Je weet dat al die miljarden al verdeeld waren voor dat er iemand uberhaubt van Corona had gehoord he? Ze hebben er gewoon een andere titel aan gegeven.quote:Op dinsdag 7 april 2020 11:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat is heel aardig van de buren.
Gelukkig staat gidsland Nederland deze crisis ook vooraan om solidair te zijn met noodhulp (NOT).
Dat komt onherroepelijk een keer terug, of is al reeds een keer terug gekomen (Nederland staat onderaan qua miljarden vanuit de EU ter bestrijding van corona, zelfs beneden landen zoals Duitsland, België, Oostenrijk en Zweden), met standaard verontwaardiging tot gevolg, wat de vicieuze cirkel van eurosceptici verder voedt.
Dat baseer je op?quote:Op dinsdag 7 april 2020 12:34 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Je weet dat al die miljarden al verdeeld waren voor dat er iemand uberhaubt van Corona had gehoord he? Ze hebben er gewoon een andere titel aan gegeven.
Ook noodhulp verleent Nederland niet of amper. Dat is nu net het punt.quote:En waarom schaar jij Eurobonds onder noodhulp? Dat zijn 2 aparte zaken die niks met elkaar te maken hebben. Noodhulp prima, maar dat betekend toch niet dat we daarom maar vanaf nu mede verantwoordelijk moeten woorden van de schulden die andere (zuid)Europese landen maken?
Bestaande regeling omgebouwdquote:
Nouja mijn punt is dat noodhulp heel wat anders is dan Eurobonds. Eurobonds zet je niet even uit of aan, als we daar mee akkoord gaan zitten we er aan vast. Dat heeft grote financiële gevolgen voor Nederland.quote:Ook noodhulp verleent Nederland niet of amper. Dat is nu net het punt.
https://ec.europa.eu/info(...)solidarity-action_en
Dat willen de populisten ook helemaal niet. PVV liet zojuist in de kamer weten dat Nederland nu al teveel doet voor andere EU landen.
vraag mij ook echt af of je indruist tegen de vrijheid van godsdienst als je tijdelijk kerkelijke bijeenkomsten verbiedt. je hebt nog steeds de vrijheid om katholiek, protestant, hindoestaan, moslim of whatever te zijn en diensten mogen nog steeds gegeven worden... deze diensten kunnen zonder obstakel meegemaakt worden via radio, tv of internet.quote:Op donderdag 26 maart 2020 12:51 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het gaat er niet om of je daar een uitzondering voor wil maken, het gaat erom dat dit grondwettelijk dwingend zou zijn. Dan moet er toch een vraag komen mbt andere grondrechten die wel opgeschort worden. De vrijheid van vereniging en vergadering bijvoorbeeld.
In feite worden er gewoon geen kerkdiensten meer gehouden momenteel. Zelfs de meest strenge reformatorische gemeentes die toen de max op 100 werd gezet naar 7 of 8 diensten op een zondag gingen, hebben nu geen diensten meer. Een verbod voegt dus niks toe.quote:Op dinsdag 7 april 2020 13:54 schreef Nielsch het volgende:
[..]
vraag mij ook echt af of je indruist tegen de vrijheid van godsdienst als je tijdelijk kerkelijke bijeenkomsten verbiedt. je hebt nog steeds de vrijheid om katholiek, protestant, hindoestaan, moslim of whatever te zijn en diensten mogen nog steeds gegeven worden... deze diensten kunnen zonder obstakel meegemaakt worden via radio, tv of internet.
Dankjewel. Toch is het veelzeggend dat zelfs relatief rijke landen als Duitsland en Zweden een smak geld krijgen en wij niet. Wij hebben ook wel wat armere regio's zoals Friesland en Limburg.quote:Op dinsdag 7 april 2020 13:35 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Bestaande regeling omgebouwd
De verdeling van het geld is zo scheef omdat het geen enkel verband houdt met de heftigheid van de coronauitbraak in een land of de benodigde middelen om het virus en de gevolgschade het hoofd te bieden.
Om snel geld vrij te maken zonder een hele nieuwe regeling op te bouwen, heeft de Europese Commissie een plan bedacht om bestaande regelingen in te zetten.
Het geld komt vanuit de verschillende structuurfondsen. Dat zijn grote potten met geld waaruit projecten gefinancierd worden die de welvaartsverschillen binnen de EU moeten verkleinen. Steun voor armere regio's dus.
https://www.rtlz.nl/algem(...)jard-polen-hongarije
Het bericht dat ik plaatste ging over IC bedden voor buitenlandse patiënten en dat Nederland weinig voor andere landen doet. Of dat eurobonds moeten zijn kun je over twisten maar zelfs noodhulp is al teveel gevraagd.quote:[..]
Nouja mijn punt is dat noodhulp heel wat anders is dan Eurobonds. Eurobonds zet je niet even uit of aan, als we daar mee akkoord gaan zitten we er aan vast. Dat heeft grote financiële gevolgen voor Nederland.
Veel verder dan: "we hebben het niet uitgewerkt want we hebben nog geen specifieke app op het oog, geen idee of het verplicht gaat worden en we zullen de privacy in het oog houden, voorlopig zijn de apps nog niet nodig, dat is pas bij versoepelen maatregelen, u hoort binnenkort van ons" zal dat toch niet komen?quote:Op woensdag 8 april 2020 08:09 schreef Hexagon het volgende:
Vanmiddag om 14:00 weer een nieuw debat
Gezien die app ideeen denk ik wat spannender dan het vorige
Gezien de hoeveelheid verontwaardigde reacties op dat plan denk ik niet dat alle fracties het daarbij laten zittenquote:Op woensdag 8 april 2020 09:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Veel meer dan: "we hebben het niet uitgewerkt want we hebben nog geen specifieke app op het oog, geen idee of het verplicht gaat worden en we zullen de privacy in het oog houden, voorlopig zijn de apps nog niet nodig, dat is pas bij versoepelen maatregelen, u hoort binnenkort van ons" zal dat toch niet komen?
Ik vind het absurd als je hier verontwaardigd op reageert, eerlijk gezegd...quote:Op woensdag 8 april 2020 09:27 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Gezien de hoeveelheid verontwaardigde reacties op dat plan denk ik niet dat alle fracties het daarbij laten zitten
Tja, ik heb dan zoiets van "nou, en?". Zelfs privacywaakhonden geven nu al aan dat er best wat privacy kan worden ingeleverd in verband met de volksgezondheid.quote:Op woensdag 8 april 2020 09:41 schreef xpompompomx het volgende:
Je kan op je klompen aanvoelen komen dat een dergelijke app nogal wat grote faals als datalekken en privacyschendingen gaat opleveren.
Ik wil best wat privacy inleveren mits daar wat tegenover staat(lees: meer vrijheid).quote:Op woensdag 8 april 2020 09:43 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tja, ik heb dan zoiets van "nou, en?". Zelfs privacywaakhonden geven nu al aan dat er best wat privacy kan worden ingeleverd in verband met de volksgezondheid.
En de persoon die mij gaat volgen of mijn gegevens gaat lezen: ik hoop dat het iemand met slaapproblemen is, hij of zij zal geheid in slaap vallen...
Het staat of valt allemaal bij de wijze waarop je het inricht. Gisteren was er bij Nieuwsuur een appontwikkelaar die uitlegde hoe hij zo'n app voor zich zag op basis van willekeurige IDs en BlueTooth. Op zich kan dat werken en hoeft dat niet per se te leiden tot ergens opgeslagen herleidbare data, maar ja dan ben je wel heel erg afhankelijk van de wil en discipline van mensen om zo'n app en BlueTooth ook aan te zetten.quote:Op woensdag 8 april 2020 09:41 schreef xpompompomx het volgende:
Je kan op je klompen aanvoelen komen dat een dergelijke app nogal wat grote faals als datalekken en privacyschendingen gaat opleveren.
Inderdaad. Als ik privacy moet inleveren en dan kunnen mijn kinderen weer naar school en we kunnen weer naar familie en verjaardagen vieren heb ik dat er zeker voor over.quote:Op woensdag 8 april 2020 10:55 schreef Gohf046 het volgende:
[..]
Ik wil best wat privacy inleveren mits daar wat tegenover staat(lees: meer vrijheid).
Goed tegen de vergrijzing wel.twitter:rubenivangaalen twitterde op woensdag 08-04-2020 om 07:35:05Italië en Nederland: aantal dagelijkse nauwe interacties van 60-plussers met andere 60-plussers en met 60-minners relatief hoog: belangrijk kanalen voor overdracht besmettelijke ziekten tussen generaties? #Covid_19 @sissinicobalbo @FCBillari https://t.co/OnVbh5WHR6 https://t.co/QY5zn6P3xv reageer retweet
Ik wist overigens niet dat dit in China en Zuid-Korea nog gebruikelijker was dan in Italië / Spanje overigens:quote:Op woensdag 8 april 2020 13:24 schreef Klopkoek het volgende:
Goed tegen de vergrijzing wel.twitter:rubenivangaalen twitterde op woensdag 08-04-2020 om 07:35:05Italië en Nederland: aantal dagelijkse nauwe interacties van 60-plussers met andere 60-plussers en met 60-minners relatief hoog: belangrijk kanalen voor overdracht besmettelijke ziekten tussen generaties? #Covid_19 @:sissinicobalbo @:FCBillari https://t.co/OnVbh5WHR6 https://t.co/QY5zn6P3xv reageer retweet
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |