Bij ons bestaat er zoiets als MaMma café bij de verloskundigenpraktijk, dat is een inloopspreekuur op woensdagmorgen waar je je voor kunt aanmelden. Misschien is er zoiets in jouw regio?quote:Op dinsdag 22 september 2020 05:44 schreef Gogo83 het volgende:
Ondanks dat ik nog een week of 15 zwangerschap te gaan heb toch al een vraag.
Tijdens mijn vorige zwangerschap is er Insufficient glandular tissue (igt, oftewel te weinig melkklieren) geconstateerd en heb ik de borstvoeding na een week opgegeven. De kans dat ik een tweede baby volledig van borstvoeding kan voorzien is dan ook minimaal.
Wel waren er destijds nog wat andere omstandigheden die borstvoeding lastig maakten: veel bloedverlies, een baby die niet goed hapte en drie kwartier na de geboorte moest ik naar de ok. Om die reden wil ik wel kijken of ik dit keer een deel van de voeding wel kan geven.
Nu wil ik van tevoren eigenlijk al een consult, maar wat is daarvoor een goede termijn? Zelf denk ik eraan om iets in te plannen rond de 35 weken, dan ben ik ook nog op tijd als prenataal kolven me bijvoorbeeld kan helpen. Zijn er anderen hier die van tevoren een lactatiekundige hebben geraadpleegd?
Ook zit er op ongeveer een half uur rijden een lactatiekundige die gespecialiseerd is in IGT. Mij lijkt het dat ik daar voor een prenataal consult prima heen kan, maar zij zal niet zomaar langs kunnen komen in de kraamweek. Wat is jullie ervaring met bijvoorbeeld videobellen met een lk?
Snap ik (bij ons is er trouwens wel een lactatiekundige present).quote:Op dinsdag 22 september 2020 12:41 schreef Gogo83 het volgende:
Mja, omdat dit best specifieke problematiek is (die zelfs door sommige Ibclc-lactatiekundigen niet goed herkend wordt), denk ik niet dat ik daar helemaal op mijn plek zit.
@:Tink89: ga ik navragen, al staat me er iets van bij dat ze alleen huisbezoeken in haar regio doet.
Maar waarschijnlijk niet gespecialiseerd in het specifieke probleem van Gogo83quote:Op dinsdag 22 september 2020 14:00 schreef Seven. het volgende:
[..]
Snap ik (bij ons is er trouwens wel een lactatiekundige present).
Ik heb er een gehad met volgens mij 30 weken zwangerschap.quote:Op dinsdag 22 september 2020 15:44 schreef Gogo83 het volgende:
De reden dat ik naar die specialist wil is omdat een kennis van mij het ook heeft, bij haar is het pas bij de derde baby vastgesteld. Terwijl ze bij de eerste twee ook hulp van een lactatiekundige heeft gehad en het toen gewoon niet juist gediagnosticeerd is en ook het advies te algemeen bleef. Vandaar.
Nog mensen die ervaring hebben met een prenataal consult? Bij hoeveel weken zwangerschap heb je dat gedaan?
Wat mooi om te lezen dat het bij jouw tweede zo lang goed is gegaan! Thanks voor het delen.quote:Op dinsdag 22 september 2020 20:23 schreef coccinelle het volgende:
[..]
Ik heb er een gehad met volgens mij 30 weken zwangerschap.
Bij ons eerste zijn mijn melkreceptoren (?) nooit goed in gang gezet door verschillende factoren zoals fouten van de kraamzorg, verkeerd advies van CB en een PPD. Hierdoor had ik altijd te weinig melk, wat ik er ook aan deed. Hier ben ik erg verdrietig over geweest.
Bij ons 2e dus een consult met een ibclc lk. Een goed plan gemaakt welke ook meteen in mijn ziekenhuisdossier werd gezet. Er werd gekeken waar vorige keer de problemen lagen in de hoop het te kunnen voorkomen. Het plan werd uitgewerkt op papier voor o.a. de kraamzorg en de verpleging van het ziekenhuis.
Ook mocht ik prenataal kolven vanaf 32 weken (in overleg met de gyn) ivm dysmatuur en mogelijk vroeggeboorte. Hierdoor had ik al wat spuitjes melk klaar liggen voor als Billy wel bijvoeding nodig zou hebben.
Uiteindelijk zijn de spuitjes niet nodig geweest en heb ik Billy 20 maanden zonder problemen mogen voeden met mijn eigen melk.
Ook allemaal dikkebuikenmode helaas...quote:Op zaterdag 26 september 2020 14:07 schreef Aure het volgende:
Zit hier wat tussen? https://gebematernity.com(...)ng/nursing-clothing/
Klopt, sowieso is het hele mama assortiment dit jaar deprimerend daarquote:Op zaterdag 26 september 2020 14:14 schreef Mariposas het volgende:
Bij H&M vond ik eigenlijk alleen dat soort jurkjes. Ik heb alleen net even gekeken en het aanbod wat ze nu hebben vind ik vrij... saai. Maar toen ik er bestelde vond ik dat ze wel leuke jurkjes hadden.
Wat houdt de WHO-norm in?quote:Op donderdag 24 september 2020 19:32 schreef lunapuella het volgende:
Weer de WHO-norm behaald!Het was nooit een doel op zich maar ik vind het toch fijn dat het nu voor de tweede keer gewoon zo soepel gaat.
Ik zit met precies dezelfde vraag! Ik snap die combinatie ook gewoon niet. Als je zwanger bent geef je (over het algemeen) nog geen borstvoeding en als je borstvoeding geeft heb je die ruimt voor de buik niet meer nodig. Wie heeft dit ooit bedacht!? Een man?quote:Op zaterdag 26 september 2020 13:41 schreef SQ het volgende:
voor luna!
Vraagje, heeft iemand tips voor leuke voedingskleding waar niet meteen ruimte in zit voor een 40 weken zwangere buik?
Ik ben niet zo van het laagje op laagje met hemdjes werken waar velen hier zo lyrisch over zijn
Ik draag graag jurken en dan is het fijn als er gewoon een opening aan de voorkant zit waar ik mijn boob uit kan trekken.
Wikkeljurkjes ben ik zelf niet zo'n fan van, dan moet ik alsnog met hemdjes er onder gaan kloten.
Heeft iemand gouden tips?
quote:
Ah okquote:Op zaterdag 26 september 2020 15:38 schreef lunapuella het volgende:
[..]
Tot 2 jaar borstvoeding inderdaad. De officiële norm is "minstens 2 jaar en langer".
Oh wow! Dat is behoorlijk duidelijk!quote:Op zaterdag 26 september 2020 19:29 schreef Mariposas het volgende:
Nu de tanden van mijn jongste doorkomen en groeien is het wel heel duidelijk dat het lipbandje echt veel te strak is. Baal nu wel erg dat ik het toch niet destijds meteen heb laten doen. Dan had ik wellicht niet zo’n pijn gehad met voeden. Nog steeds voed ik met tepelhoedje.![]()
[ afbeelding ]
Daar zijn mijn bh's echt te duur voor, los van dat ik zulke elastiekloze modellen draag dat ik mijn borst daar nog niet uitgehengeld krijg al wil ik het graagquote:Op zaterdag 26 september 2020 17:55 schreef Ticootje het volgende:
Voedingskleding ben ik niet meer echt aan begonnen. Ik trek gewoon mn shirts aan gort, en bh ook trouwens.
Het is officieel geen norm, maar een aanbeveling.quote:
Heeft je kindje er zelf last van?quote:Op zaterdag 26 september 2020 19:29 schreef Mariposas het volgende:
Nu de tanden van mijn jongste doorkomen en groeien is het wel heel duidelijk dat het lipbandje echt veel te strak is. Baal nu wel erg dat ik het toch niet destijds meteen heb laten doen. Dan had ik wellicht niet zo’n pijn gehad met voeden. Nog steeds voed ik met tepelhoedje.![]()
[ afbeelding ]
*boks* Dit ja.quote:Op zaterdag 26 september 2020 17:55 schreef Ticootje het volgende:
Voedingskleding ben ik niet meer echt aan begonnen. Ik trek gewoon mn shirts aan gort, en bh ook trouwens.
Ik snapte nooit wat ze bedoelde met een te kort / strak lipbandje , maar dit is wel duidelijk.quote:Op zaterdag 26 september 2020 19:29 schreef Mariposas het volgende:
Nu de tanden van mijn jongste doorkomen en groeien is het wel heel duidelijk dat het lipbandje echt veel te strak is. Baal nu wel erg dat ik het toch niet destijds meteen heb laten doen. Dan had ik wellicht niet zo’n pijn gehad met voeden. Nog steeds voed ik met tepelhoedje.![]()
[ afbeelding ]
quote:Op zaterdag 26 september 2020 19:29 schreef Mariposas het volgende:
Nu de tanden van mijn jongste doorkomen en groeien is het wel heel duidelijk dat het lipbandje echt veel te strak is. Baal nu wel erg dat ik het toch niet destijds meteen heb laten doen. Dan had ik wellicht niet zo’n pijn gehad met voeden. Nog steeds voed ik met tepelhoedje.![]()
[ afbeelding ]
We gaan het beleven morgenquote:Op zondag 27 september 2020 22:27 schreef automatic_ het volgende:
Hopelijk zijn/worden je tepels minder gevoelig bij kolven! Bij mij waren ze dan gevoeliger dan voeden (live of met tepelhoedje).
Van mijn oudste is in de kraamweek het tongbandje gekliefd. Hem voeden was echter nooit geheel pijnloos, maar ik dacht dat het erbij hoorde. Tot hij rond een jaar (?) een keer zich probeerde op te trekken aan het snoer van mijn laptop.quote:Op zaterdag 26 september 2020 23:03 schreef Mariposas het volgende:
Hou oud is je dochter nu, @:Jentin? Volgens mij is het helemaal niet zo snel te laat hoor. Je zou altijd om een second opinion kunnen vragen. Er zijn sowieso 3 plekken in Nederland waar ze er echt gespecialiseerd in zijn. Die staan op deze website genoemd: https://omft.info/news-posts/tongbandje-lipbandjes-kort-gevolgen/
Er is geen bewijs dat het behandelen van lipbandjes bijdraagt aan problemen met borstvoeding. Meestal is er bij een prominente lipriem ook een te korte tongriem, en zou het klieven van de tongriem voldoende moeten zijn. Het is namelijk veel belangrijker dat de onderkaak een “grote hap” maakt dan de bovenkaak, ook het advies dat de lip gekruld moet zijn is blijkbaar achterhaald. Bij veel kinderen wordt de lipband ook vanzelf minder strak. Dus vandaar dat men er wel terughoudend in is om te klieven bij baby’s.
https://eurolac.net/wp-co(...)n-van-behandelen.pdf
Door mijn eigen ervaring zet ik wel wat vraagtekens erbij, want ook ik heb de ervaring dat het bij het eerste kind prima ging (wel wat problemen in kraamweek maar na tips aanlegtechniek verholpen) en tweede kind wekenlang afzien.
Misschien heb je wat aan de nippleflip/flipple (zoek er een filmpje van op YouTube) dit heeft mij echt véél verlichting gebracht!quote:Op zondag 27 september 2020 22:20 schreef Seven. het volgende:
Och jongens, wat heb ik die borstvoeding onderschat.
Morgen gaan we een kolf halen om te kijken of we de productie op kunnen schroeven. Mijn zoontje heeft een zuunig mondje aan de borst, we voeden bij met de fles want meer dan 10% lichaamsgewicht verloren. Bijvoeden doet hij super met een grote hap dus hij kan het wel aan de fles. Mijn tepels zijn te gevoelig binnen 10 minuten. Hopelijk is dat wat prettiger aan de kolf.
En wat is stuwing een raar gevoel, ik word helemaal duizelig en slap en ik moet het echt wegademen. Doet nog niet echt pijn trouwens, maar dat kan ook komen door de dosis paracetamol tegen naweeën.
En ik word helemaal gallisch als mensen beginnen te kletsen door de borstvoeding heen. Kijkers gaat wel prima, maar geluiden kan ik niet tegen
.
quote:Op zondag 27 september 2020 23:07 schreef Burdie het volgende:
[..]
Van mijn oudste is in de kraamweek het tongbandje gekliefd. Hem voeden was echter nooit geheel pijnloos, maar ik dacht dat het erbij hoorde. Tot hij rond een jaar (?) een keer zich probeerde op te trekken aan het snoer van mijn laptop.
De laptop viel van het bureau bovenop zijn lip, waarbij hij een tand door de lip kreeg en ook direct zijn lip bandje scheurde. Daarna heeft voeden nooit meer pijn gedaan.
Dus ik geloof echt dat het verschil kan maken.
Van die gel discs hielpen hier wel, en verder toch de borst een beetje ontzien. Desnoods alleen licht kolven aan die kant tot het weer wat beter gaat. Sterkte, kloven zijn naar.quote:Op maandag 28 september 2020 08:40 schreef Miezziej het volgende:
Wat gebruiken jullie tegen kloven? Ik smeer nu purelan maar ik ga na een paar dagen nog steeds door de grond met het aanhappen. Baby M. is nu 8 dagen dus als hij het gemiddeld doet, komen de eerste regel dagen eraan en mijn tepel kan dat nu echt niet hebben
Ik voed nu zonder tepelhoedje, dat was bij de oudste nooit gelukt dus dat is wel fijnalleen die rot kloof dus
![]()
Mijn rechterborst lijkt de denken dat ik een heel weeshuis moet voeden en ik spray M. regelmatig onder, ook best een unieke ervaring
Rite Aids gel discs ja! https://www.gewoonborstvoeding.nl/rite-aids-hydropadsquote:Op maandag 28 september 2020 08:42 schreef SQ het volgende:
[..]
Van die gel discs hielpen hier wel, en verder toch de borst een beetje ontzien. Desnoods alleen licht kolven aan die kant tot het weer wat beter gaat. Sterkte, kloven zijn naar.
Ik zweer bij Lansinoh Lanoline zalf!quote:Op maandag 28 september 2020 08:40 schreef Miezziej het volgende:
Wat gebruiken jullie tegen kloven? Ik smeer nu purelan maar ik ga na een paar dagen nog steeds door de grond met het aanhappen. Baby M. is nu 8 dagen dus als hij het gemiddeld doet, komen de eerste regel dagen eraan en mijn tepel kan dat nu echt niet hebben
Ik voed nu zonder tepelhoedje, dat was bij de oudste nooit gelukt dus dat is wel fijnalleen die rot kloof dus
![]()
Mijn rechterborst lijkt de denken dat ik een heel weeshuis moet voeden en ik spray M. regelmatig onder, ook best een unieke ervaring
Rond week 12 werd m’n productie duidelijk minder. Hele tweede trimester geen melk gehad. Rond weer 29/30 merkte ik dat ik weer melk had. U. heeft stug doorgedronken en gaf aan dat er wel al eerder melk was. Maar dat was dus niet veel.quote:Op maandag 28 september 2020 09:17 schreef douche-eendje het volgende:
Voor de dames die gevoed hebben/voeden tijdens zwangerschap; hoe lang bleef bij jullie de productie op normaal niveau?
Bas drinkt nog 3x per dag (ochtend avond nacht). Merk nu dat het aanhappen echt vreselijk gevoelig is.
Yep, huren en ik moet zeggen dat mijn kraamverzorgster echt van wanten weet wat betreft borstvoeden en kolven (20+ jaar ervaring).quote:Op maandag 28 september 2020 07:26 schreef Mariposas het volgende:
@:Seven. Ik had de borstvoeding ook onderschat. Bij de eerste, en toen ik bij de tweede dacht de klappen van de zweep wel te kennen, bleek dat nog veel moeizamer en pijnlijker te gaan.
Hopelijk kan het kolven voor wat verlichting zoeken. Ga je een kolf huren?
Ik denk dat je al een lactatiekundige hebt ingeschakeld?
Ik gebruikte kokosolie. Smeert zachter (haast water zo zacht) dan purelan, vond dat zo pijnlijk hard aanvoelen. Kloven zijn zo naar! Ingetrokken tepel heb ik ook, echt extreem. Hij trekt ze ondertussen er enorm uit, aaauw, maar het wendt gelukkig. Tepelhoedje kan even verlichting geven maar zorgde bij mij voor niet juist eruit trekken van de tepel. Dat aanvallen hier ook haha.quote:Op maandag 28 september 2020 08:40 schreef Miezziej het volgende:
Wat gebruiken jullie tegen kloven? Ik smeer nu purelan maar ik ga na een paar dagen nog steeds door de grond met het aanhappen. Baby M. is nu 8 dagen dus als hij het gemiddeld doet, komen de eerste regel dagen eraan en mijn tepel kan dat nu echt niet hebben
Ik voed nu zonder tepelhoedje, dat was bij de oudste nooit gelukt dus dat is wel fijnalleen die rot kloof dus
![]()
Mijn rechterborst lijkt de denken dat ik een heel weeshuis moet voeden en ik spray M. regelmatig onder, ook best een unieke ervaring
Bedankt voor je reactie. Fijn dat je U. op deze manier kunt blijven voeden! Ik hoop ook gewoon door te kunnen blijven voeden, al is het alleen al in de ijdele hoop dat het straks met de start makkelijker gaat.quote:Op maandag 28 september 2020 09:38 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Rond week 12 werd m’n productie duidelijk minder. Hele tweede trimester geen melk gehad. Rond weer 29/30 merkte ik dat ik weer melk had. U. heeft stug doorgedronken en gaf aan dat er wel al eerder melk was. Maar dat was dus niet veel.
Hoop het ook!quote:Op maandag 28 september 2020 19:47 schreef douche-eendje het volgende:
[..]
Bedankt voor je reactie. Fijn dat je U. op deze manier kunt blijven voeden! Ik hoop ook gewoon door te kunnen blijven voeden, al is het alleen al in de ijdele hoop dat het straks met de start makkelijker gaat.
Ik zou graag willen doorvoeden, als dat mogelijk blijft. Als Bas besluit dat het goed is en ermee stopt, dan is het helemaal oke.quote:Op maandag 28 september 2020 20:03 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
[..]
Hoop het ook!
Heb jij “plannen”? Wil je graag doorvoeden, of is het oké als het over een paar weken stopt?
True, maar contact met de lactatiekundige lijkt me niet verkeerd. Er zit wel verbetering in. Het aanleggen gaat een stuk beter, mijn tepels zijn niet meer zo overgevoelig (eerste paar dagen kon ik hem echt max 5-10 minuutjes verdragen). Vandaag weer veel stuwing gevoeld (wat trouwens wel een heel raar gevoel is, duizelig/koortsachtig, spanning op mijn borst en het triggered enorm veel emoties).quote:Op woensdag 30 september 2020 21:11 schreef SQ het volgende:
Je kolfopbrengst zegt niet altijd wat over je productie he
Thanksquote:Op woensdag 30 september 2020 21:30 schreef LadyBlack het volgende:
Seven, t maagje van een pasgeboren baby is ook echt mini he. En kolven is gewoon echt moeilijk!!
Ik kwam er pas na heel lange tijd achter dat ik pas straaltjes kreeg als ik flink meemasseerde. Toen was ik maanden verder.
Dus heel goed dat je een lk inschakelt! Die zal vast een fijn plan met je maken. Het kan soms in hele kleine dingen zitten waardoor alles al weer veel rooskleuriger lijkt.
Hang in there!
Ik heb nog een hoop te leren maar wat ik net geleerd heb van een poging voorkolven: volg je gevoel. Gewoon proberen om tepelhoedje weg te halen als je het aandurft. Waarom 'moet' het eigenlijk zonder tepelhoedje? Is dat beter?quote:Op donderdag 1 oktober 2020 07:54 schreef Miezziej het volgende:
SevenVolgens mij doe je het heel goed! Kolf je eigenlijk na het aanleggen? Dat deed ik in de kraamweek met de oudste omdat tepelhoedje. Ik vond de opbrengst in het begin ook echt teleurstellend maar ze had dan natuurlijk al aan de borst gedronken. Hopelijk kan de Lk je goed helpen!
Hier weer een productie verschil tussen links en rechts. Ik leg hem nu vaker links aan in de hoop het wat recht te trekken. De kloof gaat steeds beter, moet eens proberen zonder tepelhoedje, maar ik durf nog niet. Misschien eerst een paar minuten met tepelhoedje zodat de tepel er goed uit is en het dan weghalen.
Normaal leg ik hem direct aan maar ik hoorde hem net al een enorme knaller doen in zijn luier. Als hij weer een beetje bij kennis is, eerst maar eens verschonen en dan huid op huid de opbrengst van vanmorgen geven.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 08:33 schreef D.U.M.A.N. het volgende:
Seven., je klinkt als een ontzettend sterkte vrouw! Het accepteren dat je zelf ook moet groeien en dingen los moet laten is hier een voorbeeld van. Zo te lezen doe je het prima. Hopelijk kan de lk je de juiste tips meegeven.
Zorg goed voor jezelf, leg je kindje vaak aan en heb vaak huid op huid contact.
Met een tepelhoedje is het moeilijker voor de baby om de borst goed "leeg" te drinken en wordt nakolven aangeraden. Best veel werk (weet je vast alles vanquote:Op donderdag 1 oktober 2020 08:39 schreef Seven. het volgende:
[..]
Ik heb nog een hoop te leren maar wat ik net geleerd heb van een poging voorkolven: volg je gevoel. Gewoon proberen om tepelhoedje weg te halen als je het aandurft. Waarom 'moet' het eigenlijk zonder tepelhoedje? Is dat beter?
Als je kolft ná het aanleggen/drinken, is dat enorm goed voor je productiequote:Op donderdag 1 oktober 2020 08:05 schreef Seven. het volgende:
Thanks Miezziej![]()
Ik kolf normaal gesproken na het aanleggen. Op aanraden van de kraamhulp, zet ik 'm regelmatig terug naar standje initiate om de aanzuigreflex vaker na te bootsen.
Een heel klein jongetje begon een beetje wakker te worden een uurtje geleden dus ik dacht hem te misbruiken voor de aanzuigreflex maar blijkbaar vond hij het zelf toch nog wat te vroeg. Dan maar fokken en kolven
![]()
Supergoed!quote:Op donderdag 1 oktober 2020 09:41 schreef Miezziej het volgende:
[..]
Met een tepelhoedje is het moeilijker voor de baby om de borst goed "leeg" te drinken en wordt nakolven aangeraden. Best veel werk (weet je vast alles van).
Ik heb net halverwege de voeding het tepelhoedje er tussen uit gehaald en het ging goed!Ik kan veel beter zien of hij goed aanhapt als de tepel meer naar buiten is.
Aha! Fijn om te weten dat de productie OK is. Dan gaan we andere dingen proberen met aanleggen enzo. Consult met de lactatiekundige is geregeld voor volgende week.quote:En goede opbrengst! Het begint dus al aardig op gang te komen
quote:Op donderdag 1 oktober 2020 09:44 schreef Tink89 het volgende:
Tepelhoedje is niet ideaal voor het leegdrinken van je borsten geloof ik.
En verder doe je het fantastisch! En 90 ml is heel veel, dat haalde ik - ook na een jaar kolven ofzo - alleen 's ochtends. Mag je apetrots op zijn!
Nu prima, ik ben met bijkolven beginnen omdat hij meer dan 10 procent afviel op dag 3. Dag 4 kwam hij geweldig goed aan, en zo ook dag 5. Ik verwacht dat hij vandaag (dag 6) weer boven zijn geboortegewicht komt. ook met allerlei gefladder en noem maar op. Na een borstvoedings sessie lurkt hij alsnog 60cc kunstvoeding weg trouwens. Misschien is het gewoon een enorme vreetzakquote:Op donderdag 1 oktober 2020 10:48 schreef Burdie het volgende:
@:Seven. hoe is het nu met de groei van je zoontje? Want als dat goed gaat zou ik proberen om zsm te stoppen met kolven. Niks is namelijk zo goed voor je productie als een baby live aan de borst en hoe vaker je aanlegt, hoe meer kans jullie krijgen om op elkaar ingespeeld te raken.
Als de groei nog achterblijft, bovenstaande graag negeren.
Haha ja, die zijliggingquote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:01 schreef Seven. het volgende:
Trouwens.. stuwing.
![]()
Wat een verschrikking, echt waar. Ik ervaar eigenlijk maar weinig pijn, maar ik voel me dan enorm lamlendig. Al helemaal als die baarmoeder dan ook nog eens begint samen te trekken met zo'n kruikje van 3 kilo die in de Madonna houding op je buik ligt.
Rugbyhouding doet het bij mij veel beter in ieder geval. Die zijligging vind ik verschrikkelijk, he bang dat Colin dan teveel tiet in zijn gezicht heeft en stikt. Dus dan he onhandig klungelen met 1 hand die tiet uit zijn gezicht trekken enzo..
Hehehe dit ja. Gaat nu wel een stuk makkelijker.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 12:03 schreef SQ het volgende:
[..]
Haha ja, die zijliggingik kon dat ook pas comfortabel doen toen mijn baby's al wat groter en sterker waren, anders werden ze verpletterd door mijn G-cup
Als je kindje goed groeit, kan je beter geen bijvoeding meer geven met de fles. Je productie komt nu goed op gang, dan is het verstandig om het vraag-en-aanbod-principe nu even goed af te laten stellen. Als je structureel een flesje kunstvoeding gaat geven, wordt het lastig om je productie goed op peil te houden. Ik begrijp dat het even nodig was ivm veel afvallen, maar ik zou het nu even proberen los te laten (tenzij lk natuurlijk anders adviseert).quote:Op donderdag 1 oktober 2020 11:54 schreef Seven. het volgende:
[..]
Supergoed!
[..]
Aha! Fijn om te weten dat de productie OK is. Dan gaan we andere dingen proberen met aanleggen enzo. Consult met de lactatiekundige is geregeld voor volgende week.
[..]![]()
[..]
Nu prima, ik ben met bijkolven beginnen omdat hij meer dan 10 procent afviel op dag 3. Dag 4 kwam hij geweldig goed aan, en zo ook dag 5. Ik verwacht dat hij vandaag (dag 6) weer boven zijn geboortegewicht komt. ook met allerlei gefladder en noem maar op. Na een borstvoedings sessie lurkt hij alsnog 60cc kunstvoeding weg trouwens. Misschien is het gewoon een enorme vreetzak. En ik had gisteren veel stuwing dus kan best zijn dat gisteren gewoon de doorslaggevende dag was.
Ik wil er dus naartoe werken dat ik kan voeden én kolven want volgens de planning in januari weer fulltime aan de slag (ga wel proberen eerder parttime te beginnen en dan mijn verlof langer uit te smeren). Maar als 100% kolven effectiever is dan borstvoeden: kan ik best mee leven.
Ik zie hier tot nu toe geen aanleiding voor, maar mocht dit straks inderdaad een reëele optie worden: denk er niet te licht over.quote:Op donderdag 1 oktober 2020 11:54 schreef Seven. het volgende:
Maar als 100% kolven effectiever is dan borstvoeden: kan ik best mee leven.
quote:Op donderdag 1 oktober 2020 23:35 schreef Elleska het volgende:
Als aanvulling op Phaidra: rond dag 9 is er een typische clusterdag/regeldag. Niet in de stress schieten als het voeden ineens slechter lijkt te gaan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |