SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Slides van de EU die de WA uitleggen:
https://ec.europa.eu/comm(...)eement_explained.pdf
Nieuwe overeenkomst per 17/10/19 https://ec.europa.eu/comm(...)_nothern_ireland.pdfDe waarheid in iemands hoofd is vaak onbuigzamer dan het sterkste staal.
Ik dacht ik laat het open dan kan er ook niet geklaagd worden...quote:Op donderdag 17 juni 2021 22:54 schreef nixxx het volgende:
Mooie TT, je hebt er geen woorden meer voor?
Nu al? Die was net aangetreden. Wat is daar nu weer gebeurt, heeft hij ontdekt dat de aarde ouder is dan 6000 jaar?quote:
quote:Edwin Poots resigns as DUP leader after 21 days
Edwin Poots has resigned as leader of the Democratic Unionist party (DUP) after colleagues rebelled over a deal to revive the Northern Ireland assembly, triggering a new political crisis in the region.
Poots quit on Thursday night after just 21 days in the job, the latest drama in a leadership meltdown in Northern Ireland's biggest party that could sink the power-sharing assembly at Stormont.
The 55-year-old left an emergency meeting at the party's Belfast headquarters without addressing waiting media and later released a statement saying he had asked the party chairman to start an electoral process for a new leader.
"The party has asked me to remain in post until my successor is elected," said the statement. "This has been a difficult period for the party and the country and I have conveyed to the chairman my determination to do everything I can to ensure both unionism and Northern Ireland is able to move forward to a stronger place."
The humiliating fall throws into doubt a deal on Irish language legislation announced earlier on Thursday. The deal was designed to defuse a stalemate with Sinn Fin and allowed Poots's protege, Paul Givan, 39, to become Northern Ireland's youngest ever leader on Thursday.
https://www.theguardian.c(...)leader-after-21-days
Vind je van deze? Als je het niks vind sta ik open voor suggestiesquote:Op donderdag 17 juni 2021 23:06 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Ik dacht ik laat het open dan kan er ook niet geklaagd worden...![]()
Wellicht heeft Tijger nog een leuke titel voor dit deel.
Helemaal goedquote:Op donderdag 17 juni 2021 23:59 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Vind je van deze? Als je het niks vind sta ik open voor suggesties
Een blauwe safe seat plots naar de LibDems. Nou ja plots... Vorige maand bij de lokale verkiezingen wonnen de LibDems ook al daar.quote:Sarah Green takes formerly safe Buckinghamshire seat despite senior Tories’ canvassing
The Liberal Democrats have pulled off an extraordinary victory in the Buckinghamshire constituency of Chesham and Amersham, taking the formerly safe seat from the Tories in a byelection.
In a shock result, the Lib Dem Sarah Green secured 21,517 votes, leaving the Conservative Peter Fleet trailing with 13,489, and giving the Lib Dems a majority of 8,028.
The contest was called after the death of the local MP Cheryl Gillan, who had represented the constituency since 1992 and held it in 2019 with a majority of 16,223.
Buckinghamshire was wel opzienbarend maar tussentijdse verkiezingen tonen wel vaker een vreemde uitslag.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 09:58 schreef borisz het volgende:
https://www.theguardian.c(...)on-in-stunning-upset
[..]
Een blauwe safe seat plots naar de LibDems. Nou ja plots... Vorige maand bij de lokale verkiezingen wonnen de LibDems ook al daar.
Andere statistiek. Labour kreeg 1,6% van de stemmen. De laagste % ooit voor Labour bij een byelection.
Ze zijn het immers zelf die voor de Brexit gekozen hebben h.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 12:18 schreef Jaeger85 het volgende:
Wat zijn Britse boeren een stel makke schapen. Zowel Brexit en de Australische handelsovereenkomst zijn een ramp voor hen en ze laten helemaal niets van zich horen. In Nederland hadden de boeren de boel allang plat gelegd.
De Brexit die ze in hun hoofd hadden zitten. Niet deze realiteit. Dat was immers project fearquote:Op vrijdag 18 juni 2021 12:20 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ze zijn het immers zelf die voor de Brexit gekozen hebben h.
Dat is de essentie van het probleem, ja. En iedereen had ook nog eens zijn eigen variant in zijn hoofd zitten die ook nog eens naar believen wijzigde.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 12:25 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
De Brexit die ze in hun hoofd hadden zitten. Niet deze realiteit. Dat was immers project fear
Je doelt uiteraard op de Free 5 pound online bet?quote:Op vrijdag 18 juni 2021 18:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Samenvatting Britse politiek
[ afbeelding ]
Mijn schoonvader en schoonmoeder die Brits zijn hebben beiden voor Brexit gestemd en zeggen nu dat het toch niet zo'n goed idee was. Mijn vrouw doet er maar het zwijgen toe om de vrede binnen de familie te bewaren maar die is nog steeds witheet daarover.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 19:48 schreef Arnold_ het volgende:
"Hate to say we told you so, but we told you so!"
Toch bizar, dat je als ouders de stemt waardoor je eigen dochter. in grote problemen kan komen en zelfs (kleine kans) haar eigen familie/gezin kan verscheuren.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 20:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mijn schoonvader en schoonmoeder die Brits zijn hebben beiden voor Brexit gestemd en zeggen nu dat het toch niet zo'n goed idee was. Mijn vrouw doet er maar het zwijgen toe om de vrede binnen de familie te bewaren maar die is nog steeds witheet daarover.
quote:Nota bene, mijn vrouw heeft haar hele carriere feitelijk op kunnen bouwen omdat het VK in de EU zat en woont nu in Nederland waarvan mijn schoonouders zeggen dat het veel beter is dan het VK. Tja.
Dus ja, we zeggen geen "I told you so" maar we denken het wel.
Het is voor die oudere pro-Brexit Britten ook puur emotie, weinig rationeels.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 20:41 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Toch bizar, dat je als ouders de stemt waardoor je eigen dochter. in grote problemen kan komen en zelfs (kleine kans) haar eigen familie/gezin kan verscheuren.
[..]
Deelstaten?quote:Op vrijdag 18 juni 2021 22:09 schreef svann het volgende:
Toch raar eigenlijk dat we nu met het EK niet naar een Brits team kijken, maar naar Engeland versus Schotland.
De Duitsers sturen toch ook geen deelstaten?
Die Union heeft een wel wat USSR-trekjes: vertrekken mag niet, eigen parlement wordt overruled.
Ja, formeel.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 22:24 schreef capricia het volgende:
Deelstaten?
De UK bestaat uit landen. Een soort mini EU.
Ik vind je opmerking wel grappig, want dat zou betekenen dat de EU altijd de olympische spelen zouden winnen.![]()
Schotland zie ik zeker wel als een Belgi.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 22:35 schreef svann het volgende:
[..]
Ja, formeel.
Jij vindt de positie van Noord-Ierland, Wales en Schotland te vergelijken met die van Nederland, Belgi, Duitsland of Frankrijk?
Technisch wel maar in de praktijk is Engeland gewoon de baas, er is wat devolutie maar je kan niet echt van zelfbestuur spreken en als het om de knikkers gaat zoals met Brexit dan telt de stem van de andere landen ineens niet mee.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 22:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Deelstaten?
De UK bestaat uit landen. Een soort mini EU.
Ik vind je opmerking wel grappig, want dat zou betekenen dat de EU altijd de olympische spelen zouden winnen.![]()
Engeland is het Frankrijk van de UK.quote:Op zaterdag 19 juni 2021 00:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Technisch wel maar in de praktijk is Engeland gewoon de baas, er is wat devolutie maar je kan niet echt van zelfbestuur spreken en als het om de knikkers gaat zoals met Brexit dan telt de stem van de andere landen ineens niet mee.
Zou op zich niet zo'n heel vreemd idee zijn eigenlijk, denk dat de meeste mensen zich daar een stuk meer Europeaan door zouden voelen dan door bijv. de afschaffing van roamingkosten.quote:Op vrijdag 18 juni 2021 22:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Deelstaten?
De UK bestaat uit landen. Een soort mini EU.
Ik vind je opmerking wel grappig, want dat zou betekenen dat de EU altijd de olympische spelen zouden winnen.![]()
Op de OS is het overigens wel Team Britain en niet Engeland, Wales, Schotland en N-Ierlandquote:Op zaterdag 19 juni 2021 10:47 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Zou op zich niet zo'n heel vreemd idee zijn eigenlijk, denk dat de meeste mensen zich daar een stuk meer Europeaan door zouden voelen dan door bijv. de afschaffing van roamingkosten.
weet niet of dit ook echt de bedoeling is om mensen europeaan te laten voelen.quote:Op zaterdag 19 juni 2021 10:47 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Zou op zich niet zo'n heel vreemd idee zijn eigenlijk, denk dat de meeste mensen zich daar een stuk meer Europeaan door zouden voelen dan door bijv. de afschaffing van roamingkosten.
Zelfs nu hij geen speaker meer is spreekt hij nog netjes in Parliamentary Language. "It suffers from the disadvantage of being wrong."quote:Op zaterdag 19 juni 2021 22:54 schreef Zelva het volgende:
Bercow stapt midden in het seizoen over naar Labour. Kon niet meer door n deur met clubvoorzitter Johnson.
Een generatie? Rees-Mogg stelde dat het 50 jaar zou duren.quote:Op zondag 20 juni 2021 16:13 schreef Ulx het volgende:
Dat het even moeilijk zou worden was toch geaccepteerd? Over een generatie hebben ze weer meer en beter en goedkoper voedsel dankzij de brexit. Kwestie van geduld.
Niet alleen daar doet zich een tekort voor, ook voor de NHS is Brexit een ramp met EU personeel wat vertrokken is en vervanging die vanuit andere landen als India moet komen. Wat dan ineens op slot gaat omdat India een enorme covid uitbraak heeft, bijvoorbeeld.quote:Op zondag 20 juni 2021 16:06 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.thegrocer.co.(...)warns/657227.article
Er dreigen in het VK voedseltekorten en andere transportproblemen van onder andere voedsel omdat veel Europese chauffeurs tijdens de pandemie naar hun thuisland zijn vertrokken en nu door de Brexit geen nieuwe werkvergunning krijgen. Benieuwd hoe de Tories dit gaan tackelen. Het is een leuke spagaat, want meer immigratie is niet populair bij hun achterban, maar voedseltekorten al helemaal niet.
https://goodlawproject.org/update/vip-lane-companies-revealed/quote:Good Law Project is now able to reveal the names of six more companies awarded PPE contracts through the controversial’ VIP’ fast-track lane for associates of ministers and advisers. These six firms landed nearly half a billion pounds of public contracts – all without competition – and were uncovered in documents prised from Government in the course of our litigation:
Alles voor eigen/politiek belang. What’s new…quote:Op dinsdag 22 juni 2021 10:53 schreef Berkery het volgende:
Led By Donkeys fileert BJ nog maar een keer:
[ twitter ]
Als de deltavariant nou eenmaal sneller groeit in de samenleving dan de andere takken, groeit ie sneller. Daar valt intrinsiek niet heel veel tegen te beginnen. Het uitstellen van 'Freedom day' (sowieso een domme term) is ook meer voorzorg dan noodzaak volgens mij, het is niet alsof de ziekenhuizen weer vol aan het stromen zijn.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 10:53 schreef Berkery het volgende:
Led By Donkeys fileert BJ nog maar een keer:
[ twitter ]
Het was sowieso een dom idee om maanden van te voren al aan te kondigen dat alles weer open zou gaan op 21 juni. Dan heb ik meer begrip voor Rutte & co die nooit meer dan 3 weken vooruit kijken, maar dat is dan weer 'zwalkend beleid'.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 11:17 schreef VoMy het volgende:
[..]
Als de deltavariant nou eenmaal sneller groeit in de samenleving dan de andere takken, groeit ie sneller. Daar valt intrinsiek niet heel veel tegen te beginnen. Het uitstellen van 'Freedom day' (sowieso een domme term) is ook meer voorzorg dan noodzaak volgens mij, het is niet alsof de ziekenhuizen weer vol aan het stromen zijn.
quote:I’ve studied a lot of wars and disasters since a kid. I have had a strong sense since a teen of how fragile civilisation is.
Then I got involved in politics and like most people I assumed that people near the apex of power must be ‘serious’.
Then I discovered, bit by bit 1999-2001 that almost all of them are not just clueless, they aren’t even trying to figure things out or do things well and many of them are just totally fixated on status games in SW1, not helping people - and then I realised the system is so bad it’s hard to see how it cures itself.
That scared me a lot and still does and all experience since has confirmed this!
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Even gelachen, dank voor dit.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 13:19 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Europese Rekenkamer kraakt EU landbouwbeleid: https://www.nrc.nl/nieuws(...)dbouw-faalt-a4048191
Dankzij Brexit kunnen kunnen de Britten dit al een stuk beter doen: https://www.nrc.nl/nieuws(...)edselbeleid-a4023021
Een van de kwalijkste kanten van de EU: het landbouwbeleid. Een kwestie die laat zien dat het binaire denken hier rondom Brexit wat te simplistisch is.
Waar staat 'soms' in 'soms dragen subsidies bij aan uitstoot van broeikasgassen' bedoelen ze 'vrijwel altijd'.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 13:19 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Europese Rekenkamer kraakt EU landbouwbeleid: https://www.nrc.nl/nieuws(...)dbouw-faalt-a4048191
Dankzij Brexit kunnen kunnen de Britten dit al een stuk beter doen: https://www.nrc.nl/nieuws(...)edselbeleid-a4023021
Een van de kwalijkste kanten van de EU: het landbouwbeleid. Een kwestie die laat zien dat het binaire denken hier rondom Brexit wat te simplistisch is.
Dat is de eeuwige discussie natuurlijk, voor Nederland in de EU geldt dat zeker. Het hopelijk positieve aan deze situatie is dat het de EU onder druk zet tot verandering als men ziet dat, in dit geval, de Britse landbouw floreert.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 13:25 schreef Perrin het volgende:
Er is zeker genoeg te verbeteren aan de EU. Maar dat doe je van binnenuit ipv het kind met het badwater weg te gooien.
Overigens zijn de environmental policies in de UK ook verre van goed te noemen. Op dit moment wordt bijv nieuwe regelgeving voorgesteld voor reptielen en amfibien. Vrijwel alle soorten gaan al jaren hard achteruit, maar (nog) niet geregistreerd als 'endangered' of 'critically endangered', vooral omdat ze nog vrij breed verspreid voorkomen.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 13:19 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Europese Rekenkamer kraakt EU landbouwbeleid: https://www.nrc.nl/nieuws(...)dbouw-faalt-a4048191
Dankzij Brexit kunnen kunnen de Britten dit al een stuk beter doen: https://www.nrc.nl/nieuws(...)edselbeleid-a4023021
Een van de kwalijkste kanten van de EU: het landbouwbeleid. Een kwestie die laat zien dat het binaire denken hier rondom Brexit wat te simplistisch is.
Brexit wordt afgerekend op de beloftes die gedaan zijn door degenen die voorstander waren. Geen enkel van de toenmalige argumenten zijn uitgekomen. Niet een.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 13:19 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Europese Rekenkamer kraakt EU landbouwbeleid: https://www.nrc.nl/nieuws(...)dbouw-faalt-a4048191
Dankzij Brexit kunnen kunnen de Britten dit al een stuk beter doen: https://www.nrc.nl/nieuws(...)edselbeleid-a4023021
Een van de kwalijkste kanten van de EU: het landbouwbeleid. Een kwestie die laat zien dat het binaire denken hier rondom Brexit wat te simplistisch is.
Ook dit hele punt is simplistisch en binaire.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 14:39 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
Dat is de eeuwige discussie natuurlijk, voor Nederland in de EU geldt dat zeker. Het hopelijk positieve aan deze situatie is dat het de EU onder druk zet tot verandering als men ziet dat, in dit geval, de Britse landbouw floreert.
De conservatieven in het UK kunnen sowieso wat beter ideologie loslaten dan de conservatieven in veel andere landen (ik kan het vooral vergelijken met hun zusterpartij in Nederland, de VVD). Voorbeelden zijn dit landbouwbeleid, maar ook genoemde frisdranktaks en de redelijk ambitieuze CO2-doelen.
(Wat je alleen veel ziet, zeker ook bij progressief Nederland, is een soort van reflex dat alles rondom de Brexit slecht/xenofoob is. Dat is wat ik wat te simplistisch en binair vind.)
Precies, niet alleen de boeren maar ook voedsel van lagere kwaliteit en natuurlijk zal niet op de etiketten vermeld zijn dat het rundvlees in worsten, burgers, salades enzoverder uit Australi gemporteerd is.quote:Op dinsdag 22 juni 2021 14:48 schreef Tijger_m het volgende:
En de Australie deal verslechterd de situatie van Britse boeren. Iets wat de EU niet toestaat. Ook wel een puntje.
Zo'n vaart zal dat niet lopen:quote:Op donderdag 24 juni 2021 07:21 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.independent.c(...)harges-b1871484.html
Meer verwachte Brexit benefits
quote:Customers of O2 have been told they will be billed 3.50 for every gigabyte (GB) of data used above a new limit of 25GB, from August.
Half jaar geleden kondigden de mobiele providers echter nog trots aan dat dit niet zou gebeuren en alles bij het oude zou blijven. Dit is het begin van een stap in de andere richting. Lijkt me zeer sterk dat het hierbij blijft.quote:
Ben ik met je eens, maar ik vind het niet unfair dat ze een limiet stellen bij 25GB (hoewel er geen tijdseenheid bij staat).quote:Op donderdag 24 juni 2021 07:30 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Half jaar geleden kondigden de mobiele providers echter nog trots aan dat dit niet zou gebeuren en alles bij het oude zou blijven. Dit is het begin van een stap in de andere richting. Lijkt me zeer sterk dat het hierbij blijft.
Park run is er nog zo een. Huisartsen schrijven het zelfs voor om mensen meer te laten bewegen. Elke zaterdagochtend om 9:00 uur kun je in duizenden parken in de UK gratis een getimede 5kilometer lopen. Bij ons in de buurt waren er per-covid een stuk of 4, en bij elke doen een paar honderd man mee. Loop je er 50, 100, 250 of 500 dan krijg je een t-shrit.quote:Op donderdag 24 juni 2021 15:10 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)se-tv-voor-21-00-uur
Opnieuw een linkse maatregel doorgevoerd. De Britse conservatieven halen onze "liberalen" en "christendemocraten" links in.
Iedereen die wel eens een Brit gezien heeft weet dat het daar ook wel hard nodig is hahaha. Maar zonder dollen, WE zijn hier in Nederland natuurlijk ook in de aap gelogeerd met inderdaad de conservatieven van de VVD en de CDA'ers, die 'betutteling' roepen bij alles van algemeen nut zodat de onvermijdelijke kosten in de toekomst uit de klauwen lopen en ze dat af kunnen wentelen op privatiseringen en de ondermodalen.quote:Op donderdag 24 juni 2021 15:10 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)se-tv-voor-21-00-uur
Opnieuw een linkse maatregel doorgevoerd. De Britse conservatieven halen onze "liberalen" en "christendemocraten" links in.
Echte liberalen zijn natuurlijk per definitie tegen bovenstaande wetquote:Op donderdag 24 juni 2021 15:10 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)se-tv-voor-21-00-uur
Opnieuw een linkse maatregel doorgevoerd. De Britse conservatieven halen onze "liberalen" en "christendemocraten" links in.
De Tories zijn geen Liberalen en nooit geweest ook, dat zijn conservatieven. De Liberal Democrats party in het VK wel maar dat is voornamelijk in naamquote:Op donderdag 24 juni 2021 16:22 schreef Weird- het volgende:
[..]
Echte liberalen zijn natuurlijk per definitie tegen bovenstaande wet
Mooie inhammen hep ie. Zal wel een hele gelijkwaardige affaire zijn. Not.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 09:34 schreef Szura het volgende:
Matt is iets te druk in de weer met z’n Hancock
[ twitter ]
Hij is in ieder geval druk bezig in het dossier van de delta-variant.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 09:43 schreef VoMy het volgende:
[..]
Mooie inhammen hep ie. Zal wel een hele gelijkwaardige affaire zijn. Not.
Testen van de besmettelijkheid bij nauw contact.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 09:49 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Hij is in ieder geval druk bezig in het dossier van de delta-variant.
Wel opvallend dat dit net naar buiten komt in een week waarin Johnson onder vuur ligt door de tweets van Cummings. En ook toevallig dat het bij The Sun terecht komt.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 10:24 schreef VoMy het volgende:
Het is overigens deze:
https://www.thetimes.co.u(...)bbyist-pal-tppg75t5c
Vriendin die ie al kende vanuit de universiteit en als lobbyist werd aangesteld als PA - waar toen al vragen over waren, om andere redenen, namelijk dat ze lobbyist was. Het goede nieuws is dus dat ze misschien alleen maar is aangesteld om te batsen, niet als verlengstuk van bepaalde bedrijven. Hoewel het een het andere zeker niet uitsluit natuurlijk.
quote:Op vrijdag 25 juni 2021 11:16 schreef Korenfok het volgende:
Wat is dat toch met conservatieven en gebrek aan zelfcontrole en zo erg de behoefte om controle op te leggen aan een ander.
Nepotisme en corruptie is SOP bij Johnson en de Tories, daar valt niemand over. Miljoenen contracten voor donors en vriendjes? Geen probleem. Voorrang geven aan contracten voor donateurs een vriendjes? Geen probleem, maken we gewoon een speciale afdeling voor, 4 ton aan " donaties" innen van Noordzee olie maatschappijen net voordat je moet stemmen over contracten voor Noordzee olie maatschappijen? Go for it.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 13:51 schreef VoMy het volgende:
In a statement to The Sun, Matt Hancock said he was “very sorry” for breaching social distancing rules and asked for privacy for his family.
It comes after images were published appearing to show him passionately kissing his aide, Gina Coladangelo, on May 6.
At the time government guidance said two people from different households should remain socially distanced and not hug.
Hancock said:
I accept that I breached the social distancing guidance in these circumstances.
I have let people down and am very sorry.
I remain focused on working to get the country out of this pandemic, and would be grateful for privacy for my family on this personal matter.
Genot, gewoon aanblijven nadat je je minnares een jaar lang op je kantoor in dienst hebt genomen omdat de meeste aandacht gaat naar het feit dat je 'afstandsregels' overtreden zou hebben. Echt: BOEIEND.
Het gaat toch niet om een of andere stupide regel dat je afstand moet houden op kantoor tijdens het aanduwen van je PA, het gaat om het schaamteloze nepotisme, dat je als minister gewoon maar mensen uit je directe kring een baan toeschuift, niet omdat ze iets kunnen of essentieel zouden zijn, maar omdat je wat te doen wil hebben in de lunchpauzes.
Ja, en nu zie je dat de meeste aandacht uitgaat naar het feit dat hij de coronaregels overtrad. De coronaregels. Hij overtrad de coronaregels tijdens het zoenen. Want je mag niet zoenen op de werkplek want dat sta je te dicht bij elkaar, ofzo. Echt, daar lig je toch niet wakker van?quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nepotisme en corruptie is SOP bij Johnson en de Tories, daar valt niemand over. Miljoenen contracten voor donors en vriendjes? Geen probleem. Voorrang geven aan contracten voor donateurs een vriendjes? Geen probleem, maken we gewoon een speciale afdeling voor, 4 ton aan " donaties" innen van Noordzee olie maatschappijen net voordat je moet stemmen over contracten voor Noordzee olie maatschappijen? Go for it.
Zit jij ook zes maanden per jaar in de Spaanse zon?quote:Op donderdag 24 juni 2021 10:16 schreef Weird- het volgende:
[..]
Ben ik met je eens, maar ik vind het niet unfair dat ze een limiet stellen bij 25GB (hoewel er geen tijdseenheid bij staat).
Voor 25gb moet ik in Nederland ook goed m'n best doen
Dat dus. Dit is duidelijk het begin, maar geef het een paar jaar en je betaalt je scheel aan buitenlandse data als Brit.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:29 schreef Zelva het volgende:
[..]
Maar hier blijft het ook zeker niet bij. EE gaat al 2 pond per dag in rekening brengen.
Wat de vraag oproept wat de EU providers gaan doen met verblijf in het VK.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat dus. Dit is duidelijk het begin, maar geef het een paar jaar en je betaalt je scheel aan buitenlandse data als Brit.
De situatie bij Hancock thuis zal ook wel wat minder gezellie zijnquote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:39 schreef xpompompomx het volgende:
Leuke juffrouw verder, die Gina Coladangelo. Ik snap het wel.
Al zal het in dit gelukkige gezinnetje op het moment een stuk minder gezellig zijn:
[ afbeelding ]
Als hij er Coladangelo voor terug krijgt is hij er in het looks departement zeker niet op achteruit gegaan.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De situatie bij Hancock thuis zal ook wel wat minder gezellie zijn
quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:39 schreef xpompompomx het volgende:
Al zal het in dit gelukkige gezinnetje op het moment een stuk minder gezellig zijn:
Ik denk persoonlijk niet dat dit in een van beide gezinnen als een nieuwtje/verrassing is binnen gekomen eerlijk gezegd.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
De situatie bij Hancock thuis zal ook wel wat minder gezellie zijn
Zou niet bepaald de eerste keer zijn dat het wel een verrassing is. Maar als het publiek wordt dan bekoelen de relaties meestal verdomd snel want dan staan partners ineens in de schijnwerpers als bedrogenen. Dat vind helemaal niemand leuk.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 14:59 schreef VoMy het volgende:
[..]
[..]
Ik denk persoonlijk niet dat dit in een van beide gezinnen als een nieuwtje/verrassing is binnen gekomen eerlijk gezegd.
Natuurlijk blijft hij aan, je denkt toch niet dat de notoire schuinsmarcheerder en nepotistische BoJo hem om deze reden gaat wegsturenquote:Op vrijdag 25 juni 2021 13:51 schreef VoMy het volgende:
In a statement to The Sun, Matt Hancock said he was “very sorry” for breaching social distancing rules and asked for privacy for his family.
It comes after images were published appearing to show him passionately kissing his aide, Gina Coladangelo, on May 6.
At the time government guidance said two people from different households should remain socially distanced and not hug.
Hancock said:
I accept that I breached the social distancing guidance in these circumstances.
I have let people down and am very sorry.
I remain focused on working to get the country out of this pandemic, and would be grateful for privacy for my family on this personal matter.
Genot, gewoon aanblijven nadat je je minnares een jaar lang op je kantoor in dienst hebt genomen omdat de meeste aandacht gaat naar het feit dat je 'afstandsregels' overtreden zou hebben. Echt: BOEIEND.
Het gaat toch niet om een of andere stupide regel dat je afstand moet houden op kantoor tijdens het aanduwen van je PA, het gaat om het schaamteloze nepotisme, dat je als minister gewoon maar mensen uit je directe kring een baan toeschuift, niet omdat ze iets kunnen of essentieel zouden zijn, maar omdat je wat te doen wil hebben in de lunchpauzes.
Ja, ik denk dat dat vooral vervelend is, dat iedereen het dan weet van je man/vrouw. Maar dat het gebeurde, tsja. Best veel relaties die ook maar een beetje voortkabbelen voor de stabiliteit/kinderen/uitstraling/weet-ik-veel en waarbij dit soort dingen niet echt geheim worden gehouden voor de partner.quote:Op vrijdag 25 juni 2021 15:01 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Zou niet bepaald de eerste keer zijn dat het wel een verrassing is. Maar als het publiek wordt dan bekoelen de relaties meestal verdomd snel want dan staan partners ineens in de schijnwerpers als bedrogenen. Dat vind helemaal niemand leuk.
quote:The Irish government says new trading red tape explains a 2 billion plunge in the value of goods sales – 47.6 per cent in the first quarter of this year, compared with the start of 2020. The figures, published by Dublin, suggest its companies have switched to buying products directly from EU countries, rather than from across the Irish Sea.
quote:In 50 years’ time ... students will be writing essays on what on earth unionists were thinking when they went along with Brexit.
https://www.theguardian.c(...)are_AndroidApp_Otherquote:Sajid Javid appointed health secretary after Matt Hancock resigns
quote:Combat staff shortages by relaxing Brexit immigration rules, says CBI
The UK’s biggest business lobby group has called on the government to relax post-Brexit immigration rules to help companies struggling with staff shortages to hire more workers from overseas.
The Confederation of British Industry (CBI) said the government needed to immediately update its “shortage occupations list” to include several areas where employers are finding it difficult to recruit staff, including butchers, bricklayers and welders.
https://www.theguardian.c(...)ation-rules-says-cbi
Het argument "Anders is de Britse autoindustrie helemaal dood" is vermoedelijk het doorslaggevende puntquote:Op dinsdag 29 juni 2021 17:13 schreef Litpho het volgende:
Wat me verbaast aan de Nissan batterijfabriek in Sunderland is niet de waarschijnlijke overheidsbijdrage (de Duitse bijdrage aan een toekomstige Teslafabriek is groter), maar dat de Tories geld hebben uitgegeven aan iemand die geen Tory is.
Daarentegen is het feit dat oa. Duitsland het ook doet al wel direct een reden om het te schrappen van het lijstje met Brexit voordelen. En het argument “maar dan kunnen we groen gaan rijden” wordt door een paar scheepvrachtjes uit Australi ook wel onderuit geschoffeld.
quote:Belfast court dismisses legal challenge to Brexit Northern Ireland protocol
The high court in Belfast has thrown out a legal challenge to the Northern Ireland Brexit protocol.
The ruling is a setback for the applicants including the Democratic Unionist Party and a relief for UK and EU negotiators who are planning to announce a package of new arrangements later on Wednesday aimed at taking the heat out of the current dispute over Brexit checks on goods crossing the Irish Sea from Great Britain to Ireland.
Mr Justice Colton refused a judicial review, rejecting the argument of the Democratic Unionist party and others that the protocol breached the 1800 Acts of Union, declaring that “much constitutional water has passed under the bridge” since then.
Delivering the judgment, Colton agreed with the applicants that the Brexit Withdrawal Act conflicted with the 1800 Acts of Union, but he ruled that the latter legislation including the protocol overrode the provisions of the 200-year old law, as they in effect repealed part of the Acts of Union.
https://www.theguardian.c(...)ern-ireland-protocol
Mooi, denk ik. Alhoewel ik liever geen Brexit zie, maakt deze uitspraak het afhandelen van de Brexit wel makkelijker.quote:Op woensdag 30 juni 2021 13:41 schreef Tijger_m het volgende:
De DUP probeerde het via de rechter, de rechter zegt nee:
[..]
Brexit is gewoon een feit, de enige weg terug is nu Art 49 voor het VK. Dit soort geneuzel is alleen voor de buhne, de DUP weet dondersgoed dat ze zo'n zaak niet gaan winnen maar voor de achterban moeten ze wel.quote:Op woensdag 30 juni 2021 14:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Mooi, denk ik. Alhoewel ik liever geen Brexit zie, maakt deze uitspraak het afhandelen van de Brexit wel makkelijker.
Ik zou iets verwachten als "Our terrific victory in the Sausage War makes the evil EU crumble", maar het is eigenlijk best wel stil aan de overkant. Het helpt ook niet dat de High Court net heeft bepaald dat Brexit conflicteert met de Acts of Union en dat dat best mag. De vraag is wat eerder zal verkruimelen: de EU of het VK?quote:Nu ben ik natuurlijk heel benieuwd hoe ze dit weer zullen spinnen in het VK.
quote:Kinderen in het Verenigd Koninkrijk kunnen binnenkort zonder gummiberen van snoepfabrikant Haribo komen te zitten. De Duitse fabrikant waarschuwt dat het tekort aan vrachtwagenchauffeurs kan leiden tot problemen bij de levering van het welbekende snoepgoed, meldt het Britse boodschappenvakblad The Grocer dinsdag op basis van ingeziene stukken.
Bron: https://www.nu.nl/economi(...)wagenchauffeurs.html
Pfoe, dat is wel echt kantje boord.quote:Op vrijdag 2 juli 2021 12:01 schreef freako het volgende:
[ twitter ]
Daar komt Labour goed weg. Ondanks George Galloway die het met 22% veel beter deed dan verwacht, behoudt Labour toch de zetel. Het Hancock-effect?
De meeste kinderen in de UK zouden ook wel wat minder gummiberen moeten eten, dus op zich is dat niet zo erg.quote:Op vrijdag 2 juli 2021 11:59 schreef Litpho het volgende:
Ok, ik denk dat we nu veilig kunnen stellen dat de Brexit mislukt is.
[..]
Nu nog een chips en een fast food tekort en ze komen mischien ergensquote:Op vrijdag 2 juli 2021 13:13 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
De meeste kinderen in de UK zouden ook wel wat minder gummiberen moeten eten, dus op zich is dat niet zo erg.
De fastfoodketens een paar maanden dicht vorig jaar scheelde een boel troep op de straat ook. Ik zie alleen maar voordelen!quote:Op vrijdag 2 juli 2021 13:56 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nu nog een chips en een fast food tekort en ze komen mischien ergens
Troep op straat en langs de weg vind ik toch opvallend in het VK met name de hoeveelheden ervan. Als wij naar Wales rijden, en of we nu via Newcastle of Dover gaan, dan zie je dat echt overal, of het nu snelwegen of A wegen zijn. Ik vind dat best triest eigenlijk.quote:Op vrijdag 2 juli 2021 14:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
De fastfoodketens een paar maanden dicht vorig jaar scheelde een boel troep op de straat ook. Ik zie alleen maar voordelen!
Zeker. Troep, gaten, gedichte gaten en strookjes, het is een rommeltje. Het valt me ook altijd op dat er veel mensen met pech langs de weg staan.quote:Op vrijdag 2 juli 2021 14:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Troep op straat en langs de weg vind ik toch opvallend in het VK met name de hoeveelheden ervan. Als wij naar Wales rijden, en of we nu via Newcastle of Dover gaan, dan zie je dat echt overal, of het nu snelwegen of A wegen zijn. Ik vind dat best triest eigenlijk.
Oh, ja, lol, A wegen in Wales zijn helemaal een lappendekken van gedichte gaten (als ze dicht zijn), dat pech verhaal zie ik nu ook in Nederland trouwens, ik vermoed dat het te maken heeft met het feit dat auto's het laaste jaar te veel stilgestaan hebben mischien.quote:Op vrijdag 2 juli 2021 15:08 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Zeker. Troep, gaten, gedichte gaten en strookjes, het is een rommeltje. Het valt me ook altijd op dat er veel mensen met pech langs de weg staan.
Recent zijn ze wel met een test begonnen, waarbij ze afval kunnen traceren naar degene die het gekocht heeft.
De troep langs de weg en op stations heeft (voor een klein gedeelte) nog met de IRA te maken. Men is heel lang huiverig geweest om vuilnisbakken neer te zetten ivm de angst dat er bommen in geplaatst kunnen worden. Ik heb verschillende keren op een station gestaan en dat ik iets weg wilde gooien en dat er geen vuilnisbak te zien is.
Die koppen komen over als sensationalistisch wensdenken.quote:Op donderdag 1 juli 2021 20:45 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
Ik zou iets verwachten als "Our terrific victory in the Sausage War makes the evil EU crumble", maar het is eigenlijk best wel stil aan de overkant. Het helpt ook niet dat de High Court net heeft bepaald dat Brexit conflicteert met de Acts of Union en dat dat best mag. De vraag is wat eerder zal verkruimelen: de EU of het VK?
EU crumbles: France and Italy panic
EU unity crumbles
EU crumbles: France attacks Brussels
THE EU is set to crumble
Ja, Bruges Group is een "Think tank" met leden als Redwood, Duncan Smith, Hannan en Lamont. Kortom, allemaal harde kern ERG leden. Farage heeft ook nog wat betrokkenheid bij die groep.quote:Op zaterdag 3 juli 2021 13:58 schreef bedachtzaam het volgende:
Stukje propaganda in de Irish Times.
David Frost and Brandon Lewis: We must find a new balance in how the protocol is operated
[ twitter ]
Boris over braadworst.
[ twitter ]
This is what BJ and Frost agreed to, from the UK government itself at the time.
Nigel Dodds.
[ twitter ]
De bruges group namens wie Nigel lijkt te spreken, naar ik begrijp is dat de rijke elite, de ERG.
Moeten we hieruit opmaken dat er weerom gedonder is tussen de huidige regering en de ERG?
Brittania Unchained dus.quote:Op donderdag 8 juli 2021 12:20 schreef Jaeger85 het volgende:
De Britse regering erkent eindelijk het grote probleem door tekorten in de transportsector en denkt het op te lossen door de chauffeurs meer uren te laten draaien. Dat komt de verkeersveiligheid vast ten goede.
Nu slavernij verboden is, moeten we maar proberen zo dicht mogelijk daarbij in de buurt te komenquote:Op donderdag 8 juli 2021 12:20 schreef Jaeger85 het volgende:
De Britse regering erkent eindelijk het grote probleem door tekorten in de transportsector en denkt het op te lossen door de chauffeurs meer uren te laten draaien. Dat komt de verkeersveiligheid vast ten goede.
Ook het eerste waar ik aan dacht, gezien het een conservatieve regering betreft. wanneer omzet daalt en lonen stijgen is vaak niet een heel goede voorbode. Hoop dat UK gelijk heeft, want dan ook gelderland onafhankelijk....quote:Op donderdag 8 juli 2021 15:19 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nu slavernij verboden is, moeten we maar proberen zo dicht mogelijk daarbij in de buurt te komen
NeverEnding Story.quote:Downing St has rejected the EU's estimate of the UK's post-Brexit divorce bill after new figures put the total debt at 40.8bn.
Tunnel dicht bij elke te late termijn.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 20:31 schreef Arnold_ het volgende:
Brexit: Downing Street rejects EU's estimate of divorce bill
NeverEnding Story.
Het wordt echt tijd dat de EU zich veel harder gaat opstellen tegen die onbetrouwbare Britten.quote:Op vrijdag 9 juli 2021 20:31 schreef Arnold_ het volgende:
Brexit: Downing Street rejects EU's estimate of divorce bill
[..]
NeverEnding Story.
NI glipt door hun vingers weg. De vraag is in hoeverre het VK daar bewust voor gekozen heeft. Ze doen wel alsof het anders uitwerkt dan ze hadden gedacht maar echt iedereen zag dit 4 jaar geleden al aankomen. Iedereen, behalve brexit supporting unionists.quote:The protocol makes it harder for businesses in either part of Ireland to import goods from Great Britain.
Lord Frost said this was a problem as it showed Northern Ireland firms cannot use their first choice suppliers.
"I don't think it totally makes sense for us to encourage more of that development, rather than deal with the consequences of it," he told a House of Lords Committee.
Oh man, je kan het ook niet eens verzinnen, he?quote:Op zaterdag 17 juli 2021 16:14 schreef capricia het volgende:
En de volgende heeft corona.
[ twitter ]
En eerst nog weigeren h omdat de zogenaamd aan een ‘test’ zouden meedoen…. Echt elk uur wijzigen ze van gedachtes en regelsquote:Op zondag 18 juli 2021 13:27 schreef Tijger_m het volgende:
Freedom Day gaat beginnen met Johnson en Sunak in quarantaine.
U-turn as Boris Johnson and Rishi Sunak to self-isolate after criticismquote:En eerst nog weigeren h omdat de zogenaamd aan een ‘test’ zouden meedoen…. Echt elk uur wijzigen ze van gedachtes en regels
quote:Downing Street earlier confirmed Johnson and Sunak were part of a pilot scheme that allows certain people to have daily rapid flow tests instead of having to self-isolate.
The shadow health secretary, Jonathan Ashworth, said many people across the UK would be dismayed by the “special, exclusive rule” for Johnson and Sunak.
Johnson en Sunak hadden alleen maar close contact met Javaid gehad, geen positieve PCR test. En Johnson heeft bovendien al Corona gehad. Het grote probleem was dat mensen voor die proef met dagelijks testen random uitgekozen moesten worden. Dus dat Johnson daar zijn positie zou misbruiken om in die proef opgenomen te worden.quote:Op zondag 18 juli 2021 23:18 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Hoe hebben ze die test eigenlijk in gedachten? Iemand test positief op corona met een PCR-test en vervolgens test je diegene elke dag? En dan? Als hij positief is moet ie alsnog in isolatie? Of zo iemand mag gewoon zijn gang gaan en dan ga je vervolgens alle contacten testen?
Als hij uberhaupt erin opgenomen was, liegen is Johnson niet vreemd.quote:Op maandag 19 juli 2021 11:45 schreef nixxx het volgende:
[..]
Johnson en Sunak hadden alleen maar close contact met Javaid gehad, geen positieve PCR test. En Johnson heeft bovendien al Corona gehad. Het grote probleem was dat mensen voor die proef met dagelijks testen random uitgekozen moesten worden. Dus dat Johnson daar zijn positie zou misbruiken om in die proef opgenomen te worden.
Als het waar had kunnen zijn is het geen liegen meer, volgens Johnson (en velen met hem).quote:liegen is Johnson niet vreemd.
Een voordeel van Brexit, de grenzen zijn dichtquote:Op maandag 19 juli 2021 16:09 schreef Ulx het volgende:
Het enige wat kan gebeuren is dat je een enorm mutatielab creeert waardoor er een versie die nog gevaarlijker dan Delta is kan ontstaan, maar verder is het inderdaad een sympathiek idee.
Dat is inderdaad het risico, maar dat gaat gebeuren in elk land dat niet volledig gevaccineerd is maar wel vrijheden teruggeeft. Buiten de westerse wereld is er sowieso nauwelijks vaccinatie en binnen de westerse wereld zijn er genoeg landen met een (extreem) lage vaccinatiebereidheid.quote:Op maandag 19 juli 2021 16:09 schreef Ulx het volgende:
Het enige wat kan gebeuren is dat je een enorm mutatielab creeert waardoor er een versie die nog gevaarlijker dan Delta is kan ontstaan, maar verder is het inderdaad een sympathiek idee.
Het is natuurlijk wel een zeer stevige gok die eerder uit politiek opportunisme wordt genomen dan op basis van goed verstand.quote:Op maandag 19 juli 2021 16:44 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Dat is inderdaad het risico, maar dat gaat gebeuren in elk land dat niet volledig gevaccineerd is maar wel vrijheden teruggeeft. Buiten de westerse wereld is er sowieso nauwelijks vaccinatie en binnen de westerse wereld zijn er genoeg landen met een (extreem) lage vaccinatiebereidheid.
Dus dan die vrijheden maar blijven uitstellen? Laten we wel zijn, het perfecte moment gaat er nooit komen. Straks is het herfst en is je kans ook weer verkeken.
Johnson zegt simpelweg: zolang de gezondheidszorg het aan kan, ontnemen we geen vrijheden.
True, maar wat de delta variant nu vooral doet, is de opkomst van de beta variant, de zuid-afrikaanse variant die een stuk minder gevoelig is voor de vaccins, dwarsbomen.quote:Op maandag 19 juli 2021 16:09 schreef Ulx het volgende:
Het enige wat kan gebeuren is dat je een enorm mutatielab creeert waardoor er een versie die nog gevaarlijker dan Delta is kan ontstaan, maar verder is het inderdaad een sympathiek idee.
https://www.theguardian.c(...)group-microsoft-hackquote:UK and allies accuse Chinese state-backed group of Microsoft hack
British foreign secretary says Beijing will be held to account if it does not stop ‘systematic cyber sabotage’
Britain has joined with the US and other allies in formally accusing Chinese state-based hacking groups of being behind the exploitation of an estimated 250,000 Microsoft Exchange servers worldwide earlier this year.
The UK foreign secretary said the cyber-attack amounted to “a reckless but familiar pattern of behaviour”, in an announcement released on Monday.
Dominic Raab called on Beijing to “end this systematic cyber-sabotage” and said it “can expect to be held to account if it does not”, as the UK steps up complaints about Chinese hacking.
In early March, Microsoft released a patch to Exchange after discovering that hackers were stealing email communications from internet-facing systems running its business software.
At the time Microsoft said the hacking was conducted by a Chinese group called Hafnium but did not say whether it believed the Chinese state was behind it.
Last year, Microsoft accused hackers – including those from China – of attempting to snoop on individuals and groups involved with the 2020 US presidential election campaigns, “including people associated with the Joe Biden for president campaign”, as well as “prominent leaders in the international affairs community”. China’s foreign ministry spokesperson denied the allegations and said Microsoft “should not make accusations against China out of nothing”.
Monday’s announcement marks a formal attribution of responsibility by the west. Britain’s National Cyber Security Centre (NCSC), an arm of GCHQ, said it was “highly likely that Hafnium is associated with the Chinese state”.
It is believed the group is supported, sustained and directed by China’s powerful ministry of state security (MSS) and is part of a wider pattern of the ministry’s directed activity that also includes other specialist hacker groups.
Further announcements by other countries are expected shortly. Companies were advised to implement Microsoft patches if they had not already done so; 8% of firms had not done so by the end of March, according to Microsoft.
Downing Street said the UK would “consider our options” over what, if any, action to take in response.
Tom Tugendhat, who chairs the Commons foreign affairs committee, said the use of such cyber-attacks by China was “deeply concerning”.
He said: “We should be particularly alarmed by the NCSC’s judgment that it is ‘almost certain’ that the Chinese MSS was behind the attack on Finland’s parliament in 2020.
“This is an appalling demonstration of the reality of the kind of relationship Beijing is seeking. Win-win in Beijing means winning openly and, if not, trying to steal a victory.”
[..]
quote:The 45-year-old woman, who arrived in Britain as an 11-month-old baby and who has never left the country, said she has tried more than 100 times to get through to the Home Office-run helpline in the past three weeks, but has never been able to speak to an adviser.
“Employers rarely take the time to read through to the Home Office supporting guidance, that specifies the process for outstanding applications – instead they run out of patience. The hostile environment has created a culture of fear, where risk-averse employers are overreacting in their right to work checks.”
Al wat voorstukjes gezien, storm in een glas water of zal het consequenties gaan hebben?quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:21 schreef Hyperdude het volgende:
BBC 2 straks om 20.00 uur een uur lang interview met Dominic Cummings. Als je niks beters te doen hebt.
Sowieso geen consequenties, te grote meerderheid voor de Tories en de verkiezingen zijn nog jaren weg.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:29 schreef Adrie072 het volgende:
[..]
Al wat voorstukjes gezien, storm in een glas water of zal het consequenties gaan hebben?
Maar als in bijvoorbeeld sympathie, naar wil zal die na afloop vh interview gaan denk je?quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:48 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Sowieso geen consequenties, te grote meerderheid voor de Tories en de verkiezingen zijn nog jaren weg.
Tja.. het is niet alsof Cummings erg sympathiek is..quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:50 schreef Adrie072 het volgende:
[..]
Maar als in bijvoorbeeld sympathie, naar wil zal die na afloop vh interview gaan denk je?
Boris kan ongestraft iemand doodschieten op Fifth Avenue, dus mogelijke consequenties schat ik zero.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:29 schreef Adrie072 het volgende:
[..]
Al wat voorstukjes gezien, storm in een glas water of zal het consequenties gaan hebben?
Yuck!!!!!!!quote:
Yep, dat is hij zeker, hoe die met Johnson, net zo'n arrogant figuur, heeft kunnen samenwerken is mij een raadselquote:Op dinsdag 20 juli 2021 20:40 schreef Adrie072 het volgende:
Tis wel een arrogante basterd mijn inziens.
Lekker juistquote:Op dinsdag 20 juli 2021 20:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Yuck!!!!!!!
De Guinness gaat nog wel maar vinegar chips...bleh.
Verwacht je dat ze de rit helemaal uitzitten?quote:Op dinsdag 20 juli 2021 19:48 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Sowieso geen consequenties, te grote meerderheid voor de Tories en de verkiezingen zijn nog jaren weg.
In principe mogen vervroegde verkiezingen niet meer in VK, de Fixed Term Act is daarvoor in het leven geroepen. Het kan nog wel maar het is een stuk lastiger nu.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 22:21 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Verwacht je dat ze de rit helemaal uitzitten?
Ik verwacht eerlijk gezegd wel vervroegde verkiezingen nu ze ze het nog goed doen in de peilingen, dat kan over een paar jaar heel anders zijn door de gevolgen van brexit denk ik.
Ohh, dank je dat wist ik niet.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 22:23 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
In principe mogen vervroegde verkiezingen niet meer in VK, de Fixed Term Act is daarvoor in het leven geroepen. Het kan nog wel maar het is een stuk lastiger nu.
Die wet willen de Tories afschaffen.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 22:23 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
In principe mogen vervroegde verkiezingen niet meer in VK, de Fixed Term Act is daarvoor in het leven geroepen. Het kan nog wel maar het is een stuk lastiger nu.
Overigens was Matt Hancocks relatie met Gina Coladangelo ook strikt vertrouwelijk en wordt er inmiddels jacht gemaakt op de klokkenluiders: Homes raided in inquiry into Matt Hancock CCTV leakquote:De Britse regering wil de persvrijheid aan banden leggen. Journalisten die vertrouwelijke overheidsinformatie onthullen, riskeren voortaan veertien jaar cel, net als klokkenluiders en spionnen. Hoofdredacteuren spreken van een aanval op de onderzoeksjournalistiek. Er komen steeds meer zorgen over de autoritaire trekjes van de regering-Johnson.
Iedereen is natuurlijk geschokt.quote:Op donderdag 22 juli 2021 12:04 schreef Hyperdude het volgende:
Er schijnt ook een super-injunction te zijn mbt. tot de "alleged" scheiding van Gove en bijbehorende struggles/roddels.
Notedop, Johnson heeft iets getekend waarvan hij de reikwijdte en consequenties niet begreep en wil er nu vanaf.quote:
VdLeyen is wel een positieve toevoeging aan Team EU. Stuk beter dan die vage grijze mannetjes die er voorheen zaten.quote:
De Engelse ziekte om op random momenten verkiezingen uit te schrijven omdat dat beter uitkomt voor de alleenheerser van het moment. Flutdemocratie.quote:Op dinsdag 20 juli 2021 22:21 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Verwacht je dat ze de rit helemaal uitzitten?
Ik verwacht eerlijk gezegd wel vervroegde verkiezingen nu ze ze het nog goed doen in de peilingen, dat kan over een paar jaar heel anders zijn door de gevolgen van brexit denk ik.
Ik vind het ook nogal wat om iemand te bespieden met interne veiligheidscamera's en dan die beelden naar de pers te lekken. Dat is zo'n enorme schending van privacy, dan moeten er wel heel grote publieke belangen zijn om dat te rechtvaardigen.quote:Op donderdag 22 juli 2021 11:48 schreef Arnold_ het volgende:
Overigens was Matt Hancocks relatie met Gina Coladangelo ook strikt vertrouwelijk en wordt er inmiddels jacht gemaakt op de klokkenluiders: Homes raided in inquiry into Matt Hancock CCTV leak
Daar ben ik het zeker mee eens en normaal gesproken kan het me niet veel schelen wie wat met wie doet. Volgens mij gaat het erom dat Matt Hancock zijn eigen Corona regels overtrad terwijl de rest van het land zich in bochten moest wringen om zich daar wel aan te houden of anders boetes kreeg voorgeschoteld. Tevens werd zijn vriendin met overheidsgeld betaald voor 'advies' werk en daar zit wel een luchtje aan, ook al was het niet heel veel geld.quote:Op donderdag 22 juli 2021 21:31 schreef Heph844 het volgende:
dan moeten er wel heel grote publieke belangen zijn om dat te rechtvaardigen.
Dat is in het VK meestal geen ongelukje als dat soort beelden uitlekken.quote:Op donderdag 22 juli 2021 21:31 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ik vind het ook nogal wat om iemand te bespieden met interne veiligheidscamera's en dan die beelden naar de pers te lekken. Dat is zo'n enorme schending van privacy, dan moeten er wel heel grote publieke belangen zijn om dat te rechtvaardigen.
Doe je zoiets om een groot corruptieschandaal aan de kaak te stellen, dan kan ik me er misschien nog wat bij voorstellen. Maar dit was puur bedoeld om iemand kapot te maken. En dat is gelukt, maar imo niet meer dan terecht dat men dan achter het lek aangaat.
Achter het lek is wat anders dan achter de journalisten.quote:Op donderdag 22 juli 2021 21:31 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ik vind het ook nogal wat om iemand te bespieden met interne veiligheidscamera's en dan die beelden naar de pers te lekken. Dat is zo'n enorme schending van privacy, dan moeten er wel heel grote publieke belangen zijn om dat te rechtvaardigen.
Doe je zoiets om een groot corruptieschandaal aan de kaak te stellen, dan kan ik me er misschien nog wat bij voorstellen. Maar dit was puur bedoeld om iemand kapot te maken. En dat is gelukt, maar imo niet meer dan terecht dat men dan achter het lek aangaat.
klikquote:If VL had run things from 6/16 we'd have refused any checks in Irish Sea or to build anything on IRE land border. And we'd have pointed out GFA has fuck all to do with Brussels! IRE wd have been a bit messy but so what. It's a small problem relative to others
Ach ja, het is en blijft een gigantische lul die een weergaloos talent voor zelfoverschatting heeft.quote:
Schattig toch?quote:Vote Leave chief awarded 580k Covid deal after call from Dominic Cummings
Dominic Cummings personally called a former colleague on the Vote Leave Brexit campaign and asked if his company would work for the government on its response to the Covid pandemic, leading to the award of a 580,000 Cabinet Office contract with no competitive process.
In an email on 20 March 2020, Boris Johnson’s former chief adviser asked the most senior civil servant responsible for contracts to sign off the budget immediately, and that if “anybody in CABOFF [the Cabinet Office] whines”, to tell them Cummings had “ordered it” from the prime minister.
The company, Hanbury Strategy, was founded by Paul Stephenson shortly after the 2016 Brexit referendum, during which he worked alongside Cummings as the Vote Leave director of communications. Hanbury also worked for the Conservative party on the 2019 general election campaign, with Cummings and Ben Warner, a data specialist who worked for Vote Leave before becoming an adviser at No 10.
https://www.theguardian.c(...)rom-dominic-cummings
Inderdaad, vrij baan voor corruptiequote:Op donderdag 29 juli 2021 15:02 schreef Ulx het volgende:
Ze zijn eindelijk af van de dictatoriale Brusselse aanbestedingsregels.
Niet helemaal politiek, maar wellicht toch interessant.quote:Why is it Team GB and not Team UK?
In the run up to the Rio Olympics in 2016, Team GB actually put out a statement explaining the name for those who are curious.
It said: “The British Olympic Association (BOC) is the National Olympic Committee (NOC) for Great Britain and Northern Ireland, the Isle of Man, the Channel Islands and the UK Overseas Territories (including the Falkland Islands and Gibraltar).
“As such, neither ‘UK’ or ‘GB’ accurately describes the BOA’s remit nor would they be representative of all the territories that fall under the BOA’s jurisdiction.
“While the BOA has always sought to give recognition to the valuable contribution made by all territories within its jurisdiction and who contribute to our Olympic success, the International Olympic Committee has always recognised the team as ‘GBR’ since its inception in 1896.”
The statement goes on to explain that the BOA, which is a privately funded organisation, has to generate its own financial support to send any team to an Olympic Games, and with that in mind, “the ‘Team GB’ trading name and brand was decided to be the most appropriate for the Olympic identification of ‘GBR’”.
Do Northern Irish athletes compete for Team GB?
Athletes from Northern Ireland have the choice of representing either Team GB or Team Ireland, if they meet the representation and selection criteria laid out by British Athletics or Athletics Ireland, respectively.
An athlete from Northern Ireland can only represent one country, so they cannot compete for both teams.
This year, 31 competitors from Northern Ireland are taking part in the games, with six involved with Team GB and the remaining 25 choosing to represent Team Ireland.
Ook interessant, in Rugby Union is het Ierse team samengesteld uit speler uit de Republiek Ierland en uit Noord-Ierland, in de 6 nations speelt Ierland als een natie, ongeacht welk deel waarbij hoort. Ze spelen overigens ook altijd beide volksliederen maar de thuiswedstrijden zijn altijd in Dublinquote:Op zaterdag 31 juli 2021 09:44 schreef Arcee het volgende:
[..]
Niet helemaal politiek, maar wellicht toch interessant.
https://www.theguardian.c(...)igby-jones-elocutionquote:BBC’s Alex Scott ‘proud’ of working class accent after peer’s elocution jibe
Lord Digby Jones accuses Alex Scott of spoiling Olympics coverage by dropping her ‘g’s
The BBC presenter Alex Scott has said she is proud of her accent after she was criticised by a former minister who said she “needs elocution lessons” and “spoils” Olympics coverage.
Lord Digby Jones, a crossbench peer who served as a trade minister under Gordon Brown, hit out at the former Arsenal and England footballer in tweets on Friday night, in which he also criticised Sky News political editor Beth Rigby.
He wrote: “Enough! I can’t stand it any more! Alex Scott spoils a good presentational job on the BBC Olympics Team with her very noticeable inability to pronounce her ‘g’s at the end of a word. Competitors are NOT taking part, Alex, in the fencin, rowin, boxin, kayakin, weightliftin & swimmin.”
He added: “She’s hot on the heels of Beth Rigby at Sky … Can’t someone give these people elocution lessons?”
In response, Scott said: “I’m from a working-class family in east London, Poplar, Tower Hamlets and I am PROUD. Proud of the young girl who overcame obstacles, and proud of my accent! It’s me, it’s my journey, my grit.”
She added that tweets like Jones’s “just give me the energy to keep going”, adding: “See you tomorrow … live on BBC baby”.
Scott, who retired from international duty in 2017 after making 140 appearances for the England women’s football team and representing Team GB at the 2012 Olympics, was awarded an MBE for services to football.
[..]
https://www.bbc.com/news/uk-58042146quote:Carrie and Boris Johnson are expecting a second child, months after a miscarriage that left her "heartbroken".
The prime minister's wife, 33, announced the news on Instagram, saying she was hoping for a "rainbow baby" this Christmas.
She wrote that, while she felt "blessed to be pregnant again", she had also "felt like a bag of nerves".
Mrs Johnson gave birth to the couple's son Wilfred in April 2020.
The term "rainbow baby" is used for a child born after a miscarriage, stillbirth or neonatal death.
Zonde. Ik ben er meerdere keren geweest en het is mooi klein en rustig park zo'n beetje in het hart van Westminster.quote:Op zondag 1 augustus 2021 07:35 schreef crystal_meth het volgende:
De plannen voor het Holocaust Memorial in Victoria Tower Gardens zijn goedgekeurd door de minister.
Holocaust memorial at Westminster gets government go-ahead after rejection overturned
Zie eerder:
POL / [Britse politiek] #116: Don't mention the border!
Army on standby to stock Britain's shelves (Daily Mail)quote:Army HGV drivers put on standby to relieve Britain's chronic shortage of truckers and food. It is understood the action plan will be carried out under the banner of Operation Rescript, the British military's ongoing response to Covid.
https://www.theguardian.c(...)xpelled-labour-partyquote:The former shadow chancellor John McDonnell tweeted: “To expel such a fine socialist who has done so much to further the cause of socialism is a disgrace. Ken’s films have exposed the inequalities in our society, have given us hope for change & inspired us to fight back. I send my solidarity to my friend and comrade.”
Corbyn was suspended from the party in October last year for saying the problem of antisemitism within Labour was “dramatically overstated for political reasons” by opponents and the media. A disciplinary panel of the NEC lifted the suspension the following month after he issued a conciliatory statement but Starmer refused to restore the whip to Corbyn.
Howard Beckett, a member of the NEC, was suspended from the party in May after he called for the home secretary, Priti Patel, to be deported on Twitter.
A Labour spokesperson said: “We are not going to comment on individual cases. As previously reported, the NEC took the decision to proscribe a number of organisations at its last meeting.”
Net zoiets als dit? https://nos.nl/artikel/23(...)-bestaat-niet-langerquote:Op dinsdag 17 augustus 2021 13:24 schreef TjjWester het volgende:
Ik las dat per september de landcode GB veranderd in UK, wat is de achtergrond daarvan??
GB is zonder NI enzo, UK met. De wijziging Holland -> The Netherlands is ook een goede geweest, Holland slaat nergens op om als landsnaam te voeren.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 15:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Net zoiets als dit? https://nos.nl/artikel/23(...)-bestaat-niet-langer
Soms hebben regeringen nou eenmaal een vreemde drang om dingen te veranderen...
Sowieso extreem raar dat ze zo lang "GB" hebben gevoerd. Zelfs nog op de Olympische Spelen in Tokio dit jaar was het "TeamGB", ondanks dat er wel degelijk Noord-Ieren meededen.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 16:06 schreef VoMy het volgende:
[..]
GB is zonder NI enzo, UK met. De wijziging Holland -> The Netherlands is ook een goede geweest, Holland slaat nergens op om als landsnaam te voeren.
Bijzonder dat er in Noord-Ierland nog altijd mensen bij het VK willen horen als je ziet hoe weinig waardering je er voor terug krijgtquote:Op dinsdag 17 augustus 2021 16:08 schreef Tijn het volgende:
[..]
Sowieso extreem raar dat ze zo lang "GB" hebben gevoerd. Zelfs nog op de Olympische Spelen in Tokio dit jaar was het "TeamGB", ondanks dat er wel degelijk Noord-Ieren meededen.
Dat wordt met de dag minderquote:Op dinsdag 17 augustus 2021 16:09 schreef VoMy het volgende:
[..]
Bijzonder dat er in Noord-Ierland nog altijd mensen bij het VK willen horen als je ziet hoe weinig waardering je er voor terug krijgt
Iedereen op dat eiland gedwongen vegetarir maken. Pak je direct de klimaatdoelen mee.quote:Op vrijdag 20 augustus 2021 19:30 schreef Arnold_ het volgende:
Naast vis zijn er nu nog twee Brexit winnaars bekendgemaakt:
1) Christmas Turkeys: Not enough turkeys for Christmas due to Brexit, poultry producers warn
2) Peri Peri chicken: Chicken industry blames Brexit for Nando's closures as supplies face chaos
Kunnen ze tax-free extremisten tussen Birmingham en Kabul verhandelen ...quote:Op woensdag 18 augustus 2021 15:16 schreef Ulx het volgende:
Heeft het VK al een handelsdeal met de Taliban gesloten? Dat zou dan toch wel weer een succes voor Boris genoemd kunnen worden.
Grote voedselverwerkers zijn het uitschot onder de werkgevers.. Als ze meer werknemers willen, moeten ze maar hogere salarissen bieden.quote:
moet er ook meer inkomsten komen. Echter is dat ook ernstig naar beneden. Dit is niet een win win situatie maar juist een verlies situatie. Door verlies export en i nkomsten minder omzet, als lonen ook nog steigen krijg je dus verlies of extreme inflatie.quote:Op maandag 23 augustus 2021 15:09 schreef VoMy het volgende:
[..]
Grote voedselverwerkers zijn het uitschot onder de werkgevers.. Als ze meer werknemers willen, moeten ze maar hogere salarissen bieden.
Ik zou dit dus echt eng vinden. Als je voor je gezin moet zorgen en er valt gewoon steeds minder voedsel te kopen. En wat er is, wordt ook al duurder.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 18:03 schreef Jaeger85 het volgende:
De gevolgen van de logistieke problemen veroorzaakt door Brexit en de pandemie neem steeds verder toe in het VK.
De voorraad in supermarkten is op het laagste punt sinds 1983
https://www.newstatesman.(...)est-level-stock-1983
En voedseltekorten bedreigen Kerstmis viering
https://www.independent.c(...)tm_source=reddit.com
Ze wilden vrijheid proeven. Eet smakelijk.quote:Op donderdag 26 augustus 2021 18:03 schreef Jaeger85 het volgende:
De gevolgen van de logistieke problemen veroorzaakt door Brexit en de pandemie neem steeds verder toe in het VK.
De voorraad in supermarkten is op het laagste punt sinds 1983
https://www.newstatesman.(...)est-level-stock-1983
En voedseltekorten bedreigen Kerstmis viering
https://www.independent.c(...)tm_source=reddit.com
Goed verdienmodel.quote:The Association of Independent Meat Suppliers told the BBC the industry had about 14,000 job vacancies currently.
https://www.thejournal.ie(...)021/#comment-9776425quote:Wetherspoon spokesman Eddie Gershon said: “We are experiencing some supply problems with both Carling and Coors, which means that some pubs do not have the products available.
Niet zo erg.quote:Op woensdag 1 september 2021 15:24 schreef Ulx het volgende:
Vertragingen in de bevoorrading van pubs. Bier komt niet aan.
[..]
https://www.thejournal.ie(...)021/#comment-9776425
Je weet wat Wetherspoons is, he? Daar komt men vooral voor het goedkope bierquote:Op woensdag 1 september 2021 18:54 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Niet zo erg.
Coors of Carling drink je alleen als alle andere alcoholische versnaperingen op zijn.
En je een drankprobleem hebt.
Wat hij het liefste zit is dat hun verblijf verbonden wordt aan het hebben van werk. Dan kan hij dat personeel schofterig behandelen want zodra ze hun baan verliezen worden ze het land uit gedeporteerd.quote:Op woensdag 1 september 2021 20:16 schreef Berkery het volgende:
De eigenaar van Wetherspoons is een van de grootste Brexit-Jehovah's, op veel sympathie hoeft ie niet te rekenen. Een maand of wat geleden jammerde hij ook al dat hij geen personeel meer kon vinden, dat kwam vooral door Covid-19, maar hij opperde dat de regering het EU burgers makkelijker moest maken om in de UK te werken.
Daar begon hij al meteen over nadat Brexit een feit was en voor covid de ronde deed, want Wetherspoons heeft gewoon heel veel Polen en andere EU burgers in dienst en velen vertrokken uit het VK en er kwamen vrijwel geen vervangers meer naar het VK.quote:Op woensdag 1 september 2021 20:16 schreef Berkery het volgende:
De eigenaar van Wetherspoons is een van de grootste Brexit-Jehovah's, op veel sympathie hoeft ie niet te rekenen. Een maand of wat geleden jammerde hij ook al dat hij geen personeel meer kon vinden, dat kwam vooral door Covid-19, maar hij opperde dat de regering het EU burgers makkelijker moest maken om in de UK te werken.
https://www.dailymail.co.(...)der-bureaucracy.htmlquote:MAIL ON SUNDAY COMMENT: Let's unite with the EU to crush the curse of border bureaucracy
Dat doet me denken aan Yes, Minister.quote:Op woensdag 1 september 2021 23:09 schreef Litpho het volgende:
Nog even over die belofte van Boris om 48 nieuwe ziekenhuizen te bouwen... wat als we gewoon de definitie van "nieuw ziekenhuis" aanpassen?
https://nursingnotes.co.u(...)spital-demands-dhsc/
Weet iemand wat de reden is waarom veel spullen uit Azi sinds dit jaar rechtsreeks naar het VK gaan terwijl dat eerder blijkbaar Nederland was?quote:NOS NIEUWS • ECONOMIE • VANDAAG, 00:09
Nederland importeert voor meer geld aan goederen uit VK
Nederland heeft in de eerste helft van dit jaar voor ruim 11 miljard euro aan goederen gemporteerd uit het Verenigd Koninkrijk. Dat is 14 procent meer dan een jaar eerder, heeft het CBS becijferd.
De stijging komt onder meer doordat olie en gas duurder zijn geworden. Mogelijk speelt ook de gewijzigde handelsrelatie tussen de Britten en de Europese Unie mee, zegt het CBS. Maar wat precies de invloed is van de brexit-overeenkomst, die op 1 januari van dit jaar is ingegaan, is volgens het instituut moeilijk te zeggen.
Veel spullen zoals computers en kleding, die vaak in Azi worden geproduceerd, gaan sinds begin dit jaar in ieder geval rechtstreeks naar het Verenigd Koninkrijk, terwijl ze eerder vaak via Nederland werden verscheept. Een deel van die producten importeert Nederland nu uit het Verenigd Koninkrijk. Daardoor is bijvoorbeeld ook de invoer van kunststof en (medische) instrumenten en apparaten flink toegenomen, met bedragen rond de 200 miljoen euro.
Nog niet op niveau 2019
Niet van alle producten nam de importwaarde overigens toe. Nederland haalde in het eerste halfjaar van 2021 bijvoorbeeld minder geneesmiddelen, computerchips, groenten en fruit uit het Verenigd Koninkrijk.
De waarde van de import uit het land is nog niet op het niveau van 2019, ondanks de stijging ten opzichte van een jaar geleden. Het CBS noemt in dit verband onder meer de invloed van corona en de fluctuerende olieprijzen. In 2019 kostte een vat ruwe olie meer dan in 2020.
https://nos.nl/artikel/23(...)-aan-goederen-uit-vk
Voorheen was Rotterdam handiger voor bulkvervoer (het Verenigd Koninkrijk heeft geen haven op dergelijke schaal), maar niet handig genoeg om de extra third country red tape goed te maken. Vermoedelijk.quote:Weet iemand wat de reden is waarom veel spullen uit Azi sinds dit jaar rechtsreeks naar het VK gaan terwijl dat eerder blijkbaar Nederland was?
Ja. Papierwerk. Als je eerst naar Rotterdam gaat dan moet je goederen de EU binnenbrengen, inklaren en dan pas kan je ze naar het VK verschepen, dat zijn extra kosten en tijd. Voorheen was het een handeling.quote:Op donderdag 2 september 2021 19:00 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Weet iemand wat de reden is waarom veel spullen uit Azi sinds dit jaar rechtsreeks naar het VK gaan terwijl dat eerder blijkbaar Nederland was?
Even voor de goede orde. Voor 2021 werden Aziatische spulletjes eerst naar Nederland verscheept en vanuit daar naar de rest van Europa waaronder het VK. Maar in 2021 gaan die spullen veelal eerst naar het VK en vanuit daar naar de andere Europese landen waaronder Nederland. Die verandering heeft er voor gezorgd dat Nederland in 2021 dus meer importeert uit het VK dan in 2020. En de reden daarvoor is dat de 2021 route minder bureaucratisch is. Dat hebben de Britten dan goed geregeld.quote:Op vrijdag 3 september 2021 00:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja. Papierwerk. Als je eerst naar Rotterdam gaat dan moet je goederen de EU binnenbrengen, inklaren en dan pas kan je ze naar het VK verschepen, dat zijn extra kosten en tijd. Voorheen was het een handeling.
Er zijn niet meer spullen verkocht, maar juist minder alleen duurder. tten tweede is jou redering erg onlogisch. waarom eerst in UK importeren en dan pas eu en daarvoor direct eu en dan pas uk. dus waarom zou dit efficienter zijn?quote:Op vrijdag 3 september 2021 08:09 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Even voor de goede orde. Voor 2021 werden Aziatische spulletjes eerst naar Nederland verscheept en vanuit daar naar de rest van Europa waaronder het VK. Maar in 2021 gaan die spullen veelal eerst naar het VK en vanuit daar naar de andere Europese landen waaronder Nederland. Die verandering heeft er voor gezorgd dat Nederland in 2021 dus meer importeert uit het VK dan in 2020. En de reden daarvoor is dat de 2021 route minder bureaucratisch is. Dat hebben de Britten dan goed geregeld.
Lijkt me lood om oud ijzer?quote:Op vrijdag 3 september 2021 00:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja. Papierwerk. Als je eerst naar Rotterdam gaat dan moet je goederen de EU binnenbrengen, inklaren en dan pas kan je ze naar het VK verschepen, dat zijn extra kosten en tijd. Voorheen was het een handeling.
omdat je 2x nu invult. import uk en import eu.quote:Op vrijdag 3 september 2021 17:16 schreef ExTec het volgende:
[..]
Lijkt me lood om oud ijzer?
Papierwerk voor de EU danwel het VK moet toch wel ingevuld worden?
En mij lijkt dat je daar toch niet aan ontkomt?quote:Op vrijdag 3 september 2021 17:22 schreef Korenfok het volgende:
[..]
omdat je 2x nu invult. import uk en import eu.
import direct eu. dat is toch het logische.quote:Op vrijdag 3 september 2021 17:25 schreef ExTec het volgende:
[..]
En mij lijkt dat je daar toch niet aan ontkomt?
Ik zie de logica ook niet maar in het NOS nieuwsbericht staat dus:quote:Op vrijdag 3 september 2021 16:51 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Er zijn niet meer spullen verkocht, maar juist minder alleen duurder. tten tweede is jou redering erg onlogisch. waarom eerst in UK importeren en dan pas eu en daarvoor direct eu en dan pas uk. dus waarom zou dit efficienter zijn?
Waarom zou Nederland spullen uit Azi nu via het VK importeren terwijl dat toch ook rechtstreeks kan?quote:Veel spullen zoals computers en kleding, die vaak in Azi worden geproduceerd, gaan sinds begin dit jaar in ieder geval rechtstreeks naar het Verenigd Koninkrijk, terwijl ze eerder vaak via Nederland werden verscheept. Een deel van die producten importeert Nederland nu uit het Verenigd Koninkrijk.
of is sinds de brexit de pond zo aan het dalen is en hierdoor het goedkoper om via UK te kopen? Er zal vast een logische verklaring zijn.quote:Op vrijdag 3 september 2021 18:11 schreef TargaFlorio het volgende:
Is sinds Brexit Azi --> VK --> EU dan goedkoper of makkelijker dan Azi --> EU --> VK?
Op deze manier gaat brexit na 50 jaar nog steeds niet de voordelen bieden die Jacob Rees-Mogg dan dacht te kunnen zien.quote:Lord Frost and the EU's Maro Sefčovič (had) reached an agreement on once again delaying the introduction of customs checks.
Brexit tax om de kosten van de Brexit te kunnen verdoezelen. Er is namelijk geen enkel plan over op welke wijze deze belastingverhogingen worden gebruikt voor de verbetering van social care.quote:Op dinsdag 7 september 2021 15:23 schreef xpompompomx het volgende:
This didn't age well:
[ afbeelding ]
Johnson verhoogt belastingen vanwege zorgkosten na corona
Ja, op het woord van Britse bedrijven kun je echt bouwenquote:Op vrijdag 10 september 2021 15:32 schreef Arnold_ het volgende:
Extra roaming charges zijn een van de minst belangrijke gevolgen van brexit, maar toch:
All four main UK mobile carriers have now broken their Brexit roaming promises
[ twitter ]
quote:HGV Tests will be made shorter, with the reversing exercise element removed and the uncoupling and recoupling exercise for trailer tests removed - and they will not have to be tested separately by a third party.
source: Sky News
HGV drivers mogen (lees:moeten) ook al langere diensten draaien met minder pauzes. Dit soort dingen komt de verkeersveiligheid vast ten goede...quote:Op zaterdag 11 september 2021 20:46 schreef Litpho het volgende:
Gelukkig komt het niet zo vaak voor dat vrachtwagens achteruit hoeven in te steken.
[..]
City should brace itself for 900bn Brexit hit if Brussels plays clearing politicsquote:"There will be no trade deal between the U.K. and U.S. if Brexit tensions between Britain and the EU damage peace in Northern Ireland". The leading Democrat told ... that her comment was “not a threat, it’s a prediction".
Lijkt mij onwaarschijnlijk aangezien het VK op het gebied van samenwerking geen betrouwbare partner is gebleken. Grasping at straws?quote:...instead of the government simply hoping some lobbying from the City will save the day, it makes more sense to active promote co-oversight of clearing with the EU...
Wij scoren 4 uit 6.quote:Op zondag 19 september 2021 10:35 schreef Arnold_ het volgende:
Good old DailyMail at it again with the horror stories: UK crippled by 'perfect storm'
[ afbeelding ]
Maar welk voordeel hebben wij als EU voordeel aan het geven van clearing exclusief aan UK?quote:Op zaterdag 18 september 2021 10:23 schreef Arnold_ het volgende:
US House Speaker Nancy Pelosi warns Brexit could scupper transatlantic trade deal
City should brace itself for 900bn Brexit hit if Brussels plays clearing politics
Lijkt mij onwaarschijnlijk aangezien het VK op het gebied van samenwerking geen betrouwbare partner is gebleken. Grasping at straws?
Ik heb nooit gesnapt waarom ze die afkorting gebruiken. Zelfs de meeste Engelsen die je het vraagt hebben geen idee waar het voor staat.quote:Op zondag 12 september 2021 08:01 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
HGV drivers mogen (lees:moeten) ook al langere diensten draaien met minder pauzes. Dit soort dingen komt de verkeersveiligheid vast ten goede...
Hij noemt de UK "the Saudi Arabia of wind", wat meteen aangeeft waarom ie plots wel gelooft in global warming. Economisch voordeelquote:Boris Johnson tells UN that Cop26 must be ‘turning point for humanity’
UK PM says it is time for the world to ‘grow up’ and ‘listen to scientists’ in speech to general assembly
Direct naar de winkel dusquote:Op donderdag 23 september 2021 17:42 schreef Ulx het volgende:
Britse regering zegt dat de burger rustig kan slapen.
[ twitter ]
Die worden toch in Frankrijk gemaakt? Dan liggen ze waarschijnlijk in een vrachtwagen die bij Calais in de file staat.quote:
In Polen door een Frans-Nederlands bedrijfquote:Op vrijdag 24 september 2021 10:43 schreef chibibo het volgende:
[..]
Die worden toch in Frankrijk gemaakt? Dan liggen ze waarschijnlijk in een vrachtwagen die bij Calais in de file staat.
Echt wat een gigantische shit-show is het toch. Dit gaat een gigantisch economische meltdown worden. want de te korten/ gesloten winkels is ook gemiste inkomsten + stijgende lonen (die ver boven de verkoopwaarde liggen) zijn niet hele vreugde volle voorspellers.....quote:Op vrijdag 24 september 2021 07:51 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.theguardian.c(...)its-service-stations
Inmiddels zijn de eerste brandstoftekorten ook zichtbaar.
De Britten gaan een zware winter tegemoet. Lege schappen in de supermarkt, exploderende energieprijzen, brandstoftekorten en straks ook medicijntekorten.
Frankrijk had ze door de shredder gedaan nu. Zij zijn op dit moment niet zo blij met het VK.quote:Op vrijdag 24 september 2021 10:43 schreef chibibo het volgende:
[..]
Die worden toch in Frankrijk gemaakt? Dan liggen ze waarschijnlijk in een vrachtwagen die bij Calais in de file staat.
Tankstations kunnen niet meer bereikt worden door de tankwagens, want die kunnen niet meer achteruit.quote:
Verder de afgrond in bedoel je?quote:Op vrijdag 24 september 2021 15:14 schreef Ulx het volgende:
Maar over twee generaties zijn ze daar wel verder dan de EU nu is! Dus als de EU ook zo gaat klooien hebben ze ons dan misschien ingehaald.
Jerrycan mee.quote:Op vrijdag 24 september 2021 17:08 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, dat wordt leuk, wij gaan 1 oktober naar het VK
En nog wat meer dingen: https://www.bbc.com/news/57810729quote:
wat bedoel je met verder? verder met wat of verder waarin?quote:Op vrijdag 24 september 2021 15:14 schreef Ulx het volgende:
Maar over twee generaties zijn ze daar wel verder dan de EU nu is! Dus als de EU ook zo gaat klooien hebben ze ons dan misschien ingehaald.
Ik weet het, onze Tesco's online boodschappen verlopen al niet volgens plan, zaken die beschikbaar waren toen we bestelden zijn ineens als niet leverbaar en dat betreft vooral vlees en bereide maaltijden (pie's, hotpots e.d.)quote:Op vrijdag 24 september 2021 17:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
En nog wat meer dingen: https://www.bbc.com/news/57810729
wat zeg je tijdens kerstdineer:quote:Op vrijdag 24 september 2021 18:20 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik weet het, onze Tesco's online boodschappen verlopen al niet volgens plan, zaken die beschikbaar waren toen we bestelden zijn ineens als niet leverbaar en dat betreft vooral vlees en bereide maaltijden (pie's, hotpots e.d.)
Gelukkig hebben mijn schoonouders besloten dat we Kerst toch maar in Nederland gaan vieren dus geen tekorten met Kerst
Nee, dat onderwerp wordt nogal stevig vermeden door iedereen, mijn vrouw is nog steeds boos dat haar ouders voor Brexit stemden en we gaan de Kerst (en andere samenkomsten) niet verzieken op die manier.quote:Op vrijdag 24 september 2021 18:28 schreef Korenfok het volgende:
[..]
wat zeg je tijdens kerstdineer:
"Goh, vertel eens, is dit nu de brexit waar u voor stemde 😎"
Dat hebben ze dus niet, dat is al wel gebleken het afgelopen jaar.quote:Op vrijdag 24 september 2021 18:35 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.ft.com/content/8335166f-9019-471b-9cbf-d7554c3b40b2
Oh nee. Daar zullen de xenofobe Brexit stemmers niet blij mee zijn. Komen de gehate Oost Europese migranten weer terug. Als ze tenminste zin hebben in het vijandige klimaat daar.
Wat wel weer interessant is, is dat dit waarschijnlijk de komst van zelfrijdende vrachtwagens (of 'treintjes' waar alleen de voorste vrachtwagen een bestuurder heeft) gaat versnellen.quote:Op vrijdag 24 september 2021 17:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
En nog wat meer dingen: https://www.bbc.com/news/57810729
Volgens veel experts komt de zelfrijdende auto er in elk geval de komende decennia niet en misschien wel nooit: https://www.businessinsid(...)aam-stand-van-zaken/quote:Op vrijdag 24 september 2021 19:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Wat wel weer interessant is, is dat dit waarschijnlijk de komst van zelfrijdende vrachtwagens (of 'treintjes' waar alleen de voorste vrachtwagen een bestuurder heeft) gaat versnellen.
Denk al heel snel. Zelfrijdende auto's moeten namelijk door smalle straatjes en drukke gebieden heen navigeren in steden. Maar vrachtwagens kunnen grote stukken op de snelweg afleggen zonder bestuurder van goederen depot naar depot.quote:Op vrijdag 24 september 2021 19:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
Volgens veel experts komt de zelfrijdende auto er in elk geval de komende decennia niet en misschien wel nooit: https://www.businessinsid(...)aam-stand-van-zaken/
https://www.wsj.com/artic(...)usk-said-11622865615
Of zelfrijdende vrachtwagens er ooit komen vraag ik me dus ook af. Lijkt me voor het VK niet te hopen dat ze daar op moeten wachten.
Gelukkig is de UK-infrastructuur daar al helemaal klaar voor.quote:Op vrijdag 24 september 2021 19:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Wat wel weer interessant is, is dat dit waarschijnlijk de komst van zelfrijdende vrachtwagens (of 'treintjes' waar alleen de voorste vrachtwagen een bestuurder heeft) gaat versnellen.
Nou gewoon, dat het over vijftig jaar daar een stuk beter is dan in de EU van nu.quote:Op vrijdag 24 september 2021 18:10 schreef Korenfok het volgende:
[..]
wat bedoel je met verder? verder met wat of verder waarin?
? en in vergelijking tot de eu van over 50 jaar?quote:Op zaterdag 25 september 2021 17:00 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nou gewoon, dat het over vijftig jaar daar een stuk beter is dan in de EU van nu.
Ik neem aan dat je dat kunt onderbouwen.quote:Op zaterdag 25 september 2021 17:00 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nou gewoon, dat het over vijftig jaar daar een stuk beter is dan in de EU van nu.
Ik denk dat hij sarcastisch is, maar weet het niet zeker?quote:Op zaterdag 25 september 2021 19:24 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je dat kunt onderbouwen.
Hij bedoelt dit sarcastisch.quote:Op zaterdag 25 september 2021 19:24 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je dat kunt onderbouwen.
Op Google Maps is het nog steeds oranje-rood bij tankstations.quote:Op zondag 26 september 2021 01:25 schreef Tijn het volgende:
Hallo? Politie? Ik sta in de file, wat gaan jullie daaraan doen?
[ twitter ]
https://www.bbc.com/news/business-58687026quote:A temporary visa scheme to make it easier for foreign lorry drivers to work in the UK is set to run for three months, ending on Christmas eve.
It is understood about 5,000 visas may be issued, with more details about the scheme set to be announced on Sunday.
A shortage of drivers has disrupted fuel deliveries, with some petrol stations closing, and queues forming.
The government has said there is no fuel shortage at refineries, and urged people not to panic buy.
The president of the AA said panic-buying rather than supply chain issues was driving the shortage of fuel at some petrol stations.
Edmund King added that the problem should pass in a matter of days if drivers only fill up when they need it, adding "there is plenty of fuel at source".
MPs and police forces have called on drivers to be "sensible", to consider filling up another time, and to avoid stockpiling fuel in jerry cans.
Meanwhile, the continued shortage of hauliers threatens more disruption to deliveries of petrol, food and other goods.
Trade association Logistics UK estimates that the UK is in need of about 90,000 HGV drivers - with existing shortages made worse by a number of factors, including the pandemic, Brexit, an ageing workforce, and low wages and poor working conditions.
The foreign drivers eligible for visas will not be limited to the EU, but the expectation is most of the drivers will be from Europe.
A raft of longer-term measures. including training up more drivers and addressing the backlog of driving tests, are also to be introduced by ministers.
Conservative MP Tobias Ellwood welcomed the introduction of the temporary visa but said this would not help overnight.
As well as training more domestic drivers and speeding-up testing, Mr Ellwood said hundreds of Afghan refugees could be trained to fill vacancies.
De regering hebben de training al makkelijker gemaakt. Vrachtwagenchauffeurs hoeven niet meer te leren ze achteruit moet rijden met de vrachtwagen (!)quote:Op zondag 26 september 2021 12:43 schreef Ulx het volgende:
"Effe snel" mensen trainen hoe gevaarlijke stoffen moeten worden getransporteerd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |