging nooit goed.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef HowardRoark het volgende:
Dit benadrukt ook dat Russen in het algemeen verantwoordelijk houden voor deze situatie weinig doet.
Welnee man, die lopen weliswaar achter op schema maar gaan uiteindelijk met overmacht Oekraïne veroveren.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:28 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat lijkt me na 1 week oorlog al zo goed als zeker.
Vooral Finland is gevoelig met zijn lange grens met Rusland en afstand tot Moskou / St. Petersburg. Als je een beetje hard gooit raak je St. Petersburg met een sneeuwbal vanuit Finlandquote:Op donderdag 3 maart 2022 12:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vrees wel dat dat reden zal gaan zijn voor Putin om de oorlog te verklaren met de navo; het snelle toe treden van Finland (en misschien Zweden) zal hij provocatie vinden en ik gok dat hij het zal zien (hij denkt nu eenmaal niet als jij en ik) als een oorlogsverklaring vanuit de navo. Dan kunnen we ons voorbereiden op een nuke met een beetje pech
Je geeft ze alleen hiermee wel te veel ruimte. Wat voor effect heeft het nu gehad?quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:25 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is voldoende om de Russische economie zwaar te beschadigen in een paar dagen tijd. Er zijn oorlogen voor minder gestart.
Het gaat niet om meer of minder waard. Door deze invasie zijn de verhoudingen veranderd en hebben landen als Zweden en Finland veel meer legitimiteit om bij de NAVO te komen. Putin kan niet meer zeggen dat het een daad van agressie is nadat hij nu net Oekraïne heeft proberen over te nemen met een invasie. Ja oke, hij kan het wel zeggen maar het is nog ongeloofwaardiger dan het al was.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:20 schreef xminator het volgende:
[..]
Lees je wel wat ik schrijf? Ik vind een Finland/Zweden niet meer waard dan een Oekraine.
We zouden de grens bij Oekraine al moeten trekken.
Als het leger voldoet aan de NAVO normen "NATO rated" zijn wel en dat zijn zowel Zweden als Finland. Het is dan slechts nog een formaliteit. De bevolkingen van beide landen moeten er in meerderheid wel achterstaan.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Is een NAVO lidmaatschap wel snel realiseerbaar dus itt bij de EU komen?
Er zijn al heel veel Russen in Finland.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:27 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vrees wel dat dat reden zal gaan zijn voor Putin om de oorlog te verklaren met de navo; het snelle toe treden van Finland (en misschien Zweden) zal hij provocatie vinden en ik gok dat hij het zal zien (hij denkt nu eenmaal niet als jij en ik) als een oorlogsverklaring vanuit de navo. Dan kunnen we ons voorbereiden op een nuke met een beetje pech
Nu hebben ze geen geld om hun eigen Russische eten te kopen, verdampt hun spaargeld, schieten de prijzen van alle consumer goods omhoog en zijn zelfs de meest basic dingen die ze gebruiken onbetaalbaar aan het worden. Ga ff weg dat de 'gewone Rus' niet geraakt wordt.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef raptorix het volgende:
Het probleem met sancties is dat het nog nooit een dictator heeft geraakt daarnaast raak je met deze sancties nauwelijks de gewone Rus, die had toch al geen geld om Westers spul te eten of te kopen, en Russen die in opstand komen? Dan moet iemand het wel heel bont maken, nog maar afgezien dat ik liever niet zie dat Putin in het nauw word gedreven.
Staan de Russen al in Polen?quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:26 schreef Elan het volgende:
Wtf, dit filmpje uit 2019 voorspelt bijna precies de huidige gebeurtenissen
Dat is geen boom probleem opgelost verhaal, het is een lange termijn impact, tenzij je de oorlog verklaart aan Rusland zal je voor de lange termijn moeten gaan.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:31 schreef xminator het volgende:
[..]
Je geeft ze alleen hiermee wel te veel ruimte. Wat voor effect heeft het nu gehad?
Als het aan mij lag, maakte we 1 grote militaire basis van Fins grensgebied.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:31 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Vooral Finland is gevoelig met zijn lange grens met Rusland en afstand tot Moskou / St. Petersburg. Als je een beetje hard gooit raak je St. Petersburg met een sneeuwbal vanuit Finland
Mijn zus die zit daar nu, ik wens ze succes.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:33 schreef capricia het volgende:
[..]
We zijn al heel veel Russen in Finland.
Onder de sneeuw.
Ze hebben natuurlijk wel jaren een russische opvoeding gehad voordat de soviet unie uit elkaar viel.quote:Op donderdag 3 maart 2022 12:23 schreef Hathor het volgende:
[..]
Normaal gesproken een typische Russische tactiek.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |