Ik denk banaan, monstera, kalanchoe soort misschien, mogelijk een polkadot/hypoestes en dieffenbachia.quote:Op vrijdag 24 april 2020 16:02 schreef Dagoduck het volgende:
Kneuzenpakket
[ afbeelding ]
Determinatie gewenst.
Het staat op de potten! Er staat een plantpaspoort geprint met naam en land van herkomstquote:Op vrijdag 24 april 2020 16:02 schreef Dagoduck het volgende:
Kneuzenpakket
[ afbeelding ]
Determinatie gewenst.
Ah, kan het nog kleiner/dunner, helemaal overheen gekekenquote:Op vrijdag 24 april 2020 17:10 schreef Meke het volgende:
[..]
Het staat op de potten! Er staat een plantpaspoort geprint met naam en land van herkomst
Het zijn van boven naar beneden met de klok mee:quote:Op vrijdag 24 april 2020 18:37 schreef ieniminimuis het volgende:
De fel groene met donker groene tekening in de vorm van stipjes in een v vorm is een Thea soort. Heeft wel iets meer licht nodig dan een Thea met een rood onderblad. Bij mij staat bij in de vensterbank op het noordoosten en dat gaat prima, verder in de kamer vind ze niet zo fijn.
En daar achter staat denk ik een banaan.
Je kunt een plant in een pot zetten (zonder plastic binnenpot) maar dan moet je wel een gaatje onderin hebben, en dus een schoteltje eronder om water op te vangen.quote:Op zondag 26 april 2020 20:17 schreef Meke het volgende:
Ik heb even een vraag over verpotten. Na een aantal YouTube filmpjes ben ik erachter dat je eerst een laagje potgrond doet, je plant erin zet en dan potgrond aanvult tot ongeveer een centimeter onder de rand![]()
Maar; ik kom er niet helemaal uit wanneer je nou zo'n plastic binnenpot erin zet. Sommigen hebben hem er eerst wel in, maar doen hem dan niet terug, sommigen verpotten in dezelfde plastic binnenpot![]()
Help
quote:Op zondag 26 april 2020 20:21 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Je kunt een plant in een pot zetten (zonder plastic binnenpot) maar dan moet je wel een gaatje onderin hebben, en dus een schoteltje eronder om water op te vangen.
Je kunt ook een pot in een binnenpot doen en die in een (stenen pot (of mandje of iets)) zetten.
Ik gebruik bijna nooit de binnenpot gast zo de pot in. Alleen sommige planten vinden dat niet fijn.quote:Op zondag 26 april 2020 20:17 schreef Meke het volgende:
Ik heb even een vraag over verpotten. Na een aantal YouTube filmpjes ben ik erachter dat je eerst een laagje potgrond doet, je plant erin zet en dan potgrond aanvult tot ongeveer een centimeter onder de rand![]()
Maar; ik kom er niet helemaal uit wanneer je nou zo'n plastic binnenpot erin zet. Sommigen hebben hem er eerst wel in, maar doen hem dan niet terug, sommigen verpotten in dezelfde plastic binnenpot![]()
Help
Waar ik zei "pot in een binnenpot doen" bedoelde ik natuurlijk "plant in een binnenpot doen"quote:Op zondag 26 april 2020 20:32 schreef Meke het volgende:
[..]![]()
Dus eigenlijk hangt het van de stenen pot af of je er een plastic binnenpot in nodig hebt? Thanks!
Ja dat laatste heb ik nuquote:Op zondag 26 april 2020 20:49 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Waar ik zei "pot in een binnenpot doen" bedoelde ik natuurlijk "plant in een binnenpot doen"![]()
Maar ja, als je stenen pot geen gaatje heeft dan doe je er een binnenpot in.
Of je zet je binnenpot op een schaaltje en klaar is kees.(de luie versie)
Ik ben gister nadat ik vrijdag 10 planten via de post kreeg op zoek gegaan naar wat potten. Een paar kringloopwinkels afgelopen, uiteindelijk 4 (leuke/acceptabele) potjes gevonden. Waren tussen de 50 cent en paar euro per stuk. In het tuincentrum nog één potje gekocht van ¤4, toevallig de juiste kleur die ik zocht. Al waren er ook heel wat van een eurootje of 10, dat is mij ook te gek.quote:Op zondag 26 april 2020 22:40 schreef Meke het volgende:
[..]
Ja dat laatste heb ik nuNouja binnenpot in binnenpot eigenlijk, want dan zijn het in ieder geval allemaal dezelfde potten
![]()
Maar denk ik ze straks ga ompotten naar de grotere binnenpot dan (dat las ik ergens; dat ze niet in het potje waarin ze gekweekt zijn kunnen blijven?) en die dan weer in een mooie buitenpot![]()
Ik vind sierpotten nog best duur
Is ze toch nog van gedachten veranderd. Al vroeg ik het wel vlak nadat ze in het ziekenhuis was geweest en een paar dagen in een ander ziekenhuis had gelegenquote:Op vrijdag 13 maart 2020 13:48 schreef Dagoduck het volgende:
Mijn oma heeft een pot die ik leuk vind, maar ze wil hem zelf gebruiken.
Je gebruikt een binnenpot/sierpot met gaatjes/binnenpot in sierpot om te voorkomen dat er water in de pot blijft staan. Anders kunnen je wortels gaan rotten en veel planten willen niet te nat staan. Ook kun je zonder watermeter niet echt goed diep in de aarde voelen hoe nat/droog die is.quote:Op zondag 26 april 2020 20:17 schreef Meke het volgende:
Ik heb even een vraag over verpotten. Na een aantal YouTube filmpjes ben ik erachter dat je eerst een laagje potgrond doet, je plant erin zet en dan potgrond aanvult tot ongeveer een centimeter onder de rand![]()
Maar; ik kom er niet helemaal uit wanneer je nou zo'n plastic binnenpot erin zet. Sommigen hebben hem er eerst wel in, maar doen hem dan niet terug, sommigen verpotten in dezelfde plastic binnenpot![]()
Help
Thanks!quote:Op maandag 27 april 2020 07:45 schreef n0a het volgende:
[..]
Je gebruikt een binnenpot/sierpot met gaatjes/binnenpot in sierpot om te voorkomen dat er water in de pot blijft staan. Anders kunnen je wortels gaan rotten en veel planten willen niet te nat staan. Ook kun je zonder watermeter niet echt goed diep in de aarde voelen hoe nat/droog die is.
Het potten in dezelfde pot doe je eigenlijk alleen als je de aarde vervangt. Bijvoorbeeld om een betere mix te maken of om zo de plant nieuwe voeding te geven en de pot nog groot genoeg is om in terug te planten.
Bij een grotere pot neem je vaak eentje die 20% groter is dan de vorige. Ik heb ooit een pot gebruikt die veel groter dan dat was en het probleem is dan dat je wortelstelsel te klein is om bij het water in de pot te komen en je te veel water nodig hebt.
Ik doe er een laag kleikorrels in als ik een plant verpot in een stenen pot. Gaat tot nu toe best goedquote:Op zondag 26 april 2020 20:21 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Je kunt een plant in een pot zetten (zonder plastic binnenpot) maar dan moet je wel een gaatje onderin hebben, en dus een schoteltje eronder om water op te vangen.
Je kunt ook een plant in een binnenpot doen en die in een (stenen pot (of mandje of iets)) zetten.
Zoiets vroeg ik me af inderdaad, of een laag korrels (klei, hydro) onderin de pot kan helpen. Eigenlijk wil ik niet alle planten in een binnenpot in een overpot zetten, maar zo in de overpot. Maar ik wil ze dit keer wel echt graag in leven houdenquote:Op maandag 27 april 2020 11:32 schreef HaverMoutKoekje het volgende:
[..]
Ik doe er een laag kleikorrels in als ik een plant verpot in een stenen pot. Gaat tot nu toe best goed
Mja, tot je een paar keer teveel water geeft. Zie je dan ook pas als het te laat is. Als je steeds wacht tot de bladeren gaan hangen zul je er niet veel last van hebben, maar da's voor sommge soorten wel al te laat.quote:Op maandag 27 april 2020 15:15 schreef ieniminimuis het volgende:
Ik heb genoeg planten zonder plastic binnenpot. Ik vind het prima gaan.
Ik ben zeer slecht in water geven en ik heb planten die ook veel nodig hebben. Dus voor mij pakt het wel goed uit.quote:Op maandag 27 april 2020 15:44 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Mja, tot je een paar keer teveel water geeft. Zie je dan ook pas als het te laat is. Als je steeds wacht tot de bladeren gaan hangen zul je er niet veel last van hebben, maar da's voor sommge soorten wel al te laat.
Ik heb de meeste ook direct in buitenpot zitten hoor, maar ik begin er wel steeds meer een gewoonte van te maken dat niet te doen. Ik wil nog wel eens wat wisselen van pot en als er automagisch water gegeven moet worden omdat ik een paar dagen weg ben wil ik wel echt een drainagemogelijkheid hebben.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |