Kijkend naar de CAPE-cijfers per land is Rusland momenteel één van de beste landen om te investeren. Daarnaast hebben ze een exportoverschot en nog reële positieve rentes. Via de LSE kun je in veel grote Russische bedrijven wel in USD beleggen.quote:Op donderdag 5 maart 2020 19:45 schreef crowdiefunder het volgende:
[..]
Nee dank u, beleggen in roebels laat ik ook even aan me voorbij gaan.
De heffingen die vaak voorgesteld worden zijn op kerosine of een vest bedrag per passagier. Voor budgetairlines betekent dit een relatief veel grotere prijsverhoging. Hierdoor komt er voor legacy carriers meer ruimte voor groei.quote:Op donderdag 5 maart 2020 16:30 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
langere termijn weet ik dat niet. Voor vluchten binnen europa gaan steeds meer stemmen op om daar heffingen op te gaan leggen.
Maakt geen reet uit toch of het in roebel of usd is... Via xetra zit ik in euro in Gazprom.quote:Op donderdag 5 maart 2020 20:49 schreef flyguy het volgende:
[..]
Kijkend naar de CAPE-cijfers per land is Rusland momenteel één van de beste landen om te investeren. Daarnaast hebben ze een exportoverschot en nog reële positieve rentes. Via de LSE kun je in veel grote Russische bedrijven wel in USD beleggen.
Ik vind het gedurfd als ik zie hoeveel mensen hier willen investeren in Banken, oliemaatschappijen en luchtvaartmaatschappijen. Misschien kun je met wat geluk iets van winst maken nu, maar voor de lange termijn blijf ik toch ver weg van dat soort bedrijven.quote:Op donderdag 5 maart 2020 15:49 schreef einzeinz het volgende:
Ik hou ook Lufthansa en Air France-KLM in de gaten. Dat is de sector die nu hard getroffen wordt maar van zodra Corona gaan liggen is, is het de sector die het hardst omhoog zal gaan.
Ik ben langzaam mijn portefeuille aan het opbouwen. Zit tot nu toe vooral in VWRL en daarnaast shell en unibail. De VWRL ETF is voor de lange termijn en Shell en Unibail vond ik het dividendrendement wel aantrekkelijk tegen de koers. Als de boel nog verder in zakt koop ik bij. Grotendeels ETF's en een kleiner deel dividend aandelen.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 11:08 schreef crowdiefunder het volgende:
Het is weer vrouwen en kinderen eerst zeg. Heb vanmorgen wat basf opgepikt. ASR ga ik ook nog even naar kijken.
Neejoh, 16,25.quote:
Op dit moment zit 15% van mijn belegd vermogen in ETF's. 85% zit in individuele aandelen. Ik zou er verstandig aan doen om meer in ETF's te beleggen, maar vind individuele aandelen in de praktijk leuker. Dus kijk ik nu stiekem toch weer met een schuin oog naar het Duitse BASF en Siemens en het Franse Danone.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 11:36 schreef Faraday01 het volgende:
Ben wel benieuwd hoe de vaste gasten hier de portefeuille opgebouwd hebben tussen ETF's en aandelen. En of jullie gaan voor meerdere verschillende ETF's of gewoon 1 ETF met wereldwijde spreiding?
Vliegen wordt alleen maar meer joh. Maar die markt is hypercompetitief en het is een prestige markt.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 08:29 schreef DuvelDuvel het volgende:
[..]
Ik vind het gedurfd als ik zie hoeveel mensen hier willen investeren in Banken, oliemaatschappijen en luchtvaartmaatschappijen. Misschien kun je met wat geluk iets van winst maken nu, maar voor de lange termijn blijf ik toch ver weg van dat soort bedrijven.
Wat is de reden waarom je gekozen hebt voor verschillende ETF's? Meer focus op een aantal regio's?quote:Op vrijdag 6 maart 2020 13:31 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Op dit moment zit 15% van mijn belegd vermogen in ETF's. 85% zit in individuele aandelen. Ik zou er verstandig aan doen om meer in ETF's te beleggen, maar vind individuele aandelen in de praktijk leuker. Dus kijk ik nu stiekem toch weer met een schuin oog naar het Duitse BASF en Siemens en het Franse Danone.
Ik heb drie ETF's in portefeuille:
1. iShares Asia Pacific Dividend ETF
2. iShares MSCI Em Mrkt UCITS DIST
3. iShares STOXX Select Div 30 UCITS ETF
Bij de laatste heb ik kooporders op ¤16,50 en ¤15,90 ingelegd.
Twee van de drie fondsen heb ik 10+ jaar in portefeuille. Ik kies graag voor ETFs (en aandelen) die dividend uitbetalen. Bij voorkeur 4% of meer (i.v.m. de vermogensrendementheffing). De koers is dan minder belangrijk, zolang je geld maar wel inkomen genereert. De middelste heb ik gekocht om een gespreide belegging in opkomende markten te hebben. Ik ga er namelijk vanuit dat de economische grootmachten van de toekomst in Azië liggen en vindt de MSCI World Index te veel gedomineerd worden door de VS en Europa. Dat gezegd hebbend: ik had een ETF op laatstgenoemde index, maar werd zenuwachtig van de stijging en verkocht mijn positie. Dat is alweer jaren geleden. Sindsdien is de index nooit meer op het punt gekomen waar ik heb verkocht.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 14:03 schreef Faraday01 het volgende:
Wat is de reden waarom je gekozen hebt voor verschillende ETF's? Meer focus op een aantal regio's?
Dank je voor de uitleg. Als je al zo lang bezig bent zul je een aardig ritje omhoog gemaakt hebbenquote:Op vrijdag 6 maart 2020 14:34 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Twee van de drie fondsen heb ik 10+ jaar in portefeuille. Ik kies graag voor ETFs (en aandelen) die dividend uitbetalen. Bij voorkeur 4% of meer (i.v.m. de vermogensrendementheffing). De koers is dan minder belangrijk, zolang je geld maar wel inkomen genereert. De middelste heb ik gekocht om een gespreide belegging in opkomende markten te hebben. Ik ga er namelijk vanuit dat de economische grootmachten van de toekomst in Azië liggen en vindt de MSCI World Index te veel gedomineerd worden door de VS en Europa. Dat gezegd hebbend: ik had een ETF op laatstgenoemde index, maar werd zenuwachtig van de stijging en verkocht mijn positie. Dat is alweer jaren geleden. Sindsdien is de index nooit meer op het punt gekomen waar ik heb verkocht.
Nee. Alleen met goud.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 16:17 schreef Chaes het volgende:
Hebben mensen hier nog flink kunnen cashen met bijv. puts dankzij het coronavirus?
Yes, short op s&p500 en calls op Gilead Sciences en Inovio Pharma. Respectievelijk 121% en 283% in de plus.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 16:17 schreef Chaes het volgende:
Hebben mensen hier nog flink kunnen cashen met bijv. puts dankzij het coronavirus?
Koop toch iets moois voor dat geld, beleggen is echt zondequote:Op vrijdag 6 maart 2020 20:16 schreef -Wereld- het volgende:
Ik overweeg al enige tijd om voor de eerste keer aandelen te kopen als jongvolwassene met een laag budget.
Dit lijkt me een redelijke timing. Ik investeer in eerste instantie liever niet meer dan bijv. ¤350 (zodat ik geen last heb van een eventueel 100% verlies).
Is het mogelijk om hiermee in een fonds te investeren of zelf individuele bedrijven uit te kiezen, of is het de moeite niet waard (ivm transactiekosten etc.). Bij een defensief/neutraal/offensief fonds denk ik liever aan een lange termijn investering en als ik zelf bedrijven kies, dan zal ik actiever proberen te handelen.
En welke website/bedrijf raden jullie aan voor mensen met een lage inzet?
Heel netjes.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 20:17 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Yes, short op s&p500 en calls op Gilead Sciences en Inovio Pharma. Respectievelijk 121% en 283% in de plus.
Zeker wel. Zie de site voor tarieven.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 21:11 schreef Chaes het volgende:
[..]
Heel netjes.
Zelf beleg ik nog niet (ben nog student en heb enkel wat crypto, puur speculatief) maar zou wel graag willen beginnen met een klein portfolio. Welk platform gebruik je? Dacht zelf aan de Giro, maar volgens mij kan je daar geen opties verhandelen van Amerikaanse aandelen?
Ikzelf doe niet aan opties, maar je kan ze bij alle grote beurzen verhandelen.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 21:46 schreef Chaes het volgende:
[..]
Hoe groot is het aanbod van Amerikaanse aandelen waar je opties op kunt kopen?
Mooi zeg! Heb je nog meer dingen lopen?quote:Op vrijdag 6 maart 2020 20:17 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Yes, short op s&p500 en calls op Gilead Sciences en Inovio Pharma. Respectievelijk 121% en 283% in de plus.
Ik ben zelf al een tijd weg bij Degiro maar volgens mij bieden ze voornamelijk warrants aan van Amerikaanse bedrijven. Ik vond Degiro vooral onoverzichtelijk voor serieus actief beleggen in Amerikaanse effecten. Ik zit nu zelf een aantal jaar bij TDameritrade met hun Think or Swim platform. Omdat ik alleen maar op Amerikaanse beurzen handel is het voor mij beter om bij een Amerikaanse broker te zitten. Als je in Amerikaanse opties wil gaan handelen is Think or Swim echt een ideaal en zeer uitgebreid platform.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 21:11 schreef Chaes het volgende:
[..]
Heel netjes.
Zelf beleg ik nog niet (ben nog student en heb enkel wat crypto, puur speculatief) maar zou wel graag willen beginnen met een klein portfolio. Welk platform gebruik je? Dacht zelf aan de Giro, maar volgens mij kan je daar geen opties verhandelen van Amerikaanse aandelen?
De bulk van mijn portfolio bestaat uit ETF's als lange termijn belegging. Opties is meer een beetje hobbyen ernaast. Ik heb ook nog 200 aandelen in Disney.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:04 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Mooi zeg! Heb je nog meer dingen lopen?
Nee je hebt gewoon dikke pech gehad maar het komt wel weer goed. Toen ik begon met beleggen (ook in VGWL) was ik ook na de eerste maand 10% kwijt door slechte timing maar door het gewoon te laten staan en niet in paniek te raken heb ik dat nu al lang terugverdient. Ik was trouwens ook gelijk met 5k begonnen en ik weet dat het best kut voelt als je daar hard voor gewerkt hebt.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:28 schreef Aniek_ het volgende:
Ik heb vorige week voor het eerst ingelegd, meteen een flink bedrag in VWRL. Ik legde in nadat het 5% was gedaald (koers 84,35), achteraf te snel natuurlijk. Ik vraag me een beetje af of ik nu een beginnersfout heb gemaakt, of had kunnen inschatten dat het nog verder zou gaan dalen?
Maar waarom een flink bedrag zetten op 1 paard? Belangrijkste aan beleggen is spreiden. En verder duimen dat je de goede keuzes maakt want in the end spelen er zoveel factoren mee dat de guru's met hun adviezen ook niet meer garantie geven dan de achterdeurquote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:28 schreef Aniek_ het volgende:
Ik heb vorige week voor het eerst ingelegd, meteen een flink bedrag in VWRL. Ik legde in nadat het 5% was gedaald (koers 84,35), achteraf te snel natuurlijk. Ik vraag me een beetje af of ik nu een beginnersfout heb gemaakt, of had kunnen inschatten dat het nog verder zou gaan dalen?
Als je het fonds koopt niet, maar bij het aandeel wel toch? Al begin ik nu te twijfelen... Ik dacht dat vanguard ook als stock geregistreerd staat... maar zal er wel naast zittenquote:
Nee, dat is geleend geld.quote:
Ik heb (helaas) een neus voor de verkeerde beleggingsbeslissingen. Mijn rendement blijft daardoor vrijwel altijd achter bij de AEX-index. Eigenlijk zou dat voor mij een extra reden moeten zijn om ETF's te kopen, maar ja ....quote:Op vrijdag 6 maart 2020 16:25 schreef Faraday01 het volgende:
Als je al zo lang bezig bent zul je een aardig ritje omhoog gemaakt hebben
Dat klinkt als een mooi en goed uitgedacht plan. Succes!quote:Voorlopig houd ik het bij een MSCI World index tracker in de opbouwfase. Ik kan altijd later nog een andere tracker toevoegen. Voorlopig is mijn strategie dat ik bij elke 4-5% daling een vast bedrag bij koop![]()
Oke, en heb jij onder aan de streep winst gemaakt met Turbo's? Ik lees dat beleggers uiteindelijk hier toch vaak verlies op maken.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:24 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
De bulk van mijn portfolio bestaat uit ETF's als lange termijn belegging. Opties is meer een beetje hobbyen ernaast. Ik heb ook nog 200 aandelen in Disney.
Aan het begin van deze selloff heb ik mijn calls van andere bedrijven allemaal verkocht. Maar goed ook want de meeste van die opties zijn nu weinig waard. Heb nu nog wel een handjevol biotech en healthcare bedrijven op het oog waar ik me in het weekend in ga verdiepen.
Als een stop loss zorgt voor verlies nemen, en dat risico omhoog niet bestaat. Dan neem je relatief vaak verlies.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 00:56 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Oke, en heb jij onder aan de streep winst gemaakt met Turbo's? Ik lees dat beleggers uiteindelijk hier toch vaak verlies op maken.
Dat is dan 20% dividend in 2021? Of wanneer gaan ze weer uitkeren?quote:
Hoe kom je erop dat ik handel in turbo's? Ik heb nog nooit in mijn leven een turbo gekocht/verkocht.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 00:56 schreef Soldier2000 het volgende:
[..]
Oke, en heb jij onder aan de streep winst gemaakt met Turbo's? Ik lees dat beleggers uiteindelijk hier toch vaak verlies op maken.
De beslissing om te gaan beleggen was goed. Deze keuze voor VWRL was goed. En de markt kun je inderdaad niet timen. Maar, om meteen alles in te zetten was niet handig(al komt dit gewoon goed als je ze aanhoudt). Als je zoekt op de term dollar cost averaging vind je overigens nog handige tips voor een manier om in te stappen.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:28 schreef Aniek_ het volgende:
Ik heb vorige week voor het eerst ingelegd, meteen een flink bedrag in VWRL. Ik legde in nadat het 5% was gedaald (koers 84,35), achteraf te snel natuurlijk. Ik vraag me een beetje af of ik nu een beginnersfout heb gemaakt, of had kunnen inschatten dat het nog verder zou gaan dalen?
Lumpsum is op lange termijn gewoon winstgevender dan DCA. Alleen je moet wel wat meer over stalen ballen beschikken.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 09:04 schreef DuvelDuvel het volgende:
[..]
De beslissing om te gaan beleggen was goed. Deze keuze voor VWRL was goed. En de markt kun je inderdaad niet timen. Maar, om meteen alles in te zetten was niet handig(al komt dit gewoon goed als je ze aanhoudt). Als je zoekt op de term dollar cost averaging vind je overigens nog handige tips voor een manier om in te stappen.
Dat hangt er helemaal vanaf waar je (historisch) bent ingestapt, en wat je lange termijn noemt.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 09:43 schreef Patroon het volgende:
[..]
Lumpsum is op lange termijn gewoon winstgevender dan DCA. Alleen je moet wel wat meer over stalen ballen beschikken.
Wat een onzin, dat ligt echt compleet aan het moment dat je dan in zou stappen. Dus wil je meer zekerheid (en dat wil je als beginnend belegger) zou ik altijd voor DCA gaan. Daarnaast kun je bij DEGIRO VRWL kopen tot ¤1000 per maand zonder transactiekosten. Dus nog een reden om gefaseerd in te stappen.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 09:43 schreef Patroon het volgende:
[..]
Lumpsum is op lange termijn gewoon winstgevender dan DCA. Alleen je moet wel wat meer over stalen ballen beschikken.
Je zal nooit op het laagste punt instappen, ik heb vwrl op 77,81 en 73.89 de laatste weken ingekocht.En koop elke keer weer wat bij als het weer 5% is gezakt. Zo profiteer je nog een beetje van de daling.quote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:28 schreef Aniek_ het volgende:
Ik heb vorige week voor het eerst ingelegd, meteen een flink bedrag in VWRL. Ik legde in nadat het 5% was gedaald (koers 84,35), achteraf te snel natuurlijk. Ik vraag me een beetje af of ik nu een beginnersfout heb gemaakt, of had kunnen inschatten dat het nog verder zou gaan dalen?
"Time in de market beats timing the market", las ik overal, dus vandaar.. Ik ben idd wel van plan het langere tijd aan te houden.quote:Maar, om meteen alles in te zetten was niet handig(al komt dit gewoon goed als je ze aanhoudt). Als je zoekt op de term dollar cost averaging vind je overigens nog handige tips voor een manier om in te stappen.
Dat is volgens mij niet beperkt tot ¤1000 per maand.quote:Daarnaast kun je bij DEGIRO VRWL kopen tot ¤1000 per maand zonder transactiekosten. Dus nog een reden om gefaseerd in te stappen.
Ja zoiets, als Turkije geen oorlog begint met Rusland en de EU...quote:Op zaterdag 7 maart 2020 01:04 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is dan 20% dividend in 2021? Of wanneer gaan ze weer uitkeren?
Sorry, ik dacht dat je met short gaan een Turbo short bedoeldequote:Op zaterdag 7 maart 2020 01:21 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Hoe kom je erop dat ik handel in turbo's? Ik heb nog nooit in mijn leven een turbo gekocht/verkocht.
Thanks voor de informatie, ik ga er naar kijkenquote:Op vrijdag 6 maart 2020 22:16 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Ik ben zelf al een tijd weg bij Degiro maar volgens mij bieden ze voornamelijk warrants aan van Amerikaanse bedrijven. Ik vond Degiro vooral onoverzichtelijk voor serieus actief beleggen in Amerikaanse effecten. Ik zit nu zelf een aantal jaar bij TDameritrade met hun Think or Swim platform. Omdat ik alleen maar op Amerikaanse beurzen handel is het voor mij beter om bij een Amerikaanse broker te zitten. Als je in Amerikaanse opties wil gaan handelen is Think or Swim echt een ideaal en zeer uitgebreid platform.
Geen hands-on ervaring met Etoro maar ik zou er wegblijven. Handel is daar in CFD's niet in aandelen. De tegenpartij bij al je posities is Etoro, niet een andere trader. Je handelt daar niet op de beurs maar Etoro is de beurs zelf. Waneer jij geld verdient met CFD's verliest Etoro. Het is dus in hun belang dat jij verliest en door het handelen zo simpel mogelijk te maken samen met 1:100 leverage maken ze verliezen zo gemakkelijk mogelijk. Het is niet voor niks dat CFD's illegaal zijn in de Verenigde Staten.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 12:27 schreef Chaes het volgende:
[..]
Thanks voor de informatie, ik ga er naar kijken
De Giro heeft de UI wel flink veranderd, een tijdje terug, trouwens.
Vind het wel overzichtelijk zoals het nu is.
Edit: iemand ervaring met Etoro? Goed aanbod van opties (zowel Amerikaans als Europese aandelen?)
In principe verkoop ik nooit, ik koop alleen bij met dips. Je kunt de markt toch niet timen.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 22:53 schreef Isdatzo het volgende:
Ik heb een vrij brede portefeuille bestaande uit fondsen, ETF's en aandelen. Ik denk dat je 'm het best als 'neutraal tot matig offensief' kan classificeren.
De afgelopen week heeft alles natuurlijk al een flinke knauw gekregen, en nu overweeg ik de bende te verkopen en wanneer dit hele drama voorbij is weer in te stappen. Of ik zit de rit gewoon uit.
Wat is wijsheid.
Groote koerswinsten komen vaak direct na grote verliezen. zie bijvoorbeeld S&P500 tussen 31-01-2020 en 05-02-2020 of 31-05-2019 en 10-06-2019. Dus als je nu verkoop heb je ook kans dat je die stijgingen gaat mislopen. Dan heb je dubbel verlies.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 22:53 schreef Isdatzo het volgende:
Ik heb een vrij brede portefeuille bestaande uit fondsen, ETF's en aandelen. Ik denk dat je 'm het best als 'neutraal tot matig offensief' kan classificeren.
De afgelopen week heeft alles natuurlijk al een flinke knauw gekregen, en nu overweeg ik de bende te verkopen en wanneer dit hele drama voorbij is weer in te stappen. Of ik zit de rit gewoon uit.
Wat is wijsheid.
Kan je het risico lopen? Blijven zitten dan denk ik, kan je het niet lopen? Verkopen, voor in de toekomst: Als je het niet kon lopen waarom zat je er dan initieel zo offensief in? Of is je perceptie van Corona harder gedaald dan de koersenquote:Op zaterdag 7 maart 2020 22:53 schreef Isdatzo het volgende:
Ik heb een vrij brede portefeuille bestaande uit fondsen, ETF's en aandelen. Ik denk dat je 'm het best als 'neutraal tot matig offensief' kan classificeren.
De afgelopen week heeft alles natuurlijk al een flinke knauw gekregen, en nu overweeg ik de bende te verkopen en wanneer dit hele drama voorbij is weer in te stappen. Of ik zit de rit gewoon uit.
Wat is wijsheid.
quote:Op zaterdag 7 maart 2020 23:05 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
In principe verkoop ik nooit, ik koop alleen bij met dips. Je kunt de markt toch niet timen.
Ja, en daarom neig ik naar uitzitten.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 23:52 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Groote koerswinsten komen vaak direct na grote verliezen. zie bijvoorbeeld S&P500 tussen 31-01-2020 en 05-02-2020 of 31-05-2019 en 10-06-2019. Dus als je nu verkoop heb je ook kans dat je die stijgingen gaat mislopen. Dan heb je dubbel verlies.
Ik kan het risico lopen. Ik ben alleen "bang" dat er (wereldwijd) toch vrij heftig gereageerd gaat worden op dat hele coronaverhaal (of dat terecht en/of zinvol is, daar kan je over discussiëren), en dat de effecten op de markten navenant zullen zijn.quote:Op zondag 8 maart 2020 00:08 schreef ludovico het volgende:
[..]
Kan je het risico lopen? Blijven zitten dan denk ik, kan je het niet lopen? Verkopen, voor in de toekomst: Als je het niet kon lopen waarom zat je er dan initieel zo offensief in? Of is je perceptie van Corona harder gedaald dan de koersen
Beleggen is wat anders dan speculeren, nu speculeer ik ook flink erop los, zeker individuele aandelen op de korte termijn....quote:Op zondag 8 maart 2020 01:25 schreef Isdatzo het volgende:
Ik kan het risico lopen. Ik ben alleen "bang" dat er (wereldwijd) toch vrij heftig gereageerd gaat worden op dat hele coronaverhaal (of dat terecht en/of zinvol is, daar kan je over discussiëren), en dat de effecten op de markten navenant zullen zijn.
De economische schade is nu al vrij fors, dus dat betekent dat omzet van bedrijven zal achterblijven. Dus ik vraag me af of koersen hard zullen oplopen.. Misschien moeten we eraan wennen dat de all time highs voorlopig niet gehaald worden, op sommige individuele aandelen na dan. (ASML)quote:Op zaterdag 7 maart 2020 23:52 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Groote koerswinsten komen vaak direct na grote verliezen. zie bijvoorbeeld S&P500 tussen 31-01-2020 en 05-02-2020 of 31-05-2019 en 10-06-2019. Dus als je nu verkoop heb je ook kans dat je die stijgingen gaat mislopen. Dan heb je dubbel verlies.
Nu verkopen is heel dom. Dan weet je zeker dat je verlies hebt, want je gaat het herstel straks missen. Enige juiste is nu blijven zitten en als mogelijk is bijkopen.quote:Op zaterdag 7 maart 2020 22:53 schreef Isdatzo het volgende:
Ik heb een vrij brede portefeuille bestaande uit fondsen, ETF's en aandelen. Ik denk dat je 'm het best als 'neutraal tot matig offensief' kan classificeren.
De afgelopen week heeft alles natuurlijk al een flinke knauw gekregen, en nu overweeg ik de bende te verkopen en wanneer dit hele drama voorbij is weer in te stappen. Of ik zit de rit gewoon uit.
Wat is wijsheid.
Tenzij je verwacht dat er nog een hap af gaat. En dat zou best kunnen. Soms kun je beter voorkomen dat je verlies nog verder oploopt. Dit is overigens geen advies, want ik weet ook niet waar het de komende weken heen gaat. Wat ik wel weet is dat er meerdere scenario's mogelijk zijn en als logistieke ketens stil komen te liggen, de beurs ongetwijfeld nog verder onderuit gaat.quote:Op zondag 8 maart 2020 09:51 schreef Patroon het volgende:
[..]
Nu verkopen is heel dom. Dan weet je zeker dat je verlies hebt, want je gaat het herstel straks missen. Enige juiste is nu blijven zitten en als mogelijk is bijkopen.
Komende weken is gewoon heel korte termijn denken...quote:Op zondag 8 maart 2020 09:57 schreef recursief het volgende:
[..]
Tenzij je verwacht dat er nog een hap af gaat. En dat zou best kunnen. Soms kun je beter voorkomen dat je verlies nog verder oploopt. Dit is overigens geen advies, want ik weet ook niet waar het de komende weken heen gaat. Wat ik wel weet is dat er meerdere scenario's mogelijk zijn en als logistieke ketens stil komen te liggen, de beurs ongetwijfeld nog verder onderuit gaat.
Je kan altijd verkopen, maar wanneer stap je weer in. Waarachijnlijk ben je te laat met weer instappen.quote:Op zondag 8 maart 2020 09:51 schreef Patroon het volgende:
[..]
Nu verkopen is heel dom. Dan weet je zeker dat je verlies hebt, want je gaat het herstel straks missen. Enige juiste is nu blijven zitten en als mogelijk is bijkopen.
Pohh, goed om te weten. Dank voor de ophelderingquote:Op zaterdag 7 maart 2020 19:21 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Geen hands-on ervaring met Etoro maar ik zou er wegblijven. Handel is daar in CFD's niet in aandelen. De tegenpartij bij al je posities is Etoro, niet een andere trader. Je handelt daar niet op de beurs maar Etoro is de beurs zelf. Waneer jij geld verdient met CFD's verliest Etoro. Het is dus in hun belang dat jij verliest en door het handelen zo simpel mogelijk te maken samen met 1:100 leverage maken ze verliezen zo gemakkelijk mogelijk. Het is niet voor niks dat CFD's illegaal zijn in de Verenigde Staten.
Blijf weg bij CFD en Forex brokers en kies een broker met een goede reputatie. Etoro is gewoon een casino vermomd als broker.
Also, every time you trade an individual stock, you’re betting that you know more than the Wall Street experts and their high-frequency trading algorithms.quote:Op zondag 8 maart 2020 11:26 schreef Mynheer007 het volgende:
[..]
Je kan altijd verkopen, maar wanneer stap je weer in. Waarachijnlijk ben je te laat met weer instappen.
Als je de beste paar dagen herstel mist, dan reduceer je je rendement aanzienlijk:
https://www.thesimpledoll(...)n-tank-your-returns/
Waarom zou een algoritme niet naar fundamentals kijken? Gezien de hoeveelheid geld die in dit soort dingen omgaat kun je er donder op zeggen dat die algoritmes (in brede zin van het woord) uitgebreid genoeg zijn, en daar veel in geinvesteerd wordt met allerhande technieken en technologie. Fundamentals zijn dan geen probleem om mee te nemen, en waarschijnlijk veel makkelijker dan algemene kennis, waarvan ook al is bewezen dat zoiets prima te doen is (zie bv IBM Watson met Jeopardy).quote:Op zondag 8 maart 2020 11:56 schreef ludovico het volgende:
[..]
Also, every time you trade an individual stock, you’re betting that you know more than the Wall Street experts and their high-frequency trading algorithms.
... Een algoritme kijkt niet naar fundamentals lijkt me.
Verder beetje dom artikel, wat doet het voor je return als je de 5 slechtste dagen mist?
Precies. Daarnaast moet ik vaak terugdenken aan de beleggingsdeskundigen die het, misschien inmiddels al wel 20 jaar geleden, op televisie opnamen tegen een aap. Aan het eind van ieder jaar werden zij gevraagd dé aandelen voor het komend jaar te kiezen. Een gorilla uit de dierentuin kreeg bananen, elke banaan stond voor een fonds en zo koos ook de aap dé beste aandelen uit. Een jaar later werd gekeken hoe beide groepen het er vanaf hadden gebracht. De prestaties van de aap waren vaak zelfs beter dan van de deskundigen. Kennis kan dus ook een valkuil zijn. En de markt is gewoon niet rationeel en daardoor niet te voorspellen.quote:Op zondag 8 maart 2020 12:28 schreef TechLight het volgende:
Hoe langer je 'buy and hold' toepast op de breedte van de markt, hoe meer je op het gemiddelde uitkomt in plaats van er onder, en het is nog eens een stuk makkelijker ook (maar misschien wel minder leuk)
Is de markt zo efficiënt dan? Volgens mij is die flitshandel meer een beetje extreem korte termijn op handelskoersen inkopen en verkopen. Zou niet weten waarom fundamentals er op de extreem korte termijn / flitshandel, ertoe zou moeten doen.quote:Op zondag 8 maart 2020 12:28 schreef TechLight het volgende:
[..]
Waarom zou een algoritme niet naar fundamentals kijken? Gezien de hoeveelheid geld die in dit soort dingen omgaat kun je er donder op zeggen dat die algoritmes (in brede zin van het woord) uitgebreid genoeg zijn, en daar veel in geinvesteerd wordt met allerhande technieken en technologie. Fundamentals zijn dan geen probleem om mee te nemen, en waarschijnlijk veel makkelijker dan algemene kennis, waarvan ook al is bewezen dat zoiets prima te doen is (zie bv IBM Watson met Jeopardy).
Punt is gewoon dat vrijwel niemand (zeker als individu) de markt goed kan timen, en er voldoende onvoorspelbare zaken gebeuren die het grotendeels tot een gok maken voor 'normale' mensen. Als je bovendien qua kennis, snelheid, etc. achterligt op clubs met veel geld en middelen dan mag je veronderstellen dat je op een underperformance van de markt uitkomt, hoe goed of slecht je je best ook doet, en welke goede of slechte dagen je ook mist.
Hoe langer je 'buy and hold' toepast op de breedte van de markt, hoe meer je op het gemiddelde uitkomt in plaats van er onder, en het is nog eens een stuk makkelijker ook (maar misschien wel minder leuk)
Ik vind ook dat je met aandelen over een 5 jaar / 10 jaar periode wat moet gaan zeggen, niet korter eigenlijk. En tussentijds kan je opinie over een fonds ook veranderen.quote:Op zondag 8 maart 2020 12:40 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
Precies. Daarnaast moet ik vaak terugdenken aan de beleggingsdeskundigen die het, misschien inmiddels al wel 20 jaar geleden, op televisie opnamen tegen een aap. Aan het eind van ieder jaar werden zij gevraagd dé aandelen voor het komend jaar te kiezen. Een gorilla uit de dierentuin kreeg bananen, elke banaan stond voor een fonds en zo koos ook de aap dé beste aandelen uit. Een jaar later werd gekeken hoe beide groepen het er vanaf hadden gebracht. De prestaties van de aap waren vaak zelfs beter dan van de deskundigen. Kennis kan dus ook een valkuil zijn. En de markt is gewoon niet rationeel en daardoor niet te voorspellen.
Zijn er mensen die voor de aankomende week nog orders hebben klaargelegd?
Het Midden-oosten is al flink rood door de mislukte oliedeal.quote:Op zondag 8 maart 2020 12:56 schreef crowdiefunder het volgende:
Ik had gehoopt dat we dit weekend in wat rustiger corona vaarwater zouden komen, maar helaas. Ik denk dat er morgen weer flink rode cijfers op de borden komen.
Is Saxo wel betrouwbaar trouwens?quote:Op zaterdag 7 maart 2020 19:21 schreef Hahug13 het volgende:
[..]
Geen hands-on ervaring met Etoro maar ik zou er wegblijven. Handel is daar in CFD's niet in aandelen. De tegenpartij bij al je posities is Etoro, niet een andere trader. Je handelt daar niet op de beurs maar Etoro is de beurs zelf. Waneer jij geld verdient met CFD's verliest Etoro. Het is dus in hun belang dat jij verliest en door het handelen zo simpel mogelijk te maken samen met 1:100 leverage maken ze verliezen zo gemakkelijk mogelijk. Het is niet voor niks dat CFD's illegaal zijn in de Verenigde Staten.
Blijf weg bij CFD en Forex brokers en kies een broker met een goede reputatie. Etoro is gewoon een casino vermomd als broker.
Ik heb al redelijk wat bijgekocht. Grotere aantallen ga ik bijkopen mocht het aandeel in de 15-16 ¤ regio terechtkomen (>10% dividend bij 1,70¤ dividend per jaar).quote:Op zondag 8 maart 2020 12:10 schreef DuvelDuvel het volgende:
Benieuwd wat de oliemaatschappijen morgen doen. Als mensen Shell willen bijkopen zou ik even een paar dagen wachten.
Zet je kooporder maar vast klaar dan, het lijkt op de perfect storm nu.quote:Op zondag 8 maart 2020 14:51 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Ik heb al redelijk wat bijgekocht. Grotere aantallen ga ik bijkopen mocht het aandeel in de 15-16 ¤ regio terechtkomen (>10% dividend bij 1,70¤ dividend per jaar).
4%?quote:Op zondag 8 maart 2020 23:21 schreef DuvelDuvel het volgende:
Holy shit de futures gaan al los. Dat wordt een dag morgenOngekend
Welke futures bedoel je op welke indexquote:Op zondag 8 maart 2020 23:21 schreef DuvelDuvel het volgende:
Holy shit de futures gaan al los. Dat wordt een dag morgenOngekend
Excellerenquote:Op zondag 8 maart 2020 23:36 schreef SausDip het volgende:
Wat zal het aandeel Shell gaan doen morgen...
Whut? Jezusquote:
-5%quote:Op maandag 9 maart 2020 00:33 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
505.52,
-27.00ptn, (-5.08%)
https://www.ig.com/nl/indices/markten-indices/nederland-25
Provoceren en tonen dat ze de macht hebben.quote:Op maandag 9 maart 2020 00:17 schreef Adrie072 het volgende:
Ik lees dat SA de productie wil opvoeren, waarom zouden ze dat willen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |