Tja. Als je dit echt zo ziet, dan denk ik niet dat we dichter bij elkaar komen.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 21:51 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik denk niet dat het ook maar iets met Rutte te maken heeft. Kaag dacht waarschijnlijk simpelweg dat het wel mogelijk was maximaal campagnetijd te benutten door vragen zonder fysieke aanwezigheid af te handelen. Zich niet realiserende dat de anderen ook in campagnestand zitten.
Precies dit. Rutte redt haar hier, een week voor de verkiezingen.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 21:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit is geen campagnestand van de rest, zo weg blijven van het vragenuur zonder afspraak in het buitenland is wel degelijk ongekend, ik ken zelf geen precedent. Kaag is hier heel erg de fout in gegaan en moet Rutte enorm bedanken dat hij haar heeft gered.
Mwah.. HI was altijd al zeer kritisch op Rutte, al voor het functie elders debat, maar zeker sindsdien.quote:Op dinsdag 8 maart 2022 16:46 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Totaal geen opzichte poging van de Haagse Insider om de aandacht van D66 naar de VVD te verleggen dit![]()
De huidige beheerder van dit account is duidelijk een D66'er, terwijl het eerst toch echt een CDA-insider was.
Er wordt nog in maart een plan verwacht. Regeringspartijen lieten al vallen dat een maximumprijs voor brandstof een optie is.quote:Op woensdag 9 maart 2022 02:32 schreef trein2000 het volgende:
Overigens, gaan we nog eens wat doen aan die brandstofprijzen of hoe zit dat. Je zult maar politieagent, verpleegkundige of fabrieksarbeider zijn. Lastige tijden dus OV is geen optie, thuiswerken ook niet.
Salaris niet geweldig, maar je reiskosten wel even maal anderhalf. Dat hakt er in, en er op bezuinigen kan ook niet.
Maar goed, de groep haves zal wel weer groter zijn. Daar gaat dit land aan kapot jongens. Kap met dat gelul over migratie of klimaat als grootste probleem. Toenemende ongelijkheid en het gebrek aan vangnetten en opvang voor zij die even aan de verkeerde kant van de streep belanden, dat is het echte probleem.
Mwa, dat vind ik wel een hard ingrijpen in een marktmechanisme. Gaan we dan ook burgers vragen extra te betalen als de benzine prijs onder een bepaald niveau gaat zakken ?quote:Op woensdag 9 maart 2022 06:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er wordt nog in maart een plan verwacht. Regeringspartijen lieten al vallen dat een maximumprijs voor brandstof een optie is.
Dat laatste heb ik geen idee. Dat eerste: ik neem aan dat er een soort compensatie komt als het nodig is en de tankstations onder inkoopprijs verkopen. De meeste tankstations zijn namelijk franchisers, dus niet de miljardenbedrijven die wel tegen een stootje kunnen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:04 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Mwa, dat vind ik wel een hard ingrijpen in een marktmechanisme. Gaan we dan ook burgers vragen extra te betalen als de benzine prijs onder een bepaald niveau gaat zakken ?
En gaat dit ook voor de (groot) - industrie gelden ? Die verstoken ook nog wel het een en ander....
Je kan dus kijken naar alternatieven, trein of fiets, maar dat schijnt onmogelijk te zijn.....quote:Op woensdag 9 maart 2022 02:32 schreef trein2000 het volgende:
Salaris niet geweldig, maar je reiskosten wel even maal anderhalf. Dat hakt er in, en er op bezuinigen kan ook niet.
Het tikt wel aan. Ik heb even uitgerekend wat ik buiten de zomervakantie om tank. Dat is 1000-1500 liter. Als de benzine dus 30 cent duurder wordt, ben ik 300-450 euro op jaarbasis extra kwijt. Nu kan ik dat betalen, zo'n 8 jaar geleden had ik daardoor maandelijks een tekort gehad.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:12 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Je kan dus kijken naar alternatieven, trein of fiets, maar dat schijnt onmogelijk te zijn.....
Dus 50 kilometer enkele reis. Als je 1 op 20 rijdt, kost je dat dus 2,5 liter, en is dat dus 5 liter benzine per dag. Op de site van de Shell lees ik dat in januari, de benzine prijs 1,981 euro per liter was, volgens dezelfde site is dat in februari 2,052 geweest.
Dus die 5 liter kostte dus in januar 9,91 euro, en in februari 10,26 hetgeen een verhoging is van 3,5 %. Je reiskosten maal anderhalf ten opzichte van bijvoorbeeld januari, zou dus een kostenpost betekenen van 14,87 euro of wel 2, 97 per liter.
Benzine is wel duur, maar zo duur toch ook weer niet ?
Nee, tof idee. Aangezien ik niet aanneem dat we pomphouders gaan dwingen tot verkoop met verlies gaan we dat natuurlijk bijpassen op kosten van de belastingbetaler. Oftewel: ik ga iedere dag op de fiets naar mijn werk maar ik draai tóch op voor de hogere benzinekosten. Dat dacht ik dus niet.quote:Op woensdag 9 maart 2022 06:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Er wordt nog in maart een plan verwacht. Regeringspartijen lieten al vallen dat een maximumprijs voor brandstof een optie is.
Tuurlijk, prijzen rijzen de pan uit, Enkel de vraag of de overheid hier nu moet gaan inspringen. Het bekt natuurlijk wel lekker als politiek, maar er zitten nog wel wat haken en ogen aan.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het tikt wel aan. Ik heb even uitgerekend wat ik buiten de zomervakantie om tank. Dat is 1000-1500 liter. Als de benzine dus 30 cent duurder wordt, ben ik 300-450 euro op jaarbasis extra kwijt. Nu kan ik dat betalen, zo'n 8 jaar geleden had ik daardoor maandelijks een tekort gehad.
Tja, zo werkt het als je dingen gaat compenseren. Aan de andere kant is die hogere kostprijs een groot deel accijns, de overheid krijgt nu veel meer per liter dan eerst. Net als bij gas. Dus het zou best kunnen dat de compensatie volledig door de meeropbrengsten voor de overheid gedekt wordt.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:18 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nee, tof idee. Aangezien ik niet aanneem dat we pomphouders gaan dwingen tot verkoop met verlies gaan we dat natuurlijk bijpassen op kosten van de belastingbetaler. Oftewel: ik ga iedere dag op de fiets naar mijn werk maar ik draai tóch op voor de hogere benzinekosten. Dat dacht ik dus niet.
Spreek maar een hogere reiskostenvergoeding af met je werkgever.
Dat is niet waar, de accijns is een vast bedrag per liter. Er zal dus eerder minder binnenkomen dan meer, want we mogen aannemen dat er minder getankt wordt als de benzine 2,40 de liter kost.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:20 schreef Hanca het volgende:
Aan de andere kant is die hogere kostprijs een groot deel accijns, de overheid krijgt nu veel meer per liter dan eerst.
Ah, ik zie het. Altijd gedacht dat accijns een percentage was...quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is niet waar, de accijns is een vast bedrag per liter. Er zal dus eerder minder binnenkomen dan meer, want we mogen aannemen dat er minder getankt wordt als de benzine 2,40 de liter kost.
Daarom moet je je dus ook afvragen of de compensatie wel een taak voor de overheid is, voordat je eraan begint. Iedereen roept erom alsof het het enige logische is om te doen, maar ik zou niet weten waarom dat zo is.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ah, ik zie het. Altijd gedacht dat accijns een percentage was...
Maar goed, het is gewoon zo dat je bij het compenseren altijd een groep benadeelden hebt omdat het ergens vandaan moet komen. Mensen compenseren die er geen last van hebben is ook een slecht idee. Dat doen ze al met die 400 euro minder voor gas/electriciteit, daar steunen ze ook de mensen die gewoon een doorlopend contract tegen een laag tarief hebben en gaat uiteindelijk ten koste van de schatkist en moet dus ooit door belastingen en/of bezuinigingen worden opgebracht.
Omdat de juf, de politieagent en de verpleger nog wel naar hun werk moeten kunnen.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:29 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Daarom moet je je dus ook afvragen of de compensatie wel een taak voor de overheid is, voordat je eraan begint. Iedereen roept erom alsof het het enige logische is om te doen, maar ik zou niet weten waarom dat zo is.
De andere oplossing is de lage lonen fors verhogen en dat betalen door een fors hogere belasting voor de hoge inkomens, dan kan iedereen zo'n prijsstijging van een paar honderd euro voor benzine en rond de duizend euro voor gas gewoon betalen. Hoeven we in de toekomst ook niet meer te compenseren.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:29 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Daarom moet je je dus ook afvragen of de compensatie wel een taak voor de overheid is, voordat je eraan begint. Iedereen roept erom alsof het het enige logische is om te doen, maar ik zou niet weten waarom dat zo is.
Maar de btw-inkomsten gaan wel omhoog. Dus afhankelijk van hoeveel er minder wordt getankt komt er wel daadwerkelijk meer binnen. Een groot deel van de ritten (vervoer, woon-werk) zijn echter onvermijdelijk.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is niet waar, de accijns is een vast bedrag per liter. Er zal dus eerder minder binnenkomen dan meer, want we mogen aannemen dat er minder getankt wordt als de benzine 2,40 de liter kost.
Je kunt netto lage lonen ook verhogen door ervoor te zorgen dat je meer overhoudt van je loon.quote:Op woensdag 9 maart 2022 07:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
De andere oplossing is de lage lonen fors verhogen en dat betalen door een fors hogere belasting voor de hoge inkomens, dan kan iedereen zo'n prijsstijging van een paar honderd euro voor benzine en rond de duizend euro voor gas gewoon betalen. Hoeven we in de toekomst ook niet meer te compenseren.
Wellicht zie je dat liever?
We herverdelen momenteel eerder te weinig.quote:Op woensdag 9 maart 2022 08:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je kunt netto lage lonen ook verhogen door ervoor te zorgen dat je meer overhoudt van je loon.
We herverdelen in dit land al enorm veel geld, en iedere euro die we rechts heffen en links weer uitbetalen kost in dat proces ergens tussen de 50 cent en een euro.
That aside, gezien de groeiende kloof tussen de haves en de havenots denk ik wel dat je met je belastingen meer moet halen waar het zit. Ik weet niet of je dat op inkomen moet doen, misschien is bezit verstandiger.
Vind jij. Dat is geen natuurwet, ofzo.quote:Op woensdag 9 maart 2022 08:37 schreef Hanca het volgende:
We herverdelen momenteel eerder te weinig.
Maar energie wordt gewoon duurder. Het aanbod daalt want de olie raakt op en de vraag stijgt want we willen meer. Dat kan niet zonder dat de prijs stijgt en het invoeren van een -strikt kunstmatige- maximumprijs zorgt ervoor dat de prikkel verdwijnt om minder energie te verbruiken. Dat is een volstrekt ongewenste bijwerking.quote:Er moet echt heel hard gecompenseerd worden voor de laagste inkomens, maar inmiddels ook voor middeninkomens. En zeker bij de energierekening lijkt me een maximumprijs dan het beste middel: dan compenseer je niet de mensen met een doorlopend contract.
Concurrentie op arbeidsvoorwaarden is er juist in veel van die groepen helemaal niet, dankzij CAO's. Ieder krijgt gewoon de arbeidsvoorwaarden uit de CAO. Dus waar je die concurrentie vandaan haalt is mij een raadsel.quote:Op woensdag 9 maart 2022 10:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
We hebben vooral een systeem gecreëerd waarbij werknemers een soort statiegeldflessen zijn. De concurrentie op arbeidsvoorwaarden is gewoon ongezond, en dat zorgt ervoor dat de gemiddelde winkelmedewerker, basisschooljuf of postbezorger nauwelijks kan voorzien in zijn levensonderhoud. Dat zijn beleidskeuzes waar je in kan veranderen zonder dat je een nieuw herverdelingscircus op moet tuigen, maar dat zie ik niet zo snel gebeuren zo lang het kabinet bestaat uit belangenbehartigers van de mensen die aan de goede kant van de streep staan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |