https://www.ad.nl/politie(...)ekenhuizen~a6a76177/quote:Politie: inzet leger onvermijdelijk bij code zwart in ziekenhuizen
De politie en het OM signaleren dat er sprake is van ,,uitputting van medewerkers en middelen” door aanhoudende onrust in het land over de coronamaatregelen. De politie verwacht dat de reguliere en uitstelbare politiezorg daardoor afgeschaald moet worden. ,,Niet vanwege de handhaving van coronamaatregelen, maar om de openbare orde te handhaven, demonstraties te begeleiden en ongeregeldheden te voorkomen en te bestrijden.”
Politieke redactie 27-11-21, 03:18 Laatste update: 09:03
Mocht code zwart in de ziekenhuizen van kracht worden, dan is bijstand van defensie ,,onvermijdelijk”. In ieder geval van de Koninklijke Marechaussee, maar ook andere defensieonderdelen. ,,Omdat daardoor ongeregeldheden kunnen ontstaan waar extra inzet van de politie nodig is”, staat in een toelichting op de wet die de vrijdag aangekondigde maatregelen mogelijk moet maken en naar de Tweede Kamer is gestuurd.
Lees ook
61 van 600 passagiers uit Zuid-Afrika besmet met coronavirus
61 van 600 passagiers uit Zuid-Afrika besmet met coronavirus
'Covid heeft onvrede zichtbaar gemaakt die er altijd al was’
PREMIUM
'Covid heeft onvrede zichtbaar gemaakt die er altijd al was’
Politie en OM constateren dat het draagvlak onder burgers en ondernemers voor de coronamaatregelen afneemt. Dit bemoeilijkt handhaving en leidt tot meer escalatiemomenten. Ook heeft er een verdieping en verbreding van het maatschappelijk ongenoegen plaatsgevonden. “Dit leidt inmiddels tot verstoringen van de openbare orde waarbij het geweld zich, meer dan voorheen, richt tegen politie, handhavers, hulpverleners en gezagsdragers.”
Eigen burgers kun je het nu ook weer niet noemenquote:Op zaterdag 27 november 2021 11:17 schreef Cherni het volgende:
Als een leger ingezet moet worden tegen zijn eigen burgers is men wel erg diep gezonken. Slechte zaak. Ik dacht eerst dat het om medische hulp zou gaan, maar dat haal ik er niet specifiek uit.
Gelukkig is gisteren gebleken dat de overheid alles op alles zet om dat te vermijdenquote:Op zaterdag 27 november 2021 11:17 schreef Cherni het volgende:
Als een leger ingezet moet worden tegen zijn eigen burgers is men wel erg diep gezonken. Slechte zaak. Ik dacht eerst dat het om medische hulp zou gaan, maar dat haal ik er niet specifiek uit.
Waarom wachten op de overheid?quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:24 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Gelukkig is gisteren gebleken dat de overheid alles op alles zet om dat te vermijden
Er wordt keihard ingegrepen daar waar de besmettingen het hoogst zijn.
Mondkapjes verplicht op de gang van scholen en winkels en kroegen iets eerder dicht.
Kerken blijven gelukkig open en thuiswerk wordt niet verplicht.
En vliegverboden waar zoveel uitzonderingen op zijn dat er in de praktijk niks veranderd.
Man man man
Je zou toch bijna gaan denken dat ze het wél uit de hand willen gaan laten lopen.
En als je het daar niet mee eens bent, dan rammen we het er wel in.quote:
Ik ben het er ook allemaal niet mee eens. Vaccineren en testen is wat mij betreft de beste maatregel. En zoals ik zo vaak zeg, moet de zorg opgeschaald worden. Dan maar meer premie betalen. Het is niet anders.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:24 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Gelukkig is gisteren gebleken dat de overheid alles op alles zet om dat te vermijden
Er wordt keihard ingegrepen daar waar de besmettingen het hoogst zijn.
Mondkapjes verplicht op de gang van scholen en winkels en kroegen iets eerder dicht.
Kerken blijven gelukkig open en thuiswerk wordt niet verplicht.
En vliegverboden waar zoveel uitzonderingen op zijn dat er in de praktijk niks veranderd.
Man man man
Je zou toch bijna gaan denken dat ze het wél uit de hand willen gaan laten lopen.
Dit is om (ongevaccineerde) tokkies buiten het ziekenhuis te houden.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:17 schreef Cherni het volgende:
Als een leger ingezet moet worden tegen zijn eigen burgers is men wel erg diep gezonken. Slechte zaak. Ik dacht eerst dat het om medische hulp zou gaan, maar dat haal ik er niet specifiek uit.
Nou, helaas worden niet alleen ongevaccineerde Tokkies slachtoffer van een code zwart, maar iedereen die aanspraak moet maken op acute zorg.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:29 schreef maily het volgende:
[..]
Dit is om (ongevaccineerde) tokkies buiten het ziekenhuis te houden.
Het land wordt gemaakt door de burgers. En helaas hebben wij een overschot aan eigenzinnige egoistische debielen met een IQ ter waarde van een schoenmaat.quote:
Nederland in verzetquote:Op zaterdag 27 november 2021 11:19 schreef devlinmr het volgende:
Gelukkig allemaal mede mogelijk gemaakt door de vrijheidsstrijders van TB en WE.
Opdat zij de vrijheid mogen houden zich niet te vaccineren
Uiteraard. Jarenlang zorg afgeschaald en nu dit. En we wisten dat er een vergrijzing zat aan te komen. En niet voorbereid op een pandemie. Ik zou ook flippen als een naaste of ik nu acute zorg nodig zou hebben.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:32 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nou, helaas worden niet alleen ongevaccineerde Tokkies slachtoffer van een code zwart, maar iedereen die aanspraak moet maken op acute zorg.
Dus ook slachtoffers van een verkeersongeval of iemand met een hartstilstand.
Logisch dat betrokkenen dan flippen als een geliefde niet geholpen kan worden.
Zijn het eigen burgers ja?quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:26 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
Als het zo ver is gekomen dat je het leger inzet tegen je eigen burgers, dan heb je meermaals gefaald op meerdere fronten.
Ernstige ontwikkelingen.
Ze spelen nu met de knopjes… ze fine tunen even wat welk effect heeft. Complete lockdown is niet te doen dus daarom aan verschillende knopjes draaien voor ze de volledige controle nemen.quote:
Niet zeuren, je MOET gewoon doorwerken ten koste van alles. Alles stil behalve de economische groei.quote:
Yep, ik acht de kans dan ook 0 dat hier in de wijk of in het dorp ook maar een militair te zien zal zijn. Die worden allemaal ingezet in de steden als ze al ingezet worden.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Maar het leger hebben ze ook wegbezuinigd...
Waarom?quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:26 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
Als het zo ver is gekomen dat je het leger inzet tegen je eigen burgers, dan heb je meermaals gefaald op meerdere fronten.
Ernstige ontwikkelingen.
Los daarvan vind ik ook dat je de huidige beleidsbepalers kunt verwijten dat ze het zo ver hebben laten komen in deze crisis.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:41 schreef Cherni het volgende:
[..]
Uiteraard. Jarenlang zorg afgeschaald en nu dit. En we wisten dat er een vergrijzing zat aan te komen. En niet voorbereid op een pandemie. Ik zou ook flippen als een naaste of ik nu acute zorg nodig zou hebben.
En maar VVD blijven stemmen.
Wow.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:52 schreef sp3c het volgende:
[..]
Waarom?
We zetten het leger al sinds jaar en dag in binnen de landsgrenzen
Wat?quote:
Not sure if seriousquote:Op zaterdag 27 november 2021 11:50 schreef Chinless het volgende:
[..]
Ze spelen nu met de knopjes… ze fine tunen even wat welk effect heeft. Complete lockdown is niet te doen dus daarom aan verschillende knopjes draaien voor ze de volledige controle nemen.
Iedereen die geen vaccinatie heeft gehad en nooit is getest wordt binnenkort van z’n bed gelicht en op de trein gezet.
Een harde lockdown zou ook maar tijdelijk helpen als je het mij vraagt. En is nu schijnbaar alweer een nieuwe variant vanuit Zuid-Afrika. Er zullen steeds nieuwe varianten ontstaan. Maw corona zal net als de griep nooit meer verdwijnen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:53 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Los daarvan vind ik ook dat je de huidige beleidsbepalers kunt verwijten dat ze het zo ver hebben laten komen in deze crisis.
Er wordt al sinds het begin van de crisis structureel te laat en te halfzacht ingegrepen. Nu ook weer, terwijl ik bij de persconferentie van 5 november al van mening was dat er veel harder moest worden ingegrepen.
Toen was code zwart nog te voorkomen geweest. Nu was erger wellicht ook nog te voorkomen geweest met een echt harde lockdown.
Je hebt binnen het leger ook nog specialisten uiteraard. Of bijvoorbeeld meer marechaussee, korps gebruiken.. Knappe relschoppers als je het lef hebt om die aan te vallenquote:Op zaterdag 27 november 2021 11:51 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Yep, ik acht de kans dan ook 0 dat hier in de wijk of in het dorp ook maar een militair te zien zal zijn. Die worden allemaal ingezet in de steden als ze al ingezet worden.
En dat gaat voor problemen zorgen. Een politieagent is opgeleid om met eigenwijze om te gaan. Een militair is opgeleid om een bedreiging te neutraliseren. Het zal dus beter zijn als we militairen niet met wapens de straat op sturen.
Zijn ook zat infanteristen die wat riot control lesjes hebben gevolgd, het is niet dat ze gelijk met zware machinegeweren beginnen te schieten ofzoquote:Op zaterdag 27 november 2021 12:09 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Je hebt binnen het leger ook nog specialisten uiteraard. Of bijvoorbeeld meer marechaussee, korps gebruiken.. Knappe relschoppers als je het lef hebt om die aan te vallen
Geen knuppel behandelingen meer en heen plek meer in Celblok I-Cquote:Op zaterdag 27 november 2021 12:12 schreef Het_Bokje het volgende:
Uit het artikel :
"De politie verwacht dat de reguliere en uitstelbare politiezorg"
Wut?
Dan zijn vooral die eigen burgers diep gezonken. Blijkbaar is het leger nodig om een deel van de burgers beschermt moet worden tegen andere burgers.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:17 schreef Cherni het volgende:
Als een leger ingezet moet worden tegen zijn eigen burgers is men wel erg diep gezonken. Slechte zaak. Ik dacht eerst dat het om medische hulp zou gaan, maar dat haal ik er niet specifiek uit.
Klinkt in dit geval meer alsof de politie dusdanig is uitgekleed dat het leger de lege plekken op moet vullenquote:Op zaterdag 27 november 2021 12:42 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Dan zijn vooral die eigen burgers diep gezonken. Blijkbaar is het leger nodig om een deel van de burgers beschermt moet worden tegen andere burgers.
Klinkt als een soort burger-oorlog.
Dat wordt wel de meest trieste coup ooit.quote:Op zaterdag 27 november 2021 12:44 schreef Tengano het volgende:
Het leger inzetten tegen de bevolking. Binnenkort kunnen we dus ook nog een coupe van het leger verwachten blijkbaar. Het wordt nu toch wel tijd dat we als bevolking gaan ingrijpen en we ergens een stad gaan platbranden om even een duidelijk signaal af te geven dat wij het daar als Fok! niet mee eens zijn
IJspegels schietenquote:Op zaterdag 27 november 2021 12:49 schreef qajariaq het volgende:
Het wordt wel mooi weer om waterkanonnen in te zetten.
De hele publieke sector is kapotbezuinigd. Daarom kraakt en piept het hier ook harder dan in andere landen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 11:25 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Maar het leger hebben ze ook wegbezuinigd...
Het enige waar de afgelopen jaren in is geïnvesteerd, is in relschoppers. Dat dan weer welquote:Op zaterdag 27 november 2021 12:53 schreef LXIV het volgende:
[..]
De hele publieke sector is kapotbezuinigd. Daarom kraakt en piept het hier ook harder dan in andere landen.
Maar bij een code zwart is dat ook geen garantie, en dan gaan ze als je geluk hebt je verwondingen verzorgen maar aan je kanker ben je dan nog steeds niet geholpen.quote:Op zaterdag 27 november 2021 12:50 schreef maily het volgende:
Dus stel, je hebt kanker en je operatie is uitgesteld, dan moet je een andere manier zoeken om in het ziekenhuis terecht te komen ...
Je krijgt een ongeluk bijvoorbeeld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |