quote:Bondskanselier Merkel heeft op de afstudeerdag van de Amerikaanse universiteit Harvard een gloedvol pleidooi gehouden voor internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek.
Haar toespraak werd door de 20.000 aanwezigen opgevat als een aanval op president Trump, ook al werd zijn naam niet genoemd. Op de progressieve universiteit werd Merkels 35 minuten durende toespraak onderbroken met gejuich, applaus en staande ovaties. De toespraak werd ook in Duitsland goed ontvangen.
In de toespraak van Merkel staat het belang van samenwerken centraal
Merkel maakte zich sterk voor internationaal denken en handelen, precies het tegenovergestelde van de America First-politiek van Trump. Merkel ziet protectionisme en handelsconflicten als een gevaar voor vrije wereldhandel. Trump vecht voortdurend handelsconflicten uit, omdat hij denkt dat de Amerikaanse economie daar het meest bij gebaat is.
De Duitse bondskanselier riep haar publiek op om al het mogelijke te doen om de klimaatverandering een halt toe te roepen. Trump zag de klimaatverandering lang als een verzinsel, draaide later bij, maar denkt nog steeds dat de mens daar geen schuld aan heeft. Onder zijn regering trok de VS zich terug uit het klimaatakkoord van Parijs.
Waarheden en leugens
Een staande ovatie kreeg Merkel voor haar pleidooi voor eerlijkheid. "Daarbij hoort dat we leugens geen waarheden noemen en waarheden geen leugens", zei ze.
Trump doet berichtgeving in kritische media steevast af als fake news. Diezelfde media betrappen Trump keer op keer op onwaarheden of misleidende beweringen.
Merkel ontving tijdens het bezoek aan Harvard een eredoctoraattitel rechten EPA
Haar toespraak is ook in Duitsland heel goed ontvangen, zegt correspondent Judith van de Hulsbeek. "Merkel lijkt sinds ze geen partijvoorzitter meer is echt verlost. Ze is duidelijk al bezig met haar nalatenschap, sinds ze in oktober vorig jaar liet weten dat ze zich over twee jaar terugtrekt uit de politiek."
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken", zegt Van de Hulsbeek. "Het eind van haar Kanzlerschaft is in zicht en in haar optiek staat de wereld er slechter voor dan toen ze begon. Ze hoopt dat ze door deze toespraken haar visie op de wereldpolitiek kan geven, en alvast aan haar erfenis werkt."
Van de Hulsbeek ziet een groot verschil in het beeld dat Duitsland van Merkel heeft en haar imago in de rest van de wereld. "Daar is ze echt 'de leider van de vrije wereld'. Ze krijgt bijvoorbeeld een onderscheiding voor haar vluchtelingenbeleid, terwijl dat hier in Duitsland toch een heel stuk gevoeliger ligt."
Wij wel dan? Of denk je nou werkelijk dat al die vluchtelingen lekker in Afrika waren gebleven als Merkel d'r mond had gehouden?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:02 schreef nixxx het volgende:
De rest van de wereld (EU-landen uitgezonderd) hoeft ook niet te lijden onder haar “vluchtelingen” beleid, makkelijk onderscheidingen uitdelen dan...
Als Merkel niet had gewild dat de illegale migrantenstroom zich vestigde in Europa dan was het niet gebeurd.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij wel dan? Of denk je nou werkelijk dat al die vluchtelingen lekker in Afrika waren gebleven als Merkel d'r mond had gehouden?
Vrouwen en kinderen klimmen op gammele bootjes met grote kans op een verdrinkingsdood en jij denkt werkelijk dat de woorden van Merkel ze over de streep trekken?
Ook zonder 'wir schaffen das' waren die mensen hierheen gekomen. Europa is namelijk een paradijs, zeker in vergelijking met Afrika en het Midden-Oosten.
Als in de tijd van Merkel die voorbij aan het gaan is?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:42 schreef capricia het volgende:
Ik heb die speech gisteren bekeken. En ik was onder de indruk van wat ze zei. Prachtige vrouw. Een era wat voorbij aan het gaan is.
Ja. De tijd en wereld van Merkel en ook Rutte.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:52 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Als in de tijd van Merkel die voorbij aan het gaan is?
Dat asielzoekers zijn opgevangen, is het gevolg van nationale en Europese wetgeving. Wetgeving waar de meerderheid van de politici voorstander van is.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:38 schreef Rockefellow het volgende:
[..]
Als Merkel niet had gewild dat de illegale migrantenstroom zich vestigde in Europa dan was het niet gebeurd.
Dan waren er ook geen veerdiensten opgetuigd en gedoogd, en waren er minder slachtoffers te betreuren.
Juist als je het belangrijk vindt dat asielzoekers worden opgevangen zou je geen voorstander van Merkel moeten zijn.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat asielzoekers zijn opgevangen, is het gevolg van nationale en Europese wetgeving. Wetgeving waar de meerderheid van de politici voorstander van is.
Je kan ook gewoon nee zeggen. Hongarije doet dat ook.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat asielzoekers zijn opgevangen, is het gevolg van nationale en Europese wetgeving. Wetgeving waar de meerderheid van de politici voorstander van is.
Goh, ja, een pleidooi voor eerlijkheid, het is toch wel erg policor en schaamteloos. Nou, nou, nou.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 10:28 schreef DrMabuse het volgende:
[ afbeelding ]
[..]
[ afbeelding ]
https://nos.nl/artikel/22(...)aan-haar-voeten.html
Gejuich, applaus en staande ovaties en een onderscheiding voor haar vluchtelingenbeleid.
Fijn stralend en volledig deugend met elkaar zitten klappen met de policor oogkleppen op.
Schaamteloos.
https://www.trouw.nl/home(...)-afrikanen~afbe7746/
quote:Rellen breken uit in Duits asielcentrum: vijf gewonden
In het Duitse Beieren zijn gisteren vijf agenten gewond geraakt bij rellen in een asielcentrum. Dat maakte de politie bekend. Uiteindelijk werden zes mensen gearresteerd.
De agenten werden opgeroepen voor rellen in een asielcentrum in het dorp Stephansposching. Daar werden ze door een dertigtal asielzoekers beledigd en in het nauw gedreven. Toen de politie de aanstoker van de rellen wou oppakken, escaleerde de situatie.
Er werden klappen uitgedeeld en met fietsen gegooid naar de agenten. Die zetten traangas in. De asielzoekers richten ook barricades op en verhinderden de politie om het centrum te verlaten.
Pas toen versterking werd opgeroepen kalmeerde de situatie. Vier agenten dienden te worden opgenomen in het ziekenhuis. Zes verdachten, tussen 23 en 38 jaar oud, werden opgepakt.
https://www.hln.be/nieuws(...)f-gewonden~a65ed0c3/
Ik vind haar beter klinken (ook beter te volgen) in het Duits dan Engels....quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:49 schreef Klopkoek het volgende:
Waarom doet zij dit in het Duits en niet Engels?
Iedere grote leider spreekt in zijn eigen taal. Dit laat zien dat je trots bent op je eigen taal en cultuur.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:49 schreef Klopkoek het volgende:
Waarom doet zij dit in het Duits en niet Engels?
Omdat Duitsers enorme lompe horken zijn die vinden dat iedereen hen maar moet kunnen verstaan. Wat dat betreft zijn het net zulke arrogante imbecielen als de Fransen.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:49 schreef Klopkoek het volgende:
Waarom doet zij dit in het Duits en niet Engels?
Tony Blair sprak ook gewoon in het Frans in Frankrijk.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:56 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Iedere grote leider spreekt in zijn eigen taal. Dit laat zien dat je trots bent op je eigen taal en cultuur.
Dat was dan ook geen wereldleider.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:05 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Tony Blair sprak ook gewoon in het Frans in Frankrijk.
quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:00 schreef RobbieRonald het volgende:
even een milkshake in d'r mik gooien
Zouden we Rutte niet mogen ruilen voor Trump?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:49 schreef Nikonlover het volgende:
Ze mogen blij zijn dat ze daar Trump hebben.
Houd even in het achterhoofd waar ze vandaan komt...quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:24 schreef bamibij het volgende:
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken"
Inderdaad zorgwekkend. Ik zie niemand van Merkels haters hier inhoudelijk op in gaan overigens.
Bron: Welingelichte Kringenquote:Ooit zijn er door alle leden van de NAVO afspraken gemaakt, waaronder het bekende artikel 5: ‘een aanval op een, is een aanval op allen’. Maar de grootste militaire macht ter wereld kost natuurlijk wel geld. En veel Europese landen hebben niet zo’n zin om veel te betalen.
Dat zit de Amerikanen al jaren niet lekker, maar Trump zei tijdens de campagne dat hij ook echt alleen nog landen gaat helpen die aan hun verplichtingen hebben voldaan. Hij noemde de NAVO achterhaald en een ‘slechte deal voor Amerika’.
Tja, de Merkel-haters (en daarbij meestal Trump/Brexit/PVV/FvD aanbidders) worden vooral geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:24 schreef bamibij het volgende:
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken"
Inderdaad zorgwekkend. Ik zie niemand van Merkels haters hier inhoudelijk op in gaan overigens.
Ik zeg direct jaquote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:28 schreef Daffodil31LE het volgende:
[..]
Zouden we Rutte niet mogen ruilen voor Trump?
Niet allemaal, een boel wel. Het zijn niet alleen vrouwen en kinderen, dat is de minderheid. Dat Europa een paradijs is vergeleken met Afrika en MO ben ik met je eens.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 11:16 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij wel dan? Of denk je nou werkelijk dat al die vluchtelingen lekker in Afrika waren gebleven als Merkel d'r mond had gehouden?
Vrouwen en kinderen klimmen op gammele bootjes met grote kans op een verdrinkingsdood en jij denkt werkelijk dat de woorden van Merkel ze over de streep trekken?
Ook zonder 'wir schaffen das' waren die mensen hierheen gekomen. Europa is namelijk een paradijs, zeker in vergelijking met Afrika en het Midden-Oosten.
Gast, kijk hier eens naar!quote:Op zaterdag 1 juni 2019 14:04 schreef mcmlxiv het volgende:
Tja, de Merkel-haters (en daarbij meestal Trump/Brexit/PVV/FvD aanbidders) worden vooral geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.
Elk tegengeluid waarbij vooral naar voren komt dat we het samen moeten doen als wereld is verdacht. Voor nationalisten wereldwijd lijkt de wereld een enge vijandige omgeving die vooral bestaat uit vijanden. Elk (gezuiverde) volk voor zichzelf is het ideaal.
Grote muren, veel controle en dan komt het allemaal goed.
Dat is niet redelijk onschuldig, dat is het imperatief. Als je door het Duitse volk verkozen bent dan zit je daar om de Duitse bevolking verder te helpen. Bijvoorbeeld door het land veiliger, vriendelijker en vrijer te maken.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 14:04 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Tja, de Merkel-haters (en daarbij meestal Trump/Brexit/PVV/FvD aanbidders) worden vooral geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.
Dat is dan ook een tamelijk realistische inschatting.quote:Elk tegengeluid waarbij vooral naar voren komt dat we het samen moeten doen als wereld is verdacht. Voor nationalisten wereldwijd lijkt de wereld een enge vijandige omgeving die vooral bestaat uit vijanden.
Samenwerken doe je ook vanuit het belang van de eigen bevolking. Niet in het belang van Deutsche Bank, Goldman Sachs, VAG, Google, CNN of Saudi-Arabie.quote:Elk (gezuiverde) volk voor zichzelf is het ideaal. Grote muren, veel controle en dan komt het allemaal goed.
quote:Op zaterdag 1 juni 2019 10:49 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Universiteiten in Amerika staan dan ook bekend om het extreemlinkse gedachtegoed, het filteren van blanke mensen die niet toegelaten worden puur voor de Politieke correctheid ongeacht cijferlijsten etc.
Laat het selectief lezen even achterwege.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Goh, ja, een pleidooi voor eerlijkheid, het is toch wel erg policor en schaamteloos. Nou, nou, nou.
Drama, hoor, outrage.
quote:Van de Hulsbeek ziet een groot verschil in het beeld dat Duitsland van Merkel heeft en haar imago in de rest van de wereld. "Daar is ze echt 'de leider van de vrije wereld'. Ze krijgt bijvoorbeeld een onderscheiding voor haar vluchtelingenbeleid, terwijl dat hier in Duitsland toch een heel stuk gevoeliger ligt."
Ik quote je even met enige aanpassingen :quote:Op zaterdag 1 juni 2019 14:04 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Tja, de Merkel-haters (en daarbij meestal Trump/Brexit/PVV/FvD aanbidders) worden vooral geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.
Elk tegengeluid waarbij vooral naar voren komt dat we het samen moeten doen als wereld is verdacht. Voor nationalisten wereldwijd lijkt de wereld een enge vijandige omgeving die vooral bestaat uit vijanden. Elk (gezuiverde) volk voor zichzelf is het ideaal. Grote muren, veel controle en dan komt het allemaal goed.
Je bent je bewust dat dit net zo/ zeker ook geldt voor een heel groot deel van de instroom / immigranten in en naar het Westen?quote:Geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.
Elk tegengeluid waarbij vooral naar voren komt dat we het samen moeten doen als wereld is verdacht. Voor hen lijkt de wereld een enge vijandige omgeving die vooral bestaat uit vijanden. Elk (gezuiverde) volk voor zichzelf is het ideaal.
Hypocriet vooral, met haar eigen Lügenpolizei en Lügenpresse.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Goh, ja, een pleidooi voor eerlijkheid, het is toch wel erg policor en schaamteloos. Nou, nou, nou.
Drama, hoor, outrage.
Ah, de nazi vergelijking van de alt right, je verwacht het niet.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 16:34 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hypocriet vooral, met haar eigen Lügenpolizei en Lügenpresse.
Ach ja, als alle vrouwen een armlengte aanhouden komt alles goed.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 16:34 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hypocriet vooral, met haar eigen Lügenpolizei en Lügenpresse.
Klopt het niet of zo?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 16:49 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ah, de nazi vergelijking van de alt right, je verwacht het niet.
Zowel de Duitse pers als de Duitse politie zijn meermaals betrapt op liegen. Dat is niet echt nieuws of zo meer.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 17:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee. Maar het is wel heel zielig dat je doet alsof het wel zo is.
Allemaal uitstekende zaken. Een van de goede conservatieven.quote:Bondskanselier Merkel heeft [...] een gloedvol pleidooi gehouden voor internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek.
Zo gaat dat bij de elite. Zij doen maar wat en het normale volk heeft het maar voor het nakijken.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 10:28 schreef DrMabuse het volgende:
Van de Hulsbeek ziet een groot verschil in het beeld dat Duitsland van Merkel heeft en haar imago in de rest van de wereld. "Daar is ze echt 'de leider van de vrije wereld'. Ze krijgt bijvoorbeeld een onderscheiding voor haar vluchtelingenbeleid, terwijl dat hier in Duitsland toch een heel stuk gevoeliger ligt."
Het is inderdaad jammer dat niemand op dit kernpunt in gaat. Ze heeft hier, ongeacht wat je van haar denkt, wel een sterk punt vind ik. Voorbeelden zijn onder andere de Brexit en het handelsconflict tussen de VS en China.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:24 schreef bamibij het volgende:
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken"
Inderdaad zorgwekkend. Ik zie niemand van Merkels haters hier inhoudelijk op in gaan overigens.
quote:Op zaterdag 1 juni 2019 12:56 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Iedere grote leider spreekt in zijn eigen taal. Dit laat zien dat je trots bent op je eigen taal en cultuur.
Geloof dat er deze week nog naar buiten kwam dat alle verbale en lichamelijke geweld jegens Joden in Duitsland(die daar overigens niet meer veilig zijn) meteen als extreem-rechts wordt weggestreept. Terwijl het in werkelijkheid vaak moslims blijken te zijn. Geloof zelfs iets van 81% voor wat het fysieke aanvallen op Joden betrof. Dan mag je wel van Lügenpolizei en Lügenpresse spreken lijkt me.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 17:26 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee. Maar het is wel heel zielig dat je doet alsof het wel zo is.
Ik ben geen Merkel hater.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:24 schreef bamibij het volgende:
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken"
Inderdaad zorgwekkend. Ik zie niemand van Merkels haters hier inhoudelijk op in gaan overigens.
Op isolationistische sufferds na zijn er dan ook maar weinig mensen die tegen internationale samenwerking zijn. Of dat in moet houden dat je je land, cultuur en geschiedenis moet offeren op het altaar van het globalisme ten behoeve van uitheemse volksstammen die bijna alleen maar bestaan uit onrendabele onbeschaafden is een tweede.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 13:24 schreef bamibij het volgende:
"De kern van Merkels betoog is haar angst dat de pijlers van de internationale samenwerking die na de Tweede Wereldoorlog werden opgebouwd, worden afgebroken"
Inderdaad zorgwekkend. Ik zie niemand van Merkels haters hier inhoudelijk op in gaan overigens.
Merkel zou zich rot moeten schamen. In new york kunnen joden nog als dusdanig over straat. In Berlijn niet. En zij komt Trump de les lezen?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 18:48 schreef Murdera het volgende:
Leidster van de vrije wereld, leidster van het land waar joden geen keppeltjes meer kunnen dragen.
Gelukkig delen de mensen die als vluchteling naar het Westen komen je anti nationalistische gedachten en zijn het over het algemeen liberale mensen die iedereen ongeacht ras, geslacht en geloof gelijk willen behandelen. Mengen zich goed.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 14:04 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Tja, de Merkel-haters (en daarbij meestal Trump/Brexit/PVV/FvD aanbidders) worden vooral geobsedeerd door het gegeven natie-staat en "eigen volk eerst". Dat is wat ze bindt. Vaak redelijk onschuldig, maar regelmatig met minder onschuldige ondertonen van racisme en vreemdelingenhaat.
Elk tegengeluid waarbij vooral naar voren komt dat we het samen moeten doen als wereld is verdacht. Voor nationalisten wereldwijd lijkt de wereld een enge vijandige omgeving die vooral bestaat uit vijanden. Elk (gezuiverde) volk voor zichzelf is het ideaal. Grote muren, veel controle en dan komt het allemaal goed.
Ik verwacht niet veel meer van iemand waarvan ik denk, dat de roots, in de DDR nog liggen.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 21:53 schreef Pietverdriet het volgende:
Merkel
Pah, al 14 jaar stilstand in de politiek, vrijwel alle H4 hervormingen teruggedraaid, bedroevend slechte infrastructuur.
quote:eerlijkheid in de politiek.
En waar liggen jouw roots, in Anastrophe?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 22:08 schreef john2406 het volgende:
[..]
Ik verwacht niet veel meer van iemand waarvan ik denk, dat de roots, in de DDR nog liggen.
Alle vluchtelingen? Of zoals gewoonlijk slechts een percentage die het hele beeld bepalen?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 22:05 schreef Defcon55 het volgende:
[..]
Gelukkig delen de mensen die als vluchteling naar het Westen komen je anti nationalistische gedachten en zijn het over het algemeen liberale mensen die iedereen ongeacht ras, geslacht en geloof gelijk willen behandelen. Mengen zich goed.
Brengen geen conservatieve ideologieën met zich mee die haaks staan op al het bovenstaande, ekte wereldburgers.
Verdammt als es nicht wahr ist. Maar dàt nieuws heeft Harvard waarschijnlijk nooit bereikt.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 18:48 schreef Murdera het volgende:
Leidster van de vrije wereld, leidster van het land waar joden geen keppeltjes meer kunnen dragen.
Heb jij geluk. Ik moest ze op school altijd ontwijken ten einde de pakken rammel die ze op wekelijkse basis uitdeelden aan onschuldige medescholieren te ontlopen. En dan ben ik op zich nog niet bang aangelegd, maar me door groepen Turken in elkaar laten trappen is ook weer zo wat. Voetbal, zwembad, uitgaansleven waren niet anders trouwens.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 22:16 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Alle vluchtelingen? Of zoals gewoonlijk slechts een percentage die het hele beeld bepalen?
Zo ongeveer elke allochtoon die ik ken heeft werk, spreekt Nederlands, houdt zich aan de wet. Ja de meeste van die allochtonen zijn hier al wat langer. Dus wie kan voorspellen hoe deze groep zich ontwikkeld? Ik niet.
Ik ben overigens niet voor migratie, ik ben wel voor actief, als Europa, werken aan bestrijden van de oorzaken achter migratiepatronen
Ik doe er toch helemaal niet toe, jij denkt jij wel?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 22:15 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
En waar liggen jouw roots, in Anastrophe?
Wie is "de vijand"? En wat is er mis met "internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek"?quote:Op zaterdag 1 juni 2019 23:42 schreef RickoKun het volgende:
Om te kotsen dat wijf. Die brengt Europa single handedly aan de vijand.
Niks. Het is alleen nogal hypocriet uit haar keel. Internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek zouden er trouwens moeten zijn om je volk te dienen, dat beeld kleeft niet aan haar. Wie de vijand is weet je zelf ook wel. Dat schorriemorrie dat hierheen komt, zich in niks aanpast maar dat andersom wel eist en er bijv. voor zorgt dat Joden niet meer herkenbaar als Jood over straat kunnen.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 23:52 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Wie is "de vijand"? En wat is er mis met "internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek"?
Nah ja, in een democratie is eerlijkheid wel belangrijk in die zin dat kiezers dan een eerlijkere afweging kunnen maken. Dat jij het niet eens bent met haar politieke keuzes kan zijn, maar dat maakt het standpunt niet minder belangrijk lijkt me zo... tenzij je van mening bent dat mensen die een andere mening hebben eigenlijk beter onderworpen waren geweest aan jouw mening.quote:Op zondag 2 juni 2019 00:05 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Niks. Het is alleen nogal hypocriet uit haar keel. Internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek zouden er trouwens moeten zijn om je volk te dienen, dat beeld kleeft niet aan haar.
Nee. Ik was me oprecht ook niet bewust van het feit dat je met wat anti-islam retoriek op de proppen zou komen hoewel ik het achteraf gezien wel had kunnen vermoeden.quote:Wie de vijand is weet je zelf ook wel.
Ok, maar ik denk dat je wat dingen door elkaar haalt. Althans, ik zie oorlogsvluchtelingen opvangen niet hetzelfde als voor anti-semitisme zijn bv. Hoezo denk je bovendien dat deze vluchtelingen wat te maken hebben met dit anti-semitisme?quote:Dat schorriemorrie dat hierheen komt, zich in niks aanpast maar dat andersom wel eist en er bijv. voor zorgt dat Joden niet meer herkenbaar als Jood over straat kunnen.
Er is een groeiende weerzin tegen de VN en dergelijke organisaties. Opzich goed om ze kritisch door te lichten. Maar, wat is het alternatief? Een 'nieuwe VN' wordt ook bureaucratisch. Dus ik ben zo benieuwd wat jouw foutloze alternatief voor de VN zou zijn. En de EU. etc.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 21:57 schreef Oostwoud het volgende:
[..]
Op isolationistische sufferds na zijn er dan ook maar weinig mensen die tegen internationale samenwerking zijn.
Mijn probleem met de VN is dat de wereld in merendeel helemaal niet onze westerse waarden deelt, of wil delen. Dat is op zich nog beteugeld door de permanente leden van de Veiligheidsraad, maar toch..quote:Op zondag 2 juni 2019 00:27 schreef bamibij het volgende:
[..]
Er is een groeiende weerzin tegen de VN en dergelijke organisaties. Opzich goed om ze kritisch door te lichten. Maar, wat is het alternatief? Een 'nieuwe VN' wordt ook bureaucratisch. Dus ik ben zo benieuwd wat jouw foutloze alternatief voor de VN zou zijn. En de EU. etc.
Lip service.quote:Op zaterdag 1 juni 2019 23:52 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Wie is "de vijand"? En wat is er mis met "internationale samenwerking, vrijhandel, invoering van klimaatmaatregelen en eerlijkheid in de politiek"?
Sterker nog: de grootste fractie in de Nederlandse Eerste Kamer onderschrijft die liberaal-democratische Westerse waarden niet eens.quote:Op zondag 2 juni 2019 05:34 schreef nixxx het volgende:
[..]
Mijn probleem met de VN is dat de wereld in merendeel helemaal niet onze westerse waarden deelt, of wil delen. Dat is op zich nog beteugeld door de permanente leden van de Veiligheidsraad, maar toch..
Jaja, blanken zijn de nieuwe Jodenquote:Op zondag 2 juni 2019 10:34 schreef SpecialK het volgende:
Zo inspirerend
Een Europa onder de leiding van Duitsland natuurlijk. Je dacht dat al eens een keertje te hebben gezien... maar er is een plot twist... in plaats van van Europa een Duits lebensraum te maken wordt het deze keer een lebensraum voor Afrikanen, Arabieren en Maghrebi... omdat ... wegsturen en tegenhouden zielig is of teveel moeite. Want bruine mensen zijn zielig per definitie altijd... zonder uitzondering.
Nee dat zeg ik niet. Ik denk dat deze situatie geschiedkundig gezien vrij nieuw is. Ik bedoel we hebben vele bevolkingsreplacements gehad in de geschiedenis. En ja een deel daarvan in de recente geschiedenis door blanke veelal Britse en Spaanse mensen in Noord-Amerika en Australie. Maar in oudere tijden ook door Chinezen/Taiwanezen (Austronesiers) mbt de Negrito. Een vervanging die veel veel langer duurde maar wel dramatisch was.quote:Op zondag 2 juni 2019 10:35 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Jaja, blanken zijn de nieuwe Joden![]()
Jankertje
Best treurig dat je dit werkelijk denkt. En zorgwekkend.quote:Op zondag 2 juni 2019 10:43 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Nee dat zeg ik niet. Ik denk dat deze situatie geschiedkundig gezien vrij nieuw is. Ik bedoel we hebben vele bevolkingsreplacements gehad in de geschiedenis. En ja een deel daarvan in de recente geschiedenis door blanke veelal Britse en Spaanse mensen in Noord-Amerika en Australie. Maar in oudere tijden ook door Chinezen/Taiwanezen (Austronesiers) mbt de Negrito. Een vervanging die veel veel langer duurde maar wel dramatisch was.
Maar het is denk ik een compleet nieuw fenomeen is om een grote bevolkingsgroep in zo'n rap tempo (ja 200 a 300 jaar zou rap zijn) simpelweg door een groot deel van die bevolkingsgroep/cultuur te overtuigen dat dit moreel gezien het juiste pad is om te bewandelen.
Ik bedoel.. vroeger ging de vervanging simpelweg doordat de immigrerende partij betere technologie had. Betere kuddedieren en betere gewassen... betere immuniteit voor bepaalde ziektes. Betere politieke organisatie en resources. Maar dit wat je nu ziet, via cultureel schuldgevoel en misplaatste compassie bij de politieke elite van een groep, is compleet nieuw.
Dit is al een stuk genuanceerder. Ik geloof best dat er in zekere zin over 'vervanging' is nagedacht maar vooral om het hoofd te bieden aan de naderende vergrijzing. Dat schuldcomplex heeft Duitsland natuurlijk inderdaad ook nog steeds en zal wel mee hebben gespeeld in de gastvrijheid maar het is niet alsof men in Duitsland daardoor zelfdestructief of zelfhatend zou zijn. Ook denk ik dat de 'verwesterdheid' van de Syriers nogal is tegengevallen. Er woonden in Duitsland natuurlijk nogal wat hoogopgeleide Syriers (een gevluchte of geemigreerde voorhoede) en dat men wat al te gemakkelijk heeft gedacht dat Syrie een soort islamitisch Israel zou zijn en met dat beleid en de spillover daarvan de positie van zittende Europese regeringen nogal penibel heeft gemaakt. Dat kun je haar aanrekenen maar om daar nu nazi-terminologie voor te gebruiken lijkt me ook wat overdreven. Al met al denk ik dat Merkel een van de beste Europese staatshoofden van na de oorlog is geweest.quote:Op zondag 2 juni 2019 10:43 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Nee dat zeg ik niet. Ik denk dat deze situatie geschiedkundig gezien vrij nieuw is. Ik bedoel we hebben vele bevolkingsreplacements gehad in de geschiedenis. En ja een deel daarvan in de recente geschiedenis door blanke veelal Britse en Spaanse mensen in Noord-Amerika en Australie. Maar in oudere tijden ook door Chinezen/Taiwanezen (Austronesiers) mbt de Negrito. Een vervanging die veel veel langer duurde maar wel dramatisch was.
Maar het is denk ik een compleet nieuw fenomeen is om een grote bevolkingsgroep in zo'n rap tempo (ja 200 a 300 jaar zou rap zijn) simpelweg door een groot deel van die bevolkingsgroep/cultuur te overtuigen dat dit moreel gezien het juiste pad is om te bewandelen.
Ik bedoel.. vroeger ging de vervanging simpelweg doordat de immigrerende partij betere technologie had. Betere kuddedieren en betere gewassen... betere immuniteit voor bepaalde ziektes. Betere politieke organisatie en resources. Maar dit wat je nu ziet, via cultureel schuldgevoel en misplaatste compassie bij de politieke elite van een groep, is compleet nieuw.
Het beleid van Merkel is anders vrij extremistisch te noemen. Ze behartigd de belangen van haar volk niet.quote:Op zondag 2 juni 2019 10:41 schreef Hexagon het volgende:
Uiteraard, aan Harvard zitten intelligente mensen en die snappen dat gematigd beleid het verstandigst is
Ik had ook liever gehad dat ze door waren gegaan met nucleaire energie, dus ben het wat dat betreft niet met haar eens. Echter doen voorkomen dat het slechts lip-service zou zijn is denk ik niet terecht:quote:Op zondag 2 juni 2019 06:14 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Lip service.
Kijk hoe ze die klimaatspijbelaars inpakt met haar zoete woorden. Die maken zich zorgen over CO2 uitstoot, terwijl onder Merkel kerncentrales zijn gesloten en er juist meer CO2 wordt uitgestoten.
Eerlijkheid in de politiek? De Duitsers spannen samen met Poetin om Russisch gas naar Europa te halen. Gas zegt u? En als je dat verbrandt, komt er dan geen CO2 vrij?
Frau Merkel is een doortrapte politica. Daar moet je sowieso met een grote boog omheenlopen. Dat soort volk vertrouwen op hun uitspraken is vragen om moeilijkheden.
Waar zie jij afgunst? Meerdere users formuleren inhoudelijke kritiek op Merkel en haar beleid.quote:Op zondag 2 juni 2019 11:00 schreef speknek het volgende:
Aah wat een afgunst weer voor mensen die wel een diploma konden halen.
Uhhuh het is allemaal extreem links en deugend, terwijl ze de leider van een centrumrechtse partij is en pleit voor vrijhandel. Lugenpresse zie ik al langskomen, omvolking, want je kunt niet zomaar een andere mening hebben die door hoogopgeleide jongeren gedeeld wordt, het moet wel een complot zijn.quote:Op zondag 2 juni 2019 11:05 schreef Oostwoud het volgende:
[..]
Waar zie jij afgunst? Meerdere users formuleren inhoudelijke kritiek op Merkel en haar beleid.
Ik denk dat een kleine extreme groep binnen de linkerflank in Duitsland zeker wel zelf-hatend is. Je hebt hier en daar zo'n politicus die zegt "goed zo dat blanke mensen hun meerderheidspositie gaan kwijt raken (zoals in die befaamde "dass ist gutt so!" speech). Verder is het een soort spectrum van regelrechte oikofobie tot aan "muah ik gun buitenlanders wel een kansje hier".quote:Op zondag 2 juni 2019 11:02 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dit is al een stuk genuanceerder. Ik geloof best dat er in zekere zin over 'vervanging' is nagedacht maar vooral om het hoofd te bieden aan de naderende vergrijzing. Dat schuldcomplex heeft Duitsland natuurlijk inderdaad ook nog steeds en zal wel mee hebben gespeeld in de gastvrijheid maar het is niet alsof men in Duitsland daardoor zelfdestructief of zelfhatend zou zijn.
Ik denk dat het voor Europese leiders vrij duidelijk was dat Syrie en Irak demografisch gezien (opleidingsniveau, religiositeit, etc..) vrijwel hetzelfde land was (voor de oorlogen). Toch hebben ze die leugen proberen te verkopen. Niet omdat ze dachten dat ze daarmee anti-immigratie burgers konden overtuigen maar om op de welwillendheid van twijfelaars te leunen... voor net genoeg tijd zodat deze mensen binnen konden komen zonder groot protest.quote:Ook denk ik dat de 'verwesterdheid' van de Syriers nogal is tegengevallen. Er woonden in Duitsland natuurlijk nogal wat hoogopgeleide Syriers (een gevluchte of geemigreerde voorhoede) en dat men wat al te gemakkelijk heeft gedacht dat Syrie een soort islamitisch Israel zou zijn en met dat beleid en de spillover daarvan de positie van zittende Europese regeringen nogal penibel heeft gemaakt.
Ik zal even verduidelijken. Ik denk niet dat zij bewust zoekt naar lebensraum. Ik denk dat dit een samenspel is van wat hele smerige elkaar amplificerende overtuigingen. maar effectief is het resultaat (over 100 a 200 jaar) wel hetzelfde is als lebensraum maken voor een andere cultuur. Een cultuur die al 100-den jaren voet in Europa probeert (terug) te krijgen en het nu op een dienblad gepresenteerd krijgt.quote:Dat kun je haar aanrekenen maar om daar nu nazi-terminologie voor te gebruiken lijkt me ook wat overdreven. Al met al denk ik dat Merkel een van de beste Europese staatshoofden van na de oorlog is geweest.
Mee eens.quote:Op zondag 2 juni 2019 11:32 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk dat een kleine extreme groep binnen de linkerflank in Duitsland zeker wel zelf-hatend is. Je hebt hier en daar zo'n politicus die zegt "goed zo dat blanke mensen hun meerderheidspositie gaan kwijt raken (zoals in die befaamde "dass ist gutt so!" speech). Verder is het een soort spectrum van regelrechte oikofobie tot aan "muah ik gun buitenlanders wel een kansje hier".
Het hoeft niet eens een meerderheid te zijn van de Europese bevolking die op dat spectrum zit. Zelfs als het slechts een vocale minderheid is is het al het pad naar keuze... en wat ook helpt is als je al het tegengeluid classificeert als nazi-praat en bruinhemderij.
Ik denk dat we door deze dynamiek in Europa een stille meerderheid hebben gecreëerd van mensen die de discussie hebben verlaten en wegkijken (omdat ze geen zin hebben in de sociale gevolgen van een mening hebben aan de verkeerde kant) en een kleinere groep mensen die vocaal blijven ondanks pogingen om iemand weg te zetten als nazi... en ... zorgwekkend genoeg... een kleine groep mensen die daadwerkelijk de racistische hoek gaan opzoeken omdat ze zien dat er een probleem is maar er geen rationele discussie over mogen houden met de tegenpartij om de nuances van cultuur vs ras vs nationaliteit vs afkomst etc... te ontdekken.
[..]
Ik denk dat het voor Europese leiders vrij duidelijk was dat Syrie en Irak demografisch gezien (opleidingsniveau, religiositeit, etc..) vrijwel hetzelfde land was (voor de oorlogen). Toch hebben ze die leugen proberen te verkopen. Niet omdat ze dachten dat ze daarmee anti-immigratie burgers konden overtuigen maar om op de welwillendheid van twijfelaars te leunen... voor net genoeg tijd zodat deze mensen binnen konden komen zonder groot protest.
En zo werken dingen in een democratie soms. Door cynisch in te spelen op de twijfels van een grote groep om zo even een kansje te krijgen om je rotzooi door te drukken.
[..]
Ik zal even verduidelijken. Ik denk niet dat zij bewust zoekt naar lebensraum. Ik denk dat dit een samenspel is van wat hele smerige elkaar amplificerende overtuigingen. maar effectief is het resultaat (over 100 a 200 jaar) wel hetzelfde is als lebensraum maken voor een andere cultuur. Een cultuur die al 100-den jaren voet in Europa probeert (terug) te krijgen en het nu op een dienblad gepresenteerd krijgt.
En ja... Europa laat zich lekker in zijn voet schieten door een oorlogslustig Amerika die met hun onzinnige oorlogen een morele situatie scheppen waardoor dit in versnelling raakt. Maar laten we eerlijk wezen. We zijn al sinds de jaren 60 bezig met een grote import uit de Maghreb om de neo-liberale agenda (van goedkope arbeid) te bevredigen. En ja ook die partijen (die het 100% voor het geld deden) leunen net zoals Merkel op dat gevoel van "wir schaffen das" om mensen te overtuigen stilletjes het te laten gebeuren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |