Hier worden kinderen en kleinkinderen allang niet meer op afstand gehouden. Denk dat mijn ouders diep ongelukkig zouden worden als ze dat een jaar (?) vol moesten houden. Is het dan ook weer niet waard.quote:Op zondag 20 september 2020 12:57 schreef Hamzoef het volgende:
Mijn ouders denken dat kleinkinderen niet meer zo'n besmettingsgevaar zijn omdat kinderen tot 13 zich niet meer hoeven te laten testen en kinderen met snotneus gewoon naar school mogen.![]()
Ik zie dat dat bij mijn ouders ook verslapt. Met name mijn vader heeft slechte gezondheid, dus ik zie dit met lede ogen aan.quote:Op zondag 20 september 2020 13:00 schreef Cynicio het volgende:
[..]
Hier worden kinderen en kleinkinderen allang niet meer op afstand gehouden. Denk dat mijn ouders diep ongelukkig zouden worden als ze dat een jaar (?) vol moesten houden. Is het dan ook weer niet waard.
Daar zijn ze veel te slap voor. Draagvlak bij ondernemers ontbreekt ook, verkiezingen komen er aan. Het zal dus wel bij schijnmaatregelen blijven.quote:Op zondag 20 september 2020 12:59 schreef Elan het volgende:
Lijkt me inderdaad meer een voorzet naar echte maatregelen. Zo van we hebben het geprobeerd met milde beperkingen. Voorganger van V Dissel wil ook zwaardere maatregelen, Gommers heeft zich ook uitgesproken. Ik geef het nog een week.
Nee joh, niet als vanavond pas de huidige nieuwe richtlijnen van kracht worden.quote:Op zondag 20 september 2020 12:59 schreef Elan het volgende:
Lijkt me inderdaad meer een voorzet naar echte maatregelen. Zo van we hebben het geprobeerd met milde beperkingen. Voorganger van V Dissel wil ook zwaardere maatregelen, Gommers heeft zich ook uitgesproken. Ik geef het nog een week.
Daarom stuurt men aan op escalatie, als de ziekenhuizen vol dreigen te raken hoef je niemand meer uit te leggen dat ingrijpen pure noodzaak is.quote:Op zondag 20 september 2020 13:03 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Daar zijn ze veel te slap voor. Draagvlak bij ondernemers ontbreekt ook, verkiezingen komen er aan. Het zal dus wel bij schijnmaatregelen blijven.
Lol, zo worden de verschillen per land toch wel duidelijk hoor. Hier in Bulgarije worden kinderen met één symptoom direct afgezonderd en aan een test onderworpen. Rest van de klas in quarantaine tot uitslag. Is die positief krijgt de klas 2 weken thuisquarantaine (en les).quote:Op zondag 20 september 2020 12:57 schreef Hamzoef het volgende:
Mijn ouders denken dat kleinkinderen niet meer zo'n besmettingsgevaar zijn omdat kinderen tot 13 zich niet meer hoeven te laten testen en kinderen met snotneus gewoon naar school mogen.![]()
Daarom. Er is weinig dat echt niet meer kan.quote:Op zondag 20 september 2020 13:02 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ik zie dat dat bij mijn ouders ook verslapt. Met name mijn vader heeft slechte gezondheid, dus ik zie dit met lede ogen aan.
Ik weet nog wel in maart/april dat de kleinkinderen alleen in de tuin opa en oma mochten begroeten. Daar is nu allang geen sprake meer van.
Ja ik vind het ook zorgelijk. Ik geloof best dan een twaalfjarige minder besmettelijk is dan een volwassen. Maar dát ze besmettelijk zijn is wetenschappelijk gewoon bewezen.quote:Op zondag 20 september 2020 13:06 schreef Dven het volgende:
chillen per land toch wel duidelijk hoor. Hier in Bulgarije worden kinderen met één symptoom direct afgezonderd en aan een test onderworpen. Rest van de klas in quarantaine tot uitslag. Is die positief krijgt de klas 2 weken thuisquarantaine (en les).
En zelfs in Zweden wordt aangeraden niet met ook maar enig symptoom kinderen naar school te laten ga
Uiteraard zit er een economisch motief achterquote:Op zondag 20 september 2020 13:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ja ik vind het ook zorgelijk. Ik geloof best dan een twaalfjarige minder besmettelijk is dan een volwassen. Maar dát ze besmettelijk zijn is wetenschappelijk gewoon bewezen.
Kinderen dus niet laten testen, en met klachten gewoon naar school laten gewoon kan dus grote gevolgen hebben voor verspreiding. Niet alleen voor de leraar, maar ook via andere kinderen naar hun ouders.
Maar zou hier ook niet gewoon een economisch motief achter zitten? Werkgevers zitten natuurlijk niet te wachten op personeelsuitval van ouders die om de haverklap moeten verzuimen omdat hun kind niet naar school toe kan.
Ja dit heeft ook een economisch motief. En ze willen minder tests gebruiken voor kinderen. Het is een beetje zoal dat verhaal met de mondkapjes in de thuiszorg. Er is een tekort dus we doen net alsof het veilig is.quote:Op zondag 20 september 2020 13:10 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ja ik vind het ook zorgelijk. Ik geloof best dan een twaalfjarige minder besmettelijk is dan een volwassen. Maar dát ze besmettelijk zijn is wetenschappelijk gewoon bewezen.
Kinderen dus niet laten testen, en met klachten gewoon naar school laten gewoon kan dus grote gevolgen hebben voor verspreiding. Niet alleen voor de leraar, maar ook via andere kinderen naar hun ouders.
Maar zou hier ook niet gewoon een economisch motief achter zitten? Werkgevers zitten natuurlijk niet te wachten op personeelsuitval van ouders die om de haverklap moeten verzuimen omdat hun kind niet naar school toe kan.
Aangezien er 4 - 5 miljoen mensen tot de risicogroep in Nederland behoren zullen de meeste ziekenhuisopnames nog steeds mensen zijn met onderliggend lijden lijkt me.quote:Op zondag 20 september 2020 13:31 schreef _serial_ het volgende:
Het probleem met maatregelen is dat je het nooit goed doet, de ene groep wil strenge lockdowns, de andere vindt het wel prima zo, en de andere wil het liefste de maatregelen opheffen. Waar de groep van opheffen en verder versoepelen natuurlijk steeds groter wordt.
Het hele beleid was oorspronkelijk ziekenhuisopnames en ic opnames behapbaar te laten, niet op 0 te laten eindigen.
Daarnaast wisten we dat bepaalde versoepelingen natuurlijk nieuwe gevallen tot gevolg hadden.
Ik zou eigenlijk wel eens willen weten wat voor patiënten we nu in de ziekenhuizen krijgen en wat voor andere problemen deze mensen nog hebben. Daar zouden we dan wellicht wat mee kunnen, anders dan blindvaren zonder rader.
In het begin waren dit ook een hoop mensen met onderliggende zaken, maar is dit nu nog zo?
Ik vind dit ook schandalig voor de leerkrachten. Krijgen ze voorrang bij de teststraten, maar lopen in ruil daarvoor wel eens stuk meer risico.quote:Op zondag 20 september 2020 13:33 schreef Elvi het volgende:
[..]
Ja dit heeft ook een economisch motief. En ze willen minder tests gebruiken voor kinderen. Het is een beetje zoal dat verhaal met de mondkapjes in de thuiszorg. Er is een tekort dus we doen net alsof het veilig is.
Een risicogroep maakt het niet meteen onderliggend lijden, natuurlijk speelt het wel meequote:Op zondag 20 september 2020 13:36 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Aangezien er 4 - 5 miljoen mensen tot de risicogroep in Nederland behoren zullen de meeste ziekenhuisopnames nog steeds mensen zijn met onderliggend lijden lijkt me.
Dit ja. Ik vind dat 'onderliggend lijden' best een rottige term. Alsof die mensen allemaal al maanden plat liggen en niets meer kunnen. Voor een heel klein deel is dat misschien zo maar het gros van de risicogroep maakt volop deel uit van de maatschappij en hebben (eventueel met behulp van een pilletje) nergens last van in het dagelijkse leven.quote:Op zondag 20 september 2020 13:39 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Een risicogroep maakt het niet meteen onderliggend lijden, natuurlijk speelt het wel mee
Dat boeit niemand wat. Het leed van 1,5m afstand houden en een zomer geen festival is belangrijker.quote:Op zondag 20 september 2020 13:43 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Dit ja. Ik vind dat 'onderliggend lijden' best een rottige term. Alsof die mensen allemaal al maanden plat liggen en niets meer kunnen. Voor een heel klein deel is dat misschien zo maar het gros van de risicogroep maakt volop deel uit van de maatschappij en hebben (eventueel met behulp van een pilletje) nergens last van in het dagelijkse leven.
Je kunt je uitslag gewoon via DigiD inzien toch?quote:Op zondag 20 september 2020 13:35 schreef Mammietje het volgende:
Vier (!) dagen na het testen zelf maar eens achter de uitslag aangebeld voor de oudste. Toch wel leuk als hij na een week weer naar school kon. Toen konden we wel binnen een half uur terug gebeld worden, uitslag negatief.
Voor niets het hele weekend zijn vriendin niet kunnen zien (die al wel vrijdag de uitslag had). Die ga ik volgende keer niet meer zo makkelijk naar een teststraat krijgen.
Die heb ik nog niet van hem. (Of wel ooit gekregen maar waar?)quote:Op zondag 20 september 2020 13:52 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Je kunt je uitslag gewoon via DigiD inzien toch?
Ja en dat is jouw probleem, niet dat van de GGDquote:Op zondag 20 september 2020 13:54 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Die heb ik nog niet van hem. (Of wel ooit gekregen maar waar?)
Zou mooi zijn als de persconferentie zo snel al effect sorteert. Hup Ruttequote:Op zondag 20 september 2020 13:57 schreef roos94 het volgende:
Vandaag gok ik 1650 besmettingen
288 in Amsterdam
134 in Rotterdam
Tja, ik snap dat het makkelijker is om gebeld te worden, maar volgens mij zou het een hoop (GGD-)tijd schelen als iedereen gewoon via DigiD de uitslag zou bekijken (en via de online portal een afspraak maakt).quote:Op zondag 20 september 2020 13:54 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Die heb ik nog niet van hem. (Of wel ooit gekregen maar waar?)
Natuurlijk niet, die moeten gewoon zorgen voor voldoende belcapaciteit. Dat kun je gewoon studentjes laten doen.quote:Op zondag 20 september 2020 13:55 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja en dat is jouw probleem, niet dat van de GGD
Yep, dat is waar. Weet jij eigenlijk hoe dat werkt? Moet je die aanvragen of krijg je die vanzelf?quote:Op zondag 20 september 2020 14:03 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, ik snap dat het makkelijker is om gebeld te worden, maar volgens mij zou het een hoop (GGD-)tijd schelen als iedereen gewoon via DigiD de uitslag zou bekijken (en via de online portal een afspraak maakt).
Dan moeten ze zorgen dat ouders een test voor hun kinderen kunnen aanvragen. Ik had ook pas een digid nodig toen ik 18 werd. Eerder heb je hem gewoon niet.quote:Op zondag 20 september 2020 14:03 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Tja, ik snap dat het makkelijker is om gebeld te worden, maar volgens mij zou het een hoop (GGD-)tijd schelen als iedereen gewoon via DigiD de uitslag zou bekijken (en via de online portal een afspraak maakt).
Het effect van de laatste maatregelen ga je pas over drie weken terugzien in de cijfers.quote:Op zondag 20 september 2020 14:00 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zou mooi zijn als de persconferentie zo snel al effect sorteert. Hup Rutte
Daar zijn wereldwijd 15 gevallen van bekend.quote:Op zondag 20 september 2020 09:03 schreef theunderdog het volgende:
Zijn er eigenlijk al onderzoeken die bijvoorbeeld uitwijzen dat je COVID bovenop de 'griep' kunt krijgen???
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op zondag 20 september 2020 14:12 schreef Za het volgende:
[..]
Daar zijn wereldwijd 15 gevallen van bekend.
Twee virussen simultaan komt zelden voor, in geval van covid is niets zeker, wordt je positief getest op Covid dan wordt je veelal niet verder getest op andere virussen.
Men zou dus een asymptomatische covid drager met griep (en griepsymptomen) kunnen zijn/geweest, in principe. Niemand die het weet.Dat lees ik vaker, maar volgens mij klopt er weinig van. Er was een oversterfte van 404 vastgesteld door griep. Maar in totaal was er een oversterfte van 10.000+ waarvan circa 6000 door corona. In dat gat van 4000 zitten wellicht meer griepdoden. Daarnaast zit er tussen de normale sterfte vast ook een hoop griep.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
In 2013 was er daarnaast helemaal geen oversterfte door griep aldus het RIVM. Dus dat komt ook weleens voor.
Zat er dichtbijquote:Op zondag 20 september 2020 14:17 schreef Cynicio het volgende:
#COVID19NL statistieken t.o.v. gisteren:
Positief getest: 1846
Totaal: 93778 (+1844 ivm -2 corr.)
Opgenomen: 20
Totaal: 12409
Opgenomen op IC*: 7
Huidig: 70
Totaal: 3147
* bewezen of verdacht
(http://stichting-nice.nl)
Overleden: 4
Totaal: 6279
Ik gokte 288 voor Amsterdam, bijna perfect.quote:Op zondag 20 september 2020 14:20 schreef _serial_ het volgende:
#COVID19NL statistieken t.o.v. gisteren:
Positief getest: 1846
Totaal: 93778 (+1844 ivm -2 corr.)
Opgenomen: 20
Totaal: 12409
Opgenomen op IC*: 7
Huidig: 70
Totaal: 3147
* bewezen of verdacht
(http://stichting-nice.nl)
Overleden: 4
Totaal: 6279
Steden met meer dan +10 besmettingen :
+290 Amsterdam
+181 's-Gravenhage
+111 Rotterdam
+64 Utrecht
+38 Groningen
+38 Nijmegen
+37 Delft
+32 Zoetermeer
+27 Amstelveen
+24 Leiden
+23 Westland
+20 Almere
+19 Haarlemmermeer
+18 Schiedam
+18 Eindhoven
+17 Leeuwarden
+16 Tilburg
+15 Rijswijk
+14 Amersfoort
+14 Haarlem
+14 Hilversum
+14 's-Hertogenbosch
+13 Weesp
+13 Alphen aan den Rijn
+13 Pijnacker-Nootdorp
+12 Haaksbergen
+12 Vlaardingen
+12 Wassenaar
+11 Hoeksche Waard
+10 Emmen
+10 Apeldoorn
+10 Diemen
+10 Velsen
+10 Capelle aan den IJssel
+10 Oss
+10 Maastricht
+10 Leidschendam-Voorburg
+10 Nissewaard
+10 Meierijstad
Er zijn 104 steden met 0 besmettingen
Er zijn 75 steden met 1 besmetting
Er zijn 114 steden met 2-5 besmettingen
Er zijn 23 steden met 6-9 besmettingen
In de winter van 2019/2020 was de influenza-epidemie kort en mild (week 5 tot en met 7 2020). De oversterfte was in deze periode met 404 veel lager dan de gemiddelde oversterfte in de afgelopen 5 griepepidemieën (6.443).quote:Op zondag 20 september 2020 14:16 schreef Randier het volgende:
Dat lees ik vaker, maar volgens mij klopt er weinig van. Er was een oversterfte van 404 vastgesteld door griep. Maar in totaal was er een oversterfte van 10.000+ waarvan circa 6000 door corona. In dat gat van 4000 zitten wellicht meer griepdoden. Daarnaast zit er tussen de normale sterfte vast ook een hoop griep.
In 2013 was er daarnaast helemaal geen oversterfte door griep aldus het RIVM. Dus dat komt ook weleens voor.
Nou het zit echt overal in Nederlandquote:Op zondag 20 september 2020 14:25 schreef roos94 het volgende:
Het blijft opmerkelijk hoe extreem Corona-vrij sommige provincies blijven.
Sommige gebieden hebben nauwelijks besmettingen. Een handjevol misschienquote:Op zondag 20 september 2020 14:26 schreef Momo het volgende:
[..]
Nou het zit echt overal in Nederland
Prima, lekker werken aan de immuniteit.quote:Op zondag 20 september 2020 14:26 schreef Momo het volgende:
[..]
Nou het zit echt overal in Nederland
Het virus heeft even nodig om zich goed te verspreiden. In Amsterdam is de kans op een superspread-event nu veel groter dan in Drenthe.quote:Op zondag 20 september 2020 14:25 schreef roos94 het volgende:
Het blijft opmerkelijk hoe extreem Corona-vrij sommige provincies blijven.
Nou, ik kwam sws haast nooit in Amsterdam (veel te drukke naar wiet stinkende stad met pauper toeristen) en nu al helemaal nietquote:Op zondag 20 september 2020 14:28 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het virus heeft even nodig om zich goed te verspreiden. In Amsterdam is de kans op een superspread-event nu veel groter dan in Drenthe.
En we denken dat we in Nederland enorm mobiel zijn maar mensen spenderen verreweg de meeste tijd binnen de stadsgrenzen, dus verspreiding gaat altijd langzaam.
14 besmettingen in heel Zeeland...quote:Op zondag 20 september 2020 14:26 schreef Momo het volgende:
[..]
Nou het zit echt overal in Nederland
Yep, en met name Drenthe springt er echt uit.quote:Op zondag 20 september 2020 14:25 schreef roos94 het volgende:
Het blijft opmerkelijk hoe extreem Corona-vrij sommige provincies blijven.
No shit dat er in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht in absolute zin de meeste gevallen zijn, dat zijn de vier grote steden. Dit zegt toch helemaal niets?quote:
Terwijl mensen hier echt de 1.5m aan hun Zeeuwse klomp lappen. Maar het schijnt niet te deren.quote:Op zondag 20 september 2020 14:33 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
14 besmettingen in heel Zeeland...
Als je de grote steden zou kunnen halveren met gevallen, zit je al bijna op 500 cases minderquote:Op zondag 20 september 2020 14:23 schreef Cynicio het volgende:
Zou mooi zijn als we voorlopig toch onder die 2.000 blijven. Arbitrair maar wel iets om naar te streven.
quote:Op zondag 20 september 2020 14:36 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
No shit dat er in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht in absolute zin de meeste gevallen zijn, dat zijn de vier grote steden. Dit zegt toch helemaal niets?
Beter zou het aantal gevallen per 100.000 inwoners zijn. Een enkele dag zegt dan waarschijnlijk nog weinig door het klein aantal gevallen per gemeente, pak dan nog eens de totalen van de laatste 7 dagen bijvoorbeeld.
Edwin Veldhuizen op twitter maakt plaatjes hiervanquote:Op zondag 20 september 2020 14:49 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Voor de Duitsers is alles boven 50/100k al risico toch?
Waar kan je dit per gemeente vinden.
Lol, wat een gigantische aantallenquote:
En 2013 dan? Milde griepjaren komen óók voor.quote:Op zondag 20 september 2020 14:24 schreef Za het volgende:
[..]
In de winter van 2019/2020 was de influenza-epidemie kort en mild (week 5 tot en met 7 2020). De oversterfte was in deze periode met 404 veel lager dan de gemiddelde oversterfte in de afgelopen 5 griepepidemieën (6.443).
https://www.rivm.nl/monitoring-sterftecijfers-nederland
Precies. Die hebben immers toch geen colleges.quote:Op zondag 20 september 2020 14:03 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Natuurlijk niet, die moeten gewoon zorgen voor voldoende belcapaciteit. Dat kun je gewoon studentjes laten doen.
Definieer 'een stuk meer'. Hoeveel gevallen zijn er precies bekend van schoolkinderen die hun leraar aangestoken hebben?quote:Op zondag 20 september 2020 13:36 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik vind dit ook schandalig voor de leerkrachten. Krijgen ze voorrang bij de teststraten, maar lopen in ruil daarvoor wel eens stuk meer risico.
Eens.quote:Op zondag 20 september 2020 14:57 schreef Randier het volgende:
En 2013 dan? Milde griepjaren komen óók voor.
Vraag je dit nou serieus? Wil je een percentage horen ofzo? Zo moeilijk lijkt het mij niet te bedenken dat als kinderen met klachten gewoon naar school moeten, de kans op het krijgen van corona wel oploopt toch?quote:Op zondag 20 september 2020 14:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Definieer 'een stuk meer'. Hoeveel gevallen zijn er precies bekend van schoolkinderen die hun leraar aangestoken hebben?
https://www.bddataplan.nl/corona/quote:Op zondag 20 september 2020 15:28 schreef Noek het volgende:
Iemand postte wel eens waar de clusters waren maar ik kan het helaas niet meer vinden. Iemand een link?
Ik betwist niet dat die kans oploopt, ik vraag hoe groot dat risico dan wordt.quote:Op zondag 20 september 2020 15:30 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Vraag je dit nou serieus? Wil je een percentage horen ofzo? Zo moeilijk lijkt het mij niet te bedenken dat als kinderen met klachten gewoon naar school moeten, de kans op het krijgen van corona wel oploopt toch?
Yes, dankjewel!quote:Op zondag 20 september 2020 15:32 schreef pussycatdoll het volgende:
[..]
https://www.bddataplan.nl/corona/
Deze?
Tja, die wijsheid heeft helaas niemand in pacht. Gaan we uitvinden dus.quote:Op zondag 20 september 2020 15:32 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik betwist niet dat die kans oploopt, ik vraag hoe groot dat risico dan wordt.
Wat ik er dus mee bedoel: het RIVM oordeelt dat de risico's acceptabel klein genoeg zijn om de continuïteit van het onderwijs daar niet onder te laten lijden. Dat het risico niet nul is spreekt voor zich, maar dat zijn risico's eigenlijk nooit.quote:Op zondag 20 september 2020 15:35 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Tja, die wijsheid heeft helaas niemand in pacht. Gaan we uitvinden dus.
Mja. En net als destijds met de mondkapjes in de ouderenzorg, denk ik dat het RIVM dit risico weer meer baseert op het gebrek aan testen en het door kunnen werken van ouders dan op de gezondheidsrisico's die dit met zich meebrengt voor de omgeving (inclusief leerkrachten) van die kinderen.quote:Op zondag 20 september 2020 15:42 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wat ik er dus mee bedoel: het RIVM oordeelt dat de risico's acceptabel klein genoeg zijn om de continuïteit van het onderwijs daar niet onder te laten lijden. Dat het risico niet nul is spreekt voor zich, maar dat zijn risico's eigenlijk nooit.
We zijn inmiddels een half jaartje onderweg. Het is niet zo raar dat de sociale schade langzamerhand een wat zwaardere stem krijgt.quote:Op zondag 20 september 2020 15:47 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Mja. En net als destijds met de mondkapjes in de ouderenzorg, denk ik dat het RIVM dit risico weer meer baseert op het gebrek aan testen en het door kunnen werken van ouders dan op de gezondheidsrisico's die dit met zich meebrengt voor de omgeving (inclusief leerkrachten) van die kinderen.
RivM zit op de stoel van de politiek en liegt gewoon vanuit economische belangen.quote:Op zondag 20 september 2020 15:42 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wat ik er dus mee bedoel: het RIVM oordeelt dat de risico's acceptabel klein genoeg zijn om de continuïteit van het onderwijs daar niet onder te laten lijden. Dat het risico niet nul is spreekt voor zich, maar dat zijn risico's eigenlijk nooit.
Bij diezelfde kinderen is in de gehele periode geen enkele sociale belemmering opgelegd. Zij konden gewoon met elkaar spelen zonder 1,5 meter te moeten houden, zelfs tijdens de 'lockdown'.quote:Op zondag 20 september 2020 15:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
We zijn inmiddels een half jaartje onderweg. Het is niet zo raar dat de sociale schade langzamerhand een wat zwaardere stem krijgt.
Ik snap er echt niets van dat het RIVM zich op die stoel laat drukken (?) en daarmee hun geloofwaardigheid aan de wilgen hangt. Zij horen in mijn ogen primair over de gezondheid te adviseren en dat dit om andere redenen dan niet kan of niet wenselijk is, lijkt mij aan de politiek en/of andere partijen om aan te geven.quote:Op zondag 20 september 2020 15:50 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
RivM zit op de stoel van de politiek en liegt gewoon vanuit economische belangen.
Dit is mondkapjes voor verzorginshuizen 2.0
Volgens mij kun je alle data van vóórdat iedereen zich kon laten testen - dus voor juni ongeveer - wel bij het grofvuil zetten.quote:
Dit. We weten eigenlijk niets over de echte spreiding tussen maart en juni.quote:Op zondag 20 september 2020 16:09 schreef galantis het volgende:
[..]
Volgens mij kun je alle data van vóórdat iedereen zich kon laten testen - dus voor juni ongeveer - wel bij het grofvuil zetten.
Zou me niets verbazen als de leeftijdsverdeling er in het voorjaar net zo uitzag als nu, dwz de meeste verspreiding onder hen die de meeste sociale contacten hebben.
Ik ken een Hollander die leraar is, en nu Corona heeft. Gelukkig heeft ie er weinig last van. Maar is dus positief getest, maar ze hebben bron niet achterhaald. Hij zegt zelf alle maatregelen te volgen. Kan van een van zijn leerlingen komen, maar theoretisch ook van supermarkt. Je weet het niet. En dat zal voor veel van dit soort gevallen gelden, waar bron niet vastgesteld is. Maar hoe meer je blootgesteld wordt aan binnenruimtes met veel mensen op een klein oppervlakte, hoe groter het risico, dat lijkt me evident.quote:Op zondag 20 september 2020 14:59 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Definieer 'een stuk meer'. Hoeveel gevallen zijn er precies bekend van schoolkinderen die hun leraar aangestoken hebben?
Maar ook toen waren jongeren dan een gigantische groep.quote:Op zondag 20 september 2020 16:15 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Dit. We weten eigenlijk niets over de echte spreiding tussen maart en juni.
Maart moet een gigantisch zijn geweest met aantallen gezien de opnames en aantallen overleden mensen
Viel mij ook op toen ik samenvatting PSV-Emmen keek idd.quote:Op zondag 20 september 2020 16:33 schreef Jaeger85 het volgende:
In voetbalstadions lijken de fans totale schijt te hebben aan de protocollen en afstandsregels. Zal wel niet lang meer duren voordat clubs in lege stadions moeten spelen.
Zal eerst wachten zijn op eerste bevestigde uitbraak in stadions, en dan volgt er eerst een waarschuwing dat er nu echt beter op gelet moet worden, etc.quote:Op zondag 20 september 2020 16:33 schreef Jaeger85 het volgende:
In voetbalstadions lijken de fans totale schijt te hebben aan de protocollen en afstandsregels. Zal wel niet lang meer duren voordat clubs in lege stadions moeten spelen.
Rutte zal wel even "foei" gaan zeggen.quote:Op zondag 20 september 2020 16:35 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Zal eerst wachten zijn op eerste bevestigde uitbraak in stadions, en dan volgt er eerst een waarschuwing dat er nu echt beter op gelet moet worden, etc.
Keek even voor de lol LOLquote:Op zondag 20 september 2020 16:34 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Viel mij ook op toen ik samenvatting PSV-Emmen keek idd.
Als het vooral vriendengroepen zijn zal het verder niet heel veel verschil maken inderdaad, die stappen na de wedstrijd ook weer samen in de auto of trein of spreken thuis af voor nog een pilsje .quote:Op zondag 20 september 2020 16:58 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Keek even voor de lol LOL
Ik had ook echt verwacht dat ze netjes uit elkaar bleven zitten bij hun vrienden idd (net als op elk terras en restaurant in heel nederland en in bootjes, parken, bbq, en overal verder, loop door Amsterdam ofzo LOL), en zeker ook stil zouden blijven bij een (bijna)-doelpunt.
/S NOT
Dit was te verwachten LOL. Maar gezien het feit dat er niets van gezecht wordt... het is buiten, dat helpt weer. En ze zullen echt niet volksvermaak nummer 1 weer willen stoppen, én niet willen stimuleren dat 5-10-20 mensen gezellig thuis of in de kroeg gaan kijken overal helemáál zonder toezicht, én de verkiezingen komen eraan.. dus ik verwacht dat er iig niets gebeurd tot er eventueel een grote uitbraak is in een stadion lol. En zelfs dan twijfel ik nog.
We weten nu ook dat er niets gebeurt als een regio level 2 krijgt immers
Waarom zouden we dat doen?quote:
Een mening van een random huisarts. Waarom verdient dit een plekje in de OP?quote:
Waarom zou deze video in de OP moeten?quote:
Kan inderdaad niet anders. Publiek bij grote evenementen is imo alleen verstandig als de strategie van indammen wordt gehanteerd en de aantallen voldoende laag zijn. Dit is vragen om nieuwe superspread eventsquote:Op zondag 20 september 2020 16:33 schreef Jaeger85 het volgende:
In voetbalstadions lijken de fans totale schijt te hebben aan de protocollen en afstandsregels. Zal wel niet lang meer duren voordat clubs in lege stadions moeten spelen.
Grijp nou potdomme in, voor het te laat is.quote:,,Het aantal opgenomen patiënten blijft stijgen. We verwachten in de komende week een verdere groei, volgend op de nadrukkelijke toename in de afgelopen week van het aantal nieuwe besmettingen", aldus de voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, Ernst Kuipers. In de drukste regio's gaat de spreiding van patiënten volgens hem ook in het weekend door.
Dus die BLM-demo's hadden ze in juni en juli ook allemaal de kop in moeten drukken?quote:Op zondag 20 september 2020 17:13 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Kan inderdaad niet anders. Publiek bij grote evenementen is imo alleen verstandig als de strategie van indammen wordt gehanteerd en de aantallen voldoende laag zijn. Dit is vragen om nieuwe superspread events
Ja. Maar niet om virusbestrijdingsredenen zelf. Maar dat was wel heb begin van het einde van de naleving van en het draagvlak voor de maatregelen.quote:Op zondag 20 september 2020 17:28 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dus die BLM-demo's hadden ze in juni en juli ook allemaal de kop in moeten drukken?
Wat stel je concreet voor dan?quote:Op zondag 20 september 2020 17:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Grijp nou potdomme in, voor het te laat is.
Bij die evenementen droegen alle deelnemers tenminste nog een mondmasker. In voetbalstadion draagt het publiek geen beschermingsmiddel en is afstand houden net zo lastig als in de rest van de maatschappij.quote:Op zondag 20 september 2020 17:28 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dus die BLM-demo's hadden ze in juni en juli ook allemaal de kop in moeten drukken?
Valt allemaal wel mee toch?quote:Op zondag 20 september 2020 16:33 schreef Jaeger85 het volgende:
In voetbalstadions lijken de fans totale schijt te hebben aan de protocollen en afstandsregels. Zal wel niet lang meer duren voordat clubs in lege stadions moeten spelen.
Bij die demo's waren het echt ook niet allemaal heilige boontjes hoor.quote:Op zondag 20 september 2020 17:36 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Bij die evenementen droegen alle deelnemers tenminste nog een mondmasker. In voetbalstadion draagt het publiek geen beschermingsmiddel en is afstand houden net zo lastig als in de rest van de maatschappij.
Niet mee eens. Je zit gewoon op een stoeltje. Met ruim voldoende afstand. Alleen wat imbecielen blijken dat niet helemaal te snappen.quote:Op zondag 20 september 2020 17:36 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Bij die evenementen droegen alle deelnemers tenminste nog een mondmasker. In voetbalstadion draagt het publiek geen beschermingsmiddel en is afstand houden net zo lastig als in de rest van de maatschappij.
Nog een uurtje.quote:Op zondag 20 september 2020 17:25 schreef Elan het volgende:
[..]
Grijp nou potdomme in, voor het te laat is.
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld dat een paar relzoekers opquote:
Ik heb minutenlang gezang gehoord. En die hele onderste ring zat wel heel dicht op elkaar...quote:Op zondag 20 september 2020 17:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld wat relzoekers hebben kunnen vinden.
[ afbeelding ]
Vind je het heel erg als ik daarvoor pas?
Tsjemig.quote:Op zondag 20 september 2020 17:40 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb minutenlang gezang gehoord. En die hele onderste ring zat wel heel dicht op elkaar...
Ja. Dat is gewoon niet conform de afspraken.quote:
Er was gezang. In het begin een beetje, in de slotfase wat massaler. Minutenlang komt echt uit de grote duim.quote:Op zondag 20 september 2020 17:40 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb minutenlang gezang gehoord. En die hele onderste ring zat wel heel dicht op elkaar...
Was dit die onderste ring ja?quote:Op zondag 20 september 2020 17:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld dat een paar relzoekers ophebben kunnen vinden.
[ afbeelding ]
Vind je het heel erg als ik daarvoor pas?
Niet conform de afspraken nee maar allemaal ingecalculeerd. Geen hond die hier naar kraait behalve wat nobodies op social media die veel te veel aandacht krijgen omdat het tegenwoordig nu eenmaal blijkbaar populair is om de mening van jan en alleman te verkondigen. Nee, ik doe niet mee aan die ongein.quote:Op zondag 20 september 2020 17:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja. Dat is gewoon niet conform de afspraken.
Als je dat niet erg vind moet je die regel niet maken. Maar dit gebrek aan daadkracht is gewoon ondermijnend.
Dat zegt niemand hier. Alleen gaat het nu alweer meteen fout in de eerste thuiswedstrijd. Dat terwijl clubs volgende maand al willen experimenteren met een vollere bezetting en vanaf 2021 weer volle stadions wil. Dat gaat op deze manier natuurlijk niet gebeuren.quote:Op zondag 20 september 2020 17:42 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Er was gezang. In het begin een beetje, in de slotfase wat massaler. Minutenlang komt echt uit de grote duim.
Nou niet met z'n allen gaan doen alsof in heel het land iedereen keurig de regels naleeft en in het voetbalstadion alleen maar tuig zit dat de regels negeert.
Beginnen met alle horeca per direct dicht, minus afhaal. Een maximum aantal van 30 bezoekers voor alle evenementen en strengere regels voor mensen die per se op kantoor moeten werken, minder bezoekers in de winkels bijvoorbeeld door met winkelmandjes te werken. 6 personen samen een regel in plaats van een vriendelijk verzoek.quote:Op zondag 20 september 2020 17:33 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Wat stel je concreet voor dan?
Dat je zegt dat het nu alweer meteen fout gaat is al overdreven. Er werd wat gezongen. Meer niet.quote:Op zondag 20 september 2020 17:46 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat zegt niemand hier. Alleen gaat het nu alweer meteen fout in de eerste thuiswedstrijd. Dat terwijl clubs volgende maand al willen experimenteren met een vollere bezetting en vanaf 2021 weer volle stadions wil. Dat gaat op deze manier natuurlijk niet gebeuren.
Zingen mag niet, juichen mag niet en samenscholen al helemaal niet. Hoe wil je het anders noemen?quote:Op zondag 20 september 2020 17:48 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Dat je zegt dat het nu alweer meteen fout gaat is al overdreven. Er werd wat gezongen. Meer niet.
Ja joh gaat nergens over.quote:Op zondag 20 september 2020 17:45 schreef nostra het volgende:
[..]
Was dit die onderste ring ja?Op Radio 1 deden ze het voorkomen alsof het hele stadion zich daar opeengepakt had.
Die niet-zingen regel gaat dan ook helemaal geen verschil maken.quote:Op zondag 20 september 2020 17:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja. Dat is gewoon niet conform de afspraken.
Als je dat niet erg vind moet je die regel niet maken. Maar dit gebrek aan daadkracht is gewoon ondermijnend.
Dan moet je hem afschaffen.quote:Op zondag 20 september 2020 17:50 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Die niet-zingen regel gaat dan ook helemaal geen verschil maken.
Het is ook wel kinderlijk naïef om te veronderstellen dat je dat echt volledig kan uitbannen en dat er twee keer per wedstrijd een onverlaat "Joechei!" roept. Dit is toch gewoon ingecalculeerd; die autistisch-binaire interpretatie dat "het meteen fout gaat" als een regeltje niet exact wordt nageleefd wordt inmiddels wel wat vervelend.quote:Op zondag 20 september 2020 17:48 schreef Da_Sandman het volgende:
Dat je zegt dat het nu alweer meteen fout gaat is al overdreven. Er werd wat gezongen. Meer niet.
Ik heb het niet over een keer “kankerblinde” roepen. Ik heb het over massaal gezang. Staand.quote:Op zondag 20 september 2020 17:51 schreef nostra het volgende:
[..]
Het is ook wel kinderlijk naïef om te veronderstellen dat je dat echt volledig kan uitbannen en dat er twee keer per wedstrijd een onverluit "Joechei!" roept. Dit is toch gewoon ingecalculeerd; die autistisch-binaire interpretatie dat "het meteen fout gaat" als een regeltje niet exact wordt nageleefd wordt inmiddels wel wat vervelend.
Dat is er eentje in de lijn van "we geven elkaar nu een ellenboog "en vanaf nu niesen we in papieren zakdoekjes' als leidende maatregelen instellen bij een van start gaande pandemie waar Nederland op het begin nog als voordeel had reactief te kunnen handelen maar dat voordeel finaal verneukt heeft.quote:Op zondag 20 september 2020 17:50 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Die niet-zingen regel gaat dan ook helemaal geen verschil maken.
Zo hee!quote:Op zondag 20 september 2020 17:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over een keer “kankerblinde” roepen. Ik heb het over massaal gezang. Staand.
Overdreven.quote:Op zondag 20 september 2020 17:49 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Zingen mag niet, juichen mag niet en samenscholen al helemaal niet. Hoe wil je het anders noemen?
Bel de wouten!quote:Op zondag 20 september 2020 17:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over een keer “kankerblinde” roepen. Ik heb het over massaal gezang. Staand.
Link? Ik ben benieuwd 😂 ff lachenquote:
Massaal gezang - er zit 13.000 man in een mega-stadion en een groepje zingt wat. Dat dat gaat gebeuren weet je op voorhand, ook al vertel je dat zingen niet de bedoeling is. Als dat echt het Grote Gevaar is, dan moet je überhaupt niet aan deze exercitie beginnen.quote:Op zondag 20 september 2020 17:52 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over een keer “kankerblinde” roepen. Ik heb het over massaal gezang. Staand.
Ik kan er niet rouwig om zijn als ze zo'n experiment onder voetbalsupporters uitvoeren.quote:Op zondag 20 september 2020 17:57 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Link? Ik ben benieuwd 😂 ff lachen
Wel benieuwd naar dat experiment dat ze het stadium weer helemaal willen vullen waar het bij op1 over ging met die viroloog van Erasmus mc erbij!
Het was ook de bedoeling dat festivals enzo dan weer kunnen zonder afstand, massaal, en de ggd , Erasmus, overheid, iedereen steunt het project van harte!quote:Op zondag 20 september 2020 17:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik kan er niet rouwig om zijn als ze zo'n experiment onder voetbalsupporters uitvoeren.
Allemaal bloeddorstige hooligans.quote:Op zondag 20 september 2020 17:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik kan er niet rouwig om zijn als ze zo'n experiment onder voetbalsupporters uitvoeren.
Ja maar over twee weken hebben ze allemaal hun oma besmet!!quote:Op zondag 20 september 2020 17:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik kan er niet rouwig om zijn als ze zo'n experiment onder voetbalsupporters uitvoeren.
Goeie video vanuit een/de praktijk.quote:
Het probleem is natuurlijk dat je je gelijk op een hellend vlak begeeft wanneer je vooraf heel duidelijk regels opstelt, maar niet handhaaft op het moment dat deze overtreden worden.quote:Op zondag 20 september 2020 17:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld dat een paar relzoekers ophebben kunnen vinden.
[ afbeelding ]
Vind je het heel erg als ik daarvoor pas?
Ja, eens.quote:Op zondag 20 september 2020 17:53 schreef Dven het volgende:
[..]
Dat is er eentje in de lijn van "we geven elkaar nu een ellenboog "en vanaf nu niesen we in papieren zakdoekjes' als leidende maatregelen instellen bij een van start gaande pandemie waar Nederland op het begin nog als voordeel had reactief te kunnen handelen maar dat voordeel finaal verneukt heeft.
Gelul in de marge joh, zorg dat je als overheid je zaakjes in orde hebt, schiet je een stuk meer mee op.
Druk maken/moraal ridder uithangen om niks dusquote:Op zondag 20 september 2020 17:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld dat een paar relzoekers ophebben kunnen vinden.
[ afbeelding ]
Vind je het heel erg als ik daarvoor pas?
Ja precies.quote:Op zondag 20 september 2020 17:47 schreef Elan het volgende:
[..]
Beginnen met alle horeca per direct dicht, minus afhaal. Een maximum aantal van 30 bezoekers voor alle evenementen en strengere regels voor mensen die per se op kantoor moeten werken, minder bezoekers in de winkels bijvoorbeeld door met winkelmandjes te werken. 6 personen samen een regel in plaats van een vriendelijk verzoek.
Als dat niet vlot het gewenste resultaat oplevert fase 2.
Intelligente lockdown in de randstad. Horeca weer dicht, behalve afhaal. Alle samenkomsten stoppen m.u.v. scholen en begrafenissen en eventueel noodzakelijke samenkomsten. Teamsporten aan banden en sportscholen dicht. Kappers, pedicures en massagesalons dicht. Kappen met publiek bij voetbalwedstrijden. Klanten in winkels opnieuw drastisch inperken, niet noodzakelijk reizen sterk ontmoedigen, grenzen dicht behalve voor noodzakelijke reizen, werkgerelateerde zaken familiekwesties of medische noodzaak.
Net zolang tot de boel weer volledig onder controle is.
Precies, dat is echt de nekslag voor sectoren die het al moeilijk hebben. Misschien moet er meer nagedacht worden over op een goede manier met het virus leven, aangezien de verwachting is dat het niet meer weg zal gaan. Je kan toch niet te pas en te onpas alles maar dicht gooien. Duitsland wordt hier vaak gezien als voorbeeld waar het goed gaat, daar gaan de cijfers toch ook flink omhoog? Misschien doen we ‘t in Nederland dan zo slecht nog niet.quote:Op zondag 20 september 2020 18:25 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Ja precies.
Dus in principe gewoon de hele economie de nek om draaien.
Goed plan.
gewoon niet meer laten tensten dan.quote:
Feyenoordquote:Op zondag 20 september 2020 17:39 schreef Dven het volgende:
[..]
Jep. Inmiddels een stuk of 30 wedstrijden gespeeld in de eredivisie en dit is het ergste voorbeeld dat een paar relzoekers ophebben kunnen vinden.
[ afbeelding ]
Vind je het heel erg als ik daarvoor pas?
Ja, maar dat hebben ze dus ook gewoon nietquote:Op zondag 20 september 2020 17:53 schreef Dven het volgende:
zorg dat je als overheid je zaakjes in orde hebt, schiet je een stuk meer mee op.
Onze economie draait grotendeels op en import en export, als landen om ons heen in lockdown gaan dan krijgt Nederland economische klappen ongeacht of wij wel of geen lockdown hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 18:25 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Ja precies.
Dus in principe gewoon de hele economie de nek om draaien.
Goed plan.
Volgens dat sensatieblaadje inderdaad. In werkelijkheid beginnen de boetes bij 1000 pond en lopen ze op bij herhaaldelijke overtredingen:quote:
Nuancequote:Op zondag 20 september 2020 18:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Precies, dat is echt de nekslag voor sectoren die het al moeilijk hebben. Misschien moet er meer nagedacht worden over op een goede manier met het virus leven, aangezien de verwachting is dat het niet meer weg zal gaan. Je kan toch niet te pas en te onpas alles maar dicht gooien. Duitsland wordt hier vaak gezien als voorbeeld waar het goed gaat, daar gaan de cijfers toch ook flink omhoog? Misschien doen we ‘t in Nederland dan zo slecht nog niet.
Ik denk dat we pas na de komende winter zo ergens rond de lente een echt goed beeld kunnen vormen van welke landen het goed en welke juist niet goed gedaan hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 18:32 schreef chratnox het volgende:
Misschien doen we ‘t in Nederland dan zo slecht nog niet.
Behalve dan dat je veel landen helemaal niet kunt vergelijken 1-op-1. Ik lees hier regelmatig dat Korea en Taiwan het zo goed doen, maar de hele cultuur en maatschappij daar kun je gewoon niet vergelijken met hier. En dus werken ook bepaalde regels en richtlijnen daar wel en hier niet.quote:Op zondag 20 september 2020 18:42 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik denk dat we pas na de komende winter zo ergens rond de lente een echt goed beeld kunnen vormen van welke landen het goed en welke juist niet goed gedaan hebben.
Nouja na de winter weten we in elk geval of er nog +/- 17 miljoen Nederlanders of maar 8 miljoen Nederlanders over zijnquote:Op zondag 20 september 2020 18:47 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Behalve dan dat je veel landen helemaal niet kunt vergelijken 1-op-1. Ik lees hier regelmatig dat Korea en Taiwan het zo goed doen, maar de hele cultuur en maatschappij daar kun je gewoon niet vergelijken met hier. En dus werken ook bepaalde regels en richtlijnen daar wel en hier niet.
Even het kaf van het koren scheidenquote:Op zondag 20 september 2020 18:49 schreef vosss het volgende:
[..]
Nouja na de winter weten we in elk geval of er nog +/- 17 miljoen Nederlanders of maar 8 miljoen Nederlanders over zijn
Ik denk dat het allemaal nog wel mee zal vallen.quote:Op zondag 20 september 2020 18:49 schreef vosss het volgende:
[..]
Nouja na de winter weten we in elk geval of er nog +/- 17 miljoen Nederlanders of maar 8 miljoen Nederlanders over zijn
1000 pond is overigens ook zeer aanzienlijk, natuurlijk.quote:Op zondag 20 september 2020 18:42 schreef Monolith het volgende:
[..]
Volgens dat sensatieblaadje inderdaad. In werkelijkheid beginnen de boetes bij 1000 pond en lopen ze op bij herhaaldelijke overtredingen:
https://www.bbc.com/news/uk-54221953
Zeker, maar het scheelt nog net een factor 10.quote:Op zondag 20 september 2020 18:52 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
1000 pond is overigens ook zeer aanzienlijk, natuurlijk.
KiJK maar OVer twEe weKen!!quote:Op zondag 20 september 2020 18:51 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik denk dat het allemaal nog wel mee zal vallen.
Zolang je dit regionaal en tijdelijk kan toepassen draai je de economie echt niet de nek om. Wat zou jij willen voorstellen, wachten op een landelijke lockdown?quote:Op zondag 20 september 2020 18:25 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Ja precies.
Dus in principe gewoon de hele economie de nek om draaien.
Goed plan.
Gewoon doorgaan zoals nu.quote:Op zondag 20 september 2020 19:03 schreef Elan het volgende:
[..]
Zolang je dit regionaal en tijdelijk kan toepassen draai je de economie echt niet de nek om. Wat zou jij willen voorstellen, wachten op een landelijke lockdown?
Je kunt prima een DigiD aanvragen voor je kind 18 is. Hoewel dat natuurlijk wat omslachtig is als je dat alleen aanvraagt voor een test.quote:Op zondag 20 september 2020 14:05 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dan moeten ze zorgen dat ouders een test voor hun kinderen kunnen aanvragen. Ik had ook pas een digid nodig toen ik 18 werd. Eerder heb je hem gewoon niet.
Maar dat gaat per post en duurt dagen (ik geloof dat er zelfs 2 weken voor staat, maar dat weet ik niet zeker.) die tijd heb je natuurlijk niet als je een test wil aanvragen.quote:Op zondag 20 september 2020 19:11 schreef DireStraits7 het volgende:
Je kunt prima een DigiD aanvragen voor je kind 18 is. Hoewel dat natuurlijk wat omslachtig is als je dat alleen aanvraagt voor een test.
Met andere worden fuck iedereen die zorg nodig heeft straks als de ziekenhuizen de druk weer niet aan kunnen?quote:Op zondag 20 september 2020 19:05 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Gewoon doorgaan zoals nu.
Dit virus gaat niet weg. We moeten er maar mee leren leven en wat minder panisch doen met z'n allen.
Ik zie eigenlijk niet veel mensen die panisch doen. Wel veel gebagatellisering. En zo doorgaan betekent dus een hand over hand toename van het aantal gevallen.quote:Op zondag 20 september 2020 19:05 schreef DonDruiper het volgende:
Gewoon doorgaan zoals nu.
Dit virus gaat niet weg. We moeten er maar mee leren leven en wat minder panisch doen met z'n allen.
Bezorgd zijn = niet panischquote:Op zondag 20 september 2020 19:16 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zie eigenlijk niet veel mensen die panisch doen. Wel veel gebagatellisering. En zo doorgaan betekent dus een hand over hand toename van het aantal gevallen.
Dat is wat jij er van maakt. Jammer.quote:Op zondag 20 september 2020 19:19 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Bezorgd zijn = niet panisch
Nuance hebben = gebagatellisering
Wat dat in godsnaam ook mag zijn.
Bedankt voor het nogmaals herhalen van wat ik al impliceerde.quote:Op zondag 20 september 2020 19:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar dat gaat per post en duurt dagen (ik geloof dat er zelfs 2 weken voor staat, maar dat weet ik niet zeker.) die tijd heb je natuurlijk niet als je een test wil aanvragen.
Dan is het niet handig, inderdaad. Van de andere kant is dit dan misschien het moment om er toch vast een aan te vragen voor je kind(eten), want wie weet waarvoor het nog meer handig gaat zijn voor ze 18 zijn.quote:Op zondag 20 september 2020 19:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Maar dat gaat per post en duurt dagen (ik geloof dat er zelfs 2 weken voor staat, maar dat weet ik niet zeker.) die tijd heb je natuurlijk niet als je een test wil aanvragen.
Oproepen tot een halve lockdown van de Randstad is inderdaad totaal niet panisch.quote:Op zondag 20 september 2020 19:16 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zie eigenlijk niet veel mensen die panisch doen.
Overbelasting op de IC's en ziekenhuizen kunnen we ons simpelweg niet permitteren.quote:Op zondag 20 september 2020 19:05 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Gewoon doorgaan zoals nu.
Dit virus gaat niet weg. We moeten er maar mee leren leven en wat minder panisch doen met z'n allen.
Het is dan ook helemaal geen uitgemaakte zaak dat dit gaat gebeuren.quote:Op zondag 20 september 2020 19:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Overbelasting op de IC's en ziekenhuizen kunnen we ons simpelweg niet permitteren.
Het is ook geen uitgemaakte zaak dat dit gaat niet gebeuren.quote:Op zondag 20 september 2020 19:30 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Het is dan ook helemaal geen uitgemaakte zaak dat dit gaat gebeuren.
Precies! Maar dat draagt dan ook niemand als een mantra iedere dag meerdere keren aan.quote:Op zondag 20 september 2020 19:31 schreef vosss het volgende:
[..]
Het is ook geen uitgemaakte zaak dat dit gaat niet gebeuren.
Daar is helemaal niets panisch aan hoor. Prima tijdelijke maatregel. Zeker zolang de testcapaciteit onvoldoende is.quote:Op zondag 20 september 2020 19:25 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Oproepen tot een halve lockdown van de Randstad is inderdaad totaal niet panisch.
En nota bene het bericht boven die van jou was ook heel genuanceerd inderdaad.
Dan zul je dus harde maar realistische keuzes moeten maken wie er wel of niet op de IC komen.quote:Op zondag 20 september 2020 19:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Overbelasting op de IC's en ziekenhuizen kunnen we ons simpelweg niet permitteren.
Nederland is al wereldtop in het onthouden van IC plekken voor ouderen. 25% stierf op de IC terwijl datij Italie boven de 80% lag. Er was toch geen hoop, zeggen ze dan.quote:Op zondag 20 september 2020 19:33 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Dan zul je dus harde maar realistische keuzes moeten maken wie er wel of niet op de IC komen.
Over die testcapaciteit zou ik me maar niet al teveel illusies meer maken.quote:Op zondag 20 september 2020 19:32 schreef Elan het volgende:
[..]
Daar is helemaal niets panisch aan hoor. Prima tijdelijke maatregel. Zeker zolang de testcapaciteit onvoldoende is.
Hoe zie je dat voor je? Mensen die weinig kans hadden op overleven kwamen in maart al niet op de IC terecht. Nederland hanteert een zeer streng selectiebeleid.quote:Op zondag 20 september 2020 19:33 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Dan zul je dus harde maar realistische keuzes moeten maken wie er wel of niet op de IC komen.
Vergeet niet dat in maart/april dit nog een compleet nieuwe ziekte was, en er nog veel onbekend was over de behandelingen. In de afgelopen weken hebben we berichten gehad dat de gemiddelde ligduur op de IC korter is, dat mensen minder snel op de IC terecht komen en dat protocollen heel erg verbeterd zijn.quote:Op zondag 20 september 2020 19:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Overbelasting op de IC's en ziekenhuizen kunnen we ons simpelweg niet permitteren.
Intensive Care is echt heel zwaar voor het lichaam, ik denk dat veel ouderen die al een zwakke gezondheid hebben dat sowieso niet overleven, of erna niets meer kunnen mochten ze ‘t wel overleven. In ‘t verzorgingstehuis waar mn broertje werkt wordt ook gezegd dat de meesten daar niet eens naar de IC willen. Als iemand 3 weken in coma gehouden wordt en aan de beademing ligt om binnen een korte tijd van het van de IC af komen toch overlijdt, waarom zou je ‘t die mensen dan aan willen doen?quote:Op zondag 20 september 2020 19:35 schreef Confetti het volgende:
[..]
Nederland is al wereldtop in het onthouden van IC plekken voor ouderen. 25% stierf op de IC terwijl datij Italie boven de 80% lag. Er was toch geen hoop, zeggen ze dan.
Ik denk dat het met schaarste te maken heeft gehad, net als de mondkapjes.
Ook dat kan zomaar in de winter weer veranderen.quote:Op zondag 20 september 2020 19:37 schreef chratnox het volgende:
In de afgelopen weken hebben we berichten gehad dat de gemiddelde ligduur op de IC korter is, dat mensen minder snel op de IC terecht komen
Dat deden we tijdens de eerste golf ook al. Is niet afdoende gebleken.quote:Op zondag 20 september 2020 19:33 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Dan zul je dus harde maar realistische keuzes moeten maken wie er wel of niet op de IC komen.
Dat denk ik niet want Gommers gaf aan dat ze nu meer weten en beter kunnen behandelen. Dat zal in de winter niet opeens anders zijn.quote:Op zondag 20 september 2020 19:41 schreef vosss het volgende:
[..]
Ook dat kan zomaar in de winter weer veranderen.
Niemand die het weet.
Mensen liggen over het algemeen ook wat korter nu ook maar cijfers zoals vandaag +10 kun je je niet te lang permitteren want dan gaat het ten koste van de reguliere zorg. Er lagen van de week al 700+ mensen op de IC's, dus de marges zijn gewoon smal. Of je moet bijvoorbeeld mensen die op een kankerbehandeling (weer) in de wacht gaan zetten...quote:Op zondag 20 september 2020 19:37 schreef chratnox het volgende:
[..]
Vergeet niet dat in maart/april dit nog een compleet nieuwe ziekte was, en er nog veel onbekend was over de behandelingen. In de afgelopen weken hebben we berichten gehad dat de gemiddelde ligduur op de IC korter is, dat mensen minder snel op de IC terecht komen en dat protocollen heel erg verbeterd zijn.
Tuurlijk moeten we opletten en waakzaam blijven, maar we zijn echt nog heel ver van de situatie in maart/april af.
Ik hoorde van iemand die keurig 2x gaat op zondag dat ze daar nog niet zingen dus die zitten heel droog naar zo'n orgel te luisteren. Alleen dit zou al een teken moeten zijn dat er geen God is. God is a DJ, die zou je nooit uren naar zo'n tyfusding laten luisteren.quote:Op zondag 20 september 2020 19:43 schreef nietzo het volgende:
Wisten jullie trouwens dat zingen in kerken nu alweer is toegestaan?
De medische top zijn sterk vertegenwoordigd in het OMT, die zouden dan echt wel aan de bel trekken. Er is naar mijn idee op dit moment reden tot oplettendheid, maar grote zorgen nog niet. We maken onszelf (en ik net zo hard) echt gek door elke dag naar die cijfers te kijken. Ik heb geen enkele reden te twijfelen aan Kuipers en Gommers.quote:Op zondag 20 september 2020 19:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Mensen liggen over het algemeen ook wat korter nu ook maar cijfers zoals vandaag +10 kun je je niet te lang permitteren want dan gaat het ten koste van de reguliere zorg. Er lagen van de week al 700+ mensen op de IC's, dus de marges zijn gewoon smal. Of je moet bijvoorbeeld mensen die op een kankerbehandeling (weer) in de wacht gaan zetten...
Die zorgen gaan bij veel mensen verder dan angst voor het het virus op zich .
Eens als dat zo is. Belachelijk wanneer dat toegestaan is.quote:Op zondag 20 september 2020 19:43 schreef nietzo het volgende:
Wisten jullie trouwens dat zingen in kerken nu alweer is toegestaan?
Dan mogen die paar voetbalfans dan ook gewoon van mij.
Gommers pleitte vrijdag bij Op1 voor strengere maatregelen dan wat het kabinet besloot, de voorganger van Jaap van Dissel vandaag ook. Dat zijn toch geen idioten of paniekzaaiers.quote:Op zondag 20 september 2020 19:50 schreef chratnox het volgende:
[..]
De medische top zijn sterk vertegenwoordigd in het OMT, die zouden dan echt wel aan de bel trekken. Er is naar mijn idee op dit moment reden tot oplettendheid, maar grote zorgen nog niet. We maken onszelf (en ik net zo hard) echt gek door elke dag naar die cijfers te kijken. Ik heb geen enkele reden te twijfelen aan Kuipers en Gommers.
Je mag zingen met een mondkapje op.quote:Op zondag 20 september 2020 19:43 schreef nietzo het volgende:
Wisten jullie trouwens dat zingen in kerken nu alweer is toegestaan?
Dan mogen die paar voetbalfans dan ook gewoon van mij.
Ik noem ze toch nergens idioten, waar is die kwalificatie voor nodig? Ik heb Op1 niet gezien, zal het fragment straks eens terugkijken.quote:Op zondag 20 september 2020 19:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Gommers pleitte vrijdag bij Op1 voor strengere maatregelen dan wat het kabinet besloot, de voorganger van Jaap van Dissel vandaag ook. Dat zijn toch geen idioten of paniekzaaiers.
Het virus kan zomaar heftiger worden. Of milder. Dat weet jij niet, dat weet ik niet, dat weet Gommers niet, dat weet niemand.quote:Op zondag 20 september 2020 19:43 schreef Noek het volgende:
[..]
Dat denk ik niet want Gommers gaf aan dat ze nu meer weten en beter kunnen behandelen. Dat zal in de winter niet opeens anders zijn.
Dit.quote:Op zondag 20 september 2020 19:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Gommers pleitte vrijdag bij Op1 voor strengere maatregelen dan wat het kabinet besloot, de voorganger van Jaap van Dissel vandaag ook. Dat zijn toch geen idioten of paniekzaaiers.
Er is op dit moment toch geen reden om aan te nemen dat die ligtijd en dergelijken weer omhoog gaat? Feit is dat het op dit moment stukken beter te behandelen is dan het in maart/april was.quote:Op zondag 20 september 2020 20:04 schreef vosss het volgende:
[..]
Het virus kan zomaar heftiger worden. Of milder. Dat weet jij niet, dat weet ik niet, dat weet Gommers niet, dat weet niemand.
Dus op dit moment kan de ligtijd korter zijn, maar er is geen enkele garantie dat dat zo blijft.
Beslissingen overlaten aan mensen die vanuit hun eigen expertise onmogelijk de sociaal-maatschappelijke/economische gevolgen kunnen overzien is ronduit roekeloos.quote:Op zondag 20 september 2020 19:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Gommers pleitte vrijdag bij Op1 voor strengere maatregelen dan wat het kabinet besloot, de voorganger van Jaap van Dissel vandaag ook. Dat zijn toch geen idioten of paniekzaaiers.
Er is voor zover ik weet ook geen enkele reden om aan te nemen dat de ligtijd blijft zoals hij nu is.quote:Op zondag 20 september 2020 20:24 schreef chratnox het volgende:
Er is op dit moment toch geen reden om aan te nemen dat die ligtijd en dergelijken weer omhoog gaat?
Als je zo gaat redeneren is het einde zoek.quote:Op zondag 20 september 2020 20:26 schreef vosss het volgende:
[..]
Er is voor zover ik weet ook geen enkele reden om aan te nemen dat de ligtijd blijft zoals hij nu is.
Dat is het hele punt dat ik probeer te maken. Men weet het niet. Men kan wel iets denken of vermoeden of verwachten, maar niemand die het zeker kan zeggen.
Dus je kan niet stellen de ligtijd is nu kort dus geen probleem. Zodra die ligtijd ineens omhoog schiet, wat dus gewoon zou kunnen gebeuren, dan heb je wel ineens een probleem.
die mensen hebben nergens belang bijquote:Op zondag 20 september 2020 19:55 schreef Elan het volgende:
[..]
Gommers pleitte vrijdag bij Op1 voor strengere maatregelen dan wat het kabinet besloot, de voorganger van Jaap van Dissel vandaag ook. Dat zijn toch geen idioten of paniekzaaiers.
Ik zeg niet dat het anders gaat lopen. Ik zeg dat het anders KAN gaan lopen.quote:Op zondag 20 september 2020 20:28 schreef galantis het volgende:
Poneren dat het opééns anders gaat lopen dan het nu is, dan komt de bewijslast gewoon bij jou te liggen.
Als die ligtijd omhoog gaat kan daar op dat moment op geacteerd worden, dat hoeft op dit moment toch nog niet? Op dit moment het land weer in lockdown gooien omdat ‘we het niet weten’ is gewoon het kind met het badwater weggooien.quote:Op zondag 20 september 2020 20:26 schreef vosss het volgende:
[..]
Er is voor zover ik weet ook geen enkele reden om aan te nemen dat de ligtijd blijft zoals hij nu is.
Dat is het hele punt dat ik probeer te maken. Men weet het niet. Men kan wel iets denken of vermoeden of verwachten, maar niemand die het zeker kan zeggen.
Dus je kan niet stellen de ligtijd is nu kort dus geen probleem. Zodra die ligtijd ineens omhoog schiet, wat dus gewoon zou kunnen gebeuren, dan heb je wel ineens een probleem.
beslissingen overlaten aan mensen die andere belangen hebben is ook ronduit roekeloos is wel gebleken....quote:Op zondag 20 september 2020 20:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Beslissingen overlaten aan mensen die vanuit hun eigen expertise onmogelijk de sociaal-maatschappelijke/economische gevolgen kunnen overzien is ronduit roekeloos.
Dus ik ben blij dat dit soort lui hoogstens een adviesfunctie bekleden en dat er nog altijd een kabinet is die álle belangen meeneemt of in ieder geval een poging daartoe doet.
Vragen aan Gommers waar hij voor pleit en daar waarde aan hechten is hetzelfde als vragen aan Dirk Beljaarts van de KHN wat zij voor maatregelen willen en daar dan dezelfde waarde aan hechten.
Weer in lockdown gooien? Welke lockdown? We hebben in Nederland helemaal geen lockdown gehad.quote:Op zondag 20 september 2020 20:30 schreef chratnox het volgende:
[..]
Als die ligtijd omhoog gaat kan daar op dat moment op geacteerd worden, dat hoeft op dit moment toch nog niet? Op dit moment het land weer in lockdown gooien omdat ‘we het niet weten’ is gewoon het kind met het badwater weggooien.
Snap ik niet, waarom zou de ligtijd weer omhoog gaan?quote:Op zondag 20 september 2020 20:26 schreef vosss het volgende:
[..]
Er is voor zover ik weet ook geen enkele reden om aan te nemen dat de ligtijd blijft zoals hij nu is.
Dat is het hele punt dat ik probeer te maken. Men weet het niet. Men kan wel iets denken of vermoeden of verwachten, maar niemand die het zeker kan zeggen.
Dus je kan niet stellen de ligtijd is nu kort dus geen probleem. Zodra die ligtijd ineens omhoog schiet, wat dus gewoon zou kunnen gebeuren, dan heb je wel ineens een probleem.
En morgen kunnen er ook marsmannetjes onze planeet overnemen.quote:Op zondag 20 september 2020 20:29 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat het anders gaat lopen. Ik zeg dat het anders KAN gaan lopen.
En dat kan ook gewoon.
Nee? De ‘intelligente lockdown’ vergeten? Toen horeca dicht was enzo?quote:Op zondag 20 september 2020 20:30 schreef Predator40 het volgende:
[..]
beslissingen overlaten aan mensen die andere belangen hebben is ook ronduit roekeloos is wel gebleken....
Nou ik weet niet, maar als de UFO's landen op de Dam dan kun je toch wel van een toevoeging spreken denk ikquote:
Ja dergelijke belangenverstrengeling ligt snel op de loer natuurlijk. Maar Gommers is eigenlijk gedurende de hele Covid-crisis altijd zeer realistisch en nuchter geweest, enkele weken geleden pleitte hij zelfs nog voor verdere versoepelingen voor jongeren. En ook toen we weer richting de dagelijkse 500+ besmettingsgevallen gingen heeft hij altijd gezegd dat er niets aan de hand was omdat de ziekenhuizen het makkelijk konden behappen. Dat juist zo iemand op dit moment aan de bel trekt geeft toch te denken over de koers die het kabinet nu vaart door eigenlijk niet in te grijpen.quote:Op zondag 20 september 2020 20:24 schreef galantis het volgende:
[..]
Beslissingen overlaten aan mensen die vanuit hun eigen expertise onmogelijk de sociaal-maatschappelijke/economische gevolgen kunnen overzien is ronduit roekeloos.
Dus ik ben blij dat dit soort lui hoogstens een adviesfunctie bekleden en dat er nog altijd een kabinet is die álle belangen meeneemt of in ieder geval een poging daartoe doet.
Vragen aan Gommers waar hij voor pleit en daar waarde aan hechten is hetzelfde als vragen aan Dirk Beljaarts van de KHN wat zij voor maatregelen willen en daar dan dezelfde waarde aan hechten.
Precies, de maatschappelijke impact van zo'n intelligente lockdown moeten we nu ook niet direct overschatten. Al kost het wel weer een behoorlijke bak centen, maar er kan ook 2 miljard naar het bedrijfsleven louter als stimuleringsmaatregel, dus geld is er echt wel.quote:Op zondag 20 september 2020 20:30 schreef vosss het volgende:
[..]
Weer in lockdown gooien? Welke lockdown? We hebben in Nederland helemaal geen lockdown gehad.
Omdat er niks zeker is over hoe de situatie zich gaat ontwikkelen, kun je maar beter voorzichtig zijn en van het ergste uitgaan, dan je rijk te rekenen en bedrogen uit te komen. "Hope for the best, prepare for the worst".quote:Op zondag 20 september 2020 20:31 schreef galantis het volgende:
[..]
Onwaarschijnlijk, maar kan ook gewoon
Voegt het wat toe? Nee totaal niet.
Oké fair enough, er zijn in dit topic nogal wat mensen die je meteen een paniekzaaier of zelfs achterlijk noemen als je pleit voor strengere maatregelen vandaar.quote:Op zondag 20 september 2020 19:59 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik noem ze toch nergens idioten, waar is die kwalificatie voor nodig? Ik heb Op1 niet gezien, zal het fragment straks eens terugkijken.
Dat hij eerder pleitte voor versoepelingen maakt hem niet per se geloofwaardiger wanneer hij zoals nu weer iets anders zegt.quote:Op zondag 20 september 2020 20:35 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja dergelijke belangenverstrengeling ligt snel op de loer natuurlijk. Maar Gommers is eigenlijk gedurende de hele Covid-crisis altijd zeer realistisch en nuchter geweest, enkele weken geleden pleitte hij zelfs nog voor verdere versoepelingen voor jongeren. En ook toen we weer richting de dagelijkse 500+ besmettingsgevallen gingen heeft hij altijd gezegd dat er niets aan de hand was omdat de ziekenhuizen het makkelijk konden behappen. Dat juist zo iemand op dit moment aan de bel trekt geeft toch te denken over de koers die het kabinet nu vaart door eigenlijk niet in te grijpen.
Als er geen negatieve effecten aan maatregelen zouden kleven dan heb je volkomen gelijk met van het ergste uitgaan. Maar dat is niet zo. Voorzichtigheid werkt hier twee kanten op.quote:Op zondag 20 september 2020 20:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Omdat er niks zeker is over hoe de situatie zich gaat ontwikkelen, kun je maar beter voorzichtig zijn en van het ergste uitgaan, dan je rijk te rekenen en bedrogen uit te komen. "Hope for the best, prepare for the worst".
In Australië hebben we de afgelopen tijd gezien dat het percentage mensen dat aan covid-19 overleed toenam, terwijl dat op het noordelijk halfrond juist afnam, dus het is helemaal niet ondenkbaar dat mensen in de winter zieker worden dan in de zomer.
Je kan nou eenmaal niet de hele bevolking elke dag testen dag in dag uit.quote:Op zondag 20 september 2020 20:43 schreef Qarrad het volgende:
Als het nu al niet lukt om iedereen te testen hier wordt het nog wat als het echt misgaat.
Je kunt moeilijk zeggen dat het beleid in Nederland teveel doorslaat richting het indammen van het virus en er te weinig rekening met de economie wordt gehouden, want we hebben zo ongeveer de soepelste maatregelen van de wereld.quote:Op zondag 20 september 2020 20:44 schreef galantis het volgende:
[..]
Als er geen negatieve effecten aan maatregelen zouden kleven dan heb je volkomen gelijk met van het ergste uitgaan. Maar dat is niet zo. Voorzichtigheid werkt hier twee kanten op.
Natuurlijk kun je niet iedereen elke dag gaan testen, maar dat is hier ook helemaal niet aan de orde in deze regio!quote:Op zondag 20 september 2020 20:46 schreef vosss het volgende:
[..]
Je kan nou eenmaal niet de hele bevolking elke dag testen dag in dag uit.
Daar zit een maximum aan en ik denk dat dat zo ergens rond de 400.000 per dag gaat uitkomen mocht nood aan de man zijn.
Nu kraakt het met 200.000 tests per dag al aan alle kanten.
Nouja kennelijk zitten ze een hele week vol, dus ze zullen het hendig druk hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 20:47 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Natuurlijk kun je niet iedereen elke dag gaan testen, maar dat is hier ook helemaal niet aan de orde in deze regio!
er was al een 2de golf voorspelt door de experts van infectieziekten, ik snap niet waarom ze de zaken nu niet op orde hebben, het is een grote puinhoop.quote:Op zondag 20 september 2020 20:43 schreef Qarrad het volgende:
Ook weer een mooie: zoon hier heeft bijna 40 graden koorts (sinds vanmiddag), hoofdpijn en diarree (sinds vrijdag). Als in: hij woont op de WC.
Wij, goede burgers, bellen voor een test. Testlocatie is hier (stad van 150.000+ inwoners met niet veel gevallen) letterlijk om de hoek, maar daar is geen plek, gewoon de hele week niet. Nu mag ik hem over twee dagen in een stad drie kwartier verderop rijden brengen. Hopelijk is hij dan al wat minder aan het leeglopen anders moet ie op een emmer of zo
Als het nu al niet lukt om iedereen te testen hier wordt het nog wat als het echt misgaat.
Dat blijkt niet uit de cijfers. De logischer verklaring is dus dat ze de capaciteit nu al niet op niveau hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 20:48 schreef vosss het volgende:
[..]
Nouja kennelijk zitten ze een hele week vol, dus ze zullen het hendig druk hebben.
Dat het een stad van 150K betreft.... misschien dat ze naar die testlocatie ook een hoop mensen van rondom die stad daarheen sturen?quote:
nep maatregelen, dit gaat echt NIKS uithalenquote:Op zondag 20 september 2020 20:50 schreef vosss het volgende:
Ik heb de persco vrijdag niet gezien, maar wat was eigenlijk de achterliggende gedachte van om 1 uur de kroegen dicht?
Ik bedoel gaan mensen dan niet gewoon een uurtje of 2 eerder naar de kroeg en staan ze dan niet nog gewoon net zo zat als normaal om 3 uur tegen elkaar te schreeuwen en elkaar aan te steken en speeksel en alles?
Ik snap niet hoe ze denken hiermee besmettingen te voorkomen.
Wat andere landen moeten zij weten. Voor mijn gevoel is er alsnog teveel focus op het indammen, maar dat is puur een mening en ik weet niet of ik daar uiteindelijk gelijk in heb.quote:Op zondag 20 september 2020 20:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je kunt moeilijk zeggen dat het beleid in Nederland teveel doorslaat richting het indammen van het virus en er te weinig rekening met de economie wordt gehouden, want we hebben zo ongeveer de soepelste maatregelen van de wereld.
Het is een pandemie. Elk land heeft hiermee te maken. Het lijkt me behoorlijk relevant om te kijken hoe het virus zich in andere landen ontwikkelt en welke maatregelen daar genomen worden. We kunnen veel van het buitenland leren.quote:Op zondag 20 september 2020 20:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Wat andere landen moeten zij weten.
Teveel focus op het indammen??quote:Op zondag 20 september 2020 20:52 schreef galantis het volgende:
Voor mijn gevoel is er alsnog teveel focus op het indammen, maar dat is puur een mening en ik weet niet of ik daar uiteindelijk gelijk in heb.
Ja dat kan, maar ook daar geen grote uitschieters en daarnaast: als je voor de hele regio moet testen moet je ook capaciteit daarvoor opzetten zodat mensen niet een, twee regio's verderop moeten gaan testen.quote:Op zondag 20 september 2020 20:51 schreef vosss het volgende:
[..]
Dat het een stad van 150K betreft.... misschien dat ze naar die testlocatie ook een hoop mensen van rondom die stad daarheen sturen?
Hangt ervan af hoe en met wat je het vergelijkt of we 'amper' maatregelen hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 20:53 schreef vosss het volgende:
[..]
Teveel focus op het indammen??
Man we hebben amper maatregelen!!
Indammen is echt geen sprake van. We mogen geluk hebben dat het sterftecijfer momenteel laag ligt met de huidige besmettingen per dag die erbij komen.
Van indammen is geen enkele sprake.
Ze willen helemaal geen maatregelen. Maar gezien de sterke stijging, en overschrijding van signaalwaarde in dashboard moesten ze wel íets. Dus zijn ze maar met deze fopmaatregelen op de proppen gekomen. Dan kan ze niet verweten worden dat ze niets gedaan hebben.quote:Op zondag 20 september 2020 20:50 schreef vosss het volgende:
Ik heb de persco vrijdag niet gezien, maar wat was eigenlijk de achterliggende gedachte van om 1 uur de kroegen dicht?
Ik bedoel gaan mensen dan niet gewoon een uurtje of 2 eerder naar de kroeg en staan ze dan niet nog gewoon net zo zat als normaal om 3 uur tegen elkaar te schreeuwen en elkaar aan te steken en speeksel en alles?
Ik snap niet hoe ze denken hiermee besmettingen te voorkomen.
Dat ben ik niet met je eens. Autoritaire regimes alla China waar ze je deur dichtlassen, dat schijnt wel te werken.quote:Op zondag 20 september 2020 20:58 schreef galantis het volgende:
[..]
Hangt ervan af hoe en met wat je het vergelijkt of we 'amper' maatregelen hebben.
En dat het indammen uiteindelijk niet slaagt is natuurlijk een tweede. Maar dat lukt voor bijna geen enkel land, hoeveel maatregelen ze er ook maar tegenaan gooien.
Natuurlijk zijn er scenario's denkbaar waarbij je zo'n virus (tijdelijk) kan uitroeien, maar tegen welke prijs? En ik vertrouw de cijfers van China voor geen ene meter.quote:Op zondag 20 september 2020 20:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ben ik niet met je eens. Autoritaire regimes alla China waar ze je deur dichtlassen, dat schijnt wel te werken.
Volgens mij hebben we toch een redelijk relaxte zomer gehad.quote:Op zondag 20 september 2020 20:58 schreef galantis het volgende:
[..]
Hangt ervan af hoe en met wat je het vergelijkt of we 'amper' maatregelen hebben.
En dat het indammen uiteindelijk niet slaagt is natuurlijk een tweede. Maar dat lukt voor bijna geen enkel land, hoeveel maatregelen ze er ook maar tegenaan gooien.
Ik verbaas me ontzettend dat je dit zo voelt. Volgens mij wijst niets op indammen (of je hebt je niet in dit begrip verdiept, dat kan ook) en zijn we eerder bezig met (gecontroleerde) mitigratie. We laten mensen ziek worden, totdat we denken dat het kritiek in de ziekenhuizen zou kunnen worden. Dan komen we met wat flutregeltjes. Dat is toch geen indammen?quote:Op zondag 20 september 2020 20:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Wat andere landen moeten zij weten. Voor mijn gevoel is er alsnog teveel focus op het indammen, maar dat is puur een mening en ik weet niet of ik daar uiteindelijk gelijk in heb.
Maargoed dat doet niets af aan het feit dat voorzichtigheid twee kanten op hoort te werken.
Je moet inderdaad tussen de regels doorlezen.quote:Op zondag 20 september 2020 20:59 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Ze willen helemaal geen maatregelen. Maar gezien de sterke stijging, en overschrijding van signaalwaarde in dashboard moesten ze wel íets. Dus zijn ze maar met deze fopmaatregelen op de proppen gekomen. Dan kan ze niet verweten worden dat ze niets gedaan hebben.
Oprechte interesse, waarom verontrustend? Als je op LCPS kijkt zijn er 10 Covid IC opnames bijgekomen, maar is de netto IC bezetting met 30 omlaag gegaan. Wat is daar op dit moment verontrustend aan?quote:Op zondag 20 september 2020 21:18 schreef hartloper het volgende:
De cijfers qua ziekenhuis en ic opname zijn verontrustend;
https://www.nu.nl/coronav(...)1_h4GIVITUfojSQGUtgQ
Kan nu rap omhoog gaan
Veiligheidsregio's gaat hem om he. Dat is niet noodzakelijkerwijs dezelfde regio als waar jij van denkt dit hier is de regio en nu moet ik 2 regio's verder!quote:Op zondag 20 september 2020 20:53 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ja dat kan, maar ook daar geen grote uitschieters en daarnaast: als je voor de hele regio moet testen moet je ook capaciteit daarvoor opzetten zodat mensen niet een, twee regio's verderop moeten gaan testen.
10 IC-opnames binnen 24 uur is de signaalwaarde. Dat er andere patiënten vertrekken die eerder zijn opgenomen heeft daar verder niks mee te maken.quote:Op zondag 20 september 2020 21:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Oprechte interesse, waarom verontrustend? Als je op LCPS kijkt zijn er 10 Covid IC opnames bijgekomen, maar is de netto IC bezetting met 30 omlaag gegaan. Wat is daar op dit moment verontrustend aan?
Maar wat gaan die halfbakken maatregelen ons brengen dan? Gaan die de 2de golf breken? Is dat het plan?quote:Op zondag 20 september 2020 21:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
10 IC-opnames binnen 24 uur is de signaalwaarde. Dat er andere patiënten vertrekken die eerder zijn opgenomen heeft daar verder niks mee te maken.
Een signaalwaarde is precies dat, een signaal. Een signaal om te kijken of het niet gaat piepen en kraken, een signaal om te kijken of er maatregelen nodig zijn. Oftewel: Met de toename op de IC, raakt de IC daarmee niet overbelast? Er liggen op dit moment zo’n 600 niet-Covid patiënten op de IC, en er komen er per dag tientallen bij of gaan eraf. Arbitrair sturen op 10 IC opnames voor Covid terwijl de totale IC capaciteit nog ruim afdoende is is toch nergens voor nodig?quote:Op zondag 20 september 2020 21:30 schreef Tijn het volgende:
[..]
10 IC-opnames binnen 24 uur is de signaalwaarde. Dat er andere patiënten vertrekken die eerder zijn opgenomen heeft daar verder niks mee te maken.
Dat is het kleine stukje 'we doen het samen'.quote:Op zondag 20 september 2020 21:33 schreef vosss het volgende:
[..]
Maar wat gaan die halfbakken maatregelen ons brengen dan? Gaan die de 2de golf breken? Is dat het plan?
Nee niks natuurlijk. Ik hoop dat het de deur openzet naar verdere maatregelen. Als de signaalwaarden overschreden blijven worden, zullen ze toch iets moeten doen, lijkt me?quote:Op zondag 20 september 2020 21:33 schreef vosss het volgende:
[..]
Maar wat gaan die halfbakken maatregelen ons brengen dan? Gaan die de 2de golf breken? Is dat het plan?
Ik ben het nog steeds aan het doen.quote:Op zondag 20 september 2020 21:37 schreef Mammietje het volgende:
Dat is het kleine stukje 'we doen het samen'.
Nouja die ene stond al sinds 11 september boven de signaalwaarde. Dus dat duurde nogal ff voor er maatregelen kwamen.quote:Op zondag 20 september 2020 21:38 schreef Tijn het volgende:
[..]
Nee niks natuurlijk. Ik hoop dat het de deur openzet naar verdere maatregelen. Als de signaalwaarden overschreden blijven worden, zullen ze toch iets moeten doen, lijkt me?
Heb je een bron voor dat laatste?quote:Op zondag 20 september 2020 21:37 schreef chratnox het volgende:
Er zijn nog 300/400 ‘vrije’ plekken op de IC, daarnaast kan planbare zorg nog vertraagd worden en zijn ze druk bezig met opschalen.
Dat snap ik, maar er wordt beweert dat men druk is met opschalen. Ik vraag om een bron. Want volgens mij valt dat wel mee.quote:Op zondag 20 september 2020 21:42 schreef Momo het volgende:
[..]
Dat moet je echt niet weer hebben dat gewone zorg niet doorgaat. Kost ook levens.
https://nos.nl/artikel/23(...)al-komt-op-1350.htmlquote:
Ja, ik weet dat er staat dat het moeilijk haalbare doelen zijn. Er wordt wel met een reden aan gewerkt, om ervoor te zorgen dat 'alles' nu door kan. Het verzoek vanuit VWS aan Gommers et al is geweest om op te schalen naar 1350 en daarna naar 1700. Op dit moment liggen er zo'n 660 mensen op de IC, dus zonder de 'extra' plekken die moeten komen mee te nemen, zijn er op dit moment nog zo'n 350 plekken vrij.quote:De uitbreiding naar 1350 beschikbare IC-bedden moet al in het najaar gerealiseerd zijn. Verder moet het dan mogelijk zijn om zo nodig op te schalen naar 1700 bedden. Het lijken moeilijk haalbare doelen, vooral gezien het al jaren bestaande tekort aan IC-verpleegkundigen.
Alle maatregelen kosten levens. Gewone zorg die niet doorgaat kost levens, maar mensen in verpleeghuizen die van eenzaamheid weg zitten te kwijnen ook. Het lastige (en ik ben blij dat ik niet op die stoel zit) is die constante weging maken. Terug naar de situatie van maart qua wat er mag/kan in het land kost iedereen ook veel.quote:Op zondag 20 september 2020 21:42 schreef Momo het volgende:
[..]
Dat moet je echt niet weer hebben dat gewone zorg niet doorgaat. Kost ook levens.
Oh dit wist ik niet. Moet maar één veiligheidsregio verder zie ikquote:Op zondag 20 september 2020 21:28 schreef vosss het volgende:
[..]
Veiligheidsregio's gaat hem om he. Dat is niet noodzakelijkerwijs dezelfde regio als waar jij van denkt dit hier is de regio en nu moet ik 2 regio's verder!
[ afbeelding ]
Uitbreiding naar 1350 IC bedden en dat zijn er 200 meer dan nu.quote:Op zondag 20 september 2020 21:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)al-komt-op-1350.html
[..]
Ja, ik weet dat er staat dat het moeilijk haalbare doelen zijn. Er wordt wel met een reden aan gewerkt, om ervoor te zorgen dat 'alles' nu door kan.
[..]
Alle maatregelen kosten levens. Gewone zorg die niet doorgaat kost levens, maar mensen in verpleeghuizen die van eenzaamheid weg zitten te kwijnen ook. Het lastige (en ik ben blij dat ik niet op die stoel zit) is die constante weging maken. Terug naar de situatie van maart qua wat er mag/kan in het land kost iedereen ook veel.
Ik kan me herinneren dat Arts-assistent in een ander topic daar wat uitleg over gaf. In het ziekenhuis waar hij werkt hadden ze extra (tijdelijke) IC plekken gemaakt in andere ruimtes e.d. als ik me goed herinner.quote:Op zondag 20 september 2020 21:48 schreef vosss het volgende:
[..]
Uitbreiding naar 1350 IC bedden en dat zijn er 200 meer dan nu.
Dan vraag ik me toch af waar een aantal mensen gelegen hebben in een IC bed begin dit jaar, want we hebben er meer dan 1150 bezet gehad met COVID-19
We hebben 66 miljard geleend (NOS). Er zijn dagen dat ik het niet bij me heb...quote:Op zondag 20 september 2020 20:38 schreef Elan het volgende:
Precies, de maatschappelijke impact van zo'n intelligente lockdown moeten we nu ook niet direct overschatten
Nee, je bent een paniekzaaier als je nu al gaat lopen roepen dat we maandenlang hoge besmettingsaantallen en ziekenhuisopnames tegemoet gaan.quote:Op zondag 20 september 2020 20:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Oké fair enough, er zijn in dit topic nogal wat mensen die je meteen een paniekzaaier of zelfs achterlijk noemen als je pleit voor strengere maatregelen vandaar.
En wat is Nederland zonder de randstad??quote:Op zondag 20 september 2020 21:51 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben 66 miljard geleend (NOS). Er zijn dagen dat ik het niet bij me heb...
[..]
Nee, je bent een paniekzaaier als je nu al gaat lopen roepen dat we maandenlang hoge besmettingsaantallen en ziekenhuisopnames tegemoet gaan.
En er zit nogal een gat tussen het huidige maatregelenpakket en wat jij voorstelt, namelijk een lockdown van de Randstad waarin je het dagelijks leven voor een groot deel plat legt.
Klopt, die werden opgebouwd overal waar het mogelijk was, zelfs in OK's.quote:Op zondag 20 september 2020 21:50 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik kan me herinneren dat Arts-assistent in een ander topic daar wat uitleg over gaf. In het ziekenhuis waar hij werkt hadden ze extra (tijdelijke) IC plekken gemaakt in andere ruimtes e.d. als ik me goed herinner.
dat van mij was een sarcastische reactie op de zijne....aangezien hij het altijd over de paniekzaaiers heeftquote:
En dat van jou is dan wel constructief?quote:Op zondag 20 september 2020 22:01 schreef Predator40 het volgende:
[..]
dat van mij was een sarcastische reactie op de zijne....aangezien hij het altijd over de paniekzaaiers heeft
zeker niet neequote:Op zondag 20 september 2020 22:02 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En dat van jou is dan wel constructief?
Ik weet dat het vloeken is in dit topic. Maar wetenschappelijk onderzoek heeft aan getoond dat Corticosteroids en dan het liefst Dexamethasone er voor zorgt dat patiënten gemiddeld 30 procent minder lang op de ic liggen. Dus het geld niet voor iedereen voordat daar weer iemand over valt. Maar als we al geen conclusies meer mogen nemen op basis van wetenschappelijk onderzoek dan zijn we ver heen in dit topic. Als het goed is zijn er nu ook verschillende test trails om mensen die medicijnen te geven voordat ze op de ic liggen.quote:Op zondag 20 september 2020 19:41 schreef vosss het volgende:
[..]
Ook dat kan zomaar in de winter weer veranderen.
Niemand die het weet.
Treurig eigenlijk hoe veel mensen lijken te denken dat "de economie" een separate gebeurtenis is die zich ergens in een parallel universum afspeelt.quote:Op zondag 20 september 2020 21:51 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben 66 miljard geleend (NOS). Er zijn dagen dat ik het niet bij me heb...
[..]
Nee, je bent een paniekzaaier als je nu al gaat lopen roepen dat we maandenlang hoge besmettingsaantallen en ziekenhuisopnames tegemoet gaan.
En er zit nogal een gat tussen het huidige maatregelenpakket en wat jij voorstelt, namelijk een lockdown van de Randstad waarin je het dagelijks leven voor een groot deel plat legt.
Goed verhaal, maar ik zeg toch nergens dat conclusies op basis van wetenschappelijk onderzoek niet meer mogen??quote:Op zondag 20 september 2020 22:17 schreef ipa84 het volgende:
Maar als we al geen conclusies meer mogen nemen op basis van wetenschappelijk onderzoek dan zijn we ver heen in dit topic.
Wat een rare post. Omdat mensen niet publiekelijk vinden wat jij vindt, zullen ze het wel stiekem met je eens zijn?quote:Op zondag 20 september 2020 22:19 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Ik heb ook het idee dat veel (voornamelijk hoogopgeleide) mensen ja en amen zeggen om vervolgens in besloten kring hun ergernissen te uiten, wellicht omdat ze bang zijn als gekkie/radicaal neergezet te worden.
Toch weten we al redelijk veel over het virus. Helaas niet alles, Maar er is best veel bekent. Helaas hebben we nog niet de holy grail als een medicijn of een vaccin. Plus sommige dingen zullen we helaas nooit te weten komen. Maar wat niet te voorspellen valt is hoe mensen zich gaan gedragen de komende tijd. Een groot gedeelte is er gewoon klaar mee wat logisch is ook.quote:Op zondag 20 september 2020 22:21 schreef vosss het volgende:
[..]
Goed verhaal, maar ik zeg toch nergens dat conclusies op basis van wetenschappelijk onderzoek niet meer mogen??
Ik zeg alleen maar dat niemand weet hoe het verder gaat verlopen met die pandemie, met de besmettelijkheid van het virus, met de CFR, met het percentage dat naar de IC moet et cetera et cetera.
Dat men nu een beter behandelplan heeft dan in het begin en dat de ligtijd momenteel korter is doet daar niets aan af.
Hetgeen ik zeg is geen speld tussen te krijgen. En nogmaals, ik zeg helemaal nergens dat we geen conclusies op basis van wetenschappelijk onderzoek mogen trekken.
Driekwart van de mensen is het eens met het de maatregelen of vindt dat het strenger mag. Ik denk dat de gemiddelde burger best begrijpt dat er iets moet worden gedaan om de verspreiding van dit virus tegen te gaan en ook bereid is om z'n steentje bij te dragen.quote:Op zondag 20 september 2020 22:32 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Een groot gedeelte is er gewoon klaar mee wat logisch is ook.
waar haal je die informatie vandaan? Dat driekwart het eens is met de maatregelen? Als ik de mensen om me heen zo hoor en kijk naar hoe de mensen met elkaar omgaan? Dan houden nog maar weinig mensen zich aan de maatregelen.quote:Op zondag 20 september 2020 22:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
Driekwart van de mensen is het eens met het de maatregelen of vindt dat het strenger mag. Ik denk dat de gemiddelde burger best begrijpt dat er iets moet worden gedaan om de verspreiding van dit virus tegen te gaan en ook bereid is om z'n steentje bij te dragen.
No offence, maar lees je überhaupt wel wat ik post?quote:Op zondag 20 september 2020 22:32 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Toch weten we al redelijk veel over het virus. Helaas niet alles, Maar er is best veel bekent. Helaas hebben we nog niet de holy grail als een medicijn of een vaccin. Plus sommige dingen zullen we helaas nooit te weten komen. Maar wat niet te voorspellen valt is hoe mensen zich gaan gedragen de komende tijd. Een groot gedeelte is er gewoon klaar mee wat logisch is ook.
Dat ligt deels aan je bubbel. In mijn bubbel houden de meeste mensen zich nog steeds vrij behoorlijk aan de maatregelen.quote:Op zondag 20 september 2020 22:40 schreef mir1986 het volgende:
[..]
waar haal je die informatie vandaan? Dat driekwart het eens is met de maatregelen? Als ik de mensen om me heen zo hoor en kijk naar hoe de mensen met elkaar omgaan? Dan houden nog maar weinig mensen zich aan de maatregelen.
het is goed nieuws, maar kunnen ze ook bemand worden?quote:Op zondag 20 september 2020 21:46 schreef chratnox het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)al-komt-op-1350.html
[..]
Ja, ik weet dat er staat dat het moeilijk haalbare doelen zijn. Er wordt wel met een reden aan gewerkt, om ervoor te zorgen dat 'alles' nu door kan. Het verzoek vanuit VWS aan Gommers et al is geweest om op te schalen naar 1350 en daarna naar 1700. Op dit moment liggen er zo'n 660 mensen op de IC, dus zonder de 'extra' plekken die moeten komen mee te nemen, zijn er op dit moment nog zo'n 350 plekken vrij.
[..]
Alle maatregelen kosten levens. Gewone zorg die niet doorgaat kost levens, maar mensen in verpleeghuizen die van eenzaamheid weg zitten te kwijnen ook. Het lastige (en ik ben blij dat ik niet op die stoel zit) is die constante weging maken. Terug naar de situatie van maart qua wat er mag/kan in het land kost iedereen ook veel.
wij zorgen ervoor dat de mensen in onze bubbel zich aan de maatregelen houden....anders komen ze niet in onze bubbel, simpel zat.quote:Op zondag 20 september 2020 22:43 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat ligt deels aan je bubbel. In mijn bubbel houden de meeste mensen zich nog steeds vrij behoorlijk aan de maatregelen.
Daar is eerder deze maand onderzoek naar gedaan. Het is uitgebreid in de media geweest en ook hier besproken.quote:Op zondag 20 september 2020 22:40 schreef mir1986 het volgende:
[..]
waar haal je die informatie vandaan? Dat driekwart het eens is met de maatregelen? Als ik de mensen om me heen zo hoor en kijk naar hoe de mensen met elkaar omgaan? Dan houden nog maar weinig mensen zich aan de maatregelen.
En hoeveel opnames/ dode mensen?? En rekening houdend met het feit dat de PCR-testen tot 30% valse besmettingen geeft?quote:Op zondag 20 september 2020 22:53 schreef THEFXR het volgende:
nou, de 2de golf is toch wel begonnen met rond de 1900 besmettingen per dag.
.
[ afbeelding ]
dat staat er ook in, maar daar zit altijd een vertraging in.quote:Op zondag 20 september 2020 22:59 schreef mir1986 het volgende:
[..]
En hoeveel opnames/ dode mensen?? En rekening houdend met het feit dat de PCR-testen tot 30% valse besmettingen geeft?
Het wordt steeds meerquote:Op zondag 20 september 2020 22:59 schreef mir1986 het volgende:
[..]
En hoeveel opnames/ dode mensen?? En rekening houdend met het feit dat de PCR-testen tot 30% valse besmettingen geeft?
Het zal razend snel verdubbelen.quote:Op zondag 20 september 2020 21:28 schreef chratnox het volgende:
[..]
Oprechte interesse, waarom verontrustend? Als je op LCPS kijkt zijn er 10 Covid IC opnames bijgekomen, maar is de netto IC bezetting met 30 omlaag gegaan. Wat is daar op dit moment verontrustend aan?
Ja ik lees wat je schreef. Maar doordat er steeds meer getest wordt in de Europa/wereld weten we over al die dingen een stuk meer. Maar wat niet te voorspellen valt is hoe mensen zich gaan gedragen de komende tijd. Er is gewoon echt veel meer onderzoek en data bekent.quote:Op zondag 20 september 2020 22:42 schreef vosss het volgende:
[..]
No offence, maar lees je überhaupt wel wat ik post?
Van die 3 kwart wil 40 procent strengere maatregels. Maar het er mee eens zijn of begrip voor hebben en je er aan houden is ook nog een wereld van verschil.quote:Op zondag 20 september 2020 22:35 schreef Tijn het volgende:
[..]
Driekwart van de mensen is het eens met het de maatregelen of vindt dat het strenger mag. Ik denk dat de gemiddelde burger best begrijpt dat er iets moet worden gedaan om de verspreiding van dit virus tegen te gaan en ook bereid is om z'n steentje bij te dragen.
Ik vind dat je wel erg ver gaat hier.quote:Op zondag 20 september 2020 22:19 schreef Jedi_Pimp het volgende:
[..]
Treurig eigenlijk hoe veel mensen lijken te denken dat "de economie" een separate gebeurtenis is die zich ergens in een parallel universum afspeelt.
Ik sta overigens op het punt om de handdoek in de ring te gooien als het aankomt om een gesprek te voeren over covid en de huidige maatregelen. Te vaak wordt een poging tot het aanbrengen van enige nuance (dalende mortaliteit covid, overgevoeligheid PCR tests) beantwoord met opmerkingen als "Wat stel je dan voor!?". Ik heb ook het idee dat veel (voornamelijk hoogopgeleide) mensen ja en amen zeggen om vervolgens in besloten kring hun ergernissen te uiten, wellicht omdat ze bang zijn als gekkie/radicaal neergezet te worden.
Die 66 miljard is totaal. Van half maart tot augustus. Daar zitten maanden bij dat alles op slot zat, landelijk. Al heb je het als je het over een regionale lockdown hebt van zeg 2 weken waarschijnlijk nog over miljarden euro's.quote:Op zondag 20 september 2020 21:51 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
We hebben 66 miljard geleend (NOS). Er zijn dagen dat ik het niet bij me heb...
[..]
Nee, je bent een paniekzaaier als je nu al gaat lopen roepen dat we maandenlang hoge besmettingsaantallen en ziekenhuisopnames tegemoet gaan.
En er zit nogal een gat tussen het huidige maatregelenpakket en wat jij voorstelt, namelijk een lockdown van de Randstad waarin je het dagelijks leven voor een groot deel plat legt.
Ja, het zal toch geen verrassing zijn dat men zich in de stadions niet aan het 'zang verbod' houdt?quote:Op zondag 20 september 2020 23:02 schreef mijntjexx het volgende:
Feyenoord over kritiek op te luide fans: 'De vraag is of je deze vormen van emotie volledig kunt uitbannen
https://www.ad.nl/rotterd(...)-uitbannen~a1174147/
Our European visitors are important to us.quote:Op maandag 21 september 2020 01:11 schreef RipCity het volgende:
Koekoek Las Vegas
https://www.8newsnow.com/(...)sitive-for-covid-19/
Oh zit in Zwitserland en werkte hier wel. Vergeten dat het geen eu isquote:Op maandag 21 september 2020 01:11 schreef Tjacka het volgende:
[..]
Our European visitors are important to us.
This site is currently unavailable to visitors from the European Economic Area while we work to ensure your data is protected in accordance with applicable EU laws
Waar voor vraag ik me dan af?quote:Op maandag 21 september 2020 00:24 schreef Geenfrietmaarpatat het volgende:
Coronafeestjes onder studenten zullen wel steeds vaker gaan plaatsvinden.Wat zijn dit voor een lui in godsnaam, met 60 man een zuipfeest in een woning houden?
Ze hebben wel allemaal een boete gehad![]()
https://www.ad.nl/rotterd(...)ie-woedend~a25514a7/
Ziekenhuisopnames zijn toch geen 2 weken terug? De gemiddelde incubatietijd is 5 tot 7 dagen (https://www.maasstadzieke(...)veelgestelde-vragen/quote:Op zondag 20 september 2020 23:29 schreef hartloper het volgende:
[..]
Het zal razend snel verdubbelen.
Dit zijn de cijfers horende bij 2 weken terug (1000 besmettingen per dag), die van 2000 qaar we nu aan zitten zien we over 2 wkn in de ziekenhuizen
Dus het kan zijn dat het 2 weken duurt, maar dat betekent niet dat het altijd 2 weken duurt.quote:Tussen het moment van besmetten en het moment van (mogelijk) ziek worden zit 2 tot 14 dagen. Gemiddeld is de incubatietijd tussen de 5 en 7 dagen. Gedurende de incubatietijd ben je niet besmettelijk. Pas als iemand ziek wordt, kan het virus overgedragen worden.
Gaat daar ondertussen wel steeds beter.quote:Op maandag 21 september 2020 01:17 schreef RipCity het volgende:
[..]
Oh zit in Zwitserland en werkte hier wel. Vergeten dat het geen eu is
Wynn Resorts Las Vegas is reporting there have been 548 positive cases of COVID-19 among employees leading up to and after the reopening of the property.
According to a news release from Wynn Resorts, the company has made a commitment to being transparent with its COVID-19 testing results to keep guests and employees informed.
The updated results of its testing an contact tracing program show that 15,051 employees have been tested. Fifty-one showed positive prior to the resort reopening on June 4. Another 497 cases were identified post-opening. Wynn Resorts said it has a 3.6% positivity rate which is “well below the US national average.”
Ze spinnen het nog wel aardig maar het klinkt toch wel behoorlijk veel.
According to those Wynn Las Vegas, 98% employees who tested positive contracted the virus outside of the resort.
Jajaaaa.
quote:Op maandag 21 september 2020 06:37 schreef quirina het volgende:
Hoop dat er van de week weer een persconferentie komt, want dit gaat erg hard allemaal.
Maar zoals ik al eerder op wees, leuk verhaal, maar onderzoek liet ook zien dat bv 90% wel naar buiten gaat met klachten, meer dan de helft gaat naar vrienden en meer dan 40% huppelt vrolijk de horeca in. Dan kan drie kwart dus wel ZEGGEN het eens te zijn ermee, maar als 90% wel hoestend naar de appie happie trekt, zegt dat niet heel veel toch?quote:Op zondag 20 september 2020 22:48 schreef Tijn het volgende:
[..]
Daar is eerder deze maand onderzoek naar gedaan. Het is uitgebreid in de media geweest en ook hier besproken.
Persconferenties zijn de oplossing.quote:Op maandag 21 september 2020 06:37 schreef quirina het volgende:
Hoop dat er van de week weer een persconferentie komt, want dit gaat erg hard allemaal.
Dat is echt in potentie een groot probleem. Het is gemakkelijk te roepen dat de scholen moeten sluiten, maar als dat allemaal te lang duurt, heb je niet alleen jonge mensen die in hun sociale ontwikkeling een flinke deuk hebben opgelopen, maar die bovendien in hun opleiding hiaten hebben. Die niet daar komen waar ze anders gekomen zouden zijn. Dat sijpelt ook door naar de beroepsbevolking later en ook de economie.quote:Op maandag 21 september 2020 08:12 schreef Jaeger85 het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)terstanden~a8161393/
Blijven zware tijden voor leerlingen en scholen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |