Dat is een mooie manier om diep in een fonds te komen. Ik zou nooit meer dan 15% in één fonds willen hebben.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:07 schreef bleiblei het volgende:
Ik zit veels te diep in Tesla. Erg goedkoop ingekocht waardoor het een te groot deel van de portefeuille is, maar ik hold nog ff. Dus wmb. mag het nog ff doorstomen!
Is ook grappig, 5 jaar geleden hebben mijn ouders geld gegeven voor een aandelenpotje voor onze dochter. Ik vroeg, waarop in zetten? Mijn pa zei "Tesla en Shell". Want theoretisch zit je dan aan beide kanten safe. Shell heeft voornamelijk dividend opgeleverd en staat nu een paar 10tjes in de min. Tesla is daarentegen verdriedubbeld.
Als je hem vrij gemakkelijk kunt doorrollen zeer zeker niet.quote:
Ja, ach... het is maar wisselgeld voor een echte belegger. Als ik soms lees op dat IEX forum waar men ff een paar ton pakt met een ASML boost omhoog....quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is een mooie manier om diep in een fonds te komen. Ik zou nooit meer dan 15% in één fonds willen hebben.
Das gokken..quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, ach... het is maar wisselgeld voor een echte belegger. Als ik soms lees op dat IEX forum waar men ff een paar ton pakt met een ASML boost omhoog....
Dat is flauwekul. Of je een "echte" belegger bent hangt niet af van hoeveel geld je te beleggen hebt. Bovendien hoor je meestal wel over de succesverhalen, maar zelden over de grote missers.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, ach... het is maar wisselgeld voor een echte belegger. Als ik soms lees op dat IEX forum waar men ff een paar ton pakt met een ASML boost omhoog....
Bij een crisis telt 1 ding. Een lap grond met groentetuinquote:Op vrijdag 3 januari 2020 23:29 schreef ludovico het volgende:
Intel in de verkoop gezet..
De markt is overpriced, wat gebeurt er bij een recessie? Helicoptergeld?
Korte termijn aandelen down as fuck, lange termijn misschien wel wat vage inflatiecijfers.
Reële rente nabij de 0.
Hoezo niet? Straks komt hij boven de 1000 en er niet meer onder.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
Als je hem vrij gemakkelijk kunt doorrollen zeer zeker niet.
De markt timen is onmogelijk.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 23:35 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Bij een crisis telt 1 ding. Een lap grond met groentetuin.
Maar goed, ik durf al anderhalf jaar geen aandelen bij te kopen (op wg plan na) omdat ik denk dat binnen een half jaar de boel in elkaar klapt. Dus die glazen bol geloof ik niet meer.
Ik heb niet de illusie dat het niet 5 jaar sterk overgewaardeerd kan blijven. Of 1000 dollar kan worden. Dat maakt nog niet dat de fundamentele waarde meer is dan 100 euro. Die waarde zal toch echt een keer tot uiting komen. Denk verder dat het een aandeel is met een hoge markt bèta dus een goede hedge op de rest van de portefeuille.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 23:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hoezo niet? Straks komt hij boven de 1000 en er niet meer onder.
Short heeft niet voor niks short. Omdat je ze kort in de porto hebt. Dus niet doorriollen!
Bij je werkgever gaat het ieder jaar nog bijzonder goed, hoewel daar vroeg of laat ook wel een rem op komt. De kwartaalcijfers blijven me altijd weer verbazen.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 23:35 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Bij een crisis telt 1 ding. Een lap grond met groentetuin.
Maar goed, ik durf al anderhalf jaar geen aandelen bij te kopen (op wg plan na) omdat ik denk dat binnen een half jaar de boel in elkaar klapt. Dus die glazen bol geloof ik niet meer.
Ach, op IEX schrijven volgens mij ook een hoop fantasten. Bovendien: wie bepaalt wanneer je een 'echte' belegger bent? Gaat het om de geldsom die je wilt beleggen? Gaat het om de producten die je koopt? Zijn daytraders beleggers? Als je voor een euro participaties in een beleggingsfonds hebt gekocht, ben je wat mij betreft gewoon een belgger. Dat er mensen zijn die meer geld beleggen dan jij (of ik), ... het zij ze gegund. De vraag is soms natuurlijk ook: hoeveel risico wil je lopen? Het is net als mensen die poggen met hun rendement. Rendement is leuk, maar hoeveel risico staat daar tegenover?quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:12 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Ja, ach... het is maar wisselgeld voor een echte belegger. Als ik soms lees op dat IEX forum waar men ff een paar ton pakt met een ASML boost omhoog....
Precies mijn reden om tesla te shorten naast dat het echt gestoord veel overvalued is.quote:Op zaterdag 4 januari 2020 09:03 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ik heb niet de illusie dat het niet 5 jaar sterk overgewaardeerd kan blijven. Of 1000 dollar kan worden. Dat maakt nog niet dat de fundamentele waarde meer is dan 100 euro. Die waarde zal toch echt een keer tot uiting komen. Denk verder dat het een aandeel is met een hoge markt bèta dus een goede hedge op de rest van de portefeuille.
Zeer zeker wel lekker doorrollen.
Nouja, daar had Apple ook last van. En kijk waar ze nu staanquote:Op zaterdag 4 januari 2020 16:21 schreef Sokz het volgende:
Hoewel combinatie van een (voorlopig) larger-than-life CEO die zeer goed gebruikt maakt van zij reputatie en perfect het domme en semi-domme geld weet te bespelen + enorme en gestoorde fanbase wel erg gevaarlijk is.
Dit.quote:Op zaterdag 4 januari 2020 16:58 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nouja, daar had Apple ook last van. En kijk waar ze nu staan.
Prima toch, maar ik zie dus echt totaal geen vergelijking met Apple. Tesla heeft de hele autoindustrie als concurrent.quote:Op zaterdag 4 januari 2020 22:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dit.
Ik zou er mijn hebben en houden niet op vergokken. Niet op de long en ook niet op de short.
De smartphone met een touchscreen was toch een Tesla-achtige innovatie. De tabletcomputer ook. En vergeet de oorsprong van Apple niet.quote:Op zondag 5 januari 2020 10:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, dat verschil zie ik ook niet. Tesla is innovatiever dan Apple ooit was.
Heeft Apple dat bedacht dan?quote:Op zondag 5 januari 2020 12:45 schreef recursief het volgende:
[..]
De smartphone met een touchscreen was toch een Tesla-achtige innovatie. De tabletcomputer ook.
Daarnaast heeft Tesla de beschikking over R&D en technologie van SpaceX en omgekeerd. Bij de ontwikkeling van Starship en Cybertruck zie je die kruisbestuiving al. Mocht Tesla tot aanzienlijke voortuitgang komen in battery energy density dan zullen ze ook vliegtuigfabrikanten grijze haren gaan bezorgen op middellange termijn. Als je raketten kunt bouwen als de F9 zijn vliegtuigen klein bier namelijk.quote:Op zondag 5 januari 2020 10:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, dat verschil zie ik ook niet. Tesla is innovatiever dan Apple ooit was.
Tis alsof je Amazon vergelijkt met willekeurig automerk t.o.v. Andere automerken.quote:
Dat laatste is niet helemaal waar. De autoindustrie was eraan gewend dat er vele jaren zaten tussen conceptcar en consumentenproduct. Tesla heeft dat radicaal anders gedaan: van concept tot verkoopbaar product in misschien anderhalf tot twee jaar. Om dat bij een traditionele autobouwer voor elkaar te krijgen is heel veel nodig. Dat raakt alle bedrijfsprocessen en de bedrijfscultuur en dat is heel ingrijpend. Zeker als je daarnaast ook lopende productielijnen moet laten doordraaien.quote:Op zondag 5 januari 2020 15:47 schreef ludovico het volgende:
[..]
Tis alsof je Amazon vergelijkt met willekeurig automerk t.o.v. Andere automerken.
Auto's zijn echt een homogeen product, Tesla is first mover op Elektrische auto gebied. De concurrenten zien het nog niet eens als winstgevend zo matig is die industrie
Tesla is niet sec automotive meer.quote:Op zondag 5 januari 2020 15:47 schreef ludovico het volgende:
[..]
Tis alsof je Amazon vergelijkt met willekeurig automerk t.o.v. Andere automerken.
Auto's zijn echt een homogeen product, Tesla is first mover op Elektrische auto gebied. De concurrenten zien het nog niet eens als winstgevend zo matig is die industrie
Edoch waardeert de markt Alphabet enkel op hetgeen het revenue mee genereert (search).quote:Op zondag 5 januari 2020 17:52 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Tesla is niet sec automotive meer.
Net als dat Alphabet/Google al jaren geen internettoko meer is. Dat de gemiddelde consument niet verder kijkt dat een zoekmachine of elektrische auto, zegt niets over wat er nog meer binnen zo een club gebeurd.
Er zijn nog flink wat shorts Tesla, als de koers verder oploopt worden er steeds meer uitgerookt wat de koers verder opdrijft vanwege shortcovering. De cijfers van Q4 2019 en wat 2020 battery investment day brengt kan mogelijk tot een flinke shortsqueeze leiden.quote:Op vrijdag 3 januari 2020 22:07 schreef bleiblei het volgende:
Ik zit veels te diep in Tesla. Erg goedkoop ingekocht waardoor het een te groot deel van de portefeuille is, maar ik hold nog ff. Dus wmb. mag het nog ff doorstomen!
Hoeveel brutoverlies maakt Tesla per M3 volgen jou?quote:
Weet ik niet precies. Maar Q2 automotive gross margin was ~18% en dit include higher margin model S / X. Daarnaast zijn model 3 prijzen met ~7-8% gezakt sindsdien.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Hoeveel brutoverlies maakt Tesla per M3 volgen jou?
Volgens de Tesla Financial summary Q3 was de brutomarge +22,8%. Ik zie hier geen aanleiding dat M3's met verlies verkocht worden.quote:Op zondag 5 januari 2020 18:48 schreef Sokz het volgende:
[..]
Weet ik niet precies. Maar Q2 automotive gross margin was ~18% en dit include higher margin model S / X. Daarnaast zijn model 3 prijzen met ~7-8% gezakt sindsdien.
UBS schatte kostprijs voor een basis model 3 op ~40k.
Wat doen ze nog meer dan? Accu's? Zonnepanelen?quote:Op zondag 5 januari 2020 17:52 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Tesla is niet sec automotive meer.
Net als dat Alphabet/Google al jaren geen internettoko meer is. Dat de gemiddelde consument niet verder kijkt dat een zoekmachine of elektrische auto, zegt niets over wat er nog meer binnen zo een club gebeurd.
Waarom is dat verschil tussen gaap en non gaap zo gigantisch? Waarom is capex positief en de winsten negatief? Minder investments dan eerst? Forse seizoenseffecten?quote:Op zondag 5 januari 2020 19:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Volgens de Tesla Financial summary Q3 was de brutomarge +22,8%. Ik zie hier geen aanleiding dat M3's met verlies verkocht worden.
Tesla Q3 2019 Earnings Report Shocks The World With Profits
In China is er wel concurrentie maar daar heeft het merk Tesla een hoge status wat ze een voordeel oplevert. De doorbraak van Tesla begon mijnsinziens 2012 met de introductie van de model S. Het is nu 2020 en o.a. de zogenaamde Tesla-killer van Benz is alweer geflopt. Na al die jaren weinig zicht op serieuze concurrentie. Mogelijk wordt de ID3 van VW een serieuze concurrent voor de M3.quote:Op zondag 5 januari 2020 23:26 schreef ludovico het volgende:
[..]
Aardig wat waar te maken wel. En dit is nu zonder concurrentie.
Je short de aandelen, neem ik aan? Zal wel niet goedkoop zijn?quote:Op zaterdag 4 januari 2020 16:18 schreef Sokz het volgende:
[..]
Precies mijn reden om tesla te shorten naast dat het echt gestoord veel overvalued is.
quote:Op maandag 6 januari 2020 08:53 schreef JimmyJames het volgende:
Goede manier om de shorters uit te roken
Kan iemand mij uitleggen hoe dit werkt?quote:Op maandag 6 januari 2020 08:53 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Goede manier om de shorters uit te roken
Heb je dit persoonlijk gezien of kwam dit op een forum voorbij? Het is totaal niet logisch. Het bod van 1.050,00 zou immers meteen opgenomen worden door de laat van 9,918. Zelfs als die tabel net iets eerder wordt gemaakt dan dat de transactie wordt verwerkt, dan praat je nog steeds over milli-seconden. Nooit genoeg om een screencap van de tabel te maken.quote:
Dit was voor opening beurs. Dan muteert het orderboek niet. Screenshot heb ik zelf gemaakt.quote:Op maandag 6 januari 2020 13:30 schreef jaco het volgende:
[..]
Heb je dit persoonlijk gezien of kwam dit op een forum voorbij? Het is totaal niet logisch. Het bod van 1.050,00 zou immers meteen opgenomen worden door de laat van 9,918. Zelfs als die tabel net iets eerder wordt gemaakt dan dat de transactie wordt verwerkt, dan praat je nog steeds over milli-seconden. Nooit genoeg om een screencap van de tabel te maken.
Dat kan, had ik niet aan gedacht. Misschien goed om dan uit te leggen dat dit (uiteraard) een fout is van die bieder, maar dat het geen consequenties heeft. De bieder krijgt z'n aandelen voor 9,918 of wat de laagste laat prijs is bij de opening van de handel.quote:Op maandag 6 januari 2020 13:42 schreef recursief het volgende:
[..]
Dit was voor opening beurs. Dan muteert het orderboek niet. Screenshot heb ik zelf gemaakt.
https://www.lynx.nl/kennis/artikelen/short-squeeze/quote:Op maandag 6 januari 2020 12:28 schreef Mynheer007 het volgende:
Kan iemand mij uitleggen hoe dit werkt?
Geschreven calls + LT deep OTM putsquote:Op maandag 6 januari 2020 08:50 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Je short de aandelen, neem ik aan? Zal wel niet goedkoop zijn?
Via puts is er geen beginnen aan iig als ik kijk naar de premies. Dan moet er 2/3 van de koers binnen 1-2 jaar voordat je iets begint te verdienen.
Naar wat ik begrepen heb komt dat met name door autolease constructies.quote:Op zondag 5 januari 2020 23:26 schreef ludovico het volgende:
[..]
Waarom is dat verschil tussen gaap en non gaap zo gigantisch? Waarom is capex positief en de winsten negatief? Minder investments dan eerst? Forse seizoenseffecten?
quote:https://www.cnbc.com/2019/02/20/reports-of-a-model-3-leasing-program-could-be-a-bad-sign-for-tesla.html
Published Wed, Feb 20 2019
CEO Elon Musk also said on the company's fourth-quarter earnings calls that Tesla might wait until later this year to start a program.
"We've been reluctant to introduce leasing on Model 3 because of its effect on GAAP financials," Musk said on the call. "It is worth noting that demand to date is with zero leasing. Obviously, leasing is a way to improve demand, but it makes our financials looks worse. So we're not wanting to introduce that right away. We'll introduce it sometime later this year probably."
quote:Tesla short sellers have lost $8 billion
This has got to make Tesla CEO Elon Musk happy: In the last seven months, short positions on Tesla shares have lost $8.4 billion, according to S3 Partners, a financial analytics firm.
That's more than the short losses on any other company. The second biggest loss for short sellers came at Apple shares, where they lost just under $6 billion in the same period.
But Apple (AAPL) is a much larger company and the short positions on it are much, much smaller than those on Tesla (TSLA). Short selling accounts for about 21% of Tesla stock sales currently, compared to about 1% of Apple shares.
Some short sellers have retreated from their positions on Tesla in recent months. About 36% of its shares were being sold short in May, but many Tesla shorts continue to hold on, convinced the market will turn against the upstart electric automaker, especially as established automakers flood the market with their own electric vehicles.
Gedurfdquote:
Als 30% van een fonds short zit dan krijg ik vaak juist interesse. Want die 30% moet ooit weer teruggekocht worden. Dat is koopdruk uiteindelijk!quote:Op maandag 6 januari 2020 17:42 schreef Digi2 het volgende:
Tesla weet in ieder geval weer een nieuw record neer te zetten.
Het grootste verlies op shortposities 2019 heeft het veroorzaakt![]()
En nog is 21% van de aandelen short. Vollop kans op meerdere squeezes ahead![]()
Q4 earnings & battery investment day begin dit jaar zullen vele shorters met spanning tegemoet zien.
[..]
Het hangt er ook vanaf hoe "vast" de aandelen zitten, naar mijn idee zitten er velen in Tesla voor de long haul. Short covering wordt dan een dure grap, vooral met plotseling positief nieuws want dan wil men bijkopen terwijl tegelijkertijd shorters aandelen willen kopen om hun posities te sluiten. Daarnaast zitten veel aandelen vast in optie regelingen van Tesla personeel die ook nog eens insiders zijn qua info. Tesla shorten is om deze redenen erg link naar mijn opvatting.quote:Op maandag 6 januari 2020 20:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als 30% van een fonds short zit dan krijg ik vaak juist interesse. Want die 30% moet ooit weer teruggekocht worden. Dat is koopdruk uiteindelijk!
Ja, het is ook gissen wat de 'free float' van aandelen Tesla short is. Die aandelen van het personeel zullen niet uitgeleend worden aan shorters en ook niet alle aandelen die particulieren bij brokers hebben. Stel dat de 'free short float' 60% is, dan is met 30% al de helft van de potentiele aandelen geshort.quote:Op maandag 6 januari 2020 20:56 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het hangt er ook vanaf hoe "vast" de aandelen zitten, naar mijn idee zitten er velen in Tesla voor de long haul. Short covering wordt dan een dure grap, vooral met plotseling positief nieuws want dan wil men bijkopen terwijl tegelijkertijd shorters aandelen willen kopen om hun posities te sluiten. Daarnaast zitten veel aandelen vast in optie regelingen van Tesla personeel die ook nog eens insiders zijn qua info. Tesla shorten is om deze redenen erg link naar mijn opvatting.
Zelfs al heb je gelijk, 'the market can stay irrational longer than you can stay solvent'"quote:Op maandag 6 januari 2020 22:09 schreef ludovico het volgende:
Tering, op 460 maar weer opnieuw een short positie doen.
Uiteraard. Ach, het hedged het overige deel van mijn portefeuille ook, dat is ook wat waard hè. Marktrisico alvast lager. Netflix staat ook netjes short.quote:Op maandag 6 januari 2020 22:12 schreef LXIV het volgende:
[..]
Zelfs al heb je gelijk, 'the market can stay irrational longer than you can stay solvent'"
quote:Op maandag 6 januari 2020 17:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Naar wat ik begrepen heb komt dat met name door autolease constructies.
[..]
Dat Tesla actief aan het windowdressen is lijkt me niet al te best ook overigens.quote:What is set out as a measure of net income can never be supposed to be a fact in any sense at all except that it is the figure that results when the accountant has finished applying the procedures which he adopts.2
Ik koop eigenlijk alleen aandelen waarbij ik overtuigd ben van fundamentals.quote:Op maandag 6 januari 2020 20:48 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als 30% van een fonds short zit dan krijg ik vaak juist interesse. Want die 30% moet ooit weer teruggekocht worden. Dat is koopdruk uiteindelijk!
Windowdressing lijkt me vooral van belang als een bedrijf veel vers geld wil lenen of middels een emmisie vers kapitaal wil aantrekken. Het lijkt me dat deze motivatie op dit moment bij Tesla ontbreekt. Daarnaast heeft Musk zelf al aangegeven dat autolease constructies de jaarrekening ondoorzichtiger maken. Van belang is dus de interpretatie af te wachten van experts op dit gebied om inzicht te krijgen in de kwartaalcijfers. Vanwege convertables kan er zelfs motivatie zijn om tijdelijk op de rem te trappen en koersstijgingen te beperken voor Tesla.quote:Op maandag 6 januari 2020 22:31 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat Tesla actief aan het windowdressen is lijkt me niet al te best ook overigens.
Dat maakt het alleen maar verdachter.quote:Op maandag 6 januari 2020 22:47 schreef Digi2 het volgende:
Het lijkt me dat deze motivatie op dit moment bij Tesla ontbreekt.
Want verwatering van de shares?quote:Op maandag 6 januari 2020 22:47 schreef Digi2 het volgende:
Vanwege convertables kan er zelfs motivatie zijn om tijdelijk op de rem te trappen en koersstijgingen te beperken voor Tesla.
Het lijkt me handig te weten waarvoor en wanneer de miljarden nodig zijn die Tesla opbrengt voor grootaandeelhouder Musk. SpaceX heeft Starship nog niet operationeel dus dat ligt minstens nog jaren verder. Als Starlink een succes wordt kan dat moment van cashen uit Tesla nog veel verder in de tijd komen te liggen. Musk wet niet op 1 paard zijn doel te bereiken zoveel is wel duidelijk. BTW je kunt de convertables ook gewoon aflossen als de stock onder de conversiekoers blijft en je schuldenlast verlagen. Verwatering van stock is zeer nadelig voor de bonusregeling van Musk de strikes te halen, hij zal dat willen voorkomen.quote:Op maandag 6 januari 2020 22:50 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat maakt het alleen maar verdachter.
[..]
Want verwatering van de shares?
Dat is een risico als je denkt dat het aandeel ondergewaardeerd is. Maar naar mijn mening ben je dan echt gekke henkie.
Als ze niet worden omgezet blijft de schuldenlast hoog, stijgt de interest dan krijgt Tesla het lekker zwaar running te blijven.
Nee Tesla heeft eerder kapitaal gebrek dan teveel.
Dat doet wat voor de koers denk je... Misschien....quote:Op maandag 6 januari 2020 23:01 schreef Digi2 het volgende:
Het lijkt me handig te weten waarvoor en wanneer de miljarden nodig zijn die Tesla opbrengt voor grootaandeelhouder Musk.
Waarom zou je willen als je constant liquiditeitsproblemen hebt?quote:Op maandag 6 januari 2020 23:01 schreef Digi2 het volgende:
BTW je kunt de convertables ook gewoon aflossen als de stock onder de conversiekoers blijft en je schuldenlast verlagen.
Dat is sinds het ingrijpen van de centrale banken in 2007 onmogelijk. Er is geen echt vrije markt waarbinnen price discovery plaatsvindt.quote:Op maandag 6 januari 2020 23:14 schreef ludovico het volgende:
[..]
I.p.v. dat er een solide ondergrens wordt gevormd van waarde die mensen altijd wel bereid zijn om neer te leggen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |