quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:44 schreef mschol het volgende:
[..]
gisteren ook gezien ja, alleen waren de strepen zo geplaatst dat ik (en andere) niet meer naar buiten konden
Het zou nu wel bij iedereen duidelijk kunnen zijn dat de overheid hier te laat en te laks heeft gehandeld.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:40 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Eén van de redenen waarom het in Nederland nog steeds met 20% per dag stijgt terwijl enkel de gevallen die instaan voor ziekenhuisopname nog getest worden.
Doe niet zo dramatisch. Dat zijn er altijd zoveel. Het is voor heel Noord-Brabant he, en ook veel oproepen tussendoor die niet voor een patiënt-inzet zijn.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:45 schreef Markesh het volgende:
[..]
Holy fuck.
70 ambulances vanaf 06.00
Beter in de buitenlucht je meuk kopen dan in een gebouw met interne klimaat beheersing die alles hercirculeert. Die 1,5 meter is dan ook kul want in gebouwen is altijd circulatie en dat neemt t virus naar iedere hoek waar t maar terecht kan komen. Daarom heeft tijdens de griep totaal geen zin om je af te zonderen van andere je krijgt t toch wel.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:47 schreef maily het volgende:
[..]
Weekmarkten in Brabant mogen doorgaan in aangepaste vorm
[..]
Yolo!quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Ja, dat is iets waar ik ook wel bang voor ben. Het is gewoon hopen dat de piek daar komt voor de rest van Nederland aan de beurt is.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:15 schreef vosss het volgende:
[..]
In Brabant zijn ze anders lichtelijk in paniek aan het raken. Deze week wordt daar echt heel zwaar.
En of het nu 2 of 3 weken duurt voordat de poep door de ventilator slingert maakt onder de streep nou niet zo heel veel uit natuurlijk. Die poep gaat toch wel slingeren. En flink ook.
Helemaal mee eens. Publiek belang gaat voor.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:36 schreef vosss het volgende:
[..]
Ja en dat doet men dus kennelijk niet. Dus dan vorder je het als overheid zijnde. Maar dat is niet nodig, want bedrijven zijn bereid om te helpen. Juist ja.
Klaver had hier godverdomme een goed punt vlak voordat Bruins tegen de vlakte ging. De overheid heeft een invorderingsbesluit. Er zijn zeer grote tekorten. Dan ben je als overheid er NIET alles aan aan het doen als je vertrouwt op de goodwill van bedrijven en dat is meer dan schandelijk te noemen.
Indien het RIVM de beschikking had gehad voer Google hadden ze wellicht ook in januari al kunnen weten dat het virus zich tot wel 4.5 door de lucht kan verspreiden en dergelijk lichamelijk contact niet handig is ter vermindering verspreiding.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:41 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Advies van het RIVM.
Het geeft aan dat het voor iedereen een nieuwe situatie is. Stuurlui aan de wal kunnen we eigenlijk missen als kiespijn. Goede suggesties natuurlijk niet.
Afhankelijk van waar je de boete krijgt. In Limburg zo'n 350, hier en daar rond Brabant tot 4000.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:48 schreef funnywell het volgende:
[..]
Tis 350 euro, geen idee waar die 4k vandaan komt
Eén voordeel : Doen het in ieder geval nog beter dan het VK en de VSquote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:49 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Het zou nu wel bij iedereen duidelijk kunnen zijn dat de overheid hier te laat en te laks heeft gehandeld.
Suicide by corona.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Dan onderschat je hun kennis. Ik kan lastig geloven dat wij hier op Fok dit in januari zagen aankomen en mensen die er jaren voor hebben gestudeerd en jarenlange werkervaring/kennis hebben op dit gebied, niet.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:42 schreef Fer_de_Lance het volgende:
[..]
Dat zou het geheel zo mogelijk nog dystopischer maken
ik vooralsnog uit van goedbedoeld, doch treurig gepruts en laksheid
Moeten misschien dagelijks gaan winkelen omdat ze niet in bulk kunnen kopen?quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Dat viel mij in de supermarkt ook op. Het zijn vooral de oudjes die samengroepen, heel weird. Jongere mensen lopen met een boog om mensen heen, geven anderen voorrang desnoods om zoveel mogelijk die anderhalve meter in acht te nemen, maar aan de koffietafel (die gewoon had moeten worden opgeheven, maarja...) zitten oudjes gezellig te keuvelen en koffie te drinken. Het 'negeer de richtlijnen' gedrag is zeker niet aan 1 generatie gebonden.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Ouderen zijn dikwijls eigenwijs en hebben vaak toch al weinig meer te verliezen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Zoek uit zou ik zeggen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:47 schreef Pumpalov het volgende:
[..]
Hoe verhoudt zich dat tot de norm?
''goed nieuws''quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:42 schreef mschol het volgende:
https://dehaagsemarkt.nl/goed-nieuws/
[ afbeelding ]
![]()
Hier hebben we al.het nieuws uit het buitenland op de voet gevolgd. Praktijkervaring dus, terwijl de geleerden in hun lab zaten.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Dan onderschat je hun kennis. Ik kan lastig geloven dat wij hier op Fok dit in januari zagen aankomen en mensen die er jaren voor hebben gestudeerd en jarenlange werkervaring/kennis hebben op dit gebied, niet.
Tata’s gonna tata. :’)quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:40 schreef PoezeligDing het volgende:
Bij de grensovergang bij Meerle, ten zuiden van Breda, worden Nederlanders die naar België willen, tegengehouden en teruggestuurd. België heeft de grenzen gesloten voor niet-essentiële bezoeken aan het land. Gisteren zeiden de Belgische autoriteiten al extra te gaan controleren vanwege de vele Nederlandse 'tanktoeristen'. De brandstof in België is aanzienlijk goedkoper dan in Nederland, waardoor veel mensen over de grens hun auto voltanken.
https://nos.nl/liveblog/2(...)-op-ondernemers.html
Netjes.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:42 schreef PoezeligDing het volgende:
[..]
Ik weet niet of alles wordt gedesinfecteerd, maar toen ik gisteren naar de supermarkt ging stond er bij de ingang handgel, lag er papier, strepen bij de kassa voor de anderhalve meter afstand, plastic schermen bij de kassières en bleef iedereen keurig uit de buurt van elkaar. Dit alles in een heel gemoedelijke sfeer.
Die hebben toch niks meer te verliezen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Dat viel mij in de supermarkt ook op. Het zijn vooral de oudjes die samengroepen, heel weird. Jongere mensen lopen met een boog om mensen heen, geven anderen voorrang desnoods om zoveel mogelijk die anderhalve meter in acht te nemen, maar aan de koffietafel (die gewoon had moeten worden opgeheven, maarja...) zitten oudjes gezellig te keuvelen en koffie te drinken. Het 'negeer de richtlijnen' gedrag is zeker niet aan 1 generatie gebonden.
Gelukkig was er nog wat macaroni en spaghetti (alleen nog spelt). Die heb ik maar gekocht. Ik beperk mijn boodschappen nu van plm. 3 naar 1 keer per week.
Heb je dat webinar-filmpje van die arts uit het Bernhoven ziekenhuis (Uden) niet gezien? Ze kunnen daar niks meer leveren behalve COVID-19-zorg. Alle andere patiënten worden nu al overgeplaatst tot in Zwolle en Twente aan toe, ook ernstige gevallen als operaties vanwege kanker en hartproblemen. En ze plaatsen al IC-patiënten over zodat ze weer ruimte hebben om nieuwe COVID-19-patiënten en andere acuut zieke mensen op te kunnen nemen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:12 schreef Nattekat het volgende:
Valt wel mee toch? Ik zie nog niet echt de pure paniek die we toen al in Italië zagen.
Precies dat, zie vooral bejaarde die er geen fck om geven. Eigenlijk ook wel begrijpelijkquote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Bij de meeste grote is dit volgens mij inmiddels al goed geregeld. Ah en Jumbo sowieso.quote:
De koffietafel nog open? Hier niet. Maar ik weet niet of de tafel en stoelen er nog staan ...quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Dat viel mij in de supermarkt ook op. Het zijn vooral de oudjes die samengroepen, heel weird. Jongere mensen lopen met een boog om mensen heen, geven anderen voorrang desnoods om zoveel mogelijk die anderhalve meter in acht te nemen, maar aan de koffietafel (die gewoon had moeten worden opgeheven, maarja...) zitten oudjes gezellig te keuvelen en koffie te drinken. Het 'negeer de richtlijnen' gedrag is zeker niet aan 1 generatie gebonden.
Gelukkig was er nog wat macaroni en spaghetti (alleen nog spelt). Die heb ik maar gekocht. Ik beperk mijn boodschappen nu van plm. 3 naar 1 keer per week.
Wat nou dramatisch joh.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:49 schreef Waterdrinker het volgende:
[..]
Doe niet zo dramatisch. Dat zijn er altijd zoveel. Het is voor heel Noord-Brabant he, en ook veel oproepen tussendoor die niet voor een patiënt-inzet zijn.
Ik zag in Amsterdam Amstelland 50 ambulances in dezelfde tijd. Alleen dat is een gebied van 1 miljoen inwoners (vraagteken) en die 70 in Brabant dat is een gebied van 2,5 miljoen inwoners.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef Markesh het volgende:
[..]
Zoek uit zou ik zeggen.
Dit zijn abnormaal veel ambulances in 4.5 uur tijd.
Hier hangt een briefje op de koffieautomaat dat hij buiten werking is.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:55 schreef maily het volgende:
[..]
De koffietafel nog open? Hier niet. Maar ik weet niet of de tafel en stoelen er nog staan ...
Kennelijk is dit wel het geval, ik kan echt niet meegaan in kwaadaardige opzet...quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Dan onderschat je hun kennis. Ik kan lastig geloven dat wij hier op Fok dit in januari zagen aankomen en mensen die er jaren voor hebben gestudeerd en jarenlange werkervaring/kennis hebben op dit gebied, niet.
Tsja, dat geldt dus blijkbaar voor zowat alle RIVMs wereldwijd. Het geeft eigenlijk ook aan dat het internet, nu het de laatste 20 jaar een grote vuilnisbelt van feiten en verzinsels is geworden, niet het eerste medium dat door de diensten als betrouwbaar naslagwerk wordt beschouwd/gebruikt. En dat kan zowel voordelig als nadelig uitpakken.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:51 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Indien het RIVM de beschikking had gehad voer Google hadden ze wellicht ook in januari al kunnen weten dat het virus zich tot wel 4.5 door de lucht kan verspreiden en dergelijk lichamelijk contact niet handig is ter vermindering verspreiding.
klassiek voorbeeld van het syndroom waarvan ik de naam kwijt ben dat leken hun kennis overschatten en denken er meer van te weten dan experts....quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:56 schreef Fer_de_Lance het volgende:
[..]
Kennelijk is dit wel het geval, ik kan echt niet meegaan in kwaadaardige opzet...
De voorbereiding was gewoon slecht door onkunde en laksheid. De ernst drong pas veel en veel te laat door, rutte was nota bene aan het skiën...
Die draai met dat onderwijs was ook legendarisch, donderdag stond hij nog te stampvoeten als een kleuter dat de scholen open bleven... nou Mark, gefeliciteerd, alleen nog die vrijdag bleken ze inderdaad ook open, en toen besloot hij het RIVM aan de kant te schuiven en meer naar experts te luisteren.
Pas toen drong de ernst pas echt door.
Nee dit is zo opzichtig en koddig gepruts, dat is geen kwade opzet
Dat heeft er mee te maken dat die niet meer die levensdrang hebben, ja iets psychologisch. Kom je vanzelf in als je ouder bent.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Dat viel mij in de supermarkt ook op. Het zijn vooral de oudjes die samengroepen, heel weird. Jongere mensen lopen met een boog om mensen heen, geven anderen voorrang desnoods om zoveel mogelijk die anderhalve meter in acht te nemen, maar aan de koffietafel (die gewoon had moeten worden opgeheven, maarja...) zitten oudjes gezellig te keuvelen en koffie te drinken. Het 'negeer de richtlijnen' gedrag is zeker niet aan 1 generatie gebonden.
Gelukkig was er nog wat macaroni en spaghetti (alleen nog spelt). Die heb ik maar gekocht. Ik beperk mijn boodschappen nu van plm. 3 naar 1 keer per week.
quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:24 schreef Toby56 het volgende:
Met excuses als dit filmpje (uit Israël) al eerder is geplaatst: een moeder trekt het niet meer met al die kids thuis, die nu 'huisonderwijs' moeten krijgen.
Hier was ook geen handgel bij de ingang. Terwijl ik weet dat, bij dezelfde keten, het bij andere winkels wel aanwezig is.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:55 schreef maily het volgende:
[..]
De koffietafel nog open? Hier niet. Maar ik weet niet of de tafel en stoelen er nog staan ...
En ook de ouderen ontwijken omdat zij iets van hen zou kunnen krijgen. Niet andersomquote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:25 schreef TheArt het volgende:
Nog zo’n zijlijnroeper die alles veel te laks vindt, maar zelf nog regelmatig naar buiten gaatUit De Volkskrant van vandaag.
[ afbeelding ]
Mogen als oorzaak niet meer corona opschrijven las ik gisteren in een link die hier voorbij kwam.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:58 schreef Kaji het volgende:
De situatie in Iran lijkt onder controle, het aantal sterfgevallen per dag stijgt niet meer.
Zeker, die hebben oorlogen, hongerwinters en watersnoodrampen overleefd. Die gaan zich echt niet meer binnen houden voor een virus.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:55 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Precies dat, zie vooral bejaarde die er geen fck om geven. Eigenlijk ook wel begrijpelijk
Hoeveelheid bejaarden buiten, inde winkels, bij de kappers (loopt storm bij kappers alsof kerst eraan komt) viel mij ook op. Die zien de ernst nog niet of denken, tsa doe maar.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:50 schreef Sigaartje het volgende:
Wel heel apart dit: ik blijf zelf thuis. Als ik uit het raam kijk zie ik vooral rollatorbejaarden op straat. Het is ongelooflijk. En ook geen afstand houden ook nog.
Die krijgen meer info dan wat op internet staat.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:57 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Tsja, dat geldt dus blijkbaar voor zowat alle RIVMs wereldwijd. Het geeft eigenlijk ook aan dat het internet, nu het de laatste 20 jaar een grote vuilnisbelt van feiten en verzinsels is geworden, niet het eerste medium dat door de diensten als betrouwbaar naslagwerk wordt beschouwd/gebruikt. En dat kan zowel voordelig als nadelig uitpakken.
google spreekt ook altijd de waarheid....quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:51 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Indien het RIVM de beschikking had gehad voer Google hadden ze wellicht ook in januari al kunnen weten dat het virus zich tot wel 4.5 door de lucht kan verspreiden en dergelijk lichamelijk contact niet handig is ter vermindering verspreiding.
Ze wisten het wel, maar ze hebben t zitten downplayen. En dat gebeurde ook met de Spaanse griep, gelukkig was er SPanje die er wel melding van maakte en hebben we nu gelukkig Twitter/Reddit/4chanquote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:53 schreef SunZomer het volgende:
[..]
Dan onderschat je hun kennis. Ik kan lastig geloven dat wij hier op Fok dit in januari zagen aankomen en mensen die er jaren voor hebben gestudeerd en jarenlange werkervaring/kennis hebben op dit gebied, niet.
Maar zijn die betrouwbaar? Volgens veel Iraniërs namelijk niet en verzwijgt de macht veel.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:58 schreef Kaji het volgende:
De situatie in Iran lijkt onder controle, het aantal sterfgevallen per dag stijgt niet meer.
wikipedia heb ik altijd nog wel hoog staan, en overheidswebsites.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:57 schreef Toby56 het volgende:
[..]
Tsja, dat geldt dus blijkbaar voor zowat alle RIVMs wereldwijd. Het geeft eigenlijk ook aan dat het internet, nu het de laatste 20 jaar een grote vuilnisbelt van feiten en verzinsels is geworden, niet het eerste medium dat door de diensten als betrouwbaar naslagwerk wordt beschouwd/gebruikt. En dat kan zowel voordelig als nadelig uitpakken.
Ongetwijfeld, en ze hebben rekenmodellen en alles. Ja leuk, maar hoe in godsnaam zien die modellen/voorspellingen van hun eruit dan de komende 2 weken? Hoezo denken ze, met alle problemen rondom PBM's, nog prima de juiste IC zorg te kunnen bieden? Wat zeggen hun getallen dat een lockdown (nog) niet noodzakelijk is?quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:59 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Die krijgen meer info dan wat op internet staat.
een gemiddelde dag op de haagsche markt:quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:54 schreef SunZomer het volgende:
[..]
''goed nieuws''
Maar ja, waarom ook niet, als ook de bouwmarkten e.d nog allemaal geopend zijn.,
Experts zeggen het. Dus fer_de_lance is gerustgesteld.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:58 schreef Kaji het volgende:
De situatie in Iran lijkt onder controle, het aantal sterfgevallen per dag stijgt niet meer.
Niet elke onwaarheid is een leugen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 11:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
wikipedia heb ik altijd nog wel hoog staan, en overheidswebsites.
De rest is leugen na leugen na leugen.
Nee, kans was immers nihil dat het virus hier kwam.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 10:59 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
google spreekt ook altijd de waarheid....![]()
heb jij ibuproufen gehamsterd?
op nu.nl is een interview met jaap wat de modellen voospellen.... maar goed, dan moet je iets anders doen dan fokken en ik weet niet of je dat kan.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 11:01 schreef vosss het volgende:
[..]
Ongetwijfeld, en ze hebben rekenmodellen en alles. Ja leuk, maar hoe in godsnaam zien die modellen/voorspellingen van hun eruit dan de komende 2 weken? Hoezo denken ze, met alle problemen rondom PBM's, nog prima de juiste IC zorg te kunnen bieden? Wat zeggen hun getallen dat een lockdown (nog) niet noodzakelijk is?
Ik zou dat graag willen weten hoe die voorspellingen van het RIVM erruit zien.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |