Prima, maar door alleen die zin te pakken shop je selectief in zijn quote.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
De rest van de alinea bevestigt alleen maar dat hij slechts een heel klein deel van de puzzel kan overzien en in dezen dus niet bepaald hoog staat op de ladder van 'mensen wiens mening we heel zwaar aan moeten tillen'.
Dus je geeft toe dat er geen massale wervingscampage was en dat er geen balis gedaan aan opschalen ?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:43 schreef miss_sly het volgende:He, als jij vindt dat je iets bijdraagt, ga je nu aan de slag. Hoe je niet te wachten op wervingscampagnes. Kan gewoon
Dan wil ik jou verzoeken om toe te geven dat er niet is opgeschaald in de zorg en dat we daardoor onnodig lang in deze collectieve massahysterie zittenquote:Ik wil je wel verzoeken de toon van je posts iets minder aanvallend te maken. Het is geen prettige manier van discussieren zo.
100% mee eens. Gratis bestaat niet; als je zo nodig op reis wilt, dan moet je die test maar zelf betalen. Daar hoeft de belastingbetaler niet voor op te draaien.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:44 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ook heel weinig mensen die even doorlezen en verder kijken dan hun neus lang is. Allemaal populistisch onderbuikgelul. Se motte het gewoon gratis make! Sakkefullers!
Gratis lunch bestaat niet. Er betaalt altijd iemand. Is het kut dat ik als toerist 2x ¤100 moet dokken voor een test? Ja natuurlijk. Wat is dan de oplossing? Dat heel Nederland dat voor mij moet betalen, ook degenen die er misschien al 2 jaar bewust voor kiezen om in eigen land op vakantie te gaan? Dat zij de rekening krijgen voor iedereen die wel naar het buitenland wil?
Ik hoop vooral dat we doorgaan met het uitbreiden van de lijst van 'veilige landen', waar op dit moment vooral landen buiten de EU in staan (waar je als Europeaan niet of nauwelijks in komt) en binnen de EU nu alleen nog Portugal. Als je in die landen niet of nauwelijks cases hebt moet je daar gewoon heen kunnen zonder test of vaccin.
Als je dan nog kiest voor een vakantie in een land waar het virus nog in groten getale rondgaat en je niet gevaccineerd bent, ja dan snap ik dat daar een testplicht tegenover staat en dat daar een eigen bijdrage tegenover staat. Of als de verspreiding in Nederland nog hoog is en daar laag, en zij een test vragen voor Nederlandse bezoekers. Uiteraard moet er dan in de EU wel worden gezocht naar oplossingen om dat laagdrempeliger en goedkoper te maken. Maar een blanco cheque geven voor alle PCR-testen in Europa is natuurlijk niet echt een oplossing.
Omdat de rest niet relevant is.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:53 schreef chratnox het volgende:
[..]
Prima, maar door alleen die zin te pakken shop je selectief in zijn quote.
Helemaal mee eens hoor, maar je praat hier tegen een muur.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:23 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Je weet dat die pandemie nog steeds voortduurt he ?
Juist TIJDENS een pandemie moet je opschalen en er alles aan doen om dit mogelijk te maken
Dat het tijdens Maart en April 2020 nog niet zover was, ok, daar kan ik inkomen
Overigens waren er toen gewoon noodziekenhuizen (die zijn ongebruikt weer afgebroken in Mei 2020)
Maar nu, meer dan een jaar later ?
Dan kun je het echt niet meer verkopen dat personeelsgebrek en drukte in de ziekenhuizen de reden is dat de maatschappij nog langer op slot is
Verloop en stoppen van (IC) verpleegkundigen is al vele jaren een probleem, wat is er de afgelopen 14 maanden aan gedaan om dit te verminderen of te stoppen ?
Geen bal....
[..]
Ben benieuwd wat alle 'maar het is niet wetenschappelijk bewezen'-roepers er nu van vinden. Die heel hoog van de toren gingen blazen 'als ze de prik later dan drie weken geven, neem ik 'm niet!'... Er was geen enkele reden om aan te nemen dat 'ie dan niet meer goed werkt. En nu blijkt zelfs het tegendeel.quote:Study finds antibodies against Sars-CoV-2 three-and-a-half times higher in people vaccinated again after 12 weeks rather than three
The UK's decision to delay second doses of coronavirus vaccines has received fresh support from research on the over-80s which found that giving the Pfizer/BioNTech booster after 12 weeks rather than three produced a much stronger antibody response.
Dat geef ik helemaal niet toe. Ik weet het niet. Ik claim dus noch het een, noch het ander. Ik ben namelijk op geen enkele manier doelgroep in die categorie, ik werk niet in de zorg en heb er helemaal niks mee te maken. Dus denk ik dat ik niet weet wat er gebeurt. Ik weet wel dat ik verschillende keren artikelen heb gelezen of mensen uit de zorg op tv heb gezien die zeggen dat er al jaren en nu nog een beetje meer, geprobeerd wordt meer mensen aan te trekken, maar dat dat heel erg moeilijk is. Dus ja, aangezien ik er zelf geen idee van heb, ga ik dan maar af op de mensen die wél een idee hebben.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:55 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Dus je geeft toe dat er geen massale wervingscampage was en dat er geen balis gedaan aan opschalen ?
[..]
Dan wil ik jou verzoeken om toe te geven dat er niet is opgeschaald in de zorg en dat we daardoor onnodig lang in deze collectieve massahysterie zitten
Als het goed is, zijn de mensen die het wetenschappelijke bewijs van belang vinden, door een dergelijk onderzoek meer overtuigd van het feit dat een langere tijd tussen twee vaccinaties een goed idee isquote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:59 schreef DireStraits7 het volgende:
Oh ja, deze vond ik ook interessant.
https://www.theguardian.c(...)ne-improves-immunity
[..]
Ben benieuwd wat alle 'maar het is niet wetenschappelijk bewezen'-roepers er nu van vinden. Die heel hoog van de toren gingen blazen 'als ze de prik later dan drie weken geven, neem ik 'm niet!'... Er was geen enkele reden om aan te nemen dat 'ie dan niet meer goed werkt. En nu blijkt zelfs het tegendeel.
Waarom ik kwaad word? Omdat de zwaarste vrijheidsbeperking sinds WO2 op drijfzand rustte... Ik vind dat zeer ernstig.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:37 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Waarom word je er dan nu zo kwaad over ?
Ik wordt helemaal niet kwaad over berichten dat de avondklok geen nut had, want iedereen met een beetje gezond verstand wist dat gelijk al
Ja, daar zijn we mee genaaid, maar dat doe politici altijd, dat is geen nieuws
Volgende De Jonge kan je gewoon naar het buitenland op vakantie met 1 prik.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:02 schreef Erno-BE het volgende:
Meer tijd tussen Pfizer-prikken maakt vaccin effectiever
Mensen die na twaalf weken de tweede prik van Pfizer kregen, maken meer antistoffen aan dan mensen waarbij er drie weken tussen de beide prikken zat, schrijft de Guardian. De Universiteit van Birmingham deed onderzoek naar het verlengen van de periode tussen de eerste prik en de zogeheten 'booster-prik'.
De hoeveelheid antistoffen was drie keer zo hoog bij de mensen die de tweede prik na twaalf weken kregen. Ongeacht de timing van de prikken zijn mensen in beide gevallen maximaal beschermd. De onderzoekers hopen dat de grotere hoeveelheid antistoffen ook een indicatie kan zijn dat het vaccin over een langere tijd bescherming biedt tegen het coronavirus.
Bron: NOS
Ik hoop niet dat het beleid wordt om de tijd tussen twee Pfizer-prikken op te schuiven naar 12 weken. Ik krijg waarschijnlijk pas eind juni/begin juli de eerste prik (jongere zonder medische indicatie), bij de nu gehanteerde zes weken komt de tweede prik medio augustus, dus eind augustus volledig beschermd. Met twaalf weken komt de tweede prik pas eind september, dus begin oktober volledig beschermd. Dat betekent dat je tot de herfst nog met allerlei beperkingen zit, terwijl als je de gehanteerde zes weken blijft handhaving slechts tot eind augustus met allerlei beperkingen zit, nogal een verschil in mijn ogen.
Maar dat was bij de invoering toch al bekend ?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:03 schreef trein2000 het volgende:
Waarom ik kwaad word? Omdat de zwaarste vrijheidsbeperking sinds WO2 op drijfzand rustte... Ik vind dat zeer ernstig.
Een lockdown is een stuk vrijheidsbeperkender.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:03 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Waarom ik kwaad word? Omdat de zwaarste vrijheidsbeperking sinds WO2 op drijfzand rustte... Ik vind dat zeer ernstig.
Het is maar een griepje, waarom hebben we al die maatregelen uberhaupt.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:06 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Maar dat was bij de invoering toch al bekend ?
Zo`n beetje elke coronamaatregel rust op drijfzand
Welke lockdown? De sluiting van winkels en horeca? Daar denken wij dan anders over.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:07 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Een lockdown is een stuk vrijheidsbeperkender.
Bij mij wel ja.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:06 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Maar dat was bij de invoering toch al bekend ?
Niet eens. Jammer dat je het gelijk weer in het wappiedomein trekt. Dat maakt elke redelijke discussi gelijk weer dood, jammer.quote:Zo`n beetje elke coronamaatregel rust op drijfzand
Zonder verplicht testen, etc? Als het goed is krijgt iedereen die dat wil binnen 7 weken de eerste prik, bij zes weken tussentijd is iedereen medio augustus volledig gevaccineerd. De tussentijd oprekken op 12 weken zorgt er enkel voor dat iedereen pas op een later moment eerder volledig gevaccineerd is, ook al krijgen de laatsten de eerste prik mogelijk twee weken eerder (medio juni).quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:05 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Volgende De Jonge kan je gewoon naar het buitenland op vakantie met 1 prik.
Daarom had het nooit ingevoerd geweest mogen zijn en mogen diegene die het geforceerd hebben en de burgerrechten zonder redenen hebben ingeperkt, van mij voor de rechter verschijnen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:37 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Waarom word je er dan nu zo kwaad over ?
Ik wordt helemaal niet kwaad over berichten dat de avondklok geen nut had, want iedereen met een beetje gezond verstand wist dat gelijk al
Ja, daar zijn we mee genaaid, maar dat doe politici altijd, dat is geen nieuws
Hangt ook heel erg van het ontvangende land af. Zou wel handig zijn voor veel mensen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:05 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Volgende De Jonge kan je gewoon naar het buitenland op vakantie met 1 prik.
https://www.nu.nl/287137/(...)e-kunnen-reizen.htmlquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:10 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Zonder verplicht testen, etc? Als het goed is krijgt iedereen die dat wil binnen 7 weken de eerste prik, bij zes weken tussentijd is iedereen medio augustus volledig gevaccineerd. De tussentijd oprekken op 12 weken zorgt er enkel voor dat iedereen pas op een later moment eerder volledig gevaccineerd is, ook al krijgen de laatsten de eerste prik mogelijk twee weken eerder (medio juni).
Ook als je niet in de zorg werkt zou je in de gaten moeten hebben gehad als er een massale wervingscampagne wasquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:01 schreef miss_sly het volgende:
Dat geef ik helemaal niet toe. Ik weet het niet. Ik claim dus noch het een, noch het ander. Ik ben namelijk op geen enkele manier doelgroep in die categorie, ik werk niet in de zorg en heb er helemaal niks mee te maken. Dus denk ik dat ik niet weet wat er gebeurt
Klopt, er is al vele jaren een groot verloop en personeelstekort in de zorgquote:Ik weet wel dat ik verschillende keren artikelen heb gelezen of mensen uit de zorg op tv heb gezien die zeggen dat er al jaren en nu nog een beetje meer, geprobeerd wordt meer mensen aan te trekken, maar dat dat heel erg moeilijk is. Dus ja, aangezien ik er zelf geen idee van heb, ga ik dan maar af op de mensen die wél een idee hebben
We hebben een snoeiharde lockdown, de vrijheden&rechten van burgers zijn ingeperkt, tienduizenden bedrijven gedwongen dichtquote:Sowieso ben ik niet van mening dat er sprake is van collectieve massahysterie.
Spreek dan Emo ook eens met zijn paniekzaaierij de hele tijdquote:Het is overigens geen kwestie van uitruilen: als jij dit doet, dan zal ik dat doen. Je posts kunnen een standje minder aanvallend.
hugo bedoel je.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:49 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
[..]
Misschien moeten we stoppen met micromanagen?
Stop met het een griepJE te noemenquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:08 schreef Da_Sandman het volgende:
Het is maar een griepje, waarom hebben we al die maatregelen uberhaupt.
Deze was echt te makkelijk, sorryquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:15 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Stop met het een griepJE te noemen![]()
Tegenstanders van het coronabeleid (die jij blijkbaar wappie noemt) hebben het over griep, zonder JE
Want dat is ook een serieuze ziekte, waar jaarlijks tot 9500 aan sterven bij een griepgolf, maar waar we desondanks niet zo hysterisch over doen
GriepJE wordt gebruikt door lockdown fanatici zoals jij die daarmee de griep willen bagatelliseren
Laten andere landen ook eenmalig geprikten toe zonder testbewijs? Dat is de vraag.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:12 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
https://www.nu.nl/287137/(...)e-kunnen-reizen.html
Zijn er meerdere lockdowns?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:09 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Welke lockdown? De sluiting van winkels en horeca? Daar denken wij dan anders over.
Het voorstel vanuit de EU is om alleen een groen vinkje in die app te laten zien wanneer mensen volledig gevaccineerd zijn, dus niet na 1 prik al.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:12 schreef Vasilevski het volgende:
Hangt ook heel erg van het ontvangende land af. Zou wel handig zijn voor veel mensen.
Niet mee eens. Je huis niet uit mogen is toch wel wat anders dan een winkel niet in mogen. Dat jij dat anders weegt is prima. Maar dat is geen feitelijke vaststelling.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:20 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Zijn er meerdere lockdowns?
Je kunt er anders over denken, maar sec gezien klopt het niet. Een beperkt dagdeel (waarvan de gemiddelde mens het grootste gedeelte slaapt) niet naar buiten mogen versus gedurende een langere tijd het openbare leven sterk beperken.
Euhm is het concept gevangenisstraf daar niet op gebaseerd?quote:Overigens is het een utopie te denken dat vrijheid betekent dat je letterlijk mag gaan en staan waar je wil. Dat werkt zo niet in een samenleving, wel op een onbewoond eiland.
Precies, daarom is de tussentijd tussen twee prikken naar twaalf weken zetten onwenselijk voor diegene die nog gevaccineerd moeten worden.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:21 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het voorstel vanuit de EU is om alleen een groen vinkje in die app te laten zien wanneer mensen volledig gevaccineerd zijn, dus niet na 1 prik al.
De eerste drie woorden zijn in deze zin cruciaal.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:05 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Volgende De Jonge kan je gewoon naar het buitenland op vakantie met 1 prik.
Klopt.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De eerste drie woorden zijn in deze zin cruciaal.
Flauw om een lockdown te downgraden naar 'een winkel niet in te mogen'.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet mee eens. Je huis niet uit mogen is toch wel wat anders dan een winkel niet in mogen. Dat jij dat anders weegt is prima. Maar dat is geen feitelijke vaststelling.
[..]
Euhm is het concept gevangenisstraf daar niet op gebaseerd?
De sluiting van winkels en horeca valt bij mij al onder het kopje 'harde lockdown'quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:09 schreef trein2000 het volgende:
Welke lockdown? De sluiting van winkels en horeca? Daar denken wij dan anders over.
Ik zij "zo`n beetje elke coronamaatregel rust op drijfzand"quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:09 schreef trein2000 het volgende:
Niet eens. Jammer dat je het gelijk weer in het wappiedomein trekt. Dat maakt elke redelijke discussi gelijk weer dood, jammer.
Ik snap wel wat je bedoelt, maar de ervaring van de gemiddelde Nederlander is natuurlijk dat het ook weer niet zoveel uitmaakt dat je je huis niet uit mag midden in de nacht als je toch ligt te slapen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Niet mee eens. Je huis niet uit mogen is toch wel wat anders dan een winkel niet in mogen. Dat jij dat anders weegt is prima. Maar dat is geen feitelijke vaststelling.
Dat denk ik ook. Maar toch vind ik het een grotere inperking van vrijheden. Het is nogal wat natuurlijk, van rijkswege opgelet huisarrest gedurende iets minder dan een derde van de dag.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:28 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik snap wel wat je bedoelt, maar de ervaring van de gemiddelde Nederlander is natuurlijk dat het ook weer niet zoveel uitmaakt dat je je huis niet uit mag midden in de nacht als je toch ligt te slapen.
Ik wil die avondklok niet goedpraten, maar van de winkel- of horecasluitingen hebben meer mensen meer last gehad dan van die avondklok lijkt me.
Oh, dat sowiesoquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:10 schreef Red_85 het volgende:Daarom had het nooit ingevoerd geweest mogen zijn en mogen diegene die het geforceerd hebben en de burgerrechten zonder redenen hebben ingeperkt, van mij voor de rechter verschijnen.
In NL hoort dat gewoonweg niet gepikt te worden.
Alleen maar omdat het zo in de wet staat? Dat is wel extreem zwart-wit.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Maar toch vind ik het een grotere inperking van vrijheden. Het is nogal wat natuurlijk, van rijkswege opgelet huisarrest gedurende iets minder dan een derde van de dag.
Als morgen alle religieuze gebouwen verboden worden heb ik daar ook nul last van. Kom daar toch nooit. Toch is dat een gigantische inperking van vrijheid. Die twee gaan niet altijd hand in hand.
Daar kunnen wij mekaar een heel eind in vinden.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:28 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
De sluiting van winkels en horeca valt bij mij al onder het kopje 'harde lockdown'
Het is onvoorstelbaar dat in een jaar tijd de begrippen lockdown en harde lockdown zo ingeburgerd en tegelijkertijd ook zo verwaterd zijn
Zelfs toen winkels en horeca dicht waren, en er een avondklok was, waren er nog genoeg lui (ook hier in de SC) die durfden te beweren dat er geen 'echte harde lockdown' was, omdat je nog over straat mocht overdag
[..]
Nee, want dat is gewoon niet zo. Heel veel maatregelen werken best. Het is veel meer een kwestie van of het in verhouding is en of het niet op een andere, minder belastende manier kan.quote:Ik zij "zo`n beetje elke coronamaatregel rust op drijfzand"
Was je tevredener geweest als ik "heel veel coronamaatregelen rusten op drijfzand" had gezegd ?
Ik heb gezegd dat het in het wappiedomien getrokken werd. Niet dat jij een wappie bent of iets dergelijks.quote:Oh, en door het wappie te gebruiken, trek je het gelijk weer in het coronazi en lockdownie domein
Dat maakt elke redelijke discussi gelijk weer dood, jammer.
Vind jij of een moderator het niet goed dat ik de woorden coronazi en lockdownie gebruik ?
Gebruik dan ook niet het woord wappie
Gelijke monniken, gelijke kappen
Nee. Omdat het een grote inperking van burgerlijke vrijheden is.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:33 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Alleen maar omdat het zo in de wet staat? Dat is wel extreem zwart-wit.
Dat is niet naar de voetbalclub mogen ook.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nee. Omdat het een grote inperking van burgerlijke vrijheden is.
Dat is zeker een inperking. Maar qua zwaarte onvergelijkbaar wat mij betreft.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:35 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat is niet naar de voetbalclub mogen ook.
(geen peer-review)quote:All studies find relatively little or no effect of mandated behavior changes in the form of an eco-nomic lockdown. However, there is a lot to suggest that curfews, such as those used in several states and counties in the United States, have significantly contributed to limiting development of the COVID-19 pandemic. Courtemanche et al. (2020) for example, find greater effects of curfew (corresponding to approximately 3/5 of the effect of voluntary behavior) but only relatively little effect of closing entertainment-related businesses and schools (approximately 1/6 of the volun-tary behavior). They find no effect of closing schools or banning larger public gatherings.
Zwaarte is voor iedereen natuurlijk anders, ik heb persoonlijk weinig last van een avondklok (want ochtendmens) en veel meer last dat ik niet mag sporten in groepsverband of muziek mag maken.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is zeker een inperking. Maar qua zwaarte onvergelijkbaar wat mij betreft.
Ik denk dat dat precies wat @trein2000 bedoelt, eigenlijk. Hoe je het persoonlijk ervaart is wat anders dan hoe zwaar een maatregel juridisch gezien weegt.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:37 schreef Mallerd01 het volgende:
[..]
Zwaarte is voor iedereen natuurlijk anders, ik heb persoonlijk weinig last van een avondklok (want ochtendmens) en veel meer last dat ik niet mag sporten in groepsverband of muziek mag maken.
Maar waarom, alleen omdat het zo bij wet geregeld is?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is zeker een inperking. Maar qua zwaarte onvergelijkbaar wat mij betreft.
Wat natuurlijk ook absurd is dat de GGD niet gewoon een certificaatje afgeeftquote:Op vrijdag 14 mei 2021 10:44 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dom gelul, die bedrijven verdienen net zoveel als niet jij maar de overheid voor de test opdraait qua kosten.
Ja daar ben ik het in zoverre mee eens, tot hij dit zei:quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat dat precies wat @:trein2000 bedoelt, eigenlijk. Hoe je het persoonlijk ervaart is wat anders dan hoe zwaar een maatregel juridisch gezien weegt.
Op dat moment kun je dus best zeggen dat "niet mogen sporten in groepsverband" net zo zwaar is als "tussen 21 en 4:30 niet op straat mogen zijn".quote:Nee, want dat is gewoon niet zo. Heel veel maatregelen werken best. Het is veel meer een kwestie van of het in verhouding is en of het niet op een andere, minder belastende manier kan.
Ik denk dat je sowieso wel eeuwig kunt filosoferen over wat het meest vrijheidsbeperkend is. Ik merkte dat toen ik las over een Kamerlid dat vroeg wanneer gevaccineerde mensen weer mogen knuffelen, en ik me afvroeg: "Is er een knuffelverbod dan?" Maar dat is natuurlijk gewoon die 1,5m-regel.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:20 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Zijn er meerdere lockdowns?
Je kunt er anders over denken, maar sec gezien klopt het niet. Een beperkt dagdeel (waarvan de gemiddelde mens het grootste gedeelte slaapt) niet naar buiten mogen versus gedurende een langere tijd het openbare leven sterk beperken.
Overigens is het een utopie te denken dat vrijheid betekent dat je letterlijk mag gaan en staan waar je wil. Dat werkt zo niet in een samenleving, wel op een onbewoond eiland.
Als een maatregel louter symbolisch is, zoals de mondkapjesplichtquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:33 schreef trein2000 het volgende:
Nee, want dat is gewoon niet zo. Heel veel maatregelen werken best. Het is veel meer een kwestie van of het in verhouding is en of het niet op een andere, minder belastende manier kan
Ook dat moet je niet zeggenquote:Ik heb gezegd dat het in het wappiedomien getrokken werd. Niet dat jij een wappie bent of iets dergelijks.
En dat is dus ontzettend persoonlijk. Er is geen objectief minder belastend, omdat iedereen zijn leven op een andere manier leeft en dus de maatregelen op een andere manier ervaart.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:33 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nee, want dat is gewoon niet zo. Heel veel maatregelen werken best. Het is veel meer een kwestie van of het in verhouding is en of het niet op een andere, minder belastende manier kan.
[..]
Nou ja dat valt op een aantal punten natuurlijk best te objectiveren. Denk bijvoorbeeld aan economische factoren.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En dat is dus ontzettend persoonlijk. Er is geen objectief minder belastend, omdat iedereen zijn leven op een andere manier leeft en dus de maatregelen op een andere manier ervaart.
Eens hoor.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:50 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Als een maatregel louter symbolisch is, zoals de mondkapjesplicht
Of een zeer gering effect heeft, maar wel een enorme maatschappelijke impact, dan moet je het gewoon niet doen
Dan zal ik voortaan verklaren dat het wat mij betreft buiten de orde is. Dat gezeik over een woordjequote:Ook dat moet je niet zeggen
Want daarmee wil JIJ de discussie doodslaan
"Het zit in het wappiedomein, dus daar hoeven we niet over te discussieren"....
Het zal je verbazen hoeveel van wat er eerst in het wappiedomein zat, ineens erkend wordt over een paar jaar, of wat gewoon de realiteit is geworden
Als je in Mei 2020 had gezegd dat er in 2021 een maandenlange avondklok zou zijn, dan was je ook voor wappie uitgemaakt...
Op een aantal punten inderdaad wel. Als je de avondklok economisch gaat beoordelen, denk ik dat hij weinig belastend is. Minder belastend dan een stilliggende evenementensector of gesloten winkels en horeca.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:55 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nou ja dat valt op een aantal punten natuurlijk best te objectiveren. Denk bijvoorbeeld aan economische factoren.
Wappie is niet zomaar een woordje, dat wordt gebruikt om mensen weg te zetten die tegen het coronabeleid zijn, om discussie dood te slaan, om te polariserenquote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:56 schreef trein2000 het volgende:
Dan zal ik voortaan verklaren dat het wat mij betreft buiten de orde is. Dat gezeik over een woordje
Daar wordt wel tegen opgetreden. Zeker als andere users hier zo worden aangesproken; zowel wappie als al die andere benamingen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:01 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Wappie is niet zomaar een woordje, dat wordt gebruikt om mensen weg te zetten die tegen het coronabeleid zijn, om discussie dood te slaan, om te polariseren
Politie noemt demonstranten allemaal wappie, onderling hebben ze het over "wappies meppen"
En gezeik over een woordje ?
Ik heb bans gehad voor het gebruik van lockdownie en coronazi
Maar wappie wordt wel te pas en te onpas door iedereen gebruikt op Fok, daar wordt niet tegen opgetreden...
Ik heb niemand wappie genoemd. Dat is toch echt wat anders.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:01 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Wappie is niet zomaar een woordje, dat wordt gebruikt om mensen weg te zetten die tegen het coronabeleid zijn, om discussie dood te slaan, om te polariseren
Politie noemt demonstranten allemaal wappie, onderling hebben ze het over "wappies meppen"
En gezeik over een woordje ?
Ik heb bans gehad voor het gebruik van lockdownie en coronazi
Maar wappie wordt wel te pas en te onpas door iedereen gebruikt op Fok, daar wordt niet tegen opgetreden...
Ik denk dat de term vooral slaat op mensen die willen doen alsof het allemaal wel meevalt met de ernst van het virus. Wat mij betreft niet zo raar dat je jezelf buitenspel zet met zo'n rare opvatting.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:01 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Wappie is niet zomaar een woordje, dat wordt gebruikt om mensen weg te zetten die tegen het coronabeleid zijn, om discussie dood te slaan, om te polariseren
Je kan ook overdrijven. Het wordt bijna nooit gezegd eigenlijk, er zijn vele delen van deze reeks voorbij gegaan waarin het nooit voorkwam dat iemand het schreef.quote:Maar wappie wordt wel te pas en te onpas door iedereen gebruikt op Fok, daar wordt niet tegen opgetreden...
Ja als je ook een vaccinatie paspoort krijgt.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De eerste drie woorden zijn in deze zin cruciaal.
quote:Tachtigplussers die een interval van twaalf weken tussen hun eerste en tweede dosis van het Pfizer-coronavaccin hadden, maken ruim drie keer zoveel antistoffen aan als leeftijdsgenoten bij wie de pauze drie weken duurde. Dat blijkt uit onderzoek van de University of Birmingham, dat vrijdag is gepubliceerd.
Op zich niet onlogisch dat ze daaraan vasthielden, want er was geen bewijs dat het beter of slechter was. Nu er uit onderzoek blijkt dat een langere tijd ertussen wel een positief effect is, zouden ze het kunnen aanpassen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:05 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
En de EU maar krampachtig aan de 4 weken vasthouden. https://www.nu.nl/coronavirus/6133300/langere-pauze-tussen-twee-pfizer-prikken-zorgt-voor-meer-antistoffen.html
[..]
Deze user is van mening dat iedereen die het niet met hem eens is (of griepje zegt) hem een wappie noemt, zonder dat dus te doen. Vermoeiend.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:04 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat de term vooral slaat op mensen die willen doen alsof het allemaal wel meevalt met de ernst van het virus. Wat mij betreft niet zo raar dat je jezelf buitenspel zet met zo'n rare opvatting.
[..]
Je kan ook overdrijven. Het wordt bijna nooit gezegd eigenlijk, er zijn vele delen van deze reeks voorbij gegaan waarin het nooit voorkwam dat iemand het schreef.
Dat is volgens mij niet wat hij zei. Hij opperde dat er internationaal nog over gesproken wordt of het wellicht genoeg gaat zijn om slechts 1 prik te hebben als je recentelijk een besmetting hebt meegemaakt. Zo niet, dan lijkt het er vooralsnog op dat je gewoon 2 prikken nodig hebt. Tenzij specifieke landen (zie Oostenrijk) wat soepeler besluiten te zijn.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 11:05 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Volgende De Jonge kan je gewoon naar het buitenland op vakantie met 1 prik.
En hoe krijg je een bewijs van die recente besmetting in je EU-corona-app?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat is volgens mij niet wat hij zei. Hij opperde dat er internationaal nog over gesproken wordt of het wellicht genoeg gaat zijn om slechts 1 prik te hebben als je recentelijk een besmetting hebt meegemaakt. Zo niet, dan lijkt het er vooralsnog op dat je gewoon 2 prikken nodig hebt. Tenzij specifieke landen (zie Oostenrijk) wat soepeler besluiten te zijn.
Ik haal er even een expert bij @Moloquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:12 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
En hoe krijg je een bewijs van die recente besmetting in je EU-corona-app?
Gaat geheid gedoe opleveren met vaccinatiebewijzen ed, maar ze zullen het wel aan de landen gaan laten.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:08 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Op zich niet onlogisch dat ze daaraan vasthielden, want er was geen bewijs dat het beter of slechter was. Nu er uit onderzoek blijkt dat een langere tijd ertussen wel een positief effect is, zouden ze het kunnen aanpassen.
Ja, daar waren ze ook nog naar aan het kijken.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:12 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
En hoe krijg je een bewijs van die recente besmetting in je EU-corona-app?
Ongetwijfeld. Er is niets dat geen gedoe op gaat leveren, nationaal dan wel internationaal.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gaat geheid gedoe opleveren met vaccinatiebewijzen ed, maar ze zullen het wel aan de landen gaan laten.
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er nu nog zo weinig duidelijk is, terwijl het volgende maand al moet gaan werken. Ik snap niet waarom dit niet in januari ofzo al in orde gemaakt had kunnen zijn. Nu moeten mensen eigenlijk blind hun vakantie boeken, zonder dat ze enig idee hebben wat ze te wachten gaat staan qua procedure.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:14 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ja, daar waren ze ook nog naar aan het kijken.
Veel onduidelijk dus nog.
Zijn die weer wat liberaler ja? Die zijn in de praktijk sowieso een behoorlijk stuk minder krampachtig-conservatief dan ik het idee had dat ze waren.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:11 schreef AlwaysHappy het volgende:
Tenzij specifieke landen (zie Oostenrijk) wat soepeler besluiten te zijn.
Vooruit denken blijft moeilijk voor veel landen; dat is wel duidelijk geworden het afgelopen jaar.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:15 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er nu nog zo weinig duidelijk is, terwijl het volgende maand al moet gaan werken. Ik snap niet waarom dit niet in januari ofzo al in orde gemaakt had kunnen zijn.
Daarentegen zit je daar dan wel weer in een testsamenleving waar je je bij elk restaurant moet laten testen. Bij veel hotels; en daarnaast ook elke 48 of 72 uur.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:15 schreef nostra het volgende:
[..]
Zijn die weer wat liberaler ja? Die zijn in de praktijk sowieso een behoorlijk stuk minder krampachtig-conservatief dan ik het idee had dat ze waren.
EU, ambtelijke molens, traag, slak etcquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:15 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik vind het vooral heel bijzonder dat er nu nog zo weinig duidelijk is, terwijl het volgende maand al moet gaan werken. Ik snap niet waarom dit niet in januari ofzo al in orde gemaakt had kunnen zijn. Nu moeten mensen eigenlijk blind hun vakantie boeken, zonder dat ze enig idee hebben wat ze te wachten gaat staan qua procedure.
Hoezo "onder meer Nederland"? Welke andere landen zijn het met ons eens?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:16 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Jongens wat is dit? Echt ongehoord dit.
Are you surprised, really? Hollanders staan er internationaal om bekend geldwolven te zijn hoorquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:16 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Jongens wat is dit? Echt ongehoord dit.
Ze maken zich meer zorgen om bedrijven die financieel profiteren van de crisis dan om het volk waar ze over zouden moeten regeren.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:16 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Jongens wat is dit? Echt ongehoord dit.
Nederland is niet de enige die tegen lijkt, zo te lezen. Wat zijn de overwegingen van de andere landen die tegen zijn?quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:16 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Jongens wat is dit? Echt ongehoord dit.
Als het argument nu was “kost te veel belastinggeld” dan kun je daar nog wat van vinden. Maar dat die teststratenmaffia kennelijk coûte que coûte beschermd moet worden ten koste van de bevolking vind ik tamelijk absurd.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:17 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Are you surprised, really? Hollanders staan er internationaal om bekend geldwolven te zijn hoor
Absoluut.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ze maken zich meer zorgen om bedrijven die financieel profiteren van de crisis dan om het volk waar ze over zouden moeten regeren.
De zorgen om een tweedeling in de samenleving zijn blijkbaar ook opeens als sneeuw voor de zon verdwenen. Deze testen zouden gewoon gratis moeten zijn, zeker gezien de kosten van misschien wel 100 ballen voor zo'n test.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:18 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ze maken zich meer zorgen om bedrijven die financieel profiteren van de crisis dan om het volk waar ze over zouden moeten regeren.
Ze hebben geloof ik een paar stagiaires erop gezet. Ik verwacht dat het helemaal goed gaat komen.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:19 schreef nostra het volgende:
Met de kanttekening dat ik een kater heb en het leven dus per definitie kut is en altijd zal blijven, maar hoe gaat die app in godsnaam in zo'n korte tijd zonder fouten uit de grond gestampt worden? Wie trekt dat project überhaupt eigenlijk?
Dat stelt me gerust. Misschien kunnen ze die knakker van Centric er ook op zetten, zijn vrouw weet veel van pjoeters.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:21 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ze hebben geloof ik een paar stagiaires erop gezet. Ik verwacht dat het helemaal goed gaat komen.
Ik vond het ronduit schandalig hoe Hugo er bij de laatste persconferentie op reageerde toen hij die vraag kreeg. Over gezinnen die een klein fortuin kwijt zijn. Hij wou het absoluut geen kloof noemen (of een tweedeling) want je bent altijd geld kwijt bij vakanties, dus dan zou dit ook geen groot probleem moeten zijn.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:21 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
De zorgen om een tweedeling in de samenleving zijn blijkbaar ook opeens als sneeuw voor de zon verdwenen. Deze testen zouden gewoon gratis moeten zijn, zeker gezien de kosten van misschien wel 100 ballen voor zo'n test.
De kans dat het goed komt met een paar stagiairs erop is groter denk ikquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:21 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Ze hebben geloof ik een paar stagiaires erop gezet. Ik verwacht dat het helemaal goed gaat komen.
Ronduit schandalig inderdaad. Dat je een andere weging maakt kun je wat van vinden maar dat je zo reageert en de boel bagatelliseert is gewoon een dikke middelvinger naar de gewone man die wel het hele jaar moet sparen voor zijn tripje met de tent naar Frankrijkquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:22 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vond het ronduit schandalig hoe Hugo er bij de laatste persconferentie op reageerde toen hij die vraag kreeg. Over gezinnen die een klein fortuin kwijt zijn. Hij wou het absoluut geen kloof noemen (of een tweedeling) want je bent altijd geld kwijt bij vakanties, dus dan zou dit ook geen groot probleem moeten zijn.
Dat sloeg inderdaad nergens op, het is niet alsof we het hier over een paar tientjes hebben.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:22 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik vond het ronduit schandalig hoe Hugo er bij de laatste persconferentie op reageerde toen hij die vraag kreeg. Over gezinnen die een klein fortuin kwijt zijn. Hij wou het absoluut geen kloof noemen (of een tweedeling) want je bent altijd geld kwijt bij vakanties, dus dan zou dit ook geen groot probleem moeten zijn.
De cultuursector is al dagen woestquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:27 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat sloeg inderdaad nergens op, het is niet alsof we het hier over een paar tientjes hebben.
Net als die DVD opmerking of dat we wel "een dagje" zonder museum of theater kunnen. Wat een enorme lul is die man.
Eerder wereldvreemd.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:27 schreef Wirelessmouse het volgende:
Dat sloeg inderdaad nergens op, het is niet alsof we het hier over een paar tientjes hebben.
Net als die DVD opmerking of dat we wel "een dagje" zonder museum of theater kunnen. Wat een enorme lul is die man.
Kan het mij goed voorstellen, dat Hugo nog nooit tegen een pak slaag is opgelopen is mij een raadsel.quote:
NL regering is voor de bedrijven. Niet voor de samenleving.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:16 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Jongens wat is dit? Echt ongehoord dit.
Kans is natuurlijk ook dat er niet alleen bij grensovergangen wordt gecontroleerd. Je weet dus niet precies wanneer wel en of je dat een hoge boete op kan leveren.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:30 schreef dick_laurent het volgende:
Ik vraag me oprecht af hoeveel mensen zonder zo'n testbewijs de auto in zullen stappen op vakantie deze zomer hoor.
Ja dan kan je gaan zeggen "de boetes zullen enorm zijn" maar hoeveel zal er daadwerkelijk gecontroleerd gaan worden bij grensovergangen. Als je een testbewijs a 100 euro keer 4 = 400 euro (mam, pap en twee kids) moet dokken, dan vraag ik me af of de 'odds' op niet gecontroleerd worden en yolo gewoon gaan niet een stuk hoger zullen liggen.
Ik heb het even gedeeld met d66, gl, pvda en cu, gl heeft al gereageerd dat ze ernaar gekeken hebben, het super krom is, is doorgezet naar de beleidsfractie en wordt waarschijnlijk meegenomen in het volgende coronadebat door hun.quote:
Testen is een extra verplichting opgelegd door een staat die niet wil dat 'rona naar binnen komt. Toch willen ze dat de toeristenindustrie ook weer op gang komt.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Kans is natuurlijk ook dat er niet alleen bij grensovergangen wordt gecontroleerd. Je weet dus niet precies wanneer wel en of je dat een hoge boete op kan leveren.
Een beetje extra sparen om kosten mbt corona (ofwel testen, ofwel een boete of weet ik wat) te kunnen betalen voor de komende vakantie is misschien niet onverstandig.
HUGO wil ook niet dat het stempel van vaccinatie in het inentingsboekje komtquote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:36 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Testen is een extra verplichting opgelegd door een staat die niet wil dat 'rona naar binnen komt. Toch willen ze dat de toeristenindustrie ook weer op gang komt.
Dus kom maar af met dat gratis maken.
Het is echt schandalig als dit werkelijkheid wordt, dat je als ongevaccineerde een paar honderd euro extra af kan tikken voor een vakantie.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Kans is natuurlijk ook dat er niet alleen bij grensovergangen wordt gecontroleerd. Je weet dus niet precies wanneer wel en of je dat een hoge boete op kan leveren.
Een beetje extra sparen om kosten mbt corona (ofwel testen, ofwel een boete of weet ik wat) te kunnen betalen voor de komende vakantie is misschien niet onverstandig.
Plan je vakantie beetje achterin, dan ben je waarschijnlijk al geprikt. Veel landen vragen straks óf een bewijs van vaccinatie óf een testbewijs waarschijnlijk.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:30 schreef dick_laurent het volgende:
Ik vraag me oprecht af hoeveel mensen zonder zo'n testbewijs de auto in zullen stappen op vakantie deze zomer hoor.
Ja dan kan je gaan zeggen "de boetes zullen enorm zijn" maar hoeveel zal er daadwerkelijk gecontroleerd gaan worden bij grensovergangen. Als je een testbewijs a 100 euro keer 4 = 400 euro (mam, pap en twee kids) moet dokken, dan vraag ik me af of de 'odds' op niet gecontroleerd worden en yolo gewoon gaan niet een stuk hoger zullen liggen.
Held.quote:Op vrijdag 14 mei 2021 12:35 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Ik heb het even gedeeld met d66, gl, pvda en cu, gl heeft al gereageerd dat ze ernaar gekeken hebben, het super krom is, is doorgezet naar de beleidsfractie en wordt waarschijnlijk meegenomen in het volgende coronadebat door hun.
De kamer steunde zowat unaniem moties dat testen gratis moet zijn, dus dat komt wel goed denk ik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |