Ja. Kan me dat ook gewoon niet voorstellen. Het zou zo asociaal zijn.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 08:59 schreef tesssssssss het volgende:
@:capricia Nee, ik zou persoonlijk niet gaan werken, dat zou ook niet zo goed zijn want ik werk met bejaarden.
Maar ik vroeg me af of andere mensen dat wel zouden doen.
Deze dame deed het zelfs in de horeca voor ze de uitslag van de test wist.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Kan me dat ook gewoon niet voorstellen. Het zou zo asociaal zijn.
Zou serieus strafbaar moeten worden zoiets. Willens en wetens mensen in gevaar brengen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:02 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Deze dame deed het zelfs in de horeca voor ze de uitslag van de test wist.
https://www.omroepbrabant(...)ze-had-geen-klachten
Er zijn extreme uitzonderingen maar het gaat mij er vooral om dat als we oma niet willen besmetten en als oma niet besmet wil worden, we eventjes ver uit haar buurt moeten blijven, zij niet teveel visite moet uitnodigen, en we niet blindelings afgaan op regels van de overheid en ons daar op beroepen wanneer het misgaat. Of dat we die regeltjes 'nodig' zouden moeten hebben om oma maar niet te besmetten... 1,5 meter regel of niet, iedere simpele ziel kan inmiddels wel bedenken hoe we situaties kunnen vermijden waarin de kans op virusoverdracht aanwezig is.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 06:47 schreef Hamzoef het volgende: [..] Dat lijkt me wat kort door de bocht. Boodschappen doen is noodzakelijk bijvoorbeeld. Kan zo maar zijn dat iemand in de rij opeens heel hard moet niezen. Dan gaat 1,5 meter je echt niet redden. Of wat als je in kantoorpand werkt met ruime afstand, maar je wordt besmet door het ventilatiesysteem?
In afwachting van test al niet maar hoop zzp'ers,flexwerkerkers of 0 uren contracters die hun portemonnee boven volksgezondheid zullen plaatsen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:00 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Kan me dat ook gewoon niet voorstellen. Het zou zo asociaal zijn.
Dan heb je twee weken onbetaalde vakantie.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 08:49 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Kan je zomaar twee weken vrij krijgen van je werk, als je niet thuis werkt. Krijg je door betaald als je ZZP-er bent?
Niet met je eens, uiteindelijk is de intelligente lockdown zoals we die gehad hebben in maart/april/mei absoluut een goede keuze geweest, aangestuurd door de overheid. Een overheid die overigens vaart op onvolledige kennis en voortdurend nieuwe inzichten, maar daar wel 100% van het beleid op toe moet passen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:06 schreef MakkieR het volgende:
ik zie vooral een regering die zes maanden ligt te slapen en de verantwoording legt bij het volk en een corona virus die nog steeds springlevend is.
Wij de burgers hebben tot nu toe al het werk gedaan om de corona te bestrijden met een intelligente lockdown, tot nu toe heb ik van de overheid nog helemaal niks gezien, dat mijn zorgen wegneemt. Ik zie vooral incompetente overheid, dat ligt te slapen en reageert als het te laat is en vooral wijst naar een ander en niet naar zichzelf.
Omdat de overheid qua vermindering van besmettingen niet heel veel kan doen behalve regels opleggen, uiteindelijk is het aan het volk om zich te houden aan de regels en daar gaat het mis. Gelukkig hebben wij geen overheid die het leger de straat op wilt sturen, maar dat is wel een optie om mensen echt de regels te laten opvolgen. Maar hier is gekozen om de verantwoordelijk bij het volk zelf te leggen (eigenlijk dus gewoon het Zweden model).quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:06 schreef MakkieR het volgende:
Ik vond die reactie van die meid op het ochtend journaal wel typerend over de horeca maatregelen. "als de overheid hiermee de corona problemen mee oplost, dan vind ik het prima mij te registreren als ik een terras bezoek."
Het woord oplossen raakte mij enorm, vooral omdat we nu zes maanden verder zijn en wat is er nu precies opgelost. Volgens mij is er helemaal niks opgelost en nog steeds hoor je de RIVM zeggen dat ze het niet exact weten, zoals welke leeftijd de immuniteit begint, is het een kind van 12, 14 of 16. Hoe zit het met het vaccin, zit hier schot in. Wat gaan we doen met de scholen die straks weer open gaan. En zelfs een kinderlijk probleem als wel of niet zingen tijdens een voetbalwedstrijd ook hier is nog niet een goede oplossing voor gevonden, ik zie vooral een regering die zes maanden ligt te slapen en de verantwoording legt bij het volk en een corona virus die nog steeds springlevend is.
Wij de burgers hebben tot nu toe al het werk gedaan om de corona te bestrijden met een intelligente lockdown, tot nu toe heb ik van de overheid nog helemaal niks gezien, dat mijn zorgen wegneemt. Ik zie vooral een incompetente overheid, dat ligt te slapen en reageert als het te laat is en vooral wijst naar een ander en niet naar zichzelf.
Gezien de brandhaarden die we in maart/april in verpleeghuizen gehad hebben, waag ik dat te betwijfelen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:05 schreef galantis het volgende:
Als die situaties zich wel voordoen, gaan in het óvergrote deel vd gevallen beide partijen akkoord met het risico.
We kunnen niet alles afschuiven op de overheid daar het vooral het gedrag van de burger is dat maakt of we dit kunnen 'oplossen' of niet. Het draait vooral om het risico dat de burger zelf bereid is te nemen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:06 schreef MakkieR het volgende:
Ik vond die reactie van die meid op het ochtend journaal wel typerend over de horeca maatregelen. "als de overheid hiermee de corona problemen mee oplost, dan vind ik het prima mij te registreren als ik een terras bezoek."
Het woord oplossen raakte mij enorm, vooral omdat we nu zes maanden verder zijn en wat is er nu precies opgelost. Volgens mij is er helemaal niks opgelost en nog steeds hoor je de RIVM zeggen dat ze het niet exact weten, zoals welke leeftijd de immuniteit begint, is het een kind van 12, 14 of 16. Hoe zit het met het vaccin, zit hier schot in. Wat gaan we doen met de scholen die straks weer open gaan. En zelfs een kinderlijk probleem als wel of niet zingen tijdens een voetbalwedstrijd ook hier is nog niet een goede oplossing voor gevonden, ik zie vooral een regering die zes maanden ligt te slapen en de verantwoording legt bij het volk en een corona virus die nog steeds springlevend is.
Wij de burgers hebben tot nu toe al het werk gedaan om de corona te bestrijden met een intelligente lockdown, tot nu toe heb ik van de overheid nog helemaal niks gezien, dat mijn zorgen wegneemt. Ik zie vooral incompetente overheid, dat ligt te slapen en reageert als het te laat is en vooral wijst naar een ander en niet naar zichzelf.
de intelligente lockdown is geen oplossing, we hebben hiermee het virus niet verslagen, en de lockdown is niet iets dat de overheid voor ons doet, wij moesten zelf in huis blijven, en wij moesten zelf onze vrijheden opgeven. Ik doel meer op wat de overheid heeft gedaan om dit probleem op te lossen, er is niks opgelost. zelfs niet na zes maanden. Dus mijn vraag is, zal de overheid dit probleem oplossen na 12 maanden, of na 18 maanden of 24 maanden, hebben jullie hier echt zoveel vertrouwen in? Ik vind namelijk 6 maanden best wel lang om een probleem op te lossen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:10 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Niet met je eens, uiteindelijk is de intelligente lockdown zoals we die gehad hebben in maart/april/mei absoluut een goede keuze geweest, aangestuurd door de overheid. Een overheid die overigens vaart op onvolledige kennis en voortdurend nieuwe inzichten, maar daar wel 100% van het beleid op toe moet passen.
Inderdaad, gewoon je eigen verantwoordelijkheid pakken. Dus niet met het gezin naar de Efteling, vliegvakanties boeken of het hele gezin meenemen naar de supermarkt voor de boodschappen. Gewoon even nadenken, dan kan het virus prima de kop ingedrukt worden.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:11 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Omdat de overheid qua vermindering van besmettingen niet heel veel kan doen behalve regels opleggen, uiteindelijk is het aan het volk om zich te houden aan de regels en daar gaat het mis. Gelukkig hebben wij geen overheid die het leger de straat op wilt sturen, maar dat is wel een optie om mensen echt de regels te laten opvolgen. Maar hier is gekozen om de verantwoordelijk bij het volk zelf te leggen (eigenlijk dus gewoon het Zweden model).
Je begrijpt dat een pandemie een wereldwijd probleem is? Er zijn tientallen, zo niet honderden instituten en laboratoria op zoek naar een vaccin om hier zo snel mogelijk vanaf te komen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:14 schreef MakkieR het volgende:
[..]
de intelligente lockdown is geen oplossing, we hebben hiermee het virus niet verslagen, en de lockdown is niet iets dat de overheid voor ons doet, wij moesten zelf in huis blijven, en wij moesten zelf onze vrijheden opgeven. Ik doel meer op wat de overheid heeft gedaan om dit probleem op te lossen, er is niks opgelost. zelfs niet na zes maanden. Dus mijn vraag is, zal de overheid dit probleem oplossen na 12 maanden, of na 18 maanden of 24 maanden, hebben jullie hier echt zoveel vertrouwen in? Ik vind namelijk 6 maanden best wel lang om een probleem op te lossen.
definieer "zo snel mogelijk." is dat 1 jaar 10 jaar of 100 jaar.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:16 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Je begrijpt dat een pandemie een wereldwijd probleem is? Er zijn tientallen, zo niet honderden instituten en laboratoria op zoek naar een vaccin om hier zo snel mogelijk vanaf te komen.
Als die zich voordeden door niet genoeg beschermingsmiddelen of onwetendheid over afstand houden onderling, dan hield men zich blijkbaar niet aan een paar basisprincipes.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:12 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Gezien de brandhaarden die we in maart/april in verpleeghuizen gehad hebben, waag ik dat te betwijfelen.
Wellicht over 6-12 maanden, het kan ook zo maar nog jaren duren of wellicht komt er nooit een vaccin.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:18 schreef MakkieR het volgende:
[..]
definieer "zo snel mogelijk." is dat 1 jaar 10 jaar of 100 jaar.
Hier ligt ook mijn zorg, wetende dat de hele wereld er aan werkt, maar zij zijn niet in staat om binnen zes maanden een vaccin op de markt te krijgen terwijl de urgentie zo groot is. Dat zegt mij hoe complex dit probleem is, een probleem zo groot dat onze overheid geen idee heeft waarmee ze te dealen hebben. zes maanden is gewoon heel lang om een probleem op te lossen. Nu zes maanden later heb ik het gevoel dat we niks zijn opgeschoten als je naar de wereld kijkt. Mijn zorg zal pas afnemen als ik gevaccineerd ben. Dan pas heb ik vertrouwen in deze overheid.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:18 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Wellicht over 6-12 maanden, het kan ook zo maar nog jaren duren of wellicht komt er nooit een vaccin.
Mijn glazen bol geeft geen uitsluitsel.
Maar volgens mij loopt de economie weinig schade op als die jongeren niet allemaal bij elkaar op schoot kruipen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:21 schreef Simmertje het volgende:
Volgens mij heeft Rutte het ook in zijn beroemde toespraak gezegd, wil je het oplossen dan moet je het land voor 2 jaar op slot gooien, wat natuurlijk economisch gezien desastreus is. Lastige aan een pandemie is kennelijk de balans vinden tussen de economie en leven met een virus. Maar corona "oplossen" is een illusie, sterker nog, zelfs met een vaccin zal het virus altijd blijven bestaan. Hopelijk alleen niet meer de samenleving zoals nu ontwrichten.
Wat had je dan verwacht? Misschien goed om de mogelijkheid open te houden dat niet alle problemen vallen 'op te lossen' in 6 maanden? Een virus trekt zich geen reet aan van wat voor superambitieuze overheid dan ook.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:23 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Hier ligt ook mijn zorg, wetende dat de hele wereld er aan werkt, maar zij zijn niet in staat om binnen zes maanden een vaccin op de markt te krijgen terwijl de urgentie zo groot is. Dat zegt mij hoe complex dit probleem is, een probleem zo groot dat onze overheid geen idee heeft waarmee ze te dealen hebben. zes maanden is gewoon heel lang om een probleem op te lossen. Nu zes maanden later heb ik het gevoel dat we niks zijn opgeschoten als je naar de wereld kijkt. Mijn zorg zal pas afnemen als ik gevaccineerd ben. Dan pas heb ik vertrouwen in deze overheid.
Wat verwacht je dan van de overheid? De hele wereld kampt met dit virus. De overheid kan niet veel meer doen dan wat ze nu doen. De mensen moeten het zelf doen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:14 schreef MakkieR het volgende:
[..]
de intelligente lockdown is geen oplossing, we hebben hiermee het virus niet verslagen, en de lockdown is niet iets dat de overheid voor ons doet, wij moesten zelf in huis blijven, en wij moesten zelf onze vrijheden opgeven. Ik doel meer op wat de overheid heeft gedaan om dit probleem op te lossen, er is niks opgelost. zelfs niet na zes maanden. Dus mijn vraag is, zal de overheid dit probleem oplossen na 12 maanden, of na 18 maanden of 24 maanden, hebben jullie hier echt zoveel vertrouwen in? Ik vind namelijk 6 maanden best wel lang om een probleem op te lossen.
Maar dan moet je toch een politiemacht de straat opsturen ben ik bang. De BOA's gaan echt niet de hele zomer alle feesten van jongeren/studenten kunnen stoppen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:24 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Maar volgens mij loopt de economie weinig schade op als die jongeren niet allemaal bij elkaar op schoot kruipen.
Zes maanden is te lang om een pandemie helemaal uit te bannen ja? Apart.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:14 schreef MakkieR het volgende:
[..]
de intelligente lockdown is geen oplossing, we hebben hiermee het virus niet verslagen, en de lockdown is niet iets dat de overheid voor ons doet, wij moesten zelf in huis blijven, en wij moesten zelf onze vrijheden opgeven. Ik doel meer op wat de overheid heeft gedaan om dit probleem op te lossen, er is niks opgelost. zelfs niet na zes maanden. Dus mijn vraag is, zal de overheid dit probleem oplossen na 12 maanden, of na 18 maanden of 24 maanden, hebben jullie hier echt zoveel vertrouwen in? Ik vind namelijk 6 maanden best wel lang om een probleem op te lossen.
Allicht maar dat is maar een bescheiden deel van de besmettingen. Want je maakt met echt strenge regels ook veel bedrijven compleet kapot.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:24 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Maar volgens mij loopt de economie weinig schade op als die jongeren niet allemaal bij elkaar op schoot kruipen.
Volgens mij hebben sommige mensen (bewust of onbewust) nog steeds niet helemaal door wat voor ramp een pandemie is. Zoals al vaker gezegd door vele mensen, de grootste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:27 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Zes maanden is te lang om een pandemie helemaal uit te bannen ja? Apart.
Al die vorigen hadden we immers allemaal binnen een paar weken al weggewerktquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:27 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Zes maanden is te lang om een pandemie helemaal uit te bannen ja? Apart.
Die overdrijving is inderdaad nog niet algemeen geaccepteerd.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:30 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Volgens mij hebben sommige mensen (bewust of onbewust) nog steeds niet helemaal door wat voor ramp een pandemie is. Zoals al vaker gezegd door vele mensen, de grootste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog.
In het begin, toen de maatregelen nog tot 6 april golden. M'n zus was ervan overtuigd dat het dan wel weer voorbij was en die wilde al allemaal plannen gaan maken.Vervolgens keek iedereen uit naar september. Wat naïef eigenlijk.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:30 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Volgens mij hebben sommige mensen (bewust of onbewust) nog steeds niet helemaal door wat voor ramp een pandemie is. Zoals al vaker gezegd door vele mensen, de grootste crisis sinds de Tweede Wereldoorlog.
Overdrijving? Noem jij eens iets wat de afgelopen 75 jaar wereldwijd veel meer impact heeft gehad dan?quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:32 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Die overdrijving is inderdaad nog niet algemeen geaccepteerd.
Er is nog nooit zo snel aan een vaccin gewerkt als nu. Het snelste was het Ebola vaccin en dat duurde 5 jaar. De VS geeft miljarden uit aan de operatie WARP-speed (of hoe het ook heet) om het binnen een jaar te doen. En jou verwachting is dat het binnen een half jaar kan?quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:23 schreef MakkieR het volgende:
[..]
Hier ligt ook mijn zorg, wetende dat de hele wereld er aan werkt, maar zij zijn niet in staat om binnen zes maanden een vaccin op de markt te krijgen terwijl de urgentie zo groot is. Dat zegt mij hoe complex dit probleem is, een probleem zo groot dat onze overheid geen idee heeft waarmee ze te dealen hebben. zes maanden is gewoon heel lang om een probleem op te lossen. Nu zes maanden later heb ik het gevoel dat we niks zijn opgeschoten als je naar de wereld kijkt. Mijn zorg zal pas afnemen als ik gevaccineerd ben. Dan pas heb ik vertrouwen in deze overheid.
Zowel de koude oorlog als de val van de muur bijvoorbeeld. De terreur van Mao was ook wel een aardige in die categorie. Of de kredietcrisis na 2008.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:33 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Overdrijving? Noem jij eens iets wat de afgelopen 75 jaar wereldwijd veel meer impact heeft gehad dan?
Er zitten toch een hele hoop haken en ogen aan zo'n vaccin. Ik moet nog maar eens zien dat ze het op zo'n korte termijn aan heel NL durven geven. Zijn toch bepaalde strenge richtlijnen waar het aan moet voldoen..quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:41 schreef zalkc het volgende:
En daarbij, als het vaccin effectief is en binnen een anderhalf jaar ontwikkeld is, dan is het een wetenschappelijke prestatie die vergelijkbaar is met de maanlanding
Dat was niet wereldwijd.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Zowel de koude oorlog als de val van de muur bijvoorbeeld. De terreur van Mao was ook wel een aardige in die categorie.
Ik denk dat dat niet nodig is. Als er consequent opgetreden en bestraft wordt, gaat daar vanzelf een matigende werking op de rest van de groep uit. Die hebben ook geen zin in een boete/taakstraf.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:27 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Maar dan moet je toch een politiemacht de straat opsturen ben ik bang. De BOA's gaan echt niet de hele zomer alle feesten van jongeren/studenten kunnen stoppen.
Roos94 was daar ook van overtuigd..quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:32 schreef CherryLips het volgende:
[..]
In het begin, toen de maatregelen nog tot 6 april golden. M'n zus was ervan overtuigd dat het dan wel weer voorbij was en die wilde al allemaal plannen gaan maken.Vervolgens keek iedereen uit naar september. Wat naïef eigenlijk.
Koude oorlog en de val van de muur zijn zeker bookmark momenten in de geschiedenis. Maar geen gebeurtenissen die het dagelijks leven zodanig elke dag hebben beïnvloed. Ik heb in ieder geval mijn ouders nooit horen zeggen dat zij tijdens de koude oorlog anders moesten leven.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Zowel de koude oorlog als de val van de muur bijvoorbeeld. De terreur van Mao was ook wel een aardige in die categorie. Of de kredietcrisis na 2008.
M'n zus nog op de zaterdag voor de horeca dichtging: 'Zullen we van de week dagje naar Amsterdam gaan?'quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:48 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Roos94 was daar ook van overtuigd..
Stel dan werkgevers ook strafbaar om het van hun werknemers te eisen. Zoals een bepaalde slachterij die zijn werknemers verplichtte om door te werken op straffe van ontslag.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:04 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Zou serieus strafbaar moeten worden zoiets. Willens en wetens mensen in gevaar brengen.
Het heeft al 1 voordeel/voorsprong en dat is dat het gemaakt wordt uit een reeds bestaand en goedgekeurd medicijn. Dus dat scheelt al.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:43 schreef roos94 het volgende:
[..]
Er zitten toch een hele hoop haken en ogen aan zo'n vaccin. Ik moet nog maar eens zien dat ze het op zo'n korte termijn aan heel NL durven geven. Zijn toch bepaalde strenge richtlijnen waar het aan moet voldoen..
Ik denk maar, ik ben waarschijnlijk toch een van de laatste die het krijgt, dus ik kan het nog even aanzienquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:50 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Het heeft al 1 voordeel/voorsprong en dat is dat het gemaakt wordt uit een reeds bestaand en goedgekeurd medicijn. Dus dat scheelt al.
Er zijn in de wereld vele (proxy)oorlogen uitgevochten met vele doden en ontwrichte samenlevingen tot gevolg. Van Zuid-Amerika tot Afrika en Azië. Dat gecombineerd met een gecultiveerde angst voor een atoomoorlog veroorzaakt door de “andere kant” had echt wel een zeer serieuze impact.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:49 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Koude oorlog en de val van de muur zijn zeker bookmark momenten in de geschiedenis. Maar geen gebeurtenissen die het dagelijks leven zodanig elke dag hebben beïnvloed. Ik heb in ieder geval mijn ouders nooit horen zeggen dat zij tijdens de koude oorlog anders moesten leven.
Oneens. Ten eerste ging dat geleidelijker, ten tweede leidde dat veel minder tot restricties in het openbare leven.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:51 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Er zijn in de wereld vele (proxy)oorlogen uitgevochten met vele doden en ontwrichte samenlevingen tot gevolg. Van Zuid-Amerika tot Afrika en Azië. Dat gecombineerd met een gecultiveerde angst voor een atoomoorlog veroorzaakt door de “andere kant” had echt wel een zeer serieuze impact.
Maar niet op het dagelijks leven. Dit treft alle landen, van IJsland tot Zuid-Afrika en van Peru tot Laos.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:51 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Er zijn in de wereld vele (proxy)oorlogen uitgevochten met vele doden en ontwrichte samenlevingen tot gevolg. Van Zuid-Amerika tot Afrika en Azië. Dat gecombineerd met een gecultiveerde angst voor een atoomoorlog veroorzaakt door de “andere kant” had echt wel een zeer serieuze impact.
11 september, de illegale oorlog in irak met IS als gevolg, de mislukte arabische lente, olie crisis, economische opkomst van china wat mooi leek maar nu ook de nadelen zichtbaar zijn toch wellicht niet zo handig.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:42 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Zowel de koude oorlog als de val van de muur bijvoorbeeld. De terreur van Mao was ook wel een aardige in die categorie. Of de kredietcrisis na 2008.
Vertel dat pakweg de Koreanen, Cubanen, Peruvianen of Afghanen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:00 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Oneens. Ten eerste ging dat geleidelijker, ten tweede leidde dat veel minder tot restricties in het openbare leven.
Dit doet me denken aan de debielen die de kredietcrisis erger vonden dan de jaren 30 crisis.... Omdat de huizenprijs iets zakte ofzo...quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:33 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Overdrijving? Noem jij eens iets wat de afgelopen 75 jaar wereldwijd veel meer impact heeft gehad dan?
Zijn allemaal heftige gebeurtenissen, maar niet waar ik dagelijks mee bezig ben of was. Iedereen wereldwijd wordt al een half jaar elke dag geconfronteerd met corona.11 september was shocking, maar hier in Nederland gingen we toch snel weer over tot de orde van de dag.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:16 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
11 september, de illegale oorlog in irak met IS als gevolg, de mislukte arabische lente, olie crisis, economische opkomst van china wat mooi leek maar nu ook de nadelen zichtbaar zijn toch wellicht niet zo handig.
Ah je zoekt iets wat impact had op jouw leven? Ik weet niet waar je woont dus het lokale nieuws bij jou ken ik niet.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:22 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Zijn allemaal heftige gebeurtenissen, maar niet waar ik dagelijks mee bezig ben of was. Iedereen wereldwijd wordt al een half jaar elke dag geconfronteerd met corona.11 september was shocking, maar hier in Nederland gingen we toch snel weer over tot de orde van de dag.
Ik ga het niet nog een keer uitleggen, maar hou lekker die oogkleppen op, het probleem verdwijnt daar alleen helaas niet mee.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:31 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ah je zoekt iets wat impact had op jouw leven? Ik weet niet waar je woont dus het lokale nieuws bij jou ken ik niet.
Ik denk dat we het eerst moeten hebben wat je bedoelt met impact.
De vergelijking met wo2 leg ik terecht naast me neer zoals velen met mij.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:33 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Ik ga het niet nog een keer uitleggen, maar hou lekker die oogkleppen op, het probleem verdwijnt daar alleen helaas niet mee.
Jammer, ik wou net weer even casual over WO2 beginnen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:34 schreef Jor_Dii het volgende:
Laten we het ontopic houden bij Corona en niet gaan verzanden in vergelijkingen met andere (wereldwijde) gebeurtenissen.
Even los van dat het ronduit asociaal is, maar begon je voorheen bij influenza ook over dood door schuld als iemand met een snotneus op het werk kwam?quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:08 schreef Hamzoef het volgende:
[..]
Dan heb je twee weken onbetaalde vakantie.
Kom op zeg, je gaat toch niet als je zeker weet dat je corona-positief bent, toch werken? Dan ben je echt een asociale lul, en neem je dood door schuld voor lief. Hier moet echt wetgeving tegen komen.
Desnoods een in de vorm van een tegemoetkoming voor mensen die niet in loondienst zijn en 2 weken niet kunnen werken.
Nee, daar heb je wel gelijk in. Maar ik denk dat dat vooral onwetend is. Bij snotneus denk je aan verkoudsheidvirusje, niet aan influenza. En we hebben het nu over mensen waarvan zeker is dat ze covid hebben he. Dat is toch wel wat anders.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:43 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Even los van dat het ronduit asociaal is, maar begon je voorheen bij influenza ook over dood door schuld als iemand met een snotneus op het werk kwam?
Eens. Dat soort semantische discussies kan elders wel.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:34 schreef Jor_Dii het volgende:
Laten we het ontopic houden bij Corona en niet gaan verzanden in vergelijkingen met andere (wereldwijde) gebeurtenissen.
Terecht punt. Beiden hebben een kleine maar aanwezige kans op overlijden. 0.5% vs 0.1% moet hier niet het verschil maken, 't is een principekwestie.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:43 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Even los van dat het ronduit asociaal is, maar begon je voorheen bij influenza ook over dood door schuld als iemand met een snotneus op het werk kwam?
Over supporters die zingen in een stadion is men heel duidelijk: dat kan echt niet meer. Doet men dat toch dan zullen ze daar op aangesproken worden en als men dan door blijft zingen dan loop je het risico op een stadionverbod.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 09:06 schreef MakkieR het volgende:
En zelfs een kinderlijk probleem als wel of niet zingen tijdens een voetbalwedstrijd ook hier is nog niet een goede oplossing voor gevonden, ik zie vooral een regering die zes maanden ligt te slapen en de verantwoording legt bij het volk en een corona virus die nog steeds springlevend is.
Ik las ook ergens, kan de bron helaas even neit ophoesten, dat een verschil met Covid-19 en Influenza bijvoorbeeld is dat wanneer je Influenza hebt, je besmettelijk bent als je ziek bent. En als je ziek bent, lig je in bed, want dan ben je in het geval van Influenza ook Echt Ziek. Met Covid-19 kun je al besmettelijk zijn voor je ook maar een symptoom hebt.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:43 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
[..]
Even los van dat het ronduit asociaal is, maar begon je voorheen bij influenza ook over dood door schuld als iemand met een snotneus op het werk kwam?
Vond het toch wel bijzonder om te zien hoe smal de discussie wordt gemaakt en op z'n tijd wordt gereduceerd tot het wel/niet zingen in een paar schaars gevulde voetbalstadions. En dat het ook nog even genoemd moet worden door Rutte nota bene. Terwijl ondertussen complete volksstammen elkaar thuis en elders in informele sfeer aan het besmetten zijn.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:47 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Over supporters die zingen in een stadion is men heel duidelijk: dat kan echt niet meer. Doet men dat toch dan zullen ze daar op aangesproken worden en als men dan door blijft zingen dan loop je het risico op een stadionverbod.
bron van dat laatste?quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:47 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Over supporters die zingen in een stadion is men heel duidelijk: dat kan echt niet meer. Doet men dat toch dan zullen ze daar op aangesproken worden en als men dan door blijft zingen dan loop je het risico op een stadionverbod.
Hear, hear. Op het werk ook, het is belachelijk.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Vond het toch wel bijzonder om te zien hoe smal de discussie wordt gemaakt en op z'n tijd wordt gereduceerd tot het wel/niet zingen in een paar schaars gevulde voetbalstadions. En dat het ook nog even genoemd moet worden door Rutte nota bene. Terwijl ondertussen complete volksstammen elkaar thuis en elders in informele sfeer aan het besmetten zijn.
Tja, in kerken en moskeeën mag je in principe ook nog zingen terwijl dat veel gevaarlijker is. Dat iets anders wel mag terwijl het erger is maakt nog niet dat je iets wat minder gevaarlijk ,maar nog steeds onverantwoord, wel toe zou moeten staan.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Vond het toch wel bijzonder om te zien hoe smal de discussie wordt gemaakt en op z'n tijd wordt gereduceerd tot het wel/niet zingen in een paar schaars gevulde voetbalstadions. En dat het ook nog even genoemd moet worden door Rutte nota bene. Terwijl ondertussen complete volksstammen elkaar thuis en elders in informele sfeer aan het besmetten zijn.
Dat is iets waar je vooral niet over moet beginnen want dan gaat iemand weer "Handhaven achter de voordeur!" roepen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Terwijl ondertussen complete volksstammen elkaar thuis en elders in informele sfeer aan het besmetten zijn.
Allemaal laaghangend fruit, van gekkigheid weten ze niet meer wat ze moeten doen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:52 schreef galantis het volgende:
[..]
Vond het toch wel bijzonder om te zien hoe smal de discussie wordt gemaakt en op z'n tijd wordt gereduceerd tot het wel/niet zingen in een paar schaars gevulde voetbalstadions. En dat het ook nog even genoemd moet worden door Rutte nota bene. Terwijl ondertussen complete volksstammen elkaar thuis en elders in informele sfeer aan het besmetten zijn.
Ik lees daar niets over een stadionverbod eigenlijkquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/dossier(...)en-in-kuip~a35d86b8/
Daarom moet je het probleem goed definiëren en waar de verspreiding het meest plaats vindt.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Tja, in kerken en moskeeën mag je in principe ook nog zingen terwijl dat veel gevaarlijker is. Dat iets anders wel mag terwijl het erger is maakt nog niet dat je iets wat minder gevaarlijk ,maar nog steeds onverantwoord, wel toe zou moeten staan.
https://www.ad.nl/nederla(...)e-maanden~a35a28ee0/quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:58 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Ik lees daar niets over een stadionverbod eigenlijk
Of lees ik weer eens met een half oog?
Man van de supportersvereniging die aangeeft dat het zingen van woensdag een eenmalig incident is en dat hij blij is dat Aboutaleb nog geen maatregelen heeft genomen. En de burgemeester kan dus gewoon al het publiek verbieden als er zondag weer gezongen word.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:58 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Ik lees daar niets over een stadionverbod eigenlijk
Of lees ik weer eens met een half oog?
door het toegestane aantal toeschouwers kan je sowieso maar 1 wedstrijd in de 3 maanden bijwonenquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:00 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/nederla(...)e-maanden~a35a28ee0/
quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:00 schreef Mr.Sandman het volgende:
[..]
https://www.ad.nl/nederla(...)e-maanden~a35a28ee0/
quote:Hoe dat gehandhaafd moet gaan worden, moet dus nog worden bekeken
Richtmicrofoons en een telelens zodat iedere zanger braaf op de foto komt?quote:
Het is dus je eigen interpretatie. Oke.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:01 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Man van de supportersvereniging die aangeeft dat het zingen van woensdag een eenmalig incident is en dat hij blij is dat Aboutaleb nog geen maatregelen heeft genomen. En de burgemeester kan dus gewoon al het publiek verbieden als er zondag weer gezongen word.
Reken maar dat supporters die straks gaan zingen aangesproken worden en als ze blijven weigeren verwijderd worden uit het stadion. Het is ook gewoon verboden dus je kan er een stadionverbod voor uitdelen.
Was dat maar mogelijk. Vanwege religie kan zoiets niet verboden worden. De meeste kerken en moskeeën nemen wel hun verantwoordelijkheid, maar met het offerfeest van afgelopen weekend waren er toch weer grote groepen en feesten in sommige moskeeënquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:59 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Daarom moet je het probleem goed definiëren en waar de verspreiding het meest plaats vindt.
Dan dat aanpakken. Niet zwart wit alles over 1 kam of symboolpolitiek maatregelen.
Zolang het verschil tussen binnen/buiten niet benadrukt wordt en goede ventilatie onderbelicht is varen we nog steeds een koers op de kennis van maart.
Rustig op de ijsbergen af omdat geen gezichtverlies willen lijden blijkbaaar belangrijker is.
Dat kan toch wel als je alle gebedshuizen sluit en geen onderscheid maakt tussen religies?quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:03 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Was dat maar mogelijk. Vanwege religie kan zoiets niet verboden worden.
Helemaal mee eens. Al moeite zat om de excessen aan te pakken die de meeste risico's met zich meebrengen, maar wel druk met zingen in stadions, looproutes in steden en winkels, smalle paden met waarschuwingsborden en mensen in het park die op een meter in plaats van anderhalf zitten.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:56 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Allemaal laaghangend fruit, van gekkigheid weten ze niet meer wat ze moeten doen.
dat krijg je met Gristenpartijen in je regeringquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:03 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Was dat maar mogelijk. Vanwege religie kan zoiets niet verboden worden. De meeste kerken en moskeeën nemen wel hun verantwoordelijkheid, maar met het offerfeest van afgelopen weekend waren er toch weer grote groepen en feesten in sommige moskeeën
Geloof en God staat boven de wet en andere aardse zaken.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 10:55 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Tja, in kerken en moskeeën mag je in principe ook nog zingen terwijl dat veel gevaarlijker is. Dat iets anders wel mag terwijl het erger is maakt nog niet dat je iets wat minder gevaarlijk ,maar nog steeds onverantwoord, wel toe zou moeten staan.
Alleen is er geen plicht vanuit de overheid om jou een gebedsplaats te bieden. Je kan ook gewoon thuis bidden, dat hoeft niet in een kerk, moskee of synagoge.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:04 schreef quirina het volgende:
[..]
Geloof en God staat boven de wet en andere aardse zaken.
Bovendien is je religieuze overtuiging een recht.
Wat begrijp je er niet aan? Aboutaleb kan zonder opgaaf van redenen al het publiek in de Kuip weigeren. En zingen is voor supporters verboden en een stadionverbod word letterlijk genoemd als strafmaatregel.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:03 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Het is dus je eigen interpretatie. Oke.
Dat mag dus niet.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:04 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat kan toch wel als je alle gebedshuizen sluit en geen onderscheid maakt tussen religies?
Waar dan? Link het artikel dan waarin dat letterlijk staatquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:06 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Wat begrijp je er niet aan? Aboutaleb kan zonder opgaaf van redenen al het publiek in de Kuip weigeren. En zingen is voor supporters verboden en een stadionverbod word letterlijk genoemd als strafmaatregel.
Of het gaat gebeuren en in welke mate is alleen niet duidelijk. Maar de vraag die jij betwijfelde was of je een stadionverbod kon krijgen voor zingen in het stadion. En dat antwoord is heel duidelijk.
Geef mij eens een bron waar in de wet staat dat de overheid geen gebedshuizen mag sluiten?quote:
quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:08 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Waar dan? Link het artikel dan waarin dat letterlijk staat
Dat staat namelijk niet in je gelinkte artikel, verre van.
Een algeheel verbod is heel wat anders dan een stadionverbod voor individuen, en ik neem aan dat jij het daar over had.
Zo duidelijk genoeg voor je?quote:Overtreden coronaregels? Dan riskeer je een stadionverbod van drie maanden
Supporters die volgend seizoen de aanvullende veiligheids- en/of hygiënevoorschriften met betrekking tot het coronavirus overtreden, riskeren een stadionverbod van drie maanden. Dat is te lezen in de richtlijnen van de KNVB voor komend voetbalseizoen.
https://www.ad.nl/nederla(...)e-maanden~a35a28ee0/
In een seculiere staat staan geloof en god toch niet boven de wet? Volgens de gelovigen wel, maar dat heeft niet zoveel waarde.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:04 schreef quirina het volgende:
[..]
Geloof en God staat boven de wet en andere aardse zaken.
Bovendien is je religieuze overtuiging een recht.
Nee, graag een linkje naar de aanvullende veiligheids- en/of hygiënevoorschriften.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:09 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
[..]
Zo duidelijk genoeg voor je?
echter, staat er ook:quote:geforceerd stemgebruik of zingen langs en in het veld, zoals schreeuwen en spreekkoren, is niet toegestaan;
quote:dit protocol kan pas in werking treden zodra de tekst in de lokale noodwet is aangepast en van kracht is;
Nou en. Het eerste bericht maakte al duidelijk hoe men over dit probleem dacht en het tweede bericht gaf letterlijk aan wat de sanctie is voor supporters die toch blijven zingen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:10 schreef Scrummie2.1 het volgende:
[..]
Bovendien is dit een ander artikel dan dat wat je eerst linkt.
Ja, zo ontzettend vermoeiend. Allemaal bedoeld om de indruk te wekken 'dat er iets gedaan wordt', effecten worden amper bestudeerd of geëvalueerd, er is als puntje bij paaltje komt toch amper handhaving op en het vieze werk mag straks weer worden opgeknapt door de clubs die hun eigen supporters moeten gaan aangeven als ze hun bek durven open trekken in het stadion. Triest.quote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:04 schreef Rlz12 het volgende:
[..]
Helemaal mee eens. Al moeite zat om de excessen aan te pakken die de meeste risico's met zich meebrengen, maar wel druk met zingen in stadions, looproutes in steden en winkels, smalle paden met waarschuwingsborden en mensen in het park die op een meter in plaats van anderhalf zitten.
Prima. Je zit gewoon mis, maar dat geeft nietquote:Op vrijdag 7 augustus 2020 11:15 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Nou en. Het eerste bericht maakte al duidelijk hoe men over dit probleem dacht en het tweede bericht gaf letterlijk aan wat de sanctie is voor supporters die toch blijven zingen.
Het is duidelijk zo voor iedereen. Ik ga dan ook niet meer voor je opzoeken. Als jij blijft weigeren te geloven dat je een stadionverbod kan krijgen voor zingen in een stadion dan is dat jouw keuze.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |