SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, onz is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.blablablabla
Dat kan omslaan ja, maar op welk punt? Elke maand word er wel geroepen dat de bevolking het nu wel echt beu zal gaan zijn.quote:Op zondag 10 januari 2021 00:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat kan zo omslaan. Moet je ze in Amerika maar eens vragen. En eerlijk? Ik wantrouw die onderzoeken een beetje, ik heb het idee dat er A toch wel een verschil zit tussen wat men daar zegt en wat men doet. En B dat er sociaal wenselijk geantwoord wordt.
Daarnaast wordt vaak gedaan alsof het alles of niets is “steunt u de coronamaatregelen?”. Dan is mijn antwoord ook ja. Maar op delen van het beleid heb ik best stevige kritiek.
Nog los van economische tegenslag die gaat komen en vliegwieleffecten die je gaat krijgen.
Maar ik roep ook niet de revolutie uit. Maar het gaat wel schuren.
Dat lijkt me sterk. Tijdens het Catshuisoverleg worden volgens mij geen officiële beslissingen genomen. Dat doen ze morgen pas.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:21 schreef Pvt.Webster het volgende:
Vandaag meer info over lockdown? Zal vast iets uitlekken toch?
Oom agent? Hoezo? Ik mag gewoon 2 mensen ontvangen hoor, of met 2 man ergens op bezoek gaan. Gelukkig zeg ik, maar dat is geen volledig lockdown. Bij een volledig lockdown mag je natuurlijk geen vrienden bezoeken. :’) Kom op zeg, dat snap je zelf toch ook wel.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:19 schreef MoreDakka het volgende: [..] Als je oom agent nodig hebt om jezelf binnen de deur te houden is dat niet het probleem van de maatschappij. En ja, dit is een volledige lockdown.
Dat was in maart/april/mei ook zo.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:21 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat zou wel het ultieme kleur bekennen zijn van een VVD-kabinet. Maar zelfs zij zullen niet zo dom zijn lijkt me.
Omdat het mag betekent niet dat je het moet doen. Dat is mijn punt.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:23 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Oom agent? Hoezo? Ik mag gewoon 2 mensen ontvangen hoor, of met 2 man ergens op bezoek gaan. Gelukkig zeg ik, maar dat is geen volledig lockdown. Bij een volledig lockdown mag je natuurlijk geen vrienden bezoeken. :’) Kom op zeg, dat snap je zelf toch ook wel.
Precies, en dat Fred dan even komt zeggen dat je dan maar minder moet gaan werken of tegen je werkgever zeggen dat je er overdag "even niet bent".quote:Op zondag 10 januari 2021 11:16 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het is vooral triest dat je gedwongen wordt om die keuze te maken.
Dit is een probleem dat je niet in zo'n korte tijd oplost. En de groep die het hier betreft zijn voor een overgroot deel ook niet degene die getroffen worden door het dicht zijn van de sportscholen. En fietsen, lopen, thuis trainen - kan allemaal prima.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:16 schreef JosMert het volgende: ‘Plek van lichaamsvet bepaalt risico van overgewicht bij Covid’ Bron: https://sittard-geleen.ni(...)ergewicht-bij-covid/ Gek toch dat we geen enkele maatregel hebben getroffen om deze groep te verkleinen. Sterker nog, we verbieden sport en zeggen dat mensen thuis moeten blijven. Bewegen is schijnbaar niet goed om buikvet te verminderen.
Dat is eigen keus. Winkels konden ook maar beperkte capaciteit kwijt. Universiteiten hadden er ook voor kunnen kiezen om alle klassen op 30% te laten draaien, i.p.v. 30% van de cursussen op de campus.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Sterker nog, het tertiair onderwijs is sinds maart niet meer normaal geopend geweest terwijl in de zomer zo'n beetje alle commerciële branches mochten draaien.
Wel ironisch dat je afgeeft op zogezegd te zwart-wit onderzoek door dat onderzoek veel te zwart-wit af te schetsen.quote:Op zondag 10 januari 2021 00:42 schreef trein2000 het volgende:
Daarnaast wordt vaak gedaan alsof het alles of niets is “steunt u de coronamaatregelen?”. Dan is mijn antwoord ook ja. Maar op delen van het beleid heb ik best stevige kritiek.
Nou en?quote:
Zeker, zowel de werkgever als de werknemer worden met deze situatie geconfronteerd, dan is het wel heel makkelijk om te zeggen dat het allemaal de verantwoordelijkheid is van de werknemer om het maar op te lossen.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:24 schreef Wirelessmouse het volgende:
Precies, en dat Fred dan even komt zeggen dat je dan maar minder moet gaan werken of tegen je werkgever zeggen dat je er overdag "even niet bent".
Je weet zelf heel goed wat wel en niet verstandig is om te doen in deze tijden. Toch doe je dingen die niet zo verstandig zijn onder het mom van "ja het mag toch". Je kunt zelf toch ook wel bedenken dat op kantoor zitten of naar vrienden gaan 's avonds niet zo handig is? Heb je echt een wet daarvoor nodig om dat te verbieden, dat je het dan pas niet meer doet?quote:Op zondag 10 januari 2021 11:23 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Oom agent? Hoezo? Ik mag gewoon 2 mensen ontvangen hoor, of met 2 man ergens op bezoek gaan. Gelukkig zeg ik, maar dat is geen volledig lockdown. Bij een volledig lockdown mag je natuurlijk geen vrienden bezoeken. :’) Kom op zeg, dat snap je zelf toch ook wel.
Dat ligt vooral aan de vraagstelling. Maand of 2 terug was dat onderzoek dat 70% ofzo bereid was meer voordelen te hebben na vaccinatie.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:22 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat kan omslaan ja, maar op welk punt? Elke maand word er wel geroepen dat de bevolking het nu wel echt beu zal gaan zijn.
En ik ben het met je eens dat veel mensen het sociaal wenselijke antwoord geven. Die kans bestaat in ieder geval. Maar zo lang ze niet werkelijk aangevend hoe ze zich voelen veranderd er natuurlijk nooit wat. Dat is een beetje het kromme momenteel. Veel mensen zijn bang om aan te geven dat ze veel kritiek hebben, want ze willen niet de standaard verwijten om de oren krijgen. Voor velen is er gewoon geen middenweg inderdaad; je bent voor of tegen. Je bent een trouwe aanhanger die alles pikt of een wappie die z’n oma wil opofferen. Dus dan maar het sociaal wenselijke antwoord geven. Dan veranderd er alleen niks.
Al blijf ik er ook bij dat er best een groot deel is die oprecht denken dat ze het goed doen omdat ze niet alle info binnen krijgen. Mensen in mijn omgeving (naast m’n eigen huishouden dan) snappen niet dat ik commentaar uit richting Hugo. Of het algemene beleid. Die denken oprecht dat elk besluit dat genomen word terecht is.
Nou, nee.quote:
Nogmaals, niets aan de huidige situatie is halfbakken. Verder heb ik je net ook al uitgelegd dat dikgedrukte niet zo simpel is als je stelt. Het is volledig onvoorspelbaar wanneer dat principe in de praktijk opgaat en wanneer niet, al helemaal voor een leek als jij. Ik weet het ook niet, en als we even kijken naar de tijdlijn tot nu toe dan is er heel veel bewijs dat naarmate de maatregelen strenger worden de naleving juist vaak minder wordt.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:19 schreef opreis het volgende:
[..]
De basis is nog steeds dat het virus zich alleen kan verspreiden door contact tussen mensen. Dus in principe hoe strenger de maatregelen des te minder contact.
Ik hoop ook dat je het verschil ziet tussen een opgelegde maatregel en een nageleefde maatregel. De maatregelen hebben een effect op het moment dat ze worden nageleefd en dat is het probleem nu vaak. Daarom zou ik nu ook liever opteren voor een hardere lockdown, die in mijn ogen makkelijker te hanteren is. -> heel cru, iedereen op straat is fout, dan dit halfbakken gedoe waar de helft zich niet aanhoudt en dus weinig effect opleverd.
Dan moet je daar bewijs voor aanleveren. Anders kun je die conclusie niet trekken.quote:Het is ook een optie dat zonder de maatregel dat lijntje harder had gestegen bijvoorbeeld.
Scholen werden gesloten omdat leraren en ouders in opstand kwamen.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:26 schreef Elan het volgende:
Het is toch frappant dat de winkels tijdens de eerste golf gewoon probleemloos open bleven. De scholen daarentegen waren toen gesloten. Toeval?
Waarom waren die scholen ook weer dicht? Omdat scholen en roeptoeterclubs opriepen om scholen te sluiten, niet het kabinet of OMT. Die vonden het geen goed idee.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:26 schreef Elan het volgende:
[..]
Nou en?
Kijk, misschien zijn winkels wel degelijk een groot probleem maar met de kennis die we hebben is dat minstens dubieus. Het zijn louter kortstondige contacten op afstand, als je al iemand treft die besmet is moeten jullie allebei wel verdomde goed je best doen om besmet te raken. Voor je 600.000 mensen de WW in schopt moet je dat wel onderzoeken.
Het is toch frappant dat de winkels tijdens de eerste golf gewoon probleemloos open bleven. De scholen daarentegen waren toen gesloten. Toeval?
Dat zal best, het hoe en waarom is niet zo relevant voor de discussie.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:28 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Scholen werden gesloten omdat leraren en ouders in opstand kwamen.
Hoe kort is "kort" bij jou? Tijdens black friday zag ik de wachttijd voor sommige winkels oplopen tot een uur of meer.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:26 schreef Elan het volgende:
Kijk, misschien zijn winkels wel degelijk een groot probleem maar met de kennis die we hebben is dat minstens dubieus. Het zijn louter kortstondige contacten op afstand, als je al iemand treft die besmet is moeten jullie allebei wel verdomde goed je best doen om besmet te raken.
Ja, doei. Ik houd me gewoon aan de regels. Je kan niet maandenlang je familie/vrienden niet bezoeken. (2 weken zou ik ook verschrikkelijk vinden, maar als dat zou helpen daarna sneller te versoepelen zou ik het er wel voor over hebben).quote:Op zondag 10 januari 2021 11:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat het mag betekent niet dat je het moet doen. Dat is mijn punt.
Dat is heel relevant. Scholen werden gesloten uit maatschappelijke druk, niet vanuit een groot risico op virusverspreiding.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat zal best, het hoe en waarom is niet zo relevant voor de discussie.
quote:Op zondag 10 januari 2021 11:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat zal best, het hoe en waarom is niet zo relevant voor de discussie.
Ergens wel ironisch dat diezelfde ouders nu steen en been klagen dat de scholen dicht zijn.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:28 schreef DireStraits7 het volgende:
Scholen werden gesloten omdat leraren en ouders in opstand kwamen.
Dat hij (en daarnaast velen anderen) het doet, en mag doen maakt dit geen harde lockdown.quote:Op zondag 10 januari 2021 11:26 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Je weet zelf heel goed wat wel en niet verstandig is om te doen in deze tijden. Toch doe je dingen die niet zo verstandig zijn onder het mom van "ja het mag toch". Je kunt zelf toch ook wel bedenken dat op kantoor zitten of naar vrienden gaan 's avonds niet zo handig is? Heb je echt een wet daarvoor nodig om dat te verbieden, dat je het dan pas niet meer doet?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |