Dat is de verkeerde kaant van het land voor ons, anders hadden we wel koffie willen komen drinken.quote:Op donderdag 15 april 2021 16:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Noord Holland, noorden van Amsterdam. 20 en 40 minuten er vanaf.
Dat hoeft niet alleen aan de makelaar te liggen. Althans in ons geval: we hebben maandag/dinsdag kijkdagen en ik heb gewoon geen trek in meer kijkmomenten. In de huidige markt kunnen we dat als verkoper ook gewoon eisen. In die twee dagen komt er echt wel iemand die het koopt. Het is alleen wel de toon die de muziek maakt. Hier in de buurt zijn (binnendienstmedewerkers van) makelaars die nogal kortaf en asociaal communiceren vind ik.quote:Op donderdag 15 april 2021 18:34 schreef Kreator het volgende:
Mochten op dinsdag om half twee. Verder niet
Is dit een grap?quote:Op donderdag 15 april 2021 14:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Probeer gebruik te maken van je netwerk, word lid van de tennisclub (of voetbal of whatever je leuk vindt) in de wijk/dorp/stad waar je wilt gaan wonen, laat mensen weten dat je op zoek bent.
Ik heb geen linkedin maar weet wel dat er op de sportclub en het schoolplein veel gepraat wordt en dat mensen daardoor ook op de hoogte zijn van wat er in de buurt in de verkoop komt.quote:
Vriend van me heeft zijn huis ook verkocht zonder dat het officieel te koop heeft gestaan. Iets met een dorp waar men elkaar goed kent.quote:
Mijn voorbeelden waren in Amersfoort trouwens, dus het hoeft geen dorpje te zijn.quote:Op donderdag 15 april 2021 21:29 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Vriend van me heeft zijn huis ook verkocht zonder dat het officieel te koop heeft gestaan. Iets met een dorp waar men elkaar goed kent.
Wij hebben ons huis ook buiten de markt om gekocht, direct van kennissen van vroeger.quote:
Daar moet minimaal een anderhalf ton in. Wel veel potentie natuurlijk, maar je moet er echt zin in hebben..quote:Op donderdag 15 april 2021 18:34 schreef Kreator het volgende:
Huis te koop gezien (voordat het op Funda kwam). Mochten op dinsdag om half twee. Verder niet. Toen ik een alternatief voorstelde werd ik afgebekt, afgekapt.
Toen ik in 2012 een huis kocht, ging de loper uit. Kreeg nog net geen prostaatmassage.
Het verschil is groot. Makelaars is het ook naar de bol gestegen.
Tevens, vanaf 375k voor deze bouwval (op een prachtige locatie, beter wordt het niet. I know.) Daar wilden we dus gaan kijken.
Huis in Leersum gevonden via #funda https://www.funda.nl/koop(...)inses-beatrixlaan-9/
Die anderhalve ton is zo ongeveer het minimum als je het zelf doet, als je alles moet laten doen ben je een heel eind verder.quote:Op vrijdag 16 april 2021 10:18 schreef Cinemaniak het volgende:
[..]
Daar moet minimaal een anderhalf ton in. Wel veel potentie natuurlijk, maar je moet er echt zin in hebben..
Dat is wel de markt nu ja. Dus we hebben afgezien van kijken.quote:Op vrijdag 16 april 2021 10:59 schreef Leandra het volgende:
Het verbaast me niets als het ongezien voor 450K gekocht wordt door iemand die er 2 ton tegenaan gooit (en het noodzakelijke doet en verder decoratief opleukt) en het binnen een jaar weer voor 800K te koop staat.
En dan dus nog steeds met energielabel G.
Je moet dat geld als starter uit je eigen spaargeld betalen. Niet iedereen heeft dat voldoende of rijke ouders.quote:Op vrijdag 16 april 2021 12:23 schreef Jemoederniet het volgende:
Ik snap niets van mensen die 20 bezichtigingen nodig hebben en dan nog niets kunnen vinden.
Je moet gewoon een goede prijs op tafel leggen.
Accepteer de prijzen zoals ze zijn ipv zeuren over het overbieden.
Heb zelf 2 woningen bezichtigd in Amsterdam en bij de tweede had ik het beste bod.
Als je het niet kunt betalen ga eens in de provincie kijken of stel je verwachtingen bij.
Dat is nog steeds geen garantie, want met tientallen anderen geïnteresseerden kun je nog altijd afgetroefd worden door een ander.quote:Op vrijdag 16 april 2021 12:25 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Je moet dat geld als starter uit je eigen spaargeld betalen. Niet iedereen heeft dat voldoende of rijke ouders.
Goed verhaal, Hans.quote:Op vrijdag 16 april 2021 12:23 schreef Jemoederniet het volgende:
Ik snap niets van mensen die 20 bezichtigingen nodig hebben en dan nog niets kunnen vinden.
Je moet gewoon een goede prijs op tafel leggen.
Accepteer de prijzen zoals ze zijn ipv zeuren over het overbieden.
Heb zelf 2 woningen bezichtigd in Amsterdam en bij de tweede had ik het beste bod.
Als je het niet kunt betalen ga eens in de provincie kijken of stel je verwachtingen bij.
quote:Op donderdag 29 oktober 2020 17:02 schreef Jemoederniet het volgende:
[..]
Is heel gewoon hoor. Het is hard gegaan met de prijzen de afgelopen jaren.
Eind 2015 appartementje gekocht in Amsterdam voor iets meer dan 2 ton. Vergelijkbare woningen hier in de straat gaan nu voor ruim 3 ton weg. De woz ligt ook flink boven 3 ton met peildatum 1 januari 2019, dus dat is inmiddels nog wel verder gestegen.
quote:Op maandag 1 februari 2021 16:33 schreef Jemoederniet het volgende:
Ik heb ook geboden maar belde gewoon mijn makelaar die vervolgens via email het bod overbracht. Toen geen ID hoeven te laten zien. Snap ook niet waarom dat nu nodig zou zijn, zelfs in een verkopersmarkt.
Overigens had ik het hoogste bod, maar had nog wel voorbehoud van financiering. Terwijl iemand anders net wat lager geboden had zonder voorbehoud. Kreeg ik de vraag of ik mijn voorbehoud wilde laten vallen anders gingen ze met die andere aspirant-koper in zee. Maar ik wist al zeker dat financiering geen probleem zou worden dus dat heb ik maar aangepast en daardoor de woning kunnen verkrijgen.
Hij is nu F he ;-) Maar als je hem voor 2 ton vertimmert dan gaat z'n energielabel wel omhoog hahaquote:Op vrijdag 16 april 2021 10:59 schreef Leandra het volgende:
Het verbaast me niets als het ongezien voor 450K gekocht wordt door iemand die er 2 ton tegenaan gooit (en het noodzakelijke doet en verder decoratief opleukt) en het binnen een jaar weer voor 800K te koop staat.
En dan dus nog steeds met energielabel G.
Zodra de woningbouw op gang gaat komen, zeker.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:43 schreef Minimunt het volgende:
Ik sta op het punt om als starter toch een woning te gaan huren. Koop is gewoon niet mogelijk, en ik krijg steeds meer het idee dat we elkaar alleen maar gek aan het maken zijn. Het moet gewoon een keer barsten, dat kan niet anders.
Of op het moment dat door een verder onbeduidende trigger, het besef ontstaat dat de huizenprijzen niet alsmaar door kunnen blijven stijgen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:50 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Zodra de woningbouw op gang gaat komen, zeker.
Of wanneer er een gigantische brain drain uit Nederland ontstaat doordat jongeren die niets kunnen kopen massaal vertrekken naar het buitenland.quote:Op vrijdag 16 april 2021 14:55 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Of op het moment dat door een verder onbeduidende trigger, het besef ontstaat dat de huizenprijzen niet alsmaar door kunnen blijven stijgen.
Maar waar moet je naar toe? Er zijn niet zoveel plaatsen waar het echt veel beter is. Zeker niet op de plekken waar je als brain-drainer naartoe gaat. Zwitserland misschien? Finland? Ik krijg wel eens emails om me te verleiden in China te werken, 80K start bonus enzo, maar daar heb ik echt geen zin.quote:Op vrijdag 16 april 2021 15:27 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Of wanneer er een gigantische brain drain uit Nederland ontstaat doordat jongeren die niets kunnen kopen massaal vertrekken naar het buitenland.
Nee hoorquote:Op vrijdag 16 april 2021 14:43 schreef Minimunt het volgende:
Ik sta op het punt om als starter toch een woning te gaan huren. Koop is gewoon niet mogelijk, en ik krijg steeds meer het idee dat we elkaar alleen maar gek aan het maken zijn. Het moet gewoon een keer barsten, dat kan niet anders.
Dat gebeurt al op beperkte schaal, maar waarschijnlijk vindt de VVD momenteel nog steeds dat de kenniseconomie als een zonnetje draait.quote:Op vrijdag 16 april 2021 15:27 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Of wanneer er een gigantische brain drain uit Nederland ontstaat doordat jongeren die niets kunnen kopen massaal vertrekken naar het buitenland.
Zwitserland *klinkt* vooral mooi. Maar in de praktijk valt het wel wat tegen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 16:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar waar moet je naar toe? Er zijn niet zoveel plaatsen waar het echt veel beter is. Zeker niet op de plekken waar je als brain-drainer naartoe gaat. Zwitserland misschien? Finland? Ik krijg wel eens emails om me te verleiden in China te werken, 80K start bonus enzo, maar daar heb ik echt geen zin.
Ik heb vorige week een klushuis gekocht, was de tweede keer dat ik een bod deed. Je denkt er wel te makkelijk over. Mijn situatie: scheefhuurder (hou maandelijks +1500 eu over), bijdrage van m'n ouders en een hoop kluswerk kan ik zelf doen. Daardoor kon ik een goed bod doen met een relatief laag financieringsvoorbehoud, dit i.c.m. de verkoper die niet met beleggers in zee wilde gaan maakte dat ik het winnende bod had. Ik geloof niet dat dit nou de norm is voor de meeste mensen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 12:23 schreef Jemoederniet het volgende:
Ik snap niets van mensen die 20 bezichtigingen nodig hebben en dan nog niets kunnen vinden.
Je moet gewoon een goede prijs op tafel leggen.
Accepteer de prijzen zoals ze zijn ipv zeuren over het overbieden.
Heb zelf 2 woningen bezichtigd in Amsterdam en bij de tweede had ik het beste bod.
Als je het niet kunt betalen ga eens in de provincie kijken of stel je verwachtingen bij.
Ik heb verschillende vrienden die er wonen en die hebben het goed. Salarissen zijn goed (hoe goed verschilt per sector waarin je werkt, in mijn sector zijn salarissen daar ongeveer 2-4 keer van hier in de UK), alles is goed geregeld, alles is duur (maar ook weer niet 2-4 keer duurder) maar Zwitsers zijn niet makkelijk. Verwacht niet dat je buren je de eerste jaren zullen groeten. Verwacht wel een klacht als je je vuilnis een half uurtje te vroeg buiten zet, of te laat weghaalt. Verwacht ook een boete als je een straat de verkeerde kant infietst, of verkeerde spullen in je vuilniszak doet.quote:Op vrijdag 16 april 2021 16:44 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Zwitserland *klinkt* vooral mooi. Maar in de praktijk valt het wel wat tegen.
Ik heb er nooit serieus naar gekeken, maar ik denk dat er wel wat voorwaarden aan zullen zitten die het ook niet zo makkelijk maken om na een jaar terug te keren.quote:Op vrijdag 16 april 2021 16:24 schreef Rene het volgende:
Och, een jaartje china voor 80k excl salaris? Dan houd ik mn huis hier wel ff aan.
nee hoor zaak van in en uit schrijven, aanmelden bij het GBA, gaat allemaal vanzelfquote:Op vrijdag 16 april 2021 17:20 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik heb er nooit serieus naar gekeken, maar ik denk dat er wel wat voorwaarden aan zullen zitten die het ook niet zo makkelijk maken om na een jaar terug te keren.
Jawel hoor, zodra de rente weer naar een normaal niveau kruipt, maar iedereen die nu denkt dan goedkoper te kunnen kopen koopt alleen maar goedkoper qua prijs, per maand zijn ze net zo veel of meer kwijt.quote:
Zwitsers zijn zeker niet makkelijk. Absoluut niet.quote:Op vrijdag 16 april 2021 17:18 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik heb verschillende vrienden die er wonen en die hebben het goed. Salarissen zijn goed (hoe goed verschilt per sector waarin je werkt, in mijn sector zijn salarissen daar ongeveer 2-4 keer van hier in de UK), alles is goed geregeld, alles is duur (maar ook weer niet 2-4 keer duurder) maar Zwitsers zijn niet makkelijk. Verwacht niet dat je buren je de eerste jaren zullen groeten. Verwacht wel een klacht als je je vuilnis een half uurtje te vroeg buiten zet, of te laat weghaalt. Verwacht ook een boete als je een straat de verkeerde kant infietst, of verkeerde spullen in je vuilniszak doet.
Op dit moment zie ik de brain-drain vooral deze kant uit komen vanuit zuid-Europa. Ondanks de huizenprijzen hier. Kennelijk is Nederland zo gek nog niet.quote:Op vrijdag 16 april 2021 16:16 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar waar moet je naar toe? Er zijn niet zoveel plaatsen waar het echt veel beter is. Zeker niet op de plekken waar je als brain-drainer naartoe gaat. Zwitserland misschien? Finland? Ik krijg wel eens emails om me te verleiden in China te werken, 80K start bonus enzo, maar daar heb ik echt geen zin.
In Zwitserland moet je vaak 50% van de aankoopprijs contant op tafel leggen...Maar dat zal ook wel weer veel verschillen per kanton.quote:Op vrijdag 16 april 2021 18:03 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Zwitsers zijn zeker niet makkelijk. Absoluut niet.
Alles is er ook significant duurder, al was het maar je basiszorgverzekering. Die is net zo duur als hier met enkele aanvullende pakketten en dan negeer ik even voor het gemak dat je een eigen risico heb van 10% van elke rekening tot een ugh bedrag. Of dat je alleen in je eigen kanton naar de dokter mag tenzij je dood bloed. Je huur is bijna 40% goedkoper in nederland, restaurants meer dan 30% goedkoper, boodschappen zijn 2 keer zo duur in Zwitserland. Internet 25% duurder, appartementen twee keer zo duur.
Maar nee, in Zwitserland ga je zo een huis kopen ;-)
Dat is op zich wel mogelijk, maar hou dan ff je WAO in de gaten, aaneengesloten 12 maanden uitgeschreven staan is 2% korting.quote:Op vrijdag 16 april 2021 17:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee hoor zaak van in en uit schrijven, aanmelden bij het GBA, gaat allemaal vanzelf
woont nu iemand uit India bij mij, die is ingeschreven in de GBA , kan wel dat ie een jaar blijft , dat gaat allemaal zo makkelijk tegenwoordig, met expat korting
massa mensen die een paar jaar in t buitenland werken via de baas of zelf
En daarnaast corrigeert dat soort bezit zich automatisch voor inflatie, en vaak zelfs wat meer. Dus een solide investering, zeker over langere tijd gezien.quote:Op vrijdag 16 april 2021 19:53 schreef mrevil1337 het volgende:
Ja ik heb een koophuis om meerdere redenen, je kan het huis inrichten hoe IK wil, je maandlasten gaan nooit omhoog zoals bij huur vanwege "inflatiecorrectie" en je kan het zien als een soort van spaarpotje omdat je het niet maandelijks weggooit aan huur.
En bij huur altijd gezeik als er iets kapot is, hoe vaak ik wel niet hoor dat iets halfgebakken of "te goedkoop" gerepareerd wordt waarbij ze over 1 maand weer langs moeten komen, als koper heb je zelf de leiding.
Ik zie wel steeds vaker plannetjes terugkomen om huizen dan ook te gaan belasten als een investering. Je kan geen krant meer openslaan of het gaat over de groeiende kloof tussen de huizenbezitter en de huurder. Zou mij niet verbazen als je over een paar jaar belast wordt op je overwaarde.quote:Op vrijdag 16 april 2021 20:02 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
En daarnaast corrigeert dat soort bezit zich automatisch voor inflatie, en vaak zelfs wat meer. Dus een solide investering, zeker over langere tijd gezien.
AOW.....quote:Op vrijdag 16 april 2021 19:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Dat is op zich wel mogelijk, maar hou dan ff je WAO in de gaten, aaneengesloten 12 maanden uitgeschreven staan is 2% korting.
Ik bedoelde meer dat als ik naar China zou gaan, en een 80k start bonus zou accepteren, dat het me dan lijkt dat ik daar niet na een jaartje gewoon 'doei' kan zeggen en met die 80k in m'n portemonnee gewoon weer terug kan komen.
1,5-2 keer zo duur? Mijn vrienden hebben een iets ander beeld, maar dat kan aan mij liggen. Dat zijn enkel je dagelijkse boodschappen enzo. Een uur reizen, dat is voor velen hier al te ver he ;-) Je moet dan wel de stad met de stad vergelijken.quote:Op vrijdag 16 april 2021 19:41 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
In Zwitserland moet je vaak 50% van de aankoopprijs contant op tafel leggen...Maar dat zal ook wel weer veel verschillen per kanton.
Met huur kun je wel aardige dingen doen. Een vriendin van me heeft een nieuwe baan, wat ruim een uur reizen is. Die huurt nu een klein apartementje daar ook, en dat kan ze bijna volledig van haar belasting aftrekken. Internet is wel duur, op veel plekken ook geen wifi, omdat iedereen onbeperkt mobiele data heeft. Bij het WEF in Davos werd vaak voor het WEF in een hotel WiFi aangelegd, en dat werd dan erna weer weggehaald. Wat ook wel mmoi is: Als je een OV abbonement hebt, en je gaat op vakantie, dan kun je je abbo inleveren op het station, en weer ophalen wanneer je terugkomt, dan krijg je die tijd dat je weg was afgetrokken van je abbo kosten.
Het leven daar is ongeveer 1,5-2 keer zo duur, maar als mijn vriendin en ik daar beiden 3x zoveel zouden verdienen dan kun je best een goed leven hebben. Een een paar uurtjes rijden om te kunnen skien in het weekend is ook aantrekkelijk (vriendin was jarenlang ski en snowboard instructeur in de VS).
Mja, die 2% is het probleem toch niet als je zo goed gaat verdienen, dat kan je makkelijk zelf aanvullen.quote:Op vrijdag 16 april 2021 19:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Dat is op zich wel mogelijk, maar hou dan ff je WAO in de gaten, aaneengesloten 12 maanden uitgeschreven staan is 2% korting.
Ik bedoelde meer dat als ik naar China zou gaan, en een 80k start bonus zou accepteren, dat het me dan lijkt dat ik daar niet na een jaartje gewoon 'doei' kan zeggen en met die 80k in m'n portemonnee gewoon weer terug kan komen.
Dat is voor mij ook de reden waarom ik accepteer verder te reizen. Ik heb dan straks meer geld tot mijn beschikking als ik dichterbij wil gaan wonenquote:Op vrijdag 16 april 2021 19:53 schreef mrevil1337 het volgende:
Ja ik heb een koophuis om meerdere redenen, je kan het huis inrichten hoe IK wil, je maandlasten gaan nooit omhoog zoals bij huur vanwege "inflatiecorrectie" en je kan het zien als een soort van spaarpotje omdat je het niet maandelijks weggooit aan huur.
En bij huur altijd gezeik als er iets kapot is, hoe vaak ik wel niet hoor dat iets halfgebakken of "te goedkoop" gerepareerd wordt waarbij ze over 1 maand weer langs moeten komen, als koper heb je zelf de leiding.
Ja kan oplopen tot maar liefst 5000 euro, dat doet best pijn.quote:Op vrijdag 16 april 2021 20:39 schreef Essebes het volgende:
[..]
AOW.....![]()
En je kunt zo’n verloren jaar ook inkopen. Ik ben 4 jaar weggeweest uit Nl en heb de jaren zelf ingekocht.
Was goed te doen, omdat de inkoop afhankelijk is van je inkomen en ikzelf geen inkomen in die 4 jaar had.
Bij mijn man hebben we het niet gedaan. Daarvoor was de premie te hoog, vonden wij.
Dat gebeurd toch al door de WOZ?quote:Op vrijdag 16 april 2021 20:11 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ik zie wel steeds vaker plannetjes terugkomen om huizen dan ook te gaan belasten als een investering. Je kan geen krant meer openslaan of het gaat over de groeiende kloof tussen de huizenbezitter en de huurder. Zou mij niet verbazen als je over een paar jaar belast wordt op je overwaarde.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |