Jazeker jij ook het begin waar de brandweer zegt dat bewoners naar het einde van de galerij kunnen. In het topic is ook al meerdere keren gezegd dat er noodtrappen op de uiteinden zitten waar ze 1 verdieping omhoog of omlaag kunnen. Het onderzoek zal zich waarschijnlijk richten op wat er gebeurt is als het gebouw niet aan de veiligheidseisen voldeed had dat al 2 dagen het nieuws beheerstquote:Op donderdag 2 januari 2020 16:45 schreef AchJa het volgende: [..] Laatste deel ook gelezen? [..] Er komt een onderzoek en dan zal wel blijken wat er allemaal wel en niet klopt. Dat betrokkene zo op basis van bekende feiten zegt dat het klopt zal wel maar of het echt zo is en wat er nog meer boven water komt moeten we afwachten. Daarbij vind ik dit ook een opmerkelijke passage: [..] Oh, dus er komen extra deuren zodat de flat niet alleen in het midden te verlaten is... Waarom dan? Het voldoet toch aan de eisen? En nee, ik ben echt niet zo'n type die iemand verantwoordelijk wil houden maar bij mij gaan wel meteen de nekharen overeind staan en ga ik meteen in de wantrouwende modus als zo'n directeur meteen begint te janken om een vuurwerkverbod.
Wat allemaal niet kan, maar schijnbaar is het allemaal toch niet zo'n goed idee omdat men dus voor deze brand al het plan had opgevat om meerdere vluchtwegen te realiseren... En dat je een half uur in een lift opgesloten kunt zitten bij een brand wil er bij mij ook niet in.quote:Op donderdag 2 januari 2020 16:52 schreef vipergts het volgende:
Jazeker jij ook het begin waar de brandweer zegt dat bewoners naar het einde van de galerij kunnen. In het topic is ook al meerdere keren gezegd dat er noodtrappen op de uiteinden zitten waar ze 1 verdieping omhoog of omlaag kunnen. Het onderzoek zal zich waarschijnlijk richten op wat er gebeurt is als het gebouw niet aan de veiligheidseisen voldeed had dat al 2 dagen het nieuws beheerst
je zit in een lift die stopt en dan kun je er pas uit als die van buiten geopend wordt zo moeilijk is het allemaal niet.quote:Op donderdag 2 januari 2020 16:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat allemaal niet kan, maar schijnbaar is het allemaal toch niet zo'n goed idee omdat men dus voor deze brand al het plan had opgevat om meerdere vluchtwegen te realiseren... En dat je een half uur in een lift opgesloten kunt zitten bij een brand wil er bij mij ook niet in.
Maar goed, we gaan zien wat het onderzoek ons gaat brengen.
Ja, Is wel bekend gemaakt, weet niet meer in de krant of op tvquote:Op donderdag 2 januari 2020 12:06 schreef mootie het volgende:
[..]
Is bekendgemaakt dat de jongens in de flat woonden?
Nee, maar kinderen van die leeftijd horen nog niet met vuurwerk alleen buiten te lopen.quote:Op donderdag 2 januari 2020 12:07 schreef skrn het volgende:
[..]
Wat wil je dan? Kinderen thuis laten zitten omdat ze in een flat wonen?
Heb het in de digitale krant gelezen inderdaad.quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:29 schreef Dotteke het volgende:
[..]
Ja, Is wel bekend gemaakt, weet niet meer in de krant of op tv
Ze wonen zelf ook in de flat, ze zijn gepakt dmv camerabeelden. Iedereen weet inmiddels wie die jongens zijnquote:Op donderdag 2 januari 2020 17:31 schreef maily het volgende:
[..]
Heb het in de digitale krant gelezen inderdaad.
Cat.1 vuurwerk mag het hele jaar door afgestoken worden en mag gewoon gekocht worden vanaf 12 jaar...quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:30 schreef Dotteke het volgende:
Nee, maar kinderen van die leeftijd horen nog niet met vuurwerk alleen buiten te lopen.
Maar jij weet nog steeds niet of het overleden jongetje wel of niet bij een van jouw kinderen op school zat?quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:38 schreef Brybry het volgende:
[..]
Ze wonen zelf ook in de flat, ze zijn gepakt dmv camerabeelden. Iedereen weet inmiddels wie die jongens zijn
Mijns inziens is het een tragische samenloop van kleine vergrijpen die tot een groot drama hebben geleid. Maar mijn eerste gedachte is: de aso die de bank daar heeft neergezet mag wel worden aangesprokenquote:Op donderdag 2 januari 2020 17:50 schreef Evertjan het volgende:
is de FOK! Onderzoeksraad al tot een conclusie gekomen wie de schuldige is??
Dat ligt daar niet aan als de brandweer niet weet dat er mensen opgesloten zitten of er niet bij kan dan gaan ze natuurlijk eerst blussen. Ook als er meerdere ingangen waren had het niet sneller gegaan om bij die mensen in de lift te komenquote:Op donderdag 2 januari 2020 17:40 schreef Brybry het volgende:
Vandaag heb ik foto's gezien van binnen in de flat. Iedereen op de eerste en tweede kon niks anders dan van het balkon springen. Beneden in de hal en trappenhuis is alles echt verwoest.
Daarom duurde het ook zo lang voordat de mensen in de lift werden gered; De brandweer had maar 1 ingang en die stond volledig in brand.
Mee eens.quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:59 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Mijns inziens is het een tragische samenloop van kleine vergrijpen die tot een groot drama hebben geleid. Maar mijn eerste gedachte is: de aso die de bank daar heeft neergezet mag wel worden aangesproken
Nope. Beetje struisvogel gedrag hoor, heb me bewust nog niet gemengd in de tamtam. Hoor het volgende week op school wel.quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:44 schreef maily het volgende:
[..]
Maar jij weet nog steeds niet of het overleden jongetje wel of niet bij een van jouw kinderen op school zat?
Ah. Oke.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:14 schreef Brybry het volgende:
[..]
Nope. Beetje struisvogel gedrag hoor, heb me bewust nog niet gemengd in de tamtam. Hoor het volgende week op school wel.
Hoe zit dat dan met het alarm/ telefoon in de lift?quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:11 schreef vipergts het volgende:
Dat ligt daar niet aan als de brandweer niet weet dat er mensen opgesloten zitten of er niet bij kan dan gaan ze natuurlijk eerst blussen. Ook als er meerdere ingangen waren had het niet sneller gegaan om bij die mensen in de lift te komen
Ik heb zelf een tijd in zo'n buurt gewoond toen ik op mezelf ging wonen en weet een beetje hoe de mentaliteit is in dat soort wijken. Groot afval wordt vaak gewoon buiten neergezet, omdat er altijd wel gegadigden voor zijn die het meenemen. Dat gaat vaak heel snel, als vliegen komen ze op de stroop af. Misschien dacht de voormalige eigenaar van die bank ook wel dat iemand hem wel mee zou nemen. Wanneer je zo'n woonomgeving niet gewend bent dan oordeel je misschien wat harder, maar ik ken de mentaliteit maar al te goed dus ik zie het in dit geval als botte pech die is veroorzaakt door een voor een pauperwijk niet ongewone reeks aan kleine gebeurtenissenquote:Op donderdag 2 januari 2020 18:13 schreef Brybry het volgende:
[..]
Mee eens.
Men zet daar altijd vanalles buiten, totale tokkies.
Dan zou je haast denken dat ze wilden dat die bank in de fik vloogquote:Op donderdag 2 januari 2020 17:55 schreef trein2000 het volgende:
https://nos.nl/artikel/23(...)mse-flat-gelegd.html
Vuurwerk op de bank gelegd.
De breintjes van dat soort gapjes zijn nog dermate onvolgroeid dat ik mij kan voorstellen dat zij niet echt de gevolgen en risico's konden overzien. Het ene kind is verstandiger dan het andere kind, maar ik vind dit toch in de categorie 'baldadigheid' vallen.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:30 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dan zou je haast denken dat ze wilden dat die bank in de fik vloog
Ergens klopt er dus iets niet. Als de stroom van de lift binnen die korte tijd kan uitvallen is er iets grondig mis met de brandveiligheid. Daarnaast blijft het vreemd dat men niet wist dat er iemand in de lift zat.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:24 schreef Lospedrosa het volgende:
Tijdspad tot zover bekend.
de bezoekers stappen iets voor 1:00 de lift in.
Vuurwerk word rond 1:00 aangestoken.
Dan is de stroom er al af. Of een storing in de lift?
1:16 eerste melding p2000 een bluswagen.
1:27 opschaling grote brand, meerdere wagens en hoogwerker.
1:47 ambulances onderweg.
Mee eens. Je zet geen huisraad in een trappenhuis. Maar de oorzaak van de brand is het vuurwerk, niet die bank.quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:59 schreef Pleun2011 het volgende:
Maar mijn eerste gedachte is: de aso die de bank daar heeft neergezet mag wel worden aangesproken
Dus het vuurwerk wordt om 0100 op de bank gelegd en om 0100 stapt dat gezin de lift in en vervolgens duurt het nog een hele tijd voordat die bank in de hens vliegt?quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:39 schreef Knip het volgende:
Ik begrijp uit het bericht dat de bank is gaan smeulen, geruime tijd nadat het vuurwerk op de bank gelegd is. Dus dat die jongetjes al geruime tijd van die plek vertrokken waren voordat het echt ging branden,of roken.
Nee, dat er voor 1.00 uur al een begin van brand wasquote:Op donderdag 2 januari 2020 18:40 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dus het vuurwerk wordt om 0100 op de bank gelegd en om 0100 stapt dat gezin de lift in en vervolgens duurt het nog een hele tijd voordat die bank in de hens vliegt?
Ja, okee. Dacht even dat ik iets gemist had.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:42 schreef Knip het volgende:
Nee, dat er voor 1.00 uur al een begin van brand was
Mijn conclusie is echt verkeerde tijd verkeerde plek.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:38 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ergens klopt er dus iets niet. Als de stroom van de lift binnen die korte tijd kan uitvallen is er iets grondig mis met de brandveiligheid. Daarnaast blijft het vreemd dat men niet wist dat er iemand in de lift zat.
Even voor de duidelijkheid; ik hoef het niet te weten, maar het lijkt me voor jouw gezin heel vervelend.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:18 schreef Brybry het volgende:
[..]
Oh en morgen gaan we bloemen en knuffels leggen, misschien dat ik dan wat meer weet.
Misschien is er in paniek niet gebeld op de knop gedrukt misschien duurde het te lang voordat die centrale contact kreeg met de brandweer ter plaatsen. Niet alles heeft een goede afloop soms zijn mensen gewoon op de verkeerde tijd op een bepaalde plek. Ook als gebouwen aan de eisen voldoen, niemand kwaad in de zin heeft en hulpverleners alles doen om hulp te verlenen.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hoe zit dat dan met het alarm/ telefoon in de lift?
Brand kan heel snel gaan Binnen 2 minuten kan een brand zo groot zijn dat je hem zelf niet meer kunt blussen. Een huis kan in 5 minuten volledig in brand staan. Dan hebben we het nog niet eens over de rook.quote:Op donderdag 2 januari 2020 18:38 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ergens klopt er dus iets niet. Als de stroom van de lift binnen die korte tijd kan uitvallen is er iets grondig mis met de brandveiligheid. Daarnaast blijft het vreemd dat men niet wist dat er iemand in de lift zat.
Brandweer blust altijd eerst als ze weten dat er mensen binnen zijn zullen ze waarschijnlijk een inschatting maken of ze die zonder grote risico 's kunnen redden. Een lift staat waarschijnlijk laag op de lijst vanwege het feit dat die moeilijk toegankelijk is tijdens een brandquote:Op donderdag 2 januari 2020 19:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mijn conclusie is echt verkeerde tijd verkeerde plek.
De bank stond al te smeulen, is flink gaan brand tegen 1:00 waarbij er al gelijk kortsluiting is ontstaan, klopt met de gesmolten armaturen aan het plafond.
Brandweer is eerst ter plekke en gaan blussen, waarom zo laat in de lift gekeken snap ik nog niet. Ik las dat de brand direct uitging met de eerste waterblussing. Wel logisch er staan maar weinig brandbare materialen.
Ook de BRW is rijkelijk laat gebeld.
Hier is niemand echt iets te verwijten, trieste zaak.
Dat hoef je mij niet uit te leggen maar dat mag in een centrale hal wat notabene een onderdeel van de vluchtweg is nooit gebeuren. Dat die bank in no-time affakkelt akkoord maar de rest eromheen mag nooit zo snel in de hens vliegen.quote:Op donderdag 2 januari 2020 19:55 schreef vipergts het volgende:
Brand kan heel snel gaan Binnen 2 minuten kan een brand zo groot zijn dat je hem zelf niet meer kunt blussen. Een huis kan in 5 minuten volledig in brand staan. Dan hebben we het nog niet eens over de rook.
Wat is precies de toevoeging van deze post dan? Als je niet mee wilt discussiëren blijf dan weg.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:22 schreef manny het volgende:
Wat een topforum is dit toch. Er hoeft maar iets te gebeuren. Een elektrische bakfiets die een ongeluk krijgt, een brand in een flatje, een dode man in een speeltuin of een advocaat die niet meer ademt. Overal kunnen de experts die er jaren voor geleerd hebben meteen inpakken met hun "gedegen onderzoek, analyse en kennis van zaken". Beter kijken ze gewoon even hier.
Punt is dat je ook kan discussiëren / een gesprek kan voeren over nieuws zonder conclusies als "die flat was onveilig" die kant nog wal raken.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:46 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wat is precies de toevoeging van deze post dan? Als je niet mee wilt discussiëren blijf dan weg.
De vraag die centraal staat is denk ik wat voor vuurwerk is neergelegd op de bank. Als het cat.1 vuurwerk is zou denk ik de wet herzien moeten worden en zou dit ook alleen maar door 16+ gekocht en gebruikt mogen worden.
Met leeftijd 12 ben je echt nog een kind, kinderen kunnen dit soort gevaren niet inschatten.
Als het cat.2 of cat.3 vuurwerk vraag ik me af hoe ze hier aan zijn gekomen en waarom ouders dit niet beter in de gaten houden. Maar goed, zowel deze kinderen als hun ouders hebben sinds begin 2020 geen leven meer, dit zal ze altijd blijven achtervolgen.
Mee eens, maar het is aan de andere kant ook erg makkelijk om te zeggen: Ongelukkige samenloop van omstandigheden, kan gebeuren, is niet te voorkomen.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:58 schreef manny het volgende:
[..]
Punt is dat je ook kan discussiëren / een gesprek kan voeren over nieuws zonder conclusies als "die flat was onveilig" die kant nog wal raken.
De Rabobank natuurlijk. Die daar afgedankt in de hal stond.quote:Op donderdag 2 januari 2020 17:50 schreef Evertjan het volgende:
is de FOK! Onderzoeksraad al tot een conclusie gekomen wie de schuldige is??
Dat vuur is niet zo interessant. Het is de rookontwikkeling die gevaarlijk is. Iets kan lang smeulen of smelten zonder noemenswaardig vuur, maar wel (giftige) rook ontwikkelen die dodelijk is. En met een beetje kunststof bank kunnen dodelijke gassen vrijkomen, vrees ik.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:17 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dat hoef je mij niet uit te leggen maar dat mag in een centrale hal wat notabene een onderdeel van de vluchtweg is nooit gebeuren. Dat die bank in no-time affakkelt akkoord maar de rest eromheen mag nooit zo snel in de hens vliegen.
Onzin. Ga je lucifers, aanstekers, wrijfvuur (met een vuurboog), vuursteentjes etc etc dan ook verbieden voor kinderen? Want daar kun je ook dit soort ongelukken mee veroorzaken.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:46 schreef Shreyas het volgende:
De vraag die centraal staat is denk ik wat voor vuurwerk is neergelegd op de bank. Als het cat.1 vuurwerk is zou denk ik de wet herzien moeten worden en zou dit ook alleen maar door 16+ gekocht en gebruikt mogen worden.
Met leeftijd 12 ben je echt nog een kind, kinderen kunnen dit soort gevaren niet inschatten.
Als het cat.2 of cat.3 vuurwerk vraag ik me af hoe ze hier aan zijn gekomen en waarom ouders dit niet beter in de gaten houden. Maar goed, zowel deze kinderen als hun ouders hebben sinds begin 2020 geen leven meer, dit zal ze altijd blijven achtervolgen.
quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:22 schreef manny het volgende:
Wat een topforum is dit toch. Er hoeft maar iets te gebeuren. Een elektrische bakfiets die een ongeluk krijgt, een brand in een flatje, een dode man in een speeltuin of een advocaat die niet meer ademt. Overal kunnen de experts die er jaren voor geleerd hebben meteen inpakken met hun "gedegen onderzoek, analyse en kennis van zaken". Beter kijken ze gewoon even hier.
Als die flat veilig was geweest, hadden er geen twee doden en twee zwaargewonden geweest. Want dat is een feit.quote:Op donderdag 2 januari 2020 20:58 schreef manny het volgende:
[..]
Punt is dat je ook kan discussiëren / een gesprek kan voeren over nieuws zonder conclusies als "die flat was onveilig" die kant nog wal raken.
Vergrootglazenquote:Op donderdag 2 januari 2020 21:30 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Onzin. Ga je lucifers, aanstekers, wrijfvuur (met een vuurboog), vuursteentjes etc etc dan ook verbieden voor kinderen? Want daar kun je ook dit soort ongelukken mee veroorzaken.
Dat weet je niet. Die bank op zichzelf kan genoeg giftige rook produceren en door het schoorsteen effect trekt dit zo het trappenhuis en liftschacht in.quote:Op donderdag 2 januari 2020 21:48 schreef Lunatiek het volgende:
[..]
Als die flat veilig was geweest, hadden er geen twee doden en twee zwaargewonden geweest. Want dat is een feit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |