abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 8 april 2020 @ 11:52:16 #51
165264 Puzzie
#freepalestine
pi_192511856
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:43 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Een app die er voor kan zorgen dat corona minder verspreid wordt is per definitie een app die inzage moet geven in de bewegingen van mensen, en dat is nogal een privacy schending. Naast een wellicht noodzakelijk vrijheid van beweging inperking maar dat kun je ook zonder app en met ouderwetse handhaving.
Daarom moet je zo'n app ook helemaal niet willen ...
My age is very
Inappropriate
for my behavior
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 11:52:56 #52
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192511866
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:50 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Nee ik voel ook niets voor die discussie hier, want scenario planning lijkt me bij uitstek geschikt voor BNW.
Het maken van een app waarbij je wilt controleren waar mensen zijn geweest of bij wie ze in de buurt zijn geweest is inderdaad heel erg BNW. Ik begrijp niet dat onze regering daar uberhaupt over nadenkt.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_192511874
https://www.telegraaf.nl/(...)-juni-gevierd-worden


Nou zomer kan ook gecancelled worden.
Een oplettende kijker (volgens Mediacourant 15-4-20).
  woensdag 8 april 2020 @ 11:53:18 #54
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192511875
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:51 schreef Tarado het volgende:
danielverlaan twitterde op woensdag 08-04-2020 om 11:44:08 De overheid wil een corona-app voor alle Nederlanders die in de gaten houdt met wie je allemaal contact hebt gehad.

De technische werking, privacyproblemen en (on)zin uitgelegd in dit uitgebreide verhaal: 'Het is een soort digitale enkelband'

https://t.co/sZ6atvet5U reageer retweet
5. Wat nou als je geen smartphone hebt?
Dan werkt zo'n app niet. Je hebt minimaal bluetooth nodig en een telefoon waarop je apps kunt installeren. Ook is het maar de vraag of zo'n app goed genoeg werkt op al die verschillende telefoons die in Nederland worden gebruikt. De kwaliteit van de bluetoothverbinding is sterk afhankelijk van het type smartphone.

Dit alleen is al meer dan genoeg reden om hier niet aan te beginnen.
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
  woensdag 8 april 2020 @ 11:53:27 #55
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_192511880
quote:
The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) removed guidance from its website regarding drugs touted by President Trump as possible treatments for the coronavirus amid disputes over their effectiveness.

The CDC had initially included guidance regarding dosage for hydroxychloroquine and chloroquine, the drugs recommended by Trump, noting that anecdotal evidence existed for their effectiveness.

“Although optimal dosing and duration of hydroxychloroquine for treatment of COVID-19 are unknown, some U.S. clinicians have reported anecdotally different hydroxychloroquine dosing," read the original guidance before including the dosage examples.

However, the CDC’s website, which was updated Tuesday, no longer includes that statement, instead stating that the drugs "are under investigation in clinical trials" to be used on patients infected with coronavirus.
https://thehill.com/homen(...)drug-touted-by-trump
are we infinite or am I alone
pi_192511881
quote:
1s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:40 schreef Tourniquet het volgende:
AlexanderNL twitterde op woensdag 08-04-2020 om 10:23:07 Het is natuurlijk een knuppel in het hoenderhok, maar wat als Google en Apple *zelf* tracing-functionaliteit in hun OS’en zouden inbouwen? Alle data lokaal. Autonomie over aan/uit bij gebruiker. Universele standaard voor gegevensuitwisselig. En: het snelst uitrolbaar via updates reageer retweet
Ik heb liever dat de overheid mijn data heeft dan Google of Apple.
  woensdag 8 april 2020 @ 11:53:33 #57
490095 Grishenko_
Groot-Inquisiteur
pi_192511885
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:46 schreef Nicksanders het volgende:

[..]

Ik niet en hopelijk 90% van Nederland niet met gezond verstand.
Laatste der Mohikanen _O_
"Bent u dan echt zo iemand als u wordt voorgesteld? Is dat werkelijk mogelijk!"
Riep de vorst opeens verwijtend, uit de grond van zijn hart.
pi_192511886
quote:
10s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:51 schreef Da_Sandman het volgende:
Heeft er ook eentje Black Mirror gezien.
Kijk gewoon wat in China gebeurt, die lopen een paar maanden voor.
pi_192511910
quote:
14s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:52 schreef puzziepie het volgende:

[..]

Daarom moet je zo'n app ook helemaal niet willen ...
Bosbeetle heeft alleen geen gelijk dat de app inzage moet geven in beweging van mensen. De hypothetische app kan met bluetooth achterhalen welke andere apps die aanstaan in de buurt waren en hoeft heel niet te versturen waar hij was.
  woensdag 8 april 2020 @ 11:54:40 #60
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_192511913
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:29 schreef Ericr het volgende:
Sommigen denken echt dat het naar een totalitaire staat gaat geloof ik. Wordt er niks gedaan om een uitbraak in te dammen is het niet goed, worden er striktere maatregelen genomen omdat een gedeelte van de bevolking te dom is om te poepen is het niet goed, worden er maatregelen genomen om maatregelen te versoepelen is het niet goed. Wanneer is het wel goed dan?

Het beeld dat sommigen hier hebben is volgens mij dit
[cut]
En op den duur
[cut]
Waanbeelden, maar zal wel komen door de quarantaine.
Het is een zwart/wit stelling die je hier als enige conclusie presenteert.

Als men duidelijk kan maken waarom dat "middel" moet worden ingezet en dat als doel kan waarborgen zonder dat dit leidt tot uit- of insluiting, lijkt mij er ook geen probleem.

Het is "ShockDoctrine" nog los van de doelstelling: Mensen zijn in een staat van euforie of hopeloosheid en omarmen dan een oplossing die verder gaat dan oplossen van hun probleem (als dat het al doet).
Dat heeft verder niets te maken met welke ver- of vooronderstelling dan ook.
Juist onze regels en afspraken zijn er op gericht dat proces in een vroeg stadium te voorkomen.

Discussie is vooral dat het geen kwestie is van opzet, wenselijkheid, liegen of kwade of goede bedoeling. De uitdaging is of een geboden oplossing daadwerkelijk bijdraagt en wat het dan kost aan (verworven) vrijheden.

Issue ook dat telkens weer twee discussies door elkaar lopen. Die van de techneut die denkt in "prima" oplossingen zonder zich (ook niet zijn vak of taak) af te vragen of dat in bredere zin dan gerechtvaardigd is.

Wanneer men alleen kijkt naar een "oplossing", kan men er zeker zijn dat die onevenredig meer consequenties gaat hebben dan dat het oplost.

Dat zie je zelfs met onze fantastische opschaling in de IC/zorg..... de eerste vragen met wat dat voor iemand kost en betekent en hoe lang dat vol te houden is; worden nu voorzichtig gesteld.
Wie redt men (hoe dan ?) daarmee en wat levert men daarvoor kennelijk in ?
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (©Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_192511916
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:52 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Het maken van een app waarbij je wilt controleren waar mensen zijn geweest of bij wie ze in de buurt zijn geweest is inderdaad heel erg BNW. Ik begrijp niet dat onze regering daar uberhaupt over nadenkt.
Onze regering denkt dan ook niet dat deze app onderdeel is van een stappenplan die tot een nieuwe wereldorde leidt.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 11:54:49 #62
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192511918
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:50 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Wie zegt dat je getraceerd moet worden? Gemeentelijke data zoals je adresgegevens zijn makkelijk in te zien, net als waar je werkt bijvoorbeeld. Ze kunnen met die kennis ook zeggen dat je - in de huidige situatie - niet of nauwelijks buiten die kring van woon/werk/familie zult komen en kunnen ze veel sneller binnen die gebieden algemene waarschuwingen af gaan geven richting mensen dat er in de omgeving (straal van X) gevallen van COVID-19 bekend zijn en iedereen dus waakzaam moet zijn en bij gezondheidsklachten een dokter moet raadplegen.

Volgens mij hoeft het allemaal niet zo ingewikkeld te worden.
Dus als je dan in bos loopt en er loopt 1 iemand anders en je app zegt die persoon heeft covid-19 gehad ik vind dat een enorme inbreuk in de privacy!
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_192511922
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef zoost het volgende:

[..]

Kijk gewoon wat in China gebeurt, die lopen een paar maanden voor.
In wat lopen ze voor?
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_192511925
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef Sapstengel het volgende:
Ik heb liever dat de overheid mijn data heeft dan Google of Apple.
Precies, die kunnen het ten minste koppelen met je belastingtarief of je zorgpremie! Dat kunnen Apple en Google niet
  woensdag 8 april 2020 @ 11:55:39 #65
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192511933
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:54 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Dus als je dan in bos loopt en er loopt 1 iemand anders en je app zegt die persoon heeft covid-19 gehad ik vind dat een enorme inbreuk in de privacy!
Dan begrijp ik ook echt niet dat zo veel mensen het probleem niet zien met dit soort apps. Er worden zoveel (medische) gegevens verwerkt...
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
pi_192511939
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:54 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Dus als je dan in bos loopt en er loopt 1 iemand anders en je app zegt die persoon heeft covid-19 gehad ik vind dat een enorme inbreuk in de privacy!
Uhm de app kan niet DIRECT aflezen dat er iemand in je buurt is met COVID-19, altijd achteraf natuurlijk en anoniem.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
  woensdag 8 april 2020 @ 11:56:24 #67
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192511944
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:56 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Uhm de app kan niet DIRECT aflezen dat er iemand in je buurt is met COVID-19, altijd achteraf natuurlijk en anoniem.
Hoe kom je hierbij? Dit is nog helemaal niet bekend.
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
  woensdag 8 april 2020 @ 11:56:58 #68
489693 Markesh
Antispecisist
pi_192511953
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:37 schreef gniffie het volgende:

[..]

Jah ik ga geen honderdduizenden Nederlanders opofferen zodat ik zonder mobiel over straat kan.
Dat dus
pi_192511959
quote:
7s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:56 schreef Zeroku het volgende:

[..]

Hoe kom je hierbij? Dit is nog helemaal niet bekend.
Nee dit is wel al bekend natuurlijk

quote:
15s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:55 schreef Zeroku het volgende:

[..]

Dan begrijp ik ook echt niet dat zo veel mensen het probleem niet zien met dit soort apps. Er worden zoveel (medische) gegevens verwerkt...
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  woensdag 8 april 2020 @ 11:57:10 #70
131800 Tarado
capô de fusca
pi_192511960
quote:
7s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef Zeroku het volgende:

[..]

5. Wat nou als je geen smartphone hebt?
Dan werkt zo'n app niet. Je hebt minimaal bluetooth nodig en een telefoon waarop je apps kunt installeren. Ook is het maar de vraag of zo'n app goed genoeg werkt op al die verschillende telefoons die in Nederland worden gebruikt. De kwaliteit van de bluetoothverbinding is sterk afhankelijk van het type smartphone.

Dit alleen is al meer dan genoeg reden om hier niet aan te beginnen.
na het lezen van het artikel ben ik ook wel van mening dat ze er maar niet moeten beginnen, teveel haken en ogen
pi_192511961
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:55 schreef Da_Sandman het volgende:
In wat lopen ze voor?
In het inzetten van technologie om gewenst gedrag te sturen.
pi_192511966
Thierry die er voor pleit om mensen uit het buitenland te halen :D.
  woensdag 8 april 2020 @ 11:57:55 #73
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_192511975
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:54 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Dus als je dan in bos loopt en er loopt 1 iemand anders en je app zegt die persoon heeft covid-19 gehad ik vind dat een enorme inbreuk in de privacy!
Is dit parodie of achterlijkheid?
are we infinite or am I alone
  woensdag 8 april 2020 @ 11:57:57 #74
131800 Tarado
capô de fusca
pi_192511976
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef Sapstengel het volgende:

[..]

Ik heb liever dat de overheid mijn data heeft dan Google of Apple.
want die data hadden ze nog niet?
  woensdag 8 april 2020 @ 11:58:04 #75
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192511982
quote:
10s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:57 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Nee dit is wel al bekend natuurlijk
[..]

Dat er gegevens verwerkt moeten worden is een gegeven. Anders kun je niet weten of iemand wel of geen Covid heeft.
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
  woensdag 8 april 2020 @ 11:58:29 #76
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_192511989
quote:
10s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:57 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Nee dit is wel al bekend natuurlijk
[..]

In oa Zuid-Korea doen ze het zo. Je bent positief getest, en dan vertel je de doktoren waar je geweest bent afgelopen dagen. Die zetten dat (anoniem) in een app, en als jij dan ook die app hebt dan krijg je dus een melding dat je bv in hetzelfde cafe bent geweest.

Het kan dus prima zonder automatische tracking. Uiteraard moeten mensen dan wel eerlijk zijn over waar en wanneer ze geweest zijn.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_192511992
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:57 schreef zoost het volgende:

[..]

In het inzetten van technologie om gewenst gedrag te sturen.
Keurig! Doen ze uitstekend. En vast ook overdreven, want zo rollen Chinezen. Geloof niet dat wij verder hier heel erg op hen lijken, wel?
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_192512002
quote:
3s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:58 schreef Zeroku het volgende:

[..]

Dat er gegevens verwerkt moeten worden is een gegeven. Anders kun je niet weten of iemand wel of geen Covid heeft.
Dan had je zoveel weg moeten laten want daarmee impliceer je dat er meer dan die gegevens worden verwerkt.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  woensdag 8 april 2020 @ 11:59:08 #79
489693 Markesh
Antispecisist
pi_192512004
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef RipCity het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)-juni-gevierd-worden


Nou zomer kan ook gecancelled worden.
Ehhh, dat wist je werkelijk nog niet?
  woensdag 8 april 2020 @ 11:59:12 #80
490095 Grishenko_
Groot-Inquisiteur
pi_192512007
quote:
14s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:48 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Ik begrijp de analogie prima. Je stelt dat als iemand ergens een voorstander van is dat hij maar moet verhuizen. En ik dat als je een tegenstander ergens van bent dat dit ook voor jezelf geldt.
Erop ingaan, maar het punt totaal missen. Zulke dingen vind ik ook best knap. Bewonderenswaardig zelfs.

Als je de analogie snapt, begrijp je ook waarom ik China als voorbeeld aanhaal. Die wisselen ook vrijheden voor veiligheid in. Als dat je standpunt is dan lijkt me China geschikter dan Europa als verblijfplaats, want laatstgenoemde behoort juist zoveel mogelijk vrijheden te behouden ipv deze langzaamaan weg te geven aan een Staat, zoals China al decennialang doet.

Maar goed, hopelijk begrijp je het nu. Anders mag je nog een keer stellen dat ik moet verhuizen naar de Stille Zuidzee!
"Bent u dan echt zo iemand als u wordt voorgesteld? Is dat werkelijk mogelijk!"
Riep de vorst opeens verwijtend, uit de grond van zijn hart.
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 11:59:19 #81
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192512009
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:54 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]

Bosbeetle heeft alleen geen gelijk dat de app inzage moet geven in beweging van mensen. De hypothetische app kan met bluetooth achterhalen welke andere apps die aanstaan in de buurt waren en hoeft heel niet te versturen waar hij was.
Ja en in tijden van social distancing weet je precies bij wie je in de buurt was en de app kan je zo dus inzage geven in de gegevens van de personen waarbij je in de buurt bent geweest. Ook als je geen volledig trajecten maakt kun je eenvoudig achterhalen wie wie is en wat de status van die persoon is, dat is het hele idee van zo'n soort app.

Je legt interactie patronen bloot de regering weet ineens wie bij wie in de buurt is geweest. Volledig onnodig en erg inbreuk makend op je vrijheden.

En ook allemaal op te lossen door gewoon niet naar buiten te gaan, thuis te blijven en 1,5m afstand te houden.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  woensdag 8 april 2020 @ 11:59:31 #82
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_192512012
Het dodental ten gevolge van Covid-10 is in België opgelopen tot 2240. De afgelopen 24 uur zijn 205 nieuwe sterfgevallen gerapporteerd. België neemt sinds gisteren ook overlijdens in bejaardentehuizen mee, waarvan het virus mogelijk de oorzaak is.

Er zijn sinds gisteren 487 nieuwe patiënten opgenomen in ziekenhuizen, wat het totaal aantal opnames op 5688 brengt. Het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis daalt daarmee voor de eerste keer sinds de uitbraak.

Op de ic-afdelingen van de Belgische ziekenhuizen liggen momenteel 1276 patiënten, waarvan er 1008 worden beademd. Onze zuiderburen kennen nu in totaal 23.403 bevestigde besmettingen met het coronavirus.
pi_192512017
quote:
7s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:56 schreef Zeroku het volgende:

[..]

Hoe kom je hierbij? Dit is nog helemaal niet bekend.
Als je logisch nadenkt zal zo'n app natuurlijk niet gaan waarschuwen dat je binnen een straal van 10m van iemand met COVID-19 loopt.
“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”
pi_192512022
quote:
3s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:58 schreef Zeroku het volgende:

[..]

Dat er gegevens verwerkt moeten worden is een gegeven. Anders kun je niet weten of iemand wel of geen Covid heeft.
Stel dat een arts of verpleegkundige een nummer scant of overtypt van de app en verder niks?
pi_192512033
quote:
7s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef Zeroku het volgende:

[..]

5. Wat nou als je geen smartphone hebt?
Dan werkt zo'n app niet. Je hebt minimaal bluetooth nodig en een telefoon waarop je apps kunt installeren. Ook is het maar de vraag of zo'n app goed genoeg werkt op al die verschillende telefoons die in Nederland worden gebruikt. De kwaliteit van de bluetoothverbinding is sterk afhankelijk van het type smartphone.

Dit alleen is al meer dan genoeg reden om hier niet aan te beginnen.
Vooral omdat het overgrote deel van de risicogroep geeneens een smartphone heeft noch ermee overweg kan.

Ik heb trouwens een headset met bluetooth verbinding buiten dus kan het niet verbinden.

Ik vind niet erg als er iets is van een corona certificaat maar wil niet gebrandmerkt worden zoals bill gates graag wil of de eerste stappen zetten richting een 1984 samenleving met tracking apps, rondvliegende drones en geen contant geld.

Ik vind het bovendien raar dat het gepresenteerd lijkt te worden als enige oplossing zonder oog te hebben of het uberhaupt te bewerkstelligen is en nut heeft om ermee aan de slag te gaan?

Het zou een proefballonetje moeten zijn voor een aanvullende optie tot de exit strategie niet gepresenteerd als feit van het ingeslagen pad.
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 12:01:09 #86
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192512040
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:54 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Onze regering denkt dan ook niet dat deze app onderdeel is van een stappenplan die tot een nieuwe wereldorde leidt.
Nee onze regering denkt alleen maar hoe kunnen we er nou achter komen waar onze burgers zijn geweest, dan kunnen we in kaart brengen hoe de besmetting loopt. Maar iedere politicus moet dan ook direct denken kan dat wel grondwettelijk gezien en moeten we het willen dat er zoveel privacy wordt opgegeven.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  woensdag 8 april 2020 @ 12:01:32 #87
490095 Grishenko_
Groot-Inquisiteur
pi_192512051
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:51 schreef Tarado het volgende:
danielverlaan twitterde op woensdag 08-04-2020 om 11:44:08 De overheid wil een corona-app voor alle Nederlanders die in de gaten houdt met wie je allemaal contact hebt gehad.

De technische werking, privacyproblemen en (on)zin uitgelegd in dit uitgebreide verhaal: 'Het is een soort digitale enkelband'

https://t.co/sZ6atvet5U reageer retweet
Een digitale enkelband is best een goede verwoording voor deze nonsens-app!
"Bent u dan echt zo iemand als u wordt voorgesteld? Is dat werkelijk mogelijk!"
Riep de vorst opeens verwijtend, uit de grond van zijn hart.
pi_192512059
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:59 schreef Markesh het volgende:
Ehhh, dat wist je werkelijk nog niet?
Half augustus pas uit de gevarenzone? Jezus. Ik hoop dat dat wel mee gaat vallen.
  woensdag 8 april 2020 @ 12:02:09 #89
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_192512063
Het kan trouwens ook publiekelijk. Dat deden ze in de begin dagen in Zuid-Korea (toen het nog behapbaar was, dat wel.)

Online kon je gewoon een kaart vinden waar alle cases geweest waren onlangs. Zonder namen of ID. Puur uit verhalen van besmette mensen, niet uit hun smartphone data.

Dan kan je iedere dag gewoon online ff de kaart checken en zien, oh ik zat gister in de bus met een besmet persoon.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  woensdag 8 april 2020 @ 12:03:43 #90
441090 crystal_meth
has new fav drug
pi_192512090
quote:
7s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:53 schreef Zeroku het volgende:

[..]

5. Wat nou als je geen smartphone hebt?
Dan werkt zo'n app niet. Je hebt minimaal bluetooth nodig en een telefoon waarop je apps kunt installeren. Ook is het maar de vraag of zo'n app goed genoeg werkt op al die verschillende telefoons die in Nederland worden gebruikt. De kwaliteit van de bluetoothverbinding is sterk afhankelijk van het type smartphone.

Dit alleen is al meer dan genoeg reden om hier niet aan te beginnen.
Zijn er zoveel smartphones waarvan bluetooth geen 2 meter ver reikt?
are we infinite or am I alone
  woensdag 8 april 2020 @ 12:04:12 #91
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192512098
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 12:03 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Zijn er zoveel smartphones waarvan bluetooth geen 2 meter ver reikt?
Geen idee. Kan me voorstellen dat Chinese prullaria überhaupt een bijzonder zwakke verbinding heeft.
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
pi_192512099
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:59 schreef Grishenko_ het volgende:

[..]

Erop ingaan, maar het punt totaal missen. Zulke dingen vind ik ook best knap. Bewonderenswaardig zelfs.

Als je de analogie snapt, begrijp je ook waarom ik China als voorbeeld aanhaal. Die wisselen ook vrijheden voor veiligheid in. Als dat je standpunt is dan lijkt me China geschikter dan Europa als verblijfplaats, want laatstgenoemde behoort juist zoveel mogelijk vrijheden te behouden ipv deze langzaamaan weg te geven aan een Staat, zoals China al decennialang doet.

Maar goed, hopelijk begrijp je het nu. Anders mag je nog een keer stellen dat ik moet verhuizen naar de Stille Zuidzee!
Als je alleen maar vrijheid wil, moet je op een eiland in de Stille Zuidzee zijn. Jammer dat ik het uit heb moeten leggen, het was als je 'm in een keer had begrepen best een aardige geweest.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 12:04:36 #93
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192512106
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:56 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Uhm de app kan niet DIRECT aflezen dat er iemand in je buurt is met COVID-19, altijd achteraf natuurlijk en anoniem.
Dus ik liep op dat moment volledig annoniem met een ander persoon in dat bos, en die persoon ook met een volledig annoniem ander persoon. Dat is toch geen annoniemiteit dat is gewoon traceerbaar.

En al helemaal door de instantie die zo'n app uitleest.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  woensdag 8 april 2020 @ 12:04:42 #94
490095 Grishenko_
Groot-Inquisiteur
pi_192512109
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:56 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Uhm de app kan niet DIRECT aflezen dat er iemand in je buurt is met COVID-19, altijd achteraf natuurlijk en anoniem.
Moesten wij niet afwachten tot nadere informatie omtrent deze app?
"Bent u dan echt zo iemand als u wordt voorgesteld? Is dat werkelijk mogelijk!"
Riep de vorst opeens verwijtend, uit de grond van zijn hart.
pi_192512110
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 12:01 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Nee onze regering denkt alleen maar hoe kunnen we er nou achter komen waar onze burgers zijn geweest, dan kunnen we in kaart brengen hoe de besmetting loopt. Maar iedere politicus moet dan ook direct denken kan dat wel grondwettelijk gezien en moeten we het willen dat er zoveel privacy wordt opgegeven.
Ik denk dat Hugo de Jonge dat gister vrij letterlijk ook zo gezegd heeft.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_192512114
Is er ook enige controle? Gezien dit toch een beetje het tijdperk van trollen is kan men zo zeggen ja, ik was daar en daar op die dag maar kan volledig onwaar zijn.
pi_192512120
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 12:02 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Het kan trouwens ook publiekelijk. Dat deden ze in de begin dagen in Zuid-Korea (toen het nog behapbaar was, dat wel.)

Online kon je gewoon een kaart vinden waar alle cases geweest waren onlangs. Zonder namen of ID. Puur uit verhalen van besmette mensen, niet uit hun smartphone data. En wat als er een bug is, en ik nooit meer naar buiten mag. :P

Dan kan je iedere dag gewoon online ff de kaart checken en zien, oh ik zat gister in de bus met een besmet persoon.
Het is niet zozeer de data. Het gaat erom dat een app gaat bepalen of ik 14 dagen thuis moet zitten. Ongeacht of ik een mondkapje op had, mijn handen heb gewassen en het raam open had.

Ik wil niet verplicht getest worden, voordat ik gebruik mag maken van het openbaar vervoer.

Vorige maand stapte ik ook in de bus (nou nee, maar stel) met het risico griep te krijgen. Of een longontsteking. Het is niet de data an sich, maar wat mensen er mee willen doen.
  Moderator woensdag 8 april 2020 @ 12:05:20 #98
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_192512122
quote:
0s.gif Op woensdag 8 april 2020 11:57 schreef crystal_meth het volgende:

[..]

Is dit parodie of achterlijkheid?
Wat is daar precies achterlijk aan?
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_192512124
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 12:04 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Dus ik liep op dat moment volledig annoniem met een ander persoon in dat bos, en die persoon ook met een volledig annoniem ander persoon. Dat is toch geen annoniemiteit dat is gewoon traceerbaar.

En al helemaal door de instantie die zo'n app uitleest.
Want je checkt natuurlijk altijd eerst het hele bos op hoeveel mensen er rond lopen.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  woensdag 8 april 2020 @ 12:05:49 #100
246107 Zeroku
An Air of Authority.
pi_192512131
quote:
2s.gif Op woensdag 8 april 2020 12:04 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Dus ik liep op dat moment volledig annoniem met een ander persoon in dat bos, en die persoon ook met een volledig annoniem ander persoon. Dat is toch geen annoniemiteit dat is gewoon traceerbaar.

En al helemaal door de instantie die zo'n app uitleest.
Kun je nagaan als je een bekende tegenkomt waar je net even wat langer bij blijft staan.
Op zaterdag 28 april 2012 00:09 schreef Klinkerbotsing het volgende:
Lieve jongeman ben jij. :@
Op woensdag 8 juli 2020 18:58 schreef PoezeligDing het volgende:
:* My one and only, master, king , whatever. THE ZER! O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')