9 mensen is natuurlijk een erg laag getal om iets zinnigs over te kunnen zeggen. Kan evengoed een statistische outlier (naar beneden) zijn. Daarbij zijn een aantal factoren belangrijk:quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:22 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja ik zit nu te denken dat er nog wel vier weken vertraging in kan zitten natuurlijk tussen besmet (13886 op dat moment) en overleden (9 op dat moment), maar het klinkt me alsof de RIVM cijfers misschien alleen ziekenhuismedewerkers ofzo geteld hebben, anders kan ik het verschil met andere landen en gewone populatie moeilijk verklaren.
Ja, er is vandaag nog een opname gemeld voor 12 maart. Hoe krijg je het voor elkaar om iemand 2 maanden na dato nog in de administratie op te nemen. Zegt misschien ook iets over de kwaliteit van de administartie met betrekking tot dubbelen en verkeerde datum, etc.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:08 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik vind het toch wel bijzonder dat registratie nog steeds zo langzaam gaat dat er vrijwel geen mensen opgenomen worden, maar we dan blijkbaar nog steeds 52 in de achterstallige registratie hadden.
Laatse dagen worden er nauwelijks mensen meer opgenomen in het ziekenhuis. Die 52 is allemaal achterstallige administratiequote:Op woensdag 13 mei 2020 14:15 schreef Pumpalov het volgende:
Maar eh, 52 ziekenhuisopnames. Gaat niet echt lekker met de exponentiële daling en het hooguit tiental besmettingen per dag voor deze week. Dat zijn er vandaag immers 227.
Misschien kan je even een toelichting geven, @:za?
Dat zijn de virologische dagstaten. Bij de huisartsenpeilstations was vorige week zelfs helemaal geen enkele patiënt positief getest (op ~25 testen bij mensen met respiratoire klachten).quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:33 schreef -0- het volgende:
In de huisartsenpeilstations komt Corona ook niet of nauwelijks meer naar voren als reden van respiratoire infectie. Het percentage positief getesten na een test was gisteren 5.8%.
Ze zouden er goed aan doen om deze info ook naar buiten te brengen, maar verwacht dat daarmee al helemaal het idee gaat ontstaan dat het virus 'verdwenen' is uit onze maatschappij..quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:33 schreef zoost het volgende:
[..]
Laatse dagen worden er nauwelijks mensen meer opgenomen in het ziekenhuis. Die 52 is allemaal achterstallige administratie
Datum ziekenhuisopname | nieuw | tot en met gisteren
8 mei 11 10
9 mei 8 2
10 mei 2 0
11 mei 1 0
12 mei 0 0
Zo vreemd is dat niet. De griep dooft in de zomer niet uit omdat het virus weggaat, maar omdat we minder binnen in slecht geventileerde ruimtes zitten. Ik krijg zo onderhand het idee dat je in de buitenlucht wel echt je best moet doen om het op te lopen (bv. met 50.000 zwetende mannen naar je voetbalclub schreeuwen).quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:38 schreef Simmertje het volgende:
Blijf het wel echt een vreemd virus vinden. Je ziet in Zuid Korea hoe snel het ook weer kan verspreiden door één avondje uitgaan. Maar dat drukte op straat/parken kennelijk amper invloed heeft.
In zuid Korea kwam het deze keer vooral door de gayclubs hoorde ik van @KingRolandquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:38 schreef Simmertje het volgende:
Blijf het wel echt een vreemd virus vinden. Je ziet in Zuid Korea hoe snel het ook weer kan verspreiden door één avondje uitgaan. Maar dat drukte op straat/parken kennelijk amper invloed heeft.
En ook die mannen schenen voor en na de tijd in kroegen te zitten,en in het openbaar vervoer.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:41 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Zo vreemd is dat niet. De griep dooft in de zomer niet uit omdat het virus weggaat, maar omdat we minder binnen in slecht geventileerde ruimtes zitten. Ik krijg zo onderhand het idee dat je in de buitenlucht wel echt je best moet doen om het op te lopen (bv. met 50.000 zwetende mannen naar je voetbalclub schreeuwen).
Vlak ook het succes van LegoMasters op tv niet uitquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:43 schreef zalkc het volgende:
off-topic, door die stomme quarantaine is lego bijna nergens in de aanbieding en zijn de grote sets voor een groot deel uitverkocht.
Denk inderdaad dat het feest vieren in de kroegen na de wedstrijd een groter probleem is geweest. Je zou dit eigenlijk bij een voetbalclub in Europa vrijwillig moeten testen deze zomer. Zo'n 1000 man uitnodigen om samen in een vak de wedstrijd te gaan kijken. Voor de wedstrijd iedereen testen en dan week erop hetzelfde te doen. Dan krijg je in ieder geval een beter beeld van het gevaar in voetbalstadions.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:44 schreef Noek het volgende:
[..]
En ook die mannen schenen voor en na de tijd in kroegen te zitten,en in het openbaar vervoer.
Ruimtes die goed geventileerd zijn/worden schijnen ook nauwelijks een issue te zijn.
Maurice de HonT heeft wel een punt.
Lol, en dat voelt eerst als zeep aan, omdat het vet in je huid verzeept wordt (saponification)...quote:Op woensdag 13 mei 2020 12:13 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Bij de IKEA gootsteenontstopper![]()
Bron https://nos.nl/artikel/23(...)in-fles-handgel.html
Ik hou 300 euro aan benzine geld over per maand, lego is een perfect doel om dat aan uit te geven in deze tijden van thuiszitten. Maar dan moet het er wel zijn natuurlijk!quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:46 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Vlak ook het succes van LegoMasters op tv niet uit
Moet je er wel voor zorgen dat er minimaal 1 besmette persoon in die groep zitquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:49 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Denk inderdaad dat het feest vieren in de kroegen na de wedstrijd een groter probleem is geweest. Je zou dit eigenlijk bij een voetbalclub in Europa vrijwillig moeten testen deze zomer. Zo'n 1000 man uitnodigen om samen in een vak de wedstrijd te gaan kijken. Voor de wedstrijd iedereen testen en dan week erop hetzelfde te doen. Dan krijg je in ieder geval een beter beeld van het gevaar in voetbalstadions.
thanks, heb maar meteen een pakje gekocht want ik ga veel met de trein en zal er hoe dan ook dus aan moeten geloven.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:07 schreef Momo het volgende:
[..]
Of een modieus kapje bij Zalando
https://www.zalando.nl/stoffen-mondkapjes-dames/?q=mondkapjes
Ik dacht dat de Atalanta-Valencia wedstrijd toch wel algemeen aangenomen als super-superspreader event werd gezien. Ja of je bedoelt dat al die lui daarna in volle kroegen hebben gestaan. Het zou kunnen.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:49 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Denk inderdaad dat het feest vieren in de kroegen na de wedstrijd een groter probleem is geweest. Je zou dit eigenlijk bij een voetbalclub in Europa vrijwillig moeten testen deze zomer. Zo'n 1000 man uitnodigen om samen in een vak de wedstrijd te gaan kijken. Voor de wedstrijd iedereen testen en dan week erop hetzelfde te doen. Dan krijg je in ieder geval een beter beeld van het gevaar in voetbalstadions.
Ja. Maar uit ervaring weet ik dat een voetbalwedstrijd meer is dan alleen de wedstrijd vanuit je stoeltje bekijken. Vooraf en achteraf de kroeg in en lekker samengepakt in het OV horen daar ook bij. De vraag is dus waar al die besmettingen vooral zijn opgelopen, tijdens de wedstrijd of in de randzaken daarnaast.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:52 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik dacht dat de Atalanta-Valencia wedstrijd toch wel algemeen aangenomen als super-superspreader event werd gezien. Ja of je bedoelt dat al die lui daarna in volle kroegen hebben gestaan. Het zou kunnen.
Je kunt het hurenquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:43 schreef zalkc het volgende:
off-topic, door die stomme quarantaine is lego bijna nergens in de aanbieding en zijn de grote sets voor een groot deel uitverkocht.
niet alleen dat hoor:quote:Op woensdag 13 mei 2020 13:54 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Doordat Australië een eiland is en teringgroot.
Oh ja, deze zaal hadden we 6 weken geleden ook als IC ingericht en volgelegd met patiëntenquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:14 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Een patiënt die ze na twee maanden in de bezemkast vonden?
zingen en schreeuwen op de tribune is ook wel een factor hoorquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:53 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Ja. Maar uit ervaring weet ik dat een voetbalwedstrijd meer is dan alleen de wedstrijd vanuit je stoeltje bekijken. Vooraf en achteraf de kroeg in en lekker samengepakt in het OV horen daar ook bij. De vraag is dus waar al die besmettingen vooral zijn opgelopen, tijdens de wedstrijd of in de randzaken daarnaast.
Eigenlijk gewoon dubbel fucked. Toestanden om het event heen en het event zelf.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:01 schreef Tarado het volgende:
[..]
zingen en schreeuwen op de tribune is ook wel een factor hoor
atalanta - valencia was een aardig voorbeeld toch, daar zijn echt duizenden mensen (in)diect door besmet.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:01 schreef Tarado het volgende:
[..]
zingen en schreeuwen op de tribune is ook wel een factor hoor
Dat is vast verpleeghuis Het Parkhuis. Bijna alle bewoners van een afdeling zijn positief ,veel medewerkers en ook nu bewoners van andere afdelingen.(rtlnieuws). Lijkt mij dat ze daar iets niet goed doen qua hygiënequote:Op woensdag 13 mei 2020 14:11 schreef Momo het volgende:
Opvallend: de laatste dagen best veel besmettingen in Dordrecht vandaag 13 besmettingen erbij. Gisteren 7, eergisteren 8.
