abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_202945973
Wat tekenen ze nu , dat ze elkaars geldprinter gaan lenen>??

========================================
Het is al weer even geleden dat er hier een discussie was omtrent de ineenstorting van het corrupte Erdogan rijk met zijn megalomane kasteel

Maar ondertussen gaat de ineenstorting van de Lira valuta gewoon door omdat hij net als zijn dikke vriend Maduro gewoon doorgaat met miljarden aan Lira printen en omruilen voor Euro

Vooral het laatste jaar is de val duidelijk


https://www.finanzen.net/devisen/euro-tuerkische_lira-kurs


quote:
Presidentieel Paleis Turkije 58 keer groter dan het Witte Huis
pi_202948040
quote:
0s.gif Op donderdag 30 december 2021 22:55 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Dat gaat de tijd laten zien.
Als er werkelijk geen enkele behoorlijke vergoeding tegenover de counterparty risc staat is daar niet veel tijd voor nodig vrees ik. Het huidige regime heeft nogal wat kruit verschoten wat betreft vertrouwen. Het verbod van okt 2018 bedrijven te verbieden salarissen in dollars of euros uit te betalen heeft het vertrouwen ook geschaad immers hebben werknemers die voorheen zo'n salaris ontvingen sinds 2018 hun koopkracht aanzienlijk achteruit zien gaan.

quote:
Turkish sales of security safes explode as citizens keep cash at home
Demand for safes is increasing because of COVID-19 and after the Turkish authorities instructed banks to tax deposit holders for holding foreign currency, said Haluk Dündar, chairman of safe-maker Kasataş. That means more people are now electing to keep their cash at home, he said.
Er is een precedent van hoe dat kan aflopen de dollar te koppelen aan de peso bijv. Het liep catastrofaal af voor de argentijnse bevolking. 20 jaar later zitten ze er nog steeds in een economisch dal :X


[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 01:02:35 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202957193
quote:


De Turkse President Recep Tayyip Erdogan heeft zijn landgenoten tijdens een toespraak in Istanboel opgeroepen hun spaargeld in Turkse lira's aan te houden. Volgens hem is de koers van de munt weer stabiel, nadat de lira in de afgelopen maanden flink in waarde was gedaald.

"Ik wil dat alle burgers hun spaargeld in ons eigen geld aanhouden, al hun zaken met ons eigen geld doen en ik beveel dit aan", zei Erdogan. "Laten we dit niet vergeten: zolang we ons eigen geld niet als maatstaf nemen, zijn we gedoemd te mislukken." Ook riep hij Turken op hun goudtegoeden in het banksysteem te brengen.

Verder herhaalde de president zijn onorthodoxe standpunt dat hoge rentes de oorzaak van inflatie zijn. De inflatie in Turkije is zeer hoog, maar onder druk van de president heeft de centrale bank sinds september herhaaldelijk de rente verlaagd. Dit druist tegen het gebruikelijke beleid van economen in. Normaal gesproken wordt de rente juist verhoogd om inflatie tegen te gaan.

"Al enige tijd voeren we een strijd om de Turkse economie te redden uit de cyclus van hoge rente en hoge inflatie", aldus Erdogan. Hij benadrukte de Turkse economie te willen laten groeien met investeringen, het verbeteren van de werkgelegenheid, het opvoeren van de productie en een hogere export.

De inkomens in Turkije zijn in de afgelopen maanden fors gedaald als gevolg van de crash van de lira. De munt verloor dit kwartaal bijna een derde van zijn waarde, doordat Turken massaal op dollars overstapten om hun spaargeld te beschermen. In het afgelopen jaar werd de munt 40 procent minder waard, wat ervoor zorgde dat veel Turken direct minder konden kopen met hun geld.

Eerder deze maand kondigde Erdogan al maatregelen aan om een koersdaling van de lira tegen te gaan. Een programma moest ervoor zorgen dat het spaargeld niet minder waard zou worden. Zijn aankondiging had effect: op 21 december steeg de koers van de lira met bijna een kwart. Volgens financieel persbureau Bloomberg was dit de hoogste koersstijging van de munt sinds 1983.

Nu.nl


[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 31-12-2021 13:27:33 ]
pi_202957349
Het domme boerenvolk wat in zijn praatjes trapt zijn niet de mensen met het grote geld die de lira kunnen redden. Niemand met een beetje spaargeld gelooft nog in zijn praatjes. Het zakt weer lekker door. De volgende keer zal het ingrijpen nog minder effect en geloofwaardigheid hebben. Zolang het Erdogan gevaar niet geneutraliseerd wordt is het brandjes blussen.
pi_202957412
Mocht Turkijė om wat voor reden dan ook gaan aankloppen bij de EU om financiėle hulp dan mogen de Grieken ironisch genoeg meebetalen aan het redden van hun neefjes aan de andere kant van het water :P
  vrijdag 31 december 2021 @ 13:37:45 #6
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_202957476
Toch wel vreemd dat bijvoorbeeld Werkperd nog achter Erdogan staat.

De meeste van dat soort lui hebben geen recht van spreken. Zij zitten immers per slot van rekening lekker in het financieel stabiele Nederland zonder dat hun koopkracht dagelijks als de sneeuw voor de zon wegsmelt. Buitengewoon hypocriet om allea en iedereen de schuld te geven voor de huidige problematiek terwijl in feite mr. de President de hoofdrol speelt als destabiliserende factor.

Mja, de Turkse achterban in NL die de schuld geeft aan iedereen, behalve hun lover Erdogan is een typerend voorbeeld van onderontwikkeling.

Laten we wel wezen, de meeste turken in NL zijn gewoon nakomelingen van gastarbeiders, die deden laagopgeleid werk in de fabrieken.

Het CBS laat zien dat de Turkse Nederlanders het samen met de Antillianen het slechtst doen op school.



[ Bericht 6% gewijzigd door BMW1993 op 31-12-2021 13:45:00 ]
pi_202957540
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:26 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
Hij benadrukte de Turkse economie te willen laten groeien met investeringen, het verbeteren van de werkgelegenheid, het opvoeren van de productie en een hogere export.

Het maakt nogal wat uit wat voor investeringen dat zijn en hoe die gefinancierd worden. Gaat het om overheidsprojecten die gefinancierd worden middels begrotingstekorten die vervolgens gemonetariseerd worden?
Private investeerders maar die stellen prijs op een meer onafhankelijk gestuurde centrale bank en geen restrictief beleid t.a.v. foreign exchange. Devaluatie leidt tot een aanzienlijk lagere lonen maar trekt dat private investeerders ondanks deze horden over de streep?
Werkgelegenheid kan ook werkverschaffing zijn. De kwaliteit van die jobs lijkt me nogal van belang.
Hogere export van wapentuig, hazelnoten?
Ik zie er geen duidelijke visie achter hoe dat te bevorderen?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202957653
99% van de Turken weet niet eens waar het over gaat. En zolang deze man blijft schreeuwen in die microfoons met zijn Turks vlaggetje in het colbertgaatje, bruine ondertanden en het muisje ingepakt in een hoofddoek dat moet doorgaan voor zijn vrouw, zullen ze op hem blijven stemmen.
pi_202958099
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:35 schreef WammesWaggel het volgende:
Mocht Turkijė om wat voor reden dan ook gaan aankloppen bij de EU om financiėle hulp dan mogen de Grieken ironisch genoeg meebetalen aan het redden van hun neefjes aan de andere kant van het water :P
De ECB en de Fed hebben al eerder duidelijk gemaakt geen swapline te willen met de turkse centrale bank.
Bij een financiele crisis kunnen de turken terecht bij het IMF of de chinezen. Dat maakt nogal duidelijk dat je niet eens in de buurt wil komen van een dergelijk scenario. Waarom een bevolking dat noodlot toch blijft tarten is mij een raadsel?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202958118
quote:
0s.gif Op maandag 20 december 2021 21:11 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Het punt is dat de koers van de dollar niet meer zal stijgen en niet meer voor instabiliteit kan zorgen. Dit is geen plan die slechts binnen een dag op tafel is gezet. Hier wordt waarschijnlijk al maanden over vergaderd en alle berekeningen zijn gemaakt. Het vertrouwen in de Lira wordt sterk hersteld.
quote:
0s.gif Op vrijdag 24 december 2021 19:35 schreef Werkperd het volgende:
Heb nog paar dagen geleden dat we richting de 10 - 9 zullen gaan.

Goed bezig Turkije.
Zitten nu alweer op de 15...
pi_202961520
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 00:28 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Als er werkelijk geen enkele behoorlijke vergoeding tegenover de counterparty risc staat is daar niet veel tijd voor nodig vrees ik. Het huidige regime heeft nogal wat kruit verschoten wat betreft vertrouwen. Het verbod van okt 2018 bedrijven te verbieden salarissen in dollars of euros uit te betalen heeft het vertrouwen ook geschaad immers hebben werknemers die voorheen zo'n salaris ontvingen sinds 2018 hun koopkracht aanzienlijk achteruit zien gaan.

Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
pi_202961546
quote:
15s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:59 schreef Tlaloc het volgende:

[..]
[..]
Zitten nu alweer op de 15...
Gaat om $
pi_202961936
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:54 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
Meestal willen werknemers dat ook niet omdat er van het salaris valuta wisselkosten afgaan als ze bijv. boodschappen willen doen. Als een valuta redelijk stabiel is dan is dat geen voor de hand liggende keuze voor een werknemer. Er zijn echter bedrijven die veel exporteren en die optie eenvoudig kunnen bieden en zo werknemers aan zich binden als 's lands valuta inflateert of erg instabiel is. Deze mogelijkheid wegnemen is een min voor je investeringsklimaat immers de binding van werknemers is van belang.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 16:35:19 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202962076
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:55 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Gaat om $
Die staat op 13
pi_202962314
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 15:54 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Snap niet wat hier onlogisch aan is. Waarom zou een bedrijf een Turk in een butienlandse valuta uitbetalen? Vrije markt wordt wel gehanteerd maar dit betekent niet dat die vrijheid grenzeloos moet zijn. Je hebt veel landen die eigen maatregelen hanteren om hun eigen valuta te beschermen.
T gaat om de keuze. Als t logisch is om in de lokale valuta uit te betalen, doet een bedrijf dat.
Als t opgelegd wordt, is t niet meer een logische keuze maar dwang.
pi_202963559
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 16:13 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Meestal willen werknemers dat ook niet omdat er van het salaris valuta wisselkosten afgaan als ze bijv. boodschappen willen doen. Als een valuta redelijk stabiel is dan is dat geen voor de hand liggende keuze voor een werknemer. Er zijn echter bedrijven die veel exporteren en die optie eenvoudig kunnen bieden en zo werknemers aan zich binden als 's lands valuta inflateert of erg instabiel is. Deze mogelijkheid wegnemen is een min voor je investeringsklimaat immers de binding van werknemers is van belang.
Nee. Dit klinkt onrealistisch. We praten over werkgevers en werknemers. Een export bedrijf in Nederland betaalt ook niet uit in dollar. Heeft verder ook niets met valuta te maken. De uitbetaling wordt gedaan op basis van uurloon. Dit is ook de reden waarom Turkije veel kan exporteren.

Enige risico is dat hoogopgeleiden buitenlandse werkaanbod kunnen accepteren. Ze gaan dan het land uit.
pi_202963579
quote:
1s.gif Op vrijdag 31 december 2021 16:29 schreef Elbosia het volgende:

[..]
T gaat om de keuze. Als t logisch is om in de lokale valuta uit te betalen, doet een bedrijf dat.
Als t opgelegd wordt, is t niet meer een logische keuze maar dwang.
Dwang? Wetgeving is volgens jou dwang?
pi_202963667
Wetgeving is geen dwang nee.
“Wetgeving” is wel dwang ja.
pi_202963726
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:16 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Nee. Dit klinkt onrealistisch. We praten over werkgevers en werknemers. Een export bedrijf in Nederland betaalt ook niet uit in dollar. Heeft verder ook niets met valuta te maken. De uitbetaling wordt gedaan op basis van uurloon.

Enige risico is dat hoogopgeleiden buitenlandse werkaanbod kunnen accepteren. Ze gaan dan het land uit.
Als het onrealistisch is dan is er ook geen reden het te verbieden ;)
Dat het werd verboden is op zich al bewijs genoeg dat het de realiteit was. Werknemers en werkgevers ertoe verplichten benadeeld vooral de werknemers want die hebben hun koopkracht sinds 2018 enorm zien dalen.

quote:
Dit is ook de reden waarom Turkije veel kan exporteren.
Ten koste van de koopkracht van de werknemers, but who cares :|W

Desondanks is de handelsbalans behoorlijk negatief nov 2021.
Vermoedelijk vooral vanwege de hoge energieprijzen en grondstofprijzen.
quote:
Turkey posted a trade deficit of USD 5.40 billion in November 2021, the largest gap since August 2020
Turkey Balance of Trade
imports advanced 27.3 percent also to a record of USD 26.91 billion, due to purchases of intermediate (39.8 percent) and capital goods (3.4 percent).


[ Bericht 10% gewijzigd door Digi2 op 31-12-2021 17:55:06 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202963872
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:17 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Dwang? Wetgeving is volgens jou dwang?
In dit geval ja
  vrijdag 31 december 2021 @ 17:30:33 #21
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_202963926
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 17:23 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Als het onrealistisch is dan is er ook geen reden het te verbieden ;)
Dat het werd verboden is op zich al bewijs genoeg dat het de realiteit was. Werknemers en werkgevers ertoe verplichten benadeeld vooral de werknemers want die hebben hun koopkracht sinds 2018 enorm zien dalen.
[..]
Ten koste van de koopkracht van de werknemers, but who cares :|W
Ik werd in Saudi Arabiė ook in dollars betaald en niet in Saudi Riyal. Nu zaten die wel op een vaste wisselkoers en gezien de olieproductie in Saudi is het ook niet echt een groot risico, maar dollar voelde toch fijner. Ook meteen naar een rekening buiten Saudi.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_202975546
Ten opzichte van de US$ is de lira 44% in waarde gedaald in 2021.
Gaat Quatar dit jaar opnieuw miljarden $ swappen met de turkse centrale bank om de val van de lira te stutten of worden de turkse goudreserves van de centrale bank daarvoor aangewend?

quote:
Turkish Lira/U.S. Dollar
Performance
5 Day -9.98%

1 Month 2.88%

3 Month -33.48%

YTD -44.17%

1 Year -44.15%
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202975600
Gewoon weer steady boven de 15.
pi_202979640
Er komt een nieuw turks exportprodukt op de markt.
De turkse bevolking wordt behoorlijk geprikt, op naar de 5e ronde :D
quote:
Turkije start toediening vijfde coronaprik
In Turkije is de toediening van een vijfde dosis coronavaccin een feit. Dat geldt voor ieder die eerst tweemaal is geprikt met het Chinese vaccin Sinovac en tweemaal met Pfizer(-BioNTech), waarna nu een booster volgt

Ook is sinds kort mogelijk dat Turken zich laten prikken met het eigen vaccin TurkoVac _O-


[ Bericht 5% gewijzigd door Digi2 op 01-01-2022 17:02:16 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202979876
Vijfde prik of een uiting van wantrouwen in sinovac.
pi_202980008
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 17:16 schreef HiZ het volgende:
Vijfde prik of een uiting van wantrouwen in sinovac.
Na Sinovac werd er 2x met Pfizer(-BioNTech) gevaccineerd. Sinovac is minder effectief tegen de varianten Delta en Omicron zelfs als het als booster wordt ingezet.
quote:
Study Based On Local Data Reaffirms That Mrna Vaccines Offer Better Protection Against Covid-19

6. This recommendation is also substantiated by international findings. Based on preliminary data from Chile, persons who received the Pfizer-BioNTech/Comirnaty vaccine as the third dose after two doses of the Sinovac-CoronaVac vaccine had a 95% reduction in the risks of infection. In contrast, the risk reduction in persons who received Sinovac-CoronaVac as the third dose was 71%. The antibody rise was also observed to be around 27 times higher when the Pfizer-BioNTech/Comirnaty vaccine was received as the third dose compared to if Sinovac-CoronaVac vaccine was received.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zaterdag 1 januari 2022 @ 17:53:06 #27
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202980243
En we zijn bij 15,15 Lira voor een euro
0,066 Euro voor een Lira
In de woorden van Captain Fuchs: "Going down, going down"
pi_202980372
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 17:53 schreef Jan_Onderwater het volgende:
En we zijn bij 15,15 Lira voor een euro
0,066 Euro voor een Lira
In de woorden van Captain Fuchs: "Going down, going down"
Op 19 december was het ₺18.87 voor een euro (¤ 0,053 voor een lira)
Boot lickin, piss drinkin, fingerfriggin, tit tweakin, love bitin, arse lickin, shit stabbin, mother fuckin, spunk lovin, ball bustin, cock suckin, fist fuckin, lipsmackin, thirst quenchin, cool livin, ever givin USELESS MAN
  zaterdag 1 januari 2022 @ 18:06:55 #29
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202980401
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 18:04 schreef hole1988 het volgende:

[..]
Op 19 december was het ₺18.87 voor een euro (¤ 0,053 voor een lira)
Een jaar geleden was het 0,11 voor een Euro
Vijf jaar geleden 0,25 voor een Euro
pi_202980417
Erdogan heeft gelijk. De Lira is nu stabiel. Als hij verstandig is houdt hij zijn spaargeld ook in Lira's. Dat geeft een boost aan wat het volk zelf doet. Zoiets redt de munt.
pi_202980436
quote:
2s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 18:04 schreef hole1988 het volgende:

[..]
Op 19 december was het ₺18.87 voor een euro (¤ 0,053 voor een lira)
Ja en we zitten nu weer oo t niveau van half december. Vlak voor t ineens heel snel ging en de ingreep volgde.
Lijkt er dus op dat de ingreep een tijdelijk effect had en dat de oude lijn weer is ingezet.
pi_202980441
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 18:08 schreef -Sigaartje het volgende:
Erdogan heeft gelijk. De Lira is nu stabiel. Als hij verstandig is houdt hij zijn spaargeld ook in Lira's. Dat geeft een boost aan wat het volk zelf doet. Zoiets redt de munt.
Stabiel? Omdat t weekend is ja.
  zaterdag 1 januari 2022 @ 18:13:10 #33
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202980472
@hole1988 en @Werkperd
Hoeveel Lira hebben jullie gekocht, en wanneer?
pi_202984569
quote:
0s.gif Op vrijdag 31 december 2021 13:35 schreef WammesWaggel het volgende:
Mocht Turkijė om wat voor reden dan ook gaan aankloppen bij de EU om financiėle hulp dan mogen de Grieken ironisch genoeg meebetalen aan het redden van hun neefjes aan de andere kant van het water :P
Griekenland heeft zelf een zware tol betaald vanwege het overmatig consumptief besteden(ambtenaren salarissen etc.) van geleende euros en heeft daarnaast nog steeds een hoge staatsschuld t.o.v. het BNP. Turkije heeft daarentegen (nog) een relatief geringe staatsschuld van circa 40% BNP. Daarentegen drukken de externe schulden(euros en dollars) van circa $450 miljard zwaar op de turkse economie als geheel. Waarom Turkije er goed aan zou doen hun lira valutapers in de middellandse zee te dumpen: 2 min 20 sec van het videofragment.


external-debt Turkey


[ Bericht 1% gewijzigd door Digi2 op 01-01-2022 22:13:31 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_202984874
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 22:01 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Griekenland heeft zelf een zware tol betaald door overmatig consumptief besteden(ambtenaren salarissen etc.) van geleende euros en heeft daarnaast nog steeds een hoge staatsschuld t.o.v. het BNP. Turkije heeft daarentegen (nog) een relatief geringe staatsschuld van circa 40% BNP. Daarentegen drukken de externe schulden(euros en dollars) van circa $450 miljard zwaar op de turkse economie als geheel. Waarom Turkije er goed aan zou doen hun lira valutapers in de middellandse zee te dumpen: 2 min 20 sec van het videofragment.


external-debt Turkey
[ afbeelding ]
Klopt maar Griekenland kan blijven lenen tegen een aantrekkelijke rente relatief gezien dankzij de garantie van indirect zeg Duitsland en Nederland.
Die luxe heeft Turkije niet, vooralsnog althans :P
pi_202985157
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 22:13 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]
Klopt maar Griekenland kan blijven lenen tegen een aantrekkelijke rente relatief gezien dankzij de garantie van indirect zeg Duitsland en Nederland.
Die luxe heeft Turkije niet, vooralsnog althans :P
Nee, en als er toenemende defaults komen op die berg external debt vanwege faillisementen dan gaan de renteniveaus daarvan flink omhoog omdat er geen creditlines beschikbaar zijn met de ECB en de Fed. De kosten voor het "doorrollen" van dergelijke schulden lopen dan flink op en er is geen centrale bank beschikbaar die dat kan beteugelen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zaterdag 1 januari 2022 @ 23:53:20 #37
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_202987801
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 22:13 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]
Klopt maar Griekenland kan blijven lenen tegen een aantrekkelijke rente relatief gezien dankzij de garantie van indirect zeg Duitsland en Nederland.
Die luxe heeft Turkije niet, vooralsnog althans :P
De eerste Europese regeringsleider die dat voorstelt kan zichzelf (politiek gezien) net zo goed zelf van een flat afgooien.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_202988231
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 23:53 schreef nixxx het volgende:

[..]
De eerste Europese regeringsleider die dat voorstelt kan zichzelf (politiek gezien) net zo goed zelf van een flat afgooien.
Nuja Kaag gaat binnenkort over de centjes en heeft een affiniteit met islamisten.
Alhoewel Rutte natuurlijk een slang is zie ik hem hier ook niet in meegaan
pi_202990184
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 00:11 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]
Nuja Kaag gaat binnenkort over de centjes en heeft een affiniteit met islamisten.
Alhoewel Rutte natuurlijk een slang is zie ik hem hier ook niet in meegaan
Ik zie Rutte overal in meegaan als hem dat een week langer verblijf in het torentje oplevert.
Don't quote me boy, cause I ain't said shit!
Send Banano to: ban_1drjycsqhpwa1i4uxo1mmqau6q8gibgbn6oabtub53zpcrabjunt3uscaqty
  zondag 2 januari 2022 @ 10:04:28 #40
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_202990724
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 00:11 schreef WammesWaggel het volgende:

[..]
Nuja Kaag gaat binnenkort over de centjes en heeft een affiniteit met islamisten.
Alhoewel Rutte natuurlijk een slang is zie ik hem hier ook niet in meegaan
Het zou misschien wel een mooie manier zijn om Kaag te beschadigen, maar dan breekt de coalitie weer. Dat zou hij alleen doen als de peilingen uitwijzen dat er daarna toch een coalitie kan komen met bij cda en cu
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  zondag 2 januari 2022 @ 10:13:02 #41
490095 Grishenko_
Groot-Inquisiteur
pi_202990792
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 10:04 schreef nixxx het volgende:

[..]
Het zou misschien wel een mooie manier zijn om Kaag te beschadigen, maar dan breekt de coalitie weer. Dat zou hij alleen doen als de peilingen uitwijzen dat er daarna toch een coalitie kan komen met bij cda en cu
En CDA staat nog maar 7 zetels in de peilingen. Die lijken het echt slecht te gaan doen komende verkiezingen. Bij elkaar opgeteld komen CDA en CU op 13 zetels te staan. Dat lijkt me een geringe zekerheid om een meerderheidskabinet mee te beginnen.
"Bent u dan echt zo iemand als u wordt voorgesteld? Is dat werkelijk mogelijk!"
Riep de vorst opeens verwijtend, uit de grond van zijn hart.
pi_202991122
Het laatste kruit is wel zo'n beetje verschoten vermoed ik. Ben benieuwd wat voor konijn Erdogan uit zijn hoge hoed gaat toveren als de lira in waarde blijft dalen t.o.v. de dollar. Het begrotingstekort zal dit jaar weer flink oplopen is de verwachting.
quote:
Turkish cenbank's net FX reserves plunge to lowest since 2002
ISTANBUL, Dec 30 (Reuters) - The Turkish central bank's net international reserves plunged to their lowest level since 2002 at $8.63 billion on December 24, from $12.16 billion a week earlier, according to data on Thursday that reflected recent market interventions.
The central bank has announced five direct market interventions this month to stem a currency crash, which bankers say totaled between $6-$10 billion. There were no intervention notices since Dec. 17, though bankers have said the drop-off in reserves point to more state support for the lira.
In 2019-2020, the net reserves plunged as the central bank sold off $128 billion via state banks to stabilize the lira, which has still steadily depreciated.

Data showed the bank's outstanding swap transactions stood at $49.770 billion as of Wednesday. The reserves are in negative territory once the swaps are deducted.
Vooral dat laatste is bedenkelijk. Voor opvolgende swap deals zal er vermoedelijk goud in onderpand moeten worden gegeven. Op deze wijze is voorheen Turkije aan venezolaans goud gekomen, nu dreigt Turkije goud kwijt te raken aan Quatar en/of de BOC.

quote:
Turkish government to present extra budget as lira dives
ANKARA, Dec 14 (Reuters) - The Turkish government is soon expected to present to parliament an additional budget for next year, two officials said, because a sharp lira selloff has strained the existing budget with pending wage hikes and other new expenditures.


Ondanks dit alles groeit de turkse economie, bijna uitsluitend gedreven door toenemende export.
Turkish economy’s growth rate hits 7.4 pct

quote:
Turkey’s Top Trading Partners
Germany: US$16 billion (9.4% of total Turkish exports)
United Kingdom: $11.2 billion (6.6%)
United States: $10.2 billion (6%)
Iraq: $9.1 billion (5.4%)
Italy: $8.1 billion (4.8%)
France: $7.2 billion (4.2%)
Spain: $6.7 billion (3.9%)
Netherlands: $5.2 billion (3.1%)
Israel: $4.7 billion (2.8%)
Russia: $4.5 billion (2.7%)
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 11:04:16 #43
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_202991186
Turkije wordt een beetje het tweede Venezuela zo, wat bezielt die vent?
  zondag 2 januari 2022 @ 11:09:11 #44
229935 damsco
Internetheld sinds 2008
pi_202991246
Hėt ļs nätüürlļjk wėl mööļ küt vöör dė bėvölkļng däär.

Dit gaat Erdogan niet volhouden, die brengt zijn land naar de afgrond.
  zondag 2 januari 2022 @ 11:10:46 #45
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202991267
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:04 schreef Hexagon het volgende:
Turkije wordt een beetje het tweede Venezuela zo, wat bezielt die vent?
Venezuela is een mooi voorbeeld van hoe goed Socialisme werkt
Meer olie dan Saudi maar nog in staat zijn je economie te ruļneren.
  zondag 2 januari 2022 @ 11:19:00 #46
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_202991348
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:10 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Venezuela is een mooi voorbeeld van hoe goed Socialisme werkt
Meer olie dan Saudi maar nog in staat zijn je economie te ruļneren.
Wel slechtere kwaliteit olie. Maar ja, alsnog zeker waar.

Ik vraag me af wat er gaat gebeuren in Turkije. Het lijkt me bijna evident dat deze vent in 2023 wel eens een keer weggestemd gaat worden (de verkiezingen in Istanbul waren een voorloper daarvan natuurlijk). De vraag is of hij dat toestaat en ik vrees dat het antwoord nee is. Gecombineerd met het economische pad dat Turkije nu opgaat vrees ik voor grote interne onrust.
pi_202991424
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:04 schreef Hexagon het volgende:
Turkije wordt een beetje het tweede Venezuela zo, wat bezielt die vent?
Venezuela heeft echter bijna uitsluitend dikke, hoog zwavelhoudende aardolie als export. Het kan in kleine hoeveelheden bijgemengd worden door raffinaderijen maar veel raffinaderijen met name in de VS die het in grote hoeveelheden konden verwerken zijn ondertussen omgebouwd vanwege het importverbod. Een vergelijkbaar probleem heeft Turkije niet. Turkije heeft nogal wat Foreign exchange nodig voor zijn energie import waardoor het kwetsbaar is. Europa en de VS zijn de grote klanten voor Turkije en in die zin hebben zij macht over Turkije omdat het geen essentiele exporten heeft waar geen alternatief voor is zoals rare earths, of IC-wafersteppers bijv. Dat de verhoudingen ernstig verslechteren met de EU en/of de VS door ome Erdo is dus een groot economisch risico voor Turkije.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 11:27:49 #48
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202991449
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:19 schreef Richestorags het volgende:

Wel slechtere kwaliteit olie. Maar ja, alsnog zeker waar.
Klopt, en lastiger te winnen, maar toch. Libiė is ook een voorbeeld, met zeer hoogwaardige olie, die is geeneens zwart, ziet er uit als honing.
pi_202991617
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Klopt, en lastiger te winnen, maar toch. Libiė is ook een voorbeeld, met zeer hoogwaardige olie, die is geeneens zwart, ziet er uit als honing.
Venezolaanse olie heeft inderdaad relatief hoge winningskosten en brengt minder op bij verkoop, oftewel de marges zijn gering. Grofweg geschat:
S. A. $75 - $10 winningskosten --> marge $65 per vat
Venezuela $60 - $25 winningskosten --> marge $40 per vat

Op dit moment levert de aardolie export met circa 800.000 barrels per jaar dan ongeveer $3 miljard op, circa $100 per inwoner per jaar :{ Peanuts voor een land met circa 30 miljoen inwoners dat erg veel importeert.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 02-01-2022 11:54:45 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 15:26:26 #50
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202994609
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:40 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Venezolaanse olie heeft inderdaad relatief hoge winningskosten en brengt minder op bij verkoop, oftewel de marges zijn gering. Grofweg geschat:
S. A. $75 - $10 winningskosten --> marge $65 per vat
Venezuela $60 - $25 winningskosten --> marge $40 per vat

Op dit moment levert de aardolie export met circa 800.000 barrels per jaar dan ongeveer $3 miljard op, circa $100 per inwoner per jaar :{ Peanuts voor een land met circa 30 miljoen inwoners dat erg veel importeert.
Dat Venezuela niets produceert heeft alles te maken dat alle mensen die ter zaken kundig zijn het land zijn ontvlucht.
pi_202994706
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 januari 2022 18:13 schreef Jan_Onderwater het volgende:
@:hole1988 en @:werkperd
Hoeveel Lira hebben jullie gekocht, en wanneer?
Heb niks gekocht. Waarom?
  zondag 2 januari 2022 @ 15:42:24 #52
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202994796
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:34 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Heb niks gekocht. Waarom?
Duidelijk, je ondersteuning is alleen maar met je mond, niet met je portemonnee.
Je lult maar wat, je bent in NL en kijkt wel uit om naar Turkije te gaan, je gelooft helemaal niet dat de Lira weer zal stijgen. Veel bla bla maar nul aktie.
pi_202994802
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:19 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Wel slechtere kwaliteit olie. Maar ja, alsnog zeker waar.

Ik vraag me af wat er gaat gebeuren in Turkije. Het lijkt me bijna evident dat deze vent in 2023 wel eens een keer weggestemd gaat worden (de verkiezingen in Istanbul waren een voorloper daarvan natuurlijk). De vraag is of hij dat toestaat en ik vrees dat het antwoord nee is. Gecombineerd met het economische pad dat Turkije nu opgaat vrees ik voor grote interne onrust.
Hoe kun je een ''dictator' wegstemmen dan?
pi_202994812
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:42 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Duidelijk, je ondersteuning is alleen maar met je mond, niet met je portemonnee.
Je lult maar wat, je bent in NL en kijkt wel uit om naar Turkije te gaan, je gelooft helemaal niet dat de Lira weer zal stijgen. Veel bla bla maar nul aktie.
Huh? Wat is dit nou voor een rare aanname?

Waarmee praat jij dan?

Nog ff en ik ga bijna geloven dat jij iets om de Turken geeft haha.
pi_202994877
quote:
1s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:19 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Wel slechtere kwaliteit olie. Maar ja, alsnog zeker waar.

Ik vraag me af wat er gaat gebeuren in Turkije. Het lijkt me bijna evident dat deze vent in 2023 wel eens een keer weggestemd gaat worden (de verkiezingen in Istanbul waren een voorloper daarvan natuurlijk). De vraag is of hij dat toestaat en ik vrees dat het antwoord nee is. Gecombineerd met het economische pad dat Turkije nu opgaat vrees ik voor grote interne onrust.
Hij heeft de Grondwet gewijzigd om voor het leven te kunnen regeren. No way dat hij zijn macht gaat afstaan. Al moet hij de oppositie letterlijk vernietigen.
pi_202995656
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:26 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Dat Venezuela niets produceert heeft alles te maken dat alle mensen die ter zaken kundig zijn het land zijn ontvlucht.
[ afbeelding ]
Nu helpen de chinezen de aardolie productie op te krikken vanaf de bodem van circa 400.000 barrels per jaar produceren ze nu circa 800.000 barrels per jaar. Evengoed zijn de inkomsten daarvan gering. De braindrain heeft ondertussen tot enorme schade geleid in de infrastructuur, energievoorziening, gezondheidszorg en onderwijs.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 02-01-2022 17:03:57 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 17:17:10 #57
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202995915
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 15:43 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Huh? Wat is dit nou voor een rare aanname?

Waarmee praat jij dan?

Nog ff en ik ga bijna geloven dat jij iets om de Turken geeft haha.
Meer dan jij, zoveel is duidelijk
pi_202996346
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 11:26 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Venezuela heeft echter bijna uitsluitend dikke, hoog zwavelhoudende aardolie als export. Het kan in kleine hoeveelheden bijgemengd worden door raffinaderijen maar veel raffinaderijen met name in de VS die het in grote hoeveelheden konden verwerken zijn ondertussen omgebouwd vanwege het importverbod. Een vergelijkbaar probleem heeft Turkije niet. Turkije heeft nogal wat Foreign exchange nodig voor zijn energie import waardoor het kwetsbaar is. Europa en de VS zijn de grote klanten voor Turkije en in die zin hebben zij macht over Turkije omdat het geen essentiele exporten heeft waar geen alternatief voor is zoals rare earths, of IC-wafersteppers bijv. Dat de verhoudingen ernstig verslechteren met de EU en/of de VS door ome Erdo is dus een groot economisch risico voor Turkije.
70% van de wereld boronvoorraad bevindt zich in Turkije. Boron wordt o.a. in kercentrales gebruikt voor het opnemen van neutronen. Ook bevinden zich grote voorraden Thorium in Turkije. Thorium is een toekomstige nucleaire brandstof.

Er gloort toch wat hoop voor Turkije. Turkse wapensystemen doen het extreem goed op internationale slagvelden. Zo waren Turkse drones doorslaggevend in Karabakh en Libiė. Daardoor neemt de vraag naar Turkse producten toe.

Recent nog hebben Turkse drones grote successen geboekt in Ethiopiė. Ethiopiė maakte vooral gebruik van Iraanse en Chinese drones tegen TPLF rebellen uit Tigray. TPLF was de hoofdstad tot aan 100 km genaderd. Begin december werden Turkse drones ingezet. De TPLF werd in 2 weken tijd 500 km teruggeslagen. Nu zitten ze terug in Tigray.

De Turkse Bayraktar TB2 drone is nu de meest geexporteerde aanvalsdrone ter wereld. Er zijn inmiddels 13 landen die de drones hebben aangeschaft, waaronder NAVO land Polen. Er staan nu een hoop Afrikaanse landen in de rij voor de drones.

Turkije heeft nu ook de Akıncı drone ontwikkeld die 6000 kg weegt en 1500 kg aan bommen en raketten kan dragen. Op dit moment wordt de Akıncı uitgerust met een AESA radar waardoor de AKINCI ook BVR (beyond visual range) lucht-lucht raketten gaat afschieten. Turkije heeft anti-schip kruisraketten ontwikkeld en produceert ze nu. Ook wordt er een kruisraket meg een bereik van 1500 km ontwikkeld. Turkije heeft ook korte en middelange afstands raket afweersystemrn ontwikkeld.

Turkije staat nu voor producten met hoge kwaliteit, maar een goede prijs.

De Akıncı drone



HISAR-O+ luchtafweer raket.


Test van Turkse anti-ship cruise missile Atmaca

pi_202996409
Ah, daar is die andere Erdo fapper.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  zondag 2 januari 2022 @ 17:58:53 #60
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202996540
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 17:46 schreef polderturk het volgende:

[..]
70% van de wereld boronvoorraad bevindt zich in Turkije. Boron wordt o.a. in kercentrales gebruikt voor het opnemen van neutronen. Ook bevinden zich grote voorraden Thorium in Turkije. Thorium is een toekomstige nucleaire brandstof.

Er gloort toch wat hoop voor Turkije. Turkse wapensystemen doen het extreem goed op internationale slagvelden. Zo waren Turkse drones doorslaggevend in Karabakh en Libiė. Daardoor neemt de vraag naar Turkse producten toe.

Recent nog hebben Turkse drones grote successen geboekt in Ethiopiė. Ethiopiė maakte vooral gebruik van Iraanse en Chinese drones tegen TPLF rebellen uit Tigray. TPLF was de hoofdstad tot aan 100 km genaderd. Begin december werden Turkse drones ingezet. De TPLF werd in 2 weken tijd 500 km teruggeslagen. Nu zitten ze terug in Tigray.

De Turkse Bayraktar TB2 drone is nu de meest geexporteerde aanvalsdrone ter wereld. Er zijn inmiddels 13 landen die de drones hebben aangeschaft, waaronder NAVO land Polen. Er staan nu een hoop Afrikaanse landen in de rij voor de drones.

Turkije heeft nu ook de Akıncı drone ontwikkeld die 6000 kg weegt en 1500 kg aan bommen en raketten kan dragen. Op dit moment wordt de Akıncı uitgerust met een AESA radar waardoor de AKINCI ook BVR (beyond visual range) lucht-lucht raketten gaat afschieten. Turkije heeft anti-schip kruisraketten ontwikkeld en produceert ze nu. Ook wordt er een kruisraket meg een bereik van 1500 km ontwikkeld. Turkije heeft ook korte en middelange afstands raket afweersystemrn ontwikkeld.

Turkije staat nu voor producten met hoge kwaliteit, maar een goede prijs.

De Akıncı drone


HISAR-O+ luchtafweer raket.


Test van Turkse anti-ship cruise missile Atmaca

En, hoeveel Lira heb jij gekocht?
pi_202996668
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 17:58 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En, hoeveel Lira heb jij gekocht?
Ik zeg niet dat het goed gaat.

Erdogan maakt er een potje van.
Ik ben anti-Erdogan.

Ik zeg dat het in de toekomst beter kan gaan omdat Turkije extreem goede en succesvolle wapensystemen produceert, waardoor de vraag naar Turkse goederen in het algemeen kan toenemen. Lees mijn bericht.
pi_202996832
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 17:46 schreef polderturk het volgende:

[..]
70% van de wereld boronvoorraad bevindt zich in Turkije. Boron wordt o.a. in kercentrales gebruikt voor het opnemen van neutronen. Ook bevinden zich grote voorraden Thorium in Turkije. Thorium is een toekomstige nucleaire brandstof.
De nucleare Thoriumcycle is er een van lange adem daar ga je de komende 10 jaar nog weinig van merken.
Boor is daarentegen wel van belang voor meerdere chemische processen in de industrie.
quote:
Er gloort toch wat hoop voor Turkije. Turkse wapensystemen doen het extreem goed op internationale slagvelden.
Daarbij is hevige concurrentie en wapenexport ligt gevoelig, zoals de leveringen van drones aan Ukraine bijv. die ze nu ook zelf in licentie wil gaan maken. Bij Putin ligt dit gevoelig.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 18:24:19 #63
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202996889
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:07 schreef polderturk het volgende:

[..]
Ik zeg niet dat het goed gaat.

Erdogan maakt er een potje van.
Ik ben anti-Erdogan.

Ik zeg dat het in de toekomst beter kan gaan omdat Turkije extreem goede en succesvolle wapensystemen produceert, waardoor de vraag naar Turkse goederen in het algemeen kan toenemen. Lees mijn bericht.
Tja, beetje zoals Venezuela. In potentie een rijk land.
  zondag 2 januari 2022 @ 18:25:21 #64
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202996901
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:20 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De nucleare Thoriumcycle is er een van lange adem daar ga je de komende 10 jaar nog weinig van merken.
Boor is daarentegen wel van belang voor meerdere chemische processen in de industrie.
[..]
De Nederlandse export van speelgoed is meer waard dan de Turkse Boor export
pi_202996948
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:07 schreef polderturk het volgende:

[..]
Erdogan maakt er een potje van.

Ik zeg dat het in de toekomst beter kan gaan omdat Turkije extreem goede en succesvolle wapensystemen produceert, waardoor de vraag naar Turkse goederen in het algemeen kan toenemen.
Turkije kan het heel voor de wind gaan. Het kan profiteren van handel met de rijke golfstaten evenals de handel met vooral de EU. Het verkloten van de lira en het investeringsklimaat door Erdogan werkt een duurzame economische ontwikkeling tegen inderdaad.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 18:29:58 #66
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_202996950
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:07 schreef polderturk het volgende:

[..]
Ik zeg niet dat het goed gaat.

Erdogan maakt er een potje van.
Ik ben anti-Erdogan.

Ik zeg dat het in de toekomst beter kan gaan omdat Turkije extreem goede en succesvolle wapensystemen produceert, waardoor de vraag naar Turkse goederen in het algemeen kan toenemen. Lees mijn bericht.
Moeten de slimme mensen wel bij Aselsan blijven werken. Als ik kijk naar de CV's die ik binnenkrijg, zijn de helft Turks en ze komen allemaal bij Aselsan vandaan :') .
pi_202997099
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:25 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
De Nederlandse export van speelgoed is meer waard dan de Turkse Boor export
De beschikbaarheid van boor is groot, Turkije heeft circa 50% van de wereldmarkt. Niet voldoende blijkbaar om de prijs erg omhoog te manipuleren, jammer voor Turkije en gunstig voor ons ;)
quote:
http://www.etimine.com/boron-in-the-world/
Approximately 4.2 million tons (2 million tons based on B2O3) of boron were produced in 2016 in the world. In world B2O3 based boron production, Eti Maden (Turkey) ranks first with a 50% share, USA with 25% and other countries with 25% percent are trailing Turkey.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 2 januari 2022 @ 18:49:45 #68
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_202997191
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:29 schreef bleiblei het volgende:

[..]
Moeten de slimme mensen wel bij Aselsan blijven werken. Als ik kijk naar de CV's die ik binnenkrijg, zijn de helft Turks en ze komen allemaal bij Aselsan vandaan :') .
Zoals de Ingenieurs uit Venezuela die allemaal naar Canada zijn gegaan om hun kennis en kunde daar te gebruiken bij de Teerzand olie industrie.
pi_202997719
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 18:29 schreef bleiblei het volgende:

[..]
Moeten de slimme mensen wel bij Aselsan blijven werken. Als ik kijk naar de CV's die ik binnenkrijg, zijn de helft Turks en ze komen allemaal bij Aselsan vandaan :') .
Jullie moeten hun ook helemaal niet in dienst nemen. Het zijn luie mensen die niks kunnen. Gewoon lekker in Turkije laten.
pi_202997989
quote:
0s.gif Op zondag 2 januari 2022 19:23 schreef polderturk het volgende:

[..]
Jullie moeten hun ook helemaal niet in dienst nemen. Het zijn luie mensen die niks kunnen. Gewoon lekker in Turkije laten.
Er is in Nederland een enorm tekort aan schoonmakers en conciėrges, hard werken kan je gewoon leren.
Dat kunnen Turken best.
pi_203006579
quote:
Turkse inflatie piekt op hoogste niveau sinds 2002

Turken betaalden in de afgelopen maand 36 procent meer voor goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat is de grootste stijging sinds september 2002, blijkt maandag uit cijfers van statistiekbureau TurkStat.

De inflatie kwam in november 2021 nog uit op 21,3 procent op jaarbasis. De inflatie is in een maand tijd dus aanzienlijk opgelopen.

Het was de grootste stijging in ruim negentien jaar: in september 2002 waren de prijzen gemiddeld 37 procent hoger dan een jaar eerder. Kort daarna kwam de AKP van de huidige president Recep Tayyip Erdogan aan de macht.

De prijzen in Turkije stijgen al langere tijd hard. Niet alleen de hogere energieprijzen spelen daarin een rol, maar ook het beleid van Erdogan. De president liet al meermaals de rente verlagen, omdat hij denkt dat dit inflatie tegengaat.

Dat druist echter in tegen het advies van de meeste economen. Die stellen juist dat de rente verhoogd moet worden in tijden van hoge inflatie om zo de prijsstijgingen te kunnen beteugelen.
36% inflatie, opvallend als je bedenkt dat de lira in een jaar tijd circa 40% in waarde is gedaald t.o.v. de euro.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  maandag 3 januari 2022 @ 11:06:12 #72
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203006742
De reddingsplannen van Erdogan zijn een beetje als de dodenrit van Drs P. Steeds een kind uit de slee gooien om de wolven weer even bezig te houden.

[ Bericht 0% gewijzigd door Hexagon op 03-01-2022 11:31:43 ]
pi_203006968
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 11:06 schreef Hexagon het volgende:
De reddingsplannen van Erdogan zijn een beetje als de dodenrit van Drs P. Steeds een kind uit de slee gooien om de wolven weer even beig te houden.
lira hier lira daar, hoe laag staat de koers volgend jaar. 8-)
pi_203009013
twitter
pi_203009106
_O-
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203012502
Dictators zijn voorspelbaarder dan een digitaal circuit _O_
Flink de consumptieve uitgaven oppompen met vers gedrukte valuta :|W

quote:
Flinke verhoging Turkse ambtenarensalarissen
De Turkse regering verhoogt het salaris van ambtenaren met 30,5 procent.

Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdoğan maandag bekendgemaakt.

De verhoging is hoger dan initieel verwacht. Daarmee zijn de burgers “ontlast van de hoge prijsstijgingen in het land”, benadrukte de Turkse leider. “We hebben speciale maatregelen genomen om de inkomens van onze burgers niet te laten lijden aan de inflatie.”

Ook is het Turkse ministerie van Handel een jacht gestart op bedrijven en winkelketens die bewust de prijzen deden stijgen door ‘de zwakkere lira’, maar nadat de Turkse munt weer in waarde steeg tegenover buitenlandse valuta, de prijzen niet verlaagden. Ook bleek dat zij producten bewust niet verkochten om de markt te ontregelen in nadeel van de Turkse consument. De eerste (relatief) zware geldboetes zijn al uitgedeeld.

Senioren
Ook gaan de pensioenen van senioren omhoog. Het laagste salaris is van 1.500 lira verhoogd naar 2.500 lira. Daar gaan bijna 1,3 miljoen senioren van profiteren.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203012720
Export van Turkse wapensystemen in 2021.


January $166,997,000,
February $233,225,000,
March $247,097,000,
April $302,548,000,
May $170,347,000,
June $221,791,000,
July $231,065,000,
August $284,721,000,
September $252,475,000
Oktober $287,145,000
November $384,528,000
December $433,00,000

Total defense exports in 2021: $3,224,000,000

Hoogste ooit.

Er wordt nu al veel interesse getoond in Turkse wapensystemen die in de ontwikkelingsfase zitten.

De Turkse TB2 drones hebben geen concurrentie.

Of ze zijn 10x zo duur (zoals de Reaper), of ze presteren 10 keer minder.

Ook is Turkije een zonnepanelenpark van 23 km2 aan het aanleggen om minder afhankelijk te worden van energie importen. Als ze 250 km2 aanleggen zullen ze geen energie meer te hoeven importeren.
  maandag 3 januari 2022 @ 19:22:32 #78
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203012789
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:05 schreef Digi2 het volgende:
Dictators zijn voorspelbaarder dan een digitaal circuit _O_
Flink de consumptieve uitgaven oppompen met vers gedrukte valuta :|W
[..]

Zo lang mogelijk de brandende carrousel draaiende houden.

[ Bericht 0% gewijzigd door Perrin op 03-01-2022 20:59:22 ]
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203012893
Artikel van de Duitse site ZDF over de Turkse elektrische auto TOGG.

https://www.zdf.de/nachri(...)lektro-auto-100.html

Een Engelstalige video over de auto.

pi_203013301
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:18 schreef polderturk het volgende:
Total defense exports in 2021: $3,224,000,000
$3 / $796 miljard x 100% = 0.38% BNP poeh hee, dat gaat zoden aan de dijk zetten :Y

Economy of Turkey
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203013487
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:44 schreef Digi2 het volgende:

[..]
$3 / $796 miljard x 100% = 0.38% BNP poeh hee, dat gaat zoden aan de dijk zetten :Y

Economy of Turkey
Het is een groeiende business voor Turkije.

En de successen op dit gebied stralen af op de rest van de economie.

Zoals ik heb gezegd zijn Turkse wapens doorslaggevend op het slagveld.

Turkse drones hebben de Libische regering gered. Als dank krijgen Turkse constructiebedrijven miljarden orders van het olierijke land. Turkije gaat misschien ook een zonnepanelen park in Libiė aanleggen van vele km2.

VAE gaat 10 miljard in Turkije investeren omdat Turkije heeft geholpen in Ethiopiė. Daar heeft Ethiopiė de rebellen verslagen met hulp van Turkse drones.

Het olierijke Nigeria wil nu ook hulp uit Turkije. Daar gaan Turkse constructie bedrijven ook scoren.
pi_203013573
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:54 schreef polderturk het volgende:

[..]
Het is een groeiende business voor Turkije.

En de successen op dit gebied stralen af op de rest van de economie.

Zoals ik heb gezegd zijn Turkse wapens doorslaggevend op het slagveld.

Turkse drones hebben de Libische regering gered. Als dank krijgen Turkse constructiebedrijven miljarden orders van het olierijke land. Turkije gaat misschien ook een zonnepanelen park in Libiė aanleggen van vele km2.

VAE gaat 10 miljard in Turkije investeren omdat Turkije heeft geholpen in Ethiopiė. Daar heeft Ethiopiė de rebellen verslagen met hulp van Turkse drones.

Het olierijke Nigeria wil nu ook hulp uit Turkije. Daar gaan Turkse constructie bedrijven ook scoren.
Je snapt dat als Turkije drones gaat leveren aan fail states dat zog harder geraped gaan worden? Nu is het bekent dat Turken zich graag in hun reet laten naaien, maar dit word pijnlijk.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_203013625
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:54 schreef polderturk het volgende:

[..]
Het is een groeiende business voor Turkije.

En de successen op dit gebied stralen af op de rest van de economie.

Zoals ik heb gezegd zijn Turkse wapens doorslaggevend op het slagveld.

Turkse drones hebben de Libische regering gered. Als dank krijgen Turkse constructiebedrijven miljarden orders van het olierijke land. Turkije gaat misschien ook een zonnepanelen park in Libiė aanleggen van vele km2.

VAE gaat 10 miljard in Turkije investeren omdat Turkije heeft geholpen in Ethiopiė. Daar heeft Ethiopiė de rebellen verslagen met hulp van Turkse drones.

Het olierijke Nigeria wil nu ook hulp uit Turkije. Daar gaan Turkse constructie bedrijven ook scoren.
Ook Marokko heeft interesse. Polen gaat Turkse drones kopen. Oekraļne wil ze ook of heeft ze al.
Liever Turkse dan Chineze drones (zoals Serviė).
Turkije geeft ook een compleet onderhoudspakket en trainingen veel beter dan China doet, de drones hebben zich al bewezen en kosten niet zoveel als de Amerikaanse (als je die al kunt krijgen).
pi_203013646
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:54 schreef polderturk het volgende:

[..]
Het is een groeiende business voor Turkije.

En de successen op dit gebied stralen af op de rest van de economie.
Wapenexport ligt gevoelig en daardoor kan je elders export verliezen. Oftewel er is niet altijd een positieve uitstraling op de rest van de economie.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  maandag 3 januari 2022 @ 20:52:38 #85
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203015188
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 19:05 schreef Digi2 het volgende:
Dictators zijn voorspelbaarder dan een digitaal circuit _O_
Flink de consumptieve uitgaven oppompen met vers gedrukte valuta :|W
[..]

Ook mooi dat hij de middenstand even verder gaat vernietigen.
pi_203016653
Turkey’s exports leap to record of nearly $225.4B in 2021


Containers are seen at the Port of Izmir in western Turkey, Dec. 24, 2021. (AA Photo)

Turkey’s exports jumped to an all-time high of nearly $225.4 billion (TL 3.03 trillion) in 2021, President Recep Tayyip Erdoğan announced on Monday, far exceeding the medium-term program goal.

Foreign sales surged by 32.9% year-over-year in 2021, Erdoğan told a group of exporters in Istanbul, prompting an upward revision in the export target for 2022.

“We are revising our 2022 (export) target as $250 billion,” the president said, reiterating the eventual goal of turning Turkey into a country registering a current account surplus.

“Thanks to the strong performance in our exports, we had already exceeded the target of the medium-term program for 2021. In this program, we had determined nearly $231 billion in exports for the year ahead. I believe that we will exceed this figure as well. For that reason, we are revising our 2022 targets to $250 billion,” Erdoğan noted.

The surge in foreign sales helped narrow the trade deficit by 7.8% year-over-year to $45.9 billion, he added. The exports-to-imports coverage ratio climbed 5.8 points to 83.1% in 2021.

The president went on to stress the fact that exports grew more than sixfold compared to only $36 billion some 19 years ago.

After being hit in spring last year as the pandemic hurt trade with Ankara’s biggest partners, Turkey’s exports saw all-time highs in 11 out of the last 12 months.

By October, the country’s share in global exports had surpassed 1%, another first for the country that marked a more than sixfold rise over the past two decades.

Imports were up 23.6% year-over-year to around $271.4 billion in 2021, while the overall foreign trade volume leaped to $496.7 billion, according to Erdoğan.

The number of firms carrying out exports hit 101,386 as of end-2021, said the president, compared to just 33,523 back in 2002. Last year alone, over 32,000 new firms joined the list.

Records in sales to Germany, U.S., U.K.
Exports to the European Union, where almost half of Turkey's exports go, surged 33% year-over-year to $93.1 billion, enabling Turkey to post a surplus of around $7.7 billion in trade with the bloc.

Germany remained the top market, having received $19.3 billion worth of Turkish products throughout the year, followed by the United States with $14.7 billion and the United Kingdom with $13.7 billion. Sales to all the three markets marked the highest annual figures ever.

The automotive industry again championed the list of highest exports in 2021 among industries with $29.34 billion. It was followed by chemicals with $25.35 billion and steel with $22.35 billion.

“We are pleased to see that the increase in our exports has spread evenly throughout the world, rather than focusing only on certain regions,” said Erdoğan.

He cited respectively an 86.6% year-over-year increase in sales to South America, a 29% rise in exports to non-EU European countries, a 22.6% rise in sales to Near and Middle Eastern countries and a 44.8% increase in exports to the North African region.

Exports to the U.S. yielded the highest increase on a value basis in 2021, Erdoğan noted, a sign that trade remained unaffected by multiple disagreements on several issues that have been triggering tensions between Ankara and Washington in recent years.

Sales to the U.S. were up 44.6% year-over-year, or $4.54 billion, the data showed.

Among other noteworthy rises, exports to the United Arab Emirates (UAE) rose 94.3% from a year ago to $5.5 billion, as the two countries utilized diplomacy to repair strained ties.

The UAE’s de facto ruler, Abu Dhabi Crown Prince Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan (MBZ), paid an official visit to Ankara in November. The trip yielded accords for billions of dollars of investments that Erdoğan said would herald a “new era” in ties.

Exports to the U.K. surged 22% in the first year after Ankara and London signed a post-Brexit free trade agreement (FTA) in December 2020 to support a trade partnership worth over $25 billion.

The deal became effective as of Jan. 1, when Britain formally left the EU. It was Turkey’s most important trade deal since its 1995 Customs Union with the EU.

London and Ankara are expected to start negotiations on a more comprehensive trade pact this year to add new areas for stronger commercial cooperation.

‘Milestone’
Trade Minister Mehmet Muş dubbed the 2021 success a “milestone,” saying it also marked a year that saw exports becoming a “locomotive” of the Turkish economy.

In addition to strengthening its presence in traditional markets, Muş said Turkey also went on to boost sales in distant regions.

“We made exports to 229 countries and regions, increased our exports to 184 countries, set a record in exports to 123 countries,” said Ismail Gülle, the head of Turkish Exporters Assembly (TIM).

Citing World Trade Organization (WTO) data, Erdoğan said the volume of global trade in goods contracted by 5.3% in 2020.

“While all these were happening in the world, Turkey was one of the two countries that closed the year 2020 with growth,” he said.

Turkey’s industrial production index reached a record level of 143.6 with an 8.5% annual rise in October, Erdoğan said and added, “The manufacturing industry capacity utilization rate, on the other hand, exceeded the pre-pandemic level and reached 78.7% as of December.”

This acceleration also contributed to employment, he said.

“As of October 2021, the Turkish economy created 2 million additional jobs compared to the pre-pandemic level,” he elaborated.

While the member countries of the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) are expected to recover only in the third quarter of 2023 in terms of employment, the Turkish economy has managed to quickly reach pre-pandemic levels with its dynamic structure, Erdoğan stated.

https://www.dailysabah.co(...)_image=undefined#big
pi_203016706
^ Wat een gigantische prestatie zeg!

Heb ook van een aantal bronnen te horen gekregen dat Erdogan binnenkort een bezoekje zal brengen aan Saudi-Arabie. Mogelijk nieuwe swap contracten.
pi_203017620
Godverdomme Turkijė eckt nummer 1!!! Wat vreemd dat investeerders wereldwijd niet massaal Turkse lira inslaan.
De valuta van succesvolle landen is immers altijd populair.
pi_203017860
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:31 schreef Werkperd het volgende:
Mogelijk nieuwe swap contracten.
Swappen tegen welk onderpand?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203018436
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:31 schreef Werkperd het volgende:
Wat een gigantische prestatie zeg!

Niet echt als de salarissen van werknemers met meer dan 40% binnen een jaar in koopkracht zijn verlaagd middels devaluatie. Of die het ook zo'n gigantische prestatie vinden acht ik te betwijfelen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203018632
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:29 schreef Werkperd het volgende:
Turkey’s exports leap to record of nearly $225.4B in 2021

https://www.dailysabah.co(...)_image=undefined#big
Eén groot succesverhaal _O-

Gebracht door het propagandakrantje van Erdogan en zijn partij.

Daily Sabah has been frequently called a propaganda outlet for the Turkish government and the ruling Justice and Development Party (AKP).[2][3][4][5][8] It is owned by a friend of Recep Tayyip Erdoğan.[9]
https://en.wikipedia.org/wiki/Daily_Sabah


De zoveelste hopeloze poging om zijn desastreuze beleid te verdoezelen. D'r zal flink wat creatief boekhouden aan te pas zijn gekomen om het handelstekort zo klein mogelijk te laten lijken. En daarmee de lira te ondersteunen. Maar wie controleert daar nog of de cijfers kloppen? Alle kritische ambtenaren of journalisten zijn inmiddels weggebonjourd.
pi_203019233
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:58 schreef WammesWaggel het volgende:
De valuta van succesvolle landen is immers altijd populair.
Niet bij Werkperd, die heeft toch liever zijn euros _O-
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  maandag 3 januari 2022 @ 22:49:50 #93
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203019381
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:31 schreef Werkperd het volgende:
^ Wat een gigantische prestatie zeg!

Heb ook van een aantal bronnen te horen gekregen dat Erdogan binnenkort een bezoekje zal brengen aan Saudi-Arabie. Mogelijk nieuwe swap contracten.
Krijg je eigenlijk euro's of lira's uit Ankara?
  maandag 3 januari 2022 @ 22:52:03 #94
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203019459
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 22:49 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Krijg je eigenlijk euro's of lira's uit Ankara?
Ik denk het laatste, hij wordt altijd zo vrolijk als de TL-koers weer even piekt.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203022103
Erdogan gaat in februari voor het eerst in jaren naar Saudi Arabiė.

Jarenlang waren de relaties heel slecht. Misschien gaat SA hulp vragen in Yemen.

https://www.msn.com/de-de(...)cid=msedgdhp&pc=U531
pi_203022647
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 01:31 schreef polderturk het volgende:
Erdogan gaat in februari voor het eerst in jaren naar Saudi Arabiė.

Jarenlang waren de relaties heel slecht. Misschien gaat SA hulp vragen in Yemen.

https://www.msn.com/de-de(...)cid=msedgdhp&pc=U531
Ik dacht juist dat Turkije en SA het niet zo goed met elkaar konden vinden. Is dat sentiment veranderd?
Hoeveel jonko's moeten we smoken, voordat we vrij zijn, van dit regime?
pi_203023872
quote:
5s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 07:17 schreef NgInE het volgende:

[..]
Ik dacht juist dat Turkije en SA het niet zo goed met elkaar konden vinden. Is dat sentiment veranderd?
De relatie was heel slecht.
Door Kashoggi werd het dieptepunt bereikt. Saudi Arabiė boycott nu Turkse producten. Daar gaat nu mogelijk verandering in komen.
pi_203024816
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 01:31 schreef polderturk het volgende:
Erdogan gaat in februari voor het eerst in jaren naar Saudi Arabiė.

Jarenlang waren de relaties heel slecht. Misschien gaat SA hulp vragen in Yemen.

https://www.msn.com/de-de(...)cid=msedgdhp&pc=U531
Yemen, dat straatarme land, waar SA jarenlang oorlogje mee heeft gespeeld, met een grote humanitaire crisis als gevolg?
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:12:57 #99
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203025630
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 10:28 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Yemen, dat straatarme land, waar SA jarenlang oorlogje mee heeft gespeeld, met een grote humanitaire crisis als gevolg?
Een van de rijkste landen ter wereld die oorlog voert tegen een van de armste, en niet in staat is te winnen. Doet me denken aan Vietnam
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:14:24 #100
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203025652
quote:
0s.gif Op maandag 3 januari 2022 21:29 schreef Werkperd het volgende:
Turkey’s exports leap to record of nearly $225.4B in 2021

[ afbeelding ]
Containers are seen at the Port of Izmir in western Turkey, Dec. 24, 2021. (AA Photo)

Turkey’s exports jumped to an all-time high of nearly $225.4 billion (TL 3.03 trillion) in 2021, President Recep Tayyip Erdoğan announced on Monday, far exceeding the medium-term program goal.

Foreign sales surged by 32.9% year-over-year in 2021, Erdoğan told a group of exporters in Istanbul, prompting an upward revision in the export target for 2022.

“We are revising our 2022 (export) target as $250 billion,” the president said, reiterating the eventual goal of turning Turkey into a country registering a current account surplus.

“Thanks to the strong performance in our exports, we had already exceeded the target of the medium-term program for 2021. In this program, we had determined nearly $231 billion in exports for the year ahead. I believe that we will exceed this figure as well. For that reason, we are revising our 2022 targets to $250 billion,” Erdoğan noted.

The surge in foreign sales helped narrow the trade deficit by 7.8% year-over-year to $45.9 billion, he added. The exports-to-imports coverage ratio climbed 5.8 points to 83.1% in 2021.

The president went on to stress the fact that exports grew more than sixfold compared to only $36 billion some 19 years ago.

After being hit in spring last year as the pandemic hurt trade with Ankara’s biggest partners, Turkey’s exports saw all-time highs in 11 out of the last 12 months.

By October, the country’s share in global exports had surpassed 1%, another first for the country that marked a more than sixfold rise over the past two decades.

Imports were up 23.6% year-over-year to around $271.4 billion in 2021, while the overall foreign trade volume leaped to $496.7 billion, according to Erdoğan.

The number of firms carrying out exports hit 101,386 as of end-2021, said the president, compared to just 33,523 back in 2002. Last year alone, over 32,000 new firms joined the list.

Records in sales to Germany, U.S., U.K.
Exports to the European Union, where almost half of Turkey's exports go, surged 33% year-over-year to $93.1 billion, enabling Turkey to post a surplus of around $7.7 billion in trade with the bloc.

Germany remained the top market, having received $19.3 billion worth of Turkish products throughout the year, followed by the United States with $14.7 billion and the United Kingdom with $13.7 billion. Sales to all the three markets marked the highest annual figures ever.

The automotive industry again championed the list of highest exports in 2021 among industries with $29.34 billion. It was followed by chemicals with $25.35 billion and steel with $22.35 billion.

“We are pleased to see that the increase in our exports has spread evenly throughout the world, rather than focusing only on certain regions,” said Erdoğan.

He cited respectively an 86.6% year-over-year increase in sales to South America, a 29% rise in exports to non-EU European countries, a 22.6% rise in sales to Near and Middle Eastern countries and a 44.8% increase in exports to the North African region.

Exports to the U.S. yielded the highest increase on a value basis in 2021, Erdoğan noted, a sign that trade remained unaffected by multiple disagreements on several issues that have been triggering tensions between Ankara and Washington in recent years.

Sales to the U.S. were up 44.6% year-over-year, or $4.54 billion, the data showed.

Among other noteworthy rises, exports to the United Arab Emirates (UAE) rose 94.3% from a year ago to $5.5 billion, as the two countries utilized diplomacy to repair strained ties.

The UAE’s de facto ruler, Abu Dhabi Crown Prince Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan (MBZ), paid an official visit to Ankara in November. The trip yielded accords for billions of dollars of investments that Erdoğan said would herald a “new era” in ties.

Exports to the U.K. surged 22% in the first year after Ankara and London signed a post-Brexit free trade agreement (FTA) in December 2020 to support a trade partnership worth over $25 billion.

The deal became effective as of Jan. 1, when Britain formally left the EU. It was Turkey’s most important trade deal since its 1995 Customs Union with the EU.

London and Ankara are expected to start negotiations on a more comprehensive trade pact this year to add new areas for stronger commercial cooperation.

‘Milestone’
Trade Minister Mehmet Muş dubbed the 2021 success a “milestone,” saying it also marked a year that saw exports becoming a “locomotive” of the Turkish economy.

In addition to strengthening its presence in traditional markets, Muş said Turkey also went on to boost sales in distant regions.

“We made exports to 229 countries and regions, increased our exports to 184 countries, set a record in exports to 123 countries,” said Ismail Gülle, the head of Turkish Exporters Assembly (TIM).

Citing World Trade Organization (WTO) data, Erdoğan said the volume of global trade in goods contracted by 5.3% in 2020.

“While all these were happening in the world, Turkey was one of the two countries that closed the year 2020 with growth,” he said.

Turkey’s industrial production index reached a record level of 143.6 with an 8.5% annual rise in October, Erdoğan said and added, “The manufacturing industry capacity utilization rate, on the other hand, exceeded the pre-pandemic level and reached 78.7% as of December.”

This acceleration also contributed to employment, he said.

“As of October 2021, the Turkish economy created 2 million additional jobs compared to the pre-pandemic level,” he elaborated.

While the member countries of the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD) are expected to recover only in the third quarter of 2023 in terms of employment, the Turkish economy has managed to quickly reach pre-pandemic levels with its dynamic structure, Erdoğan stated.

https://www.dailysabah.co(...)_image=undefined#big
En wat heeft de normale Turk daarvan? Hoge inflatie, spaargeld wat verdampt,
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:23:05 #101
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203025793
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:14 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En wat heeft de normale Turk daarvan? Hoge inflatie, spaargeld wat verdampt,
Als je Turks ambtenaar bent, krijg je wel een flinke berg extra versgedrukte lira's. Dus daar doet het op korte termijn vooralsnog minder pijn dan bij de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203025870
D
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:12 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Een van de rijkste landen ter wereld die oorlog voert tegen een van de armste, en niet in staat is te winnen. Doet me denken aan Vietnam
Dat.
Ik zie er dan ook niet de logica van in waarom SA hulp zou gaan vragen aan Yemen.

Maar goed, logica is wel vaker non-existent bij sommige users.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203025916
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:23 schreef Perrin het volgende:

[..]
Als je Turks ambtenaar bent, krijg je wel een flinke berg extra versgedrukte lira's. Dus daar doet het op korte termijn vooralsnog minder pijn dan bij de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez.
De ambtenaren hebben het daar altijd al vrij goed gehad onder Erdogan om hun stemmen veilig te stellen.

Je ziet dit in andere bananenrepublieken ook. De Staat pakt zoveel arbeidskapitaal af door hoge salarissen dat er weinig overblijft voor de rest van de economie.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:31:02 #104
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203025996
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:27 schreef Confetti het volgende:

[..]
De ambtenaren hebben het daar altijd al vrij goed gehad onder Erdogan om hun stemmen veilig te stellen.

Je ziet dit in andere bananenrepublieken ook. De Staat pakt zoveel arbeidskapitaal af door hoge salarissen dat er weinig overblijft voor de rest van de economie.
Ja als de ambtenaren massaal ontevreden worden is het lastig besturen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203026002
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:23 schreef Perrin het volgende:

[..]
Als je Turks ambtenaar bent, krijg je wel een flinke berg extra versgedrukte lira's. Dus daar doet het op korte termijn vooralsnog minder pijn dan bij de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez.
Probleempje is dat de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez echt iets produceert en een ambtenaar, pensionado of militair niet, dat zijn puur consumptieve uitgaven die sowieso de inflatie aanjagen(vraag vergroten zonder iets te produceren). Dat kan niet anders dan tot scheve ogen leiden en daarnaast hogere salaris eisen. Daardoor kom je al snel in de volgende inflatoire fase, die van de Loon-prijsspiraal
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:33:40 #106
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_203026043
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:31 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Probleempje is dat de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez echt iets produceert en een ambtenaar, pensionado of militair niet, dat zijn puur consumptieve uitgaven die sowieso de inflatie aanjagen(vraag vergroten zonder iets te produceren) . Dat kan niet anders dan tot scheve ogen leiden en daarnaast hogere salaris eisen. Daardoor kom je al snel in de volgende inflatoire fase, die van de Loon-prijsspiraal
Maar gaat dat op als het alleen de overheidslonen betreft? Wordt de overheid ingehuurd voor diensten, waarvan de prijs moet worden verhoogd om de hogere lonen te betalen? Ja, dat zou natuurlijk via hogere belastingen of kosten voor zaken als ID-kaart etc. kunnen.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 11:34:51 #107
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203026068
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:31 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Probleempje is dat de hardwerkende Mehmet-met-de-Fez echt iets produceert en een ambtenaar, pensionado of militair niet, dat zijn puur consumptieve uitgaven die sowieso de inflatie aanjagen(vraag vergroten zonder iets te produceren). Dat kan niet anders dan tot scheve ogen leiden en daarnaast hogere salaris eisen. Daardoor kom je al snel in de volgende inflatoire fase, die van de Loon-prijsspiraal
Yup, volgens mij is Erdogan ook vooral bezig met zo lang mogelijk het onvermijdelijke uitstellen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203026239
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:33 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Maar gaat dat op als het alleen de overheidslonen betreft? Wordt de overheid ingehuurd voor diensten, waarvan de prijs moet worden verhoogd om de hogere lonen te betalen? Ja, dat zou natuurlijk via hogere belastingen of kosten voor zaken als ID-kaart etc. kunnen.
De hogere kosten van de overheidsdiensten werken ook weer door in de inflatie. Als de prikkel is non-productieve banen of weinig productieve banen beter te belonen dan productieve banen, welke uitkomst verwacht je dan op middellange termijn? Daar is Griekenland mee door het putje gegaan, door met geleende valuta ambtenaren en pensioenen uit te betalen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203026246
Autoverkopen zijn altijd wel leuke indicators omdat je er niet mee kunt sjoemelen:

https://carsalesbase.com/turkey-car-sales-data/
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_203026316
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:34 schreef Perrin het volgende:

[..]
Yup, volgens mij is Erdogan ook vooral bezig met zo lang mogelijk het onvermijdelijke uitstellen.
De verkiezingen zijn er natuurlijk volgend jaar. Hoewel hij veel kapot heeft gemaakt is nog niet duidelijk of hij ook openbare fraude op grote schaal kan plegen en er weg mee kan komen.
pi_203027014
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 10:28 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Yemen, dat straatarme land, waar SA jarenlang oorlogje mee heeft gespeeld, met een grote humanitaire crisis als gevolg?
Als Turkse drones hun intrede doen, dan is de oorlog in 3 maanden voorbij en kan de humanitaire crisis tot een einde gebracht worden.

Turkse drones waren beslissend op het slagveld de afgelopen jaren. De oorlog in Nagorno-Karabakh was in 44 dagen beslecht. In Libiė duurde het drie maanden na intrede van de Turkse drones. De oorlog in Ethiopiė duurt al bijna een jaar. TPLF Rebellen uit Tigray waren de hoofdstad tot op 200 km genaderd en ze hadden grote lappen grond in het Amharra gebied bezet. Na intrede van Turkse drones zij de rebellen uit Tigray 500 km in 2 weken teruggeslagen. Ze hebben zich volledig uit Amharra gebied teriggetrokken en hebben om vredesbesprekingen gevraagd.
pi_203027125
twitter
pi_203027924
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 12:31 schreef polderturk het volgende:
[ twitter ]
Weinig verbazingwekkend, de export van Turkije naar Rusland is minder dan die naar Nederland, laat staan vergeleken met die naar de US en EU.
Vanwege Turkstream kan Rusland het Turkije nog lastig maken maar dat is pas sinds kort actief en vanwege de globalisering van de aardgasmarkt door LNG technologie van relatief beperkte impact. Turkije heeft LNG terminals.
Daarnaast wordt pipeline gas uit het M.O. aangeleverd. Putin heeft in dat opzicht weinig leverage over Turkey.

Turkey Exports By Country
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203030417
quote:
Turkey hikes electricity, gas prices for 2022

Turkey raised electricity prices by 50%-100% for households and companies on Saturday, and again increased monthly natural gas bills.

The Energy Market Regulatory Authority said electricity prices were raised around 50% for lower-demand households for 2022, while they were increased by more than 100% for high-demand commercial users.

Natural gas prices jumped 25% for residential use and 50% for industrial use in January, national distributor BOTAS said separately. The price rise was 15% for electricity-generating industrial use.
Dit jaar begint dus al met 2 aanzienlijk inflatiore aanjagers, die van hoge energieprijzen en verhoogde consumptieve uitgaven aan leger, politie, ambtenaren en pensioenen middels gemonetariseerde begrotingstekorten.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203030473
quote:
1s.gif Op maandag 3 januari 2022 22:52 schreef Perrin het volgende:

[..]
Ik denk het laatste, hij wordt altijd zo vrolijk als de TL-koers weer even piekt.
Ik handel niet in Forex. Is verboden.
pi_203030499
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 15:28 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ik handel niet in Forex. Is verboden.
Oh, je zit nu toch in Turkije. In Nederland is het niet verboden.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203030591
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:14 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En wat heeft de normale Turk daarvan? Hoge inflatie, spaargeld wat verdampt,
Nee Europa is geweldig. Door de sterk stijgende inflatie hier raakt onze spaarcenten ook snel verdampt.
Alsof dat niet pijnlijk genoeg is betalen we sinds 2019 ook nog eens negatieve rente over onze spaarcenten. Geen rente verhoging voor 2022 in ieder geval.

Ff je poten aan de grond houden he.
pi_203030614
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 15:30 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Oh, je zit nu toch in Turkije. In Nederland is het niet verboden.
Ja en ik krijg vanuit Ankara betaalt omdat ik hier op FOK een paar werkeloze moet overhalen om Lira's aan te schaffen.

:') :') :') :') :')
pi_203031057
Nu de de FX-reserves van de turkse centrale bank zelfs in het rood staan :{ verkoopt de centrale bank de overgebleven goudreserve om de val van de lira te stutten met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid. Dictators en dictators in spe zijn wat dat betreft uitermate voorspelbaar.



De goud burn-rate was circa 16 ton per maand maar dat was nog voordat de FX-reserves er doorheen gejaagd waren. Ik vermoed dat de burn-rate nu op meer dan 30 ton per maand uitkomt.

[ Bericht 7% gewijzigd door Digi2 op 04-01-2022 16:17:00 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 4 januari 2022 @ 16:13:03 #120
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203031290
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 15:35 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Nee Europa is geweldig. Door de sterk stijgende inflatie hier raakt onze spaarcenten ook snel verdampt.
Alsof dat niet pijnlijk genoeg is betalen we sinds 2019 ook nog eens negatieve rente over onze spaarcenten. Geen rente verhoging voor 2022 in ieder geval.

Ff je poten aan de grond houden he.
Inflatie Nederland 2,7%
Inflatie Turkije 36%
Wel ff een verschil, niet?
Werkloosheid Nederland 3,4%, meer vacatures dan werklozen, kortom volledige frictiewerkloosheid
Werkloosheid Turkije 14% onder jongeren zelfs 26%
Dus, wie heeft er hier zijn poten niet aan de grond? Hoeveel Lira heb jij gekocht?
pi_203031336
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:01 schreef Digi2 het volgende:
Nu de de FX-reserves van de turkse centrale bank zelfs in het rood staan :{ verkoopt de centrale bank de overgebleven goudreserve om de val van de lira te stutten met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid. Dictators en dictators in spe zijn wat dat betreft uitermate voorspelbaar.

[ afbeelding ]
Wat???
pi_203031358
Dubbel
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203031397
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:15 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Wat???
De goud burn-rate was circa 16 ton per maand maar dat was nog voordat de FX-reserves er doorheen gejaagd waren. Ik vermoed dat de burn-rate nu op meer dan 30 ton per maand uitkomt.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203031516
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:13 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Inflatie Nederland 2,7%
Inflatie Turkije 36%
Wel ff een verschil, niet?
Werkloosheid Nederland 3,4%, meer vacatures dan werklozen, kortom volledige frictiewerkloosheid
Werkloosheid Turkije 14% onder jongeren zelfs 26%
Dus, wie heeft er hier zijn poten niet aan de grond? Hoeveel Lira heb jij gekocht?
Ik ben hier geen vergelijking aan het maken tussen twee landen maar je houding alsof het hier perfect gaat klopt niks van. Je vergeet wel snel dat Nederland in een unie zit en een unie gezamenlijk er vaak sterker voor staat. Dit houdt niet in dat de inflatie in de eurozone sterk gestegen is. Gezien we een gezamenlijke munt gebruiken, heeft dit directe invloed op onze koopkracht en vermogens. Zoals eerder aangegeven BETALEN we de ECB omdat wij spaargeld op onze banken hebben staan. Inflatie + negatieve rente = dubbele klap.

In Turkije krijg je daarentegen 14% rente + overheidsgarantie in vorm van compensatie als de koers van de dollar tegenover de lira stijgt.

Praat geen onzin meneer Jan. Iedereen weet hoe Jan Modaal in Nederland hard van achteren wordt genomen. Of wil jij eens een poging wagen om slechts 1 hoofd uit het gezin te laten werken? Kijken of je dan rondkomt hier in Nederland.
pi_203031571
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:18 schreef Digi2 het volgende:

[..]
De goud burn-rate was circa 16 ton per maand maar dat was nog voordat de FX-reserves er doorheen gejaagd waren. Ik vermoed dat de burn-rate nu op meer dan 30 ton per maand uitkomt.
Burn-rate? Je zegt gewoon letterlijk dat de FX reserves van de Turkse Centrale Bank in het rood staan? Hoe kan de Centrale Bank nu een negatieve FX reserves hebben lol.

Het is heel gewoon dat de Turkse Centrale Bank zijn goud in stukken verkoopt om zijn valuta te stabiliseren en inflatie daarmee af te remmen. Het is een dood normale hedge die door alle banken toegepast kan worden. Turkije heeft veel goedkope goud ingeslagen en op juiste momenten verkocht (winst >> opbouwen FX reserves).

Het is nu aan de overheid om de gigantische goud opslag van het Turkse volk de economie in te krijgen.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 16:35:47 #126
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203031668
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ik ben hier geen vergelijking aan het maken tussen twee landen maar je houding alsof het hier perfect gaat klopt niks van. Je vergeet wel snel dat Nederland in een unie zit en een unie gezamenlijk er vaak sterker voor staat. Dit houdt niet in dat de inflatie in de eurozone sterk gestegen is. Gezien we een gezamenlijke munt gebruiken, heeft dit directe invloed op onze koopkracht en vermogens. Zoals eerder aangegeven BETALEN we de ECB omdat wij spaargeld op onze banken hebben staan. Inflatie + negatieve rente = dubbele klap.

In Turkije krijg je daarentegen 14% rente + overheidsgarantie in vorm van compensatie als de koers van de dollar tegenover de lira stijgt.

Praat geen onzin meneer Jan. Iedereen weet hoe Jan Modaal in Nederland hard van achteren wordt genomen. Of wil jij eens een poging wagen om slechts 1 hoofd uit het gezin te laten werken? Kijken of je dan rondkomt hier in Nederland.
Jij bent degene die over Europa begint, ik heb het over Turkije, ook in deze post heb je het weer over Nederland.
Werkloosheid in Turkije ga je hier niet op in.
Hoeveel Lira heb je gekocht, en heb je op een spaarrekening staan in Turkije?
pi_203031927
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:30 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Burn-rate? Je zegt gewoon letterlijk dat de FX reserves van de Turkse Centrale Bank in het rood staan? Hoe kan de Centrale Bank nu een negatieve FX reserves hebben lol.
Je volgt deze topicdraad niet erg consequent want daarin wordt dit al toegelicht. Als de turkse centrale bank een FX-swap doet met bijv. een turkse commerciele bank en die FX "kwijtraakt" vanwege verdedigen lira is dat prima mogelijk. De claim blijft maar de dekking is er niet meer.
quote:
Het is heel gewoon dat de Turkse Centrale Bank zijn goud in stukken verkoopt om zijn valuta te stabiliseren en inflatie daarmee af te remmen. Het is een dood normale hedge die door alle banken toegepast kan worden. Turkije heeft veel goedkope goud ingeslagen en op juiste momenten verkocht (winst >> opbouwen FX reserves).
Klopt niet, want uit de graph kan je aflezen dat goud vooral is aangekocht van jan 2019 t/m juli 2020 mogelijk ook nog kleiner deel een jaar daarvoor en toen waren de goudprijzen al hoog. De FX-reserves zijn negatief en dus is er niets opgebouwd alleen tijd gewonnen.



[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 04-01-2022 17:00:59 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203032281
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:30 schreef Werkperd het volgende:

[..]

Het is nu aan de overheid om de gigantische goud opslag van het Turkse volk de economie in te krijgen.
Beter van niet want dan loopt de inflatie nog harder op. Zal gelukkig ook niet snel gebeuren want euro, dollar en zeker de lira zijn geen aantrekkelijk alternatief vanwege de hoge inflatie. Verkoop van goud wordt pas aantrekkelijk als er een positieve reėle rente is op fiat valuta en daar zijn we mijlenver van verwijderd.

Charttechnisch is dit wel zo ongeveer het slechtste moment om goud te verkopen trouwens. Er lijkt zich een krachtige meerjarige cup and handle formatie te vormen.



Cup and Handle formation

[ Bericht 8% gewijzigd door Digi2 op 04-01-2022 17:28:31 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203033606
Watching the goldburn :Y
quote:
USDTRY
₺13.566
0.426 +3.24%
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203034207
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 16:25 schreef Werkperd het volgende:

[..]
In Turkije krijg je daarentegen 14% rente + overheidsgarantie in vorm van compensatie als de koers van de dollar tegenover de lira stijgt.
14% rente bij een inflatie van 36% dat is reėle rente van - 22%
Alleen een ernstig verstandelijk gehandicapte zet dan zijn valuta op een deposito rekening.
Het enige aanlokkelijke zou de $ compensatie kunnen zijn mits daar een vooraf vastgestelde dekking voor is zoals dekking door goud. Maar voor zover mij bekend bestaat die dekking uit versgedrukte liras middels gemonetariseerde lira begrotingstekorten. Een ieder met meer dan 1 hersencel zal dan eerder voor goud, euros of dollars in eigen beheer kiezen.
Het is mij nog steeds onduidelijk hoeveel participatie er is voor dergelijke depositos maar ik verwacht dat het minimaal is.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 04-01-2022 18:56:50 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203036360
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 18:45 schreef Digi2 het volgende:

[..]
14% rente bij een inflatie van 36% dat is reėle rente van - 22%
Alleen een ernstig verstandelijk gehandicapte zet dan zijn valuta op een deposito rekening.
Het enige aanlokkelijke zou de $ compensatie kunnen zijn mits daar een vooraf vastgestelde dekking voor is zoals dekking door goud. Maar voor zover mij bekend bestaat die dekking uit versgedrukte liras middels gemonetariseerde lira begrotingstekorten. Een ieder met meer dan 1 hersencel zal dan eerder voor goud, euros of dollars in eigen beheer kiezen.
Het is mij nog steeds onduidelijk hoeveel participatie er is voor dergelijke depositos maar ik verwacht dat het minimaal is.
Het centrale probleem is dat het al dan niet vertrouwen van de belofte een functie is van het kunnen houden van de belofte.
pi_203037248
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 20:22 schreef HiZ het volgende:

[..]
Het centrale probleem is dat het al dan niet vertrouwen van de belofte een functie is van het kunnen houden van de belofte.
Als de goudreserve als onderpand zou worden gebruikt en dat ook voldoende transparant te checken is maakt zoiets nog een kans maar dat is dus niet het geval.
Bij een zo sterk negatieve reėle rente is er geen vraag vanuit de markt naar staatsobligaties. Dit betekent dat de turkse centrale bank de begrotingstekorten wel moet monetariseren. De versgedrukte liras komen nu denk ik vooral via ambtenaren, leger en politie salarissen en pensioenen op de markt. Die de turkse centrale bank dan weer achteraf probeert "opdweilen" middels goudverkopen omdat ze de lira post-factum probeert te stutten.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 04-01-2022 21:25:15 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203037438
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 18:45 schreef Digi2 het volgende:

[..]
14% rente bij een inflatie van 36% dat is reėle rente van - 22%
Alleen een ernstig verstandelijk gehandicapte zet dan zijn valuta op een deposito rekening.
Het enige aanlokkelijke zou de $ compensatie kunnen zijn mits daar een vooraf vastgestelde dekking voor is zoals dekking door goud. Maar voor zover mij bekend bestaat die dekking uit versgedrukte liras middels gemonetariseerde lira begrotingstekorten. Een ieder met meer dan 1 hersencel zal dan eerder voor goud, euros of dollars in eigen beheer kiezen.
Het is mij nog steeds onduidelijk hoeveel participatie er is voor dergelijke depositos maar ik verwacht dat het minimaal is.
Dan weet ik niet waar jouw verstand zich in bevindt maar 14% op een ton is nog altijd 14.000 : 12 = 1166 per maand.

83 euro

10000TL = ¤6582
0% rente = ¤0

100.000TL : 4500 (minimum loon) = 22 (maanden)

1680 (minimumloon) x 22 = ¤36000
0% rente = 0

Laten we er 2% van maken dan komen we uit op een maandelijks bedrag van ¤60.

Op een fucking bedrag van 36k krijg je slechts 60 terwijl je in Turkije op ¤6k per maand 83 euro krijgt.

Als je dingen wil presenteren, doe het dan op een eerlijke manier.

[ Bericht 0% gewijzigd door Werkperd op 04-01-2022 21:30:55 ]
  dinsdag 4 januari 2022 @ 21:25:04 #134
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203037563
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:19 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Dan weet ik niet waar jouw verstand zich in bevindt maar 14% op een ton is nog altijd 14.000 : 12 = 1166 per maand.

83 euro

10000TL = ¤6582
0% rente = ¤0

100.000TL : 4500 (minimum loon) = 22 (maanden)

1680 (minimumloon) x 22 = ¤36000
0% rente = 0

Laten we er 2% van maken dan komen we uit op een maandelijks bedrag van ¤60.

Op een fucking bedrag van 36k krijg je slechts 60 terwijl je in Turkije op 6k per maand 83 euro krijgt.

Als je dingen wil presenteren, doe het dan op een eerlijke manier.
En hoeveel Lira heb jij gekocht?
pi_203037668
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:25 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En hoeveel Lira heb jij gekocht?
Ja en wat heeft dit met mijn post te maken?
pi_203037735
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:19 schreef Werkperd het volgende:

Als je dingen wil presenteren, doe het dan op een eerlijke manier.
Daarvoor is het van belang wat voor koopkracht het opbrengt of verliest en daarvoor heb je het begrip reėle rente nodig. Na een jaar verlies je 22% aan koopkracht als het een deposito van 1 jaar zou betreffen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203038000
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:32 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Daarvoor is het van belang wat voor koopkracht het opbrengt of verliest en daarvoor heb je het begrip reėle rente nodig. Na een jaar verlies je % aan koopkracht als het een deposito van jaar zou betreffen.
Je weet dat ik je bij je ballen heb nu.

Je had het over deposito en als we beide depositos op basis van dezelfde som met elkaar gaan vergelijken dan zien we duidelijk terug dat je in Turkije met een reėle rente van -22% !!!!! zelfs meer verdient dan hetgeen wat je hier kunt krijgen.

Tja, wat kun je met ¤60 hier doen? Een boodschappentasje net vullen. In Turkije kun je voor ¤1166 5 boodschappentassen vullen.

Dit bedoel ik dus met manipulatie. Ik hou je al een tijdje in de gaten hier en tref steeds meer indicaties van je die jou in dezelfde categorie plaatst van mensen die perceptiemanagement uitvoeren. Ik geloof er zelfs nu sterk in dat jij een Turkse nationaliteit hebt.
pi_203038003
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:32 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Daarvoor is het van belang wat voor koopkracht het opbrengt of verliest en daarvoor heb je het begrip reėle rente nodig. Na een jaar verlies je 22% aan koopkracht als het een deposito van 1 jaar zou betreffen.
Als ik nu in Turkije een bank zou kunnen vinden die me ₺4m wil lenen om een leuk vakantiehuis te kopen zou ik niet lang hoeven nadenken. Maar om zelf ¤300k naar Turkije te slepen om wat te kopen is een heel ander verhaal.
pi_203038077
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:45 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Je weet dat ik je bij je ballen heb nu.

Je had het over deposito en als we beide depositos op basis van dezelfde som met elkaar gaan vergelijken dan zien we duidelijk terug dat je in Turkije met een reėle rente van -22% !!!!! zelfs meer verdient dan hetgeen wat je hier kunt krijgen.

Tja, wat kun je met ¤60 hier doen? Een boodschappentasje net vullen. In Turkije kun je voor ¤1166 5 boodschappentassen vullen.

Dit bedoel ik dus met manipulatie. Ik hou je al een tijdje in de gaten hier en tref steeds meer indicaties van je die jou in dezelfde categorie plaatst van mensen die perceptiemanagement uitvoeren. Ik geloof er zelfs nu sterk in dat jij een Turkse nationaliteit hebt.
Ik weet niet waar jij je boodschappen haalt, maar ik zou dat niet durven beweren.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 21:48:35 #140
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203038081
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:29 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ja en wat heeft dit met mijn post te maken?
Hoeveel Lira heb jij gekocht? De vraag is heel eenvoudig, maar je blijft er op draaien en niet antwoorden. Put your money where your mouth is.
pi_203038093
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:45 schreef HiZ het volgende:

[..]
Als ik nu in Turkije een bank zou kunnen vinden die me ₺4m wil lenen om een leuk vakantiehuis te kopen zou ik niet lang hoeven nadenken. Maar om zelf ¤300k naar Turkije te slepen om wat te kopen is een heel ander verhaal.
Als je een ton mee naar Turkije neemt, jaar laat staan + garantie dan krijg je omgekeerd circa 3 ton (TL) voor terug. Daarmee kun je gewoon een mooie huis kopen.

Praten over koopkracht hey.. Die digi2 lult maar wat en is ontmaskert nu.
pi_203038103
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Hoeveel Lira heb jij gekocht? De vraag is heel eenvoudig, maar je blijft er op draaien en niet antwoorden. Put your money where your mouth is.
Waarom keer jij telkens terug met dezelfde vraag?
pi_203038114
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:48 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ik weet niet waar jij je boodschappen haalt, maar ik zou dat niet durven beweren.
Ik beweer dat op basis van TUIK cijfers en trek daar een gemiddelde uit.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 21:50:23 #144
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203038115
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:49 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Waarom keer jij telkens terug met dezelfde vraag?
Heb ik van Paxmann geleerd
Nou, vertel, hoeveel Lira heb jij gekocht?
pi_203038145
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:50 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Nou, vertel, hoeveel Lira heb jij gekocht?
Ik heb al eerder aangegeven dat ik niet aan valutahandel doe vanwege mijn religie die dat verbiedt.
pi_203038164
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:49 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Als je een ton mee naar Turkije neemt, jaar laat staan + garantie dan krijg je omgekeerd circa 3 ton (TL) voor terug. Daarmee kun je gewoon een mooie huis kopen.

Praten over koopkracht hey.. Die digi2 lult maar wat en is ontmaskert nu.
Ik denk dat je iets te simpel denkt over de effecten van inflatie en waardevermindering. Met 'buitenlands' geld een investering doen in Turkije die de moeite waard is, is op het moment heel erg moeilijk.
  dinsdag 4 januari 2022 @ 21:54:09 #147
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203038190
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:52 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ik denk dat je iets te simpel denkt over de effecten van inflatie en waardevermindering. Met 'buitenlands' geld een investering doen in Turkije die de moeite waard is, is op het moment heel erg moeilijk.
Iets waarbij je gebruik maakt van goedkope arbeidskrachten.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  dinsdag 4 januari 2022 @ 21:55:36 #148
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203038225
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:51 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ik heb al eerder aangegeven dat ik niet aan valutahandel doe vanwege mijn religie die dat verbiedt.
LOL
Suuuure
Duidelijk, je bent een muilheld, je blaat een hoop, maar je ondersteuning van Erdogan gaat niet verder dan dat.
pi_203038249
quote:
Op dinsdag 4 januari 2022 21:49 schreef Werkperd het volgende:

[..]

Praten over koopkracht hey.. Die digi2 lult maar wat en is ontmaskert nu.
Ik vermoed dat er iemand anders ontmaskert is.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203038254
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:50 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ik beweer dat op basis van TUIK cijfers en trek daar een gemiddelde uit.
Fijn voor de cijfers. Maar mijn laatste kassabon was ₺498 met aankopen voor 2 personen voor pakweg 3 dagen.

En daar zat geen vlees bij.
pi_203038298
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:54 schreef Perrin het volgende:

[..]
Iets waarbij je gebruik maakt van goedkope arbeidskrachten.
Dat minimaal, en natuurlijk voor de export.
pi_203038328
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:52 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ik denk dat je iets te simpel denkt over de effecten van inflatie en waardevermindering. Met 'buitenlands' geld een investering doen in Turkije die de moeite waard is, is op het moment heel erg moeilijk.
Wie denk je dat zijn 'buitenlands geld'' in Turkije pompt om er vervolgens dikke winsten uit die 14% rente te behalen??

Ik geef niet voor niets aan dat zulke dubieuze rente percentages een enorme last vormen voor Turkije. Buitenlanders (voornamelijk bankiers uit City of London) die miljarden in Turkije pompen en vervolgens zonder 1 cent te investeren al hun geld eruit zuigen. Daarnaast zorgt diezelfde hoge rente ervoor dat er in het binnenland niemand een lening durft af te sluiten vanwege de hoge maandelijkse credit die eraan gekoppeld is. Hiermee gaan de investeringen dus hard achteruit en een achteruitgang in investeringen betekent meer werkloosheid.

Zo fucking simpel maar nog steeds komen er mensen aan die een vaste ''economische theorie'' handhaven en beweren dat je PERSE je rente moet verhogen om de inflatie te laten zakken etc.

Alles is variabel en alles is mogelijk.
pi_203038434
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:19 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Op een fucking bedrag van 36k krijg je slechts 60 terwijl je in Turkije op ¤6k per maand 83 euro krijgt.

Geweldig! Die Turken worden zo rijk dat ze hun geld binnenkort in kruiwagens moeten vervoeren _O_
pi_203038487
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 22:00 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Wie denk je dat zijn 'buitenlands geld'' in Turkije pompt om er vervolgens dikke winsten uit die 14% rente te behalen??

Ik geef niet voor niets aan dat zulke dubieuze rente percentages een enorme last vormen voor Turkije. Buitenlanders (voornamelijk bankiers uit City of London) die miljarden in Turkije pompen en vervolgens zonder 1 cent te investeren al hun geld eruit zuigen. Daarnaast zorgt diezelfde hoge rente ervoor dat er in het binnenland niemand een lening durft af te sluiten vanwege de hoge maandelijkse credit die eraan gekoppeld is. Hiermee gaan de investeringen dus hard achteruit en een achteruitgang in investeringen betekent meer werkloosheid.

Zo fucking simpel maar nog steeds komen er mensen aan die een vaste ''economische theorie'' handhaven en beweren dat je PERSE je rente moet verhogen om de inflatie te laten zakken etc.

Alles is variabel en alles is mogelijk.
Interessant hoe je een serieuze investering, tenmiste als je wilt accepteren dat een huis kopen hier een investering is, op een hoop veegt met Hot money.

Het valt me ook op dat je ondertussen zelfs problemen die de Turkse regering expliciet erkend heeft 'inflatie is pijnlijk voor het volk' hier glashard gaat zitten ontkennen in je enthousiasme om de onorthodoxe economische theorie te verdedigen.

Waarnaast je ook nog serieus de vraag kunt stellen of het gesprek over die theorie, of het religieuze principe van het veroordelen van woeker wel gediend zijn met verwikkeling.
pi_203038509
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:56 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Ik vermoed dat er iemand anders ontmaskert is.
Nee hoor. Je bent hier namelijk systematisch propaganda aan het zaaien en het afschuwelijke is dat jij hier de mensen fout informeert. Je gooit algemene termen en wat plaatjes in de groep en mensen zoals Jan nemen dat zonder erbij na te denken klakkeloos over. Dit dansje kun je vaak herhalen totdat iemand in de details duikt en jou tegen de paal laat lopen.
pi_203038564
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 21:56 schreef HiZ het volgende:

[..]
Fijn voor de cijfers. Maar mijn laatste kassabon was ₺498 met aankopen voor 2 personen voor pakweg 3 dagen.

En daar zat geen vlees bij.
Ja en ik ken genoeg mensen uit mijn directie omgeving die met 500TL genoeg boodschappen kunnen doen voor de komende 2 weken. Het is maar hoe je je geld spendeert en je goederen nuttigt.
pi_203038661
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 22:08 schreef HiZ het volgende:

[..]
Interessant hoe je een serieuze investering, tenmiste als je wilt accepteren dat een huis kopen hier een investering is, op een hoop veegt met Hot money.

Het valt me ook op dat je ondertussen zelfs problemen die de Turkse regering expliciet erkend heeft 'inflatie is pijnlijk voor het volk' hier glashard gaat zitten ontkennen in je enthousiasme om de onorthodoxe economische theorie te verdedigen.

Waarnaast je ook nog serieus de vraag kunt stellen of het gesprek over die theorie, of het religieuze principe van het veroordelen van woeker wel gediend zijn met verwikkeling.
De discussie draaide nog altijd om de reėle rente vs koopkracht. Ik heb alleen aangegeven wat je met de huidige rentebeleid allemaal kunt doen ondanks de negatieve reėle rente. Wat jij met ¤100k allemaal zou kunnen doen is je eigen probleem. Ik heb een huis slechts als voorbeeld gebruikt.

Als we met dezelfde huidige rente een lagere koers hadden dan was de inflatie niet eens zo hoog geweest. De grootste drijfveer voor de stijgende inflatie in Turkije is nog altijd de dollar die stijgt. De stijging zelf is onlogisch en onverklaarbaar. Degenen die willen dat de rentes stijgen zijn degenen die Turkije als bloedzuigers leegzuigen.

Erdogan roept hier een halt toe.

Terecht ook want hij wil meer investeringen >> hogere export >> lagere import >> meer werkgelegenheid.
pi_203038820
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 22:10 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Nee hoor. Je bent hier namelijk systematisch propaganda aan het zaaien en het afschuwelijke is dat jij hier de mensen fout informeert. Je gooit algemene termen en wat plaatjes in de groep en mensen zoals Jan nemen dat zonder erbij na te denken klakkeloos over. Dit dansje kun je vaak herhalen totdat iemand in de details duikt en jou tegen de paal laat lopen.
Ik vind het juist prettig als mensen in detail duiken en met info, feiten en argumenten aanvullen of bekritiseren.

Immers:
„Überzeugungen sind gefährlichere Feinde der Wahrheit als Lügen.“
―Friedrich Nietzsche
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203039653
twitter
pi_203039836
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 22:10 schreef Werkperd het volgende:
Nee hoor. Je bent hier namelijk systematisch propaganda aan het zaaien en het afschuwelijke is dat jij hier de mensen fout informeert.
Gelukkig dat ik deze post niet onder het genot van een kop koffie gelezen, want dan was de koffie waarschijnlijk via m’n neusgaten naar buiten gekomen _O-
  woensdag 5 januari 2022 @ 00:20:31 #161
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_203040009
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 22:13 schreef Werkperd het volgende:

[..]
Ja en ik ken genoeg mensen uit mijn directie omgeving die met 500TL genoeg boodschappen kunnen doen voor de komende 2 weken. Het is maar hoe je je geld spendeert en je goederen nuttigt.
Ik ken ook genoeg Turken (die zijn in tegenstelling tot jouw wel hoogopgeleid)
En die vertellen wat een drama's aan de gang zijn nu in Turkije, en jij verteld dat het allemaal nog meevalt.

Echtwaar, jullie Erdogan lovers zijn net schapen die achter de grote leider aanlopen, blind en vol vertrouwen, het is een soort profeet geworden voor mensen zoals jouw.

Accepteer de realiteit, Erdogan is een verschrikkelijke leider die het hele land kapot maakt.
Een beetje een zelfde type als Assad / Putin / Iraanse leiders / taliban etc.
  woensdag 5 januari 2022 @ 07:38:10 #162
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203040728
Kan Erdogan binnenkort wel claimen dat hij het echt geweldig doet met de economie, dat Turken nog nooit zo rijk geweest zijn. Een recordaantal nieuwe miljonairs en miljardairs!
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  woensdag 5 januari 2022 @ 08:12:42 #163
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_203040954
quote:
0s.gif Op woensdag 5 januari 2022 00:20 schreef BMW1993 het volgende:

[..]
Ik ken ook genoeg Turken (die zijn in tegenstelling tot jouw wel hoogopgeleid)
En die vertellen wat een drama's aan de gang zijn nu in Turkije, en jij verteld dat het allemaal nog meevalt.

Echtwaar, jullie Erdogan lovers zijn net schapen die achter de grote leider aanlopen, blind en vol vertrouwen, het is een soort profeet geworden voor mensen zoals jouw.

Accepteer de realiteit, Erdogan is een verschrikkelijke leider die het hele land kapot maakt.
Een beetje een zelfde type als Assad / Putin / Iraanse leiders / taliban etc.
In Odessa kwam ik een paar jaar geleden een Turk tegen die zei dat hij een hekel had aan Europese Turken omdat ze massaal op die idioot stemmen. Best wel triest inderdaad als je bedenkt dat een diaspora (mede) de meerderheid bepaalt. Op basis van binnenlandse stemmen alleen redt hij het niet.
pi_203055921
quote:
Een stukje kip werd vorig jaar 86 procent duurder: inflatie teistert Turkije

Het inflatiespook jaagt in het nieuwe jaar in steeds hoger tempo de lira's uit de portemonnee van de Turkse bevolking. De prijs van een pak koffie is verdubbeld, terwijl kip 86 procent duurder is geworden. En dat is qua inflatie slechts het topje van de ijsberg, zeggen experts, die de koppigheid van de Turkse president het grote achterliggende probleem noemen. Wat is er aan de hand en wat staat Turkije nog te wachten?

De Turkse tak van BBC News becijferde dat alledaagse producten als bloem en kip in het afgelopen jaar 86 procent duurder zijn geworden, terwijl zonnebloemolie en zuivelproducten zo'n 75 procent in prijs zijn gestegen. Brood werd 54 procent duurder en eieren kosten inmiddels 47 procent meer.

Volgens onderzoeksbureau en opiniepeiler Metropoll vertrouwt 82 procent van de bevolking het officiėle inflatiecijfer dan ook niet. Het is een van de weinige zaken waar aanhangers van president Recep Tayyip Erdogan's AKP en de oppositie het over eens zijn.

Hoe erg wordt het?

Voor de Turken is er vooralsnog geen licht aan het einde van de tunnel. Het nieuwe jaar begon met een stijging van 15 tot 50 procent van de gasprijs, terwijl de elektriciteitsprijs tussen de 52 en 127 procent hoger uitviel. Daarnaast gaat de tol voor bruggen en snelwegen omhoog, stijgen de benzine- en dieselprijzen en wordt ook de autoverzekering duurder. Ten slotte werd de belasting op alcohol en sigaretten met 47 procent verhoogd.

Ash wijst daarnaast op de stijging van producentenprijzen van bijna 80 procent. "Dat suggereert dat er een nieuwe inflatiegolf aan komt." Turkse bedrijven, die veel moeten importeren, hebben last van de zwakke lira.
....
...
Prijsstijging van kip is niet zo'n groot probleem, veel turken eten geit volgens mij.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  donderdag 6 januari 2022 @ 09:08:30 #165
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203058382
Een jong geitbokje is verschrikkelijk lekker eten.
pi_203058822
De Russische Roebel stort in. Laten we er snel 6 topics aan weiden.

twitter
pi_203059011
quote:
0s.gif Op donderdag 6 januari 2022 09:41 schreef polderturk het volgende:
De Russische Roebel stort in. Laten we er snel 6 topics aan weiden.

[ twitter ]
Dit zijn grafieken waar de Turkse Lira jaloers op kan zijn, maar met het beleid van Erdogan kun je straks dezelfde schaal gebruiken voor de TL.
  donderdag 6 januari 2022 @ 11:51:34 #168
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_203060891
Lira is echt niet meer te redden.

Er is geen manier hoe die nog omhoog kan.

Dat plan van 2 weken geleden heeft voor een kleine opleving gezorgd, maar we zitten weer bijna op de all-time-low.
  donderdag 6 januari 2022 @ 11:54:16 #169
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_203060932
Turkse regering roept op om mensen aan te geven die de Lira "hekelen".

Wat is ome Erdogan toch weer lekker bezig he?
pi_203060969
Ik vind het wat langzaam gaan. Nog steeds geen 16, terwijl ik al wel 17 verwacht had.
  donderdag 6 januari 2022 @ 12:02:54 #171
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203061054
quote:
0s.gif Op donderdag 6 januari 2022 11:56 schreef DarkwingDuck het volgende:
Ik vind het wat langzaam gaan. Nog steeds geen 16, terwijl ik al wel 17 verwacht had.
Volgens mij zaten er in november en december een boel meer speculanten short.

Ofwel zijn die toen uitgerookt door de miljarden die Erdo en zijn centrale bankdirectie er kamikaze-stijl in hebben gepompt, ofwel het waren zijzelf die probeerden wat van die miljarden via dat soort speculatie terug te verdienen (dus eerst een graantje meepikken van de waardedaling en het effect van de injectie groter laten lijken door net op tijd uit te stappen). :P
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203061174
quote:
0s.gif Op donderdag 6 januari 2022 09:41 schreef polderturk het volgende:
De Russische Roebel stort in. Laten we er snel 6 topics aan weiden.

[ twitter ]
Open er een topic over zou ik zeggen. Kan t hier gewoon gaan over de neergang van de lira.
  donderdag 6 januari 2022 @ 12:23:46 #173
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203061350
quote:
1s.gif Op donderdag 6 januari 2022 11:54 schreef Ixnay het volgende:
Turkse regering roept op om mensen aan te geven die de Lira "hekelen".

Wat is ome Erdogan toch weer lekker bezig he?
Ah, na komieken in het buitenland aanklagen omdat ze grappen over hem maken, een vrouw die bella ciao over de speakers van een moskee speelde in de gevangenis, en nu de mensen die de Lira hekelen. Wat een ware democraat.
pi_203061403
Zouden mensen die de lira aanbidden deze nu extra goedkoop mogen kopen? :P
pi_203061694
quote:
0s.gif Op donderdag 6 januari 2022 12:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Ah, na komieken in het buitenland aanklagen omdat ze grappen over hem maken, een vrouw die bella ciao over de speakers van een moskee speelde in de gevangenis, en nu de mensen die de Lira hekelen. Wat een ware democraat.
En Turken in Nederland zoals Werperd vanuit het veilige Nederland maar Erdolf blijven vereren en adoreren.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  donderdag 6 januari 2022 @ 13:09:32 #176
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_203061884
quote:
0s.gif Op donderdag 6 januari 2022 11:56 schreef DarkwingDuck het volgende:
Ik vind het wat langzaam gaan. Nog steeds geen 16, terwijl ik al wel 17 verwacht had.
17 stond hij wel op toch?
pi_203061958
quote:
1s.gif Op donderdag 6 januari 2022 13:09 schreef Ixnay het volgende:

[..]
17 stond hij wel op toch?
Paar weken terug stond ie zelfs kortstondig op 21.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  donderdag 6 januari 2022 @ 13:22:16 #178
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_203062058
quote:
1s.gif Op donderdag 6 januari 2022 13:15 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Paar weken terug stond ie zelfs kortstondig op 21.
Minder dan 5 cent? Die heb ik niet meegekregen.

En toch blijft dat volk maar in Erdogan geloven. Wat hij ook doet, het maakt allemaal niks uit.
  donderdag 6 januari 2022 @ 13:29:53 #179
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_203062188
quote:
1s.gif Op donderdag 6 januari 2022 13:22 schreef Ixnay het volgende:

[..]
Minder dan 5 cent? Die heb ik niet meegekregen.

En toch blijft dat volk maar in Erdogan geloven. Wat hij ook doet, het maakt allemaal niks uit.
Ja, toen werden al die maatregelen door hem aangekondigd, Daarom ging het zo hard omlaag opeens weer.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  donderdag 6 januari 2022 @ 13:42:38 #180
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203062337
quote:
2s.gif Op donderdag 6 januari 2022 13:29 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
Ja, toen werden al die maatregelen door hem aangekondigd, Daarom ging het zo hard omlaag opeens weer.
21 was tegen de euro toch? Ik kijk meestal naar de dollar
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_203062493
Euro ja
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203069741
quote:
1s.gif Op donderdag 6 januari 2022 20:33 schreef WammesWaggel het volgende:
En nu ook een mooie samenvatting bij Visual Politik :7

Toch klopt er iets niet want als 0% rente volgens het islamitisch bankieren geen inflatie zou kunnen veroorzaken hoe kan het dan dat er inflatie is in de EU en de VS waar de rente op 0.0% of zelfs -0.5% is gezet :?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203086111
Dubbel

[ Bericht 25% gewijzigd door Digi2 op 07-01-2022 22:40:40 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203086521
\

quote:
Turkey has announced that ALL EXPORTERS must hand over 25% of their FOREIGN CURRENCY in exchange for TURKISH LIRA. No guarantee or protection scheme has been put in place to cover the exchange rate risk. This looks like a DISASTROUS policy as the vast majority of these exporters rely upon IMPORTS for their RAW MATERIALS and therefore need foreign currency for purchasing. Removing 25% of all foreign currency will reduce the purchasing ability of the exporters and will lead to a reduction in trade.
Turkije wordt steeds meer een Central planned economy. De incentive te ondernemen neemt daardoor flink af verwacht ik. Daarnaast kunnen een aantal bedrijven onvoldoende FX over houden om hun productie op peil te houden. En bedrijven zullen hun lira vermoedelijk in goud omwisselen evenals ontvangsten in FX , daar zal dan ook wel weer een verbod op komen _O-

Turkey's forex rule

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 07-01-2022 22:50:37 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  vrijdag 7 januari 2022 @ 22:40:10 #186
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_203086522
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 januari 2022 22:18 schreef Digi2 het volgende:
\
[..]
Turkije wordt steeds meer een Central planned economy. De incentive te ondernemen neemt daardoor flink af verwacht ik. Daarnaast kunnen een aantal bedrijven onvoldoende FX overhouden om hun productie op peil te houden. En bedrijven zullen hun lira vermoedelijk in goud omwisselen evenals ontvangsten in FX , daar zal dan ook wel weer een verbod op komen _O-
OMG |:( Dit krijg je als een schapenherder staatshoofd laat worden.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
  vrijdag 7 januari 2022 @ 22:47:27 #187
70357 Hyperdude
#MakeLanciaGreatAgain
pi_203086638
Goed bezig, Erdo. :'(
How do we turn this world-class fuck-up into a world-class learning experience?
  vrijdag 7 januari 2022 @ 22:53:56 #188
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203086743
Dit wordt een Venezuela-scenario :{
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203086801
Volgens de voormalige BFF van Erdogan en minister de heer Ahmet Davutoğlu gelooft Erdogan dus dat zaken als werkgelegenheid en productie een permanent iets zijn, je moet het gewoon bereiken en dan gaat het ook niet meer weg.
Dat lijkt een wat kinderlijke gedachtengang.
  vrijdag 7 januari 2022 @ 23:01:11 #190
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_203086870
Ach, ik denk dat het volk dit niet langer gaat pikken, in 2023 verwacht ik dat Erdogan afgezet gaat worden, en er een nieuwe leider zal komen, hopelijk een beetje seculier, en met een moderne gedachtegang.
  vrijdag 7 januari 2022 @ 23:01:53 #191
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_203086889
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 januari 2022 22:53 schreef Perrin het volgende:
Dit wordt een Venezuela-scenario :{
Straks krijgen we nog Turkse vluchtelingen, als het zo doorgaat..
  vrijdag 7 januari 2022 @ 23:06:11 #192
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_203086983
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 januari 2022 23:01 schreef BMW1993 het volgende:

[..]
Straks krijgen we nog Turkse vluchtelingen, als het zo doorgaat..
Die zijn er al, maar als je de juiste diploma's of connecties hebt word je expat genoemd.
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_203087020
Het zou leuk zijn als la casa de papel, eens een seizoen maakte over Turkije en de Lira, dan wordt het wel erg realistisch.
  zaterdag 8 januari 2022 @ 07:17:28 #194
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203089489
En we zijn bij 15,76
  zaterdag 8 januari 2022 @ 09:05:35 #195
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203089934
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 07:17 schreef Jan_Onderwater het volgende:
En we zijn bij 15,76
Eens kijken hoeveel miljarden aan buitenlands geld Erdo deze maand in de open haard gooit om de koers weer even op te krikken.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  zaterdag 8 januari 2022 @ 09:27:46 #196
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203090143
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 09:05 schreef Perrin het volgende:

[..]
Eens kijken hoeveel miljarden aan buitenlands geld Erdo deze maand in de open haard gooit om de koers weer even op te krikken.
En in welke bochten Werkperd zich wringt om hem helemaal gek te pijpen
pi_203090168
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 09:05 schreef Perrin het volgende:

[..]
Eens kijken hoeveel miljarden aan buitenlands geld Erdo deze maand in de open haard gooit om de koers weer even op te krikken.
Dat kan erdogan pas doen als hij van de ondernemers hun 25% buitenlandse valuta ontvangen heeft. ;)
  zaterdag 8 januari 2022 @ 09:47:05 #198
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203090347
quote:
Turkey spent at least $7.3bn propping up lira in December

The multibillion dollar intervention has cast a fresh spotlight on the adequacy of Turkey’s foreign currency war chest in a country that has a large external debt burden, with $170bn coming due in the next 12 months.
Daarnaast zijn er heel wat buitenlandse centjes nodig om alle Turkse leningen te betalen.

Al het geld dat Erdo verstookt met het verdedigen van de lira kan hij niet gebruiken om aan overige verplichtingen te voldoen.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  zaterdag 8 januari 2022 @ 10:13:58 #199
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203090665
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 januari 2022 11:31 schreef Perrin het volgende:

[..]
Ja als de ambtenaren massaal ontevreden worden is het lastig besturen.
Als het leger ontevreden is dan helemaal, die heeft ie na de verkiezingen hard nodig om alle nieuwe gulenisten op te sluiten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  zaterdag 8 januari 2022 @ 10:14:55 #200
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203090681
quote:
0s.gif Op vrijdag 7 januari 2022 22:40 schreef Digi2 het volgende:
\
[..]
Turkije wordt steeds meer een Central planned economy. De incentive te ondernemen neemt daardoor flink af verwacht ik. Daarnaast kunnen een aantal bedrijven onvoldoende FX over houden om hun productie op peil te houden. En bedrijven zullen hun lira vermoedelijk in goud omwisselen evenals ontvangsten in FX , daar zal dan ook wel weer een verbod op komen _O-

Turkey's forex rule
Dat is een mooi staaltje roverij
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_203090969
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 09:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En in welke bochten Werkperd zich wringt om hem helemaal gek te pijpen
Dat ja :D
Die gast zou het nog voor Erdo opnemen ook al zou hij in hoogst eigen persoon zijn hele familie verkracht, gemarteld en vermoord hebben.

[ Bericht 10% gewijzigd door StateOfMind op 08-01-2022 12:17:47 ]
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203091476
Ze kunnen zo niet voorkomen dat bedrijven mogelijk nu betaalt willen worden in NZ$, AUS$ of Can$ bijv.
quote:
CBRT addresses concerns, says new forex rule won’t burden exporters
The Central Bank of the Republic of Turkey (CBRT) will buy 25% of all income from exports of goods so long as the exporters receive payments in United States dollars, euros or pounds
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203091772
Wederom een geniale zet of niet? @Werkperd
  zaterdag 8 januari 2022 @ 12:04:26 #204
6484 ExTec
<subtitle here>
pi_203091855
En zo zie je dat de voor de rest prima economie van dat land integraal door het putje gaat, vanwege het debiele monetaire beleid. Spijtig.

Wanneer rot erdogan op?
&lt;signature here&gt;.
  zaterdag 8 januari 2022 @ 12:06:44 #205
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203091881
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 11:30 schreef Digi2 het volgende:
Ze kunnen zo niet voorkomen dat bedrijven mogelijk nu betaalt willen worden in NZ$, AUS$ of Can$ bijv.
[..]

Straks misschien nog liever in bolivars betaald…
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
pi_203091929
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 12:06 schreef nixxx het volgende:

[..]
Straks misschien nog liever in bolivars betaald…
Of Zimbabwaanse dollars :')
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203095039
quote:
1s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 09:47 schreef Perrin het volgende:

[..]
Daarnaast zijn er heel wat buitenlandse centjes nodig om alle Turkse leningen te betalen.
Yep, er is behoorlijk wat FX nodig om de schulden die uitstaan in met name dollars en euros te servicen(rente&aflossing).

External debt Turkey
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203095119
En toch doet de Turkse beurs het zo slecht nog niet.
  zaterdag 8 januari 2022 @ 16:02:32 #209
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203095174
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 15:58 schreef WammesWaggel het volgende:
En toch doet de Turkse beurs het zo slecht nog niet.
Die stijgt mee met de inflatie van de lira. Als je daarvoor corrigeert (door de waarde van de aandelen uit te drukken in dollars bijv) dan ziet het er een stuk minder rooskleurig uit.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  zaterdag 8 januari 2022 @ 16:51:28 #210
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203095807
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 15:58 schreef WammesWaggel het volgende:
En toch doet de Turkse beurs het zo slecht nog niet.
In de afgelopen 10 jaar is die van ongeveer 500 naar ongeveer 2000 gegaan, verviervoudigd.
De Lira is van 42 Eurocent naar 6,3 cent gegaan, kortom, als je dat tegen elkaar afzet zit je op een daling in Euro van 40% van de Turkse beurs index.
Het is altijd goed ff de zaken in Context te zien.
pi_203096094
Precies, de trend is duidelijk negatief.
Maar als ik even kijk naar een bekende Turkije ETF, IE00B1FZS574, dan zie je dat de koers daarvan alhoewel uiteraard volatiel nu gelijk is aan Mei 2021, ondanks de verslechtering van het investeringsklimaat in Turkije.
pi_203107050
quote:
Turkey Backtracks on Bill to Use Bonds to Pay Banks in Lira Plan

Under the now-discarded plan, the Ministry of Treasury and Finance was seeking approval to issue specially designed bonds to lenders if they lost money from the newly-introduced lira deposits linked to foreign-exchange rates.

If the plan had been implemented, banks would have been able to use the securities to pay lira deposit holders additional interest should the currency depreciate again. The goal was to preempt pressure on the Treasury’s cash flow but the rapid turnaround suggests the ruling party may have faced strong pushback from lenders.

The bill under discussion was meant to allow the Treasury to make those payments in securities that can’t be traded on the bond market. The notes could then be used as collateral to borrow from the central bank via repurchase agreements.

Critics attacked the proposed measure for its inflationary impact. Consumer prices rose an annual 36.08% through last year, compared with the central bank’s official target of 5%.
Of de bonds nu direct of indirect worden gemonetariseerd maakt vermoedelijk uiteindelijk weinig verschil. Als de tekorten flink oplopen vanwege de sterk verhoogde consumptieve uitgaven en/of "garanties" door het regime lijkt het me onwaarschijnlijk dat ze die liras middels bonds uit de markt willen halen vanwege de hoge renteniveaus. Het zal dan eerder neerkomen op directe monetarisering van de bonds door de turkse centrale bank.
De rentevergoedingen die de markt eist liggen ver boven die van de turkse centrale bank (14%).


Turkey Government Bonds - Yields Curve


[ Bericht 2% gewijzigd door Digi2 op 09-01-2022 11:43:01 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203136288
De tegoeden op spaarrekeningen met depositogarantie zijn opgelopen tot ₺107 miljard. De koers blijft sinds twee weken op kleine fluctuaties na aardig stabiel.

Ik denk ook dat 13 - 14 range het doel is aangezien het minimumloon verhoogd was naar 4.5k.
  dinsdag 11 januari 2022 @ 10:39:26 #214
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203136421
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 januari 2022 10:32 schreef Werkperd het volgende:
De tegoeden op spaarrekeningen met depositogarantie zijn opgelopen tot ₺107 miljard. De koers blijft sinds twee weken op kleine fluctuaties na aardig stabiel.

Ik denk ook dat 13 - 14 range het doel is aangezien het minimumloon verhoogd was naar 4.5k.
Erdogan heeft de fanatiekste shorters wel uitgerookt vorige maand, lijkt het.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203137899
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 januari 2022 10:39 schreef Perrin het volgende:

[..]
Erdogan heeft de fanatiekste shorters wel uitgerookt vorige maand, lijkt het.
Of het is de stilte voor de volgende storm? Exportbedrijven dwingen 25% van hun winst om te wisselen in liras heeft even lucht gegeven maar zo'n maatregel heeft op termijn effecten op het investeringskimaat. Al de paardenmiddelen die de laatste jaren door het regime uit de kast getrokken zijn hebben weinig positief effect gehad. De nadelige effecten zijn voor grote delen van de turkse bevolking ondertussen echter niet meer te bagatelliseren.


Turkey GDP in billion US$
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203142009
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 januari 2022 10:32 schreef Werkperd het volgende:
De tegoeden op spaarrekeningen met depositogarantie zijn opgelopen tot ₺107 miljard.
Dat is weinig verwonderlijk als je exportbedrijven verplicht 25% van hun winst in liras om te zetten. Het totale bedrag is nog relatief gering in US$ omgerekend gaat het om $7,75 miljard.

Turkey includes corporate deposits under lira protection scheme against FX
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  dinsdag 11 januari 2022 @ 19:02:56 #217
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_203143314
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 januari 2022 10:32 schreef Werkperd het volgende:
De tegoeden op spaarrekeningen met depositogarantie zijn opgelopen tot ₺107 miljard.
Dat gaat alleen maar oplopen:

Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_203143770
De gold burn-rate was zo'n 16 ton pm sinds juli 2020, dat komt neer op een kleine $1 miljard pm. Nu de turkse staat zelf short is in FX t.o.v. de commerciele turkse banken komt de bodem in zicht (de verplichtingen in FX zijn groter dan de reserves in FX). Nov was er een handelstekort van circa $3 miljard. Met dit tempo zijn de FX tegoeden van de spaarrekeningen met depositogarantie al snel verdwenen. Dan moet of de gold burn-rate flink omhoog of om een gold swap in ruil voor FX worden gevraagd. Dat de BOC en Quatar bereid zullen zijn tot nog een valuta-swap valt te betwijfelen vanwege de erg hoge inflatie van de lira in 2021.

[ Bericht 2% gewijzigd door Digi2 op 11-01-2022 20:02:50 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203163017


  donderdag 13 januari 2022 @ 08:34:03 #221
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203164882
quote:
0s.gif Op dinsdag 11 januari 2022 10:39 schreef Perrin het volgende:

[..]
Erdogan heeft de fanatiekste shorters wel uitgerookt vorige maand, lijkt het.
Tijdelijk wel

De turkse staat kan dat compenreen van de verschillen niet volhouden, zeker niet met bijgeprintte lira
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 13 januari 2022 @ 09:31:35 #222
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203165448
quote:
En we zijn alweer bij 13,54 Lira voor 1 Dollar en 15,53 voor 1 Lira Euro
  donderdag 13 januari 2022 @ 11:19:18 #223
395076 Tlaloc
Tlamacazqui
pi_203166945
quote:
0s.gif Op donderdag 13 januari 2022 09:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
En we zijn alweer bij 13,54 Lira voor 1 Dollar en 15,53 voor 1 Lira Euro
Het waren twee fantastische dagen
  donderdag 13 januari 2022 @ 11:22:35 #224
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203166996
13,57 Dollar en 15,57 Euro



[ Bericht 36% gewijzigd door Jan_Onderwater op 13-01-2022 11:27:40 ]
pi_203249702
Turkey wil haar naam veranderen, verstoppen voor schuldeisers gaat niet werken Turken! :7


https://www.middleeasteye(...)me-register-un-weeks
pi_203250562
Komt door boze oog.
pi_203258859
twitter
pi_203259181
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 januari 2022 10:53 schreef Bruinie het volgende:
Komt door boze oog.
Grote boos :7
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_203259207
Nog meer goed nieuws over Turkiye!


Turkish mobile gaming start-up defies economic turmoil with $2.75 billion valuation
https://www.cnbc.com/2022(...)ity.CopyToPasteboard
  dinsdag 18 januari 2022 @ 21:51:33 #230
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_203261303
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 januari 2022 20:09 schreef WammesWaggel het volgende:
Nog meer goed nieuws over Turkiye!

Turkish mobile gaming start-up defies economic turmoil with $2.75 billion valuation
https://www.cnbc.com/2022(...)ity.CopyToPasteboard
Abba approves 2022 version :7


Tonight the Süper Tüter lights are gonna find me
Shining like the sün
(Süp-p-per Tüt-t-ter)
Smiling, having fün
(Süp-p-per Tü-t-ter)
Türkiye nümber one
  woensdag 19 januari 2022 @ 15:12:05 #232
24533 ACT-F
Onmeunige gaspedoal emmer
pi_203270216
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 januari 2022 21:51 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Abba approves 2022 version :7


Tonight the Süper Tüter lights are gonna find me
Shining like the sün
(Süp-p-per Tüt-t-ter)
Smiling, having fün
(Süp-p-per Tü-t-ter)
Türkiye nümber one
_O- _O- _O-
Bekijk de webcam via UStream. Luister naar Gutter FM
pi_203334033
quote:
Turkse minister van Financiėn verwacht dat inflatie verder oploopt

De Turkse minister van Financiėn Nureddin Nebati denkt dat de inflatie in het land de komende maanden nog verder oploopt. Hij verwacht een piek op zo'n 40 procent, zo zei hij op een bijeenkomst met economen en analisten in Istanboel.

De inflatie in Turkije steeg de afgelopen maanden flink. Turken betaalden in december 36 procent meer voor goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat was de grootste stijging sinds 2002.

Niet alleen de hogere energieprijzen spelen een rol bij de stijgende inflatie, maar ook het beleid van Recep Tayyip Erdogan. De Turkse president liet al meermaals de rente verlagen, omdat hij denkt dat dit inflatie tegengaat.
quote:
Turkish Central Bank, foreign currency reserves down by 17.4%, gold reserves fell by 2.1% in December 2021
Additionally, outstanding foreign exchange and gold liabilities arising from the bank’s financial derivative activities with resident and non-resident banks stood at $64.7 billion, of which $29.8 billion is due in one month, the report said.
The goldburn continues :Y as aspected, zelfs iets sneller dan ik had ingeschat met circa 1,6% pm, tegen 2.1% in december.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 23-01-2022 16:54:58 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zondag 23 januari 2022 @ 20:22:32 #234
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203337503
quote:
0s.gif Op zondag 23 januari 2022 16:26 schreef Digi2 het volgende:

[..]
[..]
The goldburn continues :Y as aspected, zelfs iets sneller dan ik had ingeschat met circa 1,6% pm, tegen 2.1% in december.
was wel te verwachten
Die subsidie op turkse lira sparen dat wordt gefinancierd met monetaire financiering 8)7 8)7 -O-
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203343162
twitter
pi_203343381
quote:
0s.gif Op maandag 24 januari 2022 11:47 schreef Houtenbeen het volgende:
[ twitter ]
Iran levert slechts 16% van het gas wat Turkije verbruikt. De levering is trouwens weer begonnen, zij het in mindere mate dan wat het turkse regieme had gewenst. Bedrijven moeten hun verbruik met 60% reduceren en dat raakt ook de exportbedrijven die juist de hard nodige inkomsten aan FX opleveren. Er speelt dus meer dan wat het regieme naar buiten brengt aan info.

Iran says gas flows to Turkey resume after being cut on Thursday
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203345691
quote:
0s.gif Op zondag 23 januari 2022 20:22 schreef michaelmoore het volgende:

[..]

Die subsidie op turkse lira sparen dat wordt gefinancierd met monetaire financiering 8)7 8)7 -O-
Dat weten we nog niet. Het voorstel tot indirecte monetarisatie werd afgewezen vanwege bezwaren omdat het tot nog hoger inflatie zou leiden. Goudverkopen kunnen ook gebruikt worden om eventuele tekorten te dekken zolang er nog voldoende goud beschikbaar is. Een deel van de goudvoorraad is echter al verpand middels derivaten zo blijkt uit het bericht. Het regieme zou erop uit kunnen zijn een gold-swap te verkrijgen met bijv. Quatar of S.A. om aan de benodigde FX te kunnen komen. Dan kunnen ze het goud tegen vooraf afgesproken gunstiger voorwaarden weer terugkrijgen. Het is namelijk niet uitgesloten dat de goudprijs ondertussen tijdens de looptijd van de swap flink stijgt door toegenomen wereldwijde inflatie en geopolitieke spanningen.

[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 24-01-2022 15:13:24 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203358390

Hevige sneeuwval en koude vergroten de vraag naar aardgas en stroom bij huishoudens. Veel stroom wordt in Turkije met aardgas geproduceerd. Dit kan niet anders dan tot groter problemen leiden t.a.v. de FX tekorten, immers bedrijven die FX opleveren moeten productie staken of reduceren.

quote:
Viele Menschen in der Türkei haben Existenzängste, weil die Inflation steigt und steigt. Und damit auch einfache lebensnotwendige Dinge wie Brot immer teurer werden. Trotzdem belässt die türkische Zentralbank den Leitzins auf niedrigem Niveau. So will es der Präsident.


[ Bericht 15% gewijzigd door Digi2 op 25-01-2022 20:15:25 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203381696
Ik ben erg nieuwsgierig naar de echte prijsstijging voor eerste levensbehoeften. Ik ben elke keer dat ik boodschappen doe verbaasd over het eindbedrag. Een winkel in de buurt heeft gisteren de deuren definitief gesloten.

Wat ook opvallend was dat een tot voor kort keurig betalende huurder van een kennis met de noorderzon schijnt te zijn verdwenen.
pi_203381771
quote:
1s.gif Op woensdag 26 januari 2022 22:54 schreef HiZ het volgende:
Ik ben erg nieuwsgierig naar de echte prijsstijging voor eerste levensbehoeften. Ik ben elke keer dat ik boodschappen doe verbaasd over het eindbedrag. Een winkel in de buurt heeft gisteren de deuren definitief gesloten.

Wat ook opvallend was dat een tot voor kort keurig betalende huurder van een kennis met de noorderzon schijnt te zijn verdwenen.
Zit jij in turkije?
  woensdag 26 januari 2022 @ 23:19:47 #241
464681 hollandia02
"The Young Boy"
pi_203382107
Turkije laatste jaren niet meer serieus te nemen. Wel gevaarlijk daarentegen.

Hopen dat de verkiezingen van 2023 eerlijk gehouden worden en het Turkse volk met Erdogan afrekend.

De Turkse diaspora moet trouwens gewoon thuisblijven. Hebben niks te maken met die verkiezingen en hebben het leed niet wat de Turken aldaar wel hebben.
In Rotterdam verdienen ze het, in Den Haag verdelen ze het en in Amsterdam smijten ze het over de balk.
Jules Deelder, may he rest in peace
pi_203383481
quote:
0s.gif Op maandag 24 januari 2022 12:01 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Iran levert slechts 16% van het gas wat Turkije verbruikt. De levering is trouwens weer begonnen, zij het in mindere mate dan wat het turkse regieme had gewenst. Bedrijven moeten hun verbruik met 60% reduceren en dat raakt ook de exportbedrijven die juist de hard nodige inkomsten aan FX opleveren. Er speelt dus meer dan wat het regieme naar buiten brengt aan info.

Iran says gas flows to Turkey resume after being cut on Thursday
Hoe zit dat met bedrijven die volcontinue draaien die processen kun je vaak niet zomaar stil zetten en na een paar dagen zomaar weer aan.
pi_203384254
quote:
0s.gif Op donderdag 27 januari 2022 06:38 schreef Basp1 het volgende:

[..]
Hoe zit dat met bedrijven die volcontinue draaien die processen kun je vaak niet zomaar stil zetten en na een paar dagen zomaar weer aan.
Sommige sectoren zoals de zuivel en vleesverwerkende industrie krijgen een uitzondering. De overige industrie valt ondanks de schade die het kan veroorzaken onder de shutdown.

quote:
All factories in Turkey close …
Some sectors, such as the dairy and meat sectors, have applied for and been granted exceptions and have not been cut off from gas and electricity due to the potential danger of food spoilage and disruption of strategic supply chains.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203387106
quote:
0s.gif Op donderdag 27 januari 2022 09:11 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Sommige sectoren zoals de zuivel en vleesverwerkende industrie krijgen een uitzondering. De overige industrie valt ondanks de schade die het kan veroorzaken onder de shutdown.
[..]

Dat gaat dan voor 4 dagen sluiting al minstens 1% verlies opleveren van het bnp.
pi_203398444
quote:
0s.gif Op woensdag 26 januari 2022 22:57 schreef Elbosia het volgende:

[..]
Zit jij in turkije?
Ja. We hadden gistermiddag trouwens een korte stroomstoring. Hopelijk niet verbonden met het verhaal hierboven.
pi_203398692
De turkse centrale bank is feitelijk al failliet. Zelfs als je de circa 280 ton goud die mogelijk nog in reserve is volledig meerekend terwijl ook daarvan al een deel is verpand. De turkse centrale bank staat al $57 miljard rood aan FX verplichtingen als je daar de max $15 miljard aan goudreserve van aftrekt kom je op $42 miljard aan FX in het rood.
quote:
Turkey’s central bank continues window dressing with currency swaps
The bank’s gross foreign reserves stood at $110 billion as of Jan. 14, but stripped of swaps, It's net reserves were $57 billion in the red.
Turkey’s short-term external debt totaled $124 billion in November, including the liabilities of the central bank. This means that the central bank’s $110 billion gross foreign reserves amount to only 88% of the country’s short-term external debt even with the aid of currency swaps.


[ Bericht 3% gewijzigd door Digi2 op 28-01-2022 10:04:41 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zaterdag 29 januari 2022 @ 11:28:43 #247
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203415130
Erdogan denkt nog steeds dat de economische prestaties onwil zijn van de boodschappers
https://www.nu.nl/economi(...)inflatiecijfers.html
pi_203415416
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 11:28 schreef Hexagon het volgende:
Erdogan denkt nog steeds dat de economische prestaties onwil zijn van de boodschappers
https://www.nu.nl/economi(...)inflatiecijfers.html
Het vertrouwen in de turkse instituties gaat daarmee verder door het putje en dat is niet bevorderlijk voor de economie.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zaterdag 29 januari 2022 @ 13:29:12 #249
241690 kibo
Semper Fidelis
pi_203416552
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 11:28 schreef Hexagon het volgende:
Erdogan denkt nog steeds dat de economische prestaties onwil zijn van de boodschappers
https://www.nu.nl/economi(...)inflatiecijfers.html
"Shooting the messenger" is een gekende stuiptrekking bij dictators.
  zaterdag 29 januari 2022 @ 14:07:01 #250
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203417039
Het is wel rustig hier. Zou hij moeten bezuinigen op de trollen?
pi_203417280
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 14:07 schreef Hexagon het volgende:
Het is wel rustig hier. Zou hij moeten bezuinigen op de trollen?
:) het wordt ook steeds lastiger om dit 'beleid' te verdedigen. Misschien hebben ze het licht gezien!
  zaterdag 29 januari 2022 @ 14:49:58 #252
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203417589
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 14:27 schreef appreciate het volgende:

[..]
:) het wordt ook steeds lastiger om dit 'beleid' te verdedigen. Misschien hebben ze het licht gezien!
Het is geen beleid , het zijn de waanideenn van een krankzinnige
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203418237
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 14:49 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Het is geen beleid , het zijn de waanideenn van een krankzinnige
Vandaar ook de aanhalingstekens.
  zaterdag 29 januari 2022 @ 16:06:34 #254
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_203418505
Wanbeleid is ook beleid
  zaterdag 29 januari 2022 @ 16:08:11 #255
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203418522
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 16:06 schreef Hexagon het volgende:
Wanbeleid is ook beleid
enanders dan schiet je toch weer de volgende boodschapper dood
https://www.telegraaf.nl/(...)-rel-inflatiecijfers
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203422295
quote:
Erdogan belooft rente verder te verlagen om inflatie te beperken

De Turkse centrale bank verlaagde de laatste tijd meermaals de rente, waardoor de lira flink minder waard werd. Daarmee zagen Turken in een paar maanden tijd hun koopkracht flink afnemen. Erdogan zei zaterdag dat hij zich ervan bewust is dat de inflatie "een zware last" is voor burgers. Hij beloofde de rente verder te zullen verlagen. "De inflatie zal dan ook dalen", stelde de president.

Bij het laatste rentebesluit van de Turkse centrale bank werd niet getornd aan de rentes. De Turkse munt is door de rentestappen eerder gedaald tot een historisch dieptepunt. Om de val van de lira te beėindigen, werd eind vorig jaar een programma ingevoerd dat de spaargelden van Turkse burgers moet beschermen tegen de koersschommelingen van de eigen munt.

Komende week worden nieuwe Turkse inflatiecijfers bekendgemaakt. Marktkenners verwachten dat de geldontwaarding verder zal zijn opgelopen tot 48 procent op jaarbasis.
:')
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  zaterdag 29 januari 2022 @ 20:53:43 #257
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203422422
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 20:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]
:')
Ome Erdo belooft extra olie op het vuur te gooien om het te blussen. Juist.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_203422815
Het wachten is op het moment dat de centrale bank zeer hoge rentes moet gaan betalen voor leningen in FX om de economie draaiende te blijven houden. Pakistan moet al 8% betalen om dollars te kunnen lenen.


quote:
Pakistan has raised $1 billion through Islamic bond at record interest rates. What is special about Islamic bonds? At 7.95%
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203422882
@Werkperd denkt dat de lira meer waard wordt als je 20 lira's krijgt voor een euro ipv 15.
  zaterdag 29 januari 2022 @ 21:16:34 #260
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_203422973
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:13 schreef NightDancert het volgende:
@:werkperd denkt dat de lira meer waard wordt als je 20 lira's krijgt voor een euro ipv 15.
20 > 15, duh
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  zaterdag 29 januari 2022 @ 21:16:44 #261
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203422976
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:09 schreef Digi2 het volgende:
Het wachten is op het moment dat de centrale bank zeer hoge rentes moet gaan betalen voor leningen in FX om de economie draaiende te blijven houden. Pakistan moet al 8% betalen om dollars te kunnen lenen.

[..]

In zulke landen gaan de leningen direct naar Zwitserse bankrekeningen van de hoge heren

Jan de gewone moslim mag de rente ophoesten
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203423196
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:16 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Jan de gewone moslim mag de rente ophoesten
Daarom zijn het ook Islamic bonds >:)
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203423643
Treurig dit hoor. Paar mooie reizen gemaakt door Turkije en super aardige mensen ontmoet. Die worden de armoede ingedreven nu. Ergens gun ik het Erdogan dat alles naar de klote gaat, maar je weet ook dat de pijn bij de gewone man en zijn gezin komt te liggen.
pi_203425070
Wat is er aan de hand jongens. Zitten we nog steeds op hetzelfde niveau xD
pi_203425100
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:44 schreef Heph844 het volgende:
Treurig dit hoor. Paar mooie reizen gemaakt door Turkije en super aardige mensen ontmoet. Die worden de armoede ingedreven nu. Ergens gun ik het Erdogan dat alles naar de klote gaat, maar je weet ook dat de pijn bij de gewone man en zijn gezin komt te liggen.
Tsja, het zijn vooral de gezinnen van werknemers die genaaid worden want ambtenaren, leger, politie en pensionados worden deels gecompenseerd voor de inflatie. De verwachting is dan ook dat de begrotingstekorten blijven oplopen.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203425117
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:44 schreef Heph844 het volgende:
Treurig dit hoor. Paar mooie reizen gemaakt door Turkije en super aardige mensen ontmoet. Die worden de armoede ingedreven nu. Ergens gun ik het Erdogan dat alles naar de klote gaat, maar je weet ook dat de pijn bij de gewone man en zijn gezin komt te liggen.
Doen ze toch echt zelf door zo'n idioot te kiezen
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
pi_203425157
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 20:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]
:')
Godskolere. Dat kan toch niet lang goed gaan zou je zeggen.
  zondag 30 januari 2022 @ 00:28:34 #268
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_203427248
quote:
0s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 20:49 schreef Digi2 het volgende:

[..]
:')
Dit gelezen lol

https://www.france24.com/(...)a-shows-19-year-high

Turkey's Erdogan fires statistics chief after inflation data shows 19-year high

Volgende periode dus een stuk lager weer :D
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_203428153
quote:
2s.gif Op zondag 30 januari 2022 00:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
Dit gelezen lol

https://www.france24.com/(...)a-shows-19-year-high

Turkey's Erdogan fires statistics chief after inflation data shows 19-year high

Volgende periode dus een stuk lager weer :D
He shot the messenger, wat erg dit.
Welhaast als uit een cartoon.
  zondag 30 januari 2022 @ 10:14:54 #270
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203429732
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:44 schreef Heph844 het volgende:
Treurig dit hoor. Paar mooie reizen gemaakt door Turkije en super aardige mensen ontmoet. Die worden de armoede ingedreven nu. Ergens gun ik het Erdogan dat alles naar de klote gaat, maar je weet ook dat de pijn bij de gewone man en zijn gezin komt te liggen.
Ik heb inderdaad ook niets tegen de gewone Turken in Turkije. Die hebben wel domme keuzes gemaakt in het kieshokje, maar zonder de diaspora was Erdo al weg.

Als het echt echt fout gaat kan de pijn ook nog bij Erdo en zijn familie komen te liggen, gelyncht en opgehangen aan een tankstation bijv..
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  zondag 30 januari 2022 @ 12:39:59 #271
44745 Ixnay
On The Hombre
pi_203431483
Erdogan adviseert Turken spaargeld in Lira's vast te houden.

Wij van wc-eend adviseren wc-eend.
pi_203453096
quote:
Toerisme-inkomsten Turkije verdubbeld, maar nog lang niet op oude niveau

Turkije heeft afgelopen jaar ruim 24 miljard dollar (21,4 miljard euro) aan inkomsten ontvangen uit toerisme. Dat is 103 procent meer dan in 2020, het eerste jaar dat het toerisme wereldwijd een knauw kreeg als gevolg van de coronacrisis. Dat meldt het Turkse statistiekbureau maandag.

In de laatste drie maanden van het jaar kwam er bijna 8 miljard dollar in het laatje, een plus van 95 procent ten opzichte van een jaar eerder. Daarvan is volgens het statistiekbureau 80 procent afkomstig van buitenlandse toeristen en een vijfde van Turken die in het buitenland wonen.

Buitenlandse toeristen geven beduidend meer uit in Turkije dan Turken die op vakantie gaan naar hun vaderland. In het laatste kwartaal van het jaar gaven buitenlandse toeristen gemiddeld 72 dollar per nacht uit. Bij Turken die in het buitenland wonen, was dat volgens het statistiekbureau 43 dollar per nacht.
Toerisme kan helpen de kachel letterlijk brandende te houden maar of het voldoende is?
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203453812
Opvallend.
Een euro is nu 14,94 TL.
  dinsdag 1 februari 2022 @ 02:42:25 #274
488213 BMW1993
Het echte leven.
pi_203454158
quote:
1s.gif Op zaterdag 29 januari 2022 21:44 schreef Heph844 het volgende:
Treurig dit hoor. Paar mooie reizen gemaakt door Turkije en super aardige mensen ontmoet. Die worden de armoede ingedreven nu. Ergens gun ik het Erdogan dat alles naar de klote gaat, maar je weet ook dat de pijn bij de gewone man en zijn gezin komt te liggen.
Mee eens.

Ik ga meestal naar Zuid Frankrijk, maar in 2017 en 2018 meerdere keren in Turkije geweest, oprecht vriendelijke bevolking, ook erg hulpvaardig als je wat aan ze wilt vragen, ik moet eerlijk toegeven dat de gemiddelde Turk sympathieker is als de gemiddelde Fransman, die al snel geļrriteerd is als je niet je bestelling kan doen in vloeiend Frans.. Jammer dat deze mensen de dupe worden van het beleid van Erdogan.

Zeker de kuststreken (Izmir, Antalya e.d ) is men redelijk seculier, en zien ze liever Erdogan zo snel mogelijk verdwijnen.. Nu maar afwachten wat de verkiezingen zullen gaan doen met het land.
pi_203454817
quote:
2s.gif Op zondag 30 januari 2022 00:28 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
Dit gelezen lol

https://www.france24.com/(...)a-shows-19-year-high

Turkey's Erdogan fires statistics chief after inflation data shows 19-year high

Volgende periode dus een stuk lager weer :D
Dit is de Speld toch?
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  dinsdag 1 februari 2022 @ 09:08:05 #276
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203454953
quote:
0s.gif Op maandag 31 januari 2022 23:50 schreef polderturk het volgende:
Opvallend.
Een euro is nu 14,94 TL.
Een jaar geleden nog 8,68
pi_203455273
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 februari 2022 09:08 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Een jaar geleden nog 8,68
Een maand lang is de TL nu stabiel op circa 15 TL voor een euro. Dat zegt nog niet erg veel, bovendien gaat de rente op de dollar verhoogd worden in stappen vanaf maart. De ECB volgt niet wat betekent dat er grote kans is dat de euro verder verzwakt t.o.v. de US$. Ik acht pariteit euro/dollar binnen een jaar of 2 waarschijnlijk.

Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203465643
Ik heb de indruk dat de interventies doorgaan. Het patroon is te opvallend;hoe dunner de markt, hoe hoger de ₺.
pi_203466282
Het begrotingstekort van december 2021 is zoals te verwachten enorm gestegen. Er is namelijk geen duurzame dekking voor de beloofde salarisverhogingen van ambtenaren, leger, politie en pensioenen. De belastingen wil men niet flink verhogen en laat dus liever de staatsschuld verder oplopen.

quote:
Turkish Budget Caps Annual Deficit With Record Gap in December

Turkey’s central government budget swung into a record deficit in December following the most tumultuous month in decades for the lira.

The monthly shortfall jumped 237.1% on a year ago to reach 145.7 billion lira ($10.8 billion), bringing the deficit for 2021 to 192.2 billion liras. That compares with a deficit of 43.3 billion liras in December 2020 and an annual gap of 175.3 billion liras in the whole of that year.


[ Bericht 11% gewijzigd door Digi2 op 01-02-2022 23:03:39 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203466417
quote:
0s.gif Op zondag 30 januari 2022 10:14 schreef nixxx het volgende:

[..]
Ik heb inderdaad ook niets tegen de gewone Turken in Turkije. Die hebben wel domme keuzes gemaakt in het kieshokje, maar zonder de diaspora was Erdo al weg.

Als het echt echt fout gaat kan de pijn ook nog bij Erdo en zijn familie komen te liggen, gelyncht en opgehangen aan een tankstation bijv..
Dat scenario krijg je alleen als het gehele volk unaniem een leider niet meer als leider ziet. In het scenario wat je schetst kan het in Turkije eigenlijk alleen maar tot een burgeroorlog leiden want dan zit de seculiere kant erachter.

Erdogan lijkt zich met name dieper met de religieuze kant te verenigen en zijn positie als autocraat te verstevigen.

Het zal echt van de verkiezingen moeten komen, wil hij weggestemd worden. Maar de man heeft langer aan het afbreken van de democratie kunnen werken dan Trump.
  dinsdag 1 februari 2022 @ 23:00:30 #281
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203466835
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 januari 2022 15:58 schreef WammesWaggel het volgende:
En toch doet de Turkse beurs het zo slecht nog niet.
In Lira niet nee, dt snap ik

De Zimbabwaanse beurs deed het ook altijd prima
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  dinsdag 1 februari 2022 @ 23:01:42 #282
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203466850
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 februari 2022 22:42 schreef Beathoven het volgende:

[..]
Dat scenario krijg je alleen als het gehele volk unaniem een leider niet meer als leider ziet. In het scenario wat je schetst kan het in Turkije eigenlijk alleen maar tot een burgeroorlog leiden want dan zit de seculiere kant erachter.

Erdogan lijkt zich met name dieper met de religieuze kant te verenigen en zijn positie als autocraat te verstevigen.

Het zal echt van de verkiezingen moeten komen, wil hij weggestemd worden. Maar de man heeft langer aan het afbreken van de democratie kunnen werken dan Trump.
Trump was ook al een heel eind om een tweede Poetin te worden
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203467217
quote:
Turkish central government gross debt stock hits $211.5B in 2021

The Turkish central government's gross debt stock amounted to 2.75 trillion Turkish liras ($211.5 billion) at the end of 2021, official figures showed on Thursday.

The Treasury and Finance Ministry's data showed that the figure was up by 51.6% versus the end of 2020.

The gross debt stock includes the outstanding debt of public sector institutions, the central bank, private companies, and households.

Some 33.96% of the debt stock is denominated in Turkiye’s local currency, while the rest is in foreign currency.


While 1.32 trillion Turkish liras ($101.5 billion) of the debt was domestic,] some 1.42 trillion liras ($109.7 billion) was external, it added.

Data also showed that as of Dec. 31, the stock of Treasury receivables totaled 20.7 billion liras ($1.6 billion).

The US dollar/Turkish lira exchange rate was around 13 at the end of 2021.
De schuld bestaat voor 66% uit FX verplichtingen en hieruit blijkt wel dat niet alleen het bedrijfsleven een schuldenberg in FX heeft maar ook de centrale overheid.

[ Bericht 0% gewijzigd door Digi2 op 01-02-2022 23:25:01 ]
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203481026
quote:
0s.gif Op dinsdag 1 februari 2022 23:01 schreef michaelmoore het volgende:

[..]
Trump was ook al een heel eind om een tweede Poetin te worden
neu

Trump was te lui voor zn dagelijkse taken. Die heeft het zelfs als dictator verprutst.
pi_203483267
twitter

twitter


Inflatie bijna 50%
  donderdag 3 februari 2022 @ 09:00:15 #286
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203483619
quote:
0s.gif Op woensdag 2 februari 2022 22:45 schreef Beathoven het volgende:

[..]
neu

Trump was te lui voor zn dagelijkse taken. Die heeft het zelfs als dictator verprutst.
Trump komt terug en dan gaat ie de mensen van de Capitoolaanval amnestie verlenen en bedanken voor hun steun

Vrevolgens gaat ie zichzelf koning van Amerika maken
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
  donderdag 3 februari 2022 @ 11:18:32 #287
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_203485170
nog een artikel van cnbc

https://www.cnbc.com/2022(...)in-two-decades-.html

Turkey’s inflation hits nearly 50%, highest in two decades

Wie o wie gaat Ome Erdo nu ontslaan.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_203485492
quote:
2s.gif Op donderdag 3 februari 2022 11:18 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
nog een artikel van cnbc

https://www.cnbc.com/2022(...)in-two-decades-.html

Turkey’s inflation hits nearly 50%, highest in two decades

Wie o wie gaat Ome Erdo nu ontslaan.
De val van de lira t.o.v. de US$ is afgeremd maar de inflatie is er niet minder door geworden inderdaad.

quote:
Turkse inflatie stijgt naar 48,7 procent, het hoogste niveau in twintig jaar

Het leven in Turkije was in januari 48,7 procent duurder dan in januari vorig jaar, meldt het Turkse statistiekbureau TUIK donderdag. Dat is het hoogste inflatieniveau in twintig jaar tijd. De inflatie in Turkije stijgt al geruime tijd fors door het onorthodoxe rentebeleid van president Recep Tayyip Erdogan.

De stijging van de levenskosten is groter dan verwacht. Analisten hadden gerekend op 46,7 procent. In vergelijking met december steeg de inflatie 11,1 procent. In de laatste maand van vorig jaar bedroeg de Turkse inflatie 36,1 procent.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203488517
Verbaast me niks. Net een koffie met een gebakje in simit sarayı. ₺46,50.

Gebakje niet opgegeten overigens, want was echt oneetbaar.
  donderdag 3 februari 2022 @ 16:03:30 #290
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_203489235
Ik blijf het toch vreemd vinden, de koers tegen de dollar is toch al bijna een maand vrij stabiel. Is er een of andere trigger nodig? En zou dat intern of van buiten Turkije moeten komen, leningen aflossen ofzo.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  donderdag 3 februari 2022 @ 16:08:35 #291
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_203489293
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 16:03 schreef nixxx het volgende:
Ik blijf het toch vreemd vinden, de koers tegen de dollar is toch al bijna een maand vrij stabiel. Is er een of andere trigger nodig? En zou dat intern of van buiten Turkije moeten komen, leningen aflossen ofzo.
zolang het rente verschil inderdaad gecompenseerd wordt zal de zaak wel stabiel blijven , maar dat kan de turkse staat nooit volhouden en dan gaan ze monetair financieren
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_203490529
quote:
0s.gif Op maandag 31 januari 2022 23:50 schreef polderturk het volgende:
Opvallend.
Een euro is nu 14,94 TL.
Vandaag nog iets opvallends gezien?
  donderdag 3 februari 2022 @ 18:26:26 #293
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203490723
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 18:12 schreef Elbosia het volgende:

[..]
Vandaag nog iets opvallends gezien?
*hoest* 15,51 *hoest*
  donderdag 3 februari 2022 @ 18:27:05 #294
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203490734
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 15:09 schreef HiZ het volgende:
Verbaast me niks. Net een koffie met een gebakje in simit sarayı. ₺46,50.

Gebakje niet opgegeten overigens, want was echt oneetbaar.
3 Euro
pi_203490750
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 16:03 schreef nixxx het volgende:
Ik blijf het toch vreemd vinden, de koers tegen de dollar is toch al bijna een maand vrij stabiel. Is er een of andere trigger nodig? En zou dat intern of van buiten Turkije moeten komen, leningen aflossen ofzo.
Een mogelijke trigger zijn sowieso de renteverhogingen en tapering die vanaf maart van start gaan door de US Fed.
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_203493315
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 18:26 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
*hoest* 15,51 *hoest*
Best opvallend vond ik. Kolderturk vond t vandaag wss niet opvallend.

Grappig

[ Bericht 0% gewijzigd door Elbosia op 03-02-2022 22:11:34 ]
pi_203496314
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 18:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
3 Euro
Ja als je ¤ aan de inkomsten kant hebt is het ¤3. Maar de meeste locals verdienen ₺. En voor hun voelt het als ¤20. Wat waarschijnlijk ook verklaart waarom het gebak oudbakken was en eigenlijk niet te vreten. Na de eerste hap heb ik het laten staan.
  vrijdag 4 februari 2022 @ 08:09:24 #298
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203497874
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 23:18 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ja als je ¤ aan de inkomsten kant hebt is het ¤3. Maar de meeste locals verdienen ₺. En voor hun voelt het als ¤20. Wat waarschijnlijk ook verklaart waarom het gebak oudbakken was en eigenlijk niet te vreten. Na de eerste hap heb ik het laten staan.
Dat begrijp ik, ik bedoelde dat het ook voor toeristen geen koopje is.
pi_203498132
quote:
0s.gif Op donderdag 3 februari 2022 23:18 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ja als je ¤ aan de inkomsten kant hebt is het ¤3. Maar de meeste locals verdienen ₺. En voor hun voelt het als ¤20. Wat waarschijnlijk ook verklaart waarom het gebak oudbakken was en eigenlijk niet te vreten. Na de eerste hap heb ik het laten staan.
Juist als het duur is zou je het niet moeten laten staan :+
pi_203499007
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 februari 2022 08:41 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Juist als het duur is zou je het niet moeten laten staan :+
Hehe. Ik heb tegenwoordig de regel dat ongezond eten wel lekker moet zijn. Anders is het dubbel zonde.
  vrijdag 4 februari 2022 @ 11:15:42 #301
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_203499742
15,55 inmiddels, weer een kwart procent gezakt
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')