FOK!forum / Corona COVID-19 forum / Het grote SARS-CoV-2 topic #218 en de Lachende MP
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 11:51
1d5681acac2b4e99343cbe31d779d186.jpg

0dfbd4c3d8330dde7c9cb7340bffe921.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

11ce7a1070af299e4ee515c0b464e033.pngBron voor bovenstaande tabel (plaatje)

Informatie bij gezondheidsinstituten:

RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie

ECDC European Centre for Disease Prevention and Control - COVID_19

WHO World Health Organisation - Q & A

• Vragen over je eigen gezondheid: huisarts of GGD. Andere vragen: 0800-1351

Voorlopig behandeladvies uitgegeven op 6 maart 2020 door het RIVM

Getallen (aantallen) & Trackers:

• Livetrackers: via deze drie: (link 1) (link 2) (link 3)

https://corona-scanner.com/ World live counter

• Worldometers: https://www.worldometers.info/coronavirus/

Alle gevallen, in een lijst

Spreadsheet met cijfers die user joyvke voor ons aan het bijhouden is.

Kaartjes totdat je er dood bij neervalt:

• Timelapse: Mapping the Outbreak

Besmettingen per gemeente (RIVM-kaartje)

Preppers kaart verspreiding in NL

Nog een kaartje van NL

• Overzicht en kaart van het virus in Nederland HIER

• Gedetailleerde overzichtskaart (inclusief gesloten grenzen e.d.) : HIER

Wuhan Corona Virus Map

Informatie & achtergronden:

• Wikipedia: Coronavirus outbreak

• Interessante en nuchtere dagelijkse updates en analyse door Dr. John Campbell op JijBuis

Plaatje over sterftecijfer en eerder bestaande medische problemen.

Dit doet corona met je, als je pech hebt.

On the origin and continuing evolution of SARS-CoV-2

CoronaVirus Freedom Of Speech

• Handig om te volgen op Twitter: https://twitter.com/BNODesk

COR / Exponentiële groei en epidemieën.


SPOILER: Het COVID-19-virus (coronavirus) in het kort:
- Het virus verspreidt zich vooral via hoest- en niesdruppeltjes die kort in de lucht hangen. Wie geen symptomen vertoont, vormt amper besmettingsgevaar.
- Iemand kan gemiddeld twee à drie anderen besmetten (minder dan bij bijvoorbeeld mazelen). Dit cijfer daalt echter door alle voorzorgsmaatregelen.
- Verreweg de meesten hebben lichte (griepachtige) klachten.
- Bijna alle sterfgevallen betreffen oudere of al zieke mensen.
Bron: https://www.nu.nl/nucheck(...)ng-in-nederland.html

SPOILER: Meer uitleg over het mogelijke ziekteverloop
Hoewel slijm buiten het lichaam als iets onsmakelijks wordt gezien, helpt het binnenin het lichaam de longen te beschermen tegen ziekteverwekkers en houden ze de luchtwegen vochtig. Epitheelcellen met trilhaartjes zwemmen in het slijm rond en ruimen daar afvalstoffen als pollen en virussen op.

Frieman legt uit dat het SARS-virus goed was in het infecteren en doden van deze trilhaarcellen, die zich vervolgens ophoopten en de luchtwegen van de patiënt met afvalstoffen en vocht vulden. Hij denkt dat hetzelfde gebeurt bij het nieuwe coronavirus, omdat uit het eerste onderzoek naar COVID-19 is gebleken dat bij veel patiënten een dubbele longontsteking optreedt, die zich onder meer uit in kortademigheid.

Daarna begint fase twee en slaat het immuunsysteem alarm. Opgeschrikt door het binnendringende virus, begint het lichaam de ziekte te bestrijden door de longen te overspoelen met immuuncellen, die de beschadigde cellen opruimen en het longweefsel repareren.

Als alles naar behoren werkt, is dit ontstekingsproces nauwgezet en beperkt tot de besmette weefsels. Maar soms slaat het immuunsysteem op hol en begint wild om zich heen te slaan, waarbij ook gezonde cellen worden verwoest.

“Je krijgt door zo’n immuunrespons dus te maken met méér in plaats van minder schade,” zegt Frieman. Nog meer afvalstoffen hopen zich in de longen op en de longontsteking wordt erger.
De longen vullen het lichaam aan met levengevende zuurstof. Leer alles over de anatomie van de longen, hoe de organen ademhaling mogelijk maken en hoe ze gevoelig zijn voor ziekten.

In de derde fase verergert de longontsteking zich nog verder, wat kan leiden tot respiratoire insufficiëntie. Ook als de patiënt hierdoor niet overlijdt, kan de schade aan de longen onherstelbaar zijn. Volgens de WHO leidde SARS tot het ontstaan van gaten in de longen, waardoor ze een “honingraatvormige aanblik” kregen, en het lijkt erop dat dit patroon ook bij patiënten van het nieuwe coronavirus is te herkennen.

De gaten ontstaan waarschijnlijk door de hyperreactiviteit van het immuunstelsel, wat tot de vorming van littekenweefsel en een verstijving van de longen leidt.

In dat geval moet de patiënt doorgaans aan de beademing. Intussen worden de membranen tussen de longblaasjes en de bloedvaten steeds poreuzer, waardoor de blaasjes zich met vocht kunnen vullen en de bloedbaan niet langer van zuurstof kunnen voorzien.

“In zeer ernstige gevallen verdrinken de longen en kan de patiënt niet meer ademhalen,” zegt Frieman. “Dat is hoe mensen aan de ziekte overlijden.”

Dit artikel werd oorspronkelijk in het Engels gepubliceerd op NationalGeographic.com
SPOILER: Coronavirussen
Coronavirussen

De coronavirussen zijn een grote familie van virussen die ziekten veroorzaken. Deze virussen zijn zoönotisch, dat betekent dat ze overgedragen kunnen worden tussen dieren en mensen. De wereldgezondheidsorganisatie (WHO) geeft meer informatie over het virus op hun website.

Veel voorkomende tekenen van infectie zijn ademhalingsproblemen, koorts en hoesten. In ernstige gevallen kan het leiden tot een longontsteking, nierfalen en is het dodelijk. De standaard aanbevelingen die de WHO doet om verspreiding te voorkomen zijn: regelmatig handen wassen, mond en neus bedekken bij hoesten en niezen en het grondig koken van vlees en eieren.

Eerder uitgebroken coronavirussen zijn MERS en SARS. Dat laatste virus werd in 2003 ook in China ontdekt. Het werd overgedragen van civetkatten op mensen. Er zijn verschillende coronavirussen die al wel onder dieren circuleren, maar waar nog geen mensen door zijn besmet.

bron
SPOILER: Doden in Nederland
1 06-03-2020 Man, 86, Rotterdam, urinewegproblemen
2 08-03-2020 Man, 86, Uden, onderliggende medische problemen
3 08-03-2020 Man, 82, Sittard/Geleen, onderliggende medische problemen
4 09-03-2020 Vrouw, 78, Goirle, kwetsbare gezondheid
5 10-03-2020 Man/Vrouw?, Etten-Leur, onderliggende gezondheidsproblemen
sFEuazFL6Hnt91EXZYBVeWMK.jpg

En oh ja, voorlopig even geen handenschuddden. Mark laten even zien hoe het moet :)

5e668e64db8af-RutteHanden.gif

gnkZS8c.jpg

Richtlijnen in dit topic:
-nee, het is niet máár een griepje. Je bent niet lollig als je dat schrijft. Je bent ook niet de eerste.
-bij nieuws graag een bron
-off topic kan zonder opgaaf van reden verwijderd worden. Hier is het Slow Chat topic: COR / [En Don SC #1] HATSJOE

https://nos.nl/liveblog/2(...)rbod-dramatisch.html
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:48 schreef -river- het volgende:
Ik woon ook in Brabant.
Ik ook, met verkoudheidsverschijnselen sinds maandag thuis, ziek gemeld dus. Maar begint alweer over te gaan, dus vraag me af wat te doen, volgende week.
Jor_Diidonderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
18s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:48 schreef Vallon het volgende:

[..]

Ik ben wat recalcitrant in de beoordeling want ik zie vooralsnog niets dat mij overtuigd dat Covid19 op zichzelf dodelijk is en wat al die buitelende gekkigheid rechtvaardigt. Ik denk ook dat je NIET kunt vaststellen dat iemand oor Corona is overleden... hooguit dat die persoon die infectie had. De persoon gaat dood door gevolgen die idd aangewakkerd kunnen worden door een .... virusinfectie. Een gezond & jong persoon kan/zal zich prima kunnen verweren, als die al wat merkt, wat ook de (leeftijd)statistieken bevestigen.
Er zijn genoeg doden te melden die kerngezond waren en relatief jong, dus dit slaat nergens op.
Zadonderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:45 schreef Fretwork het volgende: Volgens mij wil je gewoon graag je angst ventileren, en vergeet je even de nuance. Natuurlijk maakt het uit dat ze alleen mensen met symptomen hebben getest.
Wanneer je naar de inhoud van mijn posts kijkt ventileer ik geen angst, maar geef juist aan een bemoedigend verloop te zien.
fetXdonderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
Dank :)

Wat een onzin trouwens dat mijn eerdere post hier met dat bericht wordt verwijderd. Ik zeg er nog bij dat er geen duidelijke bron is :')
hollandia02donderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:49 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Welke school?
Markiezaat College, tegenwoordig officieel Curio Techniek en Technologie.
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 11:52
Iran weer +1000
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 11:52
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Iran weer +1000
Bron?
El-Stinhodonderdag 12 maart 2020 @ 11:53
Real Madrid in quarantaine; alle sportsecties van de club. Een basketballer heeft positief getest.
Bennydonderdag 12 maart 2020 @ 11:53
Nederland staat nu 14e op https://corona-scanner.com/ . Zouden we vandaag de top 10 binnendringen?
Dutchguydonderdag 12 maart 2020 @ 11:53
Ik weet niet of het al vermeld is maar Corona-debat verschoven naar 18:30.
hollandia02donderdag 12 maart 2020 @ 11:53
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef HulkHeld het volgende:

[..]

Bron?
BNODesk twitterde op donderdag 12-03-2020 om 11:51:08 BREAKING: Iran reports 1,075 new cases and 75 new deaths; total confirmed cases reach 10,075 and 429 deaths https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 11:53
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

Markiezaat College, tegenwoordig officieel Curio Techniek en Technologie.
Ah, okee.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 11:54
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:53 schreef hollandia02 het volgende:

[..]

BNODesk twitterde op donderdag 12-03-2020 om 11:51:08 BREAKING: Iran reports 1,075 new cases and 75 new deaths; total confirmed cases reach 10,075 and 429 deaths https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Bah..
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 11:54
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef HulkHeld het volgende:

[..]

Bron?
https://twitter.com/bnodesk/status/1238054916754726916?s=21
Jor_Diidonderdag 12 maart 2020 @ 11:55
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:53 schreef Dutchguy het volgende:
Ik weet niet of het al vermeld is maar Corona-debat verschoven naar 18:30.
Hmm, eerste ingeving die me dan te binnen schiet is: prime time Live uitzending met grote aankondiging rond 20.00u.
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 11:55
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:53 schreef iBenny het volgende:
Nederland staat nu 14e op https://corona-scanner.com/ . Zouden we vandaag de top 10 binnendringen?
Elke dag stuivertje wisselen. Denemarken heeft ons nu weer ingehaald en Noorwegen ook.

O ja ik wacht in die lijsten nog steeds op de recoveries in Nederland. Zodat je het aantal 'active cases' overhoudt.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 11:55
Denemarken...

jQOzgvU.jpg
Elvidonderdag 12 maart 2020 @ 11:56
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Hmm, eerste ingeving die me dan te binnen schiet is: prime time Live uitzending met grote aankondiging rond 20.00u.
Inderdaad. Tactische zet.
Bennydonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
https://www.rtlnieuws.nl/(...)egen-tranen-verdriet
Bennydonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Hmm, eerste ingeving die me dan te binnen schiet is: prime time Live uitzending met grote aankondiging rond 20.00u.
Dat zou inderdaad goed kunnen
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef Scrummie2.1 het volgende:
Iran weer +1000
En gisteren kwam er nog een vliegtuig uit Iran aan op Schiphol. Niks aan de hand mensen loopt u maar door!
Netflixeddonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
Elysee twitterde op donderdag 12-03-2020 om 11:52:03 Le Président de la République @EmmanuelMacron s’adressera aux Français ce soir, à 20h.
https://t.co/KwF53LrOxw reageer retweet
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
Noorwegen kondigt semi lockdown af
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 11:57
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Hmm, eerste ingeving die me dan te binnen schiet is: prime time Live uitzending met grote aankondiging rond 20.00u.
Maar dan kijkt iedereen de World Cup schansspringen voor de vrouwen vanuit Trondheim, niet echt handig dus.
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
quote:
Nu krijgen we alle zielige verhaaltjes weer die Trump schijnbaar kapot gemaakt heeft
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:57 schreef riazop het volgende:
Noorwegen kondigt semi lockdown af
Meer info? Want dat is wel van enig belang weer voor de nodige sportwedstrijden :+
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:57 schreef Greys het volgende:

[..]

En gisteren kwam er nog een vliegtuig uit Iran aan op Schiphol. Niks aan de hand mensen loopt u maar door!
Ach, er waren toch geen tests geweest. Dit is Z korea niet!
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
De vergadering staat voor nu gepland op 18:20 - 23:00.
Jor_Diidonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:57 schreef Netflixed het volgende:
Elysee twitterde op donderdag 12-03-2020 om 11:52:03 Le Président de la République @:EmmanuelMacron s’adressera aux Français ce soir, à 20h.
https://t.co/KwF53LrOxw reageer retweet
Frankrijk gaat vanavond dus ook op slot. Zal men Europees nu eindelijk iets hebben afgesproken/gaan afspreken?
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 11:58
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Ik ook, met verkoudheidsverschijnselen sinds maandag thuis, ziek gemeld dus. Maar begint alweer over te gaan, dus vraag me af wat te doen, volgende week.
Mijn dochter kuchte een beetje en was voor school niet voldoende om thuis te blijven, dat accepteerde ik. Nu ik weet dat er corona is op haar school laat ik haar maandag niet naar school gaan. In onze stad zijn 14 gevallen op zeker en god weet hoeveel meer. Iedereen roept blijf thuis en de school zegt kom naar school. Het is mijn dochter en ik hou haar thuis.
Zadonderdag 12 maart 2020 @ 11:58
Voor degenen die hier vanaf het begin posten, het aantal cured lag in China lange tijd lager, en daarna lange tijd ongeveer gelijk met het aantal dat het niet overleefden rond de 3 procent wekenlang.

Het maakt niet uit of je China niet vertrouwd, zij gaan de zaken niet slechter voorstellen dan ze zijn.

Op dit moment ligt het aantal cured in Italië op 10% en in Iran op 30%.

Ook de bejaarde opvarenden van de Diamond Princess, 30% cured.
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
Nederland zal wel met Duitsland en Frankrijk hebben afgesproken dat er inderdaad een soort van 'lockdown' komt, te beginnen met sluiten scholen, cancelen evenementen en zoveel mogelijk thuis werken.
Netflixeddonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:58 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Meer info? Want dat is wel van enig belang weer voor de nodige sportwedstrijden :+
volgens mij alleen in oslo
Keksterdonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:52 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Er zijn genoeg doden te melden die kerngezond waren en relatief jong, dus dit slaat nergens op.
Er kunnen ook jonge gezonde mensen dood gaan aan dit virus dat klopt. Maar het feit dat juiste deze allemaal onder een vergrootglas gelegd worden zegt genoeg. Waarom doen we dit ook niet voor alle gevallen van 80+? Als je de cijfers van Italië bekijkt dan valt dat tot nu toe nog wel mee voor de 'jongere' mensen. In ieder geval geen doden onder de 40 de laatste keer dat ik gekeken heb. En ook die in de 40 was een uitzondering (en geen idee of er nog meer aan de hand was bij deze patiënt).
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:46 schreef Markesh het volgende:

[..]

Voorlopig voor 4 weken. Ik kan moeilijk voor een half jaar boodschappen halen. Dus dan zullen we er nog even uit moeten om bij te vullen
Succes! Hou je ons op de hoogte? Interessant ....

Hier nog tips: COR / Het grote boodschappentopic #4 Even langs Makro en groots inslaan!
crystal_methdonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:48 schreef Za het volgende:

[..]

Dat klopt niet.
Ik heb alles gelezen wat er te lezen was over die eerste gevallen.
De 7 in december, de 47 die daarna gevolgd zijn, en 90 random figuren tot ergens in januari.
Dit gaat over gevallen uit de periode 1 tot 10 januari, in Wuhan.
quote:
Werkelijk nergens is ooit gepubliceerd dat 20% daarvan het niet overleefd heeft.

Doe mij wat solide bronnen svp ipv een verzonnen grafiekje op basis van niet representatief materiaal.

Het is jammer dat al deze info verloren is gegaan in de eerste 50 threads.
Hoezo solide bronnen? Het is het rapport van de WHO-China joint mission, ik tel minstens 7 Chinese officials in de lijst van leden.
Je zegt nu dat China een rapport met verzonnen data goedgekeurd heeft, omdat jij andere data gezien hebt, die ook van China kwam, en er niet mee overeenstemde? :?
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:58 schreef -river- het volgende:

[..]

Mijn dochter kuchte een beetje en was voor school niet voldoende om thuis te blijven, dat accepteerde ik. Nu ik weet dat er corona is op haar school laat ik haar maandag niet naar school gaan. In onze stad zijn 14 gevallen op zeker en god weet hoeveel meer. Iedereen roept blijf thuis en de school zegt kom naar school. Het is mijn dochter en ik hou haar thuis.
Terecht!
Messinadonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:58 schreef -river- het volgende:

[..]

Mijn dochter kuchte een beetje en was voor school niet voldoende om thuis te blijven, dat accepteerde ik. Nu ik weet dat er corona is op haar school laat ik haar maandag niet naar school gaan. In onze stad zijn 14 gevallen op zeker en god weet hoeveel meer. Iedereen roept blijf thuis en de school zegt kom naar school. Het is mijn dochter en ik hou haar thuis.
Meld d'r gewoon ziek, klaar.
Fretworkdonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef maily het volgende:

[..]

Succes! Hou je ons op de hoogte? Interessant ....
VLOGJE!
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
sportscholen dicht in Denemarken en Noorwegen
Vivdonderdag 12 maart 2020 @ 11:59
quote:
18s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:48 schreef Vallon het volgende:
Een gezond & jong persoon kan/zal zich prima kunnen verweren, als die al wat merkt, wat ook de (leeftijd)statistieken bevestigen.
Toch zou ik daar niet op rekenen. We lezen net dat 20% (!) van de IC-patiënten in Lombardije jong (= onder de 50) en voorheen gezond was (=zonder significante co-morbiditeit).
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:00
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef riazop het volgende:
Denemarken...

[ afbeelding ]
Total cases meer dan NL. En maar volgens mij 5,5 M inwoners hè.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:00
quote:
Mjah. Ik snap dat het heel sneu is. Maar over de hele wereld zijn nu teleurgestelde en bange mensen, mensen van wie de reisjes niet kunnen doorgaan.
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:00
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef Netflixed het volgende:

[..]

volgens mij alleen in oslo
Nou, RIP World Cup-finale in het biatlon dus _O-
speknekdonderdag 12 maart 2020 @ 12:00
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Elke dag stuivertje wisselen. Denemarken heeft ons nu weer ingehaald en Noorwegen ook.

O ja ik wacht in die lijsten nog steeds op de recoveries in Nederland. Zodat je het aantal 'active cases' overhoudt.
Ik dacht dat ze hadden gezegd dat ze die niet bij gingen houden?
Netflixeddonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
quote:
"Wij vinden dat alle Nederlandse scholen gesloten moeten worden". Dat zegt voorzitter Petra van Haren van de Algemene Vereniging van schoolleiders tegen de NOS. "Het is ondenkbaar dat er nu nog scholen open zijn. Kijk naar Italië. Zowel in het basis- als voortgezet onderwijs moeten we verspreiding van het virus voorkomen."
https://nos.nl/liveblog/2(...)leg-in-den-haag.html
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
Ik was gisteren naar naar een oogarts in Brabant Ze zat aan mijn ogen zonder handschoenen. Ik kreeg wat druppels. Daarna heeft ze haar handen niet gewassen of ontsmet.

Ik hield er geen prettig gevoel aan over. Ik heb daarna gelijk mijn handen en gezicht met zeep gewassen.
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:00 schreef Greys het volgende:

[..]

Mjah. Ik snap dat het heel sneu is. Maar over de hele wereld zijn nu teleurgestelde en bange mensen, mensen van wie de reisjes niet kunnen doorgaan.
Precies. Ik hoop ook van harte dat reizen van Brazilië naar Nederland halverwege mei nog steeds gewoon kan, want ik zou na 4-5 maanden tegen die tijd m'n vriendin ook wel weer eens willen zien :+
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
Brekend!

Belgie +85
Lafoydonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Toch zou ik daar niet op rekenen. We lezen net dat 20% (!) van de IC-patiënten in Lombardije jong (= onder de 50) en voorheen gezond was (=zonder significante co-morbiditeit).
Bron?
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:58 schreef riazop het volgende:

[..]

Ach, er waren toch geen tests geweest. Dit is Z korea niet!
Dan kan je ze toch nog preventief in quarantaine zetten zonder test? :P Of gewoon die vluchten niet meer aan laten komen.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:01
die gaan nu opschakelen dus
Aureliusdonderdag 12 maart 2020 @ 12:02
Heb het gevoel dat het stilte voor de storm is.
mazarudonderdag 12 maart 2020 @ 12:02
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:01 schreef polderturk het volgende:
Ik was gisteren naar naar een oogarts in Brabant Ze zat aan mijn ogen zonder handschoenen. Ik kreeg wat druppels. Daarna heeft ze haar handen niet gewassen of ontsmet.

Ik hield er geen prettig gevoel aan over. Ik heb daarna gelijk mijn handen en gezicht met zeep gewassen.
Die heeft hoogst waarschijnlijk wel haar handen gewassen toen jij de deur uit was. Lijkt me sterk dat een oogarts zo laconiek ermee omgaat.
Bennydonderdag 12 maart 2020 @ 12:02
s9BWP6P.png
https://cor.omapost.nl/start

_O_
Vallondonderdag 12 maart 2020 @ 12:02
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Toch zou ik daar niet op rekenen. We lezen net dat 20% (!) van de IC-patiënten in Lombardije jong (= onder de 50) en voorheen gezond was (=zonder significante co-morbiditeit).
Bron ? en graag aantallen t.o.v. de referentiegroep.... met percentages kan ik hoegenaamd niets.
Vallondonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:40 schreef Za het volgende:

[..]

Ja je kunt ook gewoon antwoorden dat je nul van alle berichtgeving gelooft.

Punt is de steekproef in Brabant heeft laten zien dat ongeveer 4% van de Brabanders besmet is.

Kijkende naar Webasto en Princess hebben we te maken met een veel besmettelijker maar veel minder gevaarlijk virus dan gedacht, en ik denk zelfs dat het na een keer of 10 te zijn overgedragen dooft. Alles wijst hierop.
Hmmm.... persoonlijk declassificatie. Het is geen kwestie van geloven maar van vaststellen, wat jij ook poogt te doen. In retour kan ik zeggen dat jij kennelijk er gelooft dat de maatregelen gerechtvaardigd zijn omdat .. vulin.... zonder dat het helpt.

Waar het mij om gaat is feitelijk bepalen of de maatregelen daadwerkelijk het effect hebben die worden beoogd. Natuurlijk moet je dan ook weten welk doel men zich stelt, wat zich ook steeds lijkt te wijzigen. Het heef tvan meet af aan meer het karakter van desinformatie (mogelijk ook omdat de betweters, het ook niet - meer - weten). Dan maar wat rondmeppen, doen en gillen, geeft dan een gevoel dat je wat doet.
Bieselkedonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
Belgie +85, waaronder 34 in een rusthuis
Dutchguydonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:55 schreef Jor_Dii het volgende:

[..]

Hmm, eerste ingeving die me dan te binnen schiet is: prime time Live uitzending met grote aankondiging rond 20.00u.
Zou goed kunnen inderdaad.
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:02 schreef mazaru het volgende:

[..]

Die heeft hoogst waarschijnlijk wel haar handen gewassen toen jij de deur uit was. Lijkt me sterk dat een oogarts zo laconiek ermee omgaat.
Ik hoop het.
Ze zat nog wel aan de computer en had een papiertje uitgeprint en aan mij gegeven. Dan kan ze de boel toch besmetten. Het handigste is gewoon gelijk handen wassen als je aan iemands ogen hebt gezeten.
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
Is er al een nieuwe persco gepland
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:01 schreef riazop het volgende:
Brekend!

Belgie +85
Van die 85, maar liefst 31 in één bejaardenhuis. 11 naar de ic nu
Lafoydonderdag 12 maart 2020 @ 12:03
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:03 schreef KingRadler het volgende:
Is er al een nieuwe persco gepland
14:00
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:04
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Toch zou ik daar niet op rekenen. We lezen net dat 20% (!) van de IC-patiënten in Lombardije jong (= onder de 50) en voorheen gezond was (=zonder significante co-morbiditeit).
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:01 schreef riazop het volgende:
Brekend!

Belgie +85
Doe overal even een bron bij ajb. :) Dat scheelt iedereen weer meerdere posts met 'bron??'
zipcondonderdag 12 maart 2020 @ 12:04
quote:
Op 11 maart testte het netwerk van het nationaal referentielaboratorium 806 stalen.

85 stalen testten positief voor het Covid-19 virus (66 in Vlaanderen, 3 in Brussel, 16 in Wallonië).
https://www.info-coronavi(...)ovid-19-vastgesteld/

De hogere aantallen komen omdat er ruim 2x zoveel werd getest dan eerdere dagen. Dus eigenlijk blijft de ratio positieven gelijk.
RobinKuiperdonderdag 12 maart 2020 @ 12:04
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:03 schreef Lafoy het volgende:

[..]

14:00
Dat is het overleg, opvolgend door een persco
hollandia02donderdag 12 maart 2020 @ 12:04
85 nieuwe besmettingen met Covid-19
Er zijn 85 nieuwe besmettingen met het coronavirus vastgesteld in België. Dat meldt de FOD Volksgezondheid in haar dagelijkse update. Het gaat om 66 gevallen in Vlaanderen, 3 in Brussel en 16 in Wallonië. Er werden woensdag 806 stalen getest door het netwerk van het nationaal referentielaboratorium. Daarvan testten 85 stalen dus positief.

Sinds het begin van de epidemie ligt het totaal aantal besmettingen in België nu op 399. Gisteren overleden drie landgenoten als gevolg van een covid-19 besmetting.

Rusthuis in quarantaine na 34 besmettingen
In Watermaal-Bosvoorde is rusthuis La Cambre in quarantaine geplaatst nadat 34 besmettingen met het coronavirus werden vastgesteld. Dat meldt Brussels minister van Volksgezondheid Alain Maron donderdag. Elf besmette personen werden naar het ziekenhuis overgebracht.

https://www.hln.be/nieuws(...)-bosvoorde~ab85b994/
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:05
Universiteit Gent geeft alleen nog maar lessen wanneer afstand tussen studenten +1 meter is
El-Stinhodonderdag 12 maart 2020 @ 12:05
@Scrummie2.1 RIP in vrede.

tjcope twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:04:00 🚨 Suspendida LaLiga en Primera y Segunda División https://t.co/VOj4xQ0PMg reageer retweet
Landgelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:05
Welke maatregelen zal het kabinat aankondigen na vanmiddag?
HaverMoutKoekjedonderdag 12 maart 2020 @ 12:05
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:58 schreef -river- het volgende:

[..]

Mijn dochter kuchte een beetje en was voor school niet voldoende om thuis te blijven, dat accepteerde ik. Nu ik weet dat er corona is op haar school laat ik haar maandag niet naar school gaan. In onze stad zijn 14 gevallen op zeker en god weet hoeveel meer. Iedereen roept blijf thuis en de school zegt kom naar school. Het is mijn dochter en ik hou haar thuis.
Tot wanneer?
Zadonderdag 12 maart 2020 @ 12:05
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef crystal_meth het volgende:

Dit gaat over gevallen uit de periode 1 tot 10 januari, in Wuhan.
"gevallen" betekend geen representatief overzicht.

quote:
Hoezo solide bronnen? Het is het rapport van de WHO-China joint mission, ik tel minstens 7 Chinese officials in de lijst van leden.
Je zegt nu dat China een rapport met verzonnen data goedgekeurd heeft, omdat jij andere data gezien hebt, die ook van China kwam, en er niet mee overeenstemde? :?
Nee dat zeg ik niet, China heeft alles zeer nauwkeurig gedocumenteerd.
Her en der gemonitorde gevallen waar conclusies uit getrokken werden zijn ook altijd als zodanig omschreven, niet representatief, het staat zelfs onder figuur 4 meen ik.
Vallondonderdag 12 maart 2020 @ 12:06
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:02 schreef mazaru het volgende:

[..]

Die heeft hoogst waarschijnlijk wel haar handen gewassen toen jij de deur uit was. Lijkt me sterk dat een oogarts zo laconiek ermee omgaat.
Hoe goed = voldoende ?
En hoe heeft men al in de paar maanden inds het bekend worden, wetenschappelijk vastgesteld dat er geen enkel risico is op besmetting van DIT virus na wassen van je handen ? Misschien zat het virus (nestelend in een snottebel of een zwevend druppeltje, waarin het 2-6 uur kan overleven) - al wel op de deurklink ...
StateOfMinddonderdag 12 maart 2020 @ 12:06
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef Landgeld het volgende:
Welke maatregelen zal het kabinat aankondigen na vanmiddag?
Ellebooggroet mag ook niet meer. Alleen nog maar met de voet.
Netflixeddonderdag 12 maart 2020 @ 12:06
Folia twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:04:14 Alle collegezalen van Amsterdam UMC worden per direct gesloten. Medewerkers wordt ‘sterk afgeraden’ om te reizen, voor werk of privé. Mogelijk sluit ook IWO, waar alle #UvA-studenten tentamens maken. https://t.co/XvsfrR18vq https://t.co/ZapZ0F9bFT reageer retweet
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:07
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef Landgeld het volgende:
Welke maatregelen zal het kabinat aankondigen na vanmiddag?
Had de RIVM meneer nou vanmorgen nog gezegd dat er geen aanvullende maatregelen nodig waren? (toch, zag ik hier langskomen van nu.nl maar weet niet of dat van vanmorgen was of al een ouder bericht? )
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:07
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef Landgeld het volgende:
Welke maatregelen zal het kabinat aankondigen na vanmiddag?
Waarschijnlijk dat evenementen gecancelled worden en gelegenheden tijdelijk dicht gaan.

Zo niet, zijn ze niet meer serieus te nemen.
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:07
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef HaverMoutKoekje het volgende:

[..]

Tot wanneer?
Ik kan niet in de toekomst kijken.
Greenpeasdonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
Ik gok dat er soortgelijke maatregelen genomen worden zoals in Italië en Denemarken.

Dat is wel te hopen in ieder geval...
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
Die foto bovenaan de OP is wel serieus slecht voor m'n bloeddruk trouwens. :X
RobinKuiperdonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:07 schreef Greys het volgende:

[..]

Had de RIVM meneer nou vanmorgen nog gezegd dat er geen aanvullende maatregelen nodig waren? (toch, zag ik hier langskomen van nu.nl maar weet niet of dat van vanmorgen was of al een ouder bericht? )
Was van vanmorgen inderdaad.
Vivdonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:01 schreef Lafoy het volgende:
Bron?
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:02 schreef Vallon het volgende:
Bron ? en graag aantallen t.o.v. de referentiegroep.... met percentages kan ik hoegenaamd niets.
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:04 schreef Greys het volgende:
Doe overal even een bron bij ajb. :) Dat scheelt iedereen weer meerdere posts met 'bron??'
Mensen nemen niet de moeite om even terug te lezen, het was geen nieuwe info waar ik het over had:

Deze post van @Revanches , wat afkomstig zou zijn van deze arts: https://it.linkedin.com/in/paolo-proto-33261460
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 10:22 schreef Revanches het volgende:
OVID-19 UPDATE VANUIT LOMBARDIJE, ITALY
Info van Paolo Proto, anesthesioloog-intensivist, Istituto dei Tumori, Milano
Situatie in Lombardije op 10-3-2020

• 1e covid-19 patiënt werd op 20-02-2020 in Lombardije geïntubeerd, detubatie was op 09-03-2020 na 18 dagen ventilatie. Weaning verliep moeizaam. Het betrof een 38-jarige, verder goed gezonde man, die hiervoor marathons liep.
• Man-vrouw verhouding van alle covid-19 ic behoeftige patiënten is 60%-40%.
• Vrouwen zijn vaker asymptomatisch wanneer ze positief testen op covid-19 dan mannen.
• 20% van de covid-19 ic behoeftige patiënten betreft patiënten < 50 jaar zonder significante co-morbiditeit. De gemiddelde leeftijd van alle covid-19 ic patiënten is 70 jaar, belangrijkste risicofactor voor ic opname is obesitas. Bij deze groep treedt forse glycemische ontregeling op met frequente ketoacidose.
• Jongste geïntubeerde covid-19 patiënt is een meisje van 16 jaar. 2 kinderen met covid-19 werden ter observatie op de kinderIC opgenomen maar hadden geen aanvullende therapie nodig.
• De overdracht van covid-19 van moeder op het ongeboren kind lijkt niet plaats te vinden. Dit is op basis van 3 positief geteste moeders (allen overigens klachtenvrij) welke zijn bevallen van een kind wat negatief testte op covid-19. In China werd hetzelfde geobserveerd.
• Gemiddelde saturatie van de voorheen gezonde covid-19 patiënten bij binnenkomst in het ziekenhuis is 60% (vlak voor intubatie). P/F ratio < 100. In tegenstelling tot ARDS patiënten is de long compliantie bij covid-19 normaal. Patiënten kunnen met een normale driving pressure worden geventileerd. Frequent treedt passagère hypercapnie op met hoge PEEP behoefte.
• Mechanische ventilatie is dikwijls voldoende als ondersteunende therapie. Zelden is ECMO noodzakelijk. Indien een patiënt op ic wordt geïntubeerd, heeft deze in 50% van de gevallen buikligging nodig.
• Er is een tekort aan beademingsmachines. Patiënten boven de 70-75 worden binnenkort niet meer geïntubeerd, hooguit nog NIV. Binnen 2 weken worden 1300 extra beademingsmachines geleverd, waarvan 400 binnen de komende 3 dagen. Na deze 14 dagen en binnen 45 dagen worden nog eens 2700 extra beademingsmachines geleverd. Met dank aan Draeger, Medtronic, GE medical systems, Vyaire en Athea.
• Patiënten die overlijden aan covid-19, ontwikkelen binnen 4-7 dagen na intubatie een acute verslechtering van de pulmonale situatie met toename van bilateraal interstitieel longvocht. Deze verslechtering bleef bij de overlevenden tot nu toe weg.
• 3 collega anesthesiologen liggen geïntubeerd op de IC, een tiental is thuis in isolatie, sommigen met CPAP.
• Veel anesthesiologen worden ingezet als anesthesioloog-intensivist op speciale isolatie afdelingen met beademingsmachines van de OK onder supervisie van 1 intensivist. Alle electieve chirurgie is gecanceld. Poli’s zijn gesloten. Instroom van mensen in het ziekenhuis is maximaal beperkt, bv door bezoek aan patiënten te maximeren tot max 1 per patiënt. Restaurant is alleen toegankelijk voor medewerkers.
• Intubatie middels RSI en primair glidescope, met als beschermende maatregelen: schort, handschoenen, FFP2 masker en spatbril. Na afloop alles weggooien. Bij extubatie zelfde beschermende maatregelen toepassen.
Messinadonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:07 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Waarschijnlijk dat evenementen gecancelled worden en gelegenheden tijdelijk dicht gaan.

Zo niet, zijn ze niet meer serieus te nemen.
Datzelfde zie ik mensen al dagen roepen. "Als ze VANDAAG niet.... dan zijn ze niet meer serieus te nemen".
Bennydonderdag 12 maart 2020 @ 12:08
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:07 schreef Greys het volgende:

[..]

Had de RIVM meneer nou vanmorgen nog gezegd dat er geen aanvullende maatregelen nodig waren? (toch, zag ik hier langskomen van nu.nl maar weet niet of dat van vanmorgen was of al een ouder bericht? )
Was inderdaad vanochtend
hollandia02donderdag 12 maart 2020 @ 12:08
https://www.hln.be/nieuws(...)-bosvoorde~ab85b994/

12:06
Nationale Veiligheidsraad bespreekt coronacrisis
De Nationale Veiligheidsraad komt straks samen over de coronacrisis. Dat heeft onze redactie vernomen.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:09
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:07 schreef -river- het volgende:

[..]

Ik kan niet in de toekomst kijken.
Dat kunnen we nu net wel.

Hubei ging 5 weken in complete lockdown. Nu is er weer (beperkte) vrijheid van bewegen
Zadonderdag 12 maart 2020 @ 12:09
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:08 schreef Greys het volgende:
Die foto bovenaan de OP is wel serieus slecht voor m'n bloeddruk trouwens. :X
Toch pleit ik ervoor dat deze alsmede de TT tot in de lengte van dagen blijft staan. BVD
zipcondonderdag 12 maart 2020 @ 12:10
Vanuit de HLN feed voor België:
quote:
Nationale Veiligheidsraad bespreekt coronacrisis
De Nationale Veiligheidsraad komt straks samen over de coronacrisis. Dat heeft onze redactie vernomen.
Aangezien ze in België al een stapje voor stonden op NL met afgelaste evenementen, gesloten universiteiten en verboden rusthuizen te betreden, komt nu wss een grote klepper om allemaal thuis te gaan werken en restaurants en bars op een laag pitje te houden. Dat soort zaken.
Sapstengeldonderdag 12 maart 2020 @ 12:10
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef Landgeld het volgende:
Welke maatregelen zal het kabinat aankondigen na vanmiddag?
Ik ga uit van niks, kan het alleen maar meevallen.
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:10
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:08 schreef Messina het volgende:

[..]

Datzelfde zie ik mensen al dagen roepen. "Als ze VANDAAG niet.... dan zijn ze niet meer serieus te nemen".
Nederland reageert dan ook wel heel laks.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:10
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:09 schreef Za het volgende:

[..]

Toch pleit ik ervoor dat deze alsmede de TT tot in de lengte van dagen blijft staan. BVD
Ik haal hem toch ook niet weg. Ik scroll er voor m'n gezondheid wel zo snel mogelijk langs. :P
danosdonderdag 12 maart 2020 @ 12:10
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 12:11
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:06 schreef Netflixed het volgende:
Folia twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:04:14 Alle collegezalen van Amsterdam UMC worden per direct gesloten. Medewerkers wordt ‘sterk afgeraden’ om te reizen, voor werk of privé. Mogelijk sluit ook IWO, waar alle #UvA-studenten tentamens maken. https://t.co/XvsfrR18vq https://t.co/ZapZ0F9bFT reageer retweet
Kijk. Dat is een begin.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:08 schreef iBenny het volgende:

[..]

Was inderdaad vanochtend
https://www.nu.nl/coronav(...)d-nu-niet-nodig.html

Heb idd even teruggezocht.

Maar dan verwacht ik eerlijk gezegd weinig andere maatregelen die vandaag aangekondigd worden? Aangezien Rutte blind vaart op RIVM zoals hij zelf zei.
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
Nederland moet nu krachtige maatregelen nemen om verspreiding tegen te gaan.

Iedereen een week vrij bijvoorbeeld (behalve mensen die in gezondheidscentra en in de voedselindustrie werken)
Landgelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Het is al ontwrichtend - dat wordt alleen maar meer ben ik bang :)
JJ76donderdag 12 maart 2020 @ 12:12
Dagelijkse Update Limburg Noord

+1 x Leudal
+2 x Peel en Maas
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:09 schreef riazop het volgende:

[..]

Dat kunnen we nu net wel.

Hubei ging 5 weken in complete lockdown. Nu is er weer (beperkte) vrijheid van bewegen
De opleiding van mijn dochter is heel belangrijk maar als de MP aan de Brabanders vraagt om geen risico te nemen dan kies ik mijn dochter thuis te houden van een corona school. Ik heb ook familie en mijn zus heeft een tweeling van 4 jaar en de opa van mijn dochter heeft kanker. Ik neem als Brabander wel mijn verantwoording.
Jor_Diidonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Aan de andere kant, waarom zou je scholen momenteel nog open houden? Het is een te groot risico m.i.
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Efteling nieuwe brandhaard van Nederland
Landgelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:12 schreef polderturk het volgende:
Nederland moet nu krachtige maatregelen nemen om verspreiding tegen te gaan.

Iedereen een week vrij bijvoorbeeld (behalve mensen die in gezondheidscentra en in de voedselindustrie werken)
En daarna? Iedereen weer vrij reizen en het virus komt op hetzelfde niveau.
Je kan het niet indammen....
miss_slydonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Die ouders moeten toch thuis werken.
mazarudonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
De Iraanse autoriteiten melden donderdag dat in één dag tijd 1.075 personen positief zijn getest op het coronavirus. Het totale aantal besmettingen in het land stijgt daarmee naar 10.075. Ook het dodental is opgelopen: van 354 naar 429.

https://www.nu.nl/coronav(...)nten-in-een-dag.html
Zadonderdag 12 maart 2020 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:03 schreef Vallon het volgende:

Hmmm.... persoonlijk declassificatie. Het is geen kwestie van geloven maar van vaststellen, wat jij ook poogt te doen. In retour kan ik zeggen dat jij kennelijk er gelooft dat de maatregelen gerechtvaardigd zijn omdat .. vulin.... zonder dat het helpt.

Waar het mij om gaat is feitelijk bepalen of de maatregelen daadwerkelijk het effect hebben die worden beoogd. Natuurlijk moet je dan ook weten welk doel men zich stelt, wat zich ook steeds lijkt te wijzigen. Het heef tvan meet af aan meer het karakter van desinformatie (mogelijk ook omdat de betweters, het ook niet - meer - weten). Dan maar wat rondmeppen, doen en gillen, geeft dan een gevoel dat je wat doet.
Sorry Vallon, ik mag je graag, maar dit is onleesbaar.
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 12:13
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Je kunt toch met je kinderen naar het bos, naar het strand. Alleen niet daar koffie gaan drinken oid.
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:13
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Bedrijfsleven knijpt hem helemaal hoor.
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:13
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:10 schreef danos het volgende:
Scholen dicht zou wel erg ontwrichtend worden, zowel voor bedrijfsleven als voor thuissituaties.

Ik snap dat scholen niet verantwoordelijk willen zijn voor besmetting, maar waar gaan ouders dan heen met hun kinderen, die gaan geen weken binnen blijven.
Kinderen wekenlang bij oma en opa laten logeren.

Echter, opa en oma lopen risico.
Landgelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:13
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:13 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Bedrijfsleven knijpt hem helemaal hoor.
Inmiddels is dat wel duidelijk. Dit gaat VEEL en VEEL geld kosten op alle takken
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:14
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:12 schreef Landgeld het volgende:

[..]

En daarna? Iedereen weer vrij reizen en het virus komt op hetzelfde niveau.
Je kan het niet indammen....
De lente komt eraan.
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:14
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:13 schreef Landgeld het volgende:

[..]

Inmiddels is dat wel duidelijk. Dit gaat VEEL en VEEL geld kosten op alle takken
En dat allemaal omdat ze in China graag vleermuizen en gordeldieren eten.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:14
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:08 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]


[..]


[..]

Mensen nemen niet de moeite om even terug te lezen, het was geen nieuwe info waar ik het over had:
De reeks gaat mega snel, mensen die tussendoor aan het werk zijn kunnen echt niet alles steeds teruglezen helaas. Dus je zou veel mensen iig een plezier doen bij zulke posts gewoon toch nog ff een linkje te gooien. :*

quote:
Deze post van @:Revanches , wat afkomstig zou zijn van deze arts: https://it.linkedin.com/in/paolo-proto-33261460
[..]

Mjah. Zou afkomstig zijn van..
(maar dat is waarschijnlijk ook gewoon omdat ik liever niet wil dat het waar is hoor.. :@ )
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:14
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
HaverMoutKoekjedonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:13 schreef maily het volgende:

[..]

Je kunt toch met je kinderen naar het bos, naar het strand. Alleen niet daar koffie gaan drinken oid.
Je gaat nu uit van een situatie waarbij ouder zelf ook geen werk heeft.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:13 schreef maily het volgende:

[..]

Je kunt toch met je kinderen naar het bos, naar het strand. Alleen niet daar koffie gaan drinken oid.
En als de ouders van de baas gewoon moeten werken? :P Waar laat je ze dan?
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Ja, mijn kast zit vol worstenbroodjes ^O^
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Zou wel wat extra eten inslaan.
Landgelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Nee joh. Geen paniek.
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:15 schreef -river- het volgende:

[..]

Ja, mijn kast zit vol worstenbroodjes ^O^
Ik heb blikken knakworst gehaald :)
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:15
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Tuurlijk.
Ik heb dat weken geleden al gedaan. :@ En het interesseerde me toen niet wie me uitlachte en nu nog veel minder.

Gewoon dingen die je ook nog prima kunt eten als het allemaal niet nodig blijkt. Gewoon dat je wat langer vooruit kunt dan drie dagen zeg maar.
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:16
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:15 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

Ik heb blikken knakworst gehaald :)
Ik ook, en blikken soep, vriezer vol brood.
Dutchguydonderdag 12 maart 2020 @ 12:16
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Gewoon iets meer voorraad halen van dingen die toch wel op komen en houdbaar zijn.
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:16
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Ryan3 het volgende:
Zo meteen even boodschappen doen. Beetje preppen verstandig?
Het is wel verstandig om iets meer in te kopen zodat je minder vaak naar de supermarkt hoeft.
Messinadonderdag 12 maart 2020 @ 12:16
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:15 schreef Greys het volgende:

[..]

Tuurlijk.
Ik heb dat weken geleden al gedaan. :@ En het interesseerde me toen niet wie me uitlachte en nu nog veel minder.
Als dat voor jou goed voelt is 't prima toch? Bedoel, heb je het niet nodig, mooi, komt het wel op uiteindelijk. Heb je 't wel nodig, bam, heb je het.
XDodonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
Zit te twijfelen of ik morgen mijn zoontje naar het kinderdagverblijf zal sturen of toch thuis zal houden. Al die snotneuzen op een hoopje..
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
https://www.ad.nl/video/v(...)-in-de-lucht~p134476

Prima tip.
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:15 schreef HaverMoutKoekje het volgende:

[..]

Je gaat nu uit van een situatie waarbij ouder zelf ook geen werk heeft.
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:15 schreef Greys het volgende:

[..]

En als de ouders van de baas gewoon moeten werken? :P Waar laat je ze dan?
Of ook thuis is vanwege de coronacrisis?
Markeshdonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef maily het volgende:

[..]

Succes! Hou je ons op de hoogte? Interessant ....

Hier nog tips: COR / Het grote boodschappentopic #4 Even langs Makro en groots inslaan!
Ik hou je op de hoogte
TLCdonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
Voetbalcompetities :

Belgie, Engeland, Duitsland zonder publiek
Italie en Zwitserland stil gelegd, de verwachting is de Primera Division in Spanje ook

Maar in Nederland gaan alleen de Brabantse wedstrijden niet door, andere duels zelfs met toeschouwers.

Nederland _O_
zipcondonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Greys het volgende:
Mjah. Zou afkomstig zijn van..
(maar dat is waarschijnlijk ook gewoon omdat ik liever niet wil dat het waar is hoor.. :@ )
Ik vond deze met gelijklopende inhoud:
Wilkinsonjonny twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:38:42 I thought I would share this with you all. From Massimo Gianni. A synopsis of a videoconference held today by intensivists in northern Italy, all of them fighting the battle against #COVID19 #FOAMed #FOAMcc #medtwitter
Also at https://t.co/GpXYcGKkbl https://t.co/hTH3ALuUOd reageer retweet
ESxzaLnXYAAsYvo?format=jpg&name=large
ESxzbuwWoAAHYPC?format=jpg&name=medium
ESxzcvmWsAEn5Bm?format=png&name=900x900
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:13 schreef Landgeld het volgende:

[..]

Inmiddels is dat wel duidelijk. Dit gaat VEEL en VEEL geld kosten op alle takken
Yep en de verwoede pogingen om net te doen alsof er helemaal niets aan de hand is, beginnen langzaam op niets uit te lopen. Vorige week kreeg ik nog zo'n pamfletje met handenwasen instructie, op mijn werk.
Basp1donderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 11:59 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Toch zou ik daar niet op rekenen. We lezen net dat 20% (!) van de IC-patiënten in Lombardije jong (= onder de 50) en voorheen gezond was (=zonder significante co-morbiditeit).
En hoe ziet de verdeling in de leeftijdspiramide eruit daar? Volgens mij is er veel vertekende statistiek hierdoor. En worden jongere mensen veel banger gemaakt als noodzakelijk.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

En dat allemaal omdat ze in China graag vleermuizen en gordeldieren eten.
vooral omdat we een mp hebben die al wekenlang apatisch op zijn handen zit
Tjackadonderdag 12 maart 2020 @ 12:17
Zijn de cijfers al duidelijk
HaverMoutKoekjedonderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef maily het volgende:

[..]


[..]

Of ook thuis is vanwege de coronacrisis?
Je hebt zelf geen baan denk ik?
Thuiswerken is niet gelijk aan betaalde vakantie
Lospedrosadonderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef Basp1 het volgende:

[..]

En hoe ziet de verdeling in de leeftijdspiramide eruit daar? Volgens mij is er veel vertekende statistiek hierdoor. En worden jongere mensen veel banger gemaakt als noodzakelijk.
*Dan
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef XDo het volgende:
Zit te twijfelen of ik morgen mijn zoontje naar het kinderdagverblijf zal sturen of toch thuis zal houden. Al die snotneuzen op een hoopje..
Woon je in Brabant dan zou ik er goed over nadenken, woon je er niet dan kan het denk ik geen kwaad.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:16 schreef Messina het volgende:

[..]

Als dat voor jou goed voelt is 't prima toch? Bedoel, heb je het niet nodig, mooi, komt het wel op uiteindelijk. Heb je 't wel nodig, bam, heb je het.
Ja daarom. :Y Ik heb geen garage vol rekken met blikken ofzo, gewoon de voorraadkast met wat houdbare dingen goed gevuld. Steeds een beetje erbij. Slaap ik beter van. Heb het mijn 70+ ouders ook laten doen. En dat vind ik helemaal een fijn gevoel. Die kunnen als het echt moet nu rustig drie weken het huis niet verlaten.
Markeshdonderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef Markesh het volgende:

[..]

Ik hou jullie op de hoogte *O*
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:18
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:16 schreef polderturk het volgende:

[..]

Het is wel verstandig om iets meer in te kopen zodat je minder vaak naar de supermarkt hoeft.
Paar blikken soep, paar blikken bruine bonen en uien plus spek, wat broden extra.... gelukkig hou ik wel van bruine bonen.
Bosbeetledonderdag 12 maart 2020 @ 12:19
:D op mijn werk gaat de raad van bestuur de corona bijeenkomst alleen nog maar steamen :P

(heb je ook gelijk geen vragen meer uit het publiek handig)

De vorige infobijeenkomst heb ik niet gekeken, misschien deze wel doen.
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 12:19
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Yep en de verwoede pogingen om net te doen alsof er helemaal niets aan de hand is, beginnen langzaam op niets uit te lopen. Vorige week kreeg ik nog zo'n pamfletje met handenwasen instructie, op mijn werk.
Kwam van de week iemand van de thuiszorg met zo'n briefje binnen bij een cliënt.
Maar zelf geen handen wassen hoor ..... en dan steunkousen aandoen en oogdruppels toedienen .... ook geen handen wassen na die klus .... echt he ....
Vivdonderdag 12 maart 2020 @ 12:19
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef Greys het volgende:
De reeks gaat mega snel
Te snel zelfs, vind ik. Nuttige info raakt alweer ondergesneeuwd in de tijd dat ik een nieuwe post aan het typen ben. :')
quote:
Mjah. Zou afkomstig zijn van..
(maar dat is waarschijnlijk ook gewoon omdat ik liever niet wil dat het waar is hoor.. :@ )
Misschien dat @Revanches nog even kan toelichten waar deze quote oorspronkelijk vandaan kwam?
Megumidonderdag 12 maart 2020 @ 12:20
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:14 schreef WheeledWarrior het volgende:

[..]

En dat allemaal omdat ze in China graag vleermuizen en gordeldieren eten.
Meer ook vanwege corruptie het gebrek van handhaving op dat soort voedsel markten.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:20
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:18 schreef -river- het volgende:

[..]

Woon je in Brabant dan zou ik er goed over nadenken, woon je er niet dan kan het denk ik geen kwaad.
Fout.. Brabant is de brandhaard, maar genoeg plekken waar het al is opgedoken, zelfs in de plaats waar ik werk.
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:21
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:19 schreef maily het volgende:

[..]

Kwam van de week iemand van de thuiszorg met zo'n briefje binnen bij een cliënt.
Maar zelf geen handen wassen hoor ..... en dan steunkousen aandoen en oogdruppels toedienen .... ook geen handen wassen na die klus .... echt he ....
Ja, ik heb gelet op wat de mensen deden met dat pamfletje, 1 blik erop en het werd op tafel gelegd, waar op den duur tientallen exemplaren lagen.
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:21
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef TLC het volgende:
Voetbalcompetities :

Belgie, Engeland, Duitsland zonder publiek
Italie en Zwitserland stil gelegd, de verwachting is de Primera Division in Spanje ook

Maar in Nederland gaan alleen de Brabantse wedstrijden niet door, andere duels zelfs met toeschouwers.

Nederland _O_
Situatie in Nederland is desondanks niet erger dan in andere landen.
showtimerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:21
tomcary_tel twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:18:00 Exclusive: Understand McLaren are withdrawing from F1 season opener in Melbourne this weekend after one of their number tested positive for #coronavirus #f1 reageer retweet
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:21
Ik vind het vooral verbazingwekkend dat (de meeste) universiteiten en hogescholen niet sluiten. Mogelijkheden om colleges online aan te bieden zou je nu met beide handen moeten aangrijpen, maar daar wordt nogal moeilijk over gedaan blijkbaar. Qua basisscholen en middelbare scholen kan ik begrijpen dat het lastiger zit omdat er voor veel kinderen opvang moet worden geregeld. Maar bij universiteiten en hogescholen is dat natuurlijk totaal niet het geval.
crystal_methdonderdag 12 maart 2020 @ 12:21
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:05 schreef Za het volgende:

[..]

"gevallen" betekend geen representatief overzicht.
[..]

Nee dat zeg ik niet, China heeft alles zeer nauwkeurig gedocumenteerd.
Her en der gemonitorde gevallen waar conclusies uit getrokken werden zijn ook altijd als zodanig omschreven, niet representatief, het staat zelfs onder figuur 4 meen ik.
Die tekst gaat over figuur 5.
Jij had het over goed gedocumenteerde gevallen, maar er zullen ook gevallen geweest zijn die ze pas laattijdig of zelfs postmortem als civod-19 gevallen identificeerden. Dat lijkt ook de enige plausibele verklaring voor zo'n cijfer van 20% cijfer. Misschien waren de gevallen die jij gezien hebt de goede case studies, gevallen die van het begin opgevolgd werden.
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:21
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:18 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

*Dan
@Scrummie2.1
@GGMM
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:22
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:19 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Te snel zelfs, vind ik. Nuttige info raakt alweer ondergesneeuwd in de tijd dat ik een nieuwe post aan het typen ben. :')
Heel snel idd. Vandaar dat ik het echt fijn vind dat iedereen hier wel een beetje mee wil werken om SC of de grappen zo veel mogelijk achterwege te laten. O+
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:22
https://www.telegraaf.nl/(...)ichaam-overleden-man

Just a flu
L3genddonderdag 12 maart 2020 @ 12:22
DarranMarshall twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:01:22 Republic of Ireland expected to announce a general shutdown.

Taoiseach to make a statement in Washington shortly.

RTÉ One tv broadcasting a special programme now. reageer retweet
MichaelScottdonderdag 12 maart 2020 @ 12:22
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:21 schreef showtimer het volgende:
tomcary_tel twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:18:00 Exclusive: Understand McLaren are withdrawing from F1 season opener in Melbourne this weekend after one of their number tested positive for #coronavirus #f1 reageer retweet
Goed nieuws voor Max
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:22
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:21 schreef Dejannn het volgende:
Ik vind het vooral verbazingwekkend dat (de meeste) universiteiten en hogescholen niet sluiten. Mogelijkheden om colleges online aan te bieden zou je nu met beide handen moeten aangrijpen, maar daar wordt nogal moeilijk over gedaan blijkbaar. Qua basisscholen en middelbare scholen kan ik begrijpen dat het lastiger zit omdat er voor veel kinderen opvang moet worden geregeld. Maar bij universiteiten en hogescholen is dat natuurlijk totaal niet het geval.
Wat maakt het die scholen uit dat er voor kinderen opvang moet worden geregeld? Wil je het liever op die manier spelen dan dat er straks een besmet kind rondloopt die de andere 50 aansteekt en het leed niet meer te overzien is? Ik vind Nederland ronduit belachelijk hierin.. overal sluiten ze scholen, behalve hier.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:23
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:21 schreef Collide het volgende:

[..]

Situatie in Nederland is desondanks niet erger dan in andere landen.
Hoe weet je dat, als ze best weinig testen en als ze gezinsleden niet meer meetellen ? :)
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:23
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:21 schreef Dejannn het volgende:
Ik vind het vooral verbazingwekkend dat (de meeste) universiteiten en hogescholen niet sluiten. Mogelijkheden om colleges online aan te bieden zou je nu met beide handen moeten aangrijpen, maar daar wordt nogal moeilijk over gedaan blijkbaar. Qua basisscholen en middelbare scholen kan ik begrijpen dat het lastiger zit omdat er voor veel kinderen opvang moet worden geregeld. Maar bij universiteiten en hogescholen is dat natuurlijk totaal niet het geval.
Dit gebeurd op dit moment al, het is je eigen keuze om wel of niet te gaan.
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:23
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:22 schreef L3gend het volgende:
DarranMarshall twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:01:22 Republic of Ireland expected to announce a general shutdown.

Taoiseach to make a statement in Washington shortly.

RTÉ One tv broadcasting a special programme now. reageer retweet
Wat moet ik verstaan onder een 'General shutdown'?
Zorrodonderdag 12 maart 2020 @ 12:23
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:21 schreef showtimer het volgende:
tomcary_tel twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:18:00 Exclusive: Understand McLaren are withdrawing from F1 season opener in Melbourne this weekend after one of their number tested positive for #coronavirus #f1 reageer retweet
Geen race dan
mailydonderdag 12 maart 2020 @ 12:23
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:18 schreef HaverMoutKoekje het volgende:

[..]

Je hebt zelf geen baan denk ik?
Thuiswerken is niet gelijk aan betaalde vakantie
Zit in de thuiszorg. Maar hoef gelukkig deze keuze niet te maken; mijn kinderen zijn volwassen.
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:24
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:23 schreef Collide het volgende:

[..]

Dit gebeurd op dit moment al, het is je eigen keuze om wel of niet te gaan.
Leiden stuurt anders nog gewoon mailtjes rond dat alles doorgaat en je aanwezig wordt geacht te zijn. Hoorcolleges, werkgroepen, examens. Alles gaat door tenzij ziek.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:25
Het gaat nu echt wel heel snel met de aankondigingen en wijzigingen overal.

Als het niet om te huilen was, was het om te gillen zo 'grappig' dat we hier met een RIVM meneer zitten die vanmorgen nog zei dat aanvullende maatregelen niet nodig zijn. :{

Hopelijk gebeurt er alsnog wat, maar ben er bang voor van niet. Want RIVM is het kompas waar Rutte op vaart. En al die andere landen hebben het mis.
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:25
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:22 schreef HulkHeld het volgende:

[..]

Wat maakt het die scholen uit dat er voor kinderen opvang moet worden geregeld? Wil je het liever op die manier spelen dan dat er straks een besmet kind rondloopt die de andere 50 aansteekt en het leed niet meer te overzien is? Ik vind Nederland ronduit belachelijk hierin.. overal sluiten ze scholen, behalve hier.
Hier verplichten ze kinderen in Brabant om naar een corona school te gaan. |:(
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:25
MinisterieEZK twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:24:00 Het coronavirus raakt ook ondernemers. Daarom neemt het kabinet maatregelen.

Lees meer ⤵️

https://t.co/45e4C5TKhP

#coronavirus #COVID_19 #COVID2019 reageer retweet
falling_awaydonderdag 12 maart 2020 @ 12:26
quote:
Volgens de burgemeester was deze situatie niet ontstaan als de man niet had geweigerd naar het plaatselijke ziekenhuis te gaan.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:26
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:25 schreef -river- het volgende:

[..]

Hier verplichten ze kinderen in Brabant om naar een corona school te gaan. |:(
Ja dat is net zo belachelijk..
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef riazop het volgende:

[..]

vooral omdat we een mp hebben die al wekenlang apatisch op zijn handen zit
Wekenlang, al jarenlang.
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
https://twitter.com/LaLigaEN/status/1238063146268491776

MAAR IN NEDERLAND LEKKER DOORVOETBALLEN JONGONS
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:24 schreef Dejannn het volgende:

[..]

Leiden stuurt anders nog gewoon mailtjes rond dat alles doorgaat en je aanwezig wordt geacht te zijn. Hoorcolleges, werkgroepen, examens. Alles gaat door tenzij ziek.
Op mijn universiteit kun je nu ook digitaal colleges volgen, de Noorse universiteit waar ik op heb gezeten is tot en met Pasen gesloten en is alles volledig digitaal (video colleges, digitale tentamens thuis etc.)
Greenpeasdonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
Ik verwacht echt wel met de maatregelen om ons heen dat vandaag de boel in Nederland ook gewoon op slot gaat.. Dat zou het enige zinnige zijn.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:27 schreef onlogisch het volgende:
https://twitter.com/LaLigaEN/status/1238063146268491776

MAAR IN NEDERLAND LEKKER DOORVOETBALLEN JONGONS
In veel andere landen wordt ook doorgevoetbald (maar soms ZONDER publiek)
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:27
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:18 schreef Greys het volgende:

[..]

Ja daarom. :Y Ik heb geen garage vol rekken met blikken ofzo, gewoon de voorraadkast met wat houdbare dingen goed gevuld. Steeds een beetje erbij. Slaap ik beter van. Heb het mijn 70+ ouders ook laten doen. En dat vind ik helemaal een fijn gevoel. Die kunnen als het echt moet nu rustig drie weken het huis niet verlaten.
Mijn ma heeft sowieso altijd de hele kelder en diepvries vol met eten liggen.
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:28
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:26 schreef HulkHeld het volgende:

[..]

Ja dat is net zo belachelijk..
https://www.ed.nl/helmond(...)in-helmond~a208f594/
PippenScottiedonderdag 12 maart 2020 @ 12:28
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:23 schreef Greys het volgende:

[..]

Hoe weet je dat, als ze best weinig testen en als ze gezinsleden niet meer meetellen ? :)
Op dit moment kan je ook kijken naar ziekenhuisopnames en aantal overleden mensen.
Megumidonderdag 12 maart 2020 @ 12:28
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:25 schreef Greys het volgende:
Het gaat nu echt wel heel snel met de aankondigingen en wijzigingen overal.

Als het niet om te huilen was, was het om te gillen zo 'grappig' dat we hier met een RIVM meneer zitten die vanmorgen nog zei dat aanvullende maatregelen niet nodig zijn. :{

Hopelijk gebeurt er alsnog wat, maar ben er bang voor van niet. Want RIVM is het kompas waar Rutte op vaart. En al die andere landen hebben het mis.
Het kan zomaar zijn dat de RIVM meneer gelijk heeft. Maar dat het kabinet toch met extra maatregelen gaat komen om het stemvee tevreden te houden. Maar even het nieuws afwachten van vanmiddag.
Vivdonderdag 12 maart 2020 @ 12:29
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef Basp1 het volgende:
En hoe ziet de verdeling in de leeftijdspiramide eruit daar? Volgens mij is er veel vertekende statistiek hierdoor. En worden jongere mensen veel banger gemaakt als noodzakelijk.
Zowel in die bron als in de bron hieronder wordt aangegeven dat de gemiddelde leeftijd op de IC 70 jaar is, dus laten we daar maar van uitgaan. Ik zie niet in hoe jongere mensen onnodig bang worden gemaakt door een bericht dat 20% van de COVID-19-patiënten op de IC jonger is dan 50 en voorheen gezond was. Ik zou het eerder andersom stellen, dat ze zichzelf ten onrechte geruststellen met de gedachte dat zoiets hen niet zal overkomen.
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef zipcon het volgende:
Ik vond deze met gelijklopende inhoud:
Wilkinsonjonny twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 22:38:42 I thought I would share this with you all. From Massimo Gianni. A synopsis of a videoconference held today by intensivists in northern Italy, all of them fighting the battle against #COVID19 #FOAMed #FOAMcc #medtwitter
Also at https://t.co/GpXYcGKkbl https://t.co/hTH3ALuUOd reageer retweet
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
WheeledWarriordonderdag 12 maart 2020 @ 12:29
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:17 schreef TLC het volgende:
Voetbalcompetities :

Belgie, Engeland, Duitsland zonder publiek
Italie en Zwitserland stil gelegd, de verwachting is de Primera Division in Spanje ook

Maar in Nederland gaan alleen de Brabantse wedstrijden niet door, andere duels zelfs met toeschouwers.

Nederland _O_
Cambuur-NAC met uitsupporters uit Breda _O_
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:29
sportscholen en parenclubs blijven open
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:30
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:29 schreef riazop het volgende:
sportscholen en parenclubs blijven open
Die doen alles nu met de elleboog.
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:30
Wethouder Kasmi: Songfestival in Rotterdam gaat gewoon door

_O-
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:29 schreef riazop het volgende:
sportscholen en parenclubs blijven open
@babylon
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
quote:
,,Er is geen enkele noodzaak om het songfestival af te gelasten’’, zo sprak hij.
Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:25 schreef Greys het volgende:
Het gaat nu echt wel heel snel met de aankondigingen en wijzigingen overal.

Als het niet om te huilen was, was het om te gillen zo 'grappig' dat we hier met een RIVM meneer zitten die vanmorgen nog zei dat aanvullende maatregelen niet nodig zijn. :{

Hopelijk gebeurt er alsnog wat, maar ben er bang voor van niet. Want RIVM is het kompas waar Rutte op vaart. En al die andere landen hebben het mis.
RIVMGoden....ze zijn zo goed bezig die "experts"
man man man wat kansloos.....

+40 besmettingen zo ? NL heeft het onder controle ?
Caradonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
USA: Blok al het vliegverkeer naar Europa
Belgie: Las al het voetbal af
Duitsland: 60 tot 70% van iedereen kan besmet raken

Nederland: Zei iemand feestje??????
Lospedrosadonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
Als je hier elke griepdode gaat melden (2000-3000 p.j) dan word je ook snel zenuwachtig daardoor.
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:30 schreef -river- het volgende:

[..]

Die doen alles nu met de elleboog.
neuken mag nog hoor, alleen geen hand geven na afloop
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

[..]

Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Nou ja, de noodzaak om het nu af te gelasten is er niet nee. Je kunt nog best even wachten, de fans zijn niet half maart al aanwezig :+
Pvt.Websterdonderdag 12 maart 2020 @ 12:31
13:00 persconferentie?
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:32
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Lospedrosa het volgende:
Als je hier elke griepdode gaat melden (2000-3000 p.j) dan word je ook snel zenuwachtig daardoor.
Salinadonderdag 12 maart 2020 @ 12:32
https://energy.ch/enterta(...)en-von-corona-id6325

Nieuwe begroetingsvormen post-Corona.
Maver24donderdag 12 maart 2020 @ 12:32
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Pvt.Webster het volgende:
13:00 persconferentie?
Waar zie je dat?
StephanLdonderdag 12 maart 2020 @ 12:32
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Pvt.Webster het volgende:
13:00 persconferentie?
Als ze klaar zijn, valt geen tijd aan te binden
RobinKuiperdonderdag 12 maart 2020 @ 12:32
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Pvt.Webster het volgende:
13:00 persconferentie?
14:00 crisisoverleg, gevolgd door persco.
XDodonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:32 schreef RobinKuiper het volgende:

[..]

14:00 crisisoverleg, gevolgd door persco.
Uitgesteld tot 18:30 las ik hier eerder
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:32 schreef Salina het volgende:
https://energy.ch/enterta(...)en-von-corona-id6325

Nieuwe begroetingsvormen post-Corona.
Wat een coronabegroeting :')
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:32 schreef Salina het volgende:
https://energy.ch/enterta(...)en-von-corona-id6325

Nieuwe begroetingsvormen post-Corona.
Ik lik liever het speeksel uit de mond van een COVID-19-patiënt dan dat ik onderstaande begroeting uitvoer ;(

Begr%C3%BCssenArtikelbild-12392-1583504981.jpg.webp
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

[..]

Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Nou, Songfestival is 12 mei. Het is lastig te zien hoe dingen zich ontwikkelen. Last je het nu af, dan ben je te vroeg. Met mogelijke gevolgen van dien.
Als ze 1 mei een knoop doorhakken is dat vroeg genoeg lijkt me
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
ik begrijp dat Corona ernstig is, maar slaan we niet een beetje door.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef XDo het volgende:

[..]

Uitgesteld tot 18:30 las ik hier eerder
Nee, dat is het debat.
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Pvt.Webster het volgende:
13:00 persconferentie?
Waar lees je dat?
SunZomerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:33
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:00 schreef Greys het volgende:

[..]

Mjah. Ik snap dat het heel sneu is. Maar over de hele wereld zijn nu teleurgestelde en bange mensen, mensen van wie de reisjes niet kunnen doorgaan.
Mijn WK (eind april ) zie ik ook niet zo snel doorgaan, wat zeg ik, mijn NK volgende week in NL wellicht ook niet. Persoonlijk leed voelt altijd even intens, ondanks de wetenschap dat anderen ''het erger/net zo'' hebben :)
Eyjafjallajoekulldonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Ik lik liever het speeksel uit de mond van een COVID-19-patiënt dan dat ik onderstaande begroeting uitvoer ;(

[ afbeelding ]
Ik zie al die rare groet vormen en denk.. wat is er mis met gewoon hallo zeggen?
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
Misschien logisch, maar toch:

Onze microbiologen verwachten dat hier hetzelfde gaat gebeuren als in Italië. Geen reden om aan te nemen dat dat niet gebeurt.
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
Marathon zal ook wel niet doorgaan.
MissButterflyydonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:12 schreef miss_sly het volgende:

[..]

Die ouders moeten toch thuis werken.
Dat in echt niet bij alle beroepen.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
WTF ?
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
Omboeken naar volgend jaar alvast :+
Noekdonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
Malediven?
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:34
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
je kan beter geld terug vragen, voor diegene die op vakantie willen stel het uit naar volgend jaar.
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:34 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Ik zie al die rare groet vormen en denk.. wat is er mis met gewoon hallo zeggen?
Ik snap het ook niet, vanwaar die fixatie op fysiek contact "en als dat niet kan, moet het een rare beweging zijn"? :|W
Pvt.Websterdonderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:32 schreef Maver24 het volgende:

[..]

Waar zie je dat?
Kreeg dat net te horen van iemand, maar kon er niets over vinden. Vandaar mijn vraag :)
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:34 schreef KingRadler het volgende:

[..]

je kan beter geld terug vragen, voor diegene die op vakantie willen stel het uit naar volgend jaar.
Dan krijg je je geld terug in tegoedbonnen maar geen idee of dat het volledige bedrag is.
RobinKuiperdonderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:35 schreef Pvt.Webster het volgende:

[..]

Kreeg dat net te horen van iemand, maar kon er niets over vinden. Vandaar mijn vraag :)
14:00 overleg, met persco nadien
18:30 plenair debat
polderturkdonderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:18 schreef Ryan3 het volgende:

[..]

Paar blikken soep, paar blikken bruine bonen en uien plus spek, wat broden extra.... gelukkig hou ik wel van bruine bonen.
Hopelijk hebben je medebewoners er geen last van.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:35
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Lospedrosa het volgende:
Als je hier elke griepdode gaat melden (2000-3000 p.j) dan word je ook snel zenuwachtig daardoor.
voor de griep moeten ze extra ziekenhuizen bouwen (china ) en gaan hele landen op slot ieder jaar ?
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:35 schreef polderturk het volgende:

[..]

Hopelijk hebben je medebewoners er geen last van.
:D
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:34 schreef Noek het volgende:

[..]

Malediven?
https://economictimes.ind(...)cleshow/74535526.cms
quote:
The Maldives has curbed movement on several resort islands, authorities said on Sunday, after the country reported its first two cases of coronavirus. The two infected people, who are both staff at the Kuredu Island Resort, tested positive late on Saturday. They are believed to have caught the disease from an Italian tourist who has returned to Italy and tested positive there.
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

[..]

Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Dit festival staat half mei op het programma. Lijkt me inderdaad prima om die call uiterlijk half april te maken... de wereld ziet er dan misschien weer heel anders uit
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:36
heeft iedereen genoeg wc papier in huis
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
Je kan er ook voor kiezen om een andere keer te gaan. Dit gaat er wel voor zorgen dat KLM een grotere financiële klap krijgt, doordat ze straks nog allerlei mensen moeten vervoeren die ze nu niet kunnen vervoeren waar andere vliegmaatschappijen klanten niet tegemoet komen.
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:27 schreef Greenpeas het volgende:
Ik verwacht echt wel met de maatregelen om ons heen dat vandaag de boel in Nederland ook gewoon op slot gaat.. Dat zou het enige zinnige zijn.
Vraag me af of dat gaat gebeuren. Wat dat betreft, doet de reactie in NL een beetje denken aan de reactie direct na 10 mei 1940 toen de nazi's ons land binnenvielen. Een weekje lag alles eerst een beetje op zijn gat, maar nog voor het weekend erna en dus vlak na de capitulatie, kwam alles weer op gang.
Lospedrosadonderdag 12 maart 2020 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:35 schreef Predator40 het volgende:

[..]

voor de griep moeten ze extra ziekenhuizen bouwen (china ) en gaan hele landen op slot ieder jaar ?
Soms wel.
_Idonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
BNODesk twitterde op donderdag 12-03-2020 om 11:51:08 BREAKING: Iran reports 1,075 new cases and 75 new deaths; total confirmed cases reach 10,075 and 429 deaths https://t.co/eUoE2b20hL reageer retweet
Sow.
-river-donderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:36 schreef KingRadler het volgende:
heeft iedereen genoeg wc papier in huis
Hoeft niet, heb geen nee-nee stikker.
Salinadonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef heywoodu het volgende:

[..]

Ik lik liever het speeksel uit de mond van een COVID-19-patiënt dan dat ik onderstaande begroeting uitvoer ;(

[ afbeelding ]
Fijn dat je die andere begroetingsvormen wél kunt waarderen! ^O^

Ik dacht dat je liever aan iets anders wou likken, maar je hebt me helemaal verrast met het tweede gedeelte van die zin. :o _O-
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
... Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
Naar Zuid Amerika kan nog.

Maar ook Azie begint de deur dicht te doen voor vluchten uit europa
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:36 schreef Collide het volgende:

[..]

Je kan er ook voor kiezen om een andere keer te gaan. Dit gaat er wel voor zorgen dat KLM een grotere financiële klap krijgt, doordat ze straks nog allerlei mensen moeten vervoeren die ze nu niet kunnen vervoeren waar andere vliegmaatschappijen klanten niet tegemoet komen.
Klopt, gratis omboeken. Hoofdpijndossier..
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef HulkHeld het volgende:
Mijn neef werkt bij KLM, geeft aan dat als KLM zelf de vluchten annuleert je je geld gewoon terugkrijgt + gratis kan omboeken. Maargoed.. waar moet je in godsnaam heen nu.
Spitsbergen
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:34 schreef Noek het volgende:

[..]

Malediven?
daar is het ook al ....
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:37
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:36 schreef TheVulture het volgende:

[..]

Dit festival staat half mei op het programma. Lijkt me inderdaad prima om die call uiterlijk half april te maken... de wereld ziet er dan misschien weer heel anders uit
Hoe groot acht je daadwerkelijk de kans dat de wereld er over een maand beter uit ziet dan nu t.o.v. het virus?
Waarschijnlijk zitten we dan op de piek van de epidemie....
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:38
Mexico waar de reis naartoe zou gaan zijn ook de eerste gevallen al gemeld.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:38
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:36 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]

Soms wel.
tuurlijk..... :D
Eyjafjallajoekulldonderdag 12 maart 2020 @ 12:38
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:37 schreef Predator40 het volgende:

[..]

daar is het ook al ....
Sowieso wil je niet in het vliegtuig zitten als daar wordt aangekondigd dat of iedereen 14 dagen in quarantaine moet of je gewoon niet naar binnen mag.
Megumidonderdag 12 maart 2020 @ 12:38
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:33 schreef TARAraboemdijee het volgende:

[..]

Waar lees je dat?
Op de liveblog op nos.nl.
https://nos.nl/nieuws/binnenland/
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:38
het probleem is dat je het land niet meer uit mag als je ergens naar toe vliegt.
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:38
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:37 schreef Elan het volgende:

[..]

Hoe groot acht je daadwerkelijk de kans dat de wereld er over een maand beter uit ziet dan nu t.o.v. het virus?
Waarschijnlijk zitten we dan op de piek van de epidemie....
Klein, maar dan kun je op dat moment die knoop toch doorhakken?
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:37 schreef Elan het volgende:

[..]

Hoe groot acht je daadwerkelijk de kans dat de wereld er over een maand beter uit ziet dan nu t.o.v. het virus?
Waarschijnlijk zitten we dan op de piek van de epidemie....
Dat weet je nu toch nog niet. Zullen we dan ook alles voor juni/juli en augustus dan alvast cancellen? :')
KingRadlerdonderdag 12 maart 2020 @ 12:39
hoe lang heeft het met China geduurd, het gaat nu wat beter
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:38 schreef KingRadler het volgende:
het probleem is dat je het land niet meer uit mag als je ergens naar toe vliegt.
Je mag er wel uit, je kunt er niet uit omdat vluchten worden geannuleerd.
Simmertjedonderdag 12 maart 2020 @ 12:39
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:39 schreef KingRadler het volgende:
hoe lang heeft het met China geduurd, het gaat nu wat beter
En dat pas bij een totale lockdown, wij laten vrolijk nog steeds alles doorgaan.
ReplaRdonderdag 12 maart 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:27 schreef Greenpeas het volgende:
Ik verwacht echt wel met de maatregelen om ons heen dat vandaag de boel in Nederland ook gewoon op slot gaat.. Dat zou het enige zinnige zijn.
Ik denk dat we pas maandag op slot gaan, bedrijven moeten in de komende dagen regelen dat er vanuit thuis gewerkt kan worden.
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:40
Sowieso ben ik echt benieuwd naar het aantal "genezen" mensen... je kunt alle gevallen wel cumulatief bij elkaar op blijven tellen, maar het gaat er toch juist om hoeveel 'actuele' besmettingen er nog zijn....
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:40
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]


[..]

Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Lees nou eens verder. Hij wil nu de knoop nog niet doorhakken. Ze gaan pas in april de boel opbouwen in Ahoy. Dat staat er ook. Dat ze het dan wel bekijken hoe en wat.
Greenpeasdonderdag 12 maart 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:40 schreef ReplaR het volgende:

[..]

Ik denk dat we pas maandag op slot gaan, bedrijven moeten in de komende dagen regelen dat er vanuit thuis gewerkt kan worden.
Goed punt. Bij mijn vrouw op haar werk zijn ze in ieder geval totaal niet voorbereid op het thuiswerken. Geen idee of dat binnen een weekend geregeld kan zijn, maar je kan in die paar dagen nog wel wat maatregelen treffen.
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:38 schreef TARAraboemdijee het volgende:

[..]

Klein, maar dan kun je op dat moment die knoop toch doorhakken?
Beter geen risico nemen, zelfs als het virus tegen die tijd al redelijk onder controle zou zijn (die kans is al minimaal) is het nog een onverantwoord risico om zoveel mensen uit heel de wereld samen te brengen net na zo'n uitbraak. Daarmee loop je het risico dat het direct weer op laait.

Er is maar een optie en dat is annuleren tot nader orde.
Ryan3donderdag 12 maart 2020 @ 12:41
LodewijkA twitterde op donderdag 12-03-2020 om 12:37:07 Volgens Hoekstra zijn vergaande economische maatregelen vooralsnog niet nodig. Onverstandig. Naïef.

Gisteren was het nog “whatever it takes”, nu het grote niks https://t.co/lfHuWbpqOQ reageer retweet
ES5-526X0AciTtq?format=jpg&name=900x900

Dus mensen verwacht niet dat er categorische maatregelen worden afgekondigd, zoals de Brabantse variant.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:39 schreef KingRadler het volgende:
hoe lang heeft het met China geduurd, het gaat nu wat beter
die gooiden al best snel een hele provincie groter dan NL op slot.....
StateOfMinddonderdag 12 maart 2020 @ 12:41
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:38 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Sowieso wil je niet in het vliegtuig zitten als daar wordt aangekondigd dat of iedereen 14 dagen in quarantaine moet of je gewoon niet naar binnen mag.
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:38 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]

Sowieso wil je niet in het vliegtuig zitten als daar wordt aangekondigd dat of iedereen 14 dagen in quarantaine moet of je gewoon niet naar binnen mag.
Ben je wél 14 dagen op de Malediven geweest :Y
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:41
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:40 schreef ReplaR het volgende:

[..]

Ik denk dat we pas maandag op slot gaan, bedrijven moeten in de komende dagen regelen dat er vanuit thuis gewerkt kan worden.
Ik denk dat we voorlopig helemaal niet op slot gaan, want RIVM meneer zei vandaag nog geen extra maatregelen. En zou Rutte z'n kompas zo voor lul zetten?
riazopdonderdag 12 maart 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:41 schreef Predator40 het volgende:

[..]

die gooiden al best snel een hele provincie groter dan NL op slot.....
52 miljoen mensen
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:42
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:40 schreef Greys het volgende:

[..]

Lees nou eens verder. Hij wil nu de knoop nog niet doorhakken. Ze gaan pas in april de boel opbouwen in Ahoy. Dat staat er ook. Dat ze het dan wel bekijken hoe en wat.
Ja, precies de houding van het RIVM. We weten allemaal wat dat heeft veroorzaakt :).
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:42
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:41 schreef Greys het volgende:

[..]

Ik denk dat we voorlopig helemaal niet op slot gaan, want RIVM meneer zei vandaag nog geen extra maatregelen. En zou Rutte z'n kompas zo voor lul zetten?
Als de rest van de wereld op slot gaat, wordt je eigenlijk als Nederland ook automatisch op slot gezet natuurlijk :+
Sapstengeldonderdag 12 maart 2020 @ 12:42
Overal om ons heen alles afgelast en op lockdown maar Nederland is gewoon een beetje stout.

Hopelijk kunnen we wat artsen en beademingsmachines lenen van andere landen omdat zij wel wat minder gevolgen gaan ondervinden.
Megumidonderdag 12 maart 2020 @ 12:42
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:40 schreef ReplaR het volgende:

[..]

Ik denk dat we pas maandag op slot gaan, bedrijven moeten in de komende dagen regelen dat er vanuit thuis gewerkt kan worden.
Ben wel benieuwd want dit is alleen mogelijk bij kantoorbanen en dergelijke.
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:43
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:41 schreef Elan het volgende:

[..]

Beter geen risico nemen, zelfs als het virus tegen die tijd al redelijk onder controle zou zijn (die kans is al minimaal) is het nog een onverantwoord risico om zoveel mensen uit heel de wereld samen te brengen net na zo'n uitbraak. Daarmee loop je het risico dat het direct weer op laait.

Er is maar een optie en dat is annuleren tot nader orde.
Nee hoor, er zijn diverse opties:
- Minder publiek
- Zonder publiek

Zoiets moet je weloverwogen doen, en niet 2 maanden van te voren
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:42 schreef Sapstengel het volgende:
Overal om ons heen alles afgelast en op lockdown maar Nederland is gewoon een beetje stout.

Hopelijk kunnen we wat artsen en beademingsmachines lenen van andere landen omdat zij wel wat minder gevolgen gaan ondervinden.
Ik zie België, Frankrijk, Duitsland en Spanje ook nog niet alles afgelasten en in lockdown gaan.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:42 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Ja, precies de houding van het RIVM. We weten allemaal wat dat heeft veroorzaakt :).
Behalve dat er bij het Songfestival tot die tijd helemaal geen massa mensen bij elkaar komen..? Het bestaat alleen op papier?
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:44
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:42 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Ja, precies de houding van het RIVM. We weten allemaal wat dat heeft veroorzaakt :).
In die zin heeft de aanpak van het RIVM niet tot extreem meer of minder gevallen geleid dan elders in Europa tot nu toe...

En ik denk dat je het zelfregulerende vermogen van veel mensen in NL al onderschat, volgens mijn eigen waarnemingen privé en zakelijk zijn we in ieder geval de afgelopen dagen al zoveel mogelijk werk- en sociale contacten aan het mijden.
Bosbeetledonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
symptoms.png
Sapstengeldonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:44 schreef TheVulture het volgende:

[..]

In die zin heeft de aanpak van het RIVM niet tot extreem meer of minder gevallen geleid dan elders in Europa tot nu toe...

En ik denk dat je het zelfregulerende vermogen van veel mensen in NL al onderschat, volgens mijn eigen waarnemingen privé en zakelijk zijn we in ieder geval de afgelopen dagen al zoveel mogelijk werk- en sociale contacten aan het mijden.
Ik zie genoeg mensen die echt geen kut geven. Vriendin van me is gisteren op haar vrije dag nog wezen winkelen in Utrecht. Genoeg mensen die nog plannen maken voor het weekend enz.
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:43 schreef TARAraboemdijee het volgende:

[..]

Nee hoor, er zijn diverse opties:
- Minder publiek
- Zonder publiek

Zoiets moet je weloverwogen doen, en niet 2 maanden van te voren
Een songfestival zonder publiek :')

Wat is er mis met gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:44 schreef Greys het volgende:

[..]

Behalve dat er bij het Songfestival tot die tijd helemaal geen massa mensen bij elkaar komen..? Het bestaat alleen op papier?
Klopt, dat is een groot verschil. Desondanks is er geen enkele aanleiding om aan te nemen dat het gewoon door gaat, daarom beter nu al annuleren en focus op wanneer het wel gehouden kan worden.
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:44 schreef Greys het volgende:

[..]

Behalve dat er bij het Songfestival tot die tijd helemaal geen massa mensen bij elkaar komen..? Het bestaat alleen op papier?
Ja precies, tot aan begin mei komen er helemaal geen duizenden mensen bij elkaar dus waarom nu al cancellen.

En dan nog zijn er inderdaad de gradaties om het met minder of geen publiek te doen...
Tijndonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:44 schreef TARAraboemdijee het volgende:

[..]

Ik zie België, Frankrijk, Duitsland en Spanje ook nog niet alles afgelasten en in lockdown gaan.
In Frankrijk zijn ze al een tijdje bezig om scholen te sluiten en evenementen af te lasten.
Bosbeetledonderdag 12 maart 2020 @ 12:45
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Elan het volgende:
Wat is er mis met gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
kosten / inkomsten
TARAraboemdijeedonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Elan het volgende:

[..]

Een songfestival zonder publiek :')

Wat is er mis gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
Ik denk dat de organisatie samen met de EBU daar dus over na moet gaan denken. maar een knoop doorhakken hoeft nu echt nog niet
Noekdonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
Nederland hoeft niet eens zo gek veel te doen. Bedrijven zijn echt zelf al wel maatregelen aan het nemen. Ik hoor alleen maar om mij heen dat er mails rondgaan met maatregelen. Dat er bijv. geen externen meer in het bedrijf mogen komen, geen contact meer met mensen vd vloer en kantoor, thuiswerken. Ook gewoon in Friesland bijv dus als NL het niet doet of zegt, bedrijven doen het zelf wel.
heywoodudonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef TheVulture het volgende:

[..]

Ja precies, tot aan begin mei komen er helemaal geen duizenden mensen bij elkaar dus waarom nu al cancellen.

En dan nog zijn er inderdaad de gradaties om het met minder of geen publiek te doen...
Zonder publiek is wel te doen bij wat voetbalwedstrijdjes enzo, maar bij een evenement van enkele dagen dat eens in het jaar is kun je dan beter gewoon afgelasten. Dat wordt één sippe ellende.
Tjackadonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Sapstengel het volgende:

[..]

Ik zie genoeg mensen die echt geen kut geven. Vriendin van me is gisteren op haar vrije dag nog wezen winkelen in Utrecht. Genoeg mensen die nog plannen maken voor het weekend enz.
Waarom zou je dat niet doen
El-Stinhodonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Elan het volgende:

[..]

Een songfestival zonder publiek :')

Wat is er mis met gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
Omdat we blijkbaar autisten en plannende mensen zijn die in paniek raken als er wat dingen uitgesteld moeten worden voor de gezondheid.
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:46
Meeste lockdowns door andere landen zijn gebieden die groter zijn dan Nederland.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:42 schreef Sapstengel het volgende:
Overal om ons heen alles afgelast en op lockdown maar Nederland is gewoon een beetje stout.

Hopelijk kunnen we wat artsen en beademingsmachines lenen van andere landen omdat zij wel wat minder gevolgen gaan ondervinden.
moeten we ook ieder jaar voor de griep volgens sommigen.... _O-
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:47
Hier wordt net besloten dat de medewerkers uit Brabant vanuit huis moeten werken vanaf maandag, doe het dan gewoon per direct..
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:47
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

kosten
Ja lekker belangrijk. Volksgezondheid is net ff wat belangrijker dan financiële gevolgen.
Al lijkt dat besef nog niet echt te zijn ingedaald gezien de lakse houding van de meute.
Zorrodonderdag 12 maart 2020 @ 12:47
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Elan het volgende:

[..]

Een songfestival zonder publiek :')

Wat is er mis met gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
Of dit jaar geen songfestival, merken dat niemand het mist en dan gewoon zo laten?
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

Klopt, dat is een groot verschil. Desondanks is er geen enkele aanleiding om aan te nemen dat het gewoon door gaat, daarom beter nu al annuleren en focus op wanneer het wel gehouden kan worden.
Ik vind half april de knoop doorhakken prima. Heeft iedereen een hele maand om hotels en vluchten te annuleren, lijkt me zeer ruim op tijd. Geloof me, tuurlijk gaat het niet door als zelfs een groot deel van de artiesten hier niet eens heen kan komen. Nog even los van wel of geen publiek. Ik denk dat ze nu even andere/grotere knopen hebben om te hakken in Rotterdam, en dat dat Songfestival later wel wordt besloten. Komt goed. Alsnog ruim op tijd. Weet ik zeker. :)
eigendeegcookiedonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
het zou toch ongelofelijk asociaal zijn als Nederland nou nog stééds geen gehoor geeft aan de smeekbedes van de WHO, nu ál onze buurlanden offers brengen en de boel dichtgooien.
echt, ik zou me kapot schamen.

riskeren we dan geen sancties?
worden we niet uit de EU geflikkerd?
waar is die EU dán goed voor, als dit wordt toegestaan?
onlogischdonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:46 schreef Collide het volgende:
Meeste lockdowns door andere landen zijn gebieden die groter zijn dan Nederland.
Als iedereen een lockdown instelt, zit Nederland vanzelf ook in een lockdown.

giphy.gif

@GGMM
@Scrummie2.1
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:31 schreef Scrummie2.1 het volgende:

[..]

[..]

Dan verdien je gewoon een spuitje hoor. Godverdomme zeg.
Ik gok dat binnen een paar dagen veel landen het vliegverkeer met Nederland zullen opschorten. Probleem lost zich dus vanzelf op. Maar goed, dat songfestival is toch pas in mei? Het is natuurlijk afwachten wat dan de situatie is, maar dit soort uitspraken zijn wel tenenkrommend inderdaad.
TheVulturedonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:47 schreef HulkHeld het volgende:
Hier wordt net besloten dat de medewerkers uit Brabant vanuit huis moeten werken vanaf maandag, doe het dan gewoon per direct..
Dat was toch al in het begin van de week het advies? :P
RipCitydonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
Haha wat een held: https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-leeds-51843128
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:48 schreef Greys het volgende:

[..]

Ik vind half april de knoop doorhakken prima. Heeft iedereen een hele maand om hotels en vluchten te annuleren, lijkt me zeer ruim op tijd. Geloof me, tuurlijk gaat het niet door als zelfs een groot deel van de artiesten hier niet eens heen kan komen. Nog even los van wel of geen publiek. Ik denk dat ze nu even andere/grotere knopen hebben om te hakken in Rotterdam, en dat dat Songfestival later wel wordt besloten. Komt goed. Alsnog ruim op tijd. Weet ik zeker. :)
Ik geef direct toe dat ik het absoluut niet erg zou vinden als er per direct een streep doorheen zou gaan, en ik denk dat jij daar wat anders over denkt ;)
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:48
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Sapstengel het volgende:

[..]

Ik zie genoeg mensen die echt geen kut geven. Vriendin van me is gisteren op haar vrije dag nog wezen winkelen in Utrecht. Genoeg mensen die nog plannen maken voor het weekend enz.
3 italianen maandag nog ff lekker naar cuba gereisd...en ja ze waren alle 3 positief.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:49
quote:
6s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:47 schreef Zorro het volgende:

[..]

Of dit jaar geen songfestival, merken dat niemand het mist en dan gewoon zo laten?
DIT ZIJN GEEN GRAPPEN |:)

Nee foei Greys. SC.

We gaan die discussie hier maar niet voeren. Kom dan maar naar ESF. :+
Zorrodonderdag 12 maart 2020 @ 12:49
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:49 schreef Greys het volgende:

[..]

DIT ZIJN GEEN GRAPPEN |:)

Nee foei Greys. SC.

We gaan die discussie hier maar niet voeren. Kom dan maar naar ESF. :+
:@ :+
BeriBeridonderdag 12 maart 2020 @ 12:49
Hier in Barcelona gaan de scholen dicht vanaf maandag
#ANONIEMdonderdag 12 maart 2020 @ 12:49

Gelukkig zijn er politici die het snappen :)
LC01donderdag 12 maart 2020 @ 12:49
Ik blijf ook maar om mij heen horen dat mensen niets willen aanpassen en doorgaan met uitgaan, stappen, shoppen, events, whatever 'omdat ze zich goed voelen en gezond zijn.'
Het wil er maar niet in dat je dan ook drager kunt zijn / besmet kunt zijn en je dus die dingen stopt, niet voor jezelf maar voor anderen, om te voorkomen dat je anderen besmet. Lekkere houding wel weer in dit land.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:49
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:48 schreef TheVulture het volgende:

[..]

Dat was toch al in het begin van de week het advies? :P
Ja, maar er gehoor aan geven is een tweede..
Revanchesdonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
Ik denk als Dld echt begint met een lockdown, dat Nederland dan snel zal gaan volgen.
zipcondonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
Een update van HLN:
quote:
12:06
Nationale Veiligheidsraad komt opnieuw bijeen
De Nationale Veiligheidsraad komt donderdagavond bijeen. Er zullen nieuwe maatregelen worden aangekondigd tegen de verspreiding van het coronavirus. Het kernkabinet zat donderdag al samen en zal in de loop van de namiddag opnieuw bijeenkomen. Ook de Risk Management Group komt nog samen. Vanavond staat een vergadering van de Nationale Veiligheidsraad geprogrammeerd, op vraag van premier Sophie Wilmès, waar nieuwe maatregelen worden verwacht.
Ze komen al 2x vandaag samen en nog eens een uitgebreid comité vanavond, het zal iets fors zijn.

Macron spreekt ook vanavond om 20u stipt, dus wss zullen de Franse en Belgische nieuwe maatregelen redelijk gelijktijdig worden aangekondigd.
Lospedrosadonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
Ik weet wel.wat nederland gaat doen:
Hamandeggs.
HulkHelddonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:49 schreef BeriBeri het volgende:
Hier in Barcelona gaan de scholen dicht vanaf maandag
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:49 schreef BeriBeri het volgende:
Hier in Barcelona gaan de scholen dicht vanaf maandag
In Portugal, Turkije, Denemarken, Polen waren deze al vanaf vorige week gesloten.
Predator40donderdag 12 maart 2020 @ 12:50
quote:
2s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

kosten / inkomsten
er is een spanje een heel groot festival afgelast/verplaatst ...terwijl ze er middenin zaten ....meer dan een miljoen bezoekers per jaar, kosten 500 miljoen euro per jaar en nu nog veel meer omdat ze de kunstwerken weer af moeten bouwen en opslaan en nog veel meer werkzaamheden.....
Elandonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:46 schreef El-Stinho het volgende:

[..]

Omdat we blijkbaar autisten en plannende mensen zijn die in paniek raken als er wat dingen uitgesteld moeten worden voor de gezondheid.
Gros van de mensen stellen nog steeds hun korte-termijn financiële en eigenbelangen voorop. Gelukkig weet het virus daar wel raad mee is gebleken :)
byahdonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
Niemand beseft dat het Nederlandse polderen zorgt voor vertraging in de beslisstructuur
Collidedonderdag 12 maart 2020 @ 12:50
quote:
0s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:45 schreef Elan het volgende:

[..]

Een songfestival zonder publiek :')

Wat is er mis met gewoon dit jaar geen songfestival en volgend jaar er een groot feest van maken?
Dit lijkt me een goed plan, nu weten we ook wat mensen bereid zijn te betalen voor een overnachting zodat we meteen de prijs goed kunnen opdrijven.
_Idonderdag 12 maart 2020 @ 12:51
quote:
1s.gif Op donderdag 12 maart 2020 12:49 schreef Greys het volgende:

[..]

DIT ZIJN GEEN GRAPPEN |:)

Nee foei Greys. SC.

We gaan die discussie hier maar niet voeren. Kom dan maar naar ESF. :+
Even serieus. Hoe lang denk jij dat dit gaat duren, dan?

Ik denk serieus dat we de komende maanden met deze, of zwaardere, restricties moeten leven.
Greysdonderdag 12 maart 2020 @ 12:51
Vol alweer :@