Bij ouderen is het vastgoeddeel ca ¤35 per dag en verblijfskosten (eten, drinken, energie) ca ¤20 per dag een en ander afhankelijk van de zorgzwaarte.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:43 schreef quo_ het volgende:
[..]
Klopt de EBI cijfers die ik heb kunnen vinden zijn 12 jaar oud en die van het verpleeghuis 7 jaar oud.
Ging mij vooral ook om het duidelijk maken van de verhoudingen.
Overigens zijn beide getallen dekkend voor kost, inwoning, personeel en dagbesteding. De medische kosten heb ik er buiten gelaten en die tikken natuurlijk voor de oudjes ook nog hard aan.
Interessant dat een perspectief op vrijlating een recht is dat je niet kan afpakken van mensen ongeacht hun daden.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:58 schreef Caland het volgende:
[..]
In verschillende uitspraken heeft het EHRM beslist dat levenslange opsluiting zonder enig reëel perspectief op vrijlating een vorm van onmenselijke bestraffing is. Dit is een schending van artikel 3 van het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens
Maar eigenlijk weet niemand dus nog wat die beoordeling na 25 jaar gaat opleveren. Dat kan net zo goed in de meeste gevallen gewoon weer een verlenging worden. Juist bij dit soort klanten.
Een blanke autochtoon, een oost-Aziaat en de rest "divers". Wel een juiste weerspiegeling...quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:55 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ah misschien een vriendje van eenzame Jos?
https://opsporingverzocht.avrotros.nl/opsporingslijst/
Mjah, als het een politiek besluit is wel, als het een besluit is genomen door 'onafhankelijke personen' is de kans groter dat hij eerder naar huis mag. Hangt ook van zijn gedrag etc af natuurlijk.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 11:50 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Na 25 jaar komt een herbeoordeling, wat minstens nog eens twee jaar duurt. En de kans dat iemand als Taghi daar eventjes doorheen komt is echt niet zo groot. De kans dat Taghi daadwerkelijk tot aan zijn dood in de cel zit is beduidend groter.
Liever niet, heb het idee dat ze daar makkelijker kunnen ontsnappen en mensen omkopen.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:06 schreef Enchanter het volgende:
Kunnen een zooi van die gasten niet lekker hun straf in Marokko uit gaan zitten ?
Tuurlijk niet man. Die zit gewoon tot zijn dood in de gevangenis hoor.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:31 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Mjah, als het een politiek besluit is wel, als het een besluit is genomen door 'onafhankelijke personen' is de kans groter dat hij eerder naar huis mag. Hangt ook van zijn gedrag etc af natuurlijk.
Op basis waarvan? En vanwaar die suggestieve aanhalingstekens?quote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:31 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Mjah, als het een politiek besluit is wel, als het een besluit is genomen door 'onafhankelijke personen' is de kans groter dat hij eerder naar huis mag. Hangt ook van zijn gedrag etc af natuurlijk.
quote:Saïd R. in hoger beroep tegen levenslange straf
De tot levenslang veroordeelde Saïd R. gaat in hoger beroep, bevestigt zijn advocaat Mark Dunsbergen na berichtgeving van ANP.
Justitie ziet R. als een belangrijke handlanger van hoofdverdachte Ridouan Taghi, die ook tot een levenslange celstraf is veroordeeld. Alle veroordeelden hebben veertien dagen de tijd om te laten weten of ze in hoger beroep gaan.
https://www.nu.nl/binnenl(...)venslange-straf.html
Dat gebeurt alleen in films.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:04 schreef StateOfMind het volgende:
Maar tenzij er nog een gewapende bevrijdingsactie komt, of de ontvoering van een belangrijk persoon als ruilmiddel,
De staat onderhandelt niet met terroristen dus dat heeft geen zin.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 14:09 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Moest princess Amalia niet een tijdje verstoppen voor Taghi's mannetjes?
Die vrees bestond een tijd geleden wel, als in een scenario waarmee men rekening hield.quote:
quote:Op dinsdag 27 februari 2024 09:57 schreef Caland het volgende:
[ x ]
Bellemoeke is vanavond de hele avond op de televisie @:zipportal @:ggmm
Hij kan er miljoenen voor over hebben. Maar waar gaat hij een leger aan commandos huren dat hun leven gaat wagen om de EBI te bestormen? Dat is een goed beveiligd fort. Bovendien worden in de tussentijd overal wegversperringen opgezet en komen er helikopters in de lucht.quote:Op dinsdag 27 februari 2024 14:30 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Die vrees bestond een tijd geleden wel, als in een scenario waarmee men rekening hield.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)joenen-marengo-vught
Er zouden ook plannen zijn geweest om medewerkers of familie van medewerkers van de EBI te ontvoeren, en zelfs om een diplomaat te ontvoeren.
Ook Amalia zou bedreigd zijn.
Of het gelukt zou zijn?
Waarschijnlijk niet, maar het waren zeker geen loze berichten.
Alle uitspraken en een video:quote:Amsterdam, 27 februari 2024
Rechtbank Amsterdam heeft vandaag in de strafzaak Marengo levenslange gevangenisstraffen opgelegd aan Ridouan T., Said R. en Mario R. Dertien medeverdachten worden veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 1 jaar en 9 maanden tot 29 jaar en 2 maanden. De kroongetuige krijgt een gevangenisstraf van 10 jaar opgelegd. De rechtbank acht bewezen dat de criminele organisatie, waarvan T. de leider was, verantwoordelijk is voor vijf moorden, twee pogingen tot moord en meerdere voorbereidingen van moord. Eén moord in het onderzoek kan niet worden toegeschreven aan de organisatie.
Kroongetuige
Op de eerste pro-formazitting op 23 maart 2018 maakte het Openbaar Ministerie bekend dat er een overeenkomst was gesloten met kroongetuige Nabil B. Hij heeft in 41 kluisverklaringen verklaard over moorden of pogingen daartoe, waar hij deels zelf betrokken bij is geweest. Door deze verklaringen en ontsleutelde PGP-berichten is een groot aantal verdachten van tot dan toe onopgeloste levensdelicten in beeld gekomen.
De rechtbank oordeelt dat de kroongetuigenregeling rechtmatig is toegepast door het Openbaar Ministerie en dat er geen aanwijzingen zijn dat er verboden toezeggingen zijn gedaan in ruil voor de verklaringen. De rechtbank vindt de kroongetuige een betrouwbaar verklarende getuige, zeker als het gaat over de strafbare feiten waar hij zelf bij is geweest en die ook aan hemzelf ten laste zijn gelegd. Hij heeft zich gehouden aan zijn deel van de overeenkomst. De kroongetuigenverklaringen mogen daarom gebruikt mogen worden voor het bewijs. Ook de PGP-data mogen gebruikt worden als bewijs.
Leider professionele moordorganisatie
Ridouan T. was volgens de rechtbank de onbetwiste leider van de criminele organisatie die gericht was op moorden, vuurwapendelicten en gekwalificeerde diefstal. Onder leiding van T. zijn in een periode van anderhalf jaar vijf mensen vermoord. Daarnaast heeft de organisatie twee mensen geprobeerd te vermoorden en liquidaties voorbereid. Ook is er een aanslag op een spyshop voorbereid, waarbij het risico dat daar mensen aanwezig waren niet als belemmering werd gezien. De opdrachten hiertoe werden gegeven door Ridouan T. Dat T. medepleger was van de moord op 9 mei 2016 in Amsterdam acht de rechtbank niet bewezen.
Criminele rivalen, mensen die mogelijk een schuld niet hadden afbetaald of spraken met zijn vijanden of met de politie; zij liepen allemaal het risico om op een dodenlijst te belanden. Het gemak waarmee T. besloot dat iemand dood moest is schokkend. De daarover door hem verzonden berichten laten niets aan de verbeelding over en maken duidelijk hoe nietsontziend de organisatie te werk ging. Het leed dat familieleden van de slachtoffers werd aangedaan speelde geen rol. In enkele gevallen waren jonge kinderen aanwezig toen hun vader werd doodgeschoten. Veelzeggend is dat geen van de nabestaanden en slachtoffers gebruik heeft willen maken van het spreekrecht of als benadeelde partij een vordering heeft ingediend. Daarmee is de angst die bij hen teweeg is gebracht door het meedogenloze geweld van de organisatie van Ridouan T. zichtbaar.
Drie keer levenslang
Alle zeventien Marengo-verdachten hebben deelgenomen aan de nietsontziende en ontwrichtende moordorganisatie. Ridouan T. wordt door de rechtbank gezien als de leider, twee medeverdachten worden vrijgesproken van het leidinggeven aan de organisatie. De rechtbank Amsterdam vindt voor Ridouan T. alleen een levenslange gevangenisstraf passend, vanwege het medeplegen van vijf moorden, twee pogingen tot moord en meerdere voorbereidingen van moord, het voorbereiden van een aanslag op de spyshop en het leiden van een criminele organisatie.
Said R. krijgt levenslang voor het medeplegen van een moord, een poging tot moord, vier voorbereidingen van moord en voor medeplichtigheid aan moord. Ook Mario R. krijgt levenslang en wel voor het medeplegen van moord, medeplegen van de voorbereiding van moord en medeplegen van de voorbereiding van de aanslag op de spyshop.
De kroongetuige wordt veroordeeld voor het medeplegen van moord, een poging tot moord en medeplichtigheid aan een moord. Vanwege zijn bijzondere situatie als kroongetuige wordt zijn gevangenisstraf gehalveerd. Ook zijn persoonlijke omstandigheden zijn meegewogen. De rechtbank legt hem een gevangenisstraf op van 10 jaar.
De overige dertien verdachten krijgen voor hun deelname aan de criminele organisatie en hun betrokkenheid bij moord(en), straffen opgelegd variërend van 1 jaar en 9 maanden tot 29 jaar en 2 maanden. Bij verschillende verdachten is de straf verkort met enkele maanden tot maximaal een jaar vanwege de overschrijding van de redelijke termijn.
Daar heb je wel een puntquote:Op dinsdag 27 februari 2024 12:39 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Liever niet, heb het idee dat ze daar makkelijker kunnen ontsnappen en mensen omkopen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |