Hier nergens last van. Wel gek hoor zo kort geleden. De Nederlandstalige kaasfonduemeneer in Brig zal het niet zo druk meer hebben gehad als dat weekeinde.quote:
Dat heb ik afgelopen weekend nog gedaan. Twee uur rondgereden met een bus en niemand gezienquote:Op woensdag 8 april 2020 14:13 schreef derLudolf het volgende:
Ik ben wel blij dat ik een auto heb en in het Noorden woon wat dat betreft. Je kunt hier nog maar plekken waar je er toch even uit bent maar waar je geen hond tegen komt
Misschien kun je eer kaartje kopen voor een theatershow van Soundos el Ahmadi daar komt verder ook geen hond dus 1,5 meter afstand is geen probleemquote:Op woensdag 8 april 2020 14:13 schreef derLudolf het volgende:
Ik ben wel blij dat ik een auto heb en in het Noorden woon wat dat betreft. Je kunt hier nog maar plekken waar je er toch even uit bent maar waar je geen hond tegen komt
Nou precies. Nog geen week later ging het land soort van op slot omdat het aantal besmettingen uit de hand liep. Gezien waar wij allemaal zijn geweest zou je verwachten dat we afgelopen weken ziek op bed hebben gelegen. En collega's, vrienden en familie die we daarna nog hebben gezien. En ondertussen krijgen mensen met wie je geen contact hebt gehad het wel, terwijl ze alleen hun alledaagse dingen hebben gedaan. Ik vind het niet te verklaren. Er is volgens mij nog zo veel over dit virus wat we nog niet weten.quote:Op woensdag 8 april 2020 01:20 schreef Bitlord het volgende:
[..]
Hier nergens last van. Wel gek hoor zo kort geleden. (...)
Ik ben net met het boekje begonnen <3quote:Op woensdag 8 april 2020 10:17 schreef Dr_Flash het volgende:
Inderdaad ja, ben blij dat we dat reisje nog hebben kunnen maken. Kun je toch wel even op teren, mentaal gezien.
quote:Op woensdag 8 april 2020 15:49 schreef Salatrel het volgende:
[..]
Misschien kun je eer kaartje kopen voor een theatershow van Soundos el Ahmadi daar komt verder ook geen hond dus 1,5 meter afstand is geen probleem
Ik heb zijn show gezien. Peter Pannekoek zou geen grappen over slechte cabaretiers mogen maken.quote:
Hehehehehehehehehehe, nice.quote:Op woensdag 8 april 2020 19:43 schreef Piles het volgende:
[..]
Ik heb zijn show gezien. Peter Pannekoek zou geen grappen over slechte cabaretiers mogen maken.
Ach nee, ik rol liever door een rol glaswol als ik jeuk wil krijgen.quote:Op woensdag 8 april 2020 15:49 schreef Salatrel het volgende:
[..]
Misschien kun je eer kaartje kopen voor een theatershow van Soundos el Ahmadi daar komt verder ook geen hond dus 1,5 meter afstand is geen probleem
Dus we blijven tot 2067 overal maximaal 160 rijden?quote:Op donderdag 9 april 2020 22:43 schreef b2py het volgende:
Of er zijn geen plannen voor snelheidsverhoging hoger dan 160 km/h waar deze treinen worden ingezet.
De komende 10 jaar misschien nog wel, maar vanaf 2030 zullen ook daar treinen met een gelijkvloerse instap moeten gaan rijden, tenminste op een deel van de ritten. Ook kan er dan geen VIRM meer in IC's naar bestemmingen als Den Helder, Vlissingen of Venlo.quote:Op donderdag 9 april 2020 23:04 schreef BLS het volgende:Ik verwacht dat alles via Asd-Ut de komende 10 tot 15 jaar nog wel door VIRM gedomineerd wordt.
Is er überhaupt een dubbeldekker met gelijkvloerse brede instap die harder kan dan 160?quote:Op donderdag 9 april 2020 22:36 schreef ReisT het volgende:
Zolang NS niet met dubbeldekkers over de HSL wil rijden is 25kV inderdaad niet nodig.
Ik vind vooral de maximumsnelheid van 160 km/h opvallend, ik had niet verwacht dat er nog nieuwe Intercity's worden besteld voor minder dan 200. NS houdt geen rekening meer met toekomstige snelheidsverhogingen op bestaande trajecten (Amsterdam-Utrecht-Arnhem bijv.), of denkt men dat ICNG dan voldoende capaciteit biedt?
Meteen m'n eigen luie vraag beantwoord, de Stadler Kiss 200 blijkbaar.quote:Is er überhaupt een dubbeldekker met gelijkvloerse brede instap die harder kan dan 160?
Nee, maar ik heb wel wat interieurplaatjes gevonden: https://minskmaz.com/news(...)deck-jako-lukowianka Wel vrij smalle trappetjes zo te zien.quote:Op vrijdag 10 april 2020 12:01 schreef bork het volgende:
Heeft er iemand een Pesa Sundeck gezien? Er in gezeten?
Als ik goed tel komt dat neer op 2 zitwagons, 2 couchettewagons (waarvan 1 met ruimte voor rolstoelgebruikers) en 1 slaapwagon per deel. Had wel meet slaapwagons verwacht eigenlijk. Dacht dat daar de meeste winst mee werd gemaakt en die altijd vrij snel vol zitten.quote:Op vrijdag 10 april 2020 12:09 schreef dennistd het volgende:
De ÖBB heeft een melding gedaan van de nieuwe nachttrein van/naar Amsterdam: https://schienencontrol.g(...)-421%20Amsterdam.pdf
Vertrek uit Amsterdam wordt 19.38u met aankomst in Innsbruck om 9.14u. In Nürnberg gaat de helft van de trein verder met NJ 491 (uit Hamburg) naar Wenen en komt daar om 8.47u aan.
Andersom wordt er om 20.44u uit Innsbruck en om 20.13u uit Wenen vertrokken. Aankomst in Amsterdam is om 9.58u.
Beide treindelen zouden een capaciteit van 270 reizigers hebben, totaal dus 540 zit-/lig-/slaapplaatsen.
Ter illustratie, dat ziet er zo uit:quote:Op vrijdag 10 april 2020 12:04 schreef dennistd het volgende:
De Desiro HC heeft ook bij alle deuren een instap van 76cm, maar vervolgens zit de hele trein vol met kleinere of grotere hellingen. Echt een verschrikking, als je even niet goed oplet val je daardoor.
Van het perron naar de bovenverdieping ga je direct bij het instappen al met een helling omlaag. Vervolgens moet je halverwege die helling de trap op naar het deel boven het draaistel. En vervolgens moet je vanaf daar nog een trap op naar boven.
Dan geef mij maar gewoon een kleine opstap vanaf het perron naar het balkon en vanaf hier één trap omhoog of omlaag.
Even een interieurfoto gezocht...quote:Op vrijdag 10 april 2020 12:01 schreef bork het volgende:
Heeft er iemand een Pesa Sundeck gezien? Er in gezeten?
[ afbeelding ]
https://www.railjournal.c(...)eck-coach-from-pesa/
... maar krijgt ook veel kritiek van rolstoelgebruikers.quote:Op vrijdag 10 april 2020 10:44 schreef Ireyon het volgende:
Maar de nieuwe KISS die DB Regio besteld heeft, wordt geschikt voor een 76cm hoge instap en krijgt evengoed een volledig rolstoeltoegankelijke onderverdieping.
Ze zijn nog niet eens af, laat staan dat ze al rijdenquote:Op vrijdag 10 april 2020 19:45 schreef BLS het volgende:
[..]
... maar krijgt ook veel kritiek van rolstoelgebruikers.
quote:Op vrijdag 10 april 2020 19:43 schreef BLS het volgende:
[..]
Even een interieurfoto gezocht...
[ afbeelding ]
Echt gewoon alles is niet logisch aan deze trein. Deuren niet boven de draaistellen, oké handig zodat ze op perronhoogte kunnen zijn, al verlies je daar wel ruimte mee. Maar dan toch een opstapje![]()
En dan die trappen...
Maarja, Pesa
Dat is zelfs voor een loeisterke rolstoeller al erg veel. Laat staan als je wat minder sterk bent. Of wat te denken van een elektische stoel van 150 kilo die door de draai op drie wielen komt te staan.. één aangedreven en twee draaiwieltjes. Compleet niet vanuit de doelgroep bedacht.quote:Op vrijdag 10 april 2020 20:00 schreef BLS het volgende:
Natuurlijk, maar je kunt alvast veel afleiden uit maten en tekeningen. Zoals dat de hellingen 15 procent zijn en rolstoelgebruikers geven aan dat dat te steil is.
Momenteel niet zo heel veel neem ik aanquote:Op zaterdag 11 april 2020 15:48 schreef pretpletter het volgende:
Hoeveel rolstoelers nemen elke dag de trein? Gewoon uit nieuwsgierigheid.
twitter:calandamountain twitterde op zaterdag 11-04-2020 om 16:32:48Winter - Frühling - Sommer... alles da! 😅 https://t.co/PNDHC2mRLC reageer retweet
Als het geld van je ov-chipkaart je enige zorg is dan denk ik niet dat zijn reis noodzakelijk was.twitter:El_Jairus twitterde op zaterdag 11-04-2020 om 12:23:56@NS_online Wanneer je van Rotterdam naar Alkmaar moet zien te komen met sprinters en je genoodzaakt bent uit te stappen bij Gouda, omdat de conducteur de trein te vol vond. Hele rit ineens opgeheven. reageer retweet
Volgens mij gaat harder dan 160 niet met twee bladen per deuropening. Zie ook de deuren van ICNG.quote:Op vrijdag 10 april 2020 09:55 schreef Ireyon het volgende:
[..]
Is er überhaupt een dubbeldekker met gelijkvloerse brede instap die harder kan dan 160?
Meteen m'n eigen luie vraag beantwoord, de Stadler Kiss 200 blijkbaar.
Dat schijnt ondertussen dus wel te kunnen, met een drukdichte deur dus en ook al een flinke tijd ondertussen. Weet alleen niet meer precies waar ik dat nou vandaan had... Somda misschien of reddit....quote:Op zaterdag 11 april 2020 19:41 schreef Duvel het volgende:
[..]
Volgens mij gaat harder dan 160 niet met twee bladen per deuropening. Zie ook de deuren van ICNG.
Kan prima, maar je trein is dan niet drukdicht. De enkele deurbladen van de ICNG zijn specifiek voor de drukdichtheid voor de tunnels.quote:Op zaterdag 11 april 2020 19:41 schreef Duvel het volgende:
[..]
Volgens mij gaat harder dan 160 niet met twee bladen per deuropening. Zie ook de deuren van ICNG.
Het was sowieso het plan al vanwege de nieuwe concessiequote:Op vrijdag 17 april 2020 09:34 schreef Mr_Klaasje het volgende:
Ja... Als je de spullenboel wilt opknappen kan je dat het beste doen als er weinig reizigers zijn.
Volgens mij heb je aan drie minuten per richting voldoende, dan heb je er al zeker zeven minuten kering. Arnhem - Utrecht met een non-stop IC zou bijvoorbeeld ook fors sneller kunnen.quote:Op dinsdag 21 april 2020 04:16 schreef dennistd het volgende:
Als je op Amersfoort-Enschede een minuut of 10 kunt pakken kun je met een korte kering in Enschede af ipv een lange. Bij minder tijdswinst wordt de kering niet lang genoeg, zeker als je bij vertraging achter de stopper terecht komt.
Een versnelling van de 3600 (IC Zwolle-Roosendaal) op Zutphen-Nijmegen zou trouwens ook niet verkeerd zijn: daarmee kan de overstap van/naar de Maaslijn gemaakt worden.
Maar ProRail heeft allemaal certificaten gekocht zodat alle energie groen isquote:Op maandag 20 april 2020 21:15 schreef WcPot het volgende:
Maar 160km/h is ook helemaal niet nodig 140 km/h is snel genoeg voor Nederland. Je krijgt alleen maar meer slijtage aan treinen en het spoor en een hoger energie verbruik. Tijdwinst zal minimaal zijn.
Eerder juist een extra station bedienen door 160 km/h te rijden. Zo kun je bijvoorbeeld Barneveld Noord openen zonder dat de reistijd Amersfoort - Apeldoorn toeneemt.quote:Op dinsdag 21 april 2020 08:23 schreef derLudolf het volgende:
Meer tijdwinst kan worden behaald door niet elke stoeptegel IC station te laten zijn. Dan zou 160km/u ook meer nut hebben
Dit horen we nou al jaren maar toch blijkt dat als je 160/180/200 gaat rijden er opeens overal en nergens twintig overstappen extra gehaald kunnen worden en je in een half uur korter van Groningen in Den Haag bent. Nederland is groter dan die 50km rondom het groene hart.quote:Op maandag 20 april 2020 21:15 schreef WcPot het volgende:
Maar 160km/h is ook helemaal niet nodig 140 km/h is snel genoeg voor Nederland. Je krijgt alleen maar meer slijtage aan treinen en het spoor en een hoger energie verbruik. Tijdwinst zal minimaal zijn.
FTFYquote:Op dinsdag 21 april 2020 21:26 schreef Mr_Klaasje het volgende:
160 km/h op Amersfoort-Apeldoorn zou bijvoorbeeld uitstekend helpen om de treindienst in Deventer een beetje meer uit elkaar te trekken en overstaptijden aan de norm te laten voldoen.
Met 160-180 km/h op de Hanzelijn kan je in 2023 vanuit Zwolle de intercity naar Amersfoort het eerste laten vertrekken zodat die aansluit op het pad van de trein naar Den Haag in Amersfoort zonder de landelijke dienstregeling overhoop te hoeven gooien.
Met 160 km/h op Zwolle - Groningen kan de IC én beide knopen aan blijven doen én ook kunnen stoppen op Europapark Hoogeveen wat tot een snelle overstap op de toekomstige sneltrein Winschoten zou zorgen. Blije NIMBY leidt. Dat is een half uur tijdswinst.
Hij liep al achter op de dienstregeling.quote:Op donderdag 23 april 2020 13:07 schreef dennistd het volgende:
Machinist gaat er na aanrijding met auto op overweg vandoor: https://bahnblogstelle.ne(...)on-an-bahnuebergang/
Was vast dronken of zo. Schijnt nogal eens te gebeuren daar in duitslandquote:Op donderdag 23 april 2020 13:07 schreef dennistd het volgende:
Machinist gaat er na aanrijding met auto op overweg vandoor: https://bahnblogstelle.ne(...)on-an-bahnuebergang/
Maar desondanks geen haltes overslaan.quote:Op donderdag 23 april 2020 13:27 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
Hij liep al achter op de dienstregeling.
Sowquote:Op zondag 26 april 2020 14:35 schreef dennistd het volgende:
Strukton heeft drie 1700'en overgenomen van NS. Dat is op zich niet zo heel gek, maar wel dat ze er ook twee DDAR-stuurstanden bij gekocht hebben. Daar schijnen ze accupakketten in onder te willen brengen om zo in combinatie met een 1700-loc zonder bovenleiding te kunnen rijden
Bouwhek vs trekker, dat is echt geen spannend duelquote:Op zondag 26 april 2020 16:06 schreef dennistd het volgende:
In de buurt van Göttingen is vorig jaar de bliksem ingeslagen op een Anrufschranke. Installatie kapot, daarom moest er sindsdien een paar dagen van tevoren gebeld worden zodat DB twee man kon sturen om de afzethekken tijdelijk aan de kant te zetten. Maar ja, dat was toch wel veel werk: daarom is nu besloten om de overweg maar geheel af te zetten waardoor vijf boeren hun land niet meer kunnen bereiken![]()
https://www.ndr.de/nachri(...)kleinschneen100.html
nu heeft ie coronaquote:Op maandag 27 april 2020 13:52 schreef Salatrel het volgende:
Steek ik mijn iPhone lader in de usb poort van een flirt om hem op te laden: “dit accessoire is niet geschikt voor iPhone”
Laden doet ie overigens wel.
In de volgende 4zits kan iemand zitten? Zover komen die spetters wel als jij ongegeneerd gaat zitten hoesten of niezenquote:Op woensdag 29 april 2020 19:31 schreef Dr_Flash het volgende:
NS experimenteert weer ergens mee hoor![]()
![]()
[ afbeelding ]
Wat voor de vliegende neuk is het doel van dat scherm als er aan de ene kant toch niemand mag zittenDenkt er dan HELEMAAL NIEMAND na daar? Godverdomme nog
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |