Het is onmogelijk om de juiste cijfers weer te geven. Sommige mensen melden zich niet voor een test, sommige mensen worden niet getest om wat voor reden dan ook, en bij sommige mensen geeft de test misschien een verkeerd resultaat. En dan hebben we nog de incubatietijd. Verspilde moeite om hier energie in te stoppen want het is nooit exact.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:41 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Echt onzin, iedereen met koorts, hoesten, kortademigheid en/of uit risico gebied zou getest moeten worden.
Ook in gezinnen.
Gewoon de juiste cijfers weergeven! Omdat het rivm te weinig besteld heeft moet er nu niet gegoocheld worden om de realiteit mooier te maken dan het is.
Ik zie weinig theorieën verzonnen worden. RIVM en media geven toch zelf aan dat ze niet iedereen testen? Dat is geen verzinsel!quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:44 schreef butz0rs het volgende:
Ik vind het stuitend dat een aantal users hier teleurgesteld is dat de dagelijkse stijging niet toeneemt. En allerlei theorieën gaat verzinnen waardoor dit dan zou komen. Te weinig capaciteit, familie niet testen, achterhouden
Test capaciteit is bekend, huisgenoten niet testen is door het RIVM zelf toegegeven en ik weet uit persoonlijke ervaring dat ze alleen de risicogroepen testen.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:44 schreef butz0rs het volgende:
Ik vind het stuitend dat een aantal users hier teleurgesteld is dat de dagelijkse stijging niet toeneemt. En allerlei theorieën gaat verzinnen waardoor dit dan zou komen. Te weinig capaciteit, familie niet testen, achterhouden
verzinnen ?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:44 schreef butz0rs het volgende:
Ik vind het stuitend dat een aantal users hier teleurgesteld is dat de dagelijkse stijging niet toeneemt. En allerlei theorieën gaat verzinnen waardoor dit dan zou komen. Te weinig capaciteit, familie niet testen, achterhouden
Kom maar op met die bron danquote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:47 schreef Predator40 het volgende:
[..]
verzinnen ?
gewoon de harde feiten ....
Door iedereen te testen zou je veel meer weten over de ernst van de ziekte. Nu testen we alleen mensen met zware klachten. Misschien staan er tegenover iedere patiënt met zware klachten wel 500 mensen met zeer milde klachten.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:46 schreef Kekster het volgende:
[..]
Het is onmogelijk om de juiste cijfers weer te geven. Sommige mensen melden zich niet voor een test, sommige mensen worden niet getest om wat voor reden dan ook, en bij sommige mensen geeft de test misschien een verkeerd resultaat. En dan hebben we nog de incubatietijd. Verspilde moeite om hier energie in te stoppen want het is nooit exact.
Ik snap echt het nut niet van iedereen testen. Bij het RIVM hebben ze al lang modellen en simulaties die een veel waarschijnlijker aantal van mogelijke infecties hebben en op basis daarvan acteren ze. Niet op basis van een aantal positieve tests.
Dus dan weten we het niet volgens jou?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Door iedereen te testen zou je veel meer weten over de ernst van de ziekte. Nu testen we alleen mensen met zware klachten. Misschien staan er tegenover iedere patiënt met zware klachten wel 500 mensen met zeer milde klachten.
Maar dat weten we niet. Want we testen niet.
Wat een frustratiequote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:44 schreef Kyran het volgende:
Dit is wel een beetje wat ik had verwacht. Getallen worden laag gehouden door niet alles goed in kaart te (willen) brengen. Mensen zien de lage aantallen en denken "zie je wel, het valt allemaal mee". Daarna gaan ze minder voorzichtig zijn, waardoor het gewoon snel gaat verspreiden.
Zoals ik gisteren al aangaf testen ze huisgenoten van besmette patiënten niet eens meer (zelfs niet als ze klachten hebben). Dat zijn aardig wat gevallen die niet worden meegeteld, dus 380 zegt echt helemaal niks.
Over een paar weken lopen de ziekenhuizen vol en vragen wij ons af "hoe kan dit toch, met maar 2000 patiënten".
Gast! Dat huisgenoten en familieleden van bevestigde gevallen niet worden getest is een feit. Dit staat gewoon op de site van het RIVM. Dat er dus meer besmette patiënten zijn dan het RIVM naar buiten breng is ook gewoon een feit.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:47 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Gast, kap gewoon eens met je hele act. Ik zou in BNW verder posten met deze onzin.
Bij het RIVM weten ze al lang wat de ernst is. Een test meer of minder veranderd dat beeld niet.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Door iedereen te testen zou je veel meer weten over de ernst van de ziekte. Nu testen we alleen mensen met zware klachten. Misschien staan er tegenover iedere patiënt met zware klachten wel 500 mensen met zeer milde klachten.
Maar dat weten we niet. Want we testen niet.
Daarom naar Zuid-Korea kijken voor realistische cijfersquote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Door iedereen te testen zou je veel meer weten over de ernst van de ziekte. Nu testen we alleen mensen met zware klachten. Misschien staan er tegenover iedere patiënt met zware klachten wel 500 mensen met zeer milde klachten.
Maar dat weten we niet. Want we testen niet.
17 miljoen mensen testen is niet te doen. Daarbij kan je als je negatief test alsnog het virus oplopen later. Ga je dan elke week 17 miljoen mensen testen?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:49 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Door iedereen te testen zou je veel meer weten over de ernst van de ziekte. Nu testen we alleen mensen met zware klachten. Misschien staan er tegenover iedere patiënt met zware klachten wel 500 mensen met zeer milde klachten.
Maar dat weten we niet. Want we testen niet.
hij heeft gewoon gelijk hoorquote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:47 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Gast, kap gewoon eens met je hele act. Ik zou in BNW verder posten met deze onzin.
Ja precies, en testen doen ze vooral om de bron te kunnen achterhalen etc, de cijfers presenteren is geen doel op zich zoals sommigen hier denken.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:50 schreef Kekster het volgende:
[..]
Bij het RIVM weten ze al lang wat de ernst is. Een test meer of minder veranderd dat beeld niet.
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:51 schreef Fer_de_Lance het volgende:
KUT!
https://www.welingelichte(...)gen-coronavirus.html
Frankrijk legt burgers uit dat cocaïne niet beschermt tegen coronavirus
God
Ver
Domme
twitter:wimdaniels twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 08:45:15In de 14e eeuw werden schepen die van ver kwamen en aanmeerden in Venetië 'een tijdje' geïsoleerd om te voorkomen dat een eventueel besmettelijke ziekte aan boord zich zou verspreiden. Dat ‘tijdje’ was 40 dagen, quaranta giorni. Uit ‘quaranta’ is #quarantaine ontstaan. reageer retweet
Zeker kun je blij zijn dat het meevalt maar als het meevalt enkel omdat we aan de maximale capaciteit zitten - is het dan een meevaller?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
De paniekspeculaties worden wel steeds minder geloofwaardig/vergezocht. Ook bij @:Kyran vandaag geen positief woord over de kwakiteit van onze gezondheidszorg. Kunnen we niet gewoon ook even blij zijn dat het kennelijk nu mee lijkt te vallen?
Ik vind dit wel zo enorm aanstellerig en jankerig.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:44 schreef butz0rs het volgende:
Ik vind het stuitend dat een aantal users hier teleurgesteld is dat de dagelijkse stijging niet toeneemt. (
Doe geen moeite, dat krijg je er hier niet in hoor.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:53 schreef hiburg het volgende:
[..]
Ja precies, en testen doen ze vooral om de bron te kunnen achterhalen etc, de cijfers presenteren is geen doel op zich zoals sommigen hier denken.
quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:53 schreef zoost het volgende:
Leuk weetjetwitter:wimdaniels twitterde op dinsdag 10-03-2020 om 08:45:15In de 14e eeuw werden schepen die van ver kwamen en aanmeerden in Venetië 'een tijdje' geïsoleerd om te voorkomen dat een eventueel besmettelijke ziekte aan boord zich zou verspreiden. Dat ‘tijdje’ was 40 dagen, quaranta giorni. Uit ‘quaranta’ is #quarantaine ontstaan. reageer retweet
Je moet wat als je ook iets wil roepen, zonder dat je de moeite wil nemen om in te lezenquote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:50 schreef Predator40 het volgende:
[..]
en weer een die het op de man speelt.....![]()
het is geen onzin maar gewoon feiten
Op zich ben ik niet tegen dit beleid en snap ik waarom ze dit doen. Iets verderop zeggen ze namelijk:quote:Bij een hoogrisicogezinscontact met symptomen wordt door de controlerende instantie alleen nog diagnostiek ingezet indien deze persoon werkzaam is in de zorg, of bij een mogelijke opname-indicatie, ouderen >70 jaar en bij onderliggend lijden.
Dit is allemaal prima. Alleen ze informeren hier niet duidelijk over en laten mensen nu dus denken "zie je wel, het valt mee" en dat is waar ik dan over val.quote:De gezinscontacten van de patiënt blijven immers al thuis, een testuitslag heeft vanuit volksgezondheidsoogpunt geen meerwaarde.
Nogmaals: 10 - 20% van de geinfecteerden eindigt in het ziekenhuis. Als het aantal besmette personen veel hoger zou liggen, dan hadden ze nu al capaciteitsproblemen in de ziekenhuizen in Nederland.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:43 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Mijn punt is dat de huidige cijfers een vertekend beeld geven omdat men simpelweg de capaciteit niet heeft om iedereen te testen en er in veel gevallen ook voor kiest dit niet te doen (want geen risicogroep).
Dit wordt door velen in dit topic stelselmatig ontkent of afgetekend als alarmistisch.
Stop eens met dit verhaal. Je weet niet of het wel of niet meevalt.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
De paniekspeculaties worden wel steeds minder geloofwaardig/steeds meer vergezocht. Ook bij @:Kyran vandaag geen positief woord over de kwakiteit van onze gezondheidszorg. Kunnen we niet gewoon ook even blij zijn dat het kennelijk nu mee lijkt te vallen?
Ja dat idee heb ik ook, ik lees nog niet zolang mee. Apart hoe mensen hier toch tegenaan kijken, geen vertrouwen hebben in RIVM / Overheid etc ...quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:54 schreef Caland het volgende:
[..]
Doe geen moeite, dat krijg je er hier niet in hoor.
Als de WHO zit te facepalmen over onze aanpak hier, dan wek je weinig vertrouwen.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:55 schreef hiburg het volgende:
[..]
Ja dat idee heb ik ook, ik lees nog niet zolang mee. Apart hoe mensen hier toch tegenaan kijken, geen vertrouwen hebben in RIVM / Overheid etc ...
Wat heeft de kwaliteit van onze gezondheidszorg hiermee te maken? Niemand trekt de kwaliteit in twijfel. Die is van prima niveau. Ik heb hier ook nooit iets negatiefs over gezegd, behalve dat wij niet voorbereid zijn. De schuld daarvan leg ik echter niet direct bij de ziekenhuizen en/of zorgpersoneel.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
De paniekspeculaties worden wel steeds minder geloofwaardig/steeds meer vergezocht. Ook bij @:Kyran vandaag geen positief woord over de kwakiteit van onze gezondheidszorg. Kunnen we niet gewoon ook even blij zijn dat het kennelijk nu mee lijkt te vallen?
maximaal 1000 testen per dag en veel duidelijke gevallen ook niet testen tevens familie van positieve personen niet testen, ja zo houden ze de aantallen wel laag....quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:55 schreef glashalfvol het volgende:
Als er vandaag weer maar 60 tot 100 gevallen bijkomen dan zijn ze de boel aan het flessen.
Je doet voortdurend bepaalde aannames die niet op feiten gestoeld zijn. Dat er waarschijnlijk een hoop meer besmetten zijn dan de cijfers laten zien zal ik niet ontkennen. Maar jij kunt niet met enige zekerheid zeggen dat er volgende week 2000 op de IC liggen.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:49 schreef Kyran het volgende:
[..]
Gast! Dat huisgenoten en familieleden van bevestigde gevallen niet worden getest is een feit. Dit staat gewoon op de site van het RIVM. Dat er dus meer besmette patiënten zijn dan het RIVM naar buiten breng is ook gewoon een feit.
Dat mensen nu denken "zie je wel, het valt mee" is ook een feit. Dat kan je gewoon hier in dit topic al terugvinden.
Dus waar zie je dat ik onzin post?
Iets van 10% van de mensen met een diagnose eindigt in het ziekenhuis.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:54 schreef falling_away het volgende:
[..]
Nogmaals: 10 - 20% van de geinfecteerden eindigt in het ziekenhuis. Als het aantal besmette personen veel hoger zou liggen, dan hadden ze nu al capaciteitsproblemen in de ziekenhuizen in Nederland.
Ik kan me niet voorstellen dat 38 man al voor een capaciteitsprobleem zorg.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:54 schreef falling_away het volgende:
[..]
Nogmaals: 10 - 20% van de geinfecteerden eindigt in het ziekenhuis. Als het aantal besmette personen veel hoger zou liggen, dan hadden ze nu al capaciteitsproblemen in de ziekenhuizen in Nederland.
Ik ga uit van de cijfers. Die stijgen minder hard. Waar ga jij precies vanuit?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:55 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Stop eens met dit verhaal. Je weet niet of het wel of niet meevalt.
Gisterochtend meer dan 6000quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:56 schreef ulghh het volgende:
RIVM zou in navolging van onze zuiderburen ook gewoon het aantal afgenomen testen moeten melden.
Dat heeft niks met vertrouwen te maken. Dit is gewoon bewustzijn van de beperkingen van het RIVM en de GGDs. Niks mis mee.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:55 schreef hiburg het volgende:
[..]
Ja dat idee heb ik ook, ik lees nog niet zolang mee. Apart hoe mensen hier toch tegenaan kijken, geen vertrouwen hebben in RIVM / Overheid etc ...
Maar dat kunnen we helemaal niet concluderen uit deze cijfers. Het cijfer waar het écht om gaat, is het aantal patiënten dat via een onbekende route besmet is geraakt. Dat waren er afgelopen donderdag 13, vrijdag 27, zaterdag 29, zondag 47, gisteren 90. Zie je waar dit heengaat?quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:52 schreef Godfried_met_den_baard het volgende:
Kunnen we niet gewoon ook even blij zijn dat het kennelijk nu mee lijkt te vallen?
Ik dacht dat jij gisteren nog het verband tussen lagere cijfers en kwalitatief goede zorg in Nederland maakte. Precies toen ik dacht dat zo'n beetje iedereen pessimistisch was.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:56 schreef Kyran het volgende:
[..]
Wat heeft de kwaliteit van onze gezondheidszorg hiermee te maken? Niemand trekt de kwaliteit in twijfel. Die is van prima niveau. Ik heb hier ook nooit iets negatiefs over gezegd, behalve dat wij niet voorbereid zijn. De schuld daarvan leg ik echter niet direct bij de ziekenhuizen en/of zorgpersoneel.
De UK ook.quote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:30 schreef Dutchguy het volgende:
Ik las gisteren dat Duitsland nu ook drive-thru testen doet. Je zou hopen dat dat hier ook kan.
Dat gaat naar den bosch toe denk ikquote:Op dinsdag 10 maart 2020 12:58 schreef ViviRAWRS het volgende:
[..]
Maar dat kunnen we helemaal niet concluderen uit deze cijfers. Het cijfer waar het écht om gaat, is het aantal patiënten dat via een onbekende route besmet is geraakt. Dat waren er afgelopen donderdag 13, vrijdag 27, zaterdag 29, zondag 47, gisteren 90. Zie je waar dit heengaat?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |