Vrij weinig. Zie december vorig jaar Rutte III, Rutte IV zal niet anders zijn.quote:Op zondag 6 maart 2022 02:46 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Vluchtelingen kan je als gemeente wel degelijk wat tegen dien, zie 2015.
Dat kan en mag dan ook zeker een onderwerp zijn. Een van vele onderwerpen. Tijdens een debat over de gemeenteraadsverkiezingen praten over defensiebudget zoals gebeurd is gewoon kiezersbedrog.quote:Maar denk dat meer gemeenten nu voor Oekra๏ense vluchtelingen zijn.
Je kunt beslissen of je ze opvangt en zo ja, waar dan precies. Maar vluchtelingen die in Nederland zijn en (al dan niet tijdelijk) mogen blijven, zul je toch ergens op moeten vangen.quote:Op zondag 6 maart 2022 02:46 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Vluchtelingen kan je als gemeente wel degelijk wat tegen dien, zie 2015.
Maar denk dat meer gemeenten nu voor Oekra๏ense vluchtelingen zijn.
Een gemeente bepaalt zelf waar statushouders worden opgevangen. En dus of er sociale huurwoningen worden opgeofferd, of een leegstaand kantoorpand. En of er halsoverkop containerwoningen geplaatst worden of niet om dit mogelijk te maken. Gemeentes zijn zo veel belangrijker dan je denkt.quote:Op zondag 6 maart 2022 11:40 schreef Halcon het volgende:
[..]
Je kunt beslissen of je ze opvangt en zo ja, waar dan precies. Maar vluchtelingen die in Nederland zijn en (al dan niet tijdelijk) mogen blijven, zul je toch ergens op moeten vangen.
In de stemwijzer een vraag erover en die ging over het voorrang verlenen aan statushouders voor wat betreft een woning.
Over al dan niet toelaten of uitzetten beslist 'n gemeente natuurlijk niet.
Daar heb je gelijk in. Of statushouders voorrang krijgen, vind ik wel een dingetje. Maar dat er 'n hoop niet-vluchtelingen eindeloos kunnen blijven rekken, er ook een hoop veiligelanders en zo zijn, daar kan de gemeente allemaal niet veel aan doen.quote:Op zondag 6 maart 2022 14:15 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Een gemeente bepaalt zelf waar statushouders worden opgevangen. En dus of er sociale huurwoningen worden opgeofferd, of een leegstaand kantoorpand. En of er halsoverkop containerwoningen geplaatst worden of niet om dit mogelijk te maken. Gemeentes zijn zo veel belangrijker dan je denkt.
Bij fusie is het vaak een probleem waar wordt gezegd dat de kleinere gemeenten arm zijn met geen geld voor voorzieningen.quote:Op zondag 6 maart 2022 14:32 schreef Nattekat het volgende:
Schijnbaar is de volledige lokale politiek tegen fusie nu. Zelfs D66 is er niet meer voorstander van.
Er zijn dus gewoon geen thema's meer waarop ik kan stemmen
Misschien een getal tussen de 25% en 40% wat sociale huur betreft.
Nou ik ben penningmeester van een lokale afdeling. 15% van onze inkomsten komen van Landelijk. De overige 85 zijn toch de afdrachten van onze raadsleden en wethouder.quote:Op zondag 6 maart 2022 17:28 schreef hollandia02 het volgende:
Wat wel een dingetje is, is dat lokale partijen alles uit het handje moeten betalen. (Of een rijke ondernemer die wilt bijspringen, maar dat kan net zo goed landelijk.)
Terwijl de landelijke partijen natuurlijk dikke partij subsidies krijgen met veel ledensteun. En natuurlijk dat de landelijke partij gewoon mensen kan verplaatsen als een goede wethouder.
Zeker. Ik begrijp dat niet alles is, maar 15 procent is toch beter dan 0, en buiten dat zijn verkiezingsposters en facebook pagina's etcetera naar mijn mening toch makkelijker te regelen.quote:Op zondag 6 maart 2022 17:32 schreef borisz het volgende:
[..]
Nou ik ben penningmeester van een lokale afdeling. 15% van onze inkomsten komen van Landelijk. De overige 85 zijn toch de afdrachten van onze raadsleden en wethouder.
Er is wat meer netwerk, maar in euro's moeten we het toch zelf bij elkaar verdienen.
We zijn de SP niet, maar ja daar gaat alles via Amersfoort
We hebben wel een makkelijke tool om plaatjes in de huisstijl te gieten idd.quote:Op zondag 6 maart 2022 17:53 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Zeker. Ik begrijp dat niet alles is, maar 15 procent is toch beter dan 0, en buiten dat zijn verkiezingsposters en facebook pagina's etcetera naar mijn mening toch makkelijker te regelen.
Dat vind ik eerlijk gezegd een argument om de landelijke partij te stemmen. In Ermelo weet ik van een jaar of 12 geleden in elk geval van een lokale ondernemer die de lokale partij volledig in zijn zak had. Zal wel in veel meer plaatsen gebeuren, omdat zo'n partij misschien wel de helft van zijn budget uit 1 bron krijgt. Vind ik eerlijk gezegd een gevaar.quote:Op zondag 6 maart 2022 17:28 schreef hollandia02 het volgende:
Wat wel een dingetje is, is dat lokale partijen alles uit het handje moeten betalen. (Of een rijke ondernemer die wilt bijspringen, maar dat kan net zo goed landelijk.)
Terwijl de landelijke partijen natuurlijk dikke partij subsidies krijgen met veel ledensteun. En natuurlijk dat de landelijke partij gewoon mensen kan verplaatsen als een goede wethouder.
Heb je gelijk in maar in veel SGP en CDA/soms VVD gemeenschappen heb je uiteraard ook rijke boeren die waarschijnlijk een aanzienlijk deel van de kas spekken.quote:Op zondag 6 maart 2022 18:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat vind ik eerlijk gezegd een argument om de landelijke partij te stemmen. In Ermelo weet ik van een jaar of 12 geleden in elk geval van een lokale ondernemer die de lokale partij volledig in zijn zak had. Zal wel in veel meer plaatsen gebeuren, omdat zo'n partij misschien wel de helft van zijn budget uit 1 bron krijgt. Vind ik eerlijk gezegd een gevaar.
Dat is maar gissen h้. Maar een lokaal persoon met veel geld kan evengoed in een gemeentelijke afdeling van een landelijke partij ongezond veel invloed hebben hoor. Het is geen argument voor of tegen lokale partijen.quote:Op zondag 6 maart 2022 18:06 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Heb je gelijk in maar in veel SGP en CDA/soms VVD gemeenschappen heb je uiteraard ook rijke boeren die waarschijnlijk een aanzienlijk deel van de kas spekken.
Maar criminelen in de lokale politiek komen wel vaker voor dan je denkt schat ik zomaar, drugsgeld etc.
Nee dat klopt, had ik ook hiervoor gezegd met bijvoorbeeld een rijke boer in een SGP/VVD/CDA gemeente.quote:Op zondag 6 maart 2022 18:23 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Dat is maar gissen h้. Maar een lokaal persoon met veel geld kan evengoed in een gemeentelijke afdeling van een landelijke partij ongezond veel invloed hebben hoor. Het is geen argument voor of tegen lokale partijen.
Of een rijke IT'er die de lokale D66 fractie spekt, of een invloedrijke familie bouwondernemers die de CU afdeling spekt, of een dominant aanwezige persoonlijkheid die zijn mening doordrukt bij de lokale afdeling van het CDA, of een manipulator die de lokale afdeling van de VVD bespeeld. Het kan allemaal, zowel bij gemeentelijke afdelingen van een landelijke partij en bij een lokale partij. En het hoeft niet eens met geld te maken te hebben.quote:Op zondag 6 maart 2022 18:28 schreef hollandia02 het volgende:
[..]
Nee dat klopt, had ik ook hiervoor gezegd met bijvoorbeeld een rijke boer in een SGP/VVD/CDA gemeente.
Dit is dus echt niet waar ook lokale afdelingen van partijen moeten hun campagne geld zelf bij elkaar sparen. dat gaat meestal door afdrachten vanuit de raadsleden en eventuele wethouder.quote:Op zondag 6 maart 2022 17:28 schreef hollandia02 het volgende:
delijke partijen natuurlijk dikke partij subsidies krijgen met veel ledensteun. En natuurlijk dat de landelijke partij gewoon mensen kan verplaatsen als een goede wethouder.
De lokale afdeling gaat er voor zorgen dat er een gekozen burgemeester komtquote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:02 schreef Hexagon het volgende:
Meneer Bekkema van de FvD in Den Bosch is wel een toppertje![]()
https://dtvnieuws.nl/nieu(...)ische-gang-van-zaken
quote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:02 schreef Hexagon het volgende:
Meneer Bekkema van de FvD in Den Bosch is wel een toppertje![]()
https://dtvnieuws.nl/nieu(...)ische-gang-van-zaken
quote:Op de vraag hoe het volgens de 27-jarige lijsttrekker komt dat andere partijen FVD al van te voren uitsluiten zegt hij het volgende: “Dat is iets wat gebaseerd is op landelijk beleid terwijl wij een lokale partij zijn”.
quote:“Wij staan pal achter het landelijk beleid. Als dat de reden is voor de uitsluiting blijf ik dat een ondemocratische gang van zaken vinden.”
Nouja je zou daar zelfs nog een verhaal op kunnen hebben. We weten immers niet welke verandering Den Haag gaat doorvoeren nu het uit de grondwet en mogelijk komt er de nodige vrijheid voor gemeenten om zelf een procedure te bepalen.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
De lokale afdeling gaat er voor zorgen dat er een gekozen burgemeester komt
Oh, uiteraard, het lag aan de interviewer en niet aan zijn antwoordenquote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:46 schreef DarkwingDuck het volgende:
Zet een onervaren beginnend politicus in een kruisverhoor, interview kan ik het niet noemen, en de persoon zal steken laten vallen. Ik vond het nogal een beschamende vertoning zowel van lijsttrekker als van interviewer.
Wat begrijp je niet aan; "Ik vond het nogal een beschamende vertoning zowel van lijsttrekker als van interviewer"?quote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oh, uiteraard, het lag aan de interviewer en niet aan zijn antwoorden
Als je niet geschikt bent om vragen te beantwoorden die iedereen van te voren kan bedenken, ben je een hele slechte lijsttrekker. En dit was natuurlijk alles behalve een kruisverhoor, dit waren de meest standaard inkopvragen. Bij een kruisverhoor (of een interviewer die er wat dieper op in was gegaan) had deze figuur een veel groter probleem gehad.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:46 schreef DarkwingDuck het volgende:
Zet een onervaren beginnend politicus in een kruisverhoor, interview kan ik het niet noemen, en de persoon zal steken laten vallen. Ik vond het nogal een beschamende vertoning zowel van lijsttrekker als van interviewer.
Nou, ik ben het er wel mee eens dat het aan beiden ligt. Het ontbreekt bij de ge๏nterviewde FvD’er natuurlijk aan een goed verhaal, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat de interviewer meer gericht is op het afkraken van ge๏nterviewde dan dat hij oprecht interesse toont in de ander. Ik vind een FvD’er die hard onderuit gaat mooi om te zien hoor maar ik vond deze opstelling van de interviewer eerlijk gezegd niet echt fair.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 18:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Oh, uiteraard, het lag aan de interviewer en niet aan zijn antwoorden
Ongetwijfeld.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 19:01 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als je niet geschikt bent om vragen te beantwoorden die iedereen van te voren kan bedenken, ben je een hele slechte lijsttrekker.
Dit was idd geen kruisverhoor aangezien er maar 1 iemand vragen stelde. Maar het was wel duidelijk dat er van een normaal interview geen sprake was en dat er ook geen enkele intentie bij de interviewer was om tot een normaal interview te komen. Wellicht dat het zijn stijl is, dat weet ik niet.quote:En dit was natuurlijk alles behalve een kruisverhoor, dit waren de meest standaard inkopvragen. Bij een kruisverhoor (of een interviewer die er wat dieper op in was gegaan) had deze figuur een veel groter probleem gehad.
Dat was blijkbaar nog niet zo in alle gemeenten, daarom wettelijk verplicht vanaf 1 juli dit jaar: https://www.rijksoverheid(...)dereen-onder-18-jaarquote:Op woensdag 9 maart 2022 12:30 schreef Fietsertje70 het volgende:
Het mooiste vond ik nog wel de opmerking dat de bibliotheek voor kinderen tot 18 gratis zou moeten zijn![]()
![]()
En dat heeft dan nog zelf kinderen ook...
Nou hier in Den Bosch (waar die man gaat proberen om in de gemeenteraad te komen) al h้้้้l lang.quote:Op woensdag 9 maart 2022 12:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat was blijkbaar nog niet zo in alle gemeenten, daarom wettelijk verplicht vanaf 1 juli dit jaar: https://www.rijksoverheid(...)dereen-onder-18-jaar
Wie verteld het hem?quote:Op woensdag 9 maart 2022 13:36 schreef DutchSuomiFan1992 het volgende:
En de prijs voor beste verkiezingsposter gaat naarrrrrrr...
[ twitter ]
heb het ook niet over jouquote:Op woensdag 9 maart 2022 14:06 schreef DutchSuomiFan1992 het volgende:
[..]
Ik weet dat dit van Van Kooten & De Bie is.
quote:Op woensdag 9 maart 2022 14:09 schreef DutchSuomiFan1992 het volgende:
[..]
Heb je het over de tweet zelf? Want die heb ik zelf geschreven.
Wauw. Mag ik je aanraken? Je bent nu officieel middelmatig.quote:Op donderdag 10 maart 2022 14:45 schreef Fietsertje70 het volgende:
Benoemingsbrief tot stembureaulid is binnen!
Goed bezig! Toppie, weet je al wat je rol is? En moet je ook tellen aan het eind?quote:Op donderdag 10 maart 2022 14:45 schreef Fietsertje70 het volgende:
Benoemingsbrief tot stembureaulid is binnen!
Ja ik moet ook tellen. En het is al de vierde of vijfde keer dat ik meedoe, we wisselen altijd wel af. Je wordt anders helemaal tuureluurs van die ID-checks...quote:Op donderdag 10 maart 2022 17:31 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Goed bezig! Toppie, weet je al wat je rol is? En moet je ook tellen aan het eind?
Maak er een mooie dag van. Succes met de belangrijke taak van het begeleiden van dit mooie democratische proces.quote:Op donderdag 10 maart 2022 17:34 schreef Fietsertje70 het volgende:
[..]
Ja ik moet ook tellen. En het is al de vierde of vijfde keer dat ik meedoe, we wisselen altijd wel af. Je wordt anders helemaal tuureluurs van die ID-checks...
Ik kreeg hem een kleine week terug. Feest.quote:Op donderdag 10 maart 2022 14:45 schreef Fietsertje70 het volgende:
Benoemingsbrief tot stembureaulid is binnen!
39 zetels, 17 partijen, 5 partijen met 50 kandidaten en 2 met 40quote:Op donderdag 10 maart 2022 17:34 schreef Dagoduck het volgende:
Een partij hier heeft 43 namen op de lijst staan. In een gemeente met 31 zetels.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |