Meestal zo rond de 14 dagen, in het verleden waren stijgingen en dalingen in de besmettingen na die tijd zichtbaar.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:11 schreef Brad het volgende:
Weten de cijfermannetjes dit?
De stijging in de ziekenhuizen ijlt na op de besmettingen.
• Is nu te zien hoeveel dagen de instroom na-ijlt?
Ik denk dat dat nog iets te vroeg is, alle cijfers ijlen na. Pas over een dag of 10-14 kan je er iets van zeggen, de ervaring leert dat dan de meeste meldingen wel verwerkt zijn.quote:• Is er al een beetje te zien welk percentage van de besmettingen binnenkomt in de ziekenhuizen?
quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:11 schreef GereDathan het volgende:
Zoals verwacht zet de stijging door, nog geen zorgwekkende getallen. Maar leuk is anders. Gelukkig blijft de uitstroom ook goed op gang weer en ik verwacht dat de groep die nu instroomt (jongeren) ook een wat kortere ligduur heeft dan de oudere mensen.
Je mag me altijd bellen voor een peptjolk.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:19 schreef Cinderelladreamer het volgende:
Poeh nog niet zorgwekkend, evengoed wel spannend.....of eigenlijk is de rek er wel een beetje uit qua positiviteit bij mij dus hopelijk gaan vanaf vanmiddag de besmettingen dalen
Dank u, zal het onthoudenquote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:24 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Je mag me altijd bellen voor een peptjolk.
Het is natuurlijk ook lastig en risicovol om die eerste stappen te nemen. Mark en Hugo waren er maar wat trots op dat Nederland als een van de eerste die stappen durfden te nemen. Maar zoals zo vaak in deze pandemie, lijken andere landen, de UK in dit geval, daar weinig van te leren, en vooral te denken dat ze het zelf beter kunnen.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:02 schreef Brad het volgende:
[..]
Voor Nederland is het positief dat we kunnen kijken hoe het in Engeland gaat.
Voor Engeland is het wel lastiger positief te zijn, dus alle begrip. Ik ben ook wel verbaasd over de stappen die ze zetten. Het positieve daar vind ik dat de insteek is dat er als eerste land ter wereld een stap gezet wordt om te accepteren dat het virus zal blijven en dat je ooit een eerste stap moet zetten naar een normaal waarbij het virus als griepvirus rond gaat. Je kan niet iedereen blijven beschermen.
Ik merk ook in dit topic (en bij mijzelf) dat we heel erg voorzichtig geworden zijn, maar dat voorzichtige is wel iets wat moeilijker en moeilijker gaat. Dan is het handig om die eerste stappen te zetten als er nog wat begrip voor is. Al denk ik wel dat je die stap pas kan zetten als iedereen de kans heeft gehad te vaccineren, want het is niet eerlijk als jongeren nu long-covid klachten krijgen, terwijl ze geen kans hadden zich te wapenen.
Is niet echt positief hequote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:27 schreef Federer-fan het volgende:
Zijn er in dit topic trouwens mensen die in Limburg wonen en die nu last hebben van die ramp of er vlak bij zitten?
Nee, maar dan kunnen we ze een hart onder de riem steken. Als iemand hier gevaccineerd zou zijn en er veel last van zou hebben, meldt die dat hier ook. En als iemands vakantie of festival niet doorgaat ook.quote:
Ik schat een tien dagen na de dag van eerste klachten waarop iemand in het bestand van het RIVM geregistreerd staat. Eerde had ik 8 dagen genoemd, maar ik heb even opnieuw na de gegevens gekeken.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:11 schreef Brad het volgende:
Weten de cijfermannetjes dit?
De stijging in de ziekenhuizen ijlt na op de besmettingen.
• Is nu te zien hoeveel dagen de instroom na-ijlt?
• Is er al een beetje te zien welk percentage van de besmettingen binnenkomt in de ziekenhuizen?
Ik vind het lastig te interpreteren dit, hoe kom je aan die percentages? Want dat lijkt behoorlijk verschoven als ik de dagelijkse leeftijdcijfers van @Oliver23 bekijk. Daar zit je met name in de jonge groep veel meer registraties en opnames?quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:55 schreef simonblue het volgende:
[..]
Ik schat een tien dagen na de dag van eerste klachten waarop iemand in het bestand van het RIVM geregistreerd staat. Eerde had ik 8 dagen genoemd, maar ik heb even opnieuw na de gegevens gekeken.
Allereerst heb ik een schatting gemaakt hoeveel mensen in totaal in het ziekenhuis belanden. Hierbij ben ik van de volgende schattingen uit gegaan:
0,25% van de registraties in de leeftijd 0-20 jaar
0,25% van de registraties in de leeftijd 20-40 jaar
3,5% van de registraties in de leeftijd 40-60 jaar
11% van de registraties in de leeftijd 60-80 jaar
20% van de registraties in de leeftijd 80+
Als ik dan het aantal registraties op een bepaalde datum vermenigvuldig met deze percentages dan krijg ik:
[ afbeelding ]
Voor de 7 laatste dagen kunnen er nog registraties bij komen en kan dus het totaal nog veranderen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Besmettingcijfers dinsdag 1 t/m maandag 7 juni:
Daling t.o.v. week ervóór: 27,1%SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Besmettingcijfers dinsdag 15 t/m maandag 21 juni:
Daling t.o.v. week ervóór: 35,7 % (percentage positieve tests: 4,3)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Besmettingcijfers dinsdag 22 t/m maandag 28 juni:
Daling t.o.v. week ervóór: 27,9% (percentage positieve tests: 3,1)
dinsdag: 686
woensdag: 652
donderdag: 700
vrijdag: 641
zaterdag: 552
zondag: 498
maandag: 557
totaal: 4.286
Besmettingcijfers dinsdag 29 juni t/m maandag 5 juli:
Stijging t.o.v. week ervóór: 72,6% (percentage positieve tests: 4,5)
dinsdag: 538
woensdag: 634
donderdag: 825
vrijdag: 941
zaterdag: 1.125
zondag: 1.215
maandag: 1.519
totaal: 7.397
Besmettingcijfers dinsdag 6 t/m maandag 12 juli:
Stijging t.o.v. week ervóór: 525,3%
dinsdag: 2.209
woensdag: 3.646
donderdag: 5.431
vrijdag: 6.926
zaterdag: 10.283
zondag: 9.318
maandag: 8.441
totaal: 46.254
Besmettingcijfers dinsdag 13 t/m maandag 19 juli:
(Voorlopige) Wijziging t.o.v. week ervóór: + 122,5%
dinsdag: 7.821
woensdag: 10.426
donderdag: 10.976
vrijdag: 11.297
zaterdag:
zondag:
maandag:
totaal: 70.910 (Extrapolatie op basis van de weekcijfers tot nu toe:)
![]()
![]()
Vrees bewaarheid. Bah. Lastig om positief te blijven zo hoor.
Wat wel positief is en blijft is dat de groei eruit is en blijft. Maar het blijft zo ontzettend hoog, dat is balen.![]()
Misschien ga ik nu hele domme vragen stellen, maar hoe zit het nu precies:
- Het aantal besmettingen is weer ontzettend hoog. Daarmee zou je dan toch denken dat het virus als een gek rond zingt (wat het al 1,5 jaar doet) en mensen in hoger tempo antistoffen opbouwen. Of is dit niet hoe het werkt?
- Is het nu zo dat de mensen die nu in het ziekenhuis belandden nog niet volledig zijn gevaccineerd of niet zijn gevaccineerd? Of treffen de nieuwe opnames ook volledig gevaccineerde personen?Mee doen is belangrijker dan winnen!![]()
En het is lager dan gisteren. dus hopelijk zien we vanaf vandaag elke dag een daling.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:18 schreef GereDathan het volgende:
Vrees bewaarheid. Bah. Lastig om positief te blijven zo hoor.
Wat wel positief is en blijft is dat de groei eruit is en blijft. Maar het blijft zo ontzettend hoog, dat is balen.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Hopelijk is dit wel 1 van de laatste dagen, de maatregelen gingen bijna een week geleden in. Anders vrees ik toch echt dat we dinsdag een nieuwe perso gaan krijgen, al zou ik echt niet weten waar we in moeten grijpen. Alles wat ik heb gezien wijst erop dat het mis ging in de disco en op festivals. Die route is nu afgesloten voor het virus, dat moet zich verdimmele toch eens gaan laten zien ondertussen!![]()
Lager?quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:22 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
En het is lager dan gisteren. dus hopelijk zien we vanaf vandaag elke dag een daling.
donderdag: 10.976
vrijdag: 11.297
Of bedoel je het groeipercentage?![]()
Alsjeblieft niet nog een persco.....dan zakt bij half Nederland de moed in de schoenen volgens mijquote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:22 schreef GereDathan het volgende:
Hopelijk is dit wel 1 van de laatste dagen, de maatregelen gingen bijna een week geleden in. Anders vrees ik toch echt dat we dinsdag een nieuwe perso gaan krijgen, al zou ik echt niet weten waar we in moeten grijpen. Alles wat ik heb gezien wijst erop dat het mis ging in de disco en op festivals. Die route is nu afgesloten voor het virus, dat moet zich verdimmele toch eens gaan laten zien ondertussen!![]()
Wat mij betreft is dat inderdaad hoe het werk ./maar het laat wel zien dat er kennelijk heel veel mensen zijn zonder (voldoende) antistoffen.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:21 schreef dezomervoorbij het volgende:
Misschien ga ik nu hele domme vragen stellen, maar hoe zit het nu precies:
- Het aantal besmettingen is weer ontzettend hoog. Daarmee zou je dan toch denken dat het virus als een gek rond zingt (wat het al 1,5 jaar doet) en mensen in hoger tempo antistoffen opbouwen. Of is dit niet hoe het werkt?Volgens mij geldt voor de overgrote meerderheid niet dat ze minste een maand geleden volledig gevaccineerd waren. Want gevaccineerd zijn, is sowieso niet voldoende. Het vaccin heeft twee tot vier weken nodig om zijn werk te (laten) doen. en er zijn mensen bij wie het vaccine niet of niet goed genoeg werkt. Die kunnen in het ziekenhuis belanden.quote:- Is het nu zo dat de mensen die nu in het ziekenhuis belandden nog niet volledig zijn gevaccineerd of niet zijn gevaccineerd? Of treffen de nieuwe opnames ook volledig gevaccineerde personen?[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:21 schreef dezomervoorbij het volgende:
Misschien ga ik nu hele domme vragen stellen, maar hoe zit het nu precies:
- Het aantal besmettingen is weer ontzettend hoog. Daarmee zou je dan toch denken dat het virus als een gek rond zingt (wat het al 1,5 jaar doet) en mensen in hoger tempo antistoffen opbouwen. Of is dit niet hoe het werkt?
Het lijkt mij dat de mensen die nu besmet worden met de Deltavariant, ook antistoffen opbouwen tegen diezelfde Deltavariant. De antistoffen die men had opgebouwd met de Chinese en Britse variant blijken nauwelijks te beschermen tegen de Deltavariant.
- Is het nu zo dat de mensen die nu in het ziekenhuis belandden nog niet volledig zijn gevaccineerd of niet zijn gevaccineerd? Of treffen de nieuwe opnames ook volledig gevaccineerde personen?
Laatste percentages die ik voorbij zag komen was dat ruim 80% niet gevaccineerd was, 14% nog niet volledig gevaccineerd en slechts 6% volledig gevaccineerd.![]()
De reden dat ik het dacht, is dat het er gisteren volgens het Coronadashboard 11.363 waren. En dan was dit lager. Maar dat waren even appels met peren - sorry.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:23 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Lager?
donderdag: 10.976
vrijdag: 11.297
Of bedoel je het groeipercentage?
Ik kijk altijd naar het Coronadashboard, maar omdat het tegenwoordig vaak zo laat is, dacht ik 'Ik kijk bij de post van ons OMT-lid'.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Het positieve nieuws is dat hele volksstammen jongeren nu maar een prik Pfizer/Moderna nodig hebben om ook lekker te kunnen dansen
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!![]()
Absoluut, dat is 1 van de weinige echt goede dingen aan deze cijfers. Elke dag komen er 10.000 mensen bij die antistoffen gaan opbouwen. Langzaam zal de groep waarin het nu rondgaat ook verzadigd moeten raken, enerzijds door de besmettingen en anderzijds omdat er ook geprikt wordt in die groep.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:21 schreef dezomervoorbij het volgende:
Misschien ga ik nu hele domme vragen stellen, maar hoe zit het nu precies:
- Het aantal besmettingen is weer ontzettend hoog. Daarmee zou je dan toch denken dat het virus als een gek rond zingt (wat het al 1,5 jaar doet) en mensen in hoger tempo antistoffen opbouwen. Of is dit niet hoe het werkt?Zover ik nu weet zijn het met name ongevaccineerde mensen. Ongevaccineerde personen zijn voor mij personen die nog niet de 14 dagen na hun 2 prikken of 1 prik van Janssen zitten. Er komen wel volledig gevaccineerde mensen in de ziekenhuizen, maar dat zijn vooral oude mensen met ook andere problemen. De groep 40-70 lijkt goed buiten schot te blijven. Zie de cijfers van @Oliver23 hierover:quote:- Is het nu zo dat de mensen die nu in het ziekenhuis belandden nog niet volledig zijn gevaccineerd of niet zijn gevaccineerd? Of treffen de nieuwe opnames ook volledig gevaccineerde personen?![]()
En die wordt nu met 8 weken na de besmetting uitgesteldquote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:26 schreef TheVulture het volgende:
Het positieve nieuws is dat hele volksstammen jongeren nu maar een prik Pfizer/Moderna nodig hebben om ook lekker te kunnen dansen
Tap tap tap![]()
Thnx!quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:24 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Wat mij betreft is dat inderdaad hoe het werk ./maar het laat wel zien dat er kennelijk heel veel mensen zijn zonder (voldoende) antistoffen.
[..]
Volgens mij geldt voor de overgrote meerderheid niet dat ze minste een maand geleden volledig gevaccineerd waren. Want gevaccineerd zijn, is sowieso niet voldoende. Het vaccin heeft twee tot vier weken nodig om zijn werk te (laten) doen. en er zijn mensen bij wie het vaccine niet of niet goed genoeg werkt. Die kunnen in het ziekenhuis belanden.
Je hoort natuurlijk al 1,5 jaar niet anders dan dat er mensen besmet raken. Er zijn - zeker uit de eerste periode - ook veel mensen die besmet zijn geweest zonder dat dit is bevestigd.
Ik vind het wel beangstigend dat er dus nog steeds zoveel mensen gevoelig zijn voor dit virus en/of een kleine variant daarvan.Mee doen is belangrijker dan winnen!![]()
Jullie vriend heeft wat positief nieuws: het percentage positieve tests is gedaald, van 15,1 naar 14,5.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Klopt, gemiddeld beschermd het vaccin (Pfizer/Moderna) voor zo'n 94%. Met name mensen met problemen met het immuunsysteem hebben er moeite mee. Dat is niet zo gek, die mensen zouden ook geraakt worden door het "normale" griepvirus en daar mogelijk aan overlijden.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:24 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Volgens mij geldt voor de overgrote meerderheid niet dat ze minste een maand geleden volledig gevaccineerd waren. Want gevaccineerd zijn, is sowieso niet voldoende. Het vaccin heeft twee tot vier weken nodig om zijn werk te (laten) doen. en er zijn mensen bij wie het vaccine niet of niet goed genoeg werkt. Die kunnen in het ziekenhuis belanden.
Dat zie je ook wel goed terug in de ziekenhuiscijfers ondertussen. De groepen 0-40 en 70+ zit groei in, de groep 40-70 zijn veelal gevaccineerd met voldoende tijd na de vaccinatie. Daar zie je amper instroom de laatste tijd.![]()
Dat is zeker positief nieuws! Niet het getal, maar wel de situatie. Het aantal positieve testen is ruwweg gelijk gebleven, dat betekent dat er meer negatieve testen tegenover staan. Wat weer betekent dat de testcapaciteit steeds beter op orde komt weer.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:29 schreef Federer-fan het volgende:
Jullie vriend heeft wat positief nieuws: het percentage positieve tests is gedaald, van 15,1 naar 14,5.![]()
Ik denk dat je ook met een vaccin makkelijk besmet kan raken, het verschil is vooral dat dankzij het vaccin je immuunsysteem direct weet wat het moet doen. Het zal het virus nagenoeg direct onschadelijk maken. In een enkel geval, ongeveer 6% bij Pfizer/Moderna, wordt alsnog wat zieken. Maar tot op heden beschermen alle vaccins voor praktisch 100% tegen ziekenhuis/IC opname en overlijden.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:29 schreef dezomervoorbij het volgende:
[..]
Thnx!
Je hoort natuurlijk al 1,5 jaar niet anders dan dat er mensen besmet raken. Er zijn - zeker uit de eerste periode - ook veel mensen die besmet zijn geweest zonder dat dit is bevestigd.
Ik vind het wel beangstigend dat er dus nog steeds zoveel mensen gevoelig zijn voor dit virus en/of een kleine variant daarvan.![]()
Ik kwam voorheen uit op ongeveer 7 dagen tussen dag eerste symptomen en opname IC, en 8 dagen voor opname kliniek. Degenen die ernstig ziek worden, worden dat dus ook gemiddeld iets sneller.
Ongeveer 3% besmettingen kwam in de kliniek, ongeveer 0.5% op de IC en 0.85% overleed.
Die verhoudingen volgden elkaar vrij nauwgezet tot begin dit jaar. Sindsdien is het aantal doden relatief veel lager geworden, en ook het percentage opnames zakt behoorlijk. In de UK is het percentage opnames over het algemeen hoger, maar sinds januari gezakt van ~10% naar ~2%. Met dank aan de vaccins!
Ik heb de code nog wel, maar mijn databron heeft zijn github gearchiveerd sinds eind februari, dus ik moet het aanpassen naar een andere bron, en daar heb ik op dit moment geen tijd voor. Zal volgende week wel eens kijken, ben wel benieuwd eigenlijk hoeveel minder opnames en doden er op dit moment relatief zijn tov nov-jan.![]()
Ik heb hier gister voor de UK eens naar gekeken, omdat er in absolute aantallen meer mensen besmet raken die gevaccineerd zijn. Daar werd iemand beschouwd als gevaccineerd wanneer die 1 prik heeft gehad. In de groep boven 50 raakten gevaccineerde mensen besmet en 1267 ongevaccineerde. Maar op het moment van rapporteren had meer dan 95% van de mensen in die groep minstens 1 prik gehad.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:21 schreef dezomervoorbij het volgende:
Misschien ga ik nu hele domme vragen stellen, maar hoe zit het nu precies:
- Het aantal besmettingen is weer ontzettend hoog. Daarmee zou je dan toch denken dat het virus als een gek rond zingt (wat het al 1,5 jaar doet) en mensen in hoger tempo antistoffen opbouwen. Of is dit niet hoe het werkt?
- Is het nu zo dat de mensen die nu in het ziekenhuis belandden nog niet volledig zijn gevaccineerd of niet zijn gevaccineerd? Of treffen de nieuwe opnames ook volledig gevaccineerde personen?
Het bleek dat ongevaccineerde mensen relatief gezien 4x vaker besmet raken, 10 keer vaker een bezoek aan het ziekenhuis nodig hadden en 12x vaker minstens 1 nacht in het ziekenhuis moesten blijven.
Dus ja, het treft ook gevaccineerde mensen, maar wel veel minder.
Ik hoor hier in de UK nu overigens wel regelmatig van mensen die eerder dit jaar, of vorig jaar Covid hadden gehad en het nu weer hebben. Ook mensen die 1 of 2 keer zijn gevaccineerd en toch positief testen.
Een jonge vent die in maart/april een maand lang goed ziek was met Covid, in mei ergens een eerst vaccinatie kreeg, en nu weer positief teste. Maar, dit keer heeft ie nauwelijks ergens last van.![]()
Thnx voor de info.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:38 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik heb hier gister voor de UK eens naar gekeken, omdat er in absolute aantallen meer mensen besmet raken die gevaccineerd zijn. Daar werd iemand beschouwd als gevaccineerd wanneer die 1 prik heeft gehad. In de groep boven 50 raakten gevaccineerde mensen besmet en 1267 ongevaccineerde. Maar op het moment van rapporteren had meer dan 95% van de mensen in die groep minstens 1 prik gehad.
Het bleek dat ongevaccineerde mensen relatief gezien 4x vaker besmet raken, 10 keer vaker een bezoek aan het ziekenhuis nodig hadden en 12x vaker minstens 1 nacht in het ziekenhuis moesten blijven.
Dus ja, het treft ook gevaccineerde mensen, maar wel veel minder.
Ik hoor hier in de UK nu overigens wel regelmatig van mensen die eerder dit jaar, of vorig jaar Covid hadden gehad en het nu weer hebben. Ook mensen die 1 of 2 keer zijn gevaccineerd en toch positief testen.
Een jonge vent die in maart/april een maand lang goed ziek was met Covid, in mei ergens een eerst vaccinatie kreeg, en nu weer positief teste. Maar, dit keer heeft ie nauwelijks ergens last van.
Vooral die laatste zin is van belang natuurlijk.
Uiteindelijk draait het dan toch vooral om de ziekenhuisbedden. En om toekomstige varianten beheersbaar te krijgen.Mee doen is belangrijker dan winnen!![]()
De cijfers in mijn grafieken zijn een inschatting van de nieuwe opnames. De cijfers van @Oliver23 zijn de de getallen van de huidige bezetting als ik het goed heb. Het zou interessant zijn om ook de nieuwe opnames per leeftijdsgroep per dag te hebben.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:13 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Ik vind het lastig te interpreteren dit, hoe kom je aan die percentages? Want dat lijkt behoorlijk verschoven als ik de dagelijkse leeftijdcijfers van @:Oliver23 bekijk. Daar zit je met name in de jonge groep veel meer registraties en opnames?
Stichting NICE publiceert wel het aantal wekelijkse opnames per leeftijdsgroep. Die moet ik ook weer eens even nakijken.
Wat ik in mei heb gedaan is het aantal ziekenhuisopnames per leeftijdsgroep delen door het aantal besmettingen in de week daarvoor voor dezelfde leeftijdsgroep. Als er een week tussen besmetting en ziekenhuisopname zit of als er weinig veranderingen zijn van week tot week, dan geeft dit een goede indicatie van het percentage ziekenhuisopnames.
De leeftijdsgroepen zijn net iets anders dan in mijn grafiek. Omdat er veel meer besmettingen in de groep 10-30 jaar zijn dan in de groep 30-40 jaar, heb ik nu voor 0-20 en 20-40 jaar beide het cijfer uit bovenstaande grafiek voor 0-30 jaar gepakt: dus 0,25%
Voor de groep 60-70 jaar kwam ik in mei uit op ~8% en voor de groep 70-80 jaar op ~15% in de laatste week, daar heb ik 11% voor gepakt (ook omdat er volgens mij iets meer besmettingen in de groep 60-70 zijn dan in 70-80 jaar).
De registraties komen uit mijn andere grafiek (die ik zo weer zal plaatsen). Daar zie je bijvoorbeeld voor 6 juli ongeveer 6000 registraties in de groep 20-40 jaar, maar met 0,25% kans op ziekenhuis opnames zorgt dat dus voor slechts 15 opnames op 16 juli.![]()
Ja dat laatste daar draait het natuurlijk om. Een vaccin wil niet zeggen niet dat je helemaal niet ziek wordt, maar het voorkomt als het goed is wel dat je in het ziekenhuis belandt. Als je een paar dagen brak bent, dan is ermee te leven, lijkt me.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:38 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik heb hier gister voor de UK eens naar gekeken, omdat er in absolute aantallen meer mensen besmet raken die gevaccineerd zijn. Daar werd iemand beschouwd als gevaccineerd wanneer die 1 prik heeft gehad. In de groep boven 50 raakten gevaccineerde mensen besmet en 1267 ongevaccineerde. Maar op het moment van rapporteren had meer dan 95% van de mensen in die groep minstens 1 prik gehad.
Het bleek dat ongevaccineerde mensen relatief gezien 4x vaker besmet raken, 10 keer vaker een bezoek aan het ziekenhuis nodig hadden en 12x vaker minstens 1 nacht in het ziekenhuis moesten blijven.
Dus ja, het treft ook gevaccineerde mensen, maar wel veel minder.
Ik hoor hier in de UK nu overigens wel regelmatig van mensen die eerder dit jaar, of vorig jaar Covid hadden gehad en het nu weer hebben. Ook mensen die 1 of 2 keer zijn gevaccineerd en toch positief testen.
Een jonge vent die in maart/april een maand lang goed ziek was met Covid, in mei ergens een eerst vaccinatie kreeg, en nu weer positief teste. Maar, dit keer heeft ie nauwelijks ergens last van.Tap tap tap![]()
Mijn zus woont in noord Limburg, maar krijgt net een sms dat ze moet evacueren.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 14:27 schreef Federer-fan het volgende:
Zijn er in dit topic trouwens mensen die in Limburg wonen en die nu last hebben van die ramp of er vlak bij zitten?![]()
Ja, en ziek zijn, hoort - helaas - ook bij het leven. Vóór de coronatijd heb ik zelden mensen gehoord die echt bang waren dat ze griep kregen. En corona krijgen wanneer je gevaccineerd bent, zou vergelijkbaar moeten zijn met griep - al weet ik niet hoe groot de kans is op long covid. Het is heel vervelend, maar meestal ook niet meer dan dat.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:41 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ja dat laatste daar draait het natuurlijk om. Een vaccin wil niet zeggen niet dat je helemaal niet ziek wordt, maar het voorkomt als het goed is wel dat je in het ziekenhuis belandt. Als je een paar dagen brak bent, dan is ermee te leven, lijkt me.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Wat een operaties zijn dat allemaal zeg. In Duitsland ziet het er schokkend uit, met die verschoven/weggespoelde grond. Hopelijk blijft haar huis helemaal intact.quote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Mijn zus woont in noord Limburg, maar krijgt net een sms dat ze moet evacueren.[b]Op dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien![]()
Ik ben wel vaker brak na een soort van ziekte, als je biertjes wegtikken een ziekte mag noemenquote:Op vrijdag 16 juli 2021 15:41 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ja dat laatste daar draait het natuurlijk om. Een vaccin wil niet zeggen niet dat je helemaal niet ziek wordt, maar het voorkomt als het goed is wel dat je in het ziekenhuis belandt. Als je een paar dagen brak bent, dan is ermee te leven, lijkt me.![]()
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |