Ik denk dus van wel. Als jij gelijk na de verkiezingen gaat impeachen, dan ben je gewoon de kiezers aan het corrigeren. Dan zeg je "jullie hebben het fout gedaan, kiezers!" En dat is funest in een democratie.quote:Op vrijdag 11 september 2020 16:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het gaat niet om Trump in deze, het gaat om het principe. De impeachment procedure is niet voor niets in het leven geroepen en wanneer je hem inroept is niet echt van belang.
Niemand weet hoe goed of slecht Biden gaat zijn. Hij heeft een redelijk onderbouwd programma, das al heel wat tegenwoordig lijkt het.quote:Op vrijdag 11 september 2020 14:59 schreef riazop het volgende:
[..]
Respectloos?
Ik stel al maanden vast dat de democraten met een hele zwakke kandidaat op de proppen zijn gekomen.
Moet ik "respect" hebben voor een opa die doodsbang ondergedoken zit in zijn grote huis, alleen slappe intervciews doet met bevriende journalisten en wat open deuren intrapt.
Leg mij liever uit waarom Biden zo goed is....
Ach, in 2016 spraken ze al over impeachment nog voor de verkiezingen dus dit is niks nieuws.quote:Op vrijdag 11 september 2020 16:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dus van wel. Als jij gelijk na de verkiezingen gaat impeachen, dan ben je gewoon de kiezers aan het corrigeren. Dan zeg je "jullie hebben het fout gedaan, kiezers!" En dat is funest in een democratie.
Als de Democraten EN de popular vote winnen EN in beide huizen een meerderheid bezitten? Dan weg met die amateur zou ik zeggen. Het systeem is corrupt, de Republikeinen niet minder, dus de tijd van netjes volgens de regels lijkt voorbij.quote:Op vrijdag 11 september 2020 16:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dus van wel. Als jij gelijk na de verkiezingen gaat impeachen, dan ben je gewoon de kiezers aan het corrigeren. Dan zeg je "jullie hebben het fout gedaan, kiezers!" En dat is funest in een democratie.
Ze? Niet de democraten in den brede en bovendien zou dat dan zaken betreffen die zouden spelen als hij president zou zijn en volgens deze mensen afzetwaardig.quote:Op vrijdag 11 september 2020 16:58 schreef Sjemmert het volgende:
[..]
Ach, in 2016 spraken ze al over impeachment nog voor de verkiezingen dus dit is niks nieuws.
https://www.politico.com/(...)6-impeachment-213817
Mag het wel na een jaar? Of na twee? En waarom zeg je na 2 jaar niet dat de kiezers het verkeerd gedaan hebben?quote:Op vrijdag 11 september 2020 16:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dus van wel. Als jij gelijk na de verkiezingen gaat impeachen, dan ben je gewoon de kiezers aan het corrigeren. Dan zeg je "jullie hebben het fout gedaan, kiezers!" En dat is funest in een democratie.
"Could Trump Be Impeached Shortly After He Takes Office?quote:
Oke ? Dus ?quote:Niet de democraten in den brede en bovendien zou dat dan zaken betreffen die zouden spelen als hij president zou zijn en volgens deze mensen afzetwaardig.
Het mag als er nieuwe feiten komen. Als Trump in zijn tweede termijn (die hij hopelijk nooit krijgt) iets doet waarvoor hij impeached zou kunnen worden, kan dat natuurlijk gewoon. Of als er na de verkiezingen feiten naar buiten komen over zijn eerste termijn. Maar niet over nu al bekende feiten.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:21 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mag het wel na een jaar? Of na twee? En waarom zeg je na 2 jaar niet dat de kiezers het verkeerd gedaan hebben?
Belastinggeld ontrekken doet hij wel aantoonbaar door naar zijn eigen resorts te gaan en vet te verdienen door de hele entourage veel geld te laten betalen. Dat heeft Mar a Lago al miljoenen opgeleverd aan belastinggeld.quote:Op vrijdag 11 september 2020 15:27 schreef VoMy het volgende:
Kunnen de Trump-moet-de-bak-in-fetisjisten weer even wat matigen in hun toon. Zolang hij niet aantoonbaar belastinggeld onttrekt en geen misdaden tegen de menselijkheid begaat, is daar volgens mij geen aanleiding voor.
Het zegt me niet zo veel als random mensen wat meningen/speculatie de ether in werpen. Als het nou onderdeel van een campagne was op voorhand oid, dan had ik dat wel kwalijk gevonden. Het betreft bovendien speculatie over dat hij impeachable offenses zou plegen als president waar hier de discussie zoals ik hem las ging over 'impeachable offenses' die nu al als president gedaan en publiek bekend zijn, maar waar het proces dan uitgesteld wordt tot na de verkiezing.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:25 schreef Sjemmert het volgende:
[..]
"Could Trump Be Impeached Shortly After He Takes Office?
It's highly improbable, but law scholars and political junkies are speculating about it.
...
“Impeachment” is already on the lips of pundits, newspaper editorials, constitutional scholars, and even a few members of Congress."
[..]
Oke ? Dus ?
En als er nieuwe feiten na 2 maanden komen? Dan is het wel ok en zeg je niet dat de kiezers fout zitten terwijl het dan onvermijdelijk wel om zaken zal gaan die hij ook in de eerste termijn deed.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:29 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het mag als er nieuwe feiten komen. Als Trump in zijn tweede termijn (die hij hopelijk nooit krijgt) iets doet waarvoor hij impeached zou kunnen worden, kan dat natuurlijk gewoon. Of als er na de verkiezingen feiten naar buiten komen over zijn eerste termijn. Maar niet over nu al bekende feiten.
Als die niet bekend waren kan dat.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:31 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En als er nieuwe feiten na 2 maanden komen? Dan is het wel ok en zeg je niet dat de kiezers fout zitten terwijl het dan onvermijdelijk wel om zaken zal gaan die hij ook in de eerste termijn deed.
Ook als hij niet de popular vote wint?quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als die niet bekend waren kan dat.
Iemand impeachen is zeggen "je bent niet geschikt voor je functie op basis van deze en deze feiten". Dat kunnen dan natuurlijk geen feiten zijn die bekend waren toen de kiezers hem kozen, want die vonden hem dan dus niet ongeschikt.
Dwn moet je dat niet afreageren door Trump te impeachen, maar door het hele kiesstelsel aan te passen.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:36 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Ook als hij niet de popular vote wint?
Daar is een grondwets wijziging voor nodig...dat is nogal een complex verhaal omdat de Staten daar ook een stem in hebben en je moet ook 2/3 van de Staten mee krijgen. Dus dat is een non-starter.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dwn moet je dat niet afreageren door Trump te impeachen, maar door het hele kiesstelsel aan te passen.
En dat kan dus niet.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dwn moet je dat niet afreageren door Trump te impeachen, maar door het hele kiesstelsel aan te passen.
Wat heeft dit er mee te makenquote:Op vrijdag 11 september 2020 17:36 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Ook als hij niet de popular vote wint?
Klopt, ik zeg alleen dat het funest is voor de democratie. Naar mijn smaak nog slechter dan wat je in sommige landen wel eens ziet: "we konden geen coalitie maken, dus stem maar opnieuw ook al zijn onze programma's niet gewijzigd". Ook slecht voor de democratie, al mag het wel en gebeurt het ook wel eens.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Daar is een grondwets wijziging voor nodig...dat is nogal een complex verhaal omdat de Staten daar ook een stem in hebben en je moet ook 2/3 van de Staten mee krijgen. Dus dat is een non-starter.
Anyway, Congress kan gewoon doen wat ze willen in deze, of wij dat nu goed of afkeuren is niet zo relevant.
Alles. Het systeem is volledig verrot, de republikeinen hebben defacto de macht gegrepen op een manier die nooit de bedoeling was.quote:
Dan verlaag je je niet alleen tot het niveau Trump als je niet meer netjes speelt, dan loop je ook het risico dat je veel meer verkiezingen gaat verliezen. Waarom zouden mensen die voor nette politiek zijn dan nog op je stemmen? Hou altijd vast aan je eigen normen en waarden (al was Pelosi die de speech verscheurt natuurlijk ook al niet waardig).quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:49 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Bottomline lijkt mij de tijd van netjes spelen bij een herverkiezing van Trump wel definitief voorbij.
...quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:51 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Alles. Het systeem is volledig verrot, de republikeinen hebben defacto de macht gegrepen op een manier die nooit de bedoeling was.
Het ging toch om de vraag of de wil van de bevolking overschreven zou worden, omdat ze de zaken vooraf hadden kunnen afwegen? Lijkt me dus wel een relevante vraag, aangezien men in meerderheid in die situatie het meegewogen heeft en hem daar, hypothetisch, op beoordeeld heeft.quote:
Wat men hier in hun op hol geslagen hoofden haalt zegt mij dan weer niet zo veel.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:57 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Het ging toch om de vraag of de wil van de bevolking overschreven zou worden, omdat ze de zaken vooraf hadden kunnen afwegen? Lijkt me dus wel een relevante vraag, aangezien men in meerderheid in die situatie het meegewogen heeft en hem daar, hypothetisch, op beoordeeld heeft.
Ja, maar binnen het kiesstelsel hebben ze niet voor niets ooit de ene stem meer laten wegen dan de andere. Dat kun je toch ook niet zomaar aan de kant schuiven, zelfs al vind ik het ook een slecht systeem.quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:57 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Het ging toch om de vraag of de wil van de bevolking overschreven zou worden, omdat ze de zaken vooraf hadden kunnen afwegen? Lijkt me dus wel een relevante vraag, aangezien men in meerderheid in die situatie het meegewogen heeft en hem daar, hypothetisch, op beoordeeld heeft.
Deze poging om dat te omzeilen loopt al een tijdje:quote:Op vrijdag 11 september 2020 17:45 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Daar is een grondwets wijziging voor nodig...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |