Maar hoe realistisch is dat van die 10%?quote:Op donderdag 8 juli 2021 17:09 schreef ludovico het volgende:
[..]
Wordt wat straks, mag de rente naar 10% en gaan mensen massaal problemen krijgen met huizen onder water of niet te betalen hypotheken als de rente wat stijgt.
Maarja als dat macro economisch effect gaat hebben zal dat weer wat afgezwakt worden... Scheelt weer dat die economische parameters elkaar wel een beetje in balans houden.
Nouja, gezien de economie enige mate van flexibiliteit kent en het onder aan de streep in een andere vorm gegoten uiteindelijk draait om reele rente en niet nominale rente.... Kan dat prima, maar dat gaat dan wel gepaard met gigantische inflatie.quote:Op donderdag 8 juli 2021 17:29 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
[..]
Maar hoe realistisch is dat van die 10%?
Dat gaat niet gebeurenquote:Op donderdag 8 juli 2021 17:29 schreef Mens-erger-je-niet het volgende:
[..]
Maar hoe realistisch is dat van die 10%?
quote:Eerst luidde die opdracht zo:
,,De Raad van Bestuur van de Europese Centrale Bank stelt zich tot doel de inflatie op middellange termijn onder, maar dicht bij 2% te houden."
En nu zo: ,,
De Raad van Bestuur is van oordeel dat prijsstabiliteit het best wordt gehandhaafd door een inflatie van twee procent op middellange termijn na te streven.
De committering van de Raad van Bestuur aan deze doelstelling is symmetrisch van aard."
"Is dat nieuw? Nee, eigenlijk niet"
Hier gebeuren twee dingen.
Eén: de gewenste inflatie ligt niet meer onder de 2% maar precies op de 2% - een kleine verhoging van het inflatiedoel.
Twee: nadrukkelijk voegt de ECB toe dat er gestreefd wordt naar een gemiddelde inflatie van 2%, dat is die symmetrie.
Als de gemiddelde prijsstijging een tijdje op 1% staat, mag die daarna ook een tijdje op 3% staan.
Is dat nieuw? Nee, eigenlijk niet. In 2011 zei vertrekkend ECB-president Jean-Claude Trichet al dat de centrale bank het de eerste twaalf jaar van de euro goed had gedaan omdat de inflatie 'gemiddeld 1,97%' was geweest.
Wat nu als een nieuwigheid wordt gepresenteerd, was in Trichets tijd normaal. Hij redeneerde al symmetrisch.
En toch kan deze koerswijziging impact hebben.
Financiële markten zijn gaan denken dat de inflatie voortdurend onder de 2% moest blijven.
Nu stellen ze wellicht hun verwachtingen bij omdat het expliciet gemiddeld 2% is geworden.
Vervolgens verschaft dat de 'duiven' in het ECB-bestuur de ruimte om veel langer ruim monetair beleid te voeren, door geld in de economie te pompen en de rente op 0% te houden.
Een beetje extra inflatie is nu niet zo erg meer.
Met deze nieuwe strategie zijn alle Frankfurt-watchers daar nu op voorbereid.
Gefeliciteerd! Tof dat het allemaal gelukt is. Die maanden gaan voorbij hoor. Ik wacht al sinds de helft van april en dat duurt nog een ruime maandquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:55 schreef Kreator het volgende:
Koopcontract getekend. Nu nog even drie maanden wachten.
Grappig dat daar dus gemikt werd op 20% van het inkomen en dat nibud advies inmiddels al 33% is. We doen net alsof het steeds beter gaat met "de economie" het kan niet minder gaan, want dan stort alles in... maar stiekem...quote:Op donderdag 8 juli 2021 14:26 schreef Ericr het volgende:
[ afbeelding ]
Uit de oude doos (1979). Toen huren nog relatief goedkoop was en gepleit werd voor ingrijpen op de huurmarkt.
Gefeliciteerdquote:Op donderdag 8 juli 2021 20:55 schreef Kreator het volgende:
Koopcontract getekend. Nu nog even drie maanden wachten.
Super Krea!quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:55 schreef Kreator het volgende:
Koopcontract getekend. Nu nog even drie maanden wachten.
Daar werd gemikt op minstens 20%quote:Op vrijdag 9 juli 2021 09:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Grappig dat daar dus gemikt werd op 20% van het inkomen en dat nibud advies inmiddels al 33% is. We doen net alsof het steeds beter gaat met "de economie" het kan niet minder gaan, want dan stort alles in... maar stiekem...
Maar dat gaf dus wel aan dat het veel voorkwam dat men minder dan 20% van het salaris betaalde voor huurwoningen. De oplossing van deze verhuurder is wel een grappige in plaats van scheefwonen tegengaan wilde hij meer huurquote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daar werd gemikt op minstens 20%
Dat is wat anders.
Plus dat jet om huurwoningen ging, waar toen de term "scheefwonen" nog niet bestond maar het al wel veelvuldig voorkwam.
De standaarden liggen hoger. Een jaren 60 of 70 woning uit die tijd wil je nu niet in wonen zonder dat deze gerenoveerd is. Dat geldt ook voor huurwoningen. Hogere standaarden maakt bouwen ook duurder wat je terugziet in de prijs die je betaalt per maand.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 09:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Grappig dat daar dus gemikt werd op 20% van het inkomen en dat nibud advies inmiddels al 33% is. We doen net alsof het steeds beter gaat met "de economie" het kan niet minder gaan, want dan stort alles in... maar stiekem...
Die 33% was het advies van het nibud als bovengrens denk ik.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:27 schreef Ericr het volgende:
[..]
De standaarden liggen hoger. Een jaren 60 of 70 woning uit die tijd wil je nu niet in wonen zonder dat deze gerenoveerd is. Dat geldt ook voor huurwoningen. Hogere standaarden maakt bouwen ook duurder wat je terugziet in de prijs die je betaalt per maand.
Weet trouwens niet waar die 33% vandaan komt. Het maximale percentage ligt op 27 a 28% bij de huidige rentes. Loopt wel iets op mocht de rente oplopen. Bij lagere inkomens ligt het overigens onder de 25%. Dat komt in de buurt van die 20% van 40 jaar terug.
https://www.nibud.nl/beroepsmatig/woonlasten-koopwoning/
De Excel op hun site geeft de maximale normen aan. En dan nog, dat geldt dan voor de hogere inkomens waar zo'n woonquote veel minder zal knellen dan bij een modaal inkomen waar iemand minder dan 25% van zijn inkomen kwijt mag zijn aan woonlasten.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Die 33% was het advies van het nibud als bovengrens denk ik.
gefeliciteerd!quote:Op donderdag 8 juli 2021 20:55 schreef Kreator het volgende:
Koopcontract getekend. Nu nog even drie maanden wachten.
quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:26 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik vraag me trouwens ook af hoeveel het overbieden en markt ophitsing plaats zou vinden als de media niet de hele tijd aangeeft dat er zo veel wordt over geboden.
Wat natuurlijk ook prima kan als je als echte FOK!ker netto ¤ 5.000 in de maand vangt.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Die 33% was het advies van het nibud als bovengrens denk ik.
Gelukkig ben ik geen echte FOK!ker ik heb gewoon een laag inkomen en kleine piemel.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat natuurlijk ook prima kan als je als echte FOK!ker netto ¤ 5.000 in de maand vangt.
Want als je dan ¤ 1.650 aan je hypotheek kwijt bent blijft er alsnog ¤ 3.350 over voor de rest.
En dat moet ruim voldoende zijn. Als dat niet voldoende is dan is er serieus wat mis met je uitgavenpatroon.
En dan kom je alsnog hetzelfde uit als met je huurlasten... althans daar lijkt het voor ons op aan te komen. En dat zonder de voordelen van huur, want die worden nog wel eens vergeten, namelijk dat je gewoon bij je verhuurder kunt aankloppen voor onderhoud/reparatie etc. (dat die dan vervolgens niets wil is wel kloterig vaak, maar het kost je in ieder geval niets, behalve tijd)quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:42 schreef Stepperoller het volgende:
[..]Mensen die actief op zoek zijn merken voortdurend dat het bieden op inschrijving is vanwege de tientallen biedingen en voor welk bedrag het huis dan uiteindelijk weggaat. Je hebt de media er niet voor nodig om besef te krijgen van wat er voor nodig is om kans te gaan maken.
In de maanden dat ik actief zocht merkte ik samen met de aankoopmakelaar gewoon hoe de prijzen per maand stegen in ons zoekgebied. En dat komt niet alleen door beleggers, maar door een grote groep mensen die bijv. net als ik een jaarlijks hard stijgende huur aftikken en die er met de huidige prijzen nog steeds vaak alleen al qua bruto maandlasten op vooruit gaan door een huis te kopen. Dus precies wat het briefje van Ericr beschrijft en juist omdat mensen wel heel erg kijken naar die maandlasten in verhouding tot hun inkomen.
Gelukkig heb je ook nog een vriendin die ook een inkomen heeft.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:49 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Gelukkig ben ik geen echte FOK!ker ik heb gewoon een laag inkomen en kleine piemel.
Gelukkig hoef ik haar inkomen niet mee te rekenen bij het zoeken naar een huis. En tevens heb ik hier al eerder tegen jou hier gezegd dat ik mijn vriendin hier bewust buiten beschouwing laat omdat zij het niet appricieert dat ik zaken over haar deel op FOK! dus zou je dat ook alsjeblieft willen doen?quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Gelukkig heb je ook nog een vriendin die ook een inkomen heeft.
Je vergelijkt op verkeerde gronden. Wat bouw je nu op dan? Niks en je bent afhankelijk van je verhuurder op het gebied van onderhoud.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
En dan kom je alsnog hetzelfde uit als met je huurlasten... althans daar lijkt het voor ons op aan te komen. En dat zonder de voordelen van huur, want die worden nog wel eens vergeten, namelijk dat je gewoon bij je verhuurder kunt aankloppen voor onderhoud/reparatie etc. (dat die dan vervolgens niets wil is wel kloterig vaak, maar het kost je in ieder geval niets, behalve tijd)
Niet helemaal, ik ben wel opzoek naar een huis dus ik snap het punt. Maar dat bij huur gooi je alleen maar geld weg dat ligt maar helemaal aan hoe je huurt. Bij een hypotheek gooi je namelijk ook geld weg, de rente die je betaald aan de bank. Als je huurt kun je prima (en zo doe ik het) het gedeelte dat je bij een hypotheek aan aflossing betaald op een spaarrekening zetten. Het nadeel daaraan is dat je er belasting over betaalt (en negatieve rente maar dat is bij mijn nog niet aan de orde als ik in de huidige corona snelheid doorspaar dan is dat pas over 3 jaar) en dat de inflatie je parten speelt, een koophuis is in dat geval alleen handiger omdat het waardevaster is. Maar tegenwoordig is de norm boven de taxatie waarde van het huis betalen en dan gaat die waardevastheid weer minder op, omdat (en dat is maar een mening) ik het idee heb dat men nu teveel betaald voor een woning.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 11:05 schreef Ericr het volgende:
[..]
Je vergelijkt op verkeerde gronden. Wat bouw je nu op dan? Niks en je bent afhankelijk van je verhuurder op het gebied van onderhoud.
Als je nu koopt. 30 jaar aflost en misschien over 30 jaar weer verkoopt heb je daarna genoeg geld om de rest van je leven alsnog te genieten van gratis huren. Als je nu blijft huren heb je over 30 jaar een veel hogere huur en kan je de rest van je leven nog veel meer betalen dan je nu doet.
Nee wij niet.... Jullie huursituatie is uitzonderlijk, dus niet door te trekken naar een ander.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 10:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
En dan kom je alsnog hetzelfde uit als met je huurlasten... althans daar lijkt het voor ons op aan te komen. En dat zonder de voordelen van huur, want die worden nog wel eens vergeten, namelijk dat je gewoon bij je verhuurder kunt aankloppen voor onderhoud/reparatie etc. (dat die dan vervolgens niets wil is wel kloterig vaak, maar het kost je in ieder geval niets, behalve tijd)
Ik ga er zeker niet van uit dat men maandlasten niet mee rekent, of niet aan "bepaalde" dingen denkenquote:Op vrijdag 9 juli 2021 11:31 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Nee wij niet.... Jullie huursituatie is uitzonderlijk, dus niet door te trekken naar een ander.
En waarom blijf je telkens verzinnen dat mensen aan bepaalde dingen niet zouden denken alleen maar omdat ze zich er niet als jij op blindstaren? Voor ons zijn die onderdeel geweest van de afweging en wat we maximaal wilden kwijt zijn aan maandlasten bij een koophuis (zoals velen hier volgens mij al jou hebben gemeld).
Hypotheekmaandlasten stijgen niet elk jaar gemiddeld genomen evenredig aan onze inkomens (relatief laag voor FOK!begrippen) zoals de huur dat doet. Voor ons is in vrijwel alle scenario's kopen gunstiger dan blijven huren. Het enige scenario waarin dat misschien niet zo is is een harde crash van de huizenprijzen op korte termijn én dat we uit elkaar gaan en de enige optie verkopen met restschuld is. Maar we hebben al back-up plannen om te voorkomen dat dat de enige optie is, dus dat is pas echt op het punt dat we samen met de mediator tot die conclusie komen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |