https://www.ad.nl/eindhov(...)en-aanslag~ac4bd4ab/quote:EINDHOVEN - De anti-terreureenheid van de politie heeft donderdag heel vroeg in de ochtend negen mannen opgepakt in Eindhoven. De verdachten zouden zich bezighouden met het voorbereiden van een terroristische aanslag.
Het gaat om mannen in de leeftijd van 18 tot en met 31 jaar, met stuk voor stuk een Nederlands paspoort. Acht van hen zijn ook hier geboren, één verdachte komt oorspronkelijk uit Afghanistan. Volgens justitie zou de groep sympathiseren met IS en diens jihadistische gedachtengoed.
De mannen worden verdacht van deelname aan een terroristische organisatie. Wat de groep specifiek van plan was, is niet duidelijk. Daar doet de politie nog volop onderzoek naar.
Helikopter
De grootscheepse actie vond donderdag heel vroeg in de ochtend plaats. Bewoners in Eindhoven-Noord werden rond rond vijf uur wakker van een helikopter die rondcirkelde boven de stad. De politie viel ondertussen binnen op verschillende adressen.
Bij het doorzoeken van de woningen kwamen er geen wapens of explosieven boven tafel. Wel namen rechercheurs een groot aantal gegevensdragers in beslag, dat kunnen bijvoorbeeld laptops of usb-sticks zijn.
Het onderzoek van de landelijke recherche startte afgelopen zomer na informatie van de inlichtingendienst AIVD. Vrijdag werden de verdachten voorgeleid aan de rechter-commissaris in Rotterdam. Die keek daarbij alleen of de aanhouding rechtmatig was. Op een later moment, mogelijk na het weekend, zal worden gekeken of er genoeg redenen zijn om de verdachten langer vast te houden.
Verschillende advocaten laten deze krant weten dat hun cliënten in volledige beperking zitten. Dat wil zeggen dat ze worden afgeschermd van de buitenwereld en alleen met hun raadsman contact mogen hebben. Advocaten kunnen om dezelfde reden niet ingaan op vragen over de zaak.
Terreurverdachten Arnhem
Drie jaar geleden wist de politie een naderende terroristische aanslag te voorkomen door in en rond Arnhem zes terreurverdachten op te pakken. Volgens justitie was het plan van de mannen om met bomvesten en kalasjnikovs een aanslag te plegen op een Nederlands festival. Op een andere plaats moest een autobom tot ontploffing worden gebracht. Zij werden vorig jaar veroordeeld tot celstraffen tot 17 jaar.
Dat waren de jongens van de hofstadgroep ook volgens mijquote:Op vrijdag 24 september 2021 16:12 schreef Ed1234 het volgende:
Bijna allemaal in Nederland geboren en toch zo geradicaliseerd
Waarom hebben ze de dood van Peter R. de Vries en al die anderen niet voorkomen dan? En de tramaanslag? Centraal Station Amsterdam? En Haga Lyceum-debacle?quote:
Heb je gezien hoeveel autochtonen er geradicaliseerd zijn en op PVV en FvD stemmen?quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:15 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat waren de jongens van de hofstadgroep ook volgens mij
Dat er soms wat doorheen glipt wil niet zeggen dat ze hun werk niet goed doen. Kijk eens hoeveel aanslagen er zijn voorkomen dankzij de ingrijpen van de AIVD.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:17 schreef Billy-jazz het volgende:
[..]
Waarom hebben ze de dood van Peter R. de Vries en al die anderen niet voorkomen dan? En de tramaanslag? Centraal Station Amsterdam? En Haga Lyceum-debacle?
Heel veel en reken maar dat de AIVD ze volgt.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:18 schreef Billy-jazz het volgende:
[..]
Heb je gezien hoeveel autochtonen er geradicaliseerd zijn en op PVV en FvD stemmen?
Het jihadistische gedachtegoed; wat was dat ook alweer?quote:Op vrijdag 24 september 2021 15:33 schreef Zipportal het volgende:
Volgens justitie zou de groep sympathiseren met IS en diens jihadistische gedachtengoed.
De meeste zullen aangeven slechts ''cupcakes'' te hebben gebakken.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:21 schreef Confetti het volgende:
Ik vermoed dat ook hier weer sprake is van enige vorm van uitlokking, zoals bij de meeste terreurzaken de laatste jaren.
Die zingen voor het slapen gaan het Horst Wessel lied en dat is het dan.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:18 schreef Billy-jazz het volgende:
[..]
Heb je gezien hoeveel autochtonen er geradicaliseerd zijn en op PVV en FvD stemmen?
Oprechte vraag, maar is het niet vooral zo dat dat begrip "oorlog" vooral lost in translation is geraakt en er nooit per sé gewelddadig conflict mee bedoeld is? Is die term in het Arabisch ook zo nauw bedoeld, of is het een term die in een veel bredere context moet worden gezien? Als in, het onderscheid tussen "oorlog" en "strijd"?quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:34 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Het jihadistische gedachtegoed; wat was dat ook alweer?
Jihadisme is een extreme ideologie die oproept tot het voeren van een ‘heilige oorlog’ tegen ‘ongelovigen’.
Exact zoals het in de koran beschreven staat, in Soera 9.
De conclusie uit Soera 9 is duidelijk: jihad is een verplichting voor moslims oorlog te voeren tegen ongelovigen totdat de heerschappij van islam over hen is gerealiseerd.
Dat krijg je wanneer je door al die identiteitspolitiek zielige minderheden en slechte blanken produceert.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:12 schreef Ed1234 het volgende:
Bijna allemaal in Nederland geboren en toch zo geradicaliseerd
Rutte die zoiets zegt...quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:51 schreef halfway het volgende:
Zoals Rutte gisteren zei, wij zijn een beschaafd land.
Met dank aan uw lokale moskee.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:12 schreef Ed1234 het volgende:
Bijna allemaal in Nederland geboren en toch zo geradicaliseerd
Tja, islam is gif. Ook als je opgroeit in Nederland.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:12 schreef Ed1234 het volgende:
Bijna allemaal in Nederland geboren en toch zo geradicaliseerd
nee vertel eensquote:Op vrijdag 24 september 2021 16:18 schreef Billy-jazz het volgende:
[..]
Heb je gezien hoeveel autochtonen er geradicaliseerd zijn en op PVV en FvD stemmen?
Misschien niet in alle contexten, maar in die Koranpassage gaat het wel degelijk over fysieke strijd. Gewapende strijd is onderdeel geweest van de vestiging van de islam in de Hidjaz en kort na de dood van Mohammed in het hele Midden-Oosten, dus het idee van oorlogvoering in naam van de religie is al vroeg onderdeel geworden van het systeem.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:44 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Oprechte vraag, maar is het niet vooral zo dat dat begrip "oorlog" vooral lost in translation is geraakt en er nooit per sé gewelddadig conflict mee bedoeld is? Is die term in het Arabisch ook zo nauw bedoeld, of is het een term die in een veel bredere context moet worden gezien? Als in, het onderscheid tussen "oorlog" en "strijd"?
quote:Op vrijdag 24 september 2021 19:42 schreef PowerLoungen het volgende:
Een droevige dag voor Abu-Yasser Feras en consorten
Zat de immigratie en naturalisatiedienst er maar bovenop. Het is weer eens een geïmporteerd probleem hoor.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:03 schreef Starhopper het volgende:
Mooie actie weer![]()
De AIVD zit er bovenop![]()
Op de puinhopen van VVD en consorten? Dat klopt.quote:Op vrijdag 24 september 2021 16:03 schreef Starhopper het volgende:
Mooie actie weer![]()
De AIVD zit er bovenop![]()
quote:Op vrijdag 24 september 2021 20:06 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Zat de immigratie en naturalisatiedienst er maar bovenop. Het is weer eens een geïmporteerd probleem hoor.
quote:Acht van hen zijn ook hier geboren,
Uhuh, white supremacy, de #1 dreiging!quote:Op vrijdag 24 september 2021 20:18 schreef Sapstengel het volgende:
Ja leuk, maar iedereen weet dat de echte terreur van rechts komt.
Zijn moslims volgens jou links of rechts (vanuit hun standpunt gezien)?quote:Op vrijdag 24 september 2021 20:18 schreef Sapstengel het volgende:
Ja leuk, maar iedereen weet dat de echte terreur van rechts komt.
Het zijn Nederlanders hoor. Nederlands paspoort en hier geboren.quote:Op vrijdag 24 september 2021 20:06 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Zat de immigratie en naturalisatiedienst er maar bovenop. Het is weer eens een geïmporteerd probleem hoor.
Nouja volgens sommigen hier op fok welquote:Op vrijdag 24 september 2021 20:26 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Uhuh, white supremacy, de #1 dreiging!
I know, weer zo'n uit de VS overgewaaide trend als wokeism. alles is opeens de fout van de witmanquote:Op vrijdag 24 september 2021 20:37 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Nouja volgens sommigen hier op fok wel. Loopt een hele reeks over.
Ah, weer zo eentje die zich aangevallen voelt bij het minste of geringste. Best knap zo'n slachtofferrol.quote:Op vrijdag 24 september 2021 20:38 schreef HeatWave het volgende:
[..]
I know, weer zo'n uit de VS overgewaaide trend als wokeism. alles is opeens de fout van de witman.
En terwijl alle maar dan ook alle bewijzen naar de andere kant wijzen, best knap zo'n visie.
Dit inderdaad. Als ze niet geïntegreerd zijn zie ik niet wat voor verschil het maakt dat ze in Nederland geboren zijn.quote:Op vrijdag 24 september 2021 17:15 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Tja, islam is gif. Ook als je opgroeit in Nederland.
Streng religieuze mensen.quote:Op vrijdag 24 september 2021 21:17 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Nou ja, je zou bijna denken dat het net mensen zijn. Van genoeg moslims kun je dus zeggen dat ze een aanwinst zijn, er zijn er echter ook die daar niet onder vallen. Zoals met iedere groep het geval is.
Alsof men niet weet dat de gemiddelde moslim zo denkt. Geeft niet hoorquote:
Waar zijn al die topics met licht getinte daders trouwens geblevenquote:Op vrijdag 24 september 2021 21:46 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Heel Nederland moet verbouwd worden omwille van klimaatverandering zodat onze kleinkinderen nog een leefbaar land houden, zo stelt de politiek. Maar wel hordes islamiten toelaten die nu al de autochtonen outnumberen op het gebied van geboortecijfers. Het gaat gewoon tot spanningen leiden op termijn, hoe dan ook.
Turkije is een islamitische land en daar gaat alles goed, behalve pkk geen terroristische aanslagen ? Dus de islam is niet per definitie slecht, het zijn de inwoners van conservatie landen die gevaarlijk zijn, als je de bijbel letterlijk interpreteert zit er ook erg veel geweld in. Is daardoor het christendom gevaarlijk nee toch?quote:Op vrijdag 24 september 2021 22:02 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Vast, er zijn altijd wel goeie voorbeelden te noemen, en ik hoop dat ik ongelijk heb hoor. Maar dat komt niet zo vaak voor.
Feit blijft dat er maar 1 echt gevaar voor de democratie bestaat in Nederland en dat is de islam, gematigd of niet. En al het gewauwel over zogenaamd opkomend white supremacy en extreem rechts is geneuzel in de marge vergeleken met dat oprechte, met grote regelmaat bewezen gevaar.
Ik zou er iets aan willen doen als ik moslim was, maar die moslims zijn op 1 hand na de vuurwerkramp te tellen helaas.
Alles goed in Turkije. Ik ben niet zo van "nu ga ik niet meer met je in discussie" maar als jij denkt dat alles goed gaat in turkije ben je ver heen. Vraag het eens aan een Erdogankritische journalist.quote:Op vrijdag 24 september 2021 22:12 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Turkije is een islamitische land en daar gaat alles goed, behalve pkk geen terroristische aanslagen ? Dus de islam is niet per definitie slecht, het zijn de inwoners van conservatie landen die gevaarlijk zijn, als je de bijbel letterlijk interpreteert zit er ook erg veel geweld in. Is daardoor het christendom gevaarlijk nee toch?
Mjah, kijk maar naar hoe de op de vlucht zijnde Bataclan terrorist opgevangen en schuilgehouden werd in in de moslimenclave die Molenbeek heet. Dat soort mensen moet je hier niet willen.quote:Op vrijdag 24 september 2021 21:50 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dat ligt er nogal aan of er ook naar gehandeld wordt lijkt me. Dat geldt voor de SGP-ers tenslotte ook.
Noem eens zo'n positieve trend, ik wed dat je het niet kunt.quote:Op vrijdag 24 september 2021 21:57 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Neuh, zo zwart-wit ligt het gelukkig niet. Er zijn genoeg positieve trends zichtbaar en samenleven wordt ook al op veel plekken gedaan. Alleen niet bij de doorsnee FOK!er die zit te huilen vanaf z'n zolderkamer.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |