Misschien spelen ze 'good cop, bad cop'?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:16 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Je ziet behalve Macron ook echt iedereen als een dolle hond reageren.
Ben echt geen fan van die gast, maar hij doet dit wel goed. Praat met beide kanten, zit niet te provoceren, ondanks dat Frankrijk net zo goed maatregelen en sancties treft.
Dus de beste man kan wel appen naar zijn moedertje, maar hij kan op zijn mobieltje niet even op internet kijken dat er een echte oorlog gaande is...?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:20 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
De Oekraïners bij VN interesseert het iig wel wat.
Maar geen wereldoorlog voorkomen, of wel?quote:
Wow, nóg betere opties dan gewoon Oekraïne laten inlijven.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:26 schreef RetepV het volgende:
Maar het kan best dat er nog betere opties zijn
Ja, m'n reet. China heeft een minstens net zo nietsontziend regime als Rusland en doet aan expansiepolitiek. Er is geen directe dreiging met geweld maar China is wel degelijk onze vijand. Het zou tijd worden dat we dat in het Westen eens gaan beseffen en er vooral naar gaan handelen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:26 schreef Halcon het volgende:
[..]
China is meer een rivaal dan een vijand die dreigt met geweld.
Dat weten we toch helemaal niet? Zeker niet omdat we niet weten wat Putin nog allemaal gaat doen..quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:30 schreef Panthera. het volgende:
[..]
Uiteindelijk grijpt de EU en de NAVO niet in (ik denk niet dat we andere keuze hebben), maar vervolgens pretenderen dat we dat wel doen stoor ik me aan en voegt ook niks toe.
Dat is wel een beetje de boel omdraaien. Oekraïne heeft afstand gedaan van de (USSR) kernwapens op hun grondgebied in ruil voor de garantie dat ze veilig zouden zijn voor Rusland en hun soevereiniteit zou worden gewaarborgd. Ze roken natuurlijk al dat dat alleen mogelijk zou zijn binnen de NAVO.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:28 schreef crystal_meth het volgende:
Oekraine heeft meermaals gehint dat het nucleaire wapens wilde...
Ukraine may seek nuclear weapons if left out of NATO: Diplomat
[..]
https://www.nytimes.com/2(...)nuclear-weapons.html
[..]
https://www.lawfareblog.c(...)lp-secure-its-future
Al zou het een moeilijke onderneming zijn, en hen sancties van het Westen opleveren. Maar ze gebruiken het wel als drukmiddel voor NAVO lidmaatschap.
Dikgedrukte is de kern.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:34 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ja, m'n reet. China heeft een minstens net zo nietsontziend regime als Rusland en doet aan expansiepolitiek. Er is geen directe dreiging met geweld maar China is wel degelijk onze vijand. Het zou tijd worden dat we dat in het Westen eens gaan beseffen en er vooral naar gaan handelen.
Over laten nemen door Oekraïne en dan achter konvooi aansluiten?quote:
is dat wel milieuvriendelijk?quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:20 schreef polderturk het volgende:
Russen wil de doden onder het tapijt schuiven. Er zullen een hoop burgers en Russische soldaten in verdwijnen.
[ twitter ]
Narratief is enorm belangrijk in deze. Naast een fysieke oorlog wordt er ook een oorlog gevoerd qua narratief tussen Oekraïne (+ het Westen) en Rusland (+China). Het Kremlin probeert haar narratief de waarheid te maken, zowel in de realiteit als in de harten en hoofden van mensen. Oekraïne probeert dit uiteraard ook al ligt de werkelijkheid veel dichter bij hun narratief dan dat van het Kremlin.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:28 schreef Hefre het volgende:
[..]
Even tussendoor, kan iemand mij uitleggen waarom dit nu al een paar maanden het nieuwe stopwoordje voor interessantdoennerij op FOK! geworden is?
De situatie in Oekraïne leek tot een aantal maanden geleden ook stabiel en jouw inschattingen hebben er vaak naast gezeten. Er zijn genoeg scenario's denkbaar waar die rivaliteit wél snel toeneemt en verandert in vijandigheid. China hoeft ook minder schone schijn meer op te houden vanwege de Olympische Spelen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Voorlopig nog wel even. Dat escaleert de komende jaren niet.
Maar dan iets sluwer/minder dom.quote:
Geld toe voor Poetin lijkt mij een nog betere optie voor hemquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:33 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Wow, nóg betere opties dan gewoon Oekraïne laten inlijven.
Yep. De Russische Beer is nu onverwacht flink tekeer aan het gaan en heeft zijn tanden nu in Oekraïne gezet, maar verder oostwaarts kijkt de Gele Draak toe en trekt ondertussen zijn eigen geslepen plan. Indirect - bijvoorbeeld door middel van economie en technologie - hebben we wereldwijd al schrikbarend veel invloed verkregen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:34 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Ja, m'n reet. China heeft een minstens net zo nietsontziend regime als Rusland en doet aan expansiepolitiek. Er is geen directe dreiging met geweld maar China is wel degelijk onze vijand. Het zou tijd worden dat we dat in het Westen eens gaan beseffen en er vooral naar gaan handelen.
Ik hoop dat het niet zover komt. Met de huidig intensiteit (of nog een paar factors hoger) gaat het niet gebeuren hoe triest de situatie ook is. Als Putin op systematische wijze op grote schaal gaat moorden heb je wellicht moreel gezien geen andere keuze meer maar dan zijn de gevolgen daadwerkelijk niet meer te overzien (hoewel het niet per definitie op MAD zal uitlopen wordt dat sowieso niet leuk). En als we dan militair ingrijpen mogen we het dan best zeggenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:34 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat weten we toch helemaal niet? Zeker niet omdat we niet weten wat Putin nog allemaal gaat doen..
Het is te hopen dat China zich vooral intern en economisch roert en geen ouderwets landjepik gaat doenquote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:36 schreef hhh38 het volgende:
[..]
De situatie in Oekraïne leek tot een aantal maanden geleden ook stabiel en jouw inschattingen hebben er vaak naast gezeten. Er zijn genoeg scenario's denkbaar waar die rivaliteit wél snel toeneemt en verandert in vijandigheid. China hoeft ook minder schone schijn meer op te houden vanwege de Olympische Spelen.
Wel één die we niet hadden gewonnen. Ik snap de hang naar escalatie vanuit een moreel gelijk niet zo goed. Dat betekent niet dat geforceerd de-escaleren de juiste keuzr is, wel dat die mores een bijzonder gevaarlijke basis is om die beslissing op te nemen.quote:Op dinsdag 1 maart 2022 15:32 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Maar geen wereldoorlog voorkomen, of wel?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |