Draadje met inschatting kans (Engels): https://twitter.com/DAlperovitch/status/1473362460673515527quote:Steeds nadrukkelijker wordt de afgelopen dagen gespeculeerd over een ophanden zijnde Russische invasie in Oekraïne. Onderhandelingen tussen het Westen en Rusland bleken vruchteloos, terwijl de troepenopbouw doorging.
Moskou wil de garantie dat Oekraïne nooit NAVO-lid zal worden. Ook moeten NAVO-troepen worden teruggetrokken uit Oost-Europese landen als Bulgarije en Roemenië. Zonder zulke garanties zal Rusland 'militair-technisch' optreden, zei president Poetin eerder. De NAVO lijkt geenszins van plan toe te geven aan de Russische eisen.
Al wekenlang zijn naar schatting 100.000 Russische manschappen gestationeerd langs de Oekraïense grens. Dat komt neer op zo'n 20 tot 25 procent van de landmacht, zegt veiligheidsonderzoeker Danny Pronk van Instituut Clingendael. Op satellietbeelden ziet hij dat er ook veel ondersteunend materieel in het gebied aanwezig is, zoals vrachtwagens en veldhospitalen. Veel 'grondmaterieel' is gebaat bij een bevroren ondergrond, maar de winter in Oekraïne is momenteel vrij mild.
Ook is er apparatuur te zien die communicatie kan verstoren. Interessanter is wat er niét zichtbaar is op satellietbeelden, zoals verkennings- en gevechtsvliegtuigen. "Er zijn berichten dat bommenwerpers richting de grens zijn verplaatst. Die bevinden zich binnen bereik, maar zie je niet op foto's."
Daarnaast zijn er in Wit-Rusland een onbekend aantal Russische militairen gestationeerd, formeel bedoeld voor reguliere militaire oefeningen. Zij zouden zich nabij de Oekraïense grens bevinden, op zo'n 200 kilometer van de hoofdstad Kiev. Ten zuidwesten van Oekraïne zijn al decennialang zo'n 1500 Russische 'vredestroepen' gestationeerd in de afvallige Moldavische regio Transnistrië.
De vrees voor een inval is niet alleen gebaseerd op het samentrekken van Russische troepen. Ook andere signalen, zoals een recente grote cyberaanval gericht tegen Oekraïense ministeries en het vermeend terughalen van Russisch ambassadepersoneel uit Kiev, baren Oekraïne zorgen.
Angst voor 'kleine' aanval
Veiligheidsexpert Pronk vindt dat het meest aannemelijk, mocht het tot een invasie komen. Andere scenario's, zoals het creëren van een landverbinding tussen de Donbass en de Krim of een aanval vanuit Transnistrië, acht hij minder waarschijnlijk. Een annexatie van de oostelijke helft van het land, tot aan de Dnjepr bij Kiev, is "denkbaar, maar heel erg moeilijk".
In Oekraïne bestaat de angst dat een 'kleine' aanval, bijvoorbeeld in de Donbass, door het Westen zal worden gedoogd. Dat leek Biden onlangs te suggeren, waarop de Oekraïense president Zelensky twitterde dat er geen "kleine aanvallen" bestaan. "Net zoals er geen 'kleine' slachtoffers bestaan."
Natuurlijk. We hebben ze een mega goedruikende worst voorgehouden en zelfs hun economie voor hen witgewassen, en jij noemt dat vrije wil?quote:Op donderdag 24 februari 2022 10:45 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Gewoon normale mensen. Die landen hebben namelijk uit vrije wil zich aangesloten bij de EU en NATO. En daar zijn ze een heel stuk beter van geworden.
Rusland heeft 6000 nucleaire wapens. Ik zou Rusland niet compleet kansloos noemen.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:02 schreef Cherni het volgende:
[..]
Nou ja dat kan alleen met de hulp van China, Iran etc. Rusland alleen is compleet kansloos tegen een NAVO incluis complete Oekraïne. Maar dan spreek je over een ww3 waar ik vooralsnog niet vanuit ga. Vergeet niet dat landen in de globalisatie ook te maken hebben met andere belangen. Het is complex.
Ik woon in Zweden en dit is volgens mij gewoon "onzin".quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:00 schreef nixxx het volgende:
[..]
Kennis met familie in Zweden zei dat ze al berichten hadden gekregen met locaties van de dichtstbijzijnde schuilkelders.
LVIV daaar ben ik gweest , met de trein vanuit Kiev, in de toren door het smalle trapje helemaal naar boven en op de boekenmartktquote:Op donderdag 24 februari 2022 10:58 schreef Salina het volgende:
[..]
Kun jij uit een soort van solidariteit je username niet tijdelijk aanpassen en van die X een V maken?
LVIV.
Of kom je dan cijfertechnisch niet meer uit?
Vraag het de Polen lieve vriend. Of ze liever weer in de rij staan voor plee-papier of dat ze toch blijer zijn met hun huidige leven.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:06 schreef RetepV het volgende:
[..]
Natuurlijk. We hebben ze een mega goedruikende worst voorgehouden en zelfs hun economie voor hen witgewassen, en jij noemt dat vrije wil?
Waaruit blijkt dat? Een raketschild dat door de locatie niet effectief is tegen Russische nukes? Het inlijven democratisch accepteren van landen die zoals nu blijkt terecht bang waren dat Rusland ze weer zou willen terugveroveren? Of het wegbezuinigen van zo'n beetje alle grote wapensystemen in de Europese legers?quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:03 schreef RetepV het volgende:
[..]
Ik wil er even duidelijk op wijzen dat het ook werkelijk zo is, dat de NAVO is opgericht als militair blok.
Alleen tegen de Soviet Unie
De Soviet Unie is er niet meer.
En langzamerhand is het doel van de NAVO veranderd naar militair blok tegen Rusland. Terwijl Rusland zich al die jaren niet als bedreiging voor de NAVO-landen heeft getoond.
Er was dus geen enkele andere reden om de doelstellingen van de NAVO te veranderen, dan dat de NAVO geen vijand meer had, en er toch eentje nodig had. Die twee miljoen mensen die bij de NAVO werken willen ook niet werkeloos worden.
Wat dat betreft heeft Poetin doodgewoon gelijk om van ons te eisen dat wij de NAVO beter in de hand houden.
Ik zie ook eigenlijk werkelijk het probleem niet met zijn eis. Als wij stoppen met de NAVO voor offensieve doeleinden te gebruiken, dan kan de NAVO gewoon blijven bestaan en effectief zijn tegen elke dreiging. Dus waarom moet het offensief gebruikt worden?
Ik vermoed ordinair misbruik van de NAVO om politieke doeleinden te halen.
Ik hoop het....quote:
Laten we het hopen dat de Russen zo dom waren, want dan is het een eindeloze stroom aan raketten wat over Oekraïne heen vliegt en elk Russische tank/vliegtuig en ander transport uit Oekraïne veegt.quote:
Mensen hier moeten ophouden met dat stoere NAVO gelul. Weet je wel wat je riskeert? Er hoeft maar iets mis te gaan. Je moet Oekraïne neutraal maken.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:06 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Rusland heeft 6000 nucleaire wapens. Ik zou Rusland niet compleet kansloos noemen.
Op de livestream van Kiev heb ik niets gehoordquote:
Gewoon het live draadje volgen uit reddit /worldnewsquote:Op donderdag 24 februari 2022 11:08 schreef EinarBoe het volgende:
„Dit is een volledige invasie”, stelde de minister van Buitenlandse zaken van Oekraïne, Dmytro Kuleba vast. Hij sprak van een oorlog vol agressie en zei dat de Oekraïne zichzelf zal verdedigen en winnen. „De wereld moet Poetin nu stoppen”, smeekte hij. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken van Oekraïne zijn Russische troepen al Odessa binnengevallen.
Odessa al binnengevallen. Zijn er nog twitteraccounts die goede live-updates doen behalve Marqs_?
Ja vooral bukken voor de bullie. Omdat dat altijd zo goed gewerkt heeftquote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mensen hier moeten ophouden met dat stoere NAVO gelul. Weet je wel wat je riskeert? Er hoeft maar iets mis te gaan. Je moet Oekraïne neutraal maken.
Waarom zouden die nog een kernoorlog beginnen als het pact dat ze een oorlog in zou kunnen laten lopen zojuist is opgeheven?quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:02 schreef ButtonenLiverpoolfan het volgende:
[..]
Niks, want hij wil geen kernoorlog met de Verenigde Staten riskeren .
Lekker laf.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mensen hier moeten ophouden met dat stoere NAVO gelul. Weet je wel wat je riskeert? Er hoeft maar iets mis te gaan. Je moet Oekraïne neutraal maken.
Het is Oekraïense vlag, deels verstopt achter een Russische en een EU-vlag.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:08 schreef Mr.Sandman het volgende:
Wat is dat belachelijke plaatje in de OP?
Waar baseer je deze keiharde uitspraken op, behalve dat het voor jou een ver-van-je-bed-show is en je blijkbaar niet echt compassie voelt voor 44 miljoen Oekraïners die nu elk moment alles kwijt kunnen raken.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mensen hier moeten ophouden met dat stoere NAVO gelul. Weet je wel wat je riskeert? Er hoeft maar iets mis te gaan. Je moet Oekraïne neutraal maken.
Nee.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:07 schreef Minimunt het volgende:
Ik ga maar eens werken, heb vanochtend nog niet veel gedaan.
Jullie ook?
Van Baalen ligt al sinds vorig jaar onder de grond.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:07 schreef KNAK het volgende:
Lampelullen Baalen en Verhofstadt al aan het front gespot?
Binnenkort spoorloos verdwenen.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Evenstar het volgende:
[..]
Die is zijn leven ook niet zeker meer dan.
REUTERS is best wel betrouwbaar toch?quote:
Ja en dan zeker een kernoorlog... Succes.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Ja vooral bukken voor de bullie. Omdat dat altijd zo goed gewerkt heeft
Chamberlaingenot.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Mensen hier moeten ophouden met dat stoere NAVO gelul. Weet je wel wat je riskeert? Er hoeft maar iets mis te gaan. Je moet Oekraïne neutraal maken.
quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:10 schreef MC-M het volgende:
[..]
Nee.
Maar dat moet ook in je aard liggen.
China kan dat maar in beperkte mate opvangen. Olie van de Russen kopen is geen probleem maar gas heb je niet zo maar even omgelegd. Net als een hoop andere zaken die nu nog uit het Westen komen (denk bijvoorbeeld aan onderdelen voor fabrieken), dat kun je niet zo maar één op één vervangen door Chinese onderdelen. In ieder geval niet voordat de schatkist leeg is en de troepen in Oekraine zelf in de bossen/velden hun eigen maaltje bijeen moeten scharrelen.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:09 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Het probleem met sancties is China. Als je die mee kan krijgen kan het wel werken. Als China schijt heeft wordt het een stuk lastiger.
Dan bestaat Rusland morgen niet meer?quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:12 schreef einzeinz het volgende:
Wat als Poetin omwille van de sancties gewoon een nucleaire raket afvuurt naar Europa?
Tja, ik zou zeggen schaf alvast een pot vaseline aan.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:11 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ja en dan zeker een kernoorlog... Succes.
Ik zou nooit maar dan ook nooit een kernoorlog willen riskeren.quote:
Dan hebben wij een probleem, maar bestaat Rusland ook niet meer over een paar uur.quote:Op donderdag 24 februari 2022 11:12 schreef einzeinz het volgende:
Wat als Poetin omwille van de sancties gewoon een nucleaire raket afvuurt naar Europa?
Yep. Kankerquote:Op donderdag 24 februari 2022 11:11 schreef Gunner het volgende:
[..]
Van Baalen ligt al sinds vorig jaar onder de grond.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |