Ja of met pinten in plaats van halters hijsen in de kroeg.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:14 schreef PP_Sound het volgende:
Dat ga je krijgen nu. een sportschool in de buitenlucht zou met 1.5m ertussen mogen.
quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:16 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Jouw tekstbegrip bepaald niet dus.
Maar echt, rij gelijk die tractor ff de tweede kamer in volgende keer..quote:
Belachelijk inderdaad. Je mag je klem zuipen in de kroeg als er maar afstand wordt gehouden. Lekker afstand houden met 15 dronkenlappen in je kroeg.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:18 schreef skrn het volgende:
[..]
Ja of met pinten hijsen in de kroeg.
Wel reserveren uiteraard.
Waarom heb je jezelf zoveel hoger zitten dan anderen? Waarom zou jij wel op een (sterke) toename van besmettingen kunnen reageren met vernieuwde terughoudendheid maar anderen niet?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:18 schreef Gia het volgende:
Ik vind dat 'spoorboekje' een dom besluit. Mensen zien dit, onterecht, als beloftes.
Als er weer meer besmettingen komen, en we moeten weer een stap terug, dan krijgen we wrs veel protesten, of erger.
Het lijkt er hier dan ook niet om te gaan individuele of kleinschalige besmettingen compleet te voorkomen maar grootschalige verspreiding tegen te gaan en contact tracing in geval van besmetting/overdracht mogelijk te maken door middel van tracking/reserveringen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:20 schreef HarrieKeen het volgende:
[..]
Belachelijk inderdaad. Je mag je klem zuipen in de kroeg als er maar afstand wordt gehouden. Lekker afstand houden met 15 dronkenlappen in je kroeg.
Ja, dus en nu? Tuurlijk heeft hij een punt, alles grijpt in elkaar. Maar terwijl doet hij er niks aan toch?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:29 schreef -Chakotay- het volgende:
Echt een must see dit.
Oprechtemundo een goed stukje beeldmateriaal
Hier gaat de vergelijking een beetje mank, ken diverse programmeurs die daar nooit welke opleiding dan ook toe gevolgd hebben maar daar toch op hbo of academisch niveau hun werk van hebben weten te maken. Ook zijn er enorme open source projecten waaraan programmeurs op vrijwillige basis, goed mogelijk zonder welke credentials/professionele achtergrond dan ook kunnen bijdragen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:36 schreef Sucuk het volgende:
- ik programmeer veel voor mijn werk om mijn werk makkelijker te maken. Ik ben ITer en programmeur
twitter:jelleprins twitterde op vrijdag 08-05-2020 om 00:25:17🇳🇱 Onze overheid heeft mij gevraagd te adviseren bij het ontwerp van de traceer-app.
Ik was van plan vrij te nemen na Uber, maar vaderland roept. Een hele eer. reageer retweet
twitter:jelleprins twitterde op vrijdag 08-05-2020 om 00:26:06Ik ben ook blij dat de overheid dit zo open oppakt en niet alleen mijn advies vraagt, maar ook iedereen laat meekijken.
Ook denk ik dat het heel goed is dat er niet op 1 paard wordt gewed (traceer-app), maar dat er meerdere oplossingen onderzocht zullen worden. reageer retweet
Doen ze wel door in de noodverorderingen samenkomsten achter de voordeur te verbieden en dat zelfs hier en daar te handhaven. Daar hebben ze geen flikker te zoeken juridisch gezien.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:23 schreef van_Lamehuizen het volgende:
[..]
Het lijkt er hier dan ook niet om te gaan individuele of kleinschalige besmettingen compleet te voorkomen...
Dat is toch al het geval, zie de grafiekjes.quote:Op donderdag 7 mei 2020 19:39 schreef vosss het volgende:
We weten helemaal niet of dat met DIT virus ook het geval gaat zijn.
Za wanneer gaan de sportscholen open?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:47 schreef Za het volgende:
[..]
Dat is toch al het geval, zie de grafiekjes.
quote:
Google en Apple hebben al een API beschikbaar gesteld. Hij hoeft alleen nog maar de user interface te ontwikkelen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:43 schreef houdafstand het volgende:
twitter:jelleprins twitterde op vrijdag 08-05-2020 om 00:25:17🇳🇱 Onze overheid heeft mij gevraagd te adviseren bij het ontwerp van de traceer-app.
Ik was van plan vrij te nemen na Uber, maar vaderland roept. Een hele eer. reageer retweettwitter:jelleprins twitterde op vrijdag 08-05-2020 om 00:26:06Ik ben ook blij dat de overheid dit zo open oppakt en niet alleen mijn advies vraagt, maar ook iedereen laat meekijken.
Ook denk ik dat het heel goed is dat er niet op 1 paard wordt gewed (traceer-app), maar dat er meerdere oplossingen onderzocht zullen worden. reageer retweet
Bron: De Standaardquote:Ook tijdens lockdown raakten honderdduizenden Belgen besmet
Het aandeel Belgen met antistoffen tegen sars-CoV-2 is tussen eind maart en midden april van 3 naar 6 procent gesprongen.
De lockdown voelt alsof we met z’n allen compleet van elkaar afgescheiden zijn. Toch bleef in de eerste weken van de lockdown het nieuwe coronavirus rondgaan in de bevolking. Honderdduizenden Belgen raakten in de tweede, derde en vierde week van de lockdown besmet met sars-CoV-2. Dat blijkt uit de tweede ronde van de grote serologische studie van de UAntwerpen onder leiding van de professoren epidemiologie Heidi Theeten en Pierre Van Damme.
In de week van 20 april had zo’n 6 procent van de Belgen antilichamen tegen het virus in het bloed, wat erop wijst dat hun lichamen eerder tegen sars-CoV-2 hebben gevochten. Ruw geschat gaat het om 680.000 Belgen die toen al zeker de infectie hebben doorgemaakt. Drie weken eerder, eind maart/begin april, ging het nog om 3 procent of 340.000 Belgen.
Die sprong van 3 naar 6 procent wijst op infecties die vermoedelijk tussen 23 maart en 12 april, hebben plaatsgevonden (het duurt tot twee weken na de besmetting voor je antistoffen in het bloed van de patiënt kan meten). ‘Ondanks de strikte lockdown kon het virus zich dus verder verspreiden’, zegt Theeten. ‘Zonder lockdown was de verspreiding nog veel groter zijn geweest. Maar dit wijst er nog eens op dat we bij het lossen van de maatregelen voorzichtig moeten zijn omdat zelfs met heel strikte maatregelen het virus blijft circuleren.’
De analyse van Theeten en haar collega’s is gebaseerd op 3.397 bloedstalen die in heel België zijn afgenomen. In die stalen werd gespeurd naar antilichamen. Belangrijk: het gaat om bloedstalen die bij patiënten om allerlei redenen werden afgenomen bij een huisarts of specialist (buiten het ziekenhuis), zonder een specifieke link met een mogelijke corona-infectie.
Dit is goed nieuws.quote:Nederlandse corona-app zal gebruik maken van api van Google en Apple
Nederland zal bij de corona-app gebruikmaken van de api van Google en Apple voor contactonderzoek via bluetooth. Dat heeft minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid bekendgemaakt. De app zal bovendien opensource zijn.
De Jonge zal voor het einde van de maand meer bekendmaken over de app, over de stand van zaken rond het coronavirus. Tijdens een perconferentie woensdagavond dat hij voor eind mei een proof-of-concept klaar wil hebben van de app die menselijk contactonderzoek moet ondersteunen.
Het is voor het eerst dat de minister de api van Google en Apple noemt. Dat ligt voor de hand, omdat op iPhones een dergelijke app alleen kan werken met die api. Omdat een deel van de bevolking iPhones heeft, neemt de hoeveelheid mensen die de app kan installeren flink toe als die ook iOS ondersteunt. De Jonge zei eerder dat de app bijna bij 60 procent van de bevolking op hun smartphone moet staan om hem goed te laten werken. Omdat een deel van de bevolking geen smartphone heeft, is het lastig zonder iPhones die grens te bereiken.
De Api maakt gebruik van geanonimiseerde id's die telefoons uitwisselen als ze gedurende enige tijd bij elkaar in de buurt zijn. Telefoons slaan lokaal op welke bij welke id's ze in de buurt zijn geweest. Bij een besmetting moeten gebruikers toestemming geven de id's te uploaden, waarna andere gebruikers kunnen checken of ze een van de id's van besmette personen in hun lokale database hebben staan. Uitwisselen van id's gebeurt via bluetooth; het bijhouden van de besmettingen gebeurt op een centrale server van een gezondheidsorganisatie. Per land mag een gezondheidsorganisatie een app uitbrengen die werkt met de api.
Ook zegt De Jonge specifiek dat de app opensource zal worden. Het is onbekend wanneer de broncode van de app openbaar wordt. De app ondersteunt menselijk contactonderzoek, waarbij mensen van de GGD samen met besmette personen nagaan bij wie laatstgenoemden in de afgelopen tijd in de buurt zijn geweest. Daarna nemen GGD'ers met die mensen contact op om te kijken of ze wellicht ook besmet zijn.
https://tweakers.net/nieu(...)google-en-apple.html
Mooi om te zien dat net na mijn verjaardag alles opengaat waar ik daarvoor niet naartoe mocht. Leuke deadlinequote:
Die 1e foto en dan de 2e van linksquote:Op vrijdag 8 mei 2020 01:25 schreef Za het volgende:
Ten tijde van de Spaanse griep 1918:
[ afbeelding ]
People were shot for not wearing masks in Spanish Flu outbreak
MEASURES to curb the Spanish Flu's spread in 1918 were stricter than with today's coronavirus, and flouting them could lead to your murder, it has emerged.
----------
In een eeuw tijd is de werking nog altijd niet aangetoond (volgens het RIVM).
Ik denk dat ze de 35% nog niet eens gaan halen. En dat is optimistisch.quote:
Belgie word het nieuwe Griekenland als ze te lang in lockdown blijven. Ze stonden er al beroerd voor de corona crisis.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 01:06 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Bron: De Standaard
Week 30 maart tot 5 april: 3%
Week 20 tot 26 april: 6%
680.000 besmettingen, het aantal doden op 26 april bedroeg 7094. Dat is een fatality rate van ruim 1%. De besmettingsgraad in WZCs lag ruim hoger dan 6%, als je die doden buiten beschouwing laat kom je op een CFR van ongeveer 0.5%.
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.quote:Het hoofd van de Intensive Care van het Amsterdam UMC, Armand Girbes, is niet in een jubelstemming. "Ik ben heel erg ongerust. De belasting op de IC's is nog steeds hoog. Patiënten liggen lang op de IC, gemiddeld drie weken. Dat betekent dat je heel snel vol raakt. Ik houd mijn hart vast."
Girbes reageert op de versoepelingen van de coronamaatregelen die het kabinet gisteren aankondigde. "Het effect van deze versoepelingen kan ik niet voorzien. Maar we lopen meer kans op patiënten in het ziekenhuis, en meer kans op mensen op de IC. Als burger begrijp ik dat er meer dingen zijn dan covid-zorg. Maar als je als regering besluit de zaak open te gooien, dan hoop ik dat men begrijpt dat de zorg moet beschikken over mensen en middelen."
Moet hij eens buiten komen. Amsterdam centrum is uitgestorven en buiten de ring hielden ze zich toch al weinig aan de regels. Dus versoepeling gaat weinig uitmaken.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:30 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.
Jaaaa!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:30 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.
Er wordt niets doorgeduwd. Die data zijn zo volatiel als het maar zijn kan.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:30 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.
Drie weken op ic is ook extreem lang. Vraag is of je die kwetsbare groep zo lang moet willen behandelen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:30 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.
Het was even zoeken naar een negatief bericht hè. Hahahahaquote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:30 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Gewoon doorduwen die versoepelingen, die mensen die in het ziekenhuis werken moeten niet zeuren.
Nog één!quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:08 schreef HarrieKeen het volgende:
[..]
Het was even zoeken naar een negatief bericht hè. Hahahaha
quote:Philip Soubry (54) was drie maanden geleden nog de enige Belg die besmet was met het coronavirus. Na elf dagen quarantaine werd hij genezen verklaard. Uit een nieuwe test blijkt dat hij tijdens zijn ziekte helemaal geen antistoffen heeft aangemaakt en daardoor waarschijnlijk niet immuun is. Professor Katrien Lagrou, hoofd klinische microbiologie in het universitair ziekenhuis in Leuven, bevestigt dat de test betrouwbaar is.
Fantastisch hoe rutte hier weer voor lul wordt gezet en ook zichzelf voor lul zet.quote:Op donderdag 7 mei 2020 18:59 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Ja, in een een-tweetje met Dijkhoff.
https://nos.nl/artikel/23(...)staat-niet-vast.html.
Het vierde filmpje.
Het alternatief is dat je een uittreksel van het bevolkingsregister aan de ober moet laten zien. Dat gaat ook niet, dus houd je afstand.
Hier had hij zich niet zo heel goed op voorbereid inderdaad. Kwam er allemaal wat ongelukkig uit. Hij had gewoon meteen moeten zeggen dat voor huishoudens die anderhalve meter niet geldt.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:21 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fantastisch hoe rutte hier weer voor lul wordt gezet en ook zichzelf voor lul zet.
Dijkhof: 'zal ducttape meenemen'. Zelfs zn eigen partij is er klaar mee.
Wat een enorme lul is die rutte. Vrijwel onmogelijk te doen dit. Tenzij je den enorm terras hebt met enorme tafels.
1,5 meter tussen iedere gastwanneer stopt deze onzin?
Hij zegt dus dat het ook voor huishoudens geldt.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:25 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Hier had hij zich niet zo heel goed op voorbereid inderdaad. Kwam er allemaal wat ongelukkig uit. Hij had gewoon meteen moeten zeggen dat voor huishoudens die anderhalve meter niet geldt.
En niet alleen dat. Als ik Rutte zijn beredenering volg moet per tafel alle stoelen ook nog eens 1,5 meter uit elkaar.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:25 schreef Jor_Dii het volgende:
https://www.facebook.com/watch/?v=323048238664758
Dit filmpje is ook weer zo veelzeggend over hoe slecht er na wordt nagedacht over versoepeling en hoe dat in de praktijk gaat werken.. hoe zien ze dat nou echt voor zich en hoe tegenstrijdig klinkt dat inderdaad voor gezinsleden..
Dan krijg je dit dus:
[ afbeelding ]
Moet je een flinke hoeveelheid m² hebben om dat voor elkaar te krijgen.
Ja, maar dat standpunt slaat nergens op.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:30 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Hij zegt dus dat het ook voor huishoudens geldt.
Nee, maar hij zegt het wel.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:31 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Ja, maar dat standpunt slaat nergens op.
Exact. En zelfs door zijn eigen partijgenoten wordt hij nu voor lul gezet.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:31 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Ja, maar dat standpunt slaat nergens op.
Wat toch ook weer apart is, hoe kan de besmettingsgraad hier hoger liggen?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 01:06 schreef crystal_meth het volgende:
De besmettingsgraad in WZCs lag ruim hoger dan 6%, als je die doden buiten beschouwing laat kom je op een CFR van ongeveer 0.5%.
Precies - daar is geen houden aan.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:31 schreef HarrieKeen het volgende:
[..]
En niet alleen dat. Als ik Rutte zijn beredenering volg moet per tafel alle stoelen ook nog eens 1,5 meter uit elkaar.
Precies, behalve in het noorden natuurlijk. Die doen toch niet mee.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:37 schreef Noek het volgende:
[..]
Tot 2025 en dan zien we wel weer eens verder.
Het is gewoon pijnlijk om te zien hoe zeer ze aan die 1.5m maatschappij vastklampen terwijl dat in de praktijk al bewezen niet werkbaar is.quote:
Terras is gewoon lastig. 1,5 meter en mondkapjes werken allebei niet hier.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:38 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het is gewoon pijnlijk om te zien hoe zeer ze aan die 1.5m maatschappij vastklampen terwijl dat in de praktijk al bewezen niet werkbaar is.
Nee, geen terras en geen corona. Gewoon niks tot aan 2089quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:37 schreef D_A het volgende:
[..]
Precies, behalve in het noorden natuurlijk. Die doen toch niet mee.
Uitstekend idee.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:41 schreef Noek het volgende:
[..]
Nee, geen terras en geen corona. Gewoon niks tot aan 2089
Kun je je voorstellen hoeveel potentiële problemen dit gaat geven mbt handhaving?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:40 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Terras is gewoon lastig. 1,5 meter en mondkapjes werken allebei niet hier.
Of iedereen moet bier door een rietje drinken.
Dit. Alle vriendengroepen kunnen zeggen dat ze huisgenoten zijn.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:46 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Kun je je voorstellen hoeveel potentiële problemen dit gaat geven mbt handhaving?
Dat heet 'politiek'. Iets achter je bureautje bedenken wat praktisch niet werkt, maar wel schreeuwen dat iedereen het moet volgen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:38 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Het is gewoon pijnlijk om te zien hoe zeer ze aan die 1.5m maatschappij vastklampen terwijl dat in de praktijk al bewezen niet werkbaar is.
Ik wacht nog op de dag dat iedereen zich gaat keren tegen die min1strepers. Die zal wel eens hard kunnen gaan komen nu met dit soort multi interpreteerbare regeltjes.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:46 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Kun je je voorstellen hoeveel potentiële problemen dit gaat geven mbt handhaving?
Hoe zou jij het aanpakken? Just curious.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 07:50 schreef _I het volgende:
[..]
ipv data hadden er beter voorwaarden gesteld kunnen worden. Dat vereist alleen wel dat je de voorwaarden kwantificeert en in kaart brengt.
Is niet te handhaven. Ik vind het ook geen goede oplossing.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:46 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Kun je je voorstellen hoeveel potentiële problemen dit gaat geven mbt handhaving?
Waarom moet een ober dit controleren? Daar is handhaving voor. Iedereen moet zich kunnen identificeren dus het is voor een ambtenaar goed vast te stellen wie er op hetzelfde adres woont. Woon je niet op hetzelfde adres dan ga je dus niet aan hetzelfde tafeltje zitten.quote:Op donderdag 7 mei 2020 18:59 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Ja, in een een-tweetje met Dijkhoff.
https://nos.nl/artikel/23(...)staat-niet-vast.html.
Het vierde filmpje.
Het alternatief is dat je een uittreksel van het bevolkingsregister aan de ober moet laten zien. Dat gaat ook niet, dus houd je afstand.
wel in de goeie zin dan want op deze manier kan het gewoon nietquote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:33 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Exact. En zelfs door zijn eigen partijgenoten wordt hij nu voor lul gezet.
Helemaal top.
Verwacht wel dat dit nog gaat veranderen binnenkort. Dit slaat helemaal nergens op namelijk.
Zoveel handhavers hebben we niet.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:02 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Waarom moet een ober dit controleren? Daar is handhaving voor. Iedereen moet zich kunnen identificeren dus het is voor een ambtenaar goed vast te stellen wie er op hetzelfde adres woont. Woon je niet op hetzelfde adres dan ga je dus niet aan hetzelfde tafeltje zitten.
quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:02 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Waarom moet een ober dit controleren? Daar is handhaving voor. Iedereen moet zich kunnen identificeren dus het is voor een ambtenaar goed vast te stellen wie er op hetzelfde adres woont. Woon je niet op hetzelfde adres dan ga je dus niet aan hetzelfde tafeltje zitten.
Wat Rutte zei was dat het meer handvaten zijn om aan vast te houden qua richtlijnen en daarin maatwerk toepassen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:59 schreef Salina het volgende:
[..]
Hoe zou jij het aanpakken? Just curious.
Heb nou niet het idee dat de NL overheid nou heel hard zijn best doet om heel diepgaande, uitgewerkte plannen te presenteren en voorwaarden te stellen. Beetje het liever lui dan moe idee.
Heb mezelf niet hoger zitten dan anderen, maar er zal een verschil zijn qua reageren op een vernieuwde lockdown, tussen jonge en oudere mensen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 00:20 schreef van_Lamehuizen het volgende:
Waarom heb je jezelf zoveel hoger zitten dan anderen? Waarom zou jij wel op een (sterke) toename van besmettingen kunnen reageren met vernieuwde terughoudendheid maar anderen niet?
De Jonge vertelde gisteren dat wij 1 mln ELISA testen hadden aangeschaft voor mensen die een serologische test willen doen.quote:Evaluation of a COVID-19 IgM and IgG rapid test; an efficient tool for assessment of past exposure to SARS-CoV-2
One false positive IgG result was observed for one healthy adult blood donor. This sample was re-tested and the result was consistent, indicating a cross-reaction to another coronavirus. Serological cross-reactions have earlier been observed between SARS-CoV and SARS-CoV-2 [16]. There are other human coronaviruses (NL63, OC43, 229E, and HKU1) that are globally endemic or epidemic [17], and it may be possible that this reaction represented a cross-reaction due to a previous infection with one of those. Human CoV NL63 has been shown to use the same receptor, angiotensin-converting enzyme 2 (ACE2), as SARS-CoV and SARS-CoV-2 [18], which may indicate potential cross-reactive epitopes. How common the CoVs are as causative agents for ‘common colds’ is not known in detail, but there has been estimates that up to 20% of cases could be caused by CoVs [19].
The specificity and sensitivity for IgG detection of the rapid test evaluated here is well in line with those of a recently reported enzyme-linked immunosorbent assay (ELISA), which had a specificity and a sensitivity of 97.5% [20].
Bron
Dat, gepaard met al dat geëmmer over die testen en de nauwkeurigheid, doet me sterk twijfelen aan het hele verhaal. Zijn er echt zoveel mensen ziek (geweest)? (ik heb het over de 500.000 van sanquin, niet over de mensen die echt in het ziekenhuis hebben gelegen/doodziek thuis waren.quote:Study Finds Nearly Everyone Who Recovers From COVID-19 Makes Coronavirus Antibodies
A recent study in Nature Medicine brings much-needed clarity, along with renewed enthusiasm, to efforts to develop and implement widescale antibody testing for SARS-CoV-2 [1]. Antibodies are blood proteins produced by the immune system to fight foreign invaders like viruses, and may help to ward off future attacks by those same invaders.
In their study of blood drawn from 285 people hospitalized with severe COVID-19, researchers in China, led by Ai-Long Huang, Chongqing Medical University, found that all had developed SARS-CoV-2 specific antibodies within two to three weeks of their first symptoms. Although more follow-up work is needed to determine just how protective these antibodies are and for how long, these findings suggest that the immune systems of people who survive COVID-19 have been be primed to recognize SARS-CoV-2 and possibly thwart a second infection.
Bron
Volgens mij was er in Tilburg zo'n plan vanuit de lokale horeca om een heel plein of hele straat (Heuvelgebied, Korte Heuvel denk ik) gezamenlijk te "runnen". Tijdje terug wel iets over gezien maar niet echt goed doorgelezen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:04 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wat Rutte zei was dat het meer handvaten zijn om aan vast te houden qua richtlijnen en daarin maatwerk toepassen.
Nog een idee, 1 reuzeterras maken op een voetbalveld waarbij er genoeg afstand is en de inkomsten verdelen onder de lokale kroegen.
Ik weet niet hoor. Als je je niet aan de voorschriften houdt vind ik dat persoonlijk eerder 40-45 taferelen.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:04 schreef Tarado het volgende:
[..]is toch niet te doen man, krijg je 40-45 taferelen
voorschriften moeten wel haalbaar zijn, dat zijn ze in dit geval nietquote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:10 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Ik weet niet hoor. Als je je niet aan de voorschriften houdt vind ik dat persoonlijk eerder 40-45 taferelen.
Ik denk dat de afschrikkende werking van een de boete + strafblad weleens heel goed zou kunnen werken dan dat een ober iedereen op zijn blauwe ogen gelooft.quote:
Je kan toch prima met huisgenoten aan 1 tafeltje zitten? Dat is toch heel goed haalbaar? En anders ga je niet op een terras zitten? Zo moeilijk is het allemaal niet.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:11 schreef Tarado het volgende:
[..]
voorschriften moeten wel haalbaar zijn, dat zijn ze in dit geval niet
Ik wist niet dat er nog een andere coronavirus rond ging?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:08 schreef _I het volgende:
[..]
De Jonge vertelde gisteren dat wij 1 mln ELISA testen hadden aangeschaft voor mensen die een serologische test willen doen.
Onderzoek laat zien dat deze test werkt op een receptor die, naast SARS2, ook voorkomt in SARS 1 en een corona-virus dat nu al zo'n 20% van de huidige verkoudheden voor zijn rekening neemt.
Dat vertelde hij er niet bij, maar lijkt mij wel cruciaal.
Daarnaast;
[..]
Dat, gepaard met al dat geëmmer over die testen en de nauwkeurigheid, doet me sterk twijfelen aan het hele verhaal. Zijn er echt zoveel mensen ziek (geweest)? (ik heb het over de 500.000 van sanquin, niet over de mensen die echt in het ziekenhuis hebben gelegen/doodziek thuis waren.
7,6% van de mensen die SARS 1 kregen in Beijing gingen dood. Wat als de mutatie het alleen besmettelijker heeft gemaakt, maar niets aan de letaliteit. Dan is het lang niet zo wijdverspreid en veel beter in te dammen dan gedacht.
Maar niet als iedereen die ook de "verkoudheid-versie" van corona (NL63) krijgt positief test voor SARSCov2.
Het RIVM is nog nooit in een horeca gelegenheid geweest. Zie hun ervaring met carnaval.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:12 schreef Donna het volgende:
Op de site van RIVM stond gisteren nog dat op terrassen en horeca iedereen 1.5m afstand moet houden van elkaar. Dus ook gezinnen en huisgenoten. Zo hoeft er geen controle plaats te vinden.
ja natuurlijk joh, is geen enkel probleemquote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:12 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Je kan toch prima met huisgenoten aan 1 tafeltje zitten? Dat is toch heel goed haalbaar? En anders ga je niet op een terras zitten? Zo moeilijk is het allemaal niet.
Laatst al gezegd dat je beter kan zeggen dat bij x, y en z, 1, 2, en 3 weer mogelijk zijn.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 08:59 schreef Salina het volgende:
[..]
Hoe zou jij het aanpakken? Just curious.
Heb nou niet het idee dat de NL overheid nou heel hard zijn best doet om heel diepgaande, uitgewerkte plannen te presenteren en voorwaarden te stellen. Beetje het liever lui dan moe idee.
Goed idee toch? Zelfde een soort open lucht gym.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:09 schreef Salina het volgende:
[..]
Volgens mij was er in Tilburg zo'n plan vanuit de lokale horeca om een heel plein of hele straat (Heuvelgebied, Korte Heuvel denk ik) gezamenlijk te "runnen". Tijdje terug wel iets over gezien maar niet echt goed doorgelezen.
Ergens is er zeker een ommekeer geweest.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:14 schreef haags_kwartiertje het volgende:
De versoepelingen gaan voor mijn gevoel nu mach 10 zeg. Ging net even broodje halen in de supermarkt en ze liggen nu al weer los zonder plastic.
quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:14 schreef haags_kwartiertje het volgende:
De versoepelingen gaan voor mijn gevoel nu mach 10 zeg. Ging net even broodje halen in de supermarkt en ze liggen nu al weer los zonder plastic.
quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:15 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ergens is er zeker een ommekeer geweest.
Van we gaan kijken of het openen van de scholen effect heeft en verder kijken naar zoveel mogelijk open.
Ik ben wel benieuwd wie deze keuze heeft gemaakt
Ik vind het wel wat te snel al. Ook een minder prettige gedachte dat er al 10 handen aan hebben kunnen zitten. Ook al is zo'n tang gebruiken verplicht..quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:15 schreef Salina het volgende:
[..]![]()
Tja, al dat plastic komt extra geld natuurlijk. Ik was er net aan gewend geraakt dat elk los broodje (of per 2 verpakt) netjes was ingepakt.
quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:13 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik wist niet dat er nog een andere coronavirus rond ging?
Het is wel irritant. Om het virus goed te kunnen begrijpen moeten we weten hoeveel er besmet zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dat maakt het er zeker niet gemakkelijker op, en je hoort er ook niets over.
Living on the edge.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:14 schreef haags_kwartiertje het volgende:
De versoepelingen gaan voor mijn gevoel nu mach 10 zeg. Ging net even broodje halen in de supermarkt en ze liggen nu al weer los zonder plastic.
Gewoon wat Smarter dus (letterlijk en figuurlijk). Ja, zo denk ik er ook over. Dit is veel te gemakkelijk (van de overheid). Plus, lang niet iedereen kan (meer) omgaan met die losse "handvaten" cq richtlijnen zoals die nu gecommuniceerd zijn.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:13 schreef _I het volgende:
[..]
Laatst al gezegd dat je beter kan zeggen dat bij x, y en z, 1, 2, en 3 weer mogelijk zijn.
Qua aantallen;
- De IC bezetting
- Verzorgingstehuizen
- Mensen die begeleid worden door de huisarts
- % zieken per x-aantal testen
- Regionale verschillen
- Branch-specifieke eisen
- Ruimte specifieke eisen
- Bedrijfsspeficieke eisen
Een datum noemen geeft altijd teleurstelling, want het is arbitrair in "de crisis". Of het virus dooft uit, of het ettert voort, of het leeft weer op.
Bereid je voor op alle scenario's en geef als een beslissingsboom aan wat wanner gaat gebeuren. Nu gaan we uit van het ergste en moet alles daar voor wijken, wat geen flexibiliteit geeft.
De ober is ook verantwoordelijk voor leeftijdscontrole, dus zo gek is het niet.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:02 schreef Pharkus het volgende:
[..]
Waarom moet een ober dit controleren? Daar is handhaving voor. Iedereen moet zich kunnen identificeren dus het is voor een ambtenaar goed vast te stellen wie er op hetzelfde adres woont. Woon je niet op hetzelfde adres dan ga je dus niet aan hetzelfde tafeltje zitten.
Hoe kan je nou zeggen tegen bedrijven dat ze tot 1 september dicht moeten blijven en dat je rekening houdt met een eventuele 2e golf in de herfst!?quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:18 schreef Salina het volgende:
[..]
Gewoon wat Smarter dus (letterlijk en figuurlijk). Ja, zo denk ik er ook over. Dit is veel te gemakkelijk (van de overheid). Plus, lang niet iedereen kan (meer) omgaan met die losse "handvaten" cq richtlijnen zoals die nu gecommuniceerd zijn.
Mensen en bedrijven zelf. Scholen open heeft een we gaan weer terug normaal reactie teweeg gebracht en dat zie je overal in terug.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:15 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ergens is er zeker een ommekeer geweest.
Van we gaan kijken of het openen van de scholen effect heeft en verder kijken naar zoveel mogelijk open.
Ik ben wel benieuwd wie deze keuze heeft gemaakt
Tja, modellen. Alle modellen die een voorspellende waarde zouden moeten hebben van complexe systemen (economie, klimaat, virologie, etc) zijn leuk om mee te spelen, maar je hebt er geen reet aan.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:29 schreef _I het volgende:
want dat zou betekenen dat je iets fundamenteels mist in je modellen
En dat zou elke modelleur moeten weten. Helaas hangt ons beleid grotendeels af van een Rt-model die maar geen aansluiting met de werkelijkheid lijkt te vinden in het heden.quote:Op vrijdag 8 mei 2020 09:33 schreef zoost het volgende:
[..]
Tja, modellen. Alle modellen die een voorspellende waarde zouden moeten hebben van complexe systemen (economie, klimaat, virologie, etc) zijn leuk om mee te spelen, maar je hebt er geen reet aan.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |