abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_192801406
quote:
1s.gif Op zaterdag 25 april 2020 14:54 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]

In mijn ogen staat dat los van elkaar.

De belangrijkste fout van het kabinet is de lage testcapaciteit, wat mij betreft. Mensen die daar in 2019 wat over geroepen hebben, maken pas echt indruk op mij. Vervolgens heeft het kabinet adviezen van het RIVM gevolgd, op zich begrijpelijk maar in eerste instantie foutief.
Nou ja, een patroon van onderschatting en onvoldoende voorbereiding van zowel RIVM als kabinet, om dan vervolgens met groepsimmuniteit aan te komen kakken en vooral met de deskundigheid van het RIVM te schermen. Dat is nou juist iets wat bij leiderschap niet gebeurt.

quote:
Als kritische oppositie heb je grofweg twee smaken: zeggen dat ze niet moeten ingrijpen of zeggen dat ze wel snel en hard moeten ingrijpen. Baudet koos de juiste optie. Pluspunten voor hem, maar ook weer niet zo moeilijk. Even een artikeltje van medium.com lezen en je bent er.
Nee, dat is te makkelijk. Die stellingnames zijn het product van het zien van de ernst, in een vroeg stadium, en kijken hoe andere landen het gedaan hebben zoals Taiwan, iets wat het kabinet grovelijk heeft verzaakt.

quote:
Toch kreeg ik wel respect voor Baudet, vooral ook omdat hij voor de intelligente lockdown stemde en niet zoals Geert een totale wilde.
Is toch ook gewoon logisch? Je dringt aan op een bepaald maatregelenpakket, als Rutte dan eindelijk ook bijdraait en ongeveer die maatregelen doorvoert dan steun je dat. Dat neemt niet weg dat het veel te laat was en dat daardoor het probleem verergerd en verlengd is, maar dat is geen reden om het niet te steunen.

quote:
Tot mijn verrassing kwam Baudet toen met de blunder van de te snelle versoepeling, waaruit bleek dat hij het probleem toch niet fundamenteel had begrepen, maar gewoon voordehandliggende oppositie voerde. Erg jammer, een enorme gemiste kans in mijn ogen.
Nee. Ten eerste is die oppositie niet zo voordehandliggend, aangezien valse media het dommige deel van hun publiek wijs kunnen maken dat het een draai is. Ten tweede ging het om voorbereiden, alvast met een exitstrategie komen voor als het zover is en dan heel voorzichtig stapjes naar normalisering zetten. Dat is ook weer consistent aangezien deze crisis geholpen was geweest met vooruitdenken.

Achteraf was het wel wat te ambitieus ja, maar als de De Jonge en Rutte de hele tijd vertellen dat ze er zo bovenop zitten en zo hun best doen om mondkapjes en tests te krijgen en beloven een representatieve steekproef te houden om een beter beeld te krijgen, dan had je ook mogen verwachten dat we nu al veel verder waren geweest.

quote:
Nogmaals, wat het kabinet allemaal verkeerd heeft gedaan staat hier compleet los van. Dat is een beetje calimero-gedrag. Wees zelfkritisch, zou ik zeggen, i.p.v. het ja-maar-zij-vingertje.
Dat staat er niet los van. Hij heeft namelijk te maken met de gevolgen van het kabinetsbeleid en hoe dat uitgevoerd wordt. Als dan twee weken het kabinet ontzettend zijn best heeft gedaan maar geheel tevergeefs, dan verspreidt het virus zich nog steeds via zorgmedewerkers, zijn er geen tests om letterlijk gecontroleerd te versoepelen en weten nog steeds niks over de verspreidingsgraad omdat De Jonge de beloofde representatieve steekproef toch niet heeft willen doen.

quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 15:14 schreef KoosVogels het volgende:

[..]

De afgelopen weken heb ik in de kranten die ik in de bus krijg (Volkskrant en een AD-regio titel) goede interviews gelezen met ministers Hoekstra en De Jonge. Die zijn bewust in een vraag/antwoord vorm gegoten, zodat je kunt lezen welke vragen de verslaggever heeft gesteld. Dergelijke interviews bieden ook ruimte om meer de diepte in te gaan (veel meer dan een of ander vluchtige persco, waarbij journalisten wat oppervlakkige vragen kunnen stellen).

Dat beschouw ik als uitstekende journalist. Stel de juiste vragen en laat de lezer beoordelen of de minister de juiste antwoorden geeft.

Verder wil ik je er nogmaals op wijzen dat je voornamelijk columns aanhaalt in je eerdere post. Opiniestukken zijn geen nieuwsverslaggeving.
Waar het mis gaat is dat nieuwsverslaggeving geen opiniestuk hoort te zijn. Verder ben ik de laatste jaren erg geinteresseerd geraakt in het opinievormende deel van de journalistiek, om het vriendelijk te zeggen. De macht van de herhaling, beeldvorming, de beelden, gelul over bijzaken, de agendering, de negering, de koppen, de selectiviteit en het woordgebruik. Bij de Telegraaf is dat altijd manipulatief geweest, bij Volkskrant, Trouw en NRC doen ze al tijden hetzelfde.

quote:
Helemaal gemist.
Ik dus niet. Dat kan komen omdat het me bekend voorkomt van voetbaltransfernieuws dat geen nieuws was van meer dan 10 jaar geleden. Daar had je heel vaak 'bronnen rondom de club' om van de transferverzinsels een artikeltje te maken. Maar ik vind dat bij iedereen en zeker journalisten de alarmbellen zouden moeten afgaan.

quote:
Vreemd. Als dergelijk nieuws mij wordt toegefluisterd door anonieme bronnen, dan zoek ik bevestiging bij de woordvoering van het ministerie. Als die geen reactie wil geven, dan schrijf ik dat gewoon op.
Het is nogal wat. Het zou dus niet één anomie bron zijn maar meerdere, en beide zijn geen bronnen bij het ministerie, maar rond het ministerie. Waar moet ik dan aan denken? Partners van medewerkers? Tweedehands informatie, als in doorverteld. Of per ongeluk iets opgevangen? Een schoonmaker of een postbezorger? En bron nummer twee net zo?
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_192801864
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 14:40 schreef Weltschmerz het volgende:

[..]

Nee, hij heeft twee weken nadat Ruttes maatregelen aanvang namen en steeds verstrengd moesten worden aangegeven dat er na half april versoepeld zou moeten worden, dus nog eens twee weken later, een maand na het (wijjfelende) begin van Rutte's niet zo intelligente lockdown. Dat kon niet, maar dat komt ook omdat het kabinet voor geen meter opschiet met het klaar maken voor een versoepeling. Het falen van het kabinet kun je natuurlijk niet aan Baudet tegenwerpen.
Nee. Wat _-_ratjetoe_-_ zegt klopt. Baudet wilde twee weken na de lockdown al beginnen met versoepelen.

Baudet op 7 april:

pi_192802902
O jee, vast over een strategie nadenken zodat die klaarligt zodra het moment daar is. Stel je voor dat het kabinet dat ook bij het aanbreken van de crisis had gedaan. Misschien hadden ze maatregelen dan duidelijk kunnen communiceren omdat ze duidelijk waren, doordat er over nagedacht was. Dan hadden handhavers meteen het juridisch kader gehad, dan waren de noodmaatregelen misschien niet strijdig met de grondwet geweest. Dan had je geen maatregelen hoeven afkondigen die je een dag later alweer in moest trekken omdat mensen het virus in de rij voor de coffeeshop aan het verspreiden waren. Misschien waren er dan zelfs wel voldoende mondkapjes, IC-bedden en tests geweest.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_192803337
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 17:14 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Nee. Wat _-_ratjetoe_-_ zegt klopt. Baudet wilde twee weken na de lockdown al beginnen met versoepelen.

Baudet op 7 april:

[ afbeelding ]
Als je het filmpje uit die tweet kijkt, bijna direct in het begin, dan zie je dat Baudet het heeft over vanaf begin mei.

[ Bericht 0% gewijzigd door Degodvader op 25-04-2020 19:12:38 ]
pi_192803740
Baudet in het begin van het filmpje:
''Als we nu daadwerkelijk gaan managen, en dat hoop ik dat gaat gebeuren, dan kunnen we begin mei hier toch echt uitkomen''

Later in het filmpje, vanaf minuut 4.
''Want dan kunnen we in mei met een kickstart de economie weer draaiende krijgen.''

Baudet in tweet: ''Nu is het tijd om richting gecontroleerde exit-strategie te gaan''

Kortom, vanaf 7 april wilde Baudet versoepelen, en dan in mei is het weer los.

Nog even voor de goede orde. Een kleine statistiek van 7 april:

pi_192804370
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 19:28 schreef luxerobots het volgende:
Baudet in het begin van het filmpje:
''Als we nu daadwerkelijk gaan managen, en dat hoop ik dat gaat gebeuren, dan kunnen we begin mei hier toch echt uitkomen''

Later in het filmpje, vanaf minuut 4.
''Want dan kunnen we in mei met een kickstart de economie weer draaiende krijgen.''

Baudet in tweet: ''Nu is het tijd om richting gecontroleerde exit-strategie te gaan''

Kortom, vanaf 7 april wilde Baudet versoepelen, en dan in mei is het weer los.

Nog even voor de goede orde. Een kleine statistiek van 7 april:

[ afbeelding ]
Laat je nu bewust zinnen weg?
pi_192804397
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 20:07 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Laat je nu bewust zinnen weg?
Ja, dat is meestal als je citeert.

Als ik belangrijke zinnen mis, mag je het melden.
pi_192805105
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 20:08 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Ja, dat is meestal als je citeert.

Als ik belangrijke zinnen mis, mag je het melden.
''Als we nu daadwerkelijk gaan managen, en dat hoop ik dat gaat gebeuren, dan kunnen we begin mei hier toch echt uitkomen. Dan kun je van wat we nu hebben, een korte lock down, naar een lock in'


''Nu alles op alles zetten om eind april dat (refererend aan een exitstrategie) klaar te hebben. Dan kunnen we in mei met een kickstart de economie weer draaiende krijgen.''
'

Heel toevallig dat je deze zinnen weg laat ja :').

Baudet zegt niet dat hij 'nu' op zeven april wil versoepelen. Hij heeft het over een exitstrategie zodat je vanaf mei kunt versoepelen.
pi_192805254
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 20:59 schreef Degodvader het volgende:

[..]

''Als we nu daadwerkelijk gaan managen, en dat hoop ik dat gaat gebeuren, dan kunnen we begin mei hier toch echt uitkomen. Dan kun je van wat we nu hebben, een korte lock down, naar een lock in'

''Nu alles op alles zetten om eind april dat (refererend aan een exitstrategie) klaar te hebben. Dan kunnen we in mei met een kickstart de economie weer draaiende krijgen.''
'

Heel toevallig dat je deze zinnen weg laat ja :').

Baudet zegt niet dat hij 'nu' op zeven april wil versoepelen. Hij heeft het over een exitstrategie zodat je vanaf mei kunt versoepelen.
En dat tussen haakjes heb je er zelf bijgezet? :')

Baudet zei het zelf: ''Nu is het tijd om richting gecontroleerde exit-strategie te gaan''

En hij zegt niets dat dat ontkracht.

[ Bericht 0% gewijzigd door luxerobots op 25-04-2020 21:23:13 ]
pi_192810074
quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 21:08 schreef luxerobots het volgende:

[..]

En dat tussen haakjes heb je er zelf bijgezet? :')

Baudet zei het zelf: ''Nu is het tijd om richting gecontroleerde exit-strategie te gaan''

En hij zegt niets dat dat ontkracht.
Dat tussen de haakjes heb ik er zelf bij gezet ja. Dat is vrij normaal, zo verwijswoorden in het citaat verduidelijken om geen hele paragrafen te hoeven citeren. Weinig' :')' aan. Het is in ieder geval minder ' :') ' dan
precies die zinnen weglaten waaruit volgt dat hij mei voor ogen heeft.

Baudet zegt inderdaad dat nu naar een exit-strategie moet worden gegaan (let ook even op de tijdsbepalimg in zijn tweet) Zodat we begin mei van de lockdown af kunnen, zoals volgt uit het filmpje.

Waarom jij zegt dat hij op 7 april al wil versoepelen is mij dan ook niet duidelijk. Hij zegt dat niet. Dat hij niets 'ontkracht' wat hij niet zegt is dan ook nogal logisch.
pi_192811426
Ik kan het altijd wel waarderen als mensen Baudet af rekenen op zijn woorden/acties ipv het standaard volk wat begint te schuimen bij alles wat Baudet zegt en overal een negatieve draai aan weet te geven.
I do not agree with what you have to say, but I'll defend to the death your right to say it.
pi_192811516
quote:
1s.gif Op zondag 26 april 2020 08:07 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Waarom jij zegt dat hij op 7 april al wil versoepelen is mij dan ook niet duidelijk. Hij zegt dat niet. Dat hij niets 'ontkracht' wat hij niet zegt is dan ook nogal logisch.
Omdat Baudet dat wil? Wat ik zeg klopt gewoon.

Baudet wilde 7 april beginnen met versoepelen, en dan is het begin mei weer los.

quote:
0s.gif Op zaterdag 25 april 2020 19:28 schreef luxerobots het volgende:
Baudet in het begin van het filmpje:
''Als we nu daadwerkelijk gaan managen, en dat hoop ik dat gaat gebeuren, dan kunnen we begin mei hier toch echt uitkomen''

Later in het filmpje, vanaf minuut 4.
''Want dan kunnen we in mei met een kickstart de economie weer draaiende krijgen.''

Baudet in tweet: ''Nu is het tijd om richting gecontroleerde exit-strategie te gaan''

Kortom, vanaf 7 april wilde Baudet versoepelen, en dan in mei is het weer los.
pi_192811570
''We moeten zo snel mogelijk terug naar normaal''

''Kijk wat we nu doen moet maximaal tot half april duren''

Baudet 29 mrt. 2020

Vanaf minuut 51
pi_192811577
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 10:51 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Omdat Baudet dat wil? Wat ik zeg klopt gewoon.

Baudet wilde 7 april beginnen met versoepelen, en dan is het begin mei weer los.
[..]

Je laat natuurlijk weer 'toevallig' relevante zinnen weg. Baudet zegt helemaal nergens dat hij nu wil versoepelen. Zijn tweet is nota bene in toekomende tijd. Hij heeft het over nu richting een exitstrategie werken, zodat we in mei van lock down naar lock in kunnen.
pi_192811595
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 10:59 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Je laat natuurlijk weer 'toevallig' relevante zinnen weg. Baudet zegt helemaal nergens dat hij nu wil versoepelen. Zijn tweet is nota bene in toekomende tijd. Hij heeft het over nu richting een exitstrategie werken, zodat we in mei van lock down naar lock in kunnen.
Hij wilde een periode van ongeveer twee weken om terug te keren naar normaal.

Zie ook het filmpje hierboven. Gepubliceerd op 29 maart.
pi_192811633
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 11:01 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Hij wilde een periode van ongeveer twee weken om terug te keren naar normaal.

Zie ook het filmpje hierboven. Gepubliceerd op 29 maart.
Op 29 maart zei hij dat inderdaad. In het filmpje van 7 april (wat jij ook weet, want je hebt het gezien), zegt hij dat de crisis tot nu toe slecht gemanaged is, en als je vanaf nu (op 7 april dus) goed gaat doen, je vanaf mei naar een lock in kan.

Dat spreekt elkaar dus geenszins tegen.

Misschien is het een goed idee dat jij je gewoon focust op het probleem met Baudet zijn plan: zo snel weer naar 'normaal' is een kansloos idee.

[ Bericht 8% gewijzigd door Degodvader op 26-04-2020 11:14:04 ]
pi_192811792
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 11:05 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Op 29 maart zei hij dat inderdaad. In het filmpje van 7 april (wat jij ook weet, want je hebt het gezien), zegt hij dat de crisis tot nu toe slecht gemanaged is, en als je vanaf nu (op 7 april dus) goed gaat doen, je vanaf mei naar een lock in kan.

Dat spreekt elkaar dus geenszins tegen.
Enig idee hoe slecht de situatie er nog uitzag op 29 maart? Of 7 april?

Er kwamen nog volop patiënten het ziekenhuis binnen, er waren steeds meer IC-bedden nodig, men was nog volop bezig met bijschalen. IC-personeel stond bijna op omvallen.

En dan komt Baudet wel even met beleid dat afschalen van maatregelen in twee weken mogelijk maakt :')

29 maart, datum van het filmpje:


7 april, datum tweet.
pi_192811828
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 11:18 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Enig idee hoe slecht de situatie er nog uitzag op 29 maart? Of 7 april?

Er kwamen nog volop patiënten het ziekenhuis binnen, er waren steeds meer IC-bedden nodig, men was nog volop bezig met bijschalen. IC-personeel stond bijna op omvallen.

En dan komt Baudet wel even met beleid dat afschalen van maatregelen in twee weken mogelijk maakt :')

29 maart, datum van het filmpje:
[ afbeelding ]

7 april, datum tweet.
[ afbeelding ]
Klopt allemaal, het is ook een belachelijk plan om over twee weken naar een lock-in te willen. Maar het tegendeel heb ik ook nooit beweerd.

[ Bericht 1% gewijzigd door Degodvader op 26-04-2020 12:13:16 ]
pi_192812621
quote:
1s.gif Op zondag 26 april 2020 11:05 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Op 29 maart zei hij dat inderdaad. In het filmpje van 7 april (wat jij ook weet, want je hebt het gezien), zegt hij dat de crisis tot nu toe slecht gemanaged is, en als je vanaf nu (op 7 april dus) goed gaat doen, je vanaf mei naar een lock in kan.

Dat spreekt elkaar dus geenszins tegen.

Misschien is het een goed idee dat jij je gewoon focust op het probleem met Baudet zijn plan: zo snel weer naar 'normaal' is een kansloos idee.
Het is gewoon weer de tegenstelling tussen vooruit kijken en het 'van dag tot dag bekijken'. Blijkbaar moet de oppositie dezelfde kortzichtigheid aan de dag leggen als waarmee het kabinet de crisis heeft verergerd.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  zondag 26 april 2020 @ 12:44:06 #270
258802 Yreal
henk..!
pi_192812731
quote:
1s.gif Op zondag 26 april 2020 11:05 schreef Degodvader het volgende:

[..]

Op 29 maart zei hij dat inderdaad. In het filmpje van 7 april (wat jij ook weet, want je hebt het gezien), zegt hij dat de crisis tot nu toe slecht gemanaged is, en als je vanaf nu (op 7 april dus) goed gaat doen, je vanaf mei naar een lock in kan.

Dat spreekt elkaar dus geenszins tegen.

Misschien is het een goed idee dat jij je gewoon focust op het probleem met Baudet zijn plan: zo snel weer naar 'normaal' is een kansloos idee.
Jawel, Thierry wil de lockdown voor een korte periode en daarna versoepelen. terugkijkend kan je concluderen dat dat echt niet had gewerkt.
pi_192812890
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 12:44 schreef Yreal het volgende:

[..]

Jawel, Thierry wil de lockdown voor een korte periode en daarna versoepelen. terugkijkend kan je concluderen dat dat echt niet had gewerkt.
Hoe spreekt dat tegen? Hij wilde dat op 29 maart, hij wilde dat op 7 april.

Dat het niet had gewerkt ben ik met je eens.
pi_192813103
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 12:44 schreef Yreal het volgende:

[..]

Jawel, Thierry wil de lockdown voor een korte periode en daarna versoepelen. terugkijkend kan je concluderen dat dat echt niet had gewerkt.
De situatie op de ic's is zelfs nu nog buitengewoon druk. Hoe graag ik ook zou versoepelen. Het is gewoon erg lastig. En er moet ook niet opnieuw een piek komen.

Beelden gisteren door RTL online gezet:
pi_192813212
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 12:44 schreef Yreal het volgende:

[..]

Jawel, Thierry wil de lockdown voor een korte periode en daarna versoepelen. terugkijkend kan je concluderen dat dat echt niet had gewerkt.
Hij wilde vooral een snelle lockdown, ipv dat getreuzel van het kabinet. Dan had je dus de verspreiding van het virus grotendeels gestopt terwijl de uitbraak nog veel kleiner was. Als de lockdwon met minder besmetting ingaat kom je er met veel minder besmettingen uit. Minder besmettingen biedt mogelijkheid tot meer versoepeling.

Terugkijkend kunnen we vaststellen dat het treuzelen met maatregelen en de groepsimmuniteitstrategie niet goed hebben gewerkt.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_192813234
quote:
0s.gif Op zondag 26 april 2020 11:18 schreef luxerobots het volgende:

[..]

Enig idee hoe slecht de situatie er nog uitzag op 29 maart? Of 7 april?

Er kwamen nog volop patiënten het ziekenhuis binnen, er waren steeds meer IC-bedden nodig, men was nog volop bezig met bijschalen. IC-personeel stond bijna op omvallen.

En dan komt Baudet wel even met beleid dat afschalen van maatregelen in twee weken mogelijk maakt :')

29 maart, datum van het filmpje:
[ afbeelding ]

7 april, datum tweet.
[ afbeelding ]
Op 29 maart roepen dat wat we nu doen tot maximaal half april mag duren _O-. "Maximaal." Als je dat niet uit politieke beweegredenen roept zit het tegen het krankzinnige aan.

En ja, dan kan wel leuk zeggen dat dat er tegen die tijd voldoende test- en IC-capaciteit moet zijn, maar dat was natuurlijk totaal onrealistisch. Wel een mooie slag om de arm natuurlijk, want als blijkt (zoals elk weldenkend mens kon verwachten), dat half april te vroeg is voor versoepeling, kan je altijd nog roepen dat dat komt omdat de overheid niet naar jou heeft geluisterd en in twee weekjes tijd de desbetreffende capaciteiten verveelvoudigd heeft. Je moet wel vrij naïef zijn in zo'n doorzichtig verhaaltje te trappen.
pi_192813372
quote:
17s.gif Op zondag 26 april 2020 13:30 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

En ja, dan kan wel leuk zeggen dat dat er tegen die tijd voldoende test- en IC-capaciteit moet zijn, maar dat was natuurlijk totaal onrealistisch.
Met de bestuurlijke slagkracht van dit kabinet wel ja. Of wil je zeggen dat jij de inspanning van het kabinet om de testcapaciteit en de beschermingsmiddelenvoorraad uit te breiden als optimaal beoordeelt?

Het lijkt alsof ze nog steeds in groepsimmuniteit geloven.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')