Kost allemaal tijd om dit te onderzoeken.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:00 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Daarom heeft maurice de hont dus een punt dat we niks horen over onderzoeksresultaten vanuit het beleid.
- verspreiding via voorwerpen
- via ontlasting
- in slecht geventileerde ruimtes tov buiten
- via voedsel
- buiten tov binnen
- langere tijd in een ruimte, hoelang? Helpt afstand? Etc.
Schep duidelijkheid hierover dan kunnen we maatregelen treffen, risico enorm verkleinen en de besmettingen laag houden.
Nu zitteb we nog steeds op afstand houden en handen wassen...
Hoe worden die 1000 man dan vervoert naar/van het stadium? Met bussen of gezellig met de trein?quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:49 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Denk inderdaad dat het feest vieren in de kroegen na de wedstrijd een groter probleem is geweest. Je zou dit eigenlijk bij een voetbalclub in Europa vrijwillig moeten testen deze zomer. Zo'n 1000 man uitnodigen om samen in een vak de wedstrijd te gaan kijken. Voor de wedstrijd iedereen testen en dan week erop hetzelfde te doen. Dan krijg je in ieder geval een beter beeld van het gevaar in voetbalstadions.
Het punt met achterstallige rapportages is dat volgende week de overlijdens van deze week ook weer hoger doen laat vallen. Zelfs eind maart had je bij die grafieken elke keer het gevoel dat het de laatste 2 dagen minder werd.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:38 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ze zouden er goed aan doen om deze info ook naar buiten te brengen, maar verwacht dat daarmee al helemaal het idee gaat ontstaan dat het virus 'verdwenen' is uit onze maatschappij..
We gooien scholen ook open op 50% onderzoek.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:05 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Kost allemaal tijd om dit te onderzoeken.
merken we snel genoeg.....alle landen nemen flink wat risico, gewoon volle trams in adelaide vandaag zonder maskers, goed bezig !quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:21 schreef Ven1972 het volgende:
Nemen we wat te veel risico met zijn allen in Nederland wat het betreft met versoepeling van maatregelen?
Brickwatch.nlquote:Op woensdag 13 mei 2020 14:43 schreef zalkc het volgende:
off-topic, door die stomme quarantaine is lego bijna nergens in de aanbieding en zijn de grote sets voor een groot deel uitverkocht.
Ik hoop van niet en de cijfers zijn zeer hoopgevend, zeker gezien er steeds meer mensen onvoorzichtiger worden. Maar ik vrees er wel voor. Met name omdat het RIVM zich niets van buitenlandse onderzoeken aantrekt en om die reden iedere keer een maand later de dingen ontdekt.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:21 schreef Ven1972 het volgende:
Nemen we wat te veel risico met zijn allen in Nederland wat het betreft met versoepeling van maatregelen?
Interessante vraag. Daar is het hier nog nooit over gegaan. Benieuwd hoe de users hier tegenaan kijken.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:21 schreef Ven1972 het volgende:
Nemen we wat te veel risico met zijn allen in Nederland wat het betreft met versoepeling van maatregelen?
Met de kennis van nu... Niet echt.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:21 schreef Ven1972 het volgende:
Nemen we wat te veel risico met zijn allen in Nederland wat het betreft met versoepeling van maatregelen?
Alsof Maurice de Hond dat bedacht heeft.quote:Op woensdag 13 mei 2020 14:44 schreef Noek het volgende:
Ruimtes die goed geventileerd zijn/worden schijnen ook nauwelijks een issue te zijn.
Maurice de HonT heeft wel een punt.
quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Alsof Maurice de Hond dat bedacht heeft.
quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:09 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
We gooien scholen ook open op 50% onderzoek.
We kunnen toch bepaalde richtingen ermee op en kijken wat het doet met de r0.
De cijfers zijn nog gewoon vrij hoog met zo weinig testen nog steeds.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:26 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik hoop van niet en de cijfers zijn zeer hoopgevend, zeker gezien er steeds meer mensen onvoorzichtiger worden. Maar ik vrees er wel voor. Met name omdat het RIVM zich niets van buitenlandse onderzoeken aantrekt en om die reden iedere keer een maand later de dingen ontdekt.
De basisscholen open gooien is 1 ding. Ze geen onderlinge afstand laten houden een 2e en de groep 8-ers massaal in afgesloten ruimtes hun musicalliedjes laten zingen, vind ik een zorgwekkende 3e.
En dat zijn dan alleen nog de scholen.
Ik denk van niet, de tijd is er gewoon niet om onderzoeken af te wachten, wat maanden kan duren. Dan is het vrijgeven van zaken waarvan op dit moment gedacht wordt dat het kan eigenlijk je enige optie.quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:21 schreef Ven1972 het volgende:
Nemen we wat te veel risico met zijn allen in Nederland wat het betreft met versoepeling van maatregelen?
wie is maurice de hond ?quote:Op woensdag 13 mei 2020 15:35 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Alsof Maurice de Hond dat bedacht heeft.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |