abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  ESF Reporter donderdag 13 juni 2019 @ 11:12:07 #1
87554 Cee
Welluk?
pi_187402512





Nederland heeft diverse opties als het aankomt op in welke stad en locatie volgend jaar het Eurovisie Songfestival 2020 zou kunnen gaan plaatsvinden. Sommigen daarvan liggen iets meer voor de hand dan andere steden en locaties, maar laten we eens een en ander op een rijtje zetten.

Wat wel even belangrijk is om bij stil te staan is dat de mogelijke locaties ongeveer 1,5 maand vrij gemaakt moeten kunnen worden voor opbouw, technische repetities, stand-in repetities en daarna uiteraard twee weken de repetities van artiesten zelf en de shows in de laatste week.

De voorkeur zou uitgaan naar een locatie met een capaciteit ergens rond de 17.000-20.000 personen publiek. Verder zou het wenselijk (maar misschien niet noodzakelijk) zijn als het perscentrum onder één dak zit met de show-hal, omdat dit praktisch gezien voor delegaties en pers verreweg het handigst is. In het perscentrum moet ongeveer plaats zijn voor 1.500 journalisten.


Steden moeten zich officieel kandidaat stellen en onder meer een bidboek indienen. Daarna beslissen de Europese Radio-unie (EBU) en AVROTROS wat de beste opties zijn.

******************************************************

AMSTERDAM
De hoofdstad lijkt een voor de hand liggende keuze. Goed te bereiken voor artiesten, delegaties, buitenlandse pers en bezoekers door Schiphol. Tevens is Amsterdam uiteraard een populaire bestemming voor buitenlandse toeristen en zijn er voldoende hotels: circa 35.000 hotelkamers. (De vraag is echter wel of er ook voldoende betáálbare hotels zijn voor Eurovisiefans, aangezien de prijzen in Amsterdam sowieso al flink zijn en in de Eurovisieperiode de hotels vaak nog eens flink omhoog gaan met hun prijzen. Maar goed dat stijgen zal waarschijnlijk overal gelden in die tijd.)



Ziggo Dome
Goed te bereiken met OV en veel parkeergelegenheid. Met een capaciteit van 17.000 personen zou Ziggo Dome geschikt zijn om het Eurovisie in te houden. Naast de grote concerthal is er ook nog een kleine zaal is, deze lijkt ons met zo'n 300m2 te klein voor circa 1.500 journalisten.

Johan Cruijff ArenA
Met een capaciteit van 50.000 personen misschien zelfs iets té groot en de locatie zal - denken wij - erg lastig 1,5 maand vrij te maken zijn.

In dit gebied zou eventueel mogelijk zijn om Ziggo Dome als showlocatie te gebruiken, AFAS als Euroclub en er is ook nog een flink grasveld/open stuk naast AFAS waar eventueel een Eurovision Village zou kunnen worden ingericht (het terrein dat er elk jaar is in elke stad waar het ESF plaatsvindt, waar mensen die geen kaarten hebben op groot scherm de shows kunnen kijken en waar diverse optredens plaatsvinden). Waar het grote perscentrum dan zou moeten komen vragen wij ons wel af.

******************************************************

ROTTERDAM
Ook Rotterdam zou als tweede grote stad van Nederland een prima host-stad kunnen zijn. Goed bereikbaar met eigen vliegveld en ook meer dan voldoende hotelcapaciteit: ca. 8.000 hotelkamers in de regio en in 2020 zal Hotel AHOY geopend worden (hadden ze een vooruitziende blik? :+ ). En ook al is het dan niet de hoofdstad, er zijn voldoende bezienswaardigheden voor buitenlandse toeristen.



AHOY Rotterdam
AHOY zou qua locatie één van de best geschikte locaties zijn, zo lijkt in elk geval. Er zijn meerdere grote zalen, waarvan de grootste (waar de shows plaats zouden kunnen vinden) geschikt is voor 15.000 personen. Daarnaast zijn er in dezelfde locatie dan nog twee andere zalen, die allebei méér dan groot genoeg zijn voor een flink perscentrum, kleedkamers, opslag etc. Het voordeel van AHOY is dat de show-hal en het perscentrum allemaal binnen één locatie kunnen zijn. Dit is erg prettig voor zowel de delegaties als pers.
AHOY is al eens locatie geweest voor Junior Eurovision Song Contest in 2007.

******************************************************

UTRECHT

Geen eigen luchthaven maar goed te bereiken met OV. Mooie en leuke stad voor buitenlandse toeristen. Hotelcapaciteit wellicht wel te weinig met ca. 2.100 kamers.



Jaarbeurs
De enige locatie die groot genoeg zou zijn in Utrecht is de Jaarbeurs. De Jaarbeurs wordt niet vaak gebruikt voor concerten maar is groot complex met zeer veel zalen. Het lijkt zo op het eerste gezicht echter niet een voor de hand liggende keuze voor het Eurovisie Songfestival.

******************************************************

ARNHEM



GeldreDome
Met een capaciteit van 40.000 personen zou het zeker groot genoeg zijn. Tevens zit er al een dak op en worden er vaak concerten gehouden, als locatie zou het dus geschikt zijn voor het Eurovisie wat dat betreft. We zoeken nog even uit of er tevens voldoende zalen/ruimte aanwezig is voor een groot perscentrum, delegaties etc.

******************************************************

MAASTRICHT



Maastricht staat te popelen om host te mogen zijn voor het Eurovisie. Zelfs André Rieu heeft op Twitter al een pleidooi gehouden. Uiteraard een prachtige stad voor buitenlandse toeristen, maar of er voldoende hotelcapaciteit is voor duizenden buitenlandse geïnteresseerden weten wij op dit moment even niet. Zoeken we uit.

MECC Maastricht
Is qua totaaloppervlakte flink groot, maar is verdeeld over vier hallen. De Noordhal staat in open verbinding met de Zuidhal, maar toch lijkt ons één grote ruimte waar alles tegelijk kan zijn (podium, publiek, green room etc) wenselijk.

******************************************************

DEN HAAG

Laten we kijken naar de eventuele mogelijkheden voor Den Haag.



World Forum Den Haag
Vroeger: Nederlands Congresgebouw. Hier heeft het Eurovisie Songfestival plaatsgevonden in 1976 en 1980 (toen hadden we niet gewonnen maar heeft NL gehost omdat Israël het niet wilde organiseren). Maar deze locatie heeft een capaciteit van 5.000 en dat is in deze tijd echt niet meer genoeg. Valt dus af.

ADO Stadion
Zou groot genoeg zijn, maar het stadion heeft geen dak. Dit zou dan nog gebouwd moeten worden.

******************************************************

Zo, dat waren een aantal mogelijke locatie, de één wat meer geschikt dan de ander. Waar zou jullie voorkeur naar uitgaan en waarom?
pi_187402823
Volgende steden hebben zich uiteindelijk aangemeld:

• Amsterdam
• Arnhem
• Breda
• Den Bosch
• Den Haag
• Leeuwarden
• Maastricht
• Rotterdam
• Utrecht
C’est Davie :o)
pi_187402905
Het toont enige vorm van lef en moed van enkele steden om zich als kandidaat opgeven. Leuk, groot gelijk. Maar ik mag toch hopen dat in elk geval een vijftal steden gaat inzien dat het een kansloze opgave is.

Net als Zwolle, die waren, uiteindelijk, realistisch genoeg om in te zien dat het gewoon niet kan. En dan schaal ik de IJsselhallen nog hoger in dan een aantal kandidaten hier.

Verder word ik wel een beetje moe van de "Wij in Amsterdam hebben..." en de "Ze hebben dat en dat al in Amsterdam." Etc
.etc. Daar draait het dus even niet om. :')
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 11:51:04 #4
163650 Greys
pi_187402967
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2019 10:58 schreef Cee het volgende:

[..]

Ik denk wel dat de klagende pers voornamelijk de fan-pers, de bloggers zijn die twee weken lang rondbivakkeren en het liefst op een resort zitten terwijl ze dag en nacht doorwerken. Hun eisen zullen niet echt op het prio lijstje staan. Ze komen toch wel.
Ik heb geen idee. Zoals aangegeven was het ook iets dat ik zelf uit m'n mouw schudde (op basis van idd heel weinig, alleen dat we weten dat pers er weleens over geklaagd heeft) omdat ik geen enkele andere reden kon bedenken dat Maastricht anders Amsterdam niet als concurrent ziet. :P
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  donderdag 13 juni 2019 @ 11:51:39 #5
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187402973
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2019 11:39 schreef Dave het volgende:
Volgende steden hebben zich uiteindelijk aangemeld:

• Amsterdam
• Arnhem
• Breda
• Den Bosch
• Den Haag
• Leeuwarden
• Maastricht
• Rotterdam
• Utrecht
Enige reële opties zijn denk Amsterdam, Rotterdam en Arnhem.
pi_187402986
"Wij willen niet alleen de lasten" lijkt één van de beweegredenen van Amsterdam te zijn, dus wat mij betreft wordt het Rotterdam.
C’est Davie :o)
pi_187402988
Hup Arnhem
(Omdat gelredome meeste mensen kan ontvangen :) )
pi_187402993
Den Bosch :D
pi_187403004
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2019 11:39 schreef Dave het volgende:
• Leeuwarden
ESF 2020 #RunWithTheLions
C’est Davie :o)
pi_187403015
quote:
11s.gif Op donderdag 13 juni 2019 11:54 schreef Dave het volgende:

[..]

ESF 2020 #RunWithTheLions
En dan zeker starten met het Friese volkslied.

Please hell no :')
pi_187403091
Ik kom net dit artikel van de NOS tegen met wat meer achtergrondinformatie:

https://nos.nl/artikel/22(...)veel-kans-maken.html

Opvallend is dat ook zij specifiek refereren naar de hoogte van de zaal.

quote:
Belangrijk voor de locatie is onder meer dat de zaal genoeg capaciteit heeft en dat de hal hoog genoeg is voor een groot podium. Bij de afgelopen zeven edities was de zaal telkens minstens 17 meter hoog.
Als je deze lijn doortrekt blijven alleen de Gelredome, Ziggo Dome en Ahoy over. Den Haag moeten we toch niet serieus nemen denk ik. Het ADO stadion heeft geen dak en de competitie loopt nog wanneer het Songfestival plaatsvindt. Dat laatste lijkt me overigens ook een groot probleem voor het Gelredome, buiten het feit dat er niet voldoende logies beschikbaar zijn.
pi_187403097
Vond deze op reddit.

https://www.reddit.com/r/(...)app&utm_source=share

Allen ga ik voor Rotterdam.
pi_187403104
Het was toch sowieso al zeker dat Eurovisie het niet in een station wou houden? Te groot en te massaal.
pi_187403142
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:00 schreef Remzz het volgende:
Het was toch sowieso al zeker dat Eurovisie het niet in een station wou houden? Te groot en te massaal.
2011 was het nog in het stadion van Dusseldorf. Geen idee hoe het toen bevallen is.

Die overigens voor de plaatselijke fc even een tijdelijk stadion hebben gebouwd om toch te kunnen ballen. Kunnen ze in Amsterdam/Den Haag nog meenemen. :p
pi_187403155
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 11:59 schreef Ikbenjandeboer het volgende:
Ik kom net dit artikel van de NOS tegen met wat meer achtergrondinformatie:

https://nos.nl/artikel/22(...)veel-kans-maken.html

Opvallend is dat ook zij specifiek refereren naar de hoogte van de zaal.
[..]

Als je deze lijn doortrekt blijven alleen de Gelredome, Ziggo Dome en Ahoy over. Den Haag moeten we toch niet serieus nemen denk ik. Het ADO stadion heeft geen dak en de competitie loopt nog wanneer het Songfestival plaatsvindt. Dat laatste lijkt me overigens ook een groot probleem voor het Gelredome, buiten het feit dat er niet voldoende logies beschikbaar zijn.
In 2011 loste ze dit op door de wedstrijden van Fortuna Düsseldorf tijdelijk ergens anders te spelen.

Onlangs riep de burgemeester van Arnhem al op dat het een evenement voor de gehele regio Arnhem moet worden. Dus ze zullen vast wel een plan hebben, zoals spelen bij buurman NEC.
pi_187403160
Zullen de fans van Vitesse ook leuk vinden, spelen in Nijmegen
pi_187403166
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:03 schreef KoningPils het volgende:

[..]

In 2011 loste ze dit op door de wedstrijden van Fortuna Düsseldorf tijdelijk ergens anders te spelen.

Onlangs riep de burgemeester van Arnhem al op dat het een evenement voor de gehele regio Arnhem moet worden. Dus ze zullen vast wel een plan hebben, zoals spelen bij buurman NEC.
Als ze rellen willen moeten ze dat doen.
pi_187403177
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:05 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:

[..]

Als ze rellen willen moeten ze dat doen.
Dan ben ik voor :)
  donderdag 13 juni 2019 @ 12:06:07 #19
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187403178
quote:
10s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:04 schreef KoningPils het volgende:
Zullen de fans van Vitesse ook leuk vinden, spelen in Nijmegen
Gewoon de ArenA doen en dan Ajax laten spelen in de Kuip :D
pi_187403182
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:03 schreef KoningPils het volgende:

[..]

In 2011 loste ze dit op door de wedstrijden van Fortuna Düsseldorf tijdelijk ergens anders te spelen.

Onlangs riep de burgemeester van Arnhem al op dat het een evenement voor de gehele regio Arnhem moet worden. Dus ze zullen vast wel een plan hebben, zoals spelen bij buurman NEC.
Vitesse - NEC heeft ongeveer dezelfde lading als Ajax - Feyenoord. Lijkt me niet logisch. Ik denk ook niet dat Vitesse tijdens de ontknoping van de competitie 6 uitwedstrijden achter elkaar wilt spelen. Dan ben je immers echt in het nadeel.
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 12:07:17 #21
163650 Greys
pi_187403188
Heeft Arnhem überhaupt genoeg hotelkamers dan? Ik zie het sowieso niet daar gebeuren. Sorry, Arnhemmerts. :P
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187403203
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:06 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Vitesse - NEC heeft ongeveer dezelfde lading als Ajax - Feyenoord. Lijkt me niet logisch. Ik denk ook niet dat Vitesse tijdens de ontknoping van de competitie 6 uitwedstrijden achter elkaar wilt spelen. Dan ben je immers echt in het nadeel.
Klopt.

En Vitesse zal normaal wel kans maken op de playoffs. Dus dat zijn ook al extra wedstrijden.
  donderdag 13 juni 2019 @ 12:09:07 #23
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187403216
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:07 schreef Greys het volgende:
Heeft Arnhem überhaupt genoeg hotelkamers dan? Ik zie het sowieso niet daar gebeuren. Sorry, Arnhemmerts. :P
Delegaties waren toch al alleen 3000 man?, lijkt me wel lastig met ook nog journalisten en alle fans erbij.
pi_187403232
Ze kunnen toch de TROSboot tijdelijk in Arnhem neerleggen?
pi_187403277
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:09 schreef Momo... het volgende:

[..]

Delegaties waren toch al alleen 3000 man?, lijkt me wel lastig met ook nog journalisten en alle fans erbij.
Dit artikel spreek over 10.000 beschikbare kamers verdeeld over verschillende prijsklassen

https://www.eurovisionary(...)ovision-song-contest
  donderdag 13 juni 2019 @ 12:15:36 #26
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187403291
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:13 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Dit artikel spreek over 10.000 beschikbare kamers verdeeld over verschillende prijsklassen

https://www.eurovisionary(...)ovision-song-contest
Dan lijkt me dat alleen Amsterdam en Rotterdam overblijven uit het lijstje toch?
pi_187403693
Ja het wordt gewoon Amsterdam of Rotterdam.
pi_187403765
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:00 schreef Remzz het volgende:
Het was toch sowieso al zeker dat Eurovisie het niet in een station wou houden? Te groot en te massaal.
Tsja en wat moet je dan met de mensen die de trein moeten halen ? zo gaat t alleen maar drukker worden op t perron als je er nog een stel zingende mensen bij moet zetten + publiek

;)
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_187409456
Ik las ergens dat ze in Arnhem nog niet goed hadden uitgezocht hoe het precies met het voetbalschema zit in die periode..... Lekkere voorbereiding.
Maar los daarvan: Het Gelredome heeft niet de beste akoestiek in vergelijking met ZiggoDome en Ahoy en is een sfeerloze grote bak, die moeilijk drie keer is vol te krijgen. En je wilt als EBU toch geen beeldend Europa oversturen met een half gevuld stadion tijdens de semi-finales.

Daarnaast heeft Arnhem als stad nog niet een fractie van de internationale uitstraling die Amsterdam en Rotterdam hebben.
Waar Maastricht nog wel een een gaaf stadsbeeld heeft is dat in Arnhem toch echt niet te zeggen. Maar het MECC is een aardig congrescentrum, voor het ESF heeft het toch een beetje de uitstraling van een patronaatsgebouw met een laag plafond.

Over de andere steden die zich hebben aangemeld heb ik het niet eens (nou ja, vooruit, Utrecht een heeeeeel klein beetje) die maken sowieso geen kans, want hebben geen geschikte locatie en niet de uitstraling die EBU aan het paradepaardje ESF wil geven.
pi_187409462


[ Bericht 50% gewijzigd door Aadrianus op 13-06-2019 19:43:37 (Oeps, foutje) ]
pi_187410167
Veel steden benutten dit moment om extra publiciteit te vergaren denk ik. Er wordt immers toch over je geschreven. De meesten weten nog niet half wat dit evenement inhoudt. Ze denken puur aan de mogelijke extra aandacht voor hun stad en vergeten dat dit een van de grootste tv producties ter wereld is met alle bijkomende eisen.

In Tel Aviv heeft men drie volle weken gewerkt aan de opbouw van het podium en de rigging. Dit is voor een tijdelijke productie echt ongekend. Als je een beetje ervaring in de podiumtechniek hebt dan weet je dat dit een helse klus moet zijn. In de Expo daar hing voor ruim 160 ton (160.000 kilo) aan apparatuur aan het plafond. Tijdens de voorgaande editie in Portugal was dit 220 ton, vanwege de grotere zaal.

Als je in zo'n holle doos als de RAI, de Jaarbeus of het MECC meer dan 50 ton in het plafond gaat hangen dan stort het gebouw in. Zulke hallen zijn niet voor dergelijke evenementen ontworpen en daarmee volledig omgeschikt. Voor beurzen en dansfeesten gaat het prima natuurlijk, maar een productie als het Songfestival is gewoon andere koek.
pi_187410898
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 20:28 schreef Ikbenjandeboer het volgende:
Veel steden benutten dit moment om extra publiciteit te vergaren denk ik. Er wordt immers toch over je geschreven. De meesten weten nog niet half wat dit evenement inhoudt. Ze denken puur aan de mogelijke extra aandacht voor hun stad en vergeten dat dit een van de grootste tv producties ter wereld is met alle bijkomende eisen.

In Tel Aviv heeft men drie volle weken gewerkt aan de opbouw van het podium en de rigging. Dit is voor een tijdelijke productie echt ongekend. Als je een beetje ervaring in de podiumtechniek hebt dan weet je dat dit een helse klus moet zijn. In de Expo daar hing voor ruim 160 ton (160.000 kilo) aan apparatuur aan het plafond. Tijdens de voorgaande editie in Portugal was dit 220 ton, vanwege de grotere zaal.

Als je in zo'n holle doos als de RAI, de Jaarbeus of het MECC meer dan 50 ton in het plafond gaat hangen dan stort het gebouw in. Zulke hallen zijn niet voor dergelijke evenementen ontworpen en daarmee volledig omgeschikt. Voor beurzen en dansfeesten gaat het prima natuurlijk, maar een productie als het Songfestival is gewoon andere koek.
Ik denk ook dat er veel steden een toeristisch slaatje uit willen slaan. Maar dat is niet iets waar de EBU nou vooral mee bezig is. Die willen vooral een mooie zaal om mooie beelden van te kunnen maken. En daar zijn er maar twee van in Nederland: ZiggoDome en Ahoy.
De stad waarin die zaal staat, is vooral bedoeld om het prestige van de EBU uit te stralen, want het ESF is nou eenmaal een belangrijk paradepaardje van de EBU. Het is de EBU er dus veel aan gelegen dat de host stad internationale allure heeft, waar Europa al bij voorbaat warm voor loopt (want de marketing molen van de EBU/ESF moet natuurlijk wel blijven draaien). Amsterdam wordt internationaal qua prestige zo’n beetje op hetzelfde niveau ingeschaald als Londen, Parijs en Berlijn, en laat veel andere Europese hoofdsteden op straatlengte achter. Dus het is voor de EBU het meest aantrekkelijk als op het affiche Amsterdam 2020 komt te staan, marketing technisch gesproken. Pas als ze er qua zaal en aanverwante locaties echt niet uitkomen met Amsterdam zal de EBU geneigd zijn op plan B over te stappen. Ahoy heeft alles wat nodig is. En Rotterdam zal de EBU ook zeker een aanvaardbaar alternatief vinden, want Rotterdam heeft een interessante historie en uitstraling die ook zeker internationaal is.

Dat Maastricht zich op de kaart wil zetten, of Utrecht of Breda, Arnhem, Leeuwarden, Den Bosch, Den Haag... Het zal de EBU worst wezen. De EBU denkt vooral aan de EBU.
pi_187410946
AmsterdamJehova’s komen in volle sterkte hun onfeilbare geloof verkondigen.. dat roept maar weinig sympathie op..
dag
pi_187411894
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 21:20 schreef Peter het volgende:
AmsterdamJehova’s komen in volle sterkte hun onfeilbare geloof verkondigen.. dat roept maar weinig sympathie op..
Ach Peter, hou toch op. Kijk nou eens verder dan je eigen vooroordelen en bekijk de argumenten nou eens op hun volle inhoudelijke waarden.

Ja, ik woon in Amsterdam. Ik heb ook meer dan 20 jaar in Rotterdam (en omgeving) gewoond en gewerkt en van mij mag het ESF zo naar Rotterdam. En ik ben een Brabander in hart en nieren, maar ik kan nog wel zien dat Breda en Den Bosch niet de beste papieren hebben om het festival te hosten.

Amsterdam is de hoofdstad van Nederland, met een uniek historisch centrum en een moderne levendig stadsleven. Internationaal befaamd en geliefd. Daar zou iedere Nederlander trots op moeten zijn, want zo’n stad vind je nergens op de wereld.

Rotterdam is een stad met een pijnlijke geschiedenis die zich daar waardig en met flair aan ontworsteld heeft tot een moderne stad met internationale flair
Maastricht is een prachtige stad, waar ik graag kom en met een warme en sympathiek historische uitstraling.
Den Haag is een stad met een grandeur die je maar in weinig andere Nederlandse steden vindt, met een mooie afwisseling tussen oud en nieuw (waar ik veel gewerkt heb).
Utrecht is een leuke compacte stad, met een mooie grachten, pleintjes, kerken en hofjes, waar ik heel wat uren met plezier heb rondgedwaald en ook nog gestudeerd heb.

Breda en Den Bosch zijn steden waar ik graag kom en waar ik altijd een beetje jaloers op ben geweest om dat ze een uitstraling hebben die de industriestad Tilburg waar ik geboren ben nooit heeft gekend (maar nu op eigenzinnige manier steeds meer smoel en stijl begint te krijgen).

Arnhem, prima stad, groen, heuvelachtige, charmant.
Leeuwarden, rustig, lekker wandelen langs de grachtjes, maar wel heel braaf.

Ik ben absoluut geen AmsterdamJehova. Ik hou van Nederland met als zijn steden, groot klein: Delft (18 jaar gewoond) Amersfoort, Middelburg, Alkmaar, Haarlem, Groningen, Zutphen, Edam..... Noem maar op, allemaal zijn ze me lief, overal kom ik graag.
Maar dat er voor het ESF maar twee steden in aanmerking komen, staat voor mij buiten kijf en de volgorde waarin ook. 1. Amsterdam. 2 Rotterdam.

Zijn we nu klaar met iedereen die dit met redelijke argumenten onderbouwt in een hoek te zetten als Amsterdam promotors?

(Sorry, moest even stoom afblazen.)
pi_187412110
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 22:13 schreef Aadrianus het volgende:

Zijn we nu klaar met iedereen die dit met redelijke argumenten onderbouwt in een hoek te zetten als Amsterdam promotors?

(Sorry, moest even stoom afblazen.)
Ach joh, laat die provincialen toch lekker :)

Ik kom niet uit Amsterdam, maar dat het de gedroomde locatie is lijkt me obvious. Of je daarmee nou sympathie opwekt of niet (bij wie eigenlijk?)
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 22:50:46 #36
163650 Greys
pi_187412536
Een ieder zet hier toch gewoon beschaafd z'n voors en tegens en voorkeuren uiteen, laten we dat gewoon met z'n allen zo houden en niet gaan lopen miepen over Jehova's of Provincialen of wat ook.

Kom op jongens, de kracht van ESF is juist dat we met z'n allen de meest uiteenlopende en soms heel tegengestelde meningen hebben al jarenlang en dat gewoon respecteren van elkaar. ^O^

Ik ben zelf heel erg pro Rotterdam - mede gewoon uit eigenbelang :+ - maar snap ook wel dat Amsterdam op één staat in de boekjes van velen. Of ik het daar nou mee eens ben of niet. En wat maakt het uiteindelijk ook uit. Als het maar een stad wordt met een beetje grandeur en die voldoet aan alle eisen.

Uiteindelijk rennen we toch allemaal blij naar de stad waar het gaat gebeuren. Welke stad het ook wordt. Want het is in Nederland. Jatogggg.

[ Bericht 12% gewijzigd door Greys op 13-06-2019 23:09:58 ]
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187412739
quote:
14s.gif Op donderdag 13 juni 2019 22:50 schreef Greys het volgende:

Uiteindelijk rennen we toch allemaal blij naar de stad waar het gaat gebeuren. Welke stad het ook wordt. Want het is in Nederland. Jatogggg.
Wat betreft Maastricht verschillen daarover de meningen ;)
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 23:05:07 #38
163650 Greys
pi_187412759
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 23:03 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Wat betreft Maastricht verschillen daarover de meningen ;)
Oké oké. :+
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187412872
Haha wat een onzin ook zeg, nergens op het internet is men zo pro-Rotterdam als hier :')
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 23:17:22 #40
163650 Greys
pi_187412958
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2019 23:12 schreef Em31 het volgende:
Haha wat een onzin ook zeg, nergens op het internet is men zo pro-Rotterdam als hier :')
Ik weet ook niet zeker of Peter wel iemand hier bedoelde eigenlijk. Of gewoon in de media ofzo. Want idd zijn er hier volgens mij meer pro Rotterdam en zelfs degenen die Amsterdam (ook) een prima keuze vinden (logisch) zijn nou niet bepaald anti-Rotterdam. :D
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  Moderator donderdag 13 juni 2019 @ 23:20:17 #41
351614 crew  ijs_beer
ijskoud de lekkerste
pi_187413014
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 21:20 schreef Peter het volgende:
AmsterdamJehova’s komen in volle sterkte hun onfeilbare geloof verkondigen.. dat roept maar weinig sympathie op..
Wat is dit nou weer voor een stompzinnige reactie Peter. Sorry hoor.
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende:
IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D
Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
pi_187413019
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2019 23:17 schreef Greys het volgende:

[..]

Ik weet ook niet zeker of Peter wel iemand hier bedoelde eigenlijk. Of gewoon in de media ofzo. Want idd zijn er hier volgens mij meer pro Rotterdam en zelfs degenen die Amsterdam ook een prima keuze vinden (logisch) zijn niet bepaald anti-Rotterdam. :D
De media is ook niet echt pro-Amsterdam verder volgens mij? Ik merk eigenlijk nog niets. Ik bedoel, zelfs de burgemeester vindt het prima als het een andere stad wordt :P De enige stad die Amsterdamse arrogantie verweten kan worden is Maastricht _O- :+
  Eurovisie Songfestival Queen donderdag 13 juni 2019 @ 23:23:50 #43
163650 Greys
pi_187413076
quote:
1s.gif Op donderdag 13 juni 2019 23:20 schreef Em31 het volgende:

[..]

De media is ook niet echt pro-Amsterdam verder volgens mij? Ik merk eigenlijk nog niets. Ik bedoel, zelfs de burgemeester vindt het prima als het een andere stad wordt :P De enige stad die Amsterdamse arrogantie verweten kan worden is Maastricht _O- :+
Ja :D Nou ja dan weet ik het ook niet idd.

*armen in de lucht gooit*

[ Bericht 1% gewijzigd door Greys op 13-06-2019 23:31:10 ]
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187413960
quote:
0s.gif Op donderdag 13 juni 2019 12:15 schreef Momo... het volgende:

[..]

Dan lijkt me dat alleen Amsterdam en Rotterdam overblijven uit het lijstje toch?
Nee hoor Den Bosch kan ook. Veel randgemeentes hebben die ook.
pi_187414332
Het wordt sowieso Amsterdam.
pi_187414664
Ik hoop op Rotterdam maar ik denk ook dat het Amsterdam gaat worden.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 06:41:33 #48
163650 Greys
pi_187414940
WiwiWilliam wil juist weer Rotterdam riep hij gister weer op Instagram in een reactie.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 07:26:36 #49
163650 Greys
pi_187415106
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 05:17 schreef Escrotterdam het volgende:
Ik hoop op Rotterdam maar ik denk ook dat het Amsterdam gaat worden.
Volgens mij woont zo'n beetje iedereen die het mag meebepalen daar ook, of niet? :P Nou drie keer raden welke stad het wordt. _O-

Nee gekheid. Laten we gewoon maar doen alsof de andere steden niet voor de kat z'n viool meedoen.

Spannend jongens! *O*

[ Bericht 13% gewijzigd door Greys op 14-06-2019 07:32:07 ]
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  ESF Reporter vrijdag 14 juni 2019 @ 07:50:35 #50
87554 Cee
Welluk?
pi_187415244
Op radio 2 (na het draaien van Arcade) gaven Jan-Willem en Jeroen aan dat hun voorkeur uitgaat naar Maastricht want het leek ze mooi om die stad eens te laten zien hoe mooi het is. Ik vraag me af of mensen snappen dat het hier niet gaat om een bid voor de titel Europese of culturele of toeristische hoofdstad van het jaar maar om een logistiek veeleisend tv-evenement waar in een week tijd veel mensen vanuit alle windstreken op af komen.
pi_187415479
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 07:50 schreef Cee het volgende:
Op radio 2 (na het draaien van Arcade) gaven Jan-Willem en Jeroen aan dat hun voorkeur uitgaat naar Maastricht want het leek ze mooi om die stad eens te laten zien hoe mooi het is. Ik vraag me af of mensen snappen dat het hier niet gaat om een bid voor de titel Europese of culturele of toeristische hoofdstad van het jaar maar om een logistiek veeleisend tv-evenement waar in een week tijd veel mensen vanuit alle windstreken op af komen.
8)7 inderdaad zeg. Dan nemen ze maar wat meer postcards in Limburg op. Sowieso iets waarvan ik denk dat sommige provincies beter voor kunnen gaan lobbyen :P
pi_187415585
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 00:48 schreef Poepz0r het volgende:

[..]

Nee hoor Den Bosch kan ook. Veel randgemeentes hebben die ook.
Helaas ontbreekt het in Den Bosch aan het aller belangrijkste, namelijk een geschikte venue. De Brabanthallen zijn, net zoals de RAI, de Jaarbeurs, de Expo in Leeuwarden, Breepark en het MECC niet gebouwd voor dergelijke producties.

Wanneer we ons baseren op de eisen van voorgaande edities en kijken naar de trend wat betreft welke typen locaties in het verleden gebruikt zijn, en welke locaties we in Nederland beschikbaar hebben, dan voldoen de Brabanthallen ruimschoots niet aan de minimumeisen.

We hebben al ontdekt dat reeds in 2014, vanuit de officiële requirements van de EBU, een zaal met een hoogte van minimaal 15 meter een eis was. Bij de afgelopen zeven edities was de zaal minimaal 17 meter hoog. De EBU wil ieder jaar een spectaculairder evenement dan de voorgaande editie dus niets wijst erop dat de minimumeisen naar beneden afgesteld zullen worden.

De grootste zaal van de Brabanthallen heeft een hoogte van 11,7 meter. Dit kan je zelf nalezen als je niet overtuigd bent: https://issuu.com/libema/docs/technische_specificaties_brabanthal

Volgens mij willen de meeste ESF liefhebbers weer zo'n ledscherm als in Tel Aviv. Dat scherm meet 35 bij 12 meter. Als je dan in het voorbeeld van de Brabanthallen nog een podium van zo'n twee meter hoog opstelt dan kom je al weer ruimte in de hoogte te kort. Daar past dat scherm (zelfs zonder podium) dus niet in.

We weten ook dat er nogal wat apparatuur in het plafond gehangen wordt tijdens het ESF. Dit is met geen enkele productie te vergelijken. In Tel Aviv hing er voor 160 ton aan het plafond en in Lissabon en Kiev meer dan 200. Volgens de technische specificaties heeft de grootste zaal van de Brabanthallen een maximale spantbelasting van 17 ton. Je mag dus niet meer dan dat gewicht in het plafond hangen. Voor het ESF heb je dus tien keer zoveel nodig.

Nog wat links naar diepere info:

https://www.prg.com/nl/en(...)44beb9361dc57b9b5a66

http://www.theatrecrafts.(...)june_eurovision1.pdf

Ik hoop dat ik hiermee voldoende onderbouwing gegeven heb waarom de Brabanthallen, en de andere venues die ik in deze post genoemd heb, ongeschikt zijn voor het ESF.

Overigens behoor ik zelf niet tot de groep die een uitgesproken voorkeur heeft om zoveel mogelijk in de randstad te organiseren. Ik woon al bijna heel mijn leven in het mooie Zeeland waar men over het algemeen erg nuchter is. Vanuit dat standpunt probeer ik het 'geroeptoeter' dat de afgelopen maand ontstaan is tegen de beschikbare feiten aan te houden, zodat er op basis van inhoud gediscussieerd kan worden in plaats van emotie.

Boven dat moeten we ons wel realiseren dat we een uniek evenement mogen organiseren. Het is heel goed mogelijk dat we dit geen tweede keer meer mee gaan maken en moeten we het dus in een keer goed doen. (het is natuurlijk niet de eerste keer, maar de voorgaande edities vallen qua production value in het niet). Voor zo'n triple A evenement verwacht ik van Nederland dat ze hun beste accommodatie daarvoor inzetten, net zoals ik van de coach van mijn favoriete voetbalelftal verwacht dat hij tijdens een belangrijke wedstrijd zijn beste spelers opstelt. Heel Nederland zou in rep en roer zijn wanneer we tijdens een WK finale een elftal zouden opstellen met alle wisselspelers.

Voor het organiseren van het ESF is de venue het epicentrum. Zonder geschikte venue geen Songfestival. Dit is echt de dealbreaker voor de organisatie. De andere criteria zoals de beschikbare faciliteiten en de nabijheid van een internationale luchthaven zijn belangrijk maar wel een stukje rekbaarder. Zeker in een land als Nederland waar alles relatief dichtbij is kan ik me voorstellen dat de organisatie daar wat water bij de wijn wilt doen.

Wanneer we de venues van alle kandidaten tegen het eisenpakket houden dan kunnen we de meeste steden wegstrepen. De steden die overblijven kunnen dan tegen de rest van het eisenpakket gehouden worden. Omdat Arnhem ten opzichte van Rotterdam en Amsterdam op het gebied van faciliteiten duidelijk te kort schiet blijven, op basis van simpele logica, de twee grootste steden van Nederland over.

Persoonlijk maakt het mij helemaal niet uit in welke van deze twee steden het ESF mag plaatsvinden. Als ik over de van Brienenoordbrug rijd en om me heen kijk dan ben ik iedere keer weer onder de indruk van de skyline van Rotterdam. Dan besef ik hoe uniek deze stad voor Nederlandse begrippen is, terwijl Amsterdam, ondanks dat ik er niet heel vaak kom en zeker niet vandaan kom, toch iedere keer weer een beetje als thuis komen voelt.
  Moderator vrijdag 14 juni 2019 @ 09:00:12 #53
351614 crew  ijs_beer
ijskoud de lekkerste
pi_187415701
Nou heeft de Brabanthallen wel meer dan 1 spant natuurlijk en is daardoor de mogelijke belasting wel hoger, maar verder een hele goede post, waar ik t mee eens ben.
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende:
IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D
Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
pi_187417072
EBU kan natuurlijk ook kiezen voor een sobere nostalgische productie, tenslotte in het jubileumjaar, een knipoog naar het verleden #NetAlsToen
En dan kan het zomaar in Maastricht.
  vrijdag 14 juni 2019 @ 11:18:06 #55
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187417170
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:10 schreef Ann-Lynn het volgende:
EBU kan natuurlijk ook kiezen voor een sobere nostalgische productie, tenslotte in het jubileumjaar, een knipoog naar het verleden #NetAlsToen
En dan kan het zomaar in Maastricht.
Waarom? Dan verliezen ze alleen maar inkomsten qua kaartverkoop en overnachtingen etc. Waarom sober als je juist de wereld kan laten zien wat je in huis hebt?
pi_187417338
Denk eerder dat ze weer een mega show willen zodat ze weer rond die 200 miljoen kijkers komen.
pi_187417431
Tja, je kan twee dingen doen natuurlijk. Of de eisen op alle fronten dusdanig aanpassen dat het Songfestival wel in Maastricht gehouden kan worden, of de eisen onaangeroerd laten en het festival houden op een locatie die wel geschikt is.

Het laatste lijkt me het meest logisch, maar wie ben ik.

-edit-

Overigens kwam ik nog een stukje opinie tegen over het ESF in Breda

https://www.bndestem.nl/b(...)l-in-breda~a57aa4ff/

[ Bericht 33% gewijzigd door Ikbenjandeboer op 14-06-2019 11:36:49 (toevoeging) ]
pi_187417621
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:18 schreef Momo... het volgende:
Waarom sober als je juist de wereld kan laten zien wat je in huis hebt?
Zat naar wat oude ESF's te kijken, jaren 60 en 70 en het is toch eigenlijk heerlijk kijken. Zonder teveel poespas, live orkest.... word er helemaal sentimenteel van.
Maar goed, anno 2019 zal het idd waarschijnlijk te weinig kijkers opleveren.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 11:52:38 #59
163650 Greys
pi_187417745
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:45 schreef Ann-Lynn het volgende:

[..]

Zat naar wat oude ESF's te kijken, jaren 60 en 70 en het is toch eigenlijk heerlijk kijken. Zonder teveel poespas, live orkest.... word er helemaal sentimenteel van.
Maar goed, anno 2019 zal het idd waarschijnlijk te weinig kijkers opleveren.
Live orkest met 42 deelnemers kan je echt vergeten. Dat gaat gewoon niet meer. In die tijd deden er tien landen mee ofzo. ;) Maar het had zeker wel wat natuurlijk.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  † In Memoriam † vrijdag 14 juni 2019 @ 12:00:38 #60
368283 ato
pi_187417883
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:52 schreef Greys het volgende:

[..]

Live orkest met 42 deelnemers kan je echt vergeten. Dat gaat gewoon niet meer. In die tijd deden er tien landen mee ofzo. ;) Maar het had zeker wel wat natuurlijk.
Tot 1998 was het orkest er nog, wel werd vanaf 1990 al een muziek band gebruikt wel of niet gecombineerd met orkest.
Met orkest vond ik het ook prachtig, minder steriel. Maar helaas kan het niet meer.
Life can be a bitch, so like it..
  vrijdag 14 juni 2019 @ 12:00:49 #61
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187417887
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:52 schreef Greys het volgende:

[..]

Live orkest met 42 deelnemers kan je echt vergeten. Dat gaat gewoon niet meer. In die tijd deden er tien landen mee ofzo. ;) Maar het had zeker wel wat natuurlijk.
Lijkt me ook lastig met alle elektronische muziek van nu.
  Moderator / KerstCrewQuizWinner vrijdag 14 juni 2019 @ 13:31:10 #62
39237 crew  H_T
2733
pi_187419228
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 12:00 schreef Momo... het volgende:

[..]

Lijkt me ook lastig met alle elektronische muziek van nu.
Als er genoeg elektronisch doen hoeven ze nog steeds maar 10 liedjes te doen :P
Ik ben de kleur MAGENTA
Je bent openminded, tenzij iets niet in je straatje past. Je houdt van discussiëren, maar hebt natuurlijk altijd gelijk. Als echte dierenliefhebber voer je graag kleine eendjes aan grote honden.
pi_187419361
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 11:52 schreef Greys het volgende:

[..]

Live orkest met 42 deelnemers kan je echt vergeten. Dat gaat gewoon niet meer. In die tijd deden er tien landen mee ofzo. ;) Maar het had zeker wel wat natuurlijk.
Als je steeds hetzelfde orkest houdt kan het natuurlijk makkelijk. Dat doen ze bij Sanremo immers ook.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 14:35:24 #64
163650 Greys
pi_187419838
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 13:42 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Als je steeds hetzelfde orkest houdt kan het natuurlijk makkelijk. Dat doen ze bij Sanremo immers ook.
Kweenie of die zoveel nummers in kunnen en willen studeren. En tijdens alle repetities aanwezig kunnen zijn twee weken lang. Ik las ergens ook iets (zal zo ff zoeken) over veel te hoge kosten als dat hele orkest ook bij alle repetities moet spelen. En sommige liedjes zijn er ook totaal niet geschikt voor. Maar die kunnen dan idd zelf voor tape kiezen.

Nou ja zelf denk ik iig dat het echt nooit meer terugkomt..

[ Bericht 6% gewijzigd door Greys op 14-06-2019 14:42:00 ]
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 14:40:23 #65
163650 Greys
pi_187419912
Leuk uitgebreid stuk over het orkest op Eurovisie.

http://www.andtheconductoris.eu/index.htm?content/eoh.htm
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187420043
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 14:35 schreef Greys het volgende:

[..]

Kweenie of die zoveel nummers in kunnen en willen studeren. En tijdens alle repetities aanwezig kunnen zijn twee weken lang. Ik las ergens ook iets (zal zo ff zoeken) over veel te hoge kosten als dat hele orkest ook bij alle repetities moet spelen. En sommige liedjes zijn er ook totaal niet geschikt voor. Maar die kunnen dan idd zelf voor tape kiezen.

Nou ja zelf denk ik iig dat het echt nooit meer terugkomt..
Die nummers instuderen is niet zo ingewikkeld, geef ze de bladmuziek en ze spelen het zo. Het is geen Rachmaninov.

Het kan best, maar voor de meeste muziek van nu is het eigenlijk niet zo geschikt. Kijk naar Mahmood, goed nummer maar tijdens Sanremo klonk het voor geen meter.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 14:56:09 #67
163650 Greys
pi_187420131
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 14:50 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Die nummers instuderen is niet zo ingewikkeld, geef ze de bladmuziek en ze spelen het zo. Het is geen Rachmaninov.

Het kan best, maar voor de meeste muziek van nu is het eigenlijk niet zo geschikt. Kijk naar Mahmood, goed nummer maar tijdens Sanremo klonk het voor geen meter.
Dat laatste zeker.
En praktisch is het met tig repetities ook denk ik gewoon echt niet te doen en te betalen, een groot orkest.

Nou ja om welke redenen dan ook, ik denk dat we het erover eens zijn dat het songfestival in de huidige vorm geen live orkest terug gaat krijgen iig. ;)
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187420337
Alsjeblieft geen orkest zeg. Dan gaan we echt imo 30 jaar terug de tijd in. Met alle respect maar dan wordt alles te traditioneel en te oudbollig en ik heb daar echt geen zin in :@
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 15:54:42 #69
163650 Greys
pi_187420844
Gaat ook niet gebeuren Nexie, geen zorgen.

Ze kunnen wel ter ere van het jubileumjaar een interval/opening doen met bv een stukje Lailalalaiii Lenny Kuhr met groot orkest ofzo. En dat daarna ABBA nog even een nieuw lied komt zingen met het orkest.
En dan verder het hele esf modern.

Maar laten we het hier verder maar weer over stad en locatie houden. (Je dwaalde zelf ook af Greys, ja dat weet ik toch, ik kijk ook heel streng naar mezelf nu.) :+
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187421080
quote:
14s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 15:54 schreef Greys het volgende:
Gaat ook niet gebeuren Nexie, geen zorgen.

Ze kunnen wel ter ere van het jubileumjaar een interval/opening doen met bv een stukje Lailalalaiii Lenny Kuhr met groot orkest ofzo. En dat daarna ABBA nog even een nieuw lied komt zingen met het orkest.
En dan verder het hele esf modern.

Maar laten we het hier verder maar weer over stad en locatie houden. (Je dwaalde zelf ook af Greys, ja dat weet ik toch, ik kijk ook heel streng naar mezelf nu.) :+
Ik zou het als interval act idd wel heel leuk vinden voor een keertje, maar niet als standaardregel.

Maar inderdaad, we dwalen af. :+
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
pi_187421545
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 15:13 schreef Nexum het volgende:
Alsjeblieft geen orkest zeg. Dan gaan we echt imo 30 jaar terug de tijd in. Met alle respect maar dan wordt alles te traditioneel en te oudbollig en ik heb daar echt geen zin in :@
Dat is bullshit, het Metropole Orkest kan alles spelen en ook electronica toevoegen. Je luistert waarschijnlijk nooit naar orkesten.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 16:51:24 #72
163650 Greys
pi_187421621
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 16:47 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Dat is bullshit, het Metropole Orkest kan alles spelen en ook electronica toevoegen. Je luistert waarschijnlijk nooit naar orkesten.
Eens, maar:

quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 14:50 schreef blackswangreen het volgende:
Het kan best, maar voor de meeste muziek van nu is het eigenlijk niet zo geschikt. Kijk naar Mahmood, goed nummer maar tijdens Sanremo klonk het voor geen meter.
Dus je hebt gelijk qua dat het echt niet oubollig hoeft te zijn en we dan heus geen 30 jaar terug in de tijd gaan, maar "voor de meeste muziek van nu is het idd eigenlijk niet zo geschikt".
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187421865
Duncan opening/interval + orkest hopelijk *O* *O*
pi_187421920
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 16:51 schreef Greys het volgende:

[..]

Eens, maar:
[..]

Dus je hebt gelijk qua dat het echt niet oubollig hoeft te zijn en we dan heus geen 30 jaar terug in de tijd gaan, maar "voor de meeste muziek van nu is het idd eigenlijk niet zo geschikt".
Ik spreek mezelf 'n beetje tegen, maar ik ben het er niet mee eens dat het mét orkest oubolliger wordt. Alleen je moet niet alle sounds volledig orkestraal willen doen, dan klinkt bv. een hiphop-track nergens naar.

Anyway, het gaat toch niet gebeuren, dus waar hebben we het over.
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 18:24:31 #75
163650 Greys
pi_187422667
Ondertussen speelt het orkest van Rieu het Te Deum alvast (en krijg ik daar stiekem toch wel kippenvel van :') )

andrerieu twitterde op vrijdag 14-06-2019 om 15:40:25 Fingers crossed that the 2020 @Eurovision Song Contest will be hosted in our beautiful city of Maastricht! ❤🤞 #Eurovision #eurovision2020 #visitmaastricht https://t.co/505SYK3rGV reageer retweet
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187423654
quote:
10s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 18:24 schreef Greys het volgende:
Ondertussen speelt het orkest van Rieu het Te Deum alvast (en krijg ik daar stiekem toch wel kippenvel van :') )

andrerieu twitterde op vrijdag 14-06-2019 om 15:40:25 Fingers crossed that the 2020 @:Eurovision Song Contest will be hosted in our beautiful city of Maastricht! ❤🤞 #Eurovision #eurovision2020 #visitmaastricht https://t.co/505SYK3rGV reageer retweet
Ook al is ‘t m’n ding niet, André Rieu op het Songfestival lijkt me echt GEWELDIG *O*
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 19:45:17 #77
163650 Greys
pi_187423807
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 19:35 schreef GeorgeM het volgende:

[..]

Ook al is ‘t m’n ding niet, André Rieu op het Songfestival lijkt me echt GEWELDIG *O*
Een finale opening als ode aan het ESF van vroeger (met orkest) in dit komende jubileumjaar zou best tof zijn. En laat maar een paar echte oud-deelnemers (NL en internationaal) een refrein zingen met het orkest. Lailalala Lenny enzo. En dat het dan ineens overgaat in iets met Garrix met een nieuw gemaakt Eurovision anthem en de vlaggenparade op dat lied. Van toen naar nu.
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187424079
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 19:45 schreef Greys het volgende:

[..]

Een finale opening als ode aan het ESF van vroeger (met orkest) in dit komende jubileumjaar zou best tof zijn. En laat maar een paar echte oud-deelnemers (NL en internationaal) een refrein zingen met het orkest. Lailalala Lenny enzo. En dat het dan ineens overgaat in iets met Garrix met een nieuw gemaakt Eurovision anthem en de vlaggenparade op dat lied. Van toen naar nu.
OMG JA *O* O+
God, we maken alweer geweldige plannen en straks gaat ‘t weer tegenvallen. Net als de staging van Waylon. Dan ga ik zo huilen weer :{
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
pi_187424331
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 19:58 schreef GeorgeM het volgende:

[..]

OMG JA *O* O+
God, we maken alweer geweldige plannen en straks gaat ‘t weer tegenvallen. Net als de staging van Waylon. Dan ga ik zo huilen weer :{
De kans is inderdaad groot dat dit gaat gebeuren _O-
pi_187424549
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 19:45 schreef Greys het volgende:

[..]

Een finale opening als ode aan het ESF van vroeger (met orkest) in dit komende jubileumjaar zou best tof zijn. En laat maar een paar echte oud-deelnemers (NL en internationaal) een refrein zingen met het orkest. Lailalala Lenny enzo. En dat het dan ineens overgaat in iets met Garrix met een nieuw gemaakt Eurovision anthem en de vlaggenparade op dat lied. Van toen naar nu.
Maar waarom moet dat het orkest van André Rieu zijn? Dan krijg je juist dat oubollige waar Nexum zo voor vreest.
  ESF Reporter vrijdag 14 juni 2019 @ 20:25:35 #81
87554 Cee
Welluk?
pi_187424553
quote:
10s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 18:24 schreef Greys het volgende:
Ondertussen speelt het orkest van Rieu het Te Deum alvast (en krijg ik daar stiekem toch wel kippenvel van :') )

andrerieu twitterde op vrijdag 14-06-2019 om 15:40:25 Fingers crossed that the 2020 @:Eurovision Song Contest will be hosted in our beautiful city of Maastricht! ❤🤞 #Eurovision #eurovision2020 #visitmaastricht https://t.co/505SYK3rGV reageer retweet
Ik vind het zó leuk dat er zo veel steden enthousiast zijn en zich inzetten. Of het nu je voorkeur of bij voorbaat al kansloos is of niet. O+
pi_187424612
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 20:25 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Maar waarom moet dat het orkest van André Rieu zijn? Dan krijg je juist dat oubollige waar Nexum zo voor vreest.
Vind ik niet oubollig.
André is tijdloos ;)
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 20:40:55 #83
163650 Greys
pi_187424805
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 20:25 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Maar waarom moet dat het orkest van André Rieu zijn? Dan krijg je juist dat oubollige waar Nexum zo voor vreest.
Dat moet niet? (Ik heb nog even m'n post nagelezen maar nee dat moet niet. :P ) Sowieso moet een orkest niet. Maar ik zou er geen probleem mee hebben zelf als ze het wel doen. En ook niet als ze Rieu daarvoor nemen wmb. Als eventuele knipoog naar 'toen' is één act met een tikkie oubollig wmb helemaal niet erg. Als het dan maar overgaat in iets hedendaags. Maar kan ook prima met Metropole.

En potver, sorry, nu gaat het door m'n Maastricht tweet wéér over het orkest in het stedentopic. _O-
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  Eurovisie Songfestival Queen vrijdag 14 juni 2019 @ 20:42:07 #84
163650 Greys
pi_187424830
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 20:25 schreef Cee het volgende:

[..]

Ik vind het zó leuk dat er zo veel steden enthousiast zijn en zich inzetten. Of het nu je voorkeur of bij voorbaat al kansloos is of niet. O+
Ja dit. We kunnen van Maastricht als host-stad vinden wat we willen (ik heb echt niks tegen Maastricht maar wel m'n bedenkingen over MECC) maar enthousiast zijn ze wel. :D
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187426401
Ik zou Eurovisie in Maastricht zelf niet eens erg vinden want ik vind Maastricht een hele leuke stad. Tis meer inderdaad MECC en alles eromheen :P
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
pi_187426472
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 19:35 schreef GeorgeM het volgende:

[..]

Ook al is ‘t m’n ding niet, André Rieu op het Songfestival lijkt me echt GEWELDIG *O*
Alsjeblieft zeg, nee. Metropole Orkest, okay, maar Rieu vind ik echt niet bij het Songfestival passen, two different worlds. Laat dat lekker in Maastricht blijven (waar het ESF juist vandaan moet blijven).
pi_187426755
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 22:17 schreef Aadrianus het volgende:

[..]

Alsjeblieft zeg, nee. Metropole Orkest, okay, maar Rieu vind ik echt niet bij het Songfestival passen, two different worlds. Laat dat lekker in Maastricht blijven (waar het ESF juist vandaan moet blijven).
Rieu is wel een kijkcijferkanon.. :P
dag
pi_187428466
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 22:33 schreef Peter het volgende:

[..]

Rieu is wel een kijkcijferkanon.. :P
Het ESF wil hip en van deze tijd uitstralen. Rieu straalt juist het compleet tegenovergestelde uit. Niet doen. TROS Muziekfeest trekt ook veel kijkers. Zullen we Sieneke dan maar weer sturen? Nee toch.
Laat Rieu lekker in Maastricht concerten geven voor grijze hoofden. Maar hij hoort niet op het ESF.
  † In Memoriam † zaterdag 15 juni 2019 @ 00:22:55 #89
368283 ato
pi_187428995
Rieu in combinatie met Armin, Tiësto etc.
Life can be a bitch, so like it..
pi_187430014
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 23:51 schreef Aadrianus het volgende:

[..]

Het ESF wil hip en van deze tijd uitstralen. Rieu straalt juist het compleet tegenovergestelde uit. Niet doen. TROS Muziekfeest trekt ook veel kijkers. Zullen we Sieneke dan maar weer sturen? Nee toch.
Laat Rieu lekker in Maastricht concerten geven voor grijze hoofden. Maar hij hoort niet op het ESF.
Je vergelijkt Sieneke met Rieu? Echt?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 15-06-2019 01:55:42 ]
pi_187430023
André Rieu was (niet meer geloof ik) maar was de best verkopende artiest world wide als het gaat om Nederland.
pi_187430033
Ik blijf erbij.
Amsterdam, Rotterdam of Maastricht.
pi_187430067
Jullie mogen allemaal bij mij slapen als het in Maastricht gehouden word.
Je hebt er geen zak aan want ik woon ik Noord-Limburg (echt randje Brabant haha).

Maar toch :)
(ik trek dit aanbod in later ;))
pi_187431191
Ik ga voor Rotterdam omdat dat die stad de een goede venue heeft. En inderdaad genoeg hotels. En een mooie moderne uitstraling heeft. Ook ben ik erg tevreden over het OV. Met veel trams en bussen. En erg goed te bereiken met de trein. En hun station kan het aan. En rolstoelvriendelijk is die stad ook nog.
pi_187438500
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 juni 2019 01:55 schreef lrishCassidy het volgende:

[..]

Je vergelijkt Sieneke met Rieu? Echt?
Iemand vond het argument dat Rieu een kijkcijferkanon is, reden om hem op het ESF een plek te geven. Maar TROS Muziekfeest is dat ook, dat rechtvaardigt ook niet dat die muziek (zoals o.a van Sieneke) op het ESF thuis hoort. En dat geldt ook voor Rieu. Ook al trekt hij over de hele wereld volle zalen, daar lopen ESF fans niet warm voor. Twee verschillende werelden.
pi_187441020
quote:
1s.gif Op zaterdag 15 juni 2019 08:33 schreef ryxje het volgende:
Ik ga voor Rotterdam omdat dat die stad de een goede venue heeft. En inderdaad genoeg hotels. En een mooie moderne uitstraling heeft. Ook ben ik erg tevreden over het OV. Met veel trams en bussen. En erg goed te bereiken met de trein. En hun station kan het aan. En rolstoelvriendelijk is die stad ook nog.
Mee eens!! Rotterdam verdient het m.i. om goed op de ESF-kaart te worden gezet. Dat haalt de toeristenstroom wellicht wat weg vanuit Amsterdam. Daarnaast heeft Rotterdam qua architectuur en cultuur ook zoveel te bieden. Heb Rotterdam een paar jaar geleden echt ontdekt en dat gun ik de buitenlansche Medemensch eigenlijk ook!! Zie al hele toffe omgevingsshots van de Rotterdamse skyline voor me!
But please feel free to try other alternatives. It's proven very helpful to go the exact opposite way - Petra Mede
pi_187448944
Als ik het zo lees ligt de voorkeur toch echt bij Rotterdam je?
pi_187449119
quote:
11s.gif Op zondag 16 juni 2019 07:24 schreef iBenny het volgende:
Als ik het zo lees ligt de voorkeur toch echt bij Rotterdam je?
Ik vind beide helemaal prima, maar ik woon dan ook niet in de buurt :P volgens mij komt het ook doordat hier toevallig veel mensen in de buurt van Rotterdam wonen?
  zondag 16 juni 2019 @ 10:16:47 #99
181519 Guanabana
Pluviophile
pi_187450292
quote:
1s.gif Op zondag 16 juni 2019 08:23 schreef Em31 het volgende:

[..]

Ik vind beide helemaal prima, maar ik woon dan ook niet in de buurt :P volgens mij komt het ook doordat hier toevallig veel mensen in de buurt van Rotterdam wonen?
Ik niet, als ik voor mezelf spreek, en Matt en William obviously ook niet :P maar die hebben toch Rotterdam als voorkeur. Het heeft blijkbaar toch iets, ten opzichte van Amsterdam.
Koel en donker bewaren
pi_187464997
quote:
1s.gif Op vrijdag 14 juni 2019 20:12 schreef Em31 het volgende:

[..]

De kans is inderdaad groot dat dit gaat gebeuren _O-
Het Songfestival wordt in een tent net buiten Doetinchem gehouden, openingsact Tino Martin die een medley van Vader Abraham ten gehore brengt, vergezeld door krumpers in het vleermuizenpak van Trijntje.
pi_187465018
Maar het wordt Rotterdam. Die stad is hartstikke happening op het moment, ziet er prachtig uit, heeft de beste faciliteiten en heeft ook gewoon mijn voorkeur.
pi_187485967
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
  dinsdag 18 juni 2019 @ 15:27:51 #103
477691 Niels93
<3 Muziek in alle vormen
pi_187486005
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 15:24 schreef Nexum het volgende:
Leeuwarden trekt zich terug:

https://www.ad.nl/show/ee(...)ngfestival~a830a328/
Mooi zelfinzicht.
Just do it »
pi_187486511
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 15:27 schreef Niels93 het volgende:

[..]

Mooi zelfinzicht.
Inderdaad, nu Den Haag nog met die locaties zonder dak :')
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
pi_187486562
quote:
Het plafond van de beoogde locatie – het WTC Expo in de stad – is te laag voor het internationale evenement. Volgens Leeuwarden is het niet realistisch om dit op korte termijn aan te passen.
Ik wil weten wat de precieze vereisten zijn voor de hoogte :P Deze hal is 15 meter, dus volgens mij valt Den Bosch dan ook al af. En was Maastricht ook niet 15?
pi_187487521
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 15:57 schreef Em31 het volgende:

[..]

Ik wil weten wat de precieze vereisten zijn voor de hoogte :P Deze hal is 15 meter, dus volgens mij valt Den Bosch dan ook al af. En was Maastricht ook niet 15?
Alles valt af behalve Amsterdam en Rotterdam. HEEL, HEEL misschien nog Arnhem
freedom comes when you learn to let go, creation comes when you learn to say no.
  dinsdag 18 juni 2019 @ 16:50:44 #107
476221 GeorgeM
1963-2016
pi_187487532
quote:
0s.gif Op maandag 17 juni 2019 09:01 schreef Mystikvm het volgende:

[..]

Het Songfestival wordt in een tent net buiten Doetinchem gehouden, openingsact Tino Martin die een medley van Vader Abraham ten gehore brengt, vergezeld door krumpers in het vleermuizenpak van Trijntje.
Doetinchem :? O+
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
pi_187488123
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 15:57 schreef Em31 het volgende:

[..]

Ik wil weten wat de precieze vereisten zijn voor de hoogte :P Deze hal is 15 meter, dus volgens mij valt Den Bosch dan ook al af. En was Maastricht ook niet 15?
Het gaat wel om vrije hoogte natuurlijk, dus vanaf de vloer tot het hoogst mogelijke bevestigingspunt van de trussen.

De vrije hoogte van de zuidhal in het MECC is 12,5 meter. De andere twee hallen 12 meter: https://www.mecc.nl/nl/pl(...)tandard%2B-%2BA3.pdf

ORF heeft in 2014 naar buiten gebracht dat dat in het officiële eisenpakket een minimale hoogte opgenomen was van 15 meter. Hier nog wat naslag daarover: https://eurovoix.com/2014(...)quirements-outlined/

Als iemand weet wat de vrije hoogte in Leeuwarden is weten we ook welke zalen we af kunnen strepen. Op het Gelredome, Ziggo Dome en Ahoy na zijn alle zalen overigens ruim lager dan 15 meter.
pi_187488305
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 17:21 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Het gaat wel om vrije hoogte natuurlijk, dus vanaf de vloer tot het hoogst mogelijke bevestigingspunt van de trussen.

De vrije hoogte van de zuidhal in het MECC is 12,5 meter. De andere twee hallen 12 meter: https://www.mecc.nl/nl/pl(...)tandard%2B-%2BA3.pdf

ORF heeft in 2014 naar buiten gebracht dat dat in het officiële eisenpakket een minimale hoogte opgenomen was van 15 meter. Hier nog wat naslag daarover: https://eurovoix.com/2014(...)quirements-outlined/

Als iemand weet wat de vrije hoogte in Leeuwarden is weten we ook welke zalen we af kunnen strepen. Op het Gelredome, Ziggo Dome en Ahoy na zijn alle zalen overigens ruim lager dan 15 meter.
Dan denk ik dat we al snel gaan horen dat die laatste drie overblijven.
  Moderator / KerstCrewQuizWinner dinsdag 18 juni 2019 @ 17:31:27 #110
39237 crew  H_T
2733
pi_187488322
quote:
1s.gif Op zondag 16 juni 2019 08:23 schreef Em31 het volgende:

[..]

Ik vind beide helemaal prima, maar ik woon dan ook niet in de buurt :P volgens mij komt het ook doordat hier toevallig veel mensen in de buurt van Rotterdam wonen?
Amsterdam is voor mij dichterbij en handiger, maar ik zou het leuker vinden als het in Rotterdam is :)
Ik ben de kleur MAGENTA
Je bent openminded, tenzij iets niet in je straatje past. Je houdt van discussiëren, maar hebt natuurlijk altijd gelijk. Als echte dierenliefhebber voer je graag kleine eendjes aan grote honden.
  Moderator dinsdag 18 juni 2019 @ 17:32:36 #111
351614 crew  ijs_beer
ijskoud de lekkerste
pi_187488344
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 16:50 schreef GeorgeM het volgende:

[..]

Doetinchem :? O+
Op _O_ De Vijverberg _O_
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende:
IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D
Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
pi_187489568
17,88 meter hoog
Van de Wiel zegt dat de ruimte achttien meter hoog moet zijn. Het MECC is 17,88 meter hoog. De directeur heeft dit besproken met de NPO. De NPO heeft hierover gezegd dat het geen beperking vormt en dat Maastricht vooral door moet gaan.

https://www.1limburg.nl/e(...)nder-voor-maastricht
pi_187489619
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 18:55 schreef chelsepels het volgende:
17,88 meter hoog
Van de Wiel zegt dat de ruimte achttien meter hoog moet zijn. Het MECC is 17,88 meter hoog. De directeur heeft dit besproken met de NPO. De NPO heeft hierover gezegd dat het geen beperking vormt en dat Maastricht vooral door moet gaan.

https://www.1limburg.nl/e(...)nder-voor-maastricht
Zijn ze omgekocht ofzo
  Moderator dinsdag 18 juni 2019 @ 19:25:57 #114
403253 crew  Meke
Fuck the EBU!
pi_187490036
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 18:58 schreef Em31 het volgende:

[..]

Zijn ze omgekocht ofzo
Of ze willen gewoon straks kunnen zeggen dat het helemaal niet al van tevoren besloten is dat het Ahoy werd, omdat er echt steden uit alle windstreken hebben meegedaan :+
Op woensdag 9 september 2020 20:31 en op maandag 13 januari 2025 21:00 schreef Fred_B het volgende:
Meke is de Hans Wiegel van FOK.
De beste mod (die we nooit hebben gehad.)
  dinsdag 18 juni 2019 @ 19:27:30 #115
467241 lashatumbai
Russia goodbye.
pi_187490063
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 18:58 schreef Em31 het volgende:

[..]

Zijn ze omgekocht ofzo
Echt hoor, die regels zijn er toch niet voor niets? Nog lager dan de zaal in Tel Aviv...ik zou het echt ontzettend jammer vinden als dat de venue zou worden
pi_187490065
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 18:55 schreef chelsepels het volgende:
17,88 meter hoog
Van de Wiel zegt dat de ruimte achttien meter hoog moet zijn. Het MECC is 17,88 meter hoog. De directeur heeft dit besproken met de NPO. De NPO heeft hierover gezegd dat het geen beperking vormt en dat Maastricht vooral door moet gaan.

https://www.1limburg.nl/e(...)nder-voor-maastricht
Deze meneer doet volgens mij nogal aan selectief lezen. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat de eis een bruto hoogte van 18 meter is. Bruto hoogte zegt namelijk helemaal niets over de hoogte van je productie. Bruto hoogte is het hoogste punt in de zaal, dus van de vloer tot de nok.

Het gaat erom op welke hoogte je de apparatuur kan hangen. Aangezien het MECC een constructie heeft met dwarsliggers in het plafond kan je de apparatuur niet lager hangen dan aan de onderkant van deze dwarsliggers. Onderaan deze balken / buizen komen je trussen en daaraan komt je apparatuur weer te hangen.



Zoals je op dit plaatje van de zuidhal van het MECC kan zien zit er een behoorlijk verschil tussen de bruto- en netto hoogte. De netto hoogte is maar 12,5 meter en daarmee voldoen ze simpelweg niet aan de eisen.
  Moderator dinsdag 18 juni 2019 @ 19:29:27 #117
375570 crew  Cyan9
pi_187490104
Je kan gewoon op het oog zien dat het veel te laag is.
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
  dinsdag 18 juni 2019 @ 19:29:57 #118
467241 lashatumbai
Russia goodbye.
pi_187490111
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:27 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Deze meneer doet volgens mij nogal aan selectief lezen. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat de eis een bruto hoogte van 18 meter is. Bruto hoogte zegt namelijk helemaal niets over de hoogte van je productie. Bruto hoogte is het hoogste punt in de zaal, dus van de vloer tot de nok.

Het gaat erom op welke hoogte je de apparatuur kan hangen. Aangezien het MECC een constructie heeft met dwarsliggers in het plafond kan je de apparatuur niet lager hangen dan aan de onderkant van deze dwarsliggers. Onderaan deze balken / buizen komen je trussen en daaraan komt je apparatuur weer te hangen.

[ afbeelding ]

Zoals je op dit plaatje van de zuidhal van het MECC kan zien zit er een behoorlijk verschil tussen de bruto- en netto hoogte. De netto hoogte is maar 12,5 meter en daarmee voldoen ze simpelweg niet aan de eisen.
Precies. Is onmogelijk om een dergelijke tv productie hier mooi in beeld te krijgen. Ik ben blij dat niet alleen Eric van Stade hier over gaat, aangezien hij blijkbaar een goede connectie heeft met de directeur van het MECC. Als de EBU Ziggo, Ahoy, Geldredome en MECC bezoekt trekt het MECC denk ik snel als venue aan het kortste eind.
pi_187490432
quote:
15s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:29 schreef Cyan9 het volgende:
Je kan gewoon op het oog zien dat het veel te laag is.
Op die foto lijkt het wel een gymzaal, maar dit lijkt me niet de hoogste hal?
pi_187490454
Misschien wat jij zegt ja @Meke, dat ze zo laten zien dat heel Nederland in ieder geval kans maakt.

Ik vind het bijna een beetje lachwekkend als je die foto ziet :@
pi_187490513
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:47 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Op die foto lijkt het wel een gymzaal, maar dit lijkt me niet de hoogste hal?
Dit is een foto van de zuidhal, met een oppervlakte van 10.000 m2 en 12,5 meter netto hoogte de grootste hal van het MECC. De noordhal is qua oppervlakte even groot, maar nog iets lager.

https://www.mecc.nl/image(...)al/noordhal_leeg.jpg

Dit bewijst wel dat men bij het MECC een beetje een verkeerd zelfbeeld heeft.

Een lege Ahoy is toch iets imposanter

https://www.nationalestaa(...)1264_luuk_kramer.jpg
  dinsdag 18 juni 2019 @ 20:42:56 #122
419487 Wertha
Te midden van het moeras
pi_187491308
quote:
10s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 18:58 schreef Em31 het volgende:

[..]

Zijn ze omgekocht ofzo
Zuidelijke invloeden. O+

Nee, zonder gekheid. Het MECC is gewoon niet realistisch. Ik zit als Limburger met plaatsvervangende schaamte naar de mediacampagne van Maastricht/MECC te kijken.
  † In Memoriam † dinsdag 18 juni 2019 @ 20:50:53 #123
368283 ato
pi_187491418
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:27 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Deze meneer doet volgens mij nogal aan selectief lezen. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat de eis een bruto hoogte van 18 meter is. Bruto hoogte zegt namelijk helemaal niets over de hoogte van je productie. Bruto hoogte is het hoogste punt in de zaal, dus van de vloer tot de nok.

Het gaat erom op welke hoogte je de apparatuur kan hangen. Aangezien het MECC een constructie heeft met dwarsliggers in het plafond kan je de apparatuur niet lager hangen dan aan de onderkant van deze dwarsliggers. Onderaan deze balken / buizen komen je trussen en daaraan komt je apparatuur weer te hangen.

[ afbeelding ]

Zoals je op dit plaatje van de zuidhal van het MECC kan zien zit er een behoorlijk verschil tussen de bruto- en netto hoogte. De netto hoogte is maar 12,5 meter en daarmee voldoen ze simpelweg niet aan de eisen.
Helder verhaal, dank je. Dan valt Utrecht ook zeker af.
Life can be a bitch, so like it..
pi_187491476
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 20:42 schreef Vriezzer het volgende:

[..]

Zuidelijke invloeden. O+

Nee, zonder gekheid. Het MECC is gewoon niet realistisch. Ik zit als Limburger met plaatsvervangende schaamte naar de mediacampagne van Maastricht/MECC te kijken.
Als je er als stad voor gaat moet je er ook echt voor gaan, dat vind ik niet iets om je voor te schamen. Het is alleen raar om het zo graag te willen als je geen grote muziektempel hebt.
  Moderator dinsdag 18 juni 2019 @ 21:00:32 #125
351614 crew  ijs_beer
ijskoud de lekkerste
pi_187491569
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:27 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Deze meneer doet volgens mij nogal aan selectief lezen. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat de eis een bruto hoogte van 18 meter is. Bruto hoogte zegt namelijk helemaal niets over de hoogte van je productie. Bruto hoogte is het hoogste punt in de zaal, dus van de vloer tot de nok.

Het gaat erom op welke hoogte je de apparatuur kan hangen. Aangezien het MECC een constructie heeft met dwarsliggers in het plafond kan je de apparatuur niet lager hangen dan aan de onderkant van deze dwarsliggers. Onderaan deze balken / buizen komen je trussen en daaraan komt je apparatuur weer te hangen.

[ afbeelding ]

Zoals je op dit plaatje van de zuidhal van het MECC kan zien zit er een behoorlijk verschil tussen de bruto- en netto hoogte. De netto hoogte is maar 12,5 meter en daarmee voldoen ze simpelweg niet aan de eisen.
Ziet er uit als een uit de kluiten gewassen sporthal. :@
Op donderdag 15 juni 2017 16:53 schreef Cyan9 het volgende:
IJsbeer is inderdaad officieel cute. :D
Op donderdag 30 juli 2020 16:27 schreef Guanabana het volgende:Houdt @:ijs_beer een beetje van ouder? En dan niet 40 jaar ouder, maar laten we zeggen bijvoorbeeld, iets van 5 jaar ouder?
pi_187491606
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 20:54 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Als je er als stad voor gaat moet je er ook echt voor gaan, dat vind ik niet iets om je voor te schamen. Het is alleen raar om het zo graag te willen als je geen grote muziektempel hebt.
Misschien moeten ze dan voor het volgende WK schaatsen gaan. Ze hebben dan niet de ervaring van de Friezen en ook geen schaatstempel zoals Thialf, maar het MECC heeft blijkbaar onbegrensde mogelijkheden. Dus gewoon de muren eruit, ijsvloer erin en bieden maar. Of zouden mensen dan ineens wel inzien dat het niet logisch is :p
pi_187491669
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 15:54 schreef TheVulture het volgende:

[..]

Inderdaad, nu Den Haag nog met die locaties zonder dak :')
En nog 6 andere locaties.
  Eurovisie Songfestival Queen dinsdag 18 juni 2019 @ 21:33:11 #128
163650 Greys
pi_187492065
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 19:27 schreef Ikbenjandeboer het volgende:

[..]

Deze meneer doet volgens mij nogal aan selectief lezen. Ik kan me namelijk niet voorstellen dat de eis een bruto hoogte van 18 meter is. Bruto hoogte zegt namelijk helemaal niets over de hoogte van je productie. Bruto hoogte is het hoogste punt in de zaal, dus van de vloer tot de nok.

Het gaat erom op welke hoogte je de apparatuur kan hangen. Aangezien het MECC een constructie heeft met dwarsliggers in het plafond kan je de apparatuur niet lager hangen dan aan de onderkant van deze dwarsliggers. Onderaan deze balken / buizen komen je trussen en daaraan komt je apparatuur weer te hangen.

[ afbeelding ]

Zoals je op dit plaatje van de zuidhal van het MECC kan zien zit er een behoorlijk verschil tussen de bruto- en netto hoogte. De netto hoogte is maar 12,5 meter en daarmee voldoen ze simpelweg niet aan de eisen.
Daarom zou ik het best gek vinden als de NPO echt zou hebben gezegd dat het geen probleem is. Beetje vaag verhaal inderdaad. :P
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
pi_187493557
Uiteindwlijk is het toch ESF zelf dat daar meer zeggenschap over heeft als de NPO. Die zijn nu gewoon loopjongen en doen het 'vuile' werk.

Als ESF iets niet zitten van een te laag dak tot verschillende locaties binnen een stad. Dan gebeurt het niet.
pi_187493612
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 22:43 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:
Uiteindwlijk is het toch ESF zelf dat daar meer zeggenschap over heeft als de NPO. Die zijn nu gewoon loopjongen en doen het 'vuile' werk.

Als ESF iets niet zitten van een te laag dak tot verschillende locaties binnen een stad. Dan gebeurt het niet.
Ik denk niet dat de EBU bepaalt waar het songfestival moet worden gehouden. Dat regelt Nederland nog altijd zelf. Ze kunnen wel een voorkeur uitspreken.
pi_187493777
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 22:45 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Ik denk niet dat de EBU bepaalt waar het songfestival moet worden gehouden. Dat regelt Nederland nog altijd zelf. Ze kunnen wel een voorkeur uitspreken.
EBU beslist het zeker wel. Voor dit jaar ook; Israelische omroep moest twee kandidaat steden presenteren aan het EBU. En die hebben de beslissing gemaakt.

Zal in Nederland echt niet anders gaan. Zal een beetje raar zijn als ik ga bepalen waar jouw verdaagsfeestje gehouden wordt.
pi_187493979
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 22:52 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:

[..]

EBU beslist het zeker wel. Voor dit jaar ook; Israelische omroep moest twee kandidaat steden presenteren aan het EBU. En die hebben de beslissing gemaakt.

Zal in Nederland echt niet anders gaan. Zal een beetje raar zijn als ik ga bepalen waar jouw verdaagsfeestje gehouden wordt.
Ja daardoor denk ik ook dat Amsterdam nog steeds een hele grote kans maakt. De naam gaan zij denk ik wel belangrijk vinden.
pi_187494119
Amsterdam heeft 1 groot nadeel en dat is dat het niet onder 1 dak kan. Als Amsterdam een goed bid neerlegt met hier een uitstekende constructie tussen beide locaties hebben ze gewoon de grootste kans, laten we zeggen 65% ten opzichte van Rotterdam.

Ahoy is de perfecte locatie. Amsterdam het mooiste prentje.
pi_187494905
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 22:52 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:

[..]

EBU beslist het zeker wel. Voor dit jaar ook; Israelische omroep moest twee kandidaat steden presenteren aan het EBU. En die hebben de beslissing gemaakt.

Zal in Nederland echt niet anders gaan. Zal een beetje raar zijn als ik ga bepalen waar jouw verdaagsfeestje gehouden wordt.
Wel als ik mijn verjaardagsfeestje bij jou thuis hou. Dan bepaal jij waar precies.
pi_187496879
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 21:33 schreef Greys het volgende:

[..]

Daarom zou ik het best gek vinden als de NPO echt zou hebben gezegd dat het geen probleem is. Beetje vaag verhaal inderdaad. :P
Ik denk niet dat de NPO de exacte technische specificaties van alle venues uit het hoofd kent. Wanneer Maastricht dan zegt dat dit 17,88 meter is en de eis 18 meter is, dan kan ik me voorstellen dat de NPO een dergelijke reactie geeft. Wanneer Maastricht daarbij had gezegd dat de netto hoogte (of werkhoogte) maar 12,5 meter is dan was het een ander verhaal geweest.

Of die mensen in Maastricht zijn zo blind voor de werkelijkheid of men ziet wat men wilt zien, of ze kennen de inhoud van een aantal begrippen die algemeen gebruikt worden in deze branche niet.

We zullen het voorlopig nog wel niet te horen krijgen want L1, het enige medium dat de afgelopen tijd berichten vanuit die directeur naar buiten heeft gebracht, is niet te betrappen op het stellen van kritische vragen.
pi_187515079
Ik denk dat t Rotterdam gaat worden :)
"You can call me Susan if it makes you happy"
pi_187515320
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 juni 2019 23:43 schreef blackswangreen het volgende:

[..]

Wel als ik mijn verjaardagsfeestje bij jou thuis hou. Dan bepaal jij waar precies.
Dan gaan we naar de kelder.

Kom je dan nog?
pi_187554771
songfestivalNL twitterde op zaterdag 22-06-2019 om 14:41:15 Kans op Eurovisie Songfestival in Den Haag nihil https://t.co/Kw0pAr5zct reageer retweet
Bedankt nog, raadslid van Den Haag voor het creëren van het ‘kijk hoe arrogant de Nederlanders zijn’-gezeik voor het songfestival. Het was voor niets, maar dat wisten we natuurlijk toen al.
  zondag 23 juni 2019 @ 22:15:56 #140
477691 Niels93
<3 Muziek in alle vormen
pi_187571602
quote:
Goddank dat ze dat zelf ook zien nu
Just do it »
  woensdag 26 juni 2019 @ 10:54:17 #141
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
  woensdag 26 juni 2019 @ 11:00:27 #142
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187613645
quote:
Een niet lokale bezoeker gaf in Stockholm bij dit event in vijf dagen gemiddeld 6.935 euro uit
Ben ik nou een arme sloeber of is dit veel?
  † In Memoriam † woensdag 26 juni 2019 @ 11:04:01 #143
368283 ato
pi_187613677
Life can be a bitch, so like it..
  † In Memoriam † woensdag 26 juni 2019 @ 11:06:31 #144
368283 ato
pi_187613706
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2019 11:00 schreef Momo... het volgende:

[..]

Ben ik nou een arme sloeber of is dit veel?
Nee ben je niet, weet wel dat Zweden een duur land is.
Maar bijna 7000 is wel erg veel.
Life can be a bitch, so like it..
pi_187613730
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2019 11:00 schreef Momo... het volgende:

[..]

Ben ik nou een arme sloeber of is dit veel?
Wow :D nogal veel inderdaad
  Eurovisie Songfestival Queen woensdag 26 juni 2019 @ 11:35:12 #146
163650 Greys
pi_187614072
quote:
Een journalist besteedde gemiddeld 3.040
Kan je nagaan als je zoals Matt met meerdere mensen daar bent. Wat het allemaal kost. :X
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  † In Memoriam † woensdag 26 juni 2019 @ 11:45:23 #147
368283 ato
pi_187614194
quote:
1s.gif Op woensdag 26 juni 2019 11:35 schreef Greys het volgende:

[..]

Kan je nagaan als je zoals Matt met meerdere mensen daar bent. Wat het allemaal kost. :X
Vind ik nog veel hoor, maar ik begrijp het wel een beetje als je een ESF journalist bent er ook voor spaart en als het dan nog de reis is, 2 weken daar zit en eten en drinken erin zit. Het nog iets scheelt.
Nou ja iets.
Life can be a bitch, so like it..
  woensdag 26 juni 2019 @ 11:50:39 #148
436222 Japepk
Padvinder
pi_187614262
Voor de fansites komt het wellicht uit eigen zak (hoewel die ook gesponsord kunnen worden met al die filmpjes en exposure), maar ik neem aan dat journalisten als Aran en Koos toch gewoon op kosten van de baas resideren?
't Echte en 't ware!
  Eurovisie Songfestival Queen woensdag 26 juni 2019 @ 11:53:59 #149
163650 Greys
pi_187614297
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juni 2019 11:50 schreef Japepk het volgende:
Voor de fansites komt het wellicht uit eigen zak (hoewel die ook gesponsord kunnen worden met al die filmpjes en exposure), maar ik neem aan dat journalisten als Aran en Koos toch gewoon op kosten van de baas resideren?
Ja lijkt me wel. Maar de Matts en de Andy Eurovoxx enzo niet. Andy zei bij EIC nog dat ie er nog even niet aan wilde denken wat Tel Aviv ze weer ging kosten. :D Die sparen daar echt het hele jaar voor. En Matt en team ESCunited betalen het ook allemaal zelf, vandaar de gewone baan nog ernaast. :Y
IT'S GREYSIE IT'S PARTY
  woensdag 26 juni 2019 @ 11:57:43 #150
436222 Japepk
Padvinder
pi_187614355
Ze zitten daar natuurlijk een kleine 2 weken. Dat is een gemiddelde vakantie. Dan is het nog aan de prijs, maar als ze de vakantie verder uitsparen is het nog te overzien. En dan nog zullen die fansites wel iets binnenharken van sponsoring oid. Zo niet, dan zouden ze die mogelijkheden sterk moeten onderzoeken. Zij spreken de 'sterren' die in eigen land overal hot & happening zijn.
't Echte en 't ware!
  woensdag 26 juni 2019 @ 12:01:32 #151
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_187614414
Als ik dit artikel lees dan is dat bedrag in die 5 dagen, niet in 2 weken.
In die week ervoor zitten natuurlijk alleen de die hard fanvlogs er en een paar nationale journalisten.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')