Ik lig helemaal in een deuk, jouw act is echt zo vreselijk grappig. En ook zo nieuw, nog niet eerder vertoond.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:24 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ja jij denkt nu ook, niks aan de hand.... Maar iedereen weet dat er 2 weken vertraging zit tussen besmettingen en ziekenhuisopnames.
Het is ook moeilijk evalueren als je in het wilde weg allemaal maatregelen en richtlijnen door elkaar heen uitvaardigt maar geen idee hebt in welke mate een bepaalde maatregel eigenlijk nut heeft in de praktijk.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:34 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het feit dat veel zaken zich momenteel buiten afspelen waar de kans op besmetting minimaal is, geen grote indoor events, betere weerstand, een virus wat helemaal niet zo sterk is als hij lijkt.
We kunnen een heel boekwerk opschrijven maar we weten nog steeds niet wat nou wel en wat niet werkt. Die tweede golf gaat in september in ieder geval niet komen.
Schrikeffect, ik heb al eerderr gezegd dat een regionale lockdown misbruikt kan worden als waarschuwingquote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:35 schreef Simmertje het volgende:
Heb vaak genoeg achter de maatregelen gestaan maar snap niet helemaal waarom we nu opeens extra maatregelen nodig hebben. Ja, we hadden een kleine groei/golf maar deze lijkt helemaal niet door te zetten zonder extra maatregelen. Waarom dan nu opeens wel?
3500 meer dan een week eerder.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:36 schreef Elan het volgende:
Voordat we gaan juichen is het natuurlijk wel belangrijk om te weten hoeveel mensen zich hebben laten testen.
quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:36 schreef Elan het volgende:
Voordat we gaan juichen is het natuurlijk wel belangrijk om te weten hoeveel mensen zich hebben laten testen.
Dat weten we alquote:In de afgelopen week hebben ruim 102.000 mensen laten testen in de GGD Gemeentelijke Gezondheidsdienst teststraten, 3.500 mensen meer dan de week daarvoor. Het percentage positieve testen op landelijk niveau is deze week 3,5% is ongeveer gelijk gebleven.
quote:
quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:36 schreef Elan het volgende:
Voordat we gaan juichen is het natuurlijk wel belangrijk om te weten hoeveel mensen zich hebben laten testen.
Benieuwd hoe Hugo deze cijfers vanavond gaat spinnen.quote:In de afgelopen week hebben ruim 102.000 mensen laten testen in de GGD Gemeentelijke Gezondheidsdienst teststraten, 3.500 mensen meer dan de week daarvoor. Het percentage positieve testen op landelijk niveau is deze week 3,5% is ongeveer gelijk gebleven.
Als ik het goed lees was het aantal positieve testen (procentueel gezien) gelijk aan de week ervoorquote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:36 schreef Elan het volgende:
Voordat we gaan juichen is het natuurlijk wel belangrijk om te weten hoeveel mensen zich hebben laten testen.
Dat het totaal aan besmettingen blijft stijgenquote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:38 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Benieuwd hoe Hugo deze cijfers vanavond gaat spinnen.
Daarmee voorkom je niet dat er allerlei 'experts' in de media podium krijgen om allerlei zaken te roepen. Dat is niet te voorkomen. En als die mensen podium krijgen, zijn er mensen die daarin mee gaan. Kan de overheid nog zo transparant communiceren, dat blijf je toch houden.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:27 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dat er vanuit de overheid duidelijker wordt gecommuniceerd over wat "wij" acceptabel vinden.
Dat er een plan ligt dat er bij X (besmettingen/opnames/druppels regen/whatever) de volgende maatregelen worden getroffen.
Dat de maatregelen bij de overheid liggen en niet ter beslissing bij lokale bestuurders.
Maar je moet ook uitkijken dat je niet de geloofwaardigheid aan het verliezen bent op deze manier. Wanneer het straks in de herfst/winter misschien echt nodig is dan nemen veel mensen je niet meer serieus.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:37 schreef zalkc het volgende:
[..]
Schrikeffect, ik heb al eerderr gezegd dat een regionale lockdown misbruikt kan worden als waarschuwing
Ik geef je het ook maar te doen, het omgaan met massapsychologiequote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:39 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Maar je moet ook uitkijken dat je niet de geloofwaardigheid aan het verliezen bent op deze manier. Wanneer het straks in de herfst/winter misschien echt nodig is dan nemen veel mensen je niet meer serieus.
Die cijfers zijn niet goed genoeg voor hem, we moeten dat virus eronder krijgen. Dat zal hij (samen met Rutte) wel blijven herhalen. Dat het virus nog niet klaar voor ons is, etc. Zie ze ook wel herhalen dat het er over 2-3 weken weer compleet anders uit kan zien en dat we niet te positief moeten worden. En natuurlijk nog meer vingertjes richting de jongeren.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:38 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Benieuwd hoe Hugo deze cijfers vanavond gaat spinnen.
Dat is juist positief zolang de zorg niet overbelast raakt.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:38 schreef zalkc het volgende:
[..]
Dat het totaal aan besmettingen blijft stijgen
Aantal tests. Als het aantal tests niet boven 100.000 per week ligt komt de GGD langs de deur om een wattenstaaf in je neus te stoppen.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:39 schreef Da_Sandman het volgende:
Nu ook het percentage positieve tests op het totaal aantal tests niet toeneemt, naar wat moeten we nu gaan kijken om bezorgd te kunnen blijven?
Je mist de clue, het totaal zal altijd stijgen, net als het aantal doden, er zullen er niet ineens 1000 tot leven komenquote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:40 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Dat is juist positief zolang de zorg niet overbelast raakt.
Government induced nasal rape! Cool!quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:41 schreef chratnox het volgende:
[..]
Aantal tests. Als het aantal tests niet boven 100.000 per week ligt komt de GGD langs de deur om een wattenstaaf in je neus te stoppen.
Dat ook maar ook om de haalbaarheid te testen van zo'n lockdown en te testen waar de potentiële problemen zich voor zullen doen.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:37 schreef zalkc het volgende:
[..]
Schrikeffect, ik heb al eerderr gezegd dat een regionale lockdown misbruikt kan worden als waarschuwing
Flevoland, met name Almere was ook wel problematisch vorige week, hoe staat het er daar voor?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:42 schreef Ven1972 het volgende:
Ik heb afbeeldingen van Thom Ivar van Dijk via zijn Twitter goed bekeken, dat de grafiek onder alle provincies lichtjes gaan dalen tegen over afgelopen weken. Op zich gaat het nog niet goed in Amsterdam met hun besmettingscijfers, elders in Rotterdam is gelukkig wel fors gedaald. Verder blijft gegevens veel gelijk aan vorige week zoals het RIVM net heeft gemeld.
Dat het aantal besmettingen nog steeds best hoog ligt? (niet dat ik dat beweer, maar het is nou ook niet dat de cijfers naar beneden gegaan zijn)quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:38 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
[..]
Benieuwd hoe Hugo deze cijfers vanavond gaat spinnen.
Of je spreekt als burgemeester nog een keer de groepen aan waar kennelijk problemen zitten.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat ook maar ook om de haalbaarheid te testen van zo'n lockdown en te testen waar de potentiële problemen zich voor zullen doen.
Regeren is tenslotte vooruit kijken. Op zich wel mee eens trouwens, maar zeg dat er wel eerlijk bij en ga mensen niet kansloos bestraffend toespreken.
Ik ben wel benieuwd ja... Als hij nu een streng en vermanend verhaal ophangt kan dat ten koste van het draagvlak gaan.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:40 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Die cijfers zijn niet goed genoeg voor hem, we moeten dat virus eronder krijgen. Dat zal hij (samen met Rutte) wel blijven herhalen. Dat het virus nog niet klaar voor ons is, etc. Zie ze ook wel herhalen dat het er over 2-3 weken weer compleet anders uit kan zien en dat we niet te positief moeten worden. En natuurlijk nog meer vingertjes richting de jongeren.
1209 klinkt percentueel gezien niet als heel veel, of wel?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:43 schreef _serial_ het volgende:
Van de positief getesten de afgelopen 2 weken waarvan de setting bekend was (1209)
53.3% thuissituatie = geen flauw idee waar het vandaan komt toch?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:43 schreef _serial_ het volgende:
Week 34: RIVM Rapport
Van 10 tot 16 augustus :
103870 tests, waarvan 3678 positief (3.5%, daling 0,1%)
Van de positief getesten de afgelopen 2 weken waarvan de setting bekend was (1209)
53.3% thuissituatie (643)
15.5% familie (187)
9.3% medereiziger / reis / vakantie (113)
8.0% verpleegtehuis (97)
6.9% Kennissen en vrienden (83)
7.8% werk (94)
3.9% feest, verjaardag, borrel (47)
2.9% Horeca (35)
2.8% overig (34)
1.1% Vrijetijdsbesteding (13)
0.6% Studentenvereniging/activiteit (7)
0.3% Overige gezondheidzorg (4)
0.1% school/kinderopvang (1)
BCO :
Week 32 Meldingen 4045 onderzocht, 569 gevonden via BCO
Leeftijdsverdeling afgelopen 2 weken
0-9 82 (1.0%) - 2 ziekenhuis - 0 overleden
10-19 898 (11.2%) - 1 ziekenhuis - 0 overleden
20-29 2559 (31.9%) - 2 ziekenhuis - 0 overleden
30-39 1333 (16.6%) - 8 ziekenhuis - 0 overleden
40-49 1047 (13.1%) - 3 ziekenhuis - 0 overleden
50-59 1130 (14.1%) - 13 ziekenhuis - 0 overleden
60-69 535 (6.7%) - 20 ziekenhuis - 2 overleden
70-79 245 (3.1%) - 15 ziekenhuis - 9 overleden
80-80 139 (1.7%) - 15 ziekenhuis - 10 overleden
90+ 50 (0.6%) - 4 ziekenhuis - 4 overleden
Volgens mij hebben ze dat weer onder controle, wat het ook wel weer lichtjes heeft gedaald.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Flevoland, met name Almere was ook wel problematisch vorige week, hoe staat het er daar voor?
Bij die grafiek linksonder zou je eigenlijk het aantal tests erbij moeten zetten.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:46 schreef _serial_ het volgende:
[ afbeelding ]
je ziet toch wel een knik naar beneden
Vorige week 779. Afgelopen dagen was het ook lager dan een week eerder. Cijfers zijn wel degelijk lager dus. Dat is natuurlijk nog maar een paar dagen, maar toch. Goed begin weer.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:44 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Dat het aantal besmettingen nog steeds best hoog ligt? (niet dat ik dat beweer, maar het is nou ook niet dat de cijfers naar beneden gegaan zijn)
Iemand moet toch iets negatiefs zeggen bij gebrek aan de zwartkijkers in dit topic?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:36 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik lig helemaal in een deuk, jouw act is echt zo vreselijk grappig. En ook zo nieuw, nog niet eerder vertoond.
Dit dus. Vorige keer was een waarschuwing, sinds die waarschuwing zijn de besmettingen niet gestegen en zelfs licht gedaald. Waarom dan toch extra maatregelen, daarmee creëer je echt echt verlies in geloofwaardigheid.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:46 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd ja... Als hij nu een streng en vermanend verhaal ophangt kan dat ten koste van het draagvlak gaan.
Helemaal als er nog extra maatregelen bij zouden komen.
Ik gok dat in 9/10 gevallen als er 1 in een gezin het heeft de partner het ook heeft.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:47 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
53.3% thuissituatie = geen flauw idee waar het vandaan komt toch?
Je kan niet zomaar uit het niets in een thuis situatie iets opgelopen zijn.
Als een heel gezin het heeft lijkt het me plausibeler dat ze het thuis opgelopen hebben dan dat ze het allemaal individueel elders opgelopen hebben.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:47 schreef indiaantje89 het volgende:
53.3% thuissituatie = geen flauw idee waar het vandaan komt toch?
Och, Hugo blijkt langzaam een ster te zijn in zaken in de verkeerde volgorde of precies op het verkeerde moment te doen. En dan komt er nog het liegen en draaien over zaken bij. Zoals de case GGD, of de case Gommers of, inmiddels al weer wat weggezakt, de excuses die hij moest maken over zijn beschuldiging van het asociaal testbeleid door het UMCG. Om maar even wat dingetjes te noemen.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:38 schreef MichaelScott het volgende:
Benieuwd hoe Hugo deze cijfers vanavond gaat spinnen.
4013 (deze week) om 4036 (vorige week), dat is geen significante daling. Die dagkoers zeggen me niet zoveel, die zijn aan zoveel factoren onderhevig...quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:48 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Vorige week 779. Afgelopen dagen was het ook lager dan een week eerder. Cijfers zijn wel degelijk lager dus. Dat is natuurlijk nog maar een paar dagen, maar toch. Goed begin weer.
Ja, eens. Terwijl hij dat draagvlak hard genoeg nodig gaat hebben wanneer het wel écht nodig is. Telkens maar je bevolking toespreken met ''foei'' achtige uitspraken gaat hem geen good will opleveren op de lange termijn. Niet met deze cijfers. Helemaal sinds het sinds z'n vorige speech inderdaad alleen maar beter gaat.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:46 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Ik ben wel benieuwd ja... Als hij nu een streng en vermanend verhaal ophangt kan dat ten koste van het draagvlak gaan.
Helemaal als er nog extra maatregelen bij zouden komen.
Daarom is het ook geen 100%.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:47 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
53.3% thuissituatie = geen flauw idee waar het vandaan komt toch?
Je kan niet zomaar uit het niets in een thuis situatie iets opgelopen zijn.
Dat snap ik, maar het komt niet echt overeen met de rest van de cijfers. Beetje nutteloze statistiek.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:48 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Als een heel gezin het heeft lijkt het me plausibeler dat ze het thuis opgelopen hebben dan dat ze het allemaal individueel elders opgelopen hebben.
Dat die Turkse mensen dat doen is natuurlijk niet slim, maar ook niet verboden. Daar kan een gemeente niet zoveel aan veranderen. Behalve groepsvorming weer inperken, maar daarmee tref je ook Henk en Ingrid die hun Zilveren huwelijk willen vieren terwijl ze keurig alle denkbare regel in acht nemen.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:45 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Of je spreekt als burgemeester nog een keer de groepen aan waar kennelijk problemen zitten.
Als toch weer blijkt dat er b.v. Turkse bruiloften met honderden mensen zijn gehouden dan moet je daar je aandacht op richten en niet op Truus die haar mondkapje was vergeten toen ze een brood ging kopen.
Ik gok dat er mogelijkheden worden aangekondigd, dat de veiligheidsregio een quaranteine mag controleren of iets dergelijks. Niet zozeer een directe maatregel maar een instrument. (Hoewel ik Bruls wel heel gevaarlijk vond klinken gisteren, dictator in de dop)quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:48 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Dit dus. Vorige keer was een waarschuwing, sinds die waarschuwing zijn de besmettingen niet gestegen en zelfs licht gedaald. Waarom dan toch extra maatregelen, daarmee creëer je echt echt verlies in geloofwaardigheid.
Eerst lopen zaniken dat hooibaal te negatief is, en dan zelf een iriitante act van stal halen?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:48 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Iemand moet toch iets negatiefs zeggen bij gebrek aan de zwartkijkers in dit topic?
Thuissituatie wordt genoteerd als er geen andere setting opgegeven zijn (niet uit eten, geen verjaardag, werk, ov, etc) - het kan inderdaad best zijn dat iemand in die privé situatie elders een besmetting heeft opgedaan.quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:47 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
53.3% thuissituatie = geen flauw idee waar het vandaan komt toch?
Je kan niet zomaar uit het niets in een thuis situatie iets opgelopen zijn.
Er is toch nog helemaal niet duidelijk of er extra maatregelen komen en zo ja, wat voor maatregelen?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:48 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Dit dus. Vorige keer was een waarschuwing, sinds die waarschuwing zijn de besmettingen niet gestegen en zelfs licht gedaald. Waarom dan toch extra maatregelen, daarmee creëer je echt echt verlies in geloofwaardigheid.
Waarom zou dat niet overeenkomen?quote:Op dinsdag 18 augustus 2020 14:50 schreef indiaantje89 het volgende:
[..]
Dat snap ik, maar het komt niet echt overeen met de rest van de cijfers. Beetje nutteloze statistiek.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |