In tegenstelling tot de voorgaande jaren ontbreken de juniores op het programma. Dit heeft uiteraard te maken met de Corona-pandemie.quote:PROGRAMMA
ZATERDAG 30/01
11:45 - 12:30 Officiële training
13:30 UCI wereldkampioenschap cyclocross - Heren U23
14:00 - 14:30 Officiële training
15:10 UCI wereldkampioenschap cyclocross - Dames Elite
ZONDAG 31/01
11:45 - 12:30 Officiële training
13:30 UCI wereldkampioenschap cyclocross - Dames U23
14:00 - 14:30 Officiële training
15:10 UCI wereldkampioenschap cyclocross - Elite Heren
Belgiëquote:Selectie elite-mannen
Mathieu van der Poel
Lars van der Haar
Corné van Kessel
Joris Nieuwenhuis
David van der Poel
Selectie elite-vrouwen
Ceylin del Carmen Alvarado
Annemarie Worst
Lucinda Brand
Denise Betsema
Yara Kastelijn
Marianne Vos
Sophie de Boer
Anne Tauber
Selectie U23-mannen
Ryan Kamp
Pim Ronhaar
Mees Hendrikx
Tim van Dijke
Kyle Agterberg
Luke Verburg
Selectie U23-vrouwen
Manon Bakker
Puck Pieterse
Inge van der Heijden
Aniek van Alphen
Fem van Empel
Shirin van Anrooij
Susanne Meistrok
quote:Heren Elite: Toon Aerts, Quinten Hermans, Eli Iserbyt, Daan Soete, Laurens Sweeck, Wout van Aert, Michael Vanthourenhout, Gianni Vermeersch en Tim Merlier.
Dames Elite: Sanne Cant, Alicia Franck, Loes Sels, Ellen Van Loy, Laura Verdonschot, Karen Verhestraeten en Suzanne Verhoeven.
Heren U23: Anton Ferdinande, Timo Kielich, Toon Vandebosch, Niels Vandeputte, Emiel Verstrynge en Joran Wyseure.
Dames U23: Julie Brouwers, Kiona Crabbé, Julie De Wilde, Jinse Peeters, Marte Truyen en Tessa Zwanepoel.
Die had daar gewonnenquote:Op zondag 31 januari 2021 16:08 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
En dat mag zich dan prof noemen
Zou bij de vrouwen nog laatste worden met zo'n achterstand.
Daar weet @Handleiding alles vanquote:Op zondag 31 januari 2021 16:12 schreef franklop het volgende:
Genotsberg had een mooiere naam geweest
Sotsji-taferelenquote:Op zondag 31 januari 2021 16:12 schreef Pedroso het volgende:
4x Goud, 3x zilver en 1x brons...niet slecht
Toch een rondje tekortquote:
Dumoulin had moeten werken voor Van Aert na de lekke band.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:11 schreef WAvanBuren het volgende:
[..]
Mijn gok; WvA is verkouden geworden, aangestoken door Roglic.
4e goudquote:Op zondag 31 januari 2021 16:13 schreef Zorro het volgende:
Een TT "Wout op weg naar..." laten volgen met "4x goud" doet de waarheid wel wat geweld aan.
🥇 x13 Mathieu van der Poelquote:Op zondag 31 januari 2021 16:12 schreef Pedroso het volgende:
4x Goud, 3x zilver en 1x brons...niet slecht
WK altijd zo dichtbij mogelijk het uur toch?quote:Op zondag 31 januari 2021 16:14 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Wereldbeker (en WK) is een uur plus een ronde.
ben ook wel benieuwd welke wijziging vd Poel aan zijn banden heeft gedaan want daarna ging het opeens een stuk beterquote:
Neequote:Op zondag 31 januari 2021 16:16 schreef Marcoss het volgende:
[..]
WK altijd zo dichtbij mogelijk het uur toch?
Weet niet wat de precieze regels zijn, maar Michel en Pol verkondigen al 20 jaar dat WB altijd een uur plus een ronde is. Neem aan dat dat bij een WK ook het geval is.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:16 schreef Marcoss het volgende:
[..]
WK altijd zo dichtbij mogelijk het uur toch?
Al was een rondje extra niet verkeerd geweest
Er niet nederbelg in de top 12.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:19 schreef SaintOfKillers het volgende:
De internationalisering zet zich verder, diverse waaier aan nationaliteiten in de top 15
Ook de enige die finisht.quote:
Hij staat 3 kilo scherper in de winter dan in de zomer.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:27 schreef Sheffield het volgende:
Mathieu staat scherp, ik vind dat 'ie een smal koppie heeft
Hij gaat de Tour winnenquote:Op zondag 31 januari 2021 16:27 schreef Sheffield het volgende:
Mathieu staat scherp, ik vind dat 'ie een smal koppie heeft
74 kg schat ik zoquote:Op zondag 31 januari 2021 16:27 schreef Sheffield het volgende:
Mathieu staat scherp, ik vind dat 'ie een smal koppie heeft
Huilie huilie Belgjes plengen bittere tranenquote:Op zondag 31 januari 2021 16:28 schreef Szura het volgende:
Ah ze gaan tweets van nobuddies opzoeken bij sporza
Dat was afgedwongen door Wout hequote:Op zondag 31 januari 2021 16:28 schreef TargaFlorio het volgende:
Waarom vergeten al die Belgen de valpartij van Mathieu?
Over 4 weken al Omloop Het Volkquote:Op zondag 31 januari 2021 16:32 schreef Pedroso het volgende:
Nu al zin naar de RvV en Parijs Roubaix
Zonder Thieu welquote:
Het feest gaat bijna weer beginnen ! Wel jammer dat er koersen wegvallen door Covid maar ik ga er vanuit dat de klassiekers allemaal wel blijven staan.quote:
Topsport is vrijgesteld van de Corona-regels. Zonder publiek lijkt me dat ook geen enkel probleem.quote:
Viel heel erg mee. Wel teleurgesteld natuurlijk, maar voor de rest vrij realistisch.quote:
Die voorzag de zege van Van Empelquote:Op zondag 31 januari 2021 16:45 schreef Zwansen het volgende:
Ik heb Groenendaal ook nog weinig zinnigs horen zeggen overigens.
Lekker met Nys niets zeggenquote:Op zondag 31 januari 2021 16:45 schreef Zwansen het volgende:
Ik heb Groenendaal ook nog weinig zinnigs horen zeggen overigens.
Toch hoor ik die 10x liever dan Nys.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:45 schreef Zwansen het volgende:
Ik heb Groenendaal ook nog weinig zinnigs horen zeggen overigens.
Dat is doorgaans eigen schuld (al kan een lekke band dat ook goed het geval zijn).quote:Op zondag 31 januari 2021 16:28 schreef TargaFlorio het volgende:
Waarom vergeten al die Belgen de valpartij van Mathieu?
Wat is er mis met Nys? Ik vind hem altijd sympathiek overkomen, itt zijn zoon.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:47 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
Toch hoor ik die 10x liever dan Nys.
Iets te vaak open deuren.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:48 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Wat is er mis met Nys? Ik vind hem altijd sympathiek overkomen, itt zijn zoon.
Nou ik eigenlijk wel Mathieu.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:49 schreef Zwansen het volgende:
Hebben jullie nog vragen voor Mathieu? Nee, zegt Groenendaal.
In het veld, en zeker met de huidige parcoursen, is een betere techniek een groot voordeel. De vlakken waar Van Aert op de weg op dit moment beter is gaat hij weinig extra zeges mee boeken.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:46 schreef Pedroso het volgende:
Toch altijd wel de indruk dat Matthieu als het er om gaat net iets meer wint dan Wout (zeker in het veld).
Wout is wel de completere renner, beter bergop en in de tijdrit.
Daar wel. Bij de cross houdt hij zich altijd erg op de vlakte vind ikquote:Op zondag 31 januari 2021 16:49 schreef Pedroso het volgende:
Nys hoor ik inderdaad ook graag, zeker ook bij de wegwedstrijden als co-commentator.
Pure kwaliteitquote:Op zondag 31 januari 2021 16:50 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Nou ik eigenlijk wel Mathieu.
WTF is dit?
.
Maar op moment van de fietswissel was Wout nog steeds heel dichtbij Mathieu, en was het gat vrij klein (zo'n 5 seconden).quote:Op zondag 31 januari 2021 16:06 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Sowieso zijn zulke uitspraken giswerk. Het mentale aspect blijft altijd een rol spelen. Je zag dat de fouten vandaag werden gemaakt door degene die moest achtervolgen (val Poel, 3 zandfouten - voor de brug - van Van Aert). En Poel had wel het geluk dat Van Aert lek reed terwijl hij nog in zicht reed.
Weet niet wat Wout zei, maar hij had op een gegeven moment wel 18 seconden toch? Dat ging daarna opeens heel snel naar 10quote:
Mathieu was voor de andere post al dichterbij gekomen, maar was op moment van lekrijden zeker geen 20 secondenquote:Op zondag 31 januari 2021 17:11 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Weet niet wat Wout zei, maar hij had op een gegeven moment wel 18 seconden toch? Dat ging daarna opeens heel snel naar 10
Ja, in die passage voor de brug heeft ie moeten lopen. Kan haast niet anders, want daar waren opeens acht seconden weg.quote:Op zondag 31 januari 2021 17:11 schreef Marcoss het volgende:
[..]
Weet niet wat Wout zei, maar hij had op een gegeven moment wel 18 seconden toch? Dat ging daarna opeens heel snel naar 10
Dat lijkt me wat teveel jaquote:Op zondag 31 januari 2021 17:12 schreef franklop het volgende:
[..]
Mathieu was voor de andere post al dichterbij gekomen, maar was op moment van lekrijden zeker geen 20 seconden
correct het was weer genieten met je zusje.quote:Op zondag 31 januari 2021 16:13 schreef Hyaenidae het volgende:
[..]
Daar weet @:handleiding alles van
Klopt, beide heren waren enorm aan elkaar gewaagd.quote:Op zondag 31 januari 2021 21:03 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Hoe dan ook enorm jammer dat Wout lek reed. Anders was het een fantastische strijd geworden.
quote:Crying in pain because of a frozen body and being carried over the safety barriers was not how I expected to end the race yesterday. Clearly not the day I hoped for but that’s what I got. Looking forward to try to end the races left on a high note and show some stars from now on. Many, many thanks to all the very kind messages and encouragements, that meant a lot♥️ see you next weekend
quote:Slechte dag om een slechte dag te hebben. Ik snap niet zo goed hoe het kan. Maar 1 ding is wel duidelijk, dit was niet de Manon van het afgelopen jaar😔 seizoen heeft nog 6 wedstrijden, ik ben vast beraden om daar de beste Manon neer te zetten💪🏻
Mooie foto'squote:Op zondag 31 januari 2021 18:39 schreef Momo het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Wuyts is kort voor ‘Michel Wuyts’. [..] Hij is meer van de koers vergeten dan de meeste van zijn kijkers ooit zullen weten.
quote:Op zondag 31 januari 2021 23:14 schreef Aguero het volgende:
https://www.hpdetijd.nl/c(...)re_code=wUXnVRCL21mV
[..]
quote:Van Aert lag nu op kop. Van Aert is een Belg. Van der Poel niet. Ook al heeft de een Nederlandse voorouders, en heeft de ander zijn hele jeugd in Vlaanderen doorgebracht; hun paspoorten zijn onverbiddelijk.
quote:Onderwijl haalde de Vlaamse Hollander de Nederbelg in.
quote:Chauvinisme is een zonderling fenomeen, er zit iets beangstigends aan, en ook iets belachelijks om trots te zijn op iemand die binnen dezelfde landsgrenzen als jijzelf is geboren; het getuigt niet van een rijk inlevingsvermogen wanneer je je slechts kunt identificeren met mensen met dezelfde nationaliteit.
quote:De Nederlander was eerder wel tegen de vlakte gegaan, maar dat is volgens Wuyts minder erg. "Ik denk dat je iets meer nadeel hebt van een lekke band, omdat je bij zo’n val een adrenalineopstoot krijgt, een aanval van woede!"
Toch hou ik er wel van dat ze die koers uren later nog gaan analyseren, hier in Nederland doen we dat niet. Altijd blij met de Belgen als het koers is.quote:Op maandag 1 februari 2021 07:34 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
Michel wordt nog de hele week badend in het zweet wakker.
En nee, begin nou niet over die val van Mathieu want een lekke band is veel erger!
[..]
Als er eentje stopt zie ik de ander niet jaar in jaar uit blijven crossen. Dan stort de hele cross ook in ben ik bang.quote:Op maandag 1 februari 2021 08:37 schreef DeeBee het volgende:
Fijn dat het WK doorging en de koersen bij de mannen en vrouwen waren aardig spannend tussen de toppers, maar het parcours was toch middelmatig vond ik...
Aerts netjes derde, na een toch wat matig seizoen. Toch wel erg knap van Mathieu, na 1-3 nu 4-3 in titels en net als Wout ook al een keer 3 op een rij.
Als een van de twee stopt met crossen wordt het wel treurig overigens, dan haalt de ander lachend de titel op. Of als ze full-time op de weg zaten was Toon Aerts al drievoudig kampioen, lol.
Dit jaar was het al een stuk minder, ook door Corona natuurlijk. Als je nog minder gaat rijden komt ook de voorbereiding op het WK in gevaar.quote:Op maandag 1 februari 2021 10:07 schreef Marcoss het volgende:
Volgens mij vinden ze het allebei ook nog te leuk om te stoppen, al is de kans wel groot dat ze steeds minder crossen gaan rijden. Maar helemaal stoppen met veldrijden zie ik ze allebei niet doen.
Dit jaar was het wel vrij extreem inderdaad, ook omdat het wegseizoen zo lang doorliep en ze beiden daarna een pauze namen richting het veldrijdenquote:Op maandag 1 februari 2021 10:09 schreef Felagund het volgende:
[..]
Dit jaar was het al een stuk minder, ook door Corona natuurlijk. Als je nog minder gaat rijden komt ook de voorbereiding op het WK in gevaar.
quote:Op maandag 1 februari 2021 07:34 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
Michel wordt nog de hele week badend in het zweet wakker.
En nee, begin nou niet over die val van Mathieu want een lekke band is veel erger!
[..]
Zal wel een stukje afgebroken zadelpen zijn.quote:Op maandag 1 februari 2021 14:53 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
[ twitter ]
[ afbeelding ]
Lijkt er daadwerkelijk op dat Wout precies lek reed op de plek waar Mathieu viel. (Verder heeft niemand lek gereden dit weekend.)
Eens!quote:Op maandag 1 februari 2021 08:45 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Toch hou ik er wel van dat ze die koers uren later nog gaan analyseren, hier in Nederland doen we dat niet. Altijd blij met de Belgen als het koers is.
In het zand bedoel je? Dat was inderdaad de beslissing, volgens Wout zat hij daar stuk omdat hij geforceerd had in het loopstuk daarvoor.quote:Op maandag 1 februari 2021 17:08 schreef DeeBee het volgende:
Ook wel te zien dat Mathieu alweer tijd aan het terug pakken was voordat Wout lek reed, het was verre van beslist.
Andersom pakte Wout een klein beetje terug, maar die fout onderaan de brug was cruciaal, toen liep Mathieu naar 10+ seconden.
Ik zou het ook wel zonde vinden als hij Tokio maar half half doet. Jarenlang was dat zijn droom en omdat er nu een Tour-ticket is zou Tokio ineens minder belangrijk zijn.quote:Op maandag 1 februari 2021 17:14 schreef Idisrom het volgende:
Mathieu wil liever geen Tour de France fietsen, omdat hij alle jokers op Tokio wil zetten deze zomer. Ik snap de druk van de sponsors en het team niet zo, in het achterhoofd houdend met wat er met Tom Dumoulin gebeurd is.
Ik snap wat je zegt, maar ik kijk toch wel enorm uit naar Mathieu van der Poel in de Tour hoor. Hoop niet dat hij toch afhaakt.quote:Op maandag 1 februari 2021 17:14 schreef Idisrom het volgende:
Mathieu wil liever geen Tour de France fietsen, omdat hij alle jokers op Tokio wil zetten deze zomer. Ik snap de druk van de sponsors en het team niet zo, in het achterhoofd houdend met wat er met Tom Dumoulin gebeurd is.
Leuk stuk inderdaad en mooi om te lezen hoe de familie meeleeft.quote:Op maandag 1 februari 2021 19:05 schreef Momo het volgende:
https://www.ad.nl/wielren(...)gn=socialsharing_web
Dit stuk is wel een aanrader
Hij start normaal gesproken wel, alleen met het oog op de Spelen stopt hij dan eerder (na de 2e rustdag werd al als suggestie genoemd)quote:Op maandag 1 februari 2021 18:40 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Ik snap wat je zegt, maar ik kijk toch wel enorm uit naar Mathieu van der Poel in de Tour hoor. Hoop niet dat hij toch afhaakt.
Nou moet ik nog zien dat de Spelen doorgaan dit jaar, maar goed.
Ja, denk de enige keer dat Wout moest lopen daar? Mathieu moest daar van de fiets in ronde 2 (zijn enige keer) en dat leidde toen tot het eerste gaatje.quote:Op maandag 1 februari 2021 18:28 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
[..]
In het zand bedoel je? Dat was inderdaad de beslissing, volgens Wout zat hij daar stuk omdat hij geforceerd had in het loopstuk daarvoor.
Maar dan zou Van Aert dus bewust nog een post hebben overgeslagen?quote:Vanthourenhout gaf extra toelichting bij de plek waar Van Aert lek reed. "Blijkbaar na de eerste post al, na het opdraaien van de sintelbaan." Dan is het nog een heel eind tot aan de volgende materiaalpost. "Ik moet er geen tekening bij maken. Dan verlies je dertig seconden."
Hij zei dat het een leegloper was, dus duurde het een tijdje voordat hij het merktte.quote:Op maandag 1 februari 2021 19:55 schreef franklop het volgende:
[..]
Maar dan zou Van Aert dus bewust nog een post hebben overgeslagen?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |