Exact. En we weten allemaal hoe die kinderen zich gedragen als ze hun zin niet krijgenquote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:18 schreef Tim_G het volgende:
[..]
Zij zijn van die lui die graag vriendjes zijn met hun kinderen ipv dat ze ze opvoeden.
Je springt van 'corrigerende tik' naar 'slaan', maar ik denk dat als iemand dit gereedschap gebruikt, dat die daar verschil in ziet.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:16 schreef Rock92 het volgende:
Jong geleerd, oud gedaan. Als je je kind leert dat je mag slaan zodra er niet naar je wordt geluisterd...
Een 'zachte' klap is natuurlijk een lichte vorm van geweld. Als je kind daar dan niet naar luistert. Wat ga je dan doen? Of hij luistert er in het begin wel naar maar naar mate die ouder wordt niet meer omdat hij door heeft dat hij je fysiek de baas is? Angst voor geweld is geen eerlijke manier om je kind zijn respect te verdienen. Het kan makkelijk back firen.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:25 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Je springt van 'corrigerende tik' naar 'slaan', maar ik denk dat als iemand dit gereedschap gebruikt, dat die daar verschil in ziet.
Het lijkt mij dat er ook een leeftijd is dat de effectiviteit daalt, ergens rond een jaar of 6 ofzo, maar het is aan de ouder zelf om in te schatten waar je begint en waar je ophoudt.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:29 schreef Rock92 het volgende:
[..]
Een 'zachte' klap is natuurlijk een lichte vorm van geweld. Als je kind daar dan niet naar luistert. Wat ga je dan doen? Of hij luistert er in het begin wel naar maar naar mate die ouder wordt niet meer omdat hij door heeft dat hij je fysiek de baas is? Angst voor geweld is geen eerlijke manier om je kind zijn respect te verdienen. Het kan makkelijk back firen.
Zacht klap voor effectiviteit, harde klap voor jeugdzorg?quote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:31 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Het lijkt mij dat er ook een leeftijd is dat de effectiviteit daalt, ergens rond een jaar of 6 ofzo, maar het is aan de ouder zelf om in te schatten waar je begint en waar je ophoudt.
Zoiets.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 14:35 schreef Rock92 het volgende:
[..]
Zacht klap voor effectiviteit, harde klap voor jeugdzorg?
Zo iets?
Moeilijk te zeggenquote:Op donderdag 27 augustus 2020 13:34 schreef devlinmr het volgende:
[..]
En zonder corrigerende tik was jij volledig ontspoord?
Wat hield die corrigerende tik in bij jou?
Volgens mij vindt men doorgaans dat ze er niet slechter van zijn geworden en wordt het gerelativeerd als functioneel. Bovendien kan iemand als prima volwassene eindigen al was de opvoeding bagger en andersom.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 13:30 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Want jij hebt genoten van de corrigerende tikken die je hebt gekregen?
Je vindt dus dat je onder geen enkele omstandigheid ooit een ander mens lichamelijk geweld aan mag doen?quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:01 schreef Chia het volgende:
[..]
Het zal ook vaak niet tot een soort levenslang trauma leiden, maar je geeft er impliciet mee aan dat het onder bepaalde omstandigheden oké is om op basis van autoriteit andermans lichamelijke integriteit te schenden.
Eens hoor, maar hij zei zo stellig dat hij blij was dat hij voor 2007 was geboren, dat het een beetje vreemd klonk, alspf hij genoten had van de tikken die hij had gehadquote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:01 schreef Chia het volgende:
[..]
Volgens mij vindt men doorgaans dat ze er niet slechter van zijn geworden en wordt het gerelativeerd als functioneel. Bovendien kan iemand als prima volwassene eindigen al was de opvoeding bagger en andersom.
Precies. Grenzen stellen, waarden meegeven, opvoeden, kan allemaal erg goed zonder fysiek te worden. Ook een corrigerende tik is nooit echt nodig.quote:Het zal ook vaak niet tot een soort levenslang trauma leiden, maar je geeft er impliciet mee aan dat het onder bepaalde omstandigheden oké is om op basis van autoriteit andermans lichamelijke integriteit te schenden. En grenzen stellen en geen polderende curling ouder worden kan ook zonder fysiek te worden. Vals dilemma van mensen die niet beter weten of kunnen.
Maar dat is ook niet de discussie.........quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:07 schreef Zilverberk het volgende:
Slaan is een gebrek aan woorden. Als je je kinderen alleen met geweld kunt opvoeden, faal je als ouder.
Overigens zijn er ook ouders die falen zonder geweld. Dat ligt echter niet aan het gebrek aan geweld.
Je kunt als ouder ook gewoon het respect verdienen van je kinderen, zonder via angst goed gedrag te moeten afdwingen.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:08 schreef De_Onnoembare het volgende:
Ik vraag me trouwens af hoe de 'je mag nooit slaan' figuren een losgeslagen puberjoch als ik in de hand hadden willen houden zonder een tik zo af en toe. Want ik had op die leeftijd gewoon schijt aan je gehad, als ik niet wist dat die ouwe me een paar hoeken verkocht als ik te ver ging.
Ja. Maar dat gaat ook simpelweg niet altijd. Er zijn ook kinderen die op een gegeven moment, zeker als puber, de grenzen op gaan zoeken en daar soms te ver in gaan. Dat hoeft zeker niet het resultaat te zijn van een falende opvoeding ervoor hoor. Kan veel oorzaken hebben: verkeerde vrienden, drugs/drankgebruik, simpelweg een uitdagende etterbak zijn die zichzelf heel stoer vindt etcquote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:09 schreef Zilverberk het volgende:
[..]
Je kunt als ouder ook gewoon het respect verdienen van je kinderen, zonder via angst goed gedrag te moeten afdwingen.
In theorie wel, in de praktijk is dat wel anders. De corrigerende tik is trouwens niet om angst in te boezemen, raar dat je die associatie ermee hebt....quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:09 schreef Zilverberk het volgende:
[..]
Je kunt als ouder ook gewoon het respect verdienen van je kinderen, zonder via angst goed gedrag te moeten afdwingen.
quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:11 schreef Tim_G het volgende:
[..]
In theorie wel, in de praktijk is dat wel anders. De corrigerende tik is trouwens niet om angst in te boezemen, raar dat je die associatie ermee hebt....
Daar, angst voor een paar hoeken van pa.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:08 schreef De_Onnoembare het volgende:
Ik vraag me trouwens af hoe de 'je mag nooit slaan' figuren een losgeslagen puberjoch als ik in de hand hadden willen houden zonder een tik zo af en toe. Want ik had op die leeftijd gewoon schijt aan je gehad, als ik niet wist dat die ouwe me een paar hoeken verkocht als ik te ver ging.
Dat is niet vreemd, want degene waar ze op reageert haalt dat zelf als voorbeeld waarin dat aan de orde is aan aan...........quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:11 schreef Tim_G het volgende:
[..]
In theorie wel, in de praktijk is dat wel anders. De corrigerende tik is trouwens niet om angst in te boezemen, raar dat je die associatie ermee hebt....
Maar men gaat daar dan vaak uit van hun eigen referentiekader waarbij in het voorbeeld van De_Onnoembare het gefaal met geweld gecompenseerd moest worden en dus de enige 'oplossing' was. Sowieso ben je mi niet objectief over je eigen opvoeding en werkt loyaliteit richting je ouders onbewust nog heel ver door.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:09 schreef Zilverberk het volgende:
[..]
Je kunt als ouder ook gewoon het respect verdienen van je kinderen, zonder via angst goed gedrag te moeten afdwingen.
Is dat angst? of heeft hij gewoon geleerd dat bepaald gedrag niet word getolereerd?quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:16 schreef Zilverberk het volgende:
[..]
[..]
Daar, angst voor een paar hoeken van pa.
De corrigerende tik zoals sommigen dat zien met de tik op de vingers om van het kaarsje af te blijven, is nog enigzins te begrijpen.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:11 schreef Tim_G het volgende:
[..]
In theorie wel, in de praktijk is dat wel anders. De corrigerende tik is trouwens niet om angst in te boezemen, raar dat je die associatie ermee hebt....
Dat laatste kun je ook prima met woorden overbrengen. Blijkbaar lukte dat niet, dus moest de volwassen vader zijn eigen kind slaan.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:19 schreef Tim_G het volgende:
[..]
Is dat angst? of heeft hij gewoon geleerd dat bepaald gedrag niet word getolereerd?
Maar je snapt toch ook wel dat dat een gechargeerde uitspraak is?quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De corrigerende tik zoals sommigen dat zien met de tik op de vingers om van het kaarsje af te blijven, is nog enigzins te begrijpen.
De 'paar hoeken van mijn ouwe' als je als puber iets doet waar je ouders het niet mee eens zijn, is echt een heel ander verhaal. Dat valt sowieso niet meer onder corrigerende tik, overigens.
Ik bel NU de kinderbescherming.quote:Op donderdag 27 augustus 2020 15:21 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De corrigerende tik zoals sommigen dat zien met de tik op de vingers om van het kaarsje af te blijven, is nog enigzins te begrijpen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |