Ze doen 9 van de 10 keer niet zo heel moeilijk.quote:Op maandag 20 juli 2020 10:44 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Dat kan niet zomaar. Je moet er een zwaarwichtig belang voor hebben, de rechtbank kan zo'n verzoekschrift weigeren. Ik zou een andere roepnaam kiezen, denk ik.
Mijn kinderen zijn in Zweden geboren en daar is het volstrekt normaal om in de eerste maanden te switchen tussen namen. Best bijzonder, maar wel begrijpelijk eigenlijkquote:Op maandag 20 juli 2020 10:32 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Ik vind de 3 dagen die je hebt hier in Nederland echt belachelijk.
Wij hadden er ook wel langer over willen doen.
Bij mij zou dat zo zijn, maar mijn vader besloot op het gemeentehuis Helena achter Anna Maria te laten zetten.quote:Op maandag 20 juli 2020 11:42 schreef Aure het volgende:
Ohja ik ben er ook zo eentje van "hier hebbie "Anna Maria" maar we noemen dr Helena"![]()
Ik ben het wel gewend maar met officiële dingen kan dat echt zo irritant zijn
Nee, ik gebruik het Anna Maria, we noemen haar Helena gewoon als voorbeeld.quote:Op maandag 20 juli 2020 13:28 schreef MaJo het volgende:
Heten jullie nou allebei A.M.H. of is dit bij wijze van spreken?
Dat is ook wel weer zo. Ik kan me ook wel voorstellen dat als ik heel jong kinderen had gekregen ik nu niet meer blij zou zijn met de naam aangezien smaak toch verandert door de jaren heen.quote:Op maandag 20 juli 2020 06:10 schreef lunapuella het volgende:
[..]
Ik kan me voorstellen dat ouders hun kind bijvoorbeeld een hele stoere naam geven (bijvoorbeeld Beer of Rover) en het kind in kwestie uiteindelijk een klein en gevoelig mannetje wordt, ze het bij nader inzien minder goed vinden passen.
Overigens is Mumsnet wel een heel eh, typisch forum en niet per se representatief voor de Britse bevolking (net zoals FOK dat niet is voor Nederland).
Maar zo simpel vind ik dat eigenlijk ook weer niet. Maar inderdaad wel de enige manier om het echt officieel te veranderen natuurlijk. Ik wist helemaal niet dat je maar 3 dagen hebt! Maargoed je bent natuurlijk ook een tijdje zwanger.quote:Op maandag 20 juli 2020 10:32 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Dat werkt simpel denk ik.
Betalen en officieel veranderen.
Roepnaam veranderen en iedereen daar maar lekker aan laten wennen.
Ik vind de 3 dagen die je hebt hier in Nederland echt belachelijk.
Wij hadden er ook wel langer over willen doen.
Wij hadden er iets meer omdat de geboorte op vrijdag was en het weekend telt niet mee natuurlijk.quote:Op maandag 20 juli 2020 14:05 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Maar zo simpel vind ik dat eigenlijk ook weer niet. Maar inderdaad wel de enige manier om het echt officieel te veranderen natuurlijk. Ik wist helemaal niet dat je maar 3 dagen hebt! Maargoed je bent natuurlijk ook een tijdje zwanger.
Dit had ik dus precies zoquote:Op maandag 20 juli 2020 13:39 schreef MaJo het volgende:
Ah okDat dacht ik eigenlijk wel maar omdat jullie er zo op door gingen leek het opeens zo echt
Maar weet je dat dan bijv. na 3 weken wel?quote:Op maandag 20 juli 2020 14:08 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
...maar je weet niet (althans ik vond dat heel lastig) wat bij je kindje past.
Nee, 3 weken is ook te kort.quote:Op maandag 20 juli 2020 14:17 schreef twist02 het volgende:
[..]
Dit had ik dus precies zo
[..]
Maar weet je dat dan bijv. na 3 weken wel?
Is niet vervelend bedoeld, maar ik kon de eerste weken/maanden ook echt nog niet voorzien wat voor 'types' mijn kinderen zouden worden, of hoe hun karakter zich bijv. zou ontwikkelen.
En zelfs qua bouw (dat voorbeeld over een stoere naam bij een wat 'ielig' jongetje) kan dat nog behoorlijk veranderen over tijd.
Nu heb ik sowieso makkelijk praten, want wij waren er beide keren al ruim voor de UD over uit wat het zou worden. En dat hielp mij juist om al zó gewend te zijn aan de naam, dat geen enkele andere naam nog een optie leek toen ze er eenmaal waren
Ik weet nog dat ik het ook altijd heel raar vond als iemand zei 'Wat een leuke naam!' terwijl dat natuurlijk hartstikke lief wasMaar voor mij waren de namen toen al zó vertrouwd dat het logisch was dat ze zo heetten ofzo.
toch hopelijk wel inclusief volledige namenlijst van het hele gezin plus foto's van de mormels?quote:Op maandag 20 juli 2020 14:03 schreef Smart_ass het volgende:
Was overigens wel weer mooi om op facebook tig reacties te lezen van mensen die wèl blij zij met de naam van hun kroost en dat allemaal even wilde laten weten.
Ah zo, ja dat zou wel een idee zijn ja.quote:Op maandag 20 juli 2020 14:29 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Nee, 3 weken is ook te kort.
Ik zou liever een aantal maanden zien of dat je binnen 2 jaar de naam kosteloos 1x mag veranderen.
Ik denk dat er iig een stuk minder hormonale unieke namen zouden zijnquote:Op maandag 20 juli 2020 14:41 schreef twist02 het volgende:
[..]
Ah zo, ja dat zou wel een idee zijn ja.
Ik ben wel heel benieuwd hoeveel mensen daar gebruiken van zouden maken, tot 2 jaar
Ik denk dat dat echt iets is dat van vroeger stamt, toen hoefde je helemaal niet na te denken over de namen van de kinderen, want die werden gewoon vernoemd, dus bij de geboorte zag je wel of het een Johannes of Johanna werd.quote:Op maandag 20 juli 2020 14:08 schreef SacreCoeur het volgende:
[..]
Wij hadden er iets meer omdat de geboorte op vrijdag was en het weekend telt niet mee natuurlijk.
Volgens mij is NL wel èèn van de weinige landen waar je zo kort de tijd hebt.
Natuurlijk ben je 9 maanden zwanger (vroeggeboorte daargelaten) maar je weet niet (althans ik vond dat heel lastig) wat bij je kindje past.
Je hebt gelijk; in het eerdere voorbeeld stond 'klein en gevoelig', my badquote:Op maandag 20 juli 2020 15:00 schreef Bottoms_up het volgende:
Ielige jongens kunnen ook stoer zijn...
#irritatiepuntje
Jazeker!quote:Op maandag 20 juli 2020 14:35 schreef SQ het volgende:
[..]
toch hopelijk wel inclusief volledige namenlijst van het hele gezin plus foto's van de mormels?#lekkerergeren
Djëvaina zag ik. Waarom?quote:Op donderdag 16 juli 2020 22:42 schreef MaJo het volgende:
[..]
Of D’ävid. Onzinnige trema’s zijn ook helemaal hip
Maar dan had je weer het dilemma naar welke van de 4 ouders je het ging vernoemenquote:Op maandag 20 juli 2020 14:47 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat dat echt iets is dat van vroeger stamt, toen hoefde je helemaal niet na te denken over de namen van de kinderen, want die werden gewoon vernoemd, dus bij de geboorte zag je wel of het een Johannes of Johanna werd.
daar waren ongetwijfeld vaste regels voor...quote:Op maandag 20 juli 2020 17:24 schreef MaJo het volgende:
[..]
Maar dan had je weer het dilemma naar welke van de 4 ouders je het ging vernoemen
Daar zat ik ook aan te denken, dat zal best! Zoiets van eerst naar de moeder van de vrouw, dan naar die van de man etc.quote:Op maandag 20 juli 2020 17:32 schreef watmoetikkiezen het volgende:
[..]
daar waren ongetwijfeld vaste regels voor...
Nee hoor, dat lag redelijk duidelijk vast, maar kon qua regio nog wel verschillen.quote:Op maandag 20 juli 2020 17:24 schreef MaJo het volgende:
[..]
Maar dan had je weer het dilemma naar welke van de 4 ouders je het ging vernoemen
Oudste zoon naar vader man. Oudste dochter naar moeder vrouw. Daarna vrij spel denk ik 😅quote:Op maandag 20 juli 2020 17:34 schreef MaJo het volgende:
[..]
Daar zat ik ook aan te denken, dat zal best! Zoiets van eerst naar de moeder van de vrouw, dan naar die van de man etc.
Wow, wel gemakkelijk zo'n systeemquote:Op maandag 20 juli 2020 17:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee hoor, dat lag redelijk duidelijk vast, maar kon qua regio nog wel verschillen.
Oudste zoon naar vader van vader, 2de zoon naar vader van moeder.
Oudste dochter naar moeder van moeder, 2de dochter naar moeder van vader.
Zoon 3 kon dan naar moeder van vader en zoon 4 naar moeder van moeder.
Dochter 3 kon naar vader van moeder en dochter 4 naar vader van vader.
Volgorde voor 3 en 4 kon je ook nog omdraaien natuurlijk.
Maar je kon op die manier al 4 kinderen van ieder geslacht venoemen.
Mijn ouders hebben mij overigens naar beide oma's genoemd (1ste naam van moeder van moeder, 2de naam naar moeder van vader, 3de naam = roepnaam (en vertaling van naam van moeder van vader)).
Mijn zusje is naar beide opa's genoemd; 1ste naam van vader van vader, 2de (en roepnaam) naar vader van moeder.
Ik vond het vooral heel gek. Mijn stoere naam paste niet bij de kleine baby die hij was. Hij moest nog in zijn naam groeien of zoquote:Op maandag 20 juli 2020 14:17 schreef twist02 het volgende:
[..]
Dit had ik dus precies zo
[..]
Maar weet je dat dan bijv. na 3 weken wel?
Is niet vervelend bedoeld, maar ik kon de eerste weken/maanden ook echt nog niet voorzien wat voor 'types' mijn kinderen zouden worden, of hoe hun karakter zich bijv. zou ontwikkelen.
En zelfs qua bouw (dat voorbeeld over een stoere naam bij een wat 'ielig' jongetje) kan dat nog behoorlijk veranderen over tijd.
Nu heb ik sowieso makkelijk praten, want wij waren er beide keren al ruim voor de UD over uit wat het zou worden. En dat hielp mij juist om al zó gewend te zijn aan de naam, dat geen enkele andere naam nog een optie leek toen ze er eenmaal waren
Ik weet nog dat ik het ook altijd heel raar vond als iemand zei 'Wat een leuke naam!' terwijl dat natuurlijk hartstikke lief wasMaar voor mij waren de namen toen al zó vertrouwd dat het logisch was dat ze zo heetten ofzo.
Daar kun je dan ook nog best wat fantasie bij gebruiken, hoewel Paul wat minder mogelijkheden geeft dan Johannes denk ik.quote:Op maandag 20 juli 2020 17:42 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wow, wel gemakkelijk zo'n systeemDan zou onze zoon gewoon Paul heten, geen gedoe verder. Had ik nog best prima gevonden eigenlijk
Ja met een naam als Johannes valt nog wel te variëren, met Paul is dat lastiger. Ik vind de namen van onze ouders allemaal best prima maar toch vind ik het ook leuk dat je zelf kunt kiezen wat er bij jou als stel past.quote:Op maandag 20 juli 2020 17:47 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daar kun je dan ook nog best wat fantasie bij gebruiken, hoewel Paul wat minder mogelijkheden geeft dan Johannes denk ik.
En reken maar dat het regelmatig voorkwam dat kinderen 2 opa's hadden die Johannes heetten, en dan wellicht nog een oma Johanna erbij ook, dus dan krijg je allerlei varianten van Jan, Johan, John, Hannes, Hans enz, en met de meisjesnamen idem.
nou, leuke 2e naam dan! reken maar dat opa zich vereerd voelt!quote:Op maandag 20 juli 2020 17:42 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wow, wel gemakkelijk zo'n systeemDan zou onze zoon gewoon Paul heten, geen gedoe verder. Had ik nog best prima gevonden eigenlijk
De tweede naam lag al een tijdje vast maar we beginnen nu toch te twijfelen. Opa in kwestie leeft niet meer (en oma ook niet) dus qua verering is het geen mustquote:Op maandag 20 juli 2020 17:50 schreef watmoetikkiezen het volgende:
[..]
nou, leuke 2e naam dan! reken maar dat opa zich vereerd voelt!
Ik vind "stoer" sowieso zo'n nietszeggend woord. Dat is hier dan weer een irritatiepuntjequote:Op maandag 20 juli 2020 15:00 schreef Bottoms_up het volgende:
Ielige jongens kunnen ook stoer zijn...
#irritatiepuntje
Wij deden voor kind 1:quote:Op maandag 20 juli 2020 17:51 schreef Leandra het volgende:
En in de jaren 50/60/70 werden de gezinnen kleiner, dus met maximaal 2 kinderen in gedachten kreeg je dan van die "Geertruida Johanna, we noemen haar Trudy" en later "Geertruida Johanna, we noemen haar Naomi"
2 grootouders in 1 keer vernoemd.
Tenzij kind 3 een dochter wordt, dan kunnen jullie weer verderquote:Op maandag 20 juli 2020 17:58 schreef Burdie het volgende:
[..]
Wij deden voor kind 1:
Naamkind Naamopa1 Naamopa2 Naamvader
En voor kind 2:
Naamkind Naamoma1 Naamoma2 Naammoeder
Nou werd kind 2 een jongen, dus hij kreeg de mannelijke variant van de namen van de oma's en mama, waarbij Naamkind en mannelijke versie van Naamoma1 dusdanig op elkaar leken dat we die hebben samengevoegd.
Bij een evt derde hebben we dus geen namen meer te vergeven. Denk dat we die maar Henk noemen dan, ongeacht geslacht.
Lekker helder verhaal weer, Burdie. Lekker kort ook.
Agreed. Maak er dan maar van: ielige jongens kunnen alles zijn wat niet-ielige jongens zijn. Maar dat klinkt niet zo vlotjesquote:Op maandag 20 juli 2020 17:55 schreef Burdie het volgende:
[..]
Ik vind "stoer" sowieso zo'n nietszeggend woord. Dat is hier dan weer een irritatiepuntje.
De vrouwen zijn ook al vernoemd.quote:Op maandag 20 juli 2020 18:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Tenzij kind 3 een dochter wordt, dan kunnen jullie weer verder
Ik herken dit gevoel wel een beetjequote:Op maandag 20 juli 2020 18:13 schreef Burdie het volgende:
Maar even hè. Een naam die niet bij het kind past en spijt van de keuze? Bij ons ging het qua gevoel zo:
Tijdens de zwangerschap voelde het als een groot geheim.
De eerste paar dagen voelde het alsof we een groot geheim hadden verklapt, én het voelde gek dat iedereen een door ons verzonnen feit als waarheid aannam. Alsof we hadden bedacht dat we "tafel" voortaan "boekoe" zouden noemen, en iedereen dat ook echt ging doen.
En na een paar weken voelde alsof het kind nooit anders had geheten. Zo heet hij nu eenmaal, kan ik ook niks aan doen 🤷. Net zoals de buurman gewoon Jan heet, en de juf gewoon Maartje.
Daarom snap ik ook niks van dat spijt-verhaal, ik heb er toch ook geen spijt van dat de buurman Jan heet?quote:
Daarom vind ik het dus moeilijk voor te stellen dat mensen spijt hebben omdat een naam niet past. Want ik zou dan denken van, je kind heet al zo vanaf de geboorte dus je kunt het je niet anders voorstellen toch? Maargoed er zijn ook mensen die hebben meerdere namen in gedachten en als de baby geboren is dan pas kiezen. Omdat ze een bepaalde naam dan het beste bij de baby vinden passen. Ach ja, iedereen doet het anders. Ik hoop in elk geval niet dat wij ooit spijt gaan krijgen, maar de tijd zal het uitwijzenquote:Op maandag 20 juli 2020 18:13 schreef Burdie het volgende:
Maar even hè. Een naam die niet bij het kind past en spijt van de keuze? Bij ons ging het qua gevoel zo:
Tijdens de zwangerschap voelde het als een groot geheim.
De eerste paar dagen voelde het alsof we een groot geheim hadden verklapt, én het voelde gek dat iedereen een door ons verzonnen feit als waarheid aannam. Alsof we hadden bedacht dat we "tafel" voortaan "boekoe" zouden noemen, en iedereen dat ook echt ging doen.
En na een paar weken voelde alsof het kind nooit anders had geheten. Zo heet hij nu eenmaal, kan ik ook niks aan doen 🤷. Net zoals de buurman gewoon Jan heet, en de juf gewoon Maartje.
Ik herken dit wel! Ik moest echt wennen aan U. bij z’n naam te noemen. Noemde hem daarom de eerste paar weken bij koosnaampjes. De naam heeft echt moeten groeien bij mij, en dat terwijl we 100% zeker waren van de naam.quote:Op maandag 20 juli 2020 18:13 schreef Burdie het volgende:
Maar even hè. Een naam die niet bij het kind past en spijt van de keuze? Bij ons ging het qua gevoel zo:
Tijdens de zwangerschap voelde het als een groot geheim.
De eerste paar dagen voelde het alsof we een groot geheim hadden verklapt, én het voelde gek dat iedereen een door ons verzonnen feit als waarheid aannam. Alsof we hadden bedacht dat we "tafel" voortaan "boekoe" zouden noemen, en iedereen dat ook echt ging doen.
En na een paar weken voelde alsof het kind nooit anders had geheten. Zo heet hij nu eenmaal, kan ik ook niks aan doen 🤷. Net zoals de buurman gewoon Jan heet, en de juf gewoon Maartje.
Herkenbaarquote:Op maandag 20 juli 2020 18:13 schreef Burdie het volgende:
Maar even hè. Een naam die niet bij het kind past en spijt van de keuze? Bij ons ging het qua gevoel zo:
Tijdens de zwangerschap voelde het als een groot geheim.
De eerste paar dagen voelde het alsof we een groot geheim hadden verklapt, én het voelde gek dat iedereen een door ons verzonnen feit als waarheid aannam. Alsof we hadden bedacht dat we "tafel" voortaan "boekoe" zouden noemen, en iedereen dat ook echt ging doen.
En na een paar weken voelde alsof het kind nooit anders had geheten. Zo heet hij nu eenmaal, kan ik ook niks aan doen 🤷. Net zoals de buurman gewoon Jan heet, en de juf gewoon Maartje.
Wow daar had je wel serieus goed over nagedachtquote:Op maandag 20 juli 2020 18:22 schreef Leandra het volgende:
ik ben ook blij dat ik op mijn 25ste van een jongen beviel en niet van een meisje, hoewel ik al wel bedacht had dat haar roepnaam dan Kay zou worden dus dat is al stukken minder erg dan de Kayleigh (naar het liedje) die ze als eerste naam nou krijgen.
Kayleigh Amber Yasmin, bewust met een Y want dan zouden haar initialen ook al Kay zijn
Zo blij dat het een jongen was
Ik ken iemand van de middelbare school die tóen een hond had die Bram heette.quote:Op maandag 20 juli 2020 11:18 schreef Mrmime het volgende:
Ik ben zelf in de 40 en heb een naam die nu vrij populair is. Ken niemand van mijn leeftijd die zo heet. Wel is het een naam waarvan ik vaak hoor: “oh zo heet de kat van mijn tante / de pony van de buren ook”.
Mijn eerste vriendje (waar ik een jaar of zes mee samen ben geweest) hadden thuis een hond die hetzelfde heette als ik. Was toch wel apart.
Oh dat doen er tegenwoordig best veelquote:Op maandag 20 juli 2020 18:52 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Wow daar had je wel serieus goed over nagedacht![]()
.
Mijn moeder heet Helena Catharina.quote:Op maandag 20 juli 2020 11:42 schreef Aure het volgende:
Ohja ik ben er ook zo eentje van "hier hebbie "Anna Maria" maar we noemen dr Helena"![]()
Ik ben het wel gewend maar met officiële dingen kan dat echt zo irritant zijn
Ja maar die is nog wel te herleiden toch?quote:Op maandag 20 juli 2020 19:08 schreef vencodark het volgende:
[..]
Mijn moeder heet Helena Catharina.
Lenie dus.
Zeker maar ik wist niet dat dat het punt was.quote:Op maandag 20 juli 2020 19:11 schreef SQ het volgende:
[..]
Ja maar die is nog wel te herleiden toch?
Ik vind lenie iig geen rare afgeleide van Helena
Ik ben er ook zo een. Ik snap nog steeds niet waarom mijn ouders dat gedaan hebben.quote:Op maandag 20 juli 2020 11:42 schreef Aure het volgende:
Ohja ik ben er ook zo eentje van "hier hebbie "Anna Maria" maar we noemen dr Helena"![]()
Ik ben het wel gewend maar met officiële dingen kan dat echt zo irritant zijn
Mijn dochter had dan Lindsay geheten omdat ik helemaal fan was van Lindsay Lohan. Zo blij dat ik toen geen kind heb gekregen.quote:Op maandag 20 juli 2020 18:18 schreef Smart_ass het volgende:
Als ik een jonge tiendermoeder was geworden waarschijnlijk wel, want dan had onze dochter Samantha geheten en daar ben ik nu niet meer zo van gecharmeerd.
Hele jonge tienermoeder trouwens, toen was ik 14 ofzo.
Er zit bij mij nog wel enige logica achter, maar dat maakt het niet minder irritantquote:Op maandag 20 juli 2020 19:23 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ik ben er ook zo een. Ik snap nog steeds niet waarom mijn ouders dat gedaan hebben.
Bij mij zit er echt 0 logica achter.quote:Op maandag 20 juli 2020 19:28 schreef Aure het volgende:
[..]
Er zit bij mij nog wel enige logica achter, maar dat maakt het niet minder irritant
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Oh dat vind ik echt teveel moeite hoor. Kijk ik houd er wel rekening mee dat ze niet L.U.L. oid als voorletters krijgen, maar verder zou ‘t me een worst wezenquote:Op maandag 20 juli 2020 19:04 schreef SQ het volgende:
[..]
Oh dat doen er tegenwoordig best veel
Logician (ook een fokker) had dat volgens mij ook bij haar 2 jongste kinderen.
Haha ja same here.quote:Op maandag 20 juli 2020 19:27 schreef madam-april het volgende:
[..]
Mijn dochter had dan Lindsay geheten omdat ik helemaal fan was van Lindsay Lohan. Zo blij dat ik toen geen kind heb gekregen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 20 juli 2020 19:30 schreef madam-april het volgende:
[..]
Bij mij zit er echt 0 logica achter.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.maar zo lijkt het bij mij ook hoor, als je het verhaal erachter niet weet.
Ze hebben van 2 namen 1 naam gemaakt. Dat is mijn roepnaam. En van die 2 namen hebben ze de officiële namen gepakt en dat zijn mijn officiële namen![]()
Ik kan er even geen goed voorbeeld bij verzinnen helaas![]()
quote:Op maandag 20 juli 2020 19:35 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Haha ja same here.Gaat superSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Wel uuhm.. creatiefquote:Op maandag 20 juli 2020 19:41 schreef Aure het volgende:
[..]maar zo lijkt het bij mij ook hoor, als je het verhaal erachter niet weet.
Ze hebben van 2 namen 1 naam gemaakt. Dat is mijn roepnaam. En van die 2 namen hebben ze de officiële namen gepakt en dat zijn mijn officiële namen![]()
Ik kan er even geen goed voorbeeld bij verzinnen helaas
Zoiets als Julia Anne, roepnaam Julianne?quote:Op maandag 20 juli 2020 19:41 schreef Aure het volgende:
[..]maar zo lijkt het bij mij ook hoor, als je het verhaal erachter niet weet.
Ze hebben van 2 namen 1 naam gemaakt. Dat is mijn roepnaam. En van die 2 namen hebben ze de officiële namen gepakt en dat zijn mijn officiële namen![]()
Ik kan er even geen goed voorbeeld bij verzinnen helaas
Sowieso.... de twee namen die mijn zoon heeft betekenen ook "Hij die bij het baken woont" en "van de zee".quote:Op maandag 20 juli 2020 18:52 schreef Smart_ass het volgende:
[..]
Wow daar had je wel serieus goed over nagedacht![]()
.
Ik denk meer van Trudie (van Geertruida) en Hanne (van Johanna) en dat zij dan Ruhanne als roepnaam heeft en dat Geertruida en Johanna haar officiële namen zijn.quote:Op maandag 20 juli 2020 20:36 schreef Kyara het volgende:
[..]
Zoiets als Julia Anne, roepnaam Julianne?
Ja eerder dat eerste voorbeeld waarin de roepnaam niet super veel weg heeft van de officiële namen.quote:Op maandag 20 juli 2020 21:03 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk meer van Trudie (van Geertruida) en Hanne (van Johanna) en dat zij dan Ruhanne als roepnaam heeft en dat Geertruida en Johanna haar officiële namen zijn.
Of idd Julia en Anne, maar dat Julia eigenlijk Julliëtte heet en Anna eigenlijk Annelein, en dat haar officiële namen dan Juliëtte Annelein. Bijvoorbeeld.
Maar dat staat hierboven toch uitgebreid uitgelegd? Ze wilden zich houden aan de tradities van vernoemen, maar konden daar geen leuke roepnaam van bouwen. Of bedoel je dat je niet snapt dat ze zich aan die regels hielden? En ik neem aan dat de traditie bij jou dus stoptquote:Op maandag 20 juli 2020 19:23 schreef madam-april het volgende:
[..]
Ik ben er ook zo een. Ik snap nog steeds niet waarom mijn ouders dat gedaan hebben.
Ik ben van 1990, mijn ouders waren idd wel ouderwets met vernoemen. In hun defense, ze begonnen al met vernoemen (en kinderen) in 1977 haha.quote:Op maandag 20 juli 2020 20:56 schreef Leandra het volgende:
[..]
Sowieso.... de twee namen die mijn zoon heeft betekenen ook "Hij die bij het baken woont" en "van de zee".
Wat dat betreft is het 19 jaar later met de jongste veel makkelijker gegaan: naar beide opa's en gewoon een roepnaam (= eerste naam) die we mooi vonden.
Maar goed, bij mijn oudste was er maar één opa dus vernoemen vond ik daarom ook wat lastiger, plus dat het 1991 was, de hele wereld was toen anders en vernoemen hopeloos ouderwets.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |