https://www.ad.nl/politie(...)vuurpijlen~a8d1e779/quote:Onderzoeksraad: Verbied knallers en vuurpijlen
Er moet een verbod komen op knalvuurwerk en vuurpijlen. Dat adviseert de Onderzoeksraad voor Veiligheid in een rapport dat morgen naar buiten komt, bevestigen ingewijden vanavond al aan deze krant.
Edwin van der Aa 30-11-17, 19:53 Laatste update: 20:15
654
De Raad noemt volgens de bronnen meerdere argumenten om een ban mee te onderbouwen en constateert dat er momenteel te hoge risico's zijn voor de veiligheid in de nacht van oud en nieuw.
De vraag is wat de politieke gevolgen zijn van de aanbevelingen, want vooralsnog wil een Kamermeerderheid, ook in de nieuwe samenstelling, niet aan een landelijk vuurwerkverbod. Eerdere voorstellen daarvoor kregen in het parlement alleen steun van GroenLinks (vanwege het milieu), de Partij voor de Dieren (vanwege de dieren) en 50Plus (vanwege de angst die leeft onder ouderen).
Probleem
Eerder deze week publiceerde RTL Nieuws al de conclusies van het rapport. De OVV noemt de jaarwisseling volgens de omroep 'het gevaarlijkste moment van het jaar'. Vooral vuurwerk is een probleem. Volgens de onderzoeksraad zijn er jaarlijks 10.000 incidenten, variërend van mishandelingen tot branden. In veertig procent van de gevallen is vuurwerk de reden dat het misgaat.
Ook zou er veel kritiek zijn op de controle van vuurwerk. Veel partijen in de Tweede Kamer hebben wel aangegeven daar werk van te willen maken. De laatste jaren organiseren veel gemeenten ook grote vuurwerkshows om de burger een alternatief te bieden voor het zelf afsteken.
Eerder dit jaar pleitte de Nationale politie nog voor een verbod op gevaarlijk knalvuurwerk en de oogartsen spreken zich al jaren uit voor een ban, gezien de ernstige verwondingen die vele tientallen mensen jaarlijks oplopen.
geloof er niks/weinig van..quote:Op zondag 5 januari 2020 15:53 schreef Draak31 het volgende:
En maar knallen hier. Net ook weer een vader met twee jochies hier. Lekker rotjes in brievenbussen stoppen.heel typisch volk die vuurwerk liefhebbers.
dat is natuurlijk helemaal not done voor anti-vuurwerkersquote:Op zondag 5 januari 2020 17:02 schreef BEFEM het volgende:
Wat ik in de discussie mis is het idee om vuurwerk het hele jaar door legaal te maken. Dan voorkom je die piek waarin iedereen helemaal los gaat. Goed voorbeeld waarom dat het kan werken zijn natuurlijk de kroegen in Engeland.
Ach als de anti vuurwerks van 1 maart t/m 19 maart naar Fallas de Valencia gaan zullen ze oud en nieuw een lullig kinderfeestje vinden. Het voordeel is wel dat de Spanjaarden niet hun eigen stad en lang slopen. Maar daar steekt men alleen maar knalvuurwerk zowat af, Valt ook nog allemaal onder F3 dus hier illegaal.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:05 schreef mschol het volgende:
[..]
dat is natuurlijk helemaal not done voor anti-vuurwerkers
want dan zou elke dag voor hen vergelijkbaar zijn met oudjaar
Draakje leeft nu dan ook in angst...quote:Op zondag 5 januari 2020 16:58 schreef mschol het volgende:
geloof er niks/weinig van..
of je woont in een ongelooflijke tokkiewijk
hier is het al 4 dagen praktisch stil (hooguit enkele grote knaller vanuit duindorp, laak of transvaal)
Denk toch aan Enschede! Maar Enschede!quote:Op zondag 5 januari 2020 16:14 schreef Draak31 het volgende:
Verbieden die zooi. Hier zijn ze nog steeds bezig. Het is te zot voor woorden. Laten we de ramp in Enschede niet vergeten. Maar leuk joh dat knalwerk.Dieren leven in angst.
Er is maar 1 oud en nieuw per jaar dus hoe zie je dat voor je?quote:Op zondag 5 januari 2020 17:26 schreef Lurf het volgende:
Ik wil een verbod op oud en nieuw, het hele jaar door.
Als het overburen zijn dan lijkt me het evident dat het ook voor jouw deur gebeurt..quote:Na een relatief rustige jaarwisseling 2018/2019 was het dit jaar weer een drama. Nieuwe overburen die, vanaf dat het donker werd, vrijwel onafgebroken vuurwerk afstaken. Uiteraard niet voor hun eigen deur maar voor de mijne.
Jaja...quote:Mijn dochter zat op een gegeven moment huilend op de bank omdat ze niet meer tegen het lawaai kon en mijn partner kreeg het benauwd van de kruitdampen die ons huis introkken. Toen het vuurwerk eindelijk op was bleek het tijd voor brandstichting op de openbare weg, uiteraard ook weer voor mijn deur. Daar heb ik subiet een eind aan gemaakt met de tuinslang en toen waren de buurtjes natuurlijk boos, maar ze dropen wel af. Nieuwjaarsdag ben ik anderhalf uur bezig geweest om alle vuurwerkzooi in mijn voortuin op te ruimen. De kruit- en brandlucht in huis was pas 's avonds grotendeels weg.
Nou, gezien het behaalde resultaat gaat je dat niet lukken...quote:Komende jaarwisseling zorg ik wel voor mijn eigen vuurwerkvrije zone en handhaaf ik hem zelf. Ik heb er echt helemaal genoeg van.
Dan mag je kerst , sinterklaas , koninginnedag en alle ''tradities'' wel afschaffen en verbieden. Laat de mensen lekker met rust die lekker hun gang willen gaan tijdens oud en nieuw. Paar uurtjes mag toch wel joh.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:34 schreef Seven. het volgende:
Ik ben ook voor een verbod. Het is gevaarlijk, het is slecht voor het milieu, en het idee dat hordes zatte mensen met explosieven aan de slag gaan is gewoon waanzinnig. Katten met vuurwerk in de anus, kinderen die elkaar beschieten met Romeinse kaarsen (deed ik als kind zelf ook met m'n broer toen we 8 en 10 waren), mensen die vuurwerkbommen maken, rotjes door brievenbussen en noem maar op.
Bovendien is het geen 'traditie'. Pas in de jaren '70 begonnen Nederlanders met het afsteken van vuurwerk. De traditie in deze is het maken van lawaai en ontsteken van vreugdevuren, dat is heel wat onschuldiger dan deze jaarlijkse waanzin.
De oogpoli's puilen elk jaar weer uit van de mensen met letsel omdat ze de staf van Sinterklaas in hun oog hebben gekregen inderdaad.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:36 schreef Historygoodd het volgende:
[..]
Dan mag je kerst , sinterklaas , koninginnedag en alle ''tradities'' wel afschaffen en verbieden. Laat de mensen lekker met rust die lekker hun gang willen gaan tijdens oud en nieuw. Paar uurtjes mag toch wel joh.
vanaf hoeveel jaar is iets dan wel een traditie? Jaren 70, dat is nu dus 40 tot 50 jaar geleden, he.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:34 schreef Seven. het volgende:
Bovendien is het geen 'traditie'. Pas in de jaren '70 begonnen Nederlanders met het afsteken van vuurwerk.
de psychiaters hebben het na sinterklaas wel elk jaar reuze druk met iedereen die denkt dat ze gediscrimineerd zijnquote:Op zondag 5 januari 2020 17:42 schreef Monolith het volgende:
[..]
De oogpoli's puilen elk jaar weer uit van de mensen met letsel omdat ze de staf van Sinterklaas in hun oog hebben gekregen inderdaad.
Romeinse kaarsen zijn al een jaar of wat verboden oa vanwege jouw gepruts dus.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:34 schreef Seven. het volgende:
Ik ben ook voor een verbod. Het is gevaarlijk, het is slecht voor het milieu, en het idee dat hordes zatte mensen met explosieven aan de slag gaan is gewoon waanzinnig. Katten met vuurwerk in de anus, kinderen die elkaar beschieten met Romeinse kaarsen (deed ik als kind zelf ook met m'n broer toen we 8 en 10 waren), mensen die vuurwerkbommen maken, rotjes door brievenbussen en noem maar op.
Uh... Vuurwerk in Nederland bestaat al veel langer hoor...quote:Bovendien is het geen 'traditie'. Pas in de jaren '70 begonnen Nederlanders met het afsteken van vuurwerk. De traditie in deze is het maken van lawaai en ontsteken van vreugdevuren, dat is heel wat onschuldiger dan deze jaarlijkse waanzin.
Klopt en een heel continent met waanvoorstellingen over de teloorgang van de Westerse beschaving.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:49 schreef mschol het volgende:
[..]
de psychiaters hebben het na sinterklaas wel elk jaar reuze druk met iedereen die denkt dat ze gediscrimineerd zijn
Mensen denken dat het pas 10 jaar oud is ofzo...quote:Op zondag 5 januari 2020 17:52 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
In de jaren '60 was het al heel gebruikelijk, vuurwerk met O&N
hordes is compleet overdreven, maar een alcohol verbod op oudjaar is geen gek ideequote:Op zondag 5 januari 2020 17:34 schreef Seven. het volgende:
Ik ben ook voor een verbod. Het is gevaarlijk, het is slecht voor het milieu, en het idee dat hordes zatte mensen met explosieven aan de slag gaan is gewoon waanzinnig.
vuurwerk misbruik, hard afstraffenquote:Katten met vuurwerk in de anus
Rome is nse kaarsen zijn al een jaar of heel veel verbodenquote:, kinderen die elkaar beschieten met Romeinse kaarsen (deed ik als kind zelf ook met m'n broer toen we 8 en 10 waren),
bommen valt weer onder misbruik,rotjes is kattenkwaad (al is het imho ook not done), gemiddeld genomen doet een legaal rotje niet meer dan poefquote:mensen die vuurwerkbommen maken, rotjes door brievenbussen en noem maar op.
' pas', maar wel al 40-50 jaarquote:Bovendien is het geen 'traditie'. Pas in de jaren '70 begonnen Nederlanders met het afsteken van vuurwerk. De traditie in deze is het maken van lawaai en ontsteken van vreugdevuren, dat is heel wat onschuldiger dan deze jaarlijkse waanzin.
Wat heb jij een kut leven zegquote:Op zondag 5 januari 2020 17:26 schreef Lurf het volgende:
Ik wil een verbod op oud en nieuw, het hele jaar door.
Na een relatief rustige jaarwisseling 2018/2019 was het dit jaar weer een drama. Nieuwe overburen die, vanaf dat het donker werd, vrijwel onafgebroken vuurwerk afstaken. Uiteraard niet voor hun eigen deur maar voor de mijne. Mijn dochter zat op een gegeven moment huilend op de bank omdat ze niet meer tegen het lawaai kon en mijn partner kreeg het benauwd van de kruitdampen die ons huis introkken. Toen het vuurwerk eindelijk op was bleek het tijd voor brandstichting op de openbare weg, uiteraard ook weer voor mijn deur. Daar heb ik subiet een eind aan gemaakt met de tuinslang en toen waren de buurtjes natuurlijk boos, maar ze dropen wel af. Nieuwjaarsdag ben ik anderhalf uur bezig geweest om alle vuurwerkzooi in mijn voortuin op te ruimen. De kruit- en brandlucht in huis was pas 's avonds grotendeels weg. Komende jaarwisseling zorg ik wel voor mijn eigen vuurwerkvrije zone en handhaaf ik hem zelf. Ik heb er echt helemaal genoeg van.
Eind jaren '70 werd de 1e downgrade juist ingevoerd: geen kwartkruit meer, geen rijstpapier meer, decibellen aan banden geen strijkers meer..quote:Op zondag 5 januari 2020 17:53 schreef AchJa het volgende:
[..]
Mensen denken dat het pas 10 jaar oud is ofzo...
Dat lijkt me eerlijk gezegd heel erg sterk, zou graag nog wat meer jurisprudentie hieromtrent zien.quote:Op zondag 5 januari 2020 16:57 schreef ipa84 het volgende:
Hier nog het bewuste stukje over F1 vuurwerk wat Europese geregeld is,
Category F1 fireworks are indeed not covered by the scope of Article 4(2) of Directive 2013/29/EU; thus the possession, use or sale of such articles cannot be prohibited or restricted by national measures.
Dit dus, het commentaar was ook niet van de lucht toen.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:56 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
[..]
Eind jaren '70 werd de 1e downgrade juist ingevoerd: geen kwartkruit meer, geen rijstpapier meer, decibellen aan banden geen strijkers meer..
En achteraf ook niet zo handig misschien, toen begon het uitwijken naar België voor hardere knallen en dat heeft zich alleen maar voortgezet.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dit dus, het commentaar was ook niet van de lucht toen.
U vraagt wij draaien.quote:Op zondag 5 januari 2020 17:57 schreef remlof het volgende:
[..]
Dat lijkt me eerlijk gezegd heel erg sterk, zou graag nog wat meer jurisprudentie hieromtrent zien.
Niet helemaal waar, wel stengere veligheidseisen, maar sinds 2006 hebben we al meer toegestaan kruit per eenheid dan in de jaren '70.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:04 schreef Buitendam het volgende:
Dus in de loop der jaren zie je dat vuurwerk aan steeds strengere eisen moet voldoen, niet verwonderlijk dat men na zo lang liever een algehele verdwijning ziet.
Oh wacht, dat is de categorie sterretjes. Ik denk niet dat die bank daarmee in de fik is gegaan.quote:Op zondag 5 januari 2020 16:57 schreef ipa84 het volgende:
Hier nog het bewuste stukje over F1 vuurwerk wat Europese geregeld is,
Category F1 fireworks are indeed not covered by the scope of Article 4(2) of Directive 2013/29/EU; thus the possession, use or sale of such articles cannot be prohibited or restricted by national measures.
Juist niet.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:04 schreef Buitendam het volgende:
Dus in de loop der jaren zie je dat vuurwerk aan steeds strengere eisen moet voldoen, niet verwonderlijk dat men na zo lang liever een algehele verdwijning ziet.
Zie boven, sterretjes zijn geen explosieven en zijn hoogstwaarschijnlijk niet de oorzaak van die twee doden in Arnhem.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:04 schreef ipa84 het volgende:
[..]
U vraagt wij draaien.
Category F1 fireworks are indeed not covered by the scope of Article 4(2) of Directive 2013/29/EU; thus the possession, use or sale of such articles cannot be prohibited or restricted by national measures.
Plus de link met de complete uitleg over de catogorieen die er in Europa zijn.
https://eur-lex.europa.eu(...)i=CELEX%3A32013L0029
Ze hebben juist zoveel mogelijk gelijk getrokken in Europa om de grote verschillen te verkomen en landen kunnen dan zeg maar shoppen in de catogorieen wat ze wel en niet willen. Op 2 uitzonderingen F1 overal toegestaan voor consumenten en F4 overal verboden voor consumenten wat dus profesioneel vuurwerk is.
Grondbloemen zijn ook cat1 en met daar zet je sneller iets mee in de fik dan met een cobra.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:06 schreef remlof het volgende:
[..]
Oh wacht, dat is de categorie sterretjes. Ik denk niet dat die bank daarmee in de fik is gegaan.
Jongetjes van 12-13 willen niet eens met dat soort pussy-vuurwerk gezien worden.
Sterretjes is koud vuurquote:Op zondag 5 januari 2020 18:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Grondbloemen zijn ook cat1 en met daar zet je sneller mee iets mee in de fik dan met een cobra.
Met sterretjes ook trouwens.
Dan zou ik me eerst maar is verdiepen wat F1 vuurwerk in houdt want dat is niet alleen maar sterretjes. Dat is toen dit in ging ook compleet veranderd. Ja sterretjes vallen er in maar ook fonteintjes allerlei creakeling gevallen, bengaals vuur. Wat ik al zei daar kan je echt een goeie brand meemaken.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:06 schreef remlof het volgende:
[..]
Oh wacht, dat is de categorie sterretjes. Ik denk niet dat die bank daarmee in de fik is gegaan.
Jongetjes van 12-13 willen niet eens met dat soort pussy-vuurwerk gezien worden.
We wachten op de mededeling van de politie met welk soort vuurwerk die bank in de fik is gezet. Ik heb een groot vermoeden dat dat niet cat. 1 is.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:08 schreef AchJa het volgende:
[..]
Grondbloemen zijn ook cat1 en met daar zet je sneller mee iets mee in de fik dan met een cobra.
Wat betreft opslag, verkoop, inkoop, categorisatie? Ga het maar eens goed bestuderen welke eisen er aan de veiligheid worden gesteld. Dat zijn een hele hoop extra regels in de laatste decennia.quote:
Dat dacht mijn broertje lang geleden ook toen hij een paar in de regenmeter van mijn vader duwde...quote:
Ik zou zeggen wees een vent en ga er wat van zeggen tegen die mensen.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:12 schreef Draak31 het volgende:
Tjonge jonge zeg wat gaan ze nog tekeer hier. Zojuist is er een sierpijl door de ruiten gevlogen van een buurtgenoot. Lachend stonden ze erbij, mannen van over de 45 die nog met sierpijlen aan de haal zijn. Ronduit triest. Verbieden die hap.
Door de ruiten nog wel, van buiten naar binnen naar buiten? Of wat?quote:Op zondag 5 januari 2020 18:12 schreef Draak31 het volgende:
Tjonge jonge zeg wat gaan ze nog tekeer hier. Zojuist is er een sierpijl door de ruiten gevlogen van een buurtgenoot. Lachend stonden ze erbij, mannen van over de 45 die nog met sierpijlen aan de haal zijn. Ronduit triest. Verbieden die hap.
De Gloednieuwe Stikstofwet gaat ongetwijfeld helpen.. er is al voor miljoenen aan bouwprojecten naar de klote geholpen, duizenden boeren op het schavot gezet door dat ienieminie kutgasje .. dus een algeheel vuurwerk en vreugdevuren verbod moet een piece of cake zijn een van dit jaarquote:Op zondag 5 januari 2020 17:26 schreef Lurf het volgende:
Ik wil een verbod op oud en nieuw, het hele jaar door.
Na een relatief rustige jaarwisseling 2018/2019 was het dit jaar weer een drama. Nieuwe overburen die, vanaf dat het donker werd, vrijwel onafgebroken vuurwerk afstaken. Uiteraard niet voor hun eigen deur maar voor de mijne. Mijn dochter zat op een gegeven moment huilend op de bank omdat ze niet meer tegen het lawaai kon en mijn partner kreeg het benauwd van de kruitdampen die ons huis introkken. Toen het vuurwerk eindelijk op was bleek het tijd voor brandstichting op de openbare weg, uiteraard ook weer voor mijn deur. Daar heb ik subiet een eind aan gemaakt met de tuinslang en toen waren de buurtjes natuurlijk boos, maar ze dropen wel af. Nieuwjaarsdag ben ik anderhalf uur bezig geweest om alle vuurwerkzooi in mijn voortuin op te ruimen. De kruit- en brandlucht in huis was pas 's avonds grotendeels weg. Komende jaarwisseling zorg ik wel voor mijn eigen vuurwerkvrije zone en handhaaf ik hem zelf. Ik heb er echt helemaal genoeg van.
Oneens. Vandaag nog meerdere keiharde knallen in Den Haag gehoord, in goede wijken.quote:Op zondag 5 januari 2020 16:58 schreef mschol het volgende:
[..]
geloof er niks/weinig van..
of je woont in een ongelooflijke tokkiewijk
hier is het al 4 dagen praktisch stil (hooguit enkele grote knaller vanuit duindorp, laak of transvaal)
Hoeveel reactief stikstof stoot vuurwerk dan uit? En wat is de depostitie?quote:Op zondag 5 januari 2020 18:15 schreef 5thencounter het volgende:
De Gloednieuwe Stikstofwet gaat ongetwijfeld helpen.. er is al voor miljoenen aan bouwprojecten naar de klote geholpen, duizenden boeren op het schavot gezet door dat ienieminie kutgasje .. dus een algeheel vuurwerk en vreugdevuren verbod moet een piece of cake zijn een van dit jaar
Ja prima, maar ik doelde hier op:quote:Op zondag 5 januari 2020 18:10 schreef Buitendam het volgende:
Wat betreft opslag, verkoop, inkoop, categorisatie? Ga het maar eens goed bestuderen welke eisen er aan de veiligheid worden gesteld. Dat zijn een hele hoop extra regels in de laatste decennia.
EU harmonisatie.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:05 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
Niet helemaal waar, wel stengere veligheidseisen, maar sinds 2006 hebben we al meer toegestaan kruit per eenheid dan in de jaren '70.
quote:Op zondag 5 januari 2020 18:14 schreef LitmanenAFCA het volgende:
Ik zou zeggen wees een vent en ga er wat van zeggen tegen die mensen.
Dat maakt geen zak uit, hoeveel de boeren en de bouw precies uitstoten weten ze ook niet, wat d impact is op het klimaat ook niet, dat hele "wetje" is één grote duimzuigquote:Op zondag 5 januari 2020 18:16 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoeveel reactief stikstof stoot vuurwerk dan uit? En wat is de depostitie?
Kwamen een paar 45+ers aanlopen met een zakje vuurwerk. Dom lachen dat ze deden. Toen gingen ze afsteken. Stokken werden van de pijlen afgebroken en daar gingen ze. Eerste twee gingen goed maar de derde pijl vloog zo door de ruiten van een gezin. Die schreeuwden het uit van angst. Maar de mannen stonden er gewoon bij te lachen. Schofterig, ronduit schofterig. Maar ga er niks van zeggen, niet mijn zaak verder.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:14 schreef AchJa het volgende:
[..]
Door de ruiten nog wel, van buiten naar binnen naar buiten? Of wat?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |