TS kan in de EU Verordening 261/2004 kijken of hij een bedrag kan eisen voor de vertraging, maar voor het eten is er geen EU-regel. Dat kan TS mooi afschrijven van het bedrag dat hij eventueel via bovenstaande EU verordening krijgt.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:05 schreef Faux. het volgende:
Tenzij een of andere Europese Unie-regel je bescherming biedt kan ik me niet voorstellen dat ze ook maar iets gaan vergoeden.
Kijk, zoiets bedoelde ik jaquote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:09 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
TS kan in de EU Verordening 261/2004 kijken of hij een bedrag kan eisen voor de vertraging, maar voor het eten is er geen EU-regel. Dat kan TS mooi afschrijven van het bedrag dat hij eventueel via bovenstaande EU verordening krijgt.
Had een beetje een vervelende nasmaak, denk ik.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:12 schreef Jaeger85 het volgende:
Hoop voor TS dat de maaltijd het geld waard was hahah
Mogelijk wel ja, dat verzoek ligt al 3 maanden te wachten daar. Kreeg nu de reactie op etenskosten.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 13:48 schreef Karstman het volgende:
Heb je niet recht op iets van 600 euro omdat je vertraging had?
Als ik thuis had gegeten was ik niet uit eten gegaan en had ik als avondeten ook niet gekozen voor een kleffe sandwich met een flesje water.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:11 schreef Ludachrist het volgende:
Nee, je had immers sowieso moeten eten. Daar krijg je een kleine vergoeding voor. Als je meer wilt uitgeven mag dat, maar dat is voor je eigen rekening.
"Lekker duur?"quote:Op woensdag 30 oktober 2019 13:38 schreef Hallojo het volgende:
TS dacht even lekker duur uit eten te kunnen op kosten van de luchtvaartmaatschappij
Goede tip voor een volgende keer dat ik zoiets heb.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 13:34 schreef Pumpalov het volgende:
Had anders gelijk tien gram coke gekocht en 20 hoeren mee in een luxe hotelkamer genomen en dit trachten de declareren bij de airliner
Niet geschoten..quote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:48 schreef Skv het volgende:
[..]
Goede tip voor een volgende keer dat ik zoiets heb.
Je hoefde hier in principe ook niet uit eten te gaan.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 14:46 schreef Skv het volgende:
[..]
Als ik thuis had gegeten was ik niet uit eten gegaan en had ik als avondeten ook niet gekozen voor een kleffe sandwich met een flesje water.
Nee, dat had ik wel vrij overdreven gevonden. Als ik in Nederland uit eten ga ben ik meestal ook rond de 50-60 Euro per persoon kwijt. Vind ik geen onredelijk bedrag. Het is niet dat ik in een sterrenrestaurant heb gezeten ofzo.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:06 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Je hoefde hier in principe ook niet uit eten te gaan.
Laten we het extremer doen; als jij voor ¤ 500,- uit eten was gegaan, had je dat dan gewoon geclaimd?
Want tussen een snackbar en 55 euro zit inderdaad niks.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:07 schreef Skv het volgende:
Wat zit iedereen ingewikkeld te doen over 55 Euro pp uitgeven aan uit eten gaan? Zitten jullie alleen maar in de snackbar ofzo?
Zegt degene die zijn dinertje van de airline terug wil hebben...quote:
Zeg Hans, je begrijp geloof ik niet helemaal in welke context je die 55 euro moet plaatsen.quote:
Ik zit niet te janken dat het bedrag absurd hoog is. Als ik het niet terugkrijg, ook prima. Misschien moet je de OP nog een keer lezen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:09 schreef Fred2 het volgende:
[..]
Zegt degene die zijn dinertje van de airline terug wil hebben...
Wat is precies het verschil dan? Ik zit toch niet voor mijn lol een nacht in een stad waar ik geen zak te zoeken heb, en waarnaast ik ook nog een dag vrij moet nemen de volgende dag?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:09 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Zeg Hans, je begrijp geloof ik niet helemaal in welke context je die 55 euro moet plaatsen.
55 euro om uit eten te gaan is niet extreem nee. 55 euro omdat je ergens moet eten i.v.m. vertraging en dat dan terugvorderen is krankzinnig.
De airline is in ieder geval gebonden aan de EU wetgeving. Vlucht was van buiten de Eu naar tussenstop in de EU naar Nederland. Dat is volgens mij het enige dat relevant is.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:09 schreef Fred2 het volgende:
Zoals al eerder in het topic gezegd is deze vraag eigenlijk niet te beantwoorden zonder te weten van waar naar waar de reis ging, waar je je tussenstop heb gehad en met welk airline je vloog.
Nee, dat klopt, maar je had ook gewoon iets kunnen halen voor het budget waarvan je in Nederland ook zou eten. Daar is een tientje nog wel redelijk binnen de perken voor.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:07 schreef Skv het volgende:
Nee, dat had ik wel vrij overdreven gevonden. Als ik in Nederland uit eten ga ben ik meestal ook rond de 50-60 Euro per persoon kwijt. Vind ik geen onredelijk bedrag. Het is niet dat ik in een sterrenrestaurant heb gezeten ofzo.
Dan heb je idd recht op een plaats om te slapen, 10 euro om van te eten en 600 euro schadevergoeding.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:12 schreef Skv het volgende:
De airline is in ieder geval gebonden aan de EU wetgeving. Vlucht was van buiten de Eu naar tussenstop in de EU naar Nederland. Dat is volgens mij het enige dat relevant is.
Ik ben er vrij zeker van dat ze het daar nog wel een stuk bonter hebben gezien dan iemand die een hapje eten claimt.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:07 schreef Linkse_krijger het volgende:
Ik denk dat ze bij de airline gestikt zijn in hun koffie van het lachen toen ze je declaratie zagen.
Volgens mij jankt er niemand over het feit dat je 55 euro uitgeeft pp voor een diner, maar over dat je verwacht dat een bedrijf dat je die keuze niet heeft opgedrongen de kosten wil neerleggen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:07 schreef Skv het volgende:
Wat zit iedereen ingewikkeld te doen over 55 Euro pp uitgeven aan uit eten gaan? Zitten jullie alleen maar in de snackbar ofzo?
Dit dus. Als ik voor mijn werk een paar dagen weg moet en ik declareer elke dag voor 55 euro aan eten dan vraagt mijn werkgever ook of ik wel helemaal lekker ben.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:15 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Volgens mij jankt er niemand over het feit dat je 55 euro uitgeeft pp voor een diner, maar over dat je verwacht dat een bedrijf dat je die keuze niet heeft opgedrongen de kosten wil neerleggen.
Ik ben van mening dat als je om 15.00 op een vliegveld staat en de volgende dag terug vliegt, vervolgens een tegoedbon krijgt van 10 Euro die je alleen uit kan geven op het vliegveld (sandwich+flesje water) het redelijk is dat ik nog aanvullende kosten voor eten vraag. Dat is niet afgedaan met een broodje aan het eind van de middag.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:13 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nee, dat klopt, maar je had ook gewoon iets kunnen halen voor het budget waarvan je in Nederland ook zou eten. Daar is een tientje nog wel redelijk binnen de perken voor.
Uiteindelijk is het je eigen keuze dat je uit eten bent gegaan. Dat is je goed recht, maar een vliegmaatschappij hoeft niet voor ieders keuze te betalen. Nu ben jij het met ¤ 55,-, volgende keer is het iemand die wel naar die sterrenzaak gaat. Daarom gewoon een standaardvergoeding. Pas als je kosten moet maken die je niet gehad zou hebben als je op tijd vloog kan er geclaimd worden, in principe.
Ik zou dat bij mijn werkgever dan weer totaal niet vreemd vinden om te claimen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:16 schreef Linkse_krijger het volgende:
[..]
Dit dus. Als ik voor mijn werk een paar dagen weg moet en ik declareer elke dag voor 55 euro aan eten dan vraagt mijn werkgever ook of ik wel helemaal lekker ben.
quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:15 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Volgens mij jankt er niemand over het feit dat je 55 euro uitgeeft pp voor een diner, maar over dat je verwacht dat een bedrijf dat je die keuze niet heeft opgedrongen de kosten wil neerleggen.
quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:10 schreef Skv het volgende:
[..]
Wat is precies het verschil dan? Ik zit toch niet voor mijn lol een nacht in een stad waar ik geen zak te zoeken heb, en waarnaast ik ook nog een dag vrij moet nemen de volgende dag?
Ik vind dat juist een extra argument om niet de hele avond ook nog in de snackbar te gaan zitten.
Zou 30 Euro per persoon de situatie totaal anders hebben gemaakt en had ik dan wel gelijk? Of 25 Euro? Of 20?
Nee, ik ook niet. Mijn werkgever zou dat ook niet gek vinden. Het is dan ook een vrij normaal bedrag als je uit eten gaat.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:17 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik zou dat bij mijn werkgever dan weer totaal niet vreemd vinden om te claimen.
"uit eten gaan" en iets eten omdat je vertraging hebt zijn twee verschillende dingen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:18 schreef Skv het volgende:
[..]
Nee, ik ook niet. Mijn werkgever zou dat ook niet gek vinden. Het is dan ook een vrij normaal bedrag als je uit eten gaat.
Je hebt toch gewoon een bon gehad van een 10tje? Dat jij daarna nog meer wil eten is een keuze. Dus het had weinig verschil gemaakt of het om 20, 25 30 of 3.000,- euro ging.quote:
Wat is het verschil dan? Het is toch raar dat als ik al een nacht genaaid ben door die vertraging, dat ik dan ook nog eens het meest gierige eten moet gaan zoeken dat er te vinden is?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:19 schreef Fred2 het volgende:
[..]
"uit eten gaan" en iets eten omdat je vertraging hebt zijn twee verschillende dingen.
Maar als je wel op tijd thuis was had je ook gewoon zelf eten moeten kopen. Dat doe je nu ook. Je maakt alleen een andere keuze over wat je eet en hoeveel je daarvoor betaalt. Dat mag, maar dat gaat een vliegboer niet betalen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:17 schreef Skv het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat als je om 15.00 op een vliegveld staat en de volgende dag terug vliegt, vervolgens een tegoedbon krijgt van 10 Euro die je alleen uit kan geven op het vliegveld (sandwich+flesje water) het redelijk is dat ik nog aanvullende kosten voor eten vraag. Dat is niet afgedaan met een broodje aan het eind van de middag.
Als ik thuis ben eet ik ook niet om 16.00 een boterham en ga ik dan in bed liggen tot het ontbijt.
Ja, een bon van een tientje die alleen op het vliegveld uitgegeven kan worden. Daar heb ik dus een namiddagbroodje van gekocht. Als alternatief had ik kunnen kiezen voor (waarschijnlijk) drie appels of één zak M&M's. Ik verzin de prijzen op het vliegveld ook niet.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:19 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Je hebt toch gewoon een bon gehad van een 10tje? Dat jij daarna nog meer wil eten is een keuze. Dus het had weinig verschil gemaakt of het om 20, 25 30 of 3.000,- euro ging.
Daarom ook die 600 euro waar je nog recht op heb.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:20 schreef Skv het volgende:
[..]
Wat is het verschil dan? Het is toch raar dat als ik al een nacht genaaid ben door die vertraging, dat ik dan ook nog eens het meest gierige eten moet gaan zoeken dat er te vinden is?
Thuis heb ik een keuken. Dat maakt het wel wat makkelijker om fatsoenlijk te eten voor minder geld.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:20 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Maar als je wel op tijd thuis was had je ook gewoon zelf eten moeten kopen. Dat doe je nu ook. Je maakt alleen een andere keuze over wat je eet en hoeveel je daarvoor betaalt. Dat mag, maar dat gaat een vliegboer niet betalen.
Recht hebben en geld krijgen zijn verschillende dingen. Die vraag ligt daar ook al drie maanden.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:21 schreef Fred2 het volgende:
[..]
Daarom ook die 600 euro waar je nog recht op heb.
Ja. Dat is toch prima. Jij maakt de keuze dat broodje gelijk op te eten. Als je dan nog meer wilt houdt niets je tegen dat zelf te vergoeden.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:21 schreef Skv het volgende:
[..]
Ja, een bon van een tientje die alleen op het vliegveld uitgegeven kan worden. Daar heb ik dus een namiddagbroodje van gekocht. Als alternatief had ik kunnen kiezen voor (waarschijnlijk) drie appels of één zak M&M's. Ik verzin de prijzen op het vliegveld ook niet.
Je had hier ook een pizza kunnen halen natuurlijk, of een maaltijdsalade. Voor de maatschappij maakt dat ook verder totaal niet uit, die zien kosten voor een dag eten domweg als kosten die je thuis ook had. Meer valt er ook niet over te zeggen eigenlijk, het is wat het is.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:21 schreef Skv het volgende:
[..]
Thuis heb ik een keuken. Dat maakt het wel wat makkelijker om fatsoenlijk te eten voor minder geld.
Absurde argumenten? Mijn argument is dat ik op basis van wat zij mij bieden (equivalent van een broodje en een fles water) het niet volhou van 15.00 tot de volgende ochtend. En dat als zij zich gewoon hadden gehouden aan hun verplichting om mij op tijd thuis te krijgen, ik die kosten niet had hoeven maken.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:23 schreef Faux. het volgende:
Jezus wat doe je uit de hoogte TS
Dat je voor 55 euro uit eten gaat moet je helemaal lekker zelf weten, maar je realiseert je toch wel dat je voor tien euro ook gewoon ergens iets kan eten? Zou toch wat zijn als iedereen zelf kon bepalen hoeveel ze aan eten mogen declareren. Want jouw 55 euro is misschien voor iemand anders weer erg laag en die komt met een bon van 100 euro op de proppen. Etc.
Dus nee, we eten niet allemaal bij de snackbar, maar zien wel het verschil tussen 55 eu voor een etentje uit eigen zak en dat proberen terug te vragen met absurde argumenten bij een vliegmaatschappij.
Dus eigenlijk is dat je hele frustratie?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:22 schreef Skv het volgende:
Recht hebben en geld krijgen zijn verschillende dingen. Die vraag ligt daar ook al drie maanden.
De frustratie is inderdaad deels dat de enige reactie die ik tot dusver krijg is dat ik 10 Euro heb gekregen en dat ze daarom niks voor het eten vergoeden. En niks over de rest.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:24 schreef Fred2 het volgende:
[..]
Dus eigenlijk is dat je hele frustratie?
Geef het gewoon uit handen van aan zo'n claimbedrijfje, ben je van het gedoe af.
Ja, pech. Je moet ergens de grens trekken namelijk als maatschappij. Ook als je 25 eu had gekregen had je geklaagd. Want ook dat dekt de kosten van je eten niet.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:23 schreef Skv het volgende:
[..]
Absurde argumenten? Mijn argument is dat ik op basis van wat zij mij bieden (equivalent van een broodje en een fles water) het niet volhou van 15.00 tot de volgende ochtend.
quote:Artikel 9
Recht op verzorging
1. Wanneer naar dit artikel wordt verwezen, krijgen de passagiers gratis:
a) maaltijden en verfrissingen, in redelijke verhouding tot de wachttijd;
b) hotelaccommodatie in gevallen
- waarin een verblijf van één of meer nachten noodzakelijk wordt, of
- waarin een langer verblijf noodzakelijk wordt dan het door de passagier geplande verblijf;
c) vervoer tussen de luchthaven en de plaats van de accommodatie (hotel of andere accommodatie).
2. Bovendien kunnen de passagiers twee gratis telefoongesprekken of telex-, fax- of e-mailberichten verzenden.
3. Bij het toepassen van dit artikel schenkt de luchtvaartmaatschappij die de vlucht uitvoert bijzondere aandacht aan de behoeften van personen met beperkte mobiliteit en hun eventuele begeleiders, alsook aan de behoeften van alleenreizende kinderen.
Bron: https://eur-lex.europa.eu(...)i=CELEX%3A32004R0261
Zij houden zich aan de EU-regels.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:23 schreef Skv het volgende:
Absurde argumenten? Mijn argument is dat ik op basis van wat zij mij bieden (equivalent van een broodje en een fles water) het niet volhou van 15.00 tot de volgende ochtend. En dat als zij zich gewoon hadden gehouden aan hun verplichting om mij op tijd thuis te krijgen, ik die kosten niet had hoeven maken.
Juist.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:29 schreef Fred2 het volgende:
Dan zal je aannemelijk moeten maken het redelijk is dat je tussen aankomst om het vliegveld en vertrek normaal gesproken 3 maaltijden zou nuttigen.
1x heb je in de vorm van een coupon gekregen
1x zat waarschijnlijk als ontbijt bij je hotel
1x extra die je wil declareren.
[..]
Ik kreeg laatst in Slovenië een broodje kaas en een flesje water van de maatschappij met een kleine 4 uur vertraging, dat was wel karig.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:46 schreef Karstman het volgende:
Ik vind vooral die bon van 10 euro debiel laag. Ik had een keer 4 uur vertraging en we kregen de man 17,50 want het was lunchtijd. Zou je toch verwachten dat je voor een tijdsbestek waar het avondmaal inzit een bon voor een euro of 25 zou krijgen.
Hell, de laatste keer op Heatrow misten we een aansluiting, volgende vlucht was nog geen anderhalf uur later maar mooi wel een bon voor 10 pond (met z'n tweeen) voor koffie.
55 euro pp, dan ben je gewoon lekker uit eten geweest hoor, dan heb je niet je best gedaan om een goede deal te vinden om de avond mee te overleven. En dat is TS z'n goed recht, maar daar gaat de vliegtuigmaatschappij niet voor betalen natuurlijkquote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:54 schreef potjecreme het volgende:
Wat een rare mensen hier. Eten op de luchthaven is duurder dan in de stad. Met ¤10 kan je niet veel op de luchthaven.
Goed dat je het hebt geprobeerd. Wellicht een klacht indienen?
Waarom zou je om 15:30 een maaltijd moeten krijgen?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:32 schreef Skv het volgende:
Juist.
Dat zou voor mij betekenen:
- Zondag 12.00: vlucht vertrokken
- Zondag 15.00: aankomst op luchthaven
- Zondag 15.30: ontvangst E10,- en kopen broodje (1)
- Zondag 19.00: diner, zelf voorgeschoten (2)
- Maandag 07.00: ontbijt, zit bij hotel in (3)
- Maandag 08.00: vertrek aansluitende vlucht
Dan kom ik op drie.
Ik hoef niet om 15.30 een maaltijd vergoed te krijgen, ik zou verwachten überhaupt een maaltijd vergoed te krijgen. Dat hebben ze dus niet gedaan met die 10 Euro. Wat mij betreft verrekenen ze die bon van 10 Euro met de kosten die ik heb gemaakt. Ook goed.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 15:58 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Waarom zou je om 15:30 een maaltijd moeten krijgen?
En het ontbijt zat bij het hotel in, wat zij regelden.
Hoe kom jij dan op 3?
Nogmaals: ik zou naar het Europees Parlement gaan om de wet te veranderen als ik jou was. Succes ermee.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:03 schreef Skv het volgende:
[..]
Ik hoef niet om 15.30 een maaltijd vergoed te krijgen, ik zou verwachten überhaupt een maaltijd vergoed te krijgen. Dat hebben ze dus niet gedaan met die 10 Euro. Wat mij betreft verrekenen ze die bon van 10 Euro met de kosten die ik heb gemaakt. Ook goed.
ok dank je doeiquote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:06 schreef spijkerbroek het volgende:
[..]
Nogmaals: ik zou naar het Europees Parlement gaan om de wet te veranderen als ik jou was. Succes ermee.
Je krijgt indirect ook een maaltijd vergoed.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:03 schreef Skv het volgende:
[..]
Ik hoef niet om 15.30 een maaltijd vergoed te krijgen, ik zou verwachten überhaupt een maaltijd vergoed te krijgen. Dat hebben ze dus niet gedaan met die 10 Euro. Wat mij betreft verrekenen ze die bon van 10 Euro met de kosten die ik heb gemaakt. Ook goed.
Op het vliegveld? I think notquote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:29 schreef denattedweil het volgende:
[..]
Je krijgt indirect ook een maaltijd vergoed.
Dat jij een flesje water en een broodje koopt om 15:30 van die ¤10,- moet je zelf weten maar van die ¤10,- had je ook om 17:30 een prima maaltijd kunnen kopen.
Kwestie van niet zo lastig doen over wat je in je bek douwt. Je kan van een tientje vast een McDonalds-menu kopen en dat stilt de honger in ieder geval enigszins. En anders leg je een paar euro bij en koop je een large menu.quote:
Veel succes met je 10 Euro en je 'prima maaltijd' op het vliegveld.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:29 schreef denattedweil het volgende:
[..]
Je krijgt indirect ook een maaltijd vergoed.
Dat jij een flesje water en een broodje koopt om 15:30 van die ¤10,- moet je zelf weten maar van die ¤10,- had je ook om 17:30 een prima maaltijd kunnen kopen.
Toch stelt de EU-wetgeving dat het niet gaat om compensatie, maar om maaltijden.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 16:48 schreef Faux. het volgende:
[..]
Kwestie van niet zo lastig doen over wat je in je bek douwt. Je kan van een tientje vast een McDonalds-menu kopen en dat stilt de honger in ieder geval enigszins. En anders leg je een paar euro bij en koop je een large menu.
Die tien eu is bedoeld als compensatie, niet als dinerbon.
Zoiets wordt bepaald naar wat in verkeersopvattingen als redelijk wordt gezien. Luxe uit eten voor 55 euro pp valt daar gewoon niet onder.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:06 schreef Skv het volgende:
[..]
Toch stelt de EU-wetgeving dat het niet gaat om compensatie, maar om maaltijden.. Maar fijn dat dit jouw mening is hoor.
Artikel 9
Recht op verzorging
1. Wanneer naar dit artikel wordt verwezen, krijgen de passagiers gratis:
a) maaltijden en verfrissingen, in redelijke verhouding tot de wachttijd;
b) hotelaccommodatie in gevallen
- waarin een verblijf van één of meer nachten noodzakelijk wordt, of
- waarin een langer verblijf noodzakelijk wordt dan het door de passagier geplande verblijf;
c) vervoer tussen de luchthaven en de plaats van de accommodatie (hotel of andere accommodatie).
2. Bovendien kunnen de passagiers twee gratis telefoongesprekken of telex-, fax- of e-mailberichten verzenden.
3. Bij het toepassen van dit artikel schenkt de luchtvaartmaatschappij die de vlucht uitvoert bijzondere aandacht aan de behoeften van personen met beperkte mobiliteit en hun eventuele begeleiders, alsook aan de behoeften van alleenreizende kinderen.
Compensatie voor gemaakte eetkosten ja, waarbij je zelf mag kiezen of je voor een tientje gaat eten of voor 55 eu.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:06 schreef Skv het volgende:
[..]
Toch stelt de EU-wetgeving dat het niet gaat om compensatie, maar om maaltijden.. Maar fijn dat dit jouw mening is hoor.
Artikel 9
Recht op verzorging
1. Wanneer naar dit artikel wordt verwezen, krijgen de passagiers gratis:
a) maaltijden en verfrissingen, in redelijke verhouding tot de wachttijd;
b) hotelaccommodatie in gevallen
- waarin een verblijf van één of meer nachten noodzakelijk wordt, of
- waarin een langer verblijf noodzakelijk wordt dan het door de passagier geplande verblijf;
c) vervoer tussen de luchthaven en de plaats van de accommodatie (hotel of andere accommodatie).
2. Bovendien kunnen de passagiers twee gratis telefoongesprekken of telex-, fax- of e-mailberichten verzenden.
3. Bij het toepassen van dit artikel schenkt de luchtvaartmaatschappij die de vlucht uitvoert bijzondere aandacht aan de behoeften van personen met beperkte mobiliteit en hun eventuele begeleiders, alsook aan de behoeften van alleenreizende kinderen.
55 euro pp is volgens mij nou niet echt luxe hoor, maar een gewoon doorsnee restaurant. ik zou ook niet 's avonds in een vreemde stad, waar je onverwacht gedumpt bent, gaan zoeken naar het goedkoopste restaurant.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:09 schreef Quotidien het volgende:
[..]
Zoiets wordt bepaald naar wat in verkeersopvattingen als redelijk wordt gezien. Luxe uit eten voor 55 euro pp valt daar gewoon niet onder.
Fijn dat er toch nog normale mensen rondhangen hier.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:37 schreef Noudanzeg het volgende:
[..]
55 euro pp is volgens mij nou niet echt luxe hoor, maar een gewoon doorsnee restaurant. ik zou ook niet 's avonds in een vreemde stad, waar je onverwacht gedumpt bent, gaan zoeken naar het goedkoopste restaurant.
Wat snap je niet aan het verschil tussen 'krijgen de passagiers gratis' en 'de passagier krijgt een tientje en moet maar uitzoeken of hij meer wil betalen'?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:36 schreef Faux. het volgende:
[..]
Compensatie voor gemaakte eetkosten ja, waarbij je zelf mag kiezen of je voor een tientje gaat eten of voor 55 eu.
Oke. Waar kan ik dan vinden wat redelijk wordt gevonden? Ik vind dit zelf redelijk. Anderen blijkbaar niet. Dat is ook het lastige van het begrip 'redelijk'.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:09 schreef Quotidien het volgende:
[..]
Zoiets wordt bepaald naar wat in verkeersopvattingen als redelijk wordt gezien. Luxe uit eten voor 55 euro pp valt daar gewoon niet onder.
Dat is niet helemaal hoe je dit moet lezen hoor. Hoe ik het interpreteer is blijkbaar ook hoe het juridische team van de luchtvaartmaatschappij het interpreteert. Daar zou ik enige waarde aan hechten, of je moet naar de rechter trekken.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:40 schreef Skv het volgende:
[..]
Wat snap je niet aan het verschil tussen 'krijgen de passagiers gratis' en 'de passagier krijgt een tientje en moet maar uitzoeken of hij meer wil betalen'?
Ik zie het verschil wel hoor. Het eerste staat in de EU-wetgeving en het tweede staat op Fok.
Gratis lijkt mij niet echt multi-interpretabel.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:44 schreef Faux. het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal hoe je dit moet lezen hoor. Hoe ik het interpreteer is blijkbaar ook hoe het juridische team van de luchtvaartmaatschappij het interpreteert. Daar zou ik enige waarde aan hechten, of je moet naar de rechter trekken.
Een gemiddelde Europeaan zou 55 euro voor een hapje eten als je op doorreis bent niet redelijk vinden. Daar kun je 10 pizza's van halen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:41 schreef Skv het volgende:
[..]
Oke. Waar kan ik dan vinden wat redelijk wordt gevonden? Ik vind dit zelf redelijk. Anderen blijkbaar niet. Dat is ook het lastige van het begrip 'redelijk'.
Sleep ze voor de rechter. Win je altijd. Volgens jou. Geen risico.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:45 schreef Skv het volgende:
[..]
Gratis lijkt mij niet echt multi-interpretabel.
pp hè.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:46 schreef Quotidien het volgende:
[..]
Een gemiddelde Europeaan zou 55 euro voor een hapje eten als je op doorreis bent niet redelijk vinden. Daar kun je 10 pizza's van halen.
Waarom ga je dan niet je gelijk halen bij de rechter ipv hier op FOK!?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:45 schreef Skv het volgende:
[..]
Gratis lijkt mij niet echt multi-interpretabel.
Omdat proceskosten, tijd en energie? Wat een dooddoener zeg. Lekker ingewikkeld doen en dan weer eindigen met zo'n argument. Stakker.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:48 schreef Faux. het volgende:
Waarom ga je dan niet je gelijk halen bij de rechter ipv hier op FOK!?
Met een big tasty menu heb je een prima maaltijd ja. Kun je er nog 2 hamburgers van 1 euro naast nemen.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:05 schreef Skv het volgende:
[..]
Veel succes met je 10 Euro en je 'prima maaltijd' op het vliegveld.
En dit topic vind je geen verspilde energie?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:50 schreef Skv het volgende:
[..]
Omdat proceskosten, tijd en energie? Wat een dooddoener zeg. Lekker ingewikkeld doen en dan weer eindigen met zo'n argument. Stakker.
Ja je kan een hoop dingen naar mij gooien maar je bent zelf degene die een topic begint over dat je je benadeeld voelt, dan zeggen wij dat t wel meevalt, daar ga je op in door wetteksten te sturen, en als we dan zeggen ga naar de rechter is t ook niet goed. Wat wil je dan precies met dit topic?quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:50 schreef Skv het volgende:
[..]
Omdat proceskosten, tijd en energie? Wat een dooddoener zeg. Lekker ingewikkeld doen en dan weer eindigen met zo'n argument. Stakker.
Je kent mij duidelijk niet. Maar prima hoor. Ga maar lekker ridderen achter je computertje.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 17:53 schreef denattedweil het volgende:
[..]
Met een big tasty menu heb je een prima maaltijd ja. Kun je er nog 2 hamburgers van 1 euro naast nemen.
Maar snap dat je dit niet begrijpt als je zo'n type bent die altijd het onderste uit de kan wilt halen.
Jij bent echt iemand die zich op een ander z'n eigen volvreet en thuis leeft op water en droge macaroni. En dan de macaroni nog met korting probeert te krijgen omdat er een deuk in het pakje zit.
Je zit je eigen topic lekker te verneuken in ieder geval, in combinatie met je post boven degene die ik quote. Je wilt je gelijk maar krijgt het niet van iedereen. Helaas. Zo werkt het internet.quote:Op woensdag 30 oktober 2019 18:01 schreef Skv het volgende:
[..]
Met name kijken of hier na de leegloop op Fok nog steeds precies hetzelfde gebeurt bij elk topic. Iedereen vindt alles belachelijk en het eindigt in 'ga naar de rechter' of 'waarom open je dan een topic'. Dat is gelukkig wel zo.![]()
Wel jammer dat ik geen 'wat zeiden ze toen je belde?' heb gekregen. Daar hoop ik stiekem op.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |