Dat komt op hetzelfde neer. Lekker jojo-en met marginale maatregelen, maand in maand uit, misschien wel jarenlang.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:23 schreef hooibaal het volgende:
[..]
Ik heb eerder het idee dat het plan is om met de kaasschaaf maatregelen te gaan versoepelen en te hopen dat we onder de kritische ziekenhuizengrens blijven. Voor zo lang als het duurt.
Beter regelen ze ff een medicijn en vaccin. Komop, hoe moeilijk kan dat zijn. Het is niet alsof er niet eerder coronavirussen waren.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat komt op hetzelfde neer. Lekker jojo-en met marginale maatregelen, maand in maand uit, misschien wel jarenlang.
Waar haal je mensen vandaag om de leraren ( en al het onderwijsondersteunend personeel) te gaan testen, naast alle mensen in en om de zorg. Nog naast dat alle testen verwerkt moeten worden en er dan op zeer grote schaal mensen nagetrokken moeten worden.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:26 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Met het opsporen, ja daar heb je dus weer testen voor nodig, van besmette personen en die in quarantaine te plaatsen kun je het zeer zeker indammen. Er lopen dan ook geen mensen meer rond die besmet zijn. Wel. Hup in quarantaine. Volgen. Maar door nu al iets open te gooien terwijl je totaal geen zicht hebt op het aantal besmettingen is vragen om een nieuwe misschien wel grotere uitbraak.
We zullen eens wat Spaanse stieren op ze loslaten, kunnen ze ook weer sporten na 2 maanden binnen zitten.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:34 schreef Mortaxx het volgende:
Spanje doet volgende week weer kappers en terrassen open. Slim bekeken, kunnen ze op onze kosten met de haartjes helemaal fresh een biertje drinken
Ze lopen achter de feiten aan. Vier weken lang horen we nu alleen maar die prietpraat van virologen over mondkapjes wel of niet. Daar hadden ze gewoon voor moeten zorgen. Testen daar zijn ze nu nog over aan het debatteren.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:30 schreef _I het volgende:
[..]
Waar haal je mensen vandaag om de leraren ( en al het onderwijsondersteunend personeel) te gaan testen, naast alle mensen in en om de zorg. Nog naast dat alle testen verwerkt moeten worden en er dan op zeer grote schaal mensen nagetrokken moeten worden.
En dan is er nog steeds een groot gedeelte van de mensen aan het werk die helemaal niet getest worden, maar het advies krijgen thuis alles uit te zieken.
Zo krijg je nooit een goed beeld van de verspreiding en gevarenzones. Het is natuurlijk ook raar als je alleen die mensen gaat nazoeken die getest zijn, want dan heb je alleen mensen in de zorg en het onderwijs. Dus het hele idee zoals het er nu ligt is onhaalbaar en wederom gebouwd op dezelfde manke principes die nu al weken worden gehanteerd.
Case definitions, tekorten en schaarste, daardoor groepen definiëren die spullen krijgen, daardoor een verkeerd beeld krijgen van de behoefte en daardoor tekort inkopen. Een vicieuze cirkel die maar door ettert.
Haha, ja ik snap ook wel dat dat niet zomaar geregeld is. Maar juist daarom snap ik niet waarom het beleid daar dan toch op gericht is.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:30 schreef vosss het volgende:
[..]
Beter regelen ze ff een medicijn en vaccin. Komop, hoe moeilijk kan dat zijn. Het is niet alsof er niet eerder coronavirussen waren.
Alle regeltjes die nu bedacht worden zijn terug te voeren tot 1 (waan)gedachte: dat we 'controle' zouden kunnen houden over de situatie. Of dat nu 1,5 meter afstand houden is, een mondkapje op of een kapperszaak dicht houden.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:30 schreef _I het volgende:
[..]
Waar haal je mensen vandaag om de leraren ( en al het onderwijsondersteunend personeel) te gaan testen, naast alle mensen in en om de zorg. Nog naast dat alle testen verwerkt moeten worden en er dan op zeer grote schaal mensen nagetrokken moeten worden.
En dan is er nog steeds een groot gedeelte van de mensen aan het werk die helemaal niet getest worden, maar het advies krijgen thuis alles uit te zieken.
Zo krijg je nooit een goed beeld van de verspreiding en gevarenzones. Het is natuurlijk ook raar als je alleen die mensen gaat nazoeken die getest zijn, want dan heb je alleen mensen in de zorg en het onderwijs. Dus het hele idee zoals het er nu ligt is onhaalbaar en wederom gebouwd op dezelfde manke principes die nu al weken worden gehanteerd.
Case definitions, tekorten en schaarste, daardoor groepen definiëren die spullen krijgen, daardoor een verkeerd beeld krijgen van de behoefte en daardoor tekort inkopen. Een vicieuze cirkel die maar door ettert.
Volgens mij zijn er op het moment genoeg mensen zonder werk (of inkomen). Er zullen vast 10.000 mensen te vinden zijn die tegen een bepaalde beloning of vergoeding wat willen testen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:30 schreef _I het volgende:
[..]
Waar haal je mensen vandaag om de leraren ( en al het onderwijsondersteunend personeel) te gaan testen, naast alle mensen in en om de zorg. Nog naast dat alle testen verwerkt moeten worden en er dan op zeer grote schaal mensen nagetrokken moeten worden.
Als je alles test wat los en vast zit, zoals ze in Zuid Korea deden, kun je toch wel een redelijk beeld krijgen van hoe en wat, zou je denken.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Echter zolang er geen vaccin is heb je nooit 100% 'controle' over een virus.
Ik denk dat je er rustig voor de volle 100% van uit mag gaan dat die 2de piek of golf er op zeker gaat komen als alle maatregelen ineens afgeschaft zouden worden.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:35 schreef Vliegbaard het volgende:
Er zijn helemaal geen aanwijzingen die bevestigen dat er in oktober plotseling weer een piek zou komen. Het virus heeft zich al over de wereld verspreid en de verspreiding gast nog steeds door.
Idd . Maar je kunt het wel indammen. Waardoor minder besmettingen minder ziekenhuis op names en minder Icquote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Alle regeltjes die nu bedacht worden zijn terug te voeren tot 1 (waan)gedachte: dat we 'controle' zouden kunnen houden over de situatie. Of dat nu 1,5 meter afstand houden is, een mondkapje op of een kapperszaak dicht houden.
Uiteindelijk is het vooral gebaseerd op schijnveiligheid en - wederom - mensen het idee geven dat we de zaak onder controle hebben. Echter zolang er geen vaccin is heb je nooit 100% 'controle' over een virus.
Dan moeten we een tijdje in fulll lockdown gaan. Anders zie ik persoonlijk niet in hoe we op dat punt zouden kunnen komen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:37 schreef Tijn het volgende:
Ik zie liever dat ze het aantal besmettingen zo ver mogelijk terugbrengen dat ze het weer onder controle kunnen krijgen en houden.
Dit zal inderdaad ons beleid gaan worden. Mensen zullen zich er toch in moeten gaan berusten. Eind mei is het zeker niet afgelopen, waarom dan niet meteen mensen het er goed in peperen door de maatregelen te verlengen tot september?quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dat komt op hetzelfde neer. Lekker jojo-en met marginale maatregelen, maand in maand uit, misschien wel jarenlang.
Er lijkt wel een stuk overzicht en intelligentie te missen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:37 schreef Solingjan het volgende:
[..]
Ze lopen achter de feiten aan. Vier weken lang horen we nu alleen maar die prietpraat van virologen over mondkapjes wel of niet. Daar hadden ze gewoon voor moeten zorgen. Testen daar zijn ze nu nog over aan het debatteren.
Heb nog geen een iemand op Tv horen zeggen dat ze aan het werken zijn aan een systeem om het virus in te dammen door het vastleggen van de besmette mensen.
Testen. Daar zijn zo duizenden mensen voor op te trommelen. Alleen ze praten er niet over omdat er geen testen zijn. Daarom het aantal besmette. Gevallen zoals nu telkens aangegeven 38000 is maar een fractie dat ligt in Nederland al zeker op 850.000
Je zegt het goed, een 'redelijk beeld'. 100 procent garanties heb je nooit.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Als je alles test wat los en vast zit, zoals ze in Zuid Korea deden, kun je toch wel een redelijk beeld krijgen van hoe en wat, zou je denken.
Ja, maar wel voor relatief korte duur. En daarna is er een redelijk perspectief op een uitweg. Lijkt me beter dan deze situatie nog 1-2 jaar laten voortduren.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:40 schreef vosss het volgende:
[..]
Dan moeten we een tijdje in fulll lockdown gaan. Anders zie ik persoonlijk niet in hoe we op dat punt zouden kunnen komen.
Die vent gun ik COVID-19. Totaal onverantwoord. Ik verwacht dat er wel handhavend opgetreden gaat worden. En ik verwacht dat het de komende paar maanden een stuk minder fraai gaat worden. In een dergelijke mate die we nu nog niet eens kunnen overzien of voorstellen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:40 schreef BoerHagenees het volgende:
Verder de horeca die 1 juni wil openen of het nou mag of niet....schande!
Ik zou er niet zeker van zijn dat er geen piek volgt in oktober, zeker gezien hoe iedereen een stuk lakser omgaat, het stukken drukker is in het openbare leven, en dat mensen maar lopen te klagen dat de terrassen zsm open moeten. Wat zal het een teleurstelling zijn als ze horen dat geen horecaonderming opengaat, en terrassen we dit jaar, terecht, wel kunnen vergeten.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:35 schreef Vliegbaard het volgende:
Dat er een tweede piek gaat komen is niet wetenschappelijk vastgesteld maar een vermoeden dat die wel eens kan komen. Of dat echt een piek gaat zijn daar heb ik echt vraagtekens bij, m.i. Zal het eerder een golf zijn. Voordat wij in de gaten hadden dat er mensen aan dood konden gaan was het virus al lang in Nederland verspreid. Grote evenementen zullen dit jaar niet doorgaan dus daardoor daalt de R0 al aanzienlijk.
De piek die wordt verwacht trekt een vergelijking met de griep waarin het aantal zieken en doden over het seizoen ook verspreid. In februari maakten we plots kennis met dit virus en daaruit volgt een piek. Er zijn helemaal geen aanwijzingen die bevestigen dat er in oktober plotseling weer een piek zou komen. Het virus heeft zich al over de wereld verspreid en de verspreiding gast nog steeds door.
En zolang je zaken als het seizoen niet begrijpt in het grote geheel, of de lange termijn effecten van mensen die ziek zijn geweest, zijn de aannames die ze nu doen gevaarlijk.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:38 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Alle regeltjes die nu bedacht worden zijn terug te voeren tot 1 (waan)gedachte: dat we 'controle' zouden kunnen houden over de situatie. Of dat nu 1,5 meter afstand houden is, een mondkapje op of een kapperszaak dicht houden.
Uiteindelijk is het vooral gebaseerd op schijnveiligheid en - wederom - mensen het idee geven dat we de zaak onder controle hebben. Echter zolang er geen vaccin is heb je nooit 100% 'controle' over een virus.
Dat denk ik ook. Als bepaalde delen van de horeca voorlopig toch niet open mogen, hebben die mensen in ieder geval een andere manier om iets te verdienen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:38 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Volgens mij zijn er op het moment genoeg mensen zonder werk (of inkomen). Er zullen vast 10.000 mensen te vinden zijn die tegen een bepaalde beloning of vergoeding wat willen testen.
De testcapaciteit is er schijnbaar maar de benodigde materialen blijken schaars, althans in Nederland.
Op basis van welke cijfers mag je dan een piek verwachten? En dan doel ik op een piek die het zorgsysteem platlegt zoals we nu zien. Zolang evenementen als carnavalen festivals afgeschaft zijn en blijven kunnen we, puur bekeken op statistiek uiteraard, al niet meer eenzelfde golf meemaken.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:39 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik denk dat je er rustig voor de volle 100% van uit mag gaan dat die 2de piek of golf er op zeker gaat komen als alle maatregelen ineens afgeschaft zouden worden.
Ik denk dat ons fijne leventje van voor COVID-19 nog lang, heel lang, niet terug kan keren. Pas als dat vaccin/medicijn er is zal dat het geval zijn. En tot die tijd zal het maatregelen versoepelen, maatregelen aanscherpen, maatregelen versoepel, maatregelen aanscherpen etc zijn.
Succes daarmee. Mensen zeuren zich nu al een breuk dat ze het zo zwaar hebben.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:40 schreef vosss het volgende:
[..]
Dan moeten we een tijdje in fulll lockdown gaan. Anders zie ik persoonlijk niet in hoe we op dat punt zouden kunnen komen.
Ik vrees ok met grote vrezen.quote:Op zaterdag 2 mei 2020 12:43 schreef vosss het volgende:
[..]
Die vent gun ik COVID-19. Totaal onverantwoord. Ik verwacht dat er wel handhavend opgetreden gaat worden. En ik verwacht dat het de komende paar maanden een stuk minder fraai gaat worden. In een dergelijke mate die we nu nog niet eens kunnen overzien of voorstellen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |