Ik begrijp je helemaal hoor. Je praat tegen de man die een bosch blauw cirkelzaag kocht om 6 hardhouten planken te zagen en een dito boorhamer omdat het konquote:Op donderdag 30 december 2021 14:21 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Hehe, ik snap wat (of in dit geval beter "wie") je bedoeld![]()
Maar er zijn mijns inziens nog véle "ergere" mensen. Bijvoorbeeld mensen die voor heel veel geld een schilderij kopen waar je in feite helemaal niets mee kunt... Dan koop ik liever (duur) gereedschap; dat is én mooi om naar te kijken/te hebben én je kunt het nog nuttig gebruiken
Ach, daar wordt ook wel een beetje naar gekeken hoor. De jongens die netjes zijn met hun gereedschap hebben een Facom of Stahwille kar, de war ruigere iets van Kraftwerk ofzo - Chinees met Duitse naam in elk geval.quote:Op donderdag 30 december 2021 13:55 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Klopt!
Dat realiseer ik me inderdaad ook wel.
Na een paar keer vind de baas het ook wel welletjes (en terecht zoals je zegt)
Maar toch blijft het "gek" om te zien
Klopt maar ik heb voor een baas gewerkt waar t gereedschap allemaal niks mocht kosten, vroeg je om het een van merk a, zag hij iets op een veiling van merk c en wat net iets anders was wat je zocht en kocht ie t gewoon.quote:Op donderdag 30 december 2021 13:51 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Aan de andere kant, je kan als baas wel top of the line spullen kopen maar als je ruwbouw doet maakt 't ook weer niet zo veel uit of je een goede cirkelzaag hebt, of een fantastische cirkelzaag. En als ik soms zie hoe sommige mensen omgaan met gereedschap van de baas![]()
Of andersom, dat mensen niet snel naar hun baas gaan als het materiaal wat versleten is, maar dat pas doen als het echt uit elkaar valt. Of het boeit ze simpelweg niet zo.
Dat is ook helemaal kut. Als ik een pen van m'n baas krijg omdat hij schrijft terwijl ik een potlood wil zou ik ook klagen.quote:Op donderdag 30 december 2021 15:40 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Klopt maar ik heb voor een baas gewerkt waar t gereedschap allemaal niks mocht kosten, vroeg je om het een van merk a, zag hij iets op een veiling van merk c en wat net iets anders was wat je zocht en kocht ie t gewoon.
Dat geloof ik zeker! Maar het juiste materiaal hoeft niet per se het duurste/mooiste materiaal te zijn om de klus goed, snel en gemakkelijk te kunnen klaren.quote:Nu werk ik voor.mezelf en koop ik wat ik wil. En das echt heerlijk. Je ziet ook dat dingen zoveel sneller gaan met t juiste gereedschap...
Het handgereedschap wat ik als elektricien zelf heb aangeschaft, is tot mijn verbazing vaak ook beter dan het gereedschap dat directe collega's van de baas krijgen. Dus dat speelt overal eigenlijk wel.quote:Op donderdag 30 december 2021 13:46 schreef Atmoz het volgende:
Datzelfde had ik toen ik nog iedere dag in Maastricht werkte en in de pauze een rondje ging lopen door de stad. Dan waren ze daar her en der altijd aan het werken (bouwbedrijven) en dan keek ik altijd even snel naar het gereedschap en 9 v/d 10 keer was het echt mega bagger en versleten spul. Ik moest dan altijd lachen omdat ik thuis -als hobbyist- veel mooier/beter spul had liggen
quote:Op donderdag 30 december 2021 13:46 schreef Atmoz het volgende:
't Is allemaal alleen voor mezelf.
Maar als m'n pa, broertje of vrienden (die ermee kunnen omgaan) het willen lenen of ermee willen werken mag dat uiteraard wél gewoon
Ik moet er trouwens wel bij zeggen dat ik sommige dingen ook gewoon zakelijk koop he. Maargoed, het is wel gewoon allemaal van (en voor) mezelf
fijn ding , ik heb de rechthoek versie ervan . Dacht dat dat de rts was . schuurt erg fijn . en als je stofzuiger eraan hangt zuigt t heel netjes af en kun je zo goed als stofloos werken (ik heb granat papier van festool zelf)quote:Op vrijdag 31 december 2021 14:37 schreef ciewy het volgende:
[ afbeelding ]
Ik heb deze vanmorgen besteld... ben errug benieuwd!
van die stugge kit krijg ik soms ook een hangzak ja , knijp je je de blubber . gelukkig wel een goed kippistool k40 maar niet elektriekquote:Op vrijdag 31 december 2021 13:07 schreef Makrolon het volgende:
Zo, dankzij de overtuigingskracht van sommige hier op dit forum weer meer geld uit gegeven dan de bedoeling was![]()
Deze:
[ afbeelding ]
Met deze er bij:
[ afbeelding ]
Mn 1e festool gereedschap
En deze wilde ik al een tijdje, vooral om stugge lijmkit zoals polymax te verspuiten:
[ afbeelding ]
Kijk, dat is alvast fijn om te horen :-) Vooral dat het stofloos is. Ik moet oa de kozijnen van de slaapkamers schilderen, dus dat stofloze was ook een reden om voor de festool te gaan. Heb vanmiddag ook vast wat granat opgehaald bij toolstation hier om de hoek, ben errug benieuwd!quote:Op vrijdag 31 december 2021 17:11 schreef Cybersijp het volgende:
[..]
fijn ding , ik heb de rechthoek versie ervan . Dacht dat dat de rts was . schuurt erg fijn . en als je stofzuiger eraan hangt zuigt t heel netjes af en kun je zo goed als stofloos werken (ik heb granat papier van festool zelf)
Haha inderdaad.quote:Op vrijdag 31 december 2021 17:14 schreef Cybersijp het volgende:
[..]
van die stugge kit krijg ik soms ook een hangzak ja , knijp je je de blubber . gelukkig wel een goed kippistool k40 maar niet elektriek
Waar had je besteld? De vrienden uit Limburg?quote:Op zondag 9 januari 2022 17:19 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Haha inderdaad.
Vidi kit om toilet en badkamer platen te monteren spant echt de kroon. Stugge meuk is dat.
Alleen al t gereedschap wat ik eerder postte is geannuleerd. Er ging iets mis met de zaag door een fout vd webshop wat ze niet goed op loste dus heb nu alles geannuleerd bij die ballen tent.
Als iemand nog weet waar die Festool domino set op een redelijke termijn leverbaar is hoor ik t graag.
Toolnation bedoel je dan?:p daar bestel ik al niet meer.quote:Op zondag 9 januari 2022 18:44 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Waar had je besteld? De vrienden uit Limburg?
Had ik niet van ze verwacht. Naja, er komt een moment dat die webshop zo een matige service leveren dat we weer gewoon naar winkels gaanquote:Op zondag 9 januari 2022 19:01 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Toolnation bedoel je dan?:p daar bestel ik al niet meer.
Dit was toolmax. Ze leverde de verkeerde zaag, heb ze gemeld dat ik zaterdag de goede nodig heb, hadden ze ruim de tijd voor. Maar ze hebben gewoon compleet schijt aan je, hij is nog niet eens onderweg.
Dan maar gelijk de volledige order van 2,5k geannuleerd en alles behalve de domino inmiddels ergens anders besteld.
Verbaasd mij niets. Zo een ding moet wel loei veel kracht hebben. Maar bekende truc van haspel ertussen hielp niet?quote:Op vrijdag 21 januari 2022 19:14 schreef Makrolon het volgende:
Ik had bij hbm een muur frees met 5 schijven naast elkaar gekocht
Dan hoef je dus de sleuf niet meer uit te hakken. Leek me handig voor lichte cellenetonwanden enzo. Geen risico meer dan je door de wand heen gaat.
Maar dat ding laat in m'n garage een 16 ampère automaat er uit klappen waar verder niks op zit :/ wat is dan de usecase voor dit ding, eerst bij een klant een c16 in de meterkast zetten voor je aan de slag kan![]()
Die gaat dus weer terug helaas.
Zullen de gewone winkels geen leveringsproblemen hebben 🤔quote:Op zondag 9 januari 2022 19:23 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Had ik niet van ze verwacht. Naja, er komt een moment dat die webshop zo een matige service leveren dat we weer gewoon naar winkels gaan.
Nee inderdaad. Hij is 2400w. Maar dan voer je zo'n ding uit met softstart lijkt me..quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:49 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Verbaasd mij niets. Zo een ding moet wel loei veel kracht hebben. Maar bekende truc van haspel ertussen hielp niet?
Heeft hier trouwens iemand een flir one pro of pro lt?
Yes! Opgehaald ergens in Brabant bij een gereedschapszaak. Nog niet echt mee gewerkt alleen.. alleen wat testjes gedaan.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:52 schreef FranticDJ het volgende:
@:makrolon heb je die domino al ondertussen?
als je 1x besmet bentquote:Op vrijdag 21 januari 2022 22:10 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Yes! Opgehaald ergens in Brabant bij een gereedschapszaak. Nog niet echt mee gewerkt alleen.. alleen wat testjes gedaan.
De kwaliteit van Festool is wel echt next level trouwens. Dat zit echt mooi in elkaar.
Mijn 230v slijptol heeft hetzelfde. Ik meen 2000w, maar net die piek bij op gang komen nekt em.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 22:09 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Nee inderdaad. Hij is 2400w. Maar dan voer je zo'n ding uit met softstart lijkt me..
Had er al.een haspel tussen, maar heb nog een langere. Morgen effe testen.
mja ik heb alleen Bosch boormachines. en die accu bovenfrees, want dat is wel een handig schattig dingetje soms.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 22:22 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik blijf het jammer vinden dat @:Atmoz bij dat inferieure Bosch blijft. Het genot van Festool is echt verslavend. Het is dat die prijzen zo zot zijn dat ik niet alleen Festool koop
.
Lol, ik zeg nooit nooit he ;-)quote:Op vrijdag 21 januari 2022 22:22 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ik blijf het jammer vinden dat @:Atmoz bij dat inferieure Bosch blijft. Het genot van Festool is echt verslavend. Het is dat die prijzen zo zot zijn dat ik alleen voor de gamechangers (en geld teveel momenten) Festool koop
.
Neejoh, t meeste van m'n werk is te lomp voor Festool. En Bosch bevaltij op een paar kleine irritaties na ook perfect!quote:Op zaterdag 22 januari 2022 00:52 schreef Atmoz het volgende:
[..]
Lol, ik zeg nooit nooit he ;-)
Maar voor mij is Bosch Blauw méér dan goed genoeg(en eerlijk=eerlijk, ik ben er ook nog altijd heel blij mee!)
Makrolon zou eerder moeten overstappen vind ik persoonlijk
Ja daar heb je inderdaad gelijk in.quote:Op zaterdag 22 januari 2022 09:49 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Neejoh, t meeste van m'n werk is te lomp voor Festool.
Ik heb vorige week een Flir one Pro gekocht voor op mijn Iphone.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:49 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Verbaasd mij niets. Zo een ding moet wel loei veel kracht hebben. Maar bekende truc van haspel ertussen hielp niet?
Heeft hier trouwens iemand een flir one pro of pro lt?
Oh, dat is nice! Ik ben op marktplaats tot nu toe alleen verhuurders tegen gekomen.quote:Op zondag 23 januari 2022 11:44 schreef Glider76 het volgende:
[..]
Ik heb vorige week een Flir one Pro gekocht voor op mijn Iphone.
Mooi apparaatje. Werkt zeer goed. Op marktplaats op de koop getikt. 300 euro, nieuw in verzegelde verpakking.
quote:Op zondag 23 januari 2022 11:49 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Oh, dat is nice! Ik ben op marktplaats tot nu toe alleen verhuurders tegen gekomen.
Is die korte accuduur echt een probleem of valt dat in real life wel mee?
Ja was een beetje mazzel. Ik zag de advertentie, gelijk 300 geboden en gelijk zelfde dag opgehaald. In de tussentijd was er al een bod van 325 gedaan door een ander.quote:Op zondag 23 januari 2022 11:49 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Oh, dat is nice! Ik ben op marktplaats tot nu toe alleen verhuurders tegen gekomen.
Is die korte accuduur echt een probleem of valt dat in real life wel mee?
Die domino frees is een fijn ding. Een jaar of 2 terug gekocht omdat ik het vermoeden had ooit wel eens te gebruiken. En sinds gisteren er pas echt mee aan de slag gegaan.quote:Op vrijdag 31 december 2021 13:07 schreef Makrolon het volgende:
Zo, dankzij de overtuigingskracht van sommige hier op dit forum weer meer geld uit gegeven dan de bedoeling was![]()
Deze:
[ afbeelding ]
Met deze er bij:
[ afbeelding ]
Mn 1e festool gereedschap
En deze wilde ik al een tijdje, vooral om stugge lijmkit zoals polymax te verspuiten:
[ afbeelding ]
Klinkt goed! Ja wat ik lastig vind is dat ik enorm twijfel tussen de pro en pro lt. Als ik een zgan pro kon kopen voor 300 euro wist ik het wel natuurlijkquote:Op zondag 23 januari 2022 11:57 schreef Glider76 het volgende:
[..]
Ja was een beetje mazzel. Ik zag de advertentie, gelijk 300 geboden en gelijk zelfde dag opgehaald. In de tussentijd was er al een bod van 325 gedaan door een ander.
Voor een beetje hobbyen in huis is de korte accuduur geen probleem. Heb hem nog niet zo lang gebruikt dat de accu leeg was.
Lijkt mij dat je niet urenlang met die camera werkt.
Wilde dit al een tijdje hebben. Maar nu versneld werk van gemaakt omdat ik een wandje moet plaatsen op een vloer met vloerverwarming. Kan nu exact zien waar de slangen lopen. Verder de kozijnen en dergelijke bekijken voor warmte lekkage.
En in mijn werk komt ie ook van pas.
De pro heeft een bereik van 120 x 160. Dat is zo ongeveer het dubbele. Veel beter beeld dus. Eigenlijk al gelijk aan veel duurdere camera's.quote:Op zondag 23 januari 2022 13:01 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Klinkt goed! Ja wat ik lastig vind is dat ik enorm twijfel tussen de pro en pro lt. Als ik een zgan pro kon kopen voor 300 euro wist ik het wel natuurlijk. Maar goed, bovenal kan ik nergens een vergelijking vinden qua output van een pro vs. lt. Alleen van de one vs. Pro. En op basis daarvan zou ik zonder na te denken voor de pro gaan. Vraag is of dat verschil dus ook zo groot is bij de LT. De sensor van de LT is wel hetzelfde als van de One, dus ik zou denken van wel. Maar ja, zeker weten dus niet...
De android versie is stukken goedkoper. 299 op marktplaats. Dat scheelt nogal. Je zou er zelfs speciaal een oude samsung voor kopen.quote:Op zondag 23 januari 2022 14:57 schreef bleiblei het volgende:
Ja, op zich is het logisch dat je leidingen niet kan zien als het hele oppervlak opgewarmd is. Daarom wordt ook afgeraden om je huis te checken op isolatielekken als het warmer dan 0gr is. Maar klinkt goed! Dan ga ik denk ik voor de pro.
Ja, maar dat is ex btw en inderdaad micro usb. En ondanks dat ze zeggen dat je een converter kan kopen naar usb-c in die advertentie, lees ik op meerdere plekken in review dat ie het niet doet met een converter ertussen.quote:Op zondag 23 januari 2022 15:40 schreef Glider76 het volgende:
[..]
De android versie is stukken goedkoper. 299 op marktplaats. Dat scheelt nogal. Je zou er zelfs speciaal een oude samsung voor kopen.
Met de eerste generatie Flir One gaat dat prima, bij mij wel in ieder gevalquote:Op zondag 23 januari 2022 15:47 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, maar dat is ex btw en inderdaad micro usb. En ondanks dat ze zeggen dat je een converter kan kopen naar usb-c in die advertentie, lees ik op meerdere plekken in review dat ie het niet doet met een converter ertussen.
Haha ja ik heb m ook nog niet direct nodig :p maar al wel wat plannen mee voor de toekomst.quote:Op zondag 23 januari 2022 12:00 schreef Glider76 het volgende:
[..]
Die domino frees is een fijn ding. Een jaar of 2 terug gekocht omdat ik het vermoeden had ooit wel eens te gebruiken. En sinds gisteren er pas echt mee aan de slag gegaan.
Beetje vreemde logica om gereedschap te kopen jah. Maar was wederom een mooie deal via marktplaats waar ik hem niet voor kon laten liggen.
In het begin nog wel even wennen want was alweer vreselijk de mist in gegaan met die 2 zijstukjes die je eraan kunt koppelen. Al me al toch nog goed gekomen.
Ja, dit kan. Min of meer. Want van grote afstand zal die het dan niet meer zien denk ik.quote:Op zondag 23 januari 2022 17:08 schreef Makrolon het volgende:
Is zo'n ding geschikt om bv een gevel van m'n huis te fotograferen en dan te zien waar er warmtelekken zijn? Zat er laatst naar te kijken maar t word me niet helemaal duidelijk of dit kan...
Daar had ik nog niet aan gedacht. Maar dat zou kunnen ja. Als je heel snel na het intoetsen een foto maakt.quote:Op zondag 23 januari 2022 17:56 schreef Makrolon het volgende:
Cool, ook maar eens naar kijken dan.
Ik zag dat je er ook pincodes mee kan afkijken
Precies dat inderdaad! Was een filmpje op YouTube waar ze dat in lieten zien. Hij had een warmtecanera wat gewoon een hoesje was op z'n telefoon, na z'n voorganger ging hij gewoon bij de kassa staan en maakte een foto van de pin.quote:Op zondag 23 januari 2022 18:07 schreef Glider76 het volgende:
[..]
Daar had ik nog niet aan gedacht. Maar dat zou kunnen ja. Als je heel snel na het intoetsen een foto maakt.
Je zou dan zelfs aan de warmte uitstraling kunnen zien wat de volgorde van de nummers is.
Maar wellicht straalt het hele apparaat wel teveel warmte uit om het te kunnen onderscheiden.
Maar je kunt het eens proberen bij de supermarkt?
Ik heb het ook opgezocht en bekeken. Die case met ingebouwde flir camera heb ik nog niet gezien.quote:Op zondag 23 januari 2022 20:08 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Precies dat inderdaad! Was een filmpje op YouTube waar ze dat in lieten zien. Hij had een warmtecanera wat gewoon een hoesje was op z'n telefoon, na z'n voorganger ging hij gewoon bij de kassa staan en maakte een foto van de pin.
Scheelt dat ik met mijn telefoon betaal 😅quote:Op zondag 23 januari 2022 20:08 schreef Makrolon het volgende:
[..]
Precies dat inderdaad! Was een filmpje op YouTube waar ze dat in lieten zien. Hij had een warmtecanera wat gewoon een hoesje was op z'n telefoon, na z'n voorganger ging hij gewoon bij de kassa staan en maakte een foto van de pin.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |