ja ik wil wel graag iets kopen, maarja die markt hèquote:
Valt mee jaartje of 6/7 geloof ik.quote:Op maandag 13 september 2021 10:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar waarschijnlijk zit je daar dan al heel lang, als je woning nu in de huur gaat zou hij waarschijnlijk veel duurder zijn?
Ik heb ooit de boekhouding gedaan van iemand die ongeveer 100 euro huur betaalde voor een huis, zat daar al zeker 60 jaar. Na overlijden zou de nieuwe huurprijs waarschijnlijk 1200-1400 euro worden...
Tot 1994 gold het puntensysteem ook gewoon voor alle huurwoningen. Mogen ze van mij zo weer invoeren.quote:Op zondag 12 september 2021 17:38 schreef Tijger_m het volgende:
Limieten aan huur in de vrije sector is sowieso wel vreemd, hef dan gewoon de vrije sector helemaal op want anders is het gewoon een wassen neus om het vrije sector te noemen als de overheid exact bepaald voor welk bedrag het verhuurt mag worden. Overigens vind ik dat uitstekend, maak het maar een puntensysteem oid.
Dat is toch reteduur voor die omgeving...quote:Op maandag 13 september 2021 11:06 schreef Harvest89 het volgende:
Hier in Kerkrade zijn de appartementen ook rond de ¤600 huur per maand.
Rijtjeshuizen/eengezinswoningen zijn ongeveer ¤800 per maand.
Studiootjes/kamers zijn ¤350.
Niet echt, dat zijn ondertussen min of meer 'normale' prijzen geworden in Zuid-Limburg.quote:Op maandag 13 september 2021 12:24 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat is toch reteduur voor die omgeving...
Dat zijn de meeste afgestudeerden nu ook niet.quote:Op maandag 13 september 2021 11:58 schreef Bosbeetle het volgende:
Tja ik vind het protest ook wel terecht maar ik denk dat je wel goed moet kijken naar wat en hoe aan te pakken. En ik denk ook dat er wel wat in het wereldbeeld van mensen veranderd is. Er wordt tegenwoordig iets eenvoudiger van een bepaalde welvaart uitgegaan heb ik het idee. En onder jongeren heerst ook heel erg het idee dat het slechter hebben dan elke generatie voor hun, en inmiddels zit daar wel wat in maar tegelijk heeft ook altijd elke generatie het idee gehad dat ze het slechter hadden dan de generatie voor hun.
Toen ik klaar was met mijn studie was ik echt niet verbolgen dat ik niet direct een huis kon kopen.
Ja net zoals 8 ton nu normaal is in amsterdam. Wat is je punt met die post?quote:Op maandag 13 september 2021 12:25 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Niet echt, dat zijn ondertussen min of meer 'normale' prijzen geworden in Zuid-Limburg.
Dit zijn hier normale prijzen, en die zijn ook redelijk minimaal.quote:Op maandag 13 september 2021 12:24 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat is toch reteduur voor die omgeving...
Normale prijzen kunnen ook reteduur zijn.quote:Op maandag 13 september 2021 12:35 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dit zijn hier normale prijzen, en die zijn ook redelijk minimaal.
Hier zijn ook genoeg woningen die boven de ¤1000 huur per maand kosten. Maar die zijn wel iets ruimer dan een standaard rijtjeshuis of flatwoning.
Het is voor rijtjeshuizen net boven de sociale huurgrens van 750 euro. Als dit te duur voor vrije verhuur is, is de sociale huurgrens te hoog.quote:Op maandag 13 september 2021 12:24 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat is toch reteduur voor die omgeving...
Oh dat het veel te duur is ben ik met je eens.quote:Op maandag 13 september 2021 12:37 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Normale prijzen kunnen ook reteduur zijn.
Dit is een aantoonbaar feit, als eerste generatie sinds de oorlog. Dus alles wat je verder zegt is natuurlijk lariekoek.quote:Op maandag 13 september 2021 11:58 schreef Bosbeetle het volgende:
En onder jongeren heerst ook heel erg het idee dat het slechter hebben dan elke generatie voor hun
Die afgestudeerden moeten niet zo klagen dat ze hun halve salaris kwijt zijn aan een kleine studio waar met een beetje geluk nog een badkamer bij zitquote:Op maandag 13 september 2021 12:25 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat zijn de meeste afgestudeerden nu ook niet.
En dan schakelt de nieuwe huurder de huurcommissie in en heeft weer een gemaximaliseerde huur volgens het punten systeem.quote:Op maandag 13 september 2021 10:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar waarschijnlijk zit je daar dan al heel lang, als je woning nu in de huur gaat zou hij waarschijnlijk veel duurder zijn?
Dat hoeft dus helemaal niet. Als je ergens 20/30 jaar of nog langer huurt met een vaste huurprijs in je contract, huur je gewoon voor ver onder de marktwaarde. Dan gaat de huur na vertrek/overlijden dus gewoon omhoog.quote:Op maandag 13 september 2021 12:57 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En dan schakelt de nieuwe huurder de huurcommissie in en heeft weer een gemaximaliseerde huur volgens het punten systeem.
Verhuurders waarbij voor de xe maal terecht de huurcommissie wordt imgeschakeld zouden gewoon hun verhuurvergunningen moeten verliezen.
Veel van die 20 30 jaar huurders zijn volgens de politiek scheefhuurders geworden en hebben gewoon flinke verhogingen boven inflatieniveau gehad de afgelopen jaren. Of je hebt slapende verhuurders gehad die niets met wettelijke toegestane jaarlijkse verhoging hebben gedaan.quote:Op maandag 13 september 2021 13:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat hoeft dus helemaal niet. Als je ergens 20/30 jaar of nog langer huurt met een vaste huurprijs in je contract, huur je gewoon voor ver onder de marktwaarde. Dan gaat de huur na vertrek/overlijden dus gewoon omhoog.
Bij 6 jaar zal het inderdaad meevallen.
Slapende of bewust sociale verhuurders, niet elke verhuurder zal een huurder die al jaren huurt met grote huurverhogingen opzadelen. Ik ben ze in mijn accountantstijd in elk geval wel tegengekomen.quote:Op maandag 13 september 2021 13:19 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Veel van die 20 30 jaar huurders zijn volgens de politiek scheefhuurders geworden en hebben gewoon flinke verhogingen boven inflatieniveau gehad de afgelopen jaren. Of je hebt slapende verhuurders gehad die niets met wettelijke toegestane jaarlijkse verhoging hebben gedaan.
Bestaan die nog echt? Denk je dat die verhuurders in deze kapitalistische dogmatische maatschappij niet voor winstmaximalisatie gaan. Ik vermoed dat als ze nog bestaan het een minimaal aantal verhuurders zal betreffen.quote:Op maandag 13 september 2021 13:28 schreef Hanca het volgende:
[..]
Slapende of bewust sociale verhuurders, niet elke verhuurder zal een huurder die al jaren huurt met grote huurverhogingen opzadelen. Ik ben ze in mijn accountantstijd in elk geval wel tegengekomen.
Ja, die bestaan. Niet iedereen de toevallig wat huisjes heeft is een verschrikkelijk figuur.quote:Op maandag 13 september 2021 13:38 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Bestaan die nog echt? Denk je dat die verhuurders in deze kapitalistische dogmatische maatschappij niet voor winstmaximalisatie gaan. Ik vermoed dat als ze nog bestaan het een minimaal aantal verhuurders zal betreffen.
De wbv's moeten wel aan die verhogingen meedoen om hun verhuurdersheffingen te kunnen voldoen.
Maar zoals ik zei dat zullen er een minimaal aantal zijn. En de wbv's al helemaal niet meer vanwege de omstreden verhuurdersheffing.quote:Op maandag 13 september 2021 13:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, die bestaan. Niet iedereen de toevallig wat huisjes heeft is een verschrikkelijk figuur.
Bijkomende nadeel van deze lage rente is, dat ik merk in een gemiddelde Friese binnenstad, dat panden die normaliter groot genoeg zijn voor startende kopers, en zelfs voor startende gezinnen, nu gebruikt worden als te grote garagepanden voor de rijke binnenstadelite.quote:Op maandag 13 september 2021 12:55 schreef VoMy het volgende:
Zolang de rente zo laag blijft staan, wordt het gat tussen koper en huurder groter. Gevolg is dat iedereen wil kopen - je lost immers bijna alleen nog maar af en je bent niets kwijt aan rente, dus alles wat je erin stopt krijg je weer terug bij een eventuele verkoop - wat de prijs opdrijft, waardoor veel mensen 'eigen geld' nodig hebben. Dat maakt het ideaal voor beleggers om weer in panden te stappen - ook zij kunnen relatief goedkoop aan geld komen en de huizen vervolgens verhuren aan de groep die niet in staat is om te kopen - wat je slapend rijk maakt, en aan het einde verkoop je je huizen weer en heb je je geld terug + extra's.
Het probleem is helemaal niet dat er huizen verhuurd worden (dat wil je juist) en de oplossing is ook niet dat iedereen een koopwoning krijgt, maar de huizenprijzen stijgen zo hard en je hebt zoveel eigen geld (van je ouders) nodig, dat als je niet gekocht hebt, je de afstand tot de koopmarkt alleen maar ziet toenemen. Mensen die ergens in 2017 een huis hebben gekocht in een populair gebied - dat is ongeveer overal tegenwoordig - hebben vaak meer geld verdiend aan de waardestijging van hun huis dan ze met werken hebben gedaan.
Het bezitten van een woning moet minder voordelig worden gemaakt en het huren van een woning juist voordeliger. En niet met toeslagen, want dat geld stroomt regelrecht naar Bernard Junior. Erfpacht zou een goed sturingsmechanisme kunnen zijn, denk ik op het oog, ik heb er geen verstand van, of heel boos de ECB binnenwandelen en eisen dat ze de rente naar 3% trappen ipv de huidige 0%.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |