Update januari 2021quote:De Nederlandse economie stevent af op een historische terugval. Het zou de diepste recessie worden in honderd jaar. Toch horen we over de woningmarkt vooral positieve verhalen. Volgens makelaars gaat het hartstikke goed.
Volgens de Rabobank is de huizenmarkt een risico, zeker voor Nederland en dan met name voor mensen die recentelijk een huis hebben gekocht en dit volledig hebben gefinancierd met een hypotheek. Zij kunnen in de problemen komen als de prijzen dalen.
'Nog steeds een gekkenhuis'
Erwin Ritter van ERA Ritter Makelaardij in Maarssen bekijkt het anders: "Bij ons is het nog steeds gekkenhuis", zegt hij. "Aan het begin van de coronacrisis was het wel even wat rustiger, maar het is weer aangetrokken, er worden weer meer huizen aangeboden."
Hij verwacht dat de druk op de markt groot zal blijven. "Ik heb natuurlijk geen glazen bol, maar het grote probleem blijft dat er te weinig huizen zijn."
Dalende huizenprijzen
Volgens DNB gaan de huizenprijzen de komende jaren hoogstwaarschijnlijk dalen, als gevolg van de coronacrisis. Al zal die daling beperkt zijn.
https://eenvandaag.avrotr(...)e-m-juist-wegzakken/
Doet dat er wat toe als het gaat om gul ingesteld zijn? En het antwoord voor de laatste 2 jaar kun je wel radenquote:Op vrijdag 28 januari 2022 10:10 schreef Halcon het volgende:
[..]
En hoe vaak komt dat avondje stappen voor?
Ja.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 10:12 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Doet dat er wat toe als het gaat om gul ingesteld zijn? En het antwoord voor de laatste 2 jaar kun je wel raden![]()
Ik las ergens dat je 'n PhD hebt behaald, in die context is het wel vermakelijk wat je allemaal post over je niet-koophuis-gedrag.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 10:13 schreef Bosbeetle het volgende:
Vandaag geen bod gedaan op een huis, de zoektocht gaat voort, op naar de volgende bezichtiging
Wat is daar zo vermakelijk aan? Ik ben niet gepromoveerd in de economie hè.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 10:20 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik las ergens dat je 'n PhD hebt behaald, in die context is het wel vermakelijk wat je allemaal post over je niet-koophuis-gedrag.
Ik denk als je echt wil weten hoe ik voor de buitenwereld overkom dat je het mijn vrienden moet vragen. Als ik mezelf hier lees vind ik me heel gierig overkomen, maar ik geloof niet dat dat is zoals ik overkom op mensen die mij in het echt kennen. Ik vind het wel bijzonder om het terug te lezen en dan te denk huh ben ik echt zo gierig.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 10:20 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja.
Als dat bijvoorbeeld toch nooit voorkomt, dan zegt het niet zoveel namelijk. Als dat bijna elke week zo is, dan wel.
Beetje als dat ik claim dat ik erg avontuurlijk ingesteld ben, omdat ik avontuurlijke reizen maak, maar in heel m'n leven één keer op zo'n reis ben geweest.
Ja, dat zegt vaak meer hoe anderen er over denken. Maar goed, die zitten hier waarschijnlijk niet. Hier kunnen we alleen maar oordelen op basis van wat je post. Als ik het dan lees over je zoektocht naar een huis en die bril, dan denk ik dat je jezelf weinig gunt.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:17 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik denk als je echt wil weten hoe ik voor de buitenwereld overkom dat je het mijn vrienden moet vragen. Als ik mezelf hier lees vind ik me heel gierig overkomen, maar ik geloof niet dat dat is zoals ik overkom op mensen die mij in het echt kennen. Ik vind het wel bijzonder om het terug te lezen en dan te denk huh ben ik echt zo gierig.
Ik vind winkelen echt een van de vervelendste dingen die er is helemaal voor kleding etc daar heb ik niets mee. Koop de meeste kleding bij concerten. Dus ik denk niet persee dat ik mijzelf niets gun, ik gun mijzelf voor weinig gedoe. Maarja gedoe ontwijken is bij huizen kopen nou niet de beste methode.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:22 schreef Halcon het volgende:
[..]
Ja, dat zegt vaak meer hoe anderen er over denken. Maar goed, die zitten hier waarschijnlijk niet. Hier kunnen we alleen maar oordelen op basis van wat je post. Als ik het dan lees over je zoektocht naar een huis en die bril, dan denk ik dat je jezelf weinig gunt.
Inflatie is wel een dingetje het maakt het nog lastiger om een juiste huizenprijs in te schatten, als zelfs geld in waarde niet gelijk blijftquote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:23 schreef Ixnay het volgende:
Wordt hier wel eens gepraat over inflatie in dit topic? Nee he?
Wordt hier wel eens gepraat over rente in dit topic? Jawel he?
Gierig is nooit bij mij opgekomen voor jou. Ik denk gemakzuchtig. Schrijf de huurbaas een brief dat je de huurovereenkomst over 12 maanden wil beëindigen. Dan moet je wel. Nu doe je het halfbakken. Dat blijkt uit de vragen die je stelt. Je hebt de tijd, voelt geen druk. Alles loopt prima. Voor de punten die je opnoemde om te kopen, zijn voldoende andere oplossingen mogelijk. Vrije sector huren is een prima tussenoplossing.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:28 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik vind winkelen echt een van de vervelendste dingen die er is helemaal voor kleding etc daar heb ik niets mee. Koop de meeste kleding bij concerten. Dus ik denk niet persee dat ik mijzelf niets gun, ik gun mijzelf voor weinig gedoe. Maarja gedoe ontwijken is bij huizen kopen nou niet de beste methode.
Ik denk dat de huizenprijzen veel te hoog zijn en een gevolg zijn van een enorme vraag en een zeer beperkt aanbod.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:30 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Inflatie is wel een dingetje het maakt het nog lastiger om een juiste huizenprijs in te schatten, als zelfs geld in waarde niet gelijk blijft
Mwoah, het is een mooie reeks.Beginnen op HET MAVO en eindigen met een PhD, heb het nog nooit zo gezien. Dan is die 30-ste om te promoveren, eigenlijk een compliment waard. Ik ken iemand die op z'n 33-ste dat deed, na 8 jaar voor een Master, 1 jaar niks doen en 6 jaar over z'm Thesis!!quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:15 schreef Bosbeetle het volgende:
En ook over het behalen van mijn PhD heb nou niet heel erg uitmuntend en snel gedaan, ook daar was ik al moeilijk met mavo,mbo,hbo,master,phd...ik kan ook nooit iets normaal doen. Verder was ik al 30 toen ik mijn PhD haalde terwijl de gemiddelde PhD student bij ons rond de 28 promoveerde.
Dat dus…halfbakken is de goede aanduiding.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:41 schreef potjecreme het volgende:
Nu doe je het halfbakken. Dat blijkt uit de vragen die je stelt. Je hebt de tijd, voelt geen druk. Alles loopt prima. Voor de punten die je opnoemde om te kopen, zijn voldoende andere oplossingen mogelijk. Vrije sector huren is een prima tussenoplossing.
Ik heb 4 vrienden en een collega die dezelfde route hebben gedaan en ken nog 5 klasgenoten die het ook zo hebben gedaan. Zo ongebruikelijk is het nietquote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:59 schreef blomke het volgende:
Beginnen op HET MAVO en eindigen met een PhD, heb het nog nooit zo gezien
Een bijkomend probleem is dat inmiddels, omdat het lastig is een huis te vinden, men hun huis pas te koop zet als men een ander huis gevonden heeft. Als iedereen die wel zou willen verhuizen vandaag hun huis te koop zet zonder al een nieuw huis te hebben dan is er ineens veel meer aanbod.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:56 schreef Ixnay het volgende:
Ik denk dat de huizenprijzen veel te hoog zijn en een gevolg zijn van een enorme vraag en een zeer beperkt aanbod.
Goede analyse. Het is nu 180° gekeerd ten opzichte van de situatie rond 2013. Toen kon je een huis aan de straatstenen niet kwijt.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:28 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Een bijkomend probleem is dat inmiddels, omdat het lastig is een huis te vinden, men hun huis pas te koop zet als men een ander huis gevonden heeft. Als iedereen die wel zou willen verhuizen vandaag hun huis te koop zet zonder al een nieuw huis te hebben dan is er ineens veel meer aanbod.
Het heeft geen zin om de juiste huizenprijs in te schatten, wat schiet je er mee op? De prijs die jij moet betalen is de marktprijs.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:30 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Inflatie is wel een dingetje het maakt het nog lastiger om een juiste huizenprijs in te schatten, als zelfs geld in waarde niet gelijk blijft
Wellicht is 't toch wat minder "lachen" als je door ziekte geen werk meer hebt, je partner ervandoor is met een ander en de rente bij aanvang van de nieuwe RVP, 5% blijkt te zijn.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:35 schreef LXIV het volgende:
Zoek een huis waar je goed zit. Voor 1300 euro netto maandlasten leen je meer dan 4 ton. Over 10 jaar is die 1300 euro een lachertje
Ja joh, ga Bosbeetle weer onnodig bang makenquote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:40 schreef blomke het volgende:
[..]
Wellicht is 't toch wat minder "lachen" als je door ziekte geen werk meer hebt, je partner ervandoor is met een ander en de rente bij aanvang van de nieuwe RVP, 5% blijkt te zijn.
En het dak lekt ook, de CV ketel defect en - natuurlijk - de wasmachine is versleten.
quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:42 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ja joh, ga Bosbeetle weer onnodig bang maken
Niemand hier heeft je voor zover ik weet ooit onvoorbereid genoemd hoor.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]dat wordt ik ook van de survival bias verhalen hoor, ik denk automatisch bij elk succesverhaal er wel een doem variant bij, je moet de zaken wel een beetje in balans houden.
Het is trouwens ook niet zo dat ik heel bang ben anders had ik nooit op huizen geboden terwijl ik volgens de mensen hier totaal onvoorbereid ben. Denk niet dat angst de issue is, ik weet ook niet of er een issue is. Ik denk dat ik gewoon iets meer dan anderen mijn zorgen verwoord en iets vaker eerlijk zeg als ik iets niet helemaal begrijp.
Zou heel goed kunnen dat jij de analysestrategieën uit je vak gebruikt en dat je daardoor niet zo vlot bent. Identificeren wat de issues zijn, kijken waar je de informatie kunt halen, bepalen wat de beslispunten zijn en zo je lijstje bij langs gaan. Dan kan het vlot gaan.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]dat wordt ik ook van de survival bias verhalen hoor, ik denk automatisch bij elk succesverhaal er wel een doem variant bij, je moet de zaken wel een beetje in balans houden.
Het is trouwens ook niet zo dat ik heel bang ben anders had ik nooit op huizen geboden terwijl ik volgens de mensen hier totaal onvoorbereid ben. Denk niet dat angst de issue is, ik weet ook niet of er een issue is. Ik denk dat ik gewoon iets meer dan anderen mijn zorgen verwoord en iets vaker eerlijk zeg als ik iets niet helemaal begrijp. Er is ook een goede kans dat ik begrijpen iets anders definieer, en dat kan een beroepsdeformatie zijn... In principe is niet begrijpen en weten wat je niet begrijpt een onderdeel van mijn beroep
Ik denk ook dat je goed op weg bent, je zult alleen echt van het idee af moeten dat je te veel zou betalen voor een huis, want met dat idee heb je over 3 jaar nog steeds geen huis. Kijk naar de maandlasten die je kunt dragen, die liggen echt hoger dan de maximale hypotheek met alleen jouw inkomen. Dek wat risico’s af met een Overlijdensrisicoverzekering, een Arbeidsongeschiktheidsverzekering en een lange rentevastperiode (in jouw geval gewoon 30 jaar kiezen) en dan toeslaan als er een leuk huis voorbij komt. Je zit echt in een redelijk riante financiële positie, het wachten is alleen op een huis.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]dat wordt ik ook van de survival bias verhalen hoor, ik denk automatisch bij elk succesverhaal er wel een doem variant bij, je moet de zaken wel een beetje in balans houden.
Het is trouwens ook niet zo dat ik heel bang ben anders had ik nooit op huizen geboden terwijl ik volgens de mensen hier totaal onvoorbereid ben. Denk niet dat angst de issue is, ik weet ook niet of er een issue is. Ik denk dat ik gewoon iets meer dan anderen mijn zorgen verwoord en iets vaker eerlijk zeg als ik iets niet helemaal begrijp. Er is ook een goede kans dat ik begrijpen iets anders definieer, en dat kan een beroepsdeformatie zijn... In principe is niet begrijpen en weten wat je niet begrijpt een onderdeel van mijn beroep
quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:54 schreef Doedezemaar het volgende:
Dek wat risico’s af met een Overlijdensrisicoverzekering, een Arbeidsongeschiktheidsverzekering en een lange rentevastperiode (in jouw geval gewoon 30 jaar kiezen) en dan toeslaan als er een leuk huis voorbij komt. Je zit echt in een redelijk riante financiële positie, het wachten is alleen op een huis.
En mocht je partner er vandoor gaan dan verkoop je het huis gewoon
quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:42 schreef Doedezemaar het volgende:
Ja joh, ga Bosbeetle weer onnodig bang maken
Mwah.... laat maar eens wat stenen op elkaar stapelenquote:Op vrijdag 28 januari 2022 11:56 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Ik denk dat de huizenprijzen veel te hoog zijn en een gevolg zijn van een enorme vraag en een zeer beperkt aanbod.
Eigenlijk zijn het gewoon een hoeveelheid stenen op elkaar gestapeld. Dat kan toch niet zoveel ton waard zijn?
Met een vrachtwagen ongeordend op elkaar gestapeld is niet zo duur ;-)quote:Op vrijdag 28 januari 2022 21:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mwah.... laat maar eens wat stenen op elkaar stapelen
Nee, en die snelbouw blokken aan de andere kant ook niet natuurlijk, maar die ellende met isolatie tussen die twee en het cement tussen de beide soorten stenen..... en dan de vloeren, plafonds en het dak nog.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 22:01 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Met een vrachtwagen ongeordend op elkaar gestapeld is niet zo duur ;-)
Jemig, wat een nieuwerwetse eisen! Zo duur waren de huizen in 1960 ook niet!!quote:Op vrijdag 28 januari 2022 22:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, en die snelbouw blokken aan de andere kant ook niet natuurlijk, maar die ellende met isolatie tussen die twee en het cement tussen de beide soorten stenen..... en dan de vloeren, plafonds en het dak nog.
Maar goed, als je dat allemaal zelf kunt zal het vast goedkoper zijn.
Nee, maar voor een 1960 huis krijg je geen bouwvergunning meer.....quote:Op vrijdag 28 januari 2022 22:18 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Jemig, wat een nieuwerwetse eisen! Zo duur waren de huizen in 1960 ook niet!!
Party pooperquote:Op vrijdag 28 januari 2022 22:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, maar voor een 1960 huis krijg je geen bouwvergunning meer.....
Ik heb op de universiteit gezeten en ken niemand met een PhD, maar jij kent er 10? En óók nog eens allemaal op de MAVO begonnen?quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:01 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb 4 vrienden en een collega die dezelfde route hebben gedaan en ken nog 5 klasgenoten die het ook zo hebben gedaan. Zo ongebruikelijk is het niet
Ik lees vooral dat je woonlasten en vrij zinloze kostenpost vindt waaraan je zo min mogelijk geld wil uitgeven. Maandelijks ongeveer 1000 euro betalen voor een huis is een (te) grote som geld voor je en dat verkleint je speelruimte natuurlijk wel.quote:Op vrijdag 28 januari 2022 12:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]dat wordt ik ook van de survival bias verhalen hoor, ik denk automatisch bij elk succesverhaal er wel een doem variant bij, je moet de zaken wel een beetje in balans houden.
Het is trouwens ook niet zo dat ik heel bang ben anders had ik nooit op huizen geboden terwijl ik volgens de mensen hier totaal onvoorbereid ben. Denk niet dat angst de issue is, ik weet ook niet of er een issue is. Ik denk dat ik gewoon iets meer dan anderen mijn zorgen verwoord en iets vaker eerlijk zeg als ik iets niet helemaal begrijp. Er is ook een goede kans dat ik begrijpen iets anders definieer, en dat kan een beroepsdeformatie zijn... In principe is niet begrijpen en weten wat je niet begrijpt een onderdeel van mijn beroep
Vrijwel al mijn collega's en samenwerkingen hebben een PhD, ik ken wel tegen de 100 phds (waarschijnlijk meer)en van 10 weet ik dat ze de mavo hebben gedaan.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 02:17 schreef SillyWalks het volgende:
[..]
Ik heb op de universiteit gezeten en ken niemand met een PhD, maar jij kent er 10? En óók nog eens allemaal op de MAVO begonnen?
Als je werkt op een universiteit zijn een aanzienlijk deel van je collega’s al PhD hè.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 02:17 schreef SillyWalks het volgende:
[..]
Ik heb op de universiteit gezeten en ken niemand met een PhD, maar jij kent er 10? En óók nog eens allemaal op de MAVO begonnen?
Voor de oplettende kijker is misschien replication of corona virus in host cells uit 2011 interessantquote:Op zaterdag 29 januari 2022 10:26 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Vrijwel al mijn collega's en samenwerkingen hebben een PhD, ik ken wel tegen de 100 phds (waarschijnlijk meer)en van 10 weet ik dat ze de mavo hebben gedaan.
Trouwens ik denk dat je op de universiteit meer gepromoveerde mensen bent tegengekomen dan je denkt. Alle docenten om te beginnen.
[ afbeelding ]
Dit zijn er al 41 en heb op mijn werk nog minstens zo'n stapel... Die ken ik dus sowieso al... En van de meeste mensen heb ik hun proefschrift niet.
Jij hebt corona gemaakt?!? /squote:Op zaterdag 29 januari 2022 10:37 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Voor de oplettende kijker is misschien replication of corona virus in host cells uit 2011 interessant
Ook dan komen ze amper in de problemen als ze maar aflossen.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 10:19 schreef mrevil1337 het volgende:
Mensen komen niet in de problemen als ze nu een huis kopen, mensen komen alleen in de problemen als ze het huis willen verkopen door bij partner intrekken of naar huur te gaan.
Blijf je wonen dan maakt het niets uit, je hebt alleen veel betaald voor gebakken lucht.
Vanuit dat punt bezien is de ¤ 500 huur die hij nu betaalt nuttelozer dan de rente die hij bij een hypotheek betaalt, de aflossing is hij immers niet echt kwijt maar betekent gewoon een stukje meer eigen bakstenen en een stukje minder schuld.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 09:33 schreef Clubsoda het volgende:
[..]
Ik lees vooral dat je woonlasten en vrij zinloze kostenpost vindt waaraan je zo min mogelijk geld wil uitgeven. Maandelijks ongeveer 1000 euro betalen voor een huis is een (te) grote som geld voor je en dat verkleint je speelruimte natuurlijk wel.
In principe kom je nooit in de problemen als je rente vast staat want de zaak blijft voor 30 jaar gelijk, spaargeld moet je sowieso hebben voor onderhoud van het huis.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ook dan komen ze amper in de problemen als ze maar aflossen.
Als je rente voor 30 jaar vast staat wel idd.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:21 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
In principe kom je nooit in de problemen als je rente vast staat want de zaak blijft voor 30 jaar gelijk, spaargeld moet je sowieso hebben voor onderhoud van het huis.
Echter na 30 jaar daalt vaak je inkomen door minder werken bijvoorbeeld, als je dan een nieuw hypotheek moet afnemen heb je een probleem.
Ik zou nooit langer vastzetten dan 20 jaar want tegen die tijd is er weinig meer over van je hypotheek, een langere periode vastzetten betaal je wel meer voor.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je rente voor 30 jaar vast staat wel idd.
En iemand die risico's wil mijden, zoals @:Bosbeetle zou ik met de huidige rentestanden zeker adviseren een rentevastperiode van 30 jaar te kiezen.
Overigens begint de rente alweer te stijgen, ben benieuwd hoe eea er over een jaar voor staat.
Rente is geen lucht??? Liever duur huis en lage rente.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:21 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
In principe kom je nooit in de problemen als je rente vast staat want de zaak blijft voor 30 jaar gelijk, spaargeld moet je sowieso hebben voor onderhoud van het huis.
Echter na 30 jaar daalt vaak je inkomen door minder werken bijvoorbeeld, als je dan een nieuw hypotheek moet afnemen heb je een probleem.
Maar vroeger hadden mensen het ook niet makkelijk, ook mijn ouders hebben het huis niet zomaar "gekregen" met die hoge rente standen.
Als ik mag kiezen heb ik liever een hoge rentestand dan duur huis want dan is aflossen daadwerkelijk motiverend.
Nee want bij goedkoop huis en hoge rente heeft het zin om af te lossen want je spaargeld op een bankrekening laten staan is dood geld.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:32 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Rente is geen lucht??? Liever duur huis en lage rente.
Bij de huidige rentepercentages kun je dat risico best nemen, zeker voor iemand die niet van risico's houdt en direct wil weten waar hij over 29 jaar aan toe is.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:28 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Ik zou nooit langer vastzetten dan 20 jaar want tegen die tijd is er weinig meer over van je hypotheek, een langere periode vastzetten betaal je wel meer voor.
Ga ik dan even vanuit dat de hypotheek niet 100% aflossingsvrij is.
Beetje aflossen moet sowieso om later niet in de problemen te komen als je minder wil werken.
Ik vind het persoonlijk al dubieus dat wel of niet aflossen überhaupt een overweging is.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:36 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Nee want bij goedkoop huis en hoge rente heeft het zin om af te lossen want je spaargeld op een bankrekening laten staan is dood geld.
Extreem duur huis met lage rente is het totaal niet motiverend om af te lossen want je maandbedrag gaat amper omlaag.
Of je nou als voorbeeld 2000 euro extra aflost in een hypotheek van 2 ton of 4 ton maakt nogal uit...
Bij die hoge rente heb je ook rente op je spaarrekening 😜quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:36 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Nee want bij goedkoop huis en hoge rente heeft het zin om af te lossen want je spaargeld op een bankrekening laten staan is dood geld.
Extreem duur huis met lage rente is het totaal niet motiverend om af te lossen want je maandbedrag gaat amper omlaag.
Of je nou als voorbeeld 2000 euro extra aflost in een hypotheek van 2 ton of 4 ton maakt nogal uit...
Met die belachelijk lage rente standen nu. Zeker dat ik het aan durf om het 30 jaar vast te zetten. Helemaal omdat ik vooraf niet weet of ik wel extra kan aflossen in die hele periode.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:24 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je rente voor 30 jaar vast staat wel idd.
En iemand die risico's wil mijden, zoals @:Bosbeetle zou ik met de huidige rentestanden zeker adviseren een rentevastperiode van 30 jaar te kiezen.
Overigens begint de rente alweer te stijgen, ben benieuwd hoe eea er over een jaar voor staat.
Ik begrijp de binnen-30-jaar-volledige-hypotheek-aflossen-verplichting niet.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 12:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik vind het persoonlijk al dubieus dat wel of niet aflossen überhaupt een overweging is.
Maar goed, ik zie ook wel dat de huidige regels voor starters zo absurd zijn dat het een stuk gunstiger zou kunnen zijn om een deel van de hypotheek aflossingsvrij te nemen, maar dan zou ik er zelf wel weer op aflossen, als je bij verkoop maar niet met de verplichting blijft zitten dat hypotheekdeel annuïtair af te lossen in de resterende looptijd.
Het is echt nasty hoe ze dat in de regels voor starters vanaf 2013 verwerkt hebben.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |