NRC heeft er een aardig stuk over en daaruit blijkt dat hij vooral problemen had met het fractiebestuur. Met de fractie zelf ging het helemaal niet zo slecht.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 09:39 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ah, dat maakt wel veel duidelijk. Een vertrouwenspersoon die uit de school klapt, dat kan echt niet. Dit is wel veel logischer. Niet goed, natuurlijk. Maar blijkbaar lag Özdil slecht in de hele fractie. En dat zal echt niet alleen aan die fractie liggen, dat ligt ook gewoon aan Özdil zelf blijkbaar.
Dank je! Had ik nog niet gelezen. Uit sommige stukken blijkt wel dat Özdil echt niet geschikt is als Kamerlid. Ik verbaasde me toen live al zeer over zijn maidenspeech, die de onderhandelingen over een kabinet niet makkelijker maakte.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 09:43 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
NRC heeft er een aardig stuk over en daaruit blijkt dat hij vooral problemen had met het fractiebestuur. Met de fractie zelf ging het helemaal niet zo slecht.
Snap ik. Heb 'm een aantal (twee) keer gehoord en beide keren dacht ik: ja, scherp.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 09:35 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Ja, die was fantastisch.
Sowieso een fan van Van Roosmalen overigens.
Nee, dat was...quote:Op woensdag 29 mei 2019 00:30 schreef probeer het volgende:
Had diezelfde Özdil niet het onderwijsportefeuille in handen bij GL ten tijde van de invoer van het huidige leenstelsel?
Dat zonder last of ruggespraak geldt nog steeds, in zoverre dat je niet gedwongen of omgekocht kan en mag worden. Daarom ook dat iemand die uit de fractie wordt gezet, zijn zetel kan houden.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:15 schreef Jigzoz het volgende:
Ja, dat 'zonder last of ruggespraak' blijkt in praktijk niet te bestaan. Ik zou zeggen dat ze dat dan ook maar uit de Grondwet moeten schrappen, want het is zachtst gezegd een beetje raar als elke Kamerfractie daar lijnrecht tegenin gaat.
Koppejan en Ferrier hadden het wel. Er werd wel grote druk uitgeoefend, maar ze werden nog niet uit de fractie gezet. Dus het bestaat wel.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:15 schreef Jigzoz het volgende:
Ja, dat 'zonder last of ruggespraak' blijkt in praktijk niet te bestaan. Ik zou zeggen dat ze dat dan ook maar uit de Grondwet moeten schrappen, want het is zachtst gezegd een beetje raar als elke Kamerfractie daar lijnrecht tegenin gaat.
Weer een geweldige column van Van Roosmalen. Nog geen jaar geleden werd algemeen aangenomen dat Klaver de nieuwe minister-president van Nederland kon worden. Hij heeft nu zijn eigen glazen ingegooid want je verwacht van een MP - leider van een natie - dat hij koel en rationeel blijft onder alle omstandigheden. De milieuextremist en vluchtelingenfanaat blijkt zijn hoofd dus niet koel te kunnen houden.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 09:35 schreef Postbus100 het volgende:
Hebben jullie de column van Marcel van Roosmalen al gehoord?twitter:denieuwsbv twitterde op donderdag 30-05-2019 om 13:03:44.@:mvanroosmalen vraagt zich af: "Waarom zei Jesse Klaver niet gewoon de waarheid: Ik schrijf mijn eigen teksten niet, ik weet niet wat ik allemaal uitkraam, ik kan niet tegen kritiek, maar verder ben ik wel een supergave leider." https://t.co/zWqIYLTRQg reageer retweet
Het zegt op zich vrij veel dat je ter illustratie een voorbeeld van acht jaar geleden gebruikt.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:21 schreef Postbus100 het volgende:
[..]
Koppejan en Ferrier hadden het wel. Er werd wel grote druk uitgeoefend, maar ze werden nog niet uit de fractie gezet. Dus het bestaat wel.
Het komt ook gewoon niet zo vaak voor (de extreme situaties zijn zeldzaam). Een recenter voorbeeld is misschien Joël Voordewind die niet wilde instemmen met het regeerakkoord en daar nogal dwars is gaan liggen. Is uiteindelijk wel akkoord gegaan, maar wel na bepaalde toezeggingen oid.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:46 schreef Jigzoz het volgende:
[..]
Het zegt op zich vrij veel dat je ter illustratie een voorbeeld van acht jaar geleden gebruikt.
Niets ten nadele van jou hoor, maar het is dus nogal zeldzaam.
quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:15 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Vage kerel die Zihni Özdil. Aan de ene kant een zuigende blanke Nederlander-hatende SJW en aan de andere kant een enorme fascinatie en voorliefde voor de Verenigde Staten. Althans... dat was een jaar of 5 geleden zo, heb hem daarna niet meer gevolgd (lees: gemeden).
Dat is dus de VARA. Zou WNL dat ooit doen met hun eigen zuil?quote:Op vrijdag 31 mei 2019 09:35 schreef Postbus100 het volgende:
Hebben jullie de column van Marcel van Roosmalen al gehoord?twitter:denieuwsbv twitterde op donderdag 30-05-2019 om 13:03:44.@:mvanroosmalen vraagt zich af: "Waarom zei Jesse Klaver niet gewoon de waarheid: Ik schrijf mijn eigen teksten niet, ik weet niet wat ik allemaal uitkraam, ik kan niet tegen kritiek, maar verder ben ik wel een supergave leider." https://t.co/zWqIYLTRQg reageer retweet
Daarbij is het naar mijn ervaring meestal niet eens zo'n halszaak als een fractielid soms anders stemt dan zijn partij. Dat is slechts het geval als er coalitieafspraken geschonden worden en dat is bij GL sowieso niet aan de orde. Maar wel is het dan gewenst als zo'n fractielid daar duidelijk over is en daar over communiceert.Vaak is het dan zou dat bij een stemming de fractieleider aangeeft dat er verdeeld gestemd gaat worden en wordt zo'n afwijkende stemmer de beurt gegeven voor een verklaring.Maar wanneer een fractie dit niet weet en een afwijkende stem als een verrassing komt dan staat zo'n fractieleider in zijn hemd en vraagt iedereen af in hoeverre je op zo'n fractie kan vertrouwen.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat zonder last of ruggespraak geldt nog steeds, in zoverre dat je niet gedwongen of omgekocht kan en mag worden. Daarom ook dat iemand die uit de fractie wordt gezet, zijn zetel kan houden.
Natuurlijk is het zo dat er fractiediscipline en coalitiediscipline is, dat is al zo sinds er fracties en coalities worden gevormd.
Klopt, het komt in de kamer ook wel voor dat er wordt gemeld dat "het lid .... wenst te hebben tegen gestemd", terwijl de fractie voor is. Dit komt dan in de handelingen en telt mee voor de meerderheid. Ik heb nog nooit meegemaakt dat door zo'n actie (bij een niet hoofdelijke stemming dus) een meerderheid in het gedrang kwam, dat maakt het toestaan van tegen je fractie in stemmen natuurlijk makkelijker.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Daarbij is het naar mijn ervaring meestal niet eens zo'n halszaak als een fractielid soms anders stemt dan zijn partij. Dat is slechts het geval als er coalitieafspraken geschonden worden en dat is bij GL sowieso niet aan de orde. Maar wel is het dan gewenst als zo'n fractielid daar duidelijk over is en daar over communiceert.Vaak is het dan zou dat bij een stemming de fractieleider aangeeft dat er verdeeld gestemd gaat worden en wordt zo'n afwijkende stemmer de beurt gegeven voor een verklaring.Maar wanneer een fractie dit niet weet en een afwijkende stem als een verrassing komt dan staat zo'n fractieleider in zijn hemd en vraagt iedereen af in hoeverre je op zo'n fractie kan vertrouwen.
In dit geval heeft Groenlinks een bepaald standpunt als fractie en begint Ozdil ineens op eigen houtje ineens namens de hele fractie een ander verhaal op te hangen. Als iemand zo onberekenbaar is dan begrijp ik wel dat ze er snel klaar mee zijn. Het is in de politiek ontzettend belangrijk dat je weet wat je aan elkaar hebt. Dus afwijkend stemmen is vaak het probleem niet maar onberekenbaar gedrag wel.
Nee, als een meerderheid in het gedrang komt wordt doorgaans iets niet eens ter stemming gebracht. Vooraf wordt in de achterkamers een voorstel zodanig gekneed dat iedere benodigde fractie met voldoende leden kan instemmen. En zijn en bezwaren, dan wordt daar in dat voortraject al wat aan gedaan.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt, het komt in de kamer ook wel voor dat er wordt gemeld dat "het lid .... wenst te hebben tegen gestemd", terwijl de fractie voor is. Dit komt dan in de handelingen en telt mee voor de meerderheid. Ik heb nog nooit meegemaakt dat door zo'n actie (bij een niet hoofdelijke stemming dus) een meerderheid in het gedrang kwam, dat maakt het toestaan van tegen je fractie in stemmen natuurlijk makkelijker.
Ik denk dat je vooral moet verwachten van een partij dat ze iemand hebben die z'n mailtjes leest voordat hij ze stuurt. (Wat een taalniveauquote:Op vrijdag 31 mei 2019 10:31 schreef NoPicNic het volgende:
[..]
Weer een geweldige column van Van Roosmalen. Nog geen jaar geleden werd algemeen aangenomen dat Klaver de nieuwe minister-president van Nederland kon worden. Hij heeft nu zijn eigen glazen ingegooid want je verwacht van een MP - leider van een natie - dat hij koel en rationeel blijft onder alle omstandigheden. De milieuextremist en vluchtelingenfanaat blijkt zijn hoofd dus niet koel te kunnen houden.
Het leiderschap van Klaver is vooral gebaseerd door aangedragen informatie van externe mensen en kopieerde situaties. Op het moment dat hij in een situatie komt of staat die voor hem nieuw of onbekend is, dan gaat hij over tot een laissez faire leiderschap, dwz vooral het ontlopen van effectieve oplossingen, maar als strategie wel mensen en dingen aanwijzen die dan niet deugen. Herkenbaar door dat laatste steeds te herhalen.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:26 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, Jesse Klaver heeft wel een behoorlijke deuk opgelopen met dit gestuntel. Vooral dat van die vertrouwenspersoon is natuurlijk een totale clusterfuck.
Artikel uit 2001 maar kan iedereen aanraden dit te lezen over fractiediscipline (alhoewel dit een veel grotere fractie was met 45 mensen). Alhoewel bij sommigen de stoppen door zullen slaan wanneer ze de naam Melkert lezentwitter:TomWGvdMeer twitterde op woensdag 29-05-2019 om 10:37:26Dit artikel van Gerard van Westerloo uit 2001 over bevlogenheid die het aflegt tegen fractiediscipline is onverminderd actueel.https://t.co/WD2bZ6Q0dF"Iets afwijkends zeggen in de pers wordt als deloyaal ervaren.""Je kan maar één keer dorpsgek zijn." reageer retweet
Dat van die vertrouwenspersoon is al achterhaaldquote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:26 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, Jesse Klaver heeft wel een behoorlijke deuk opgelopen met dit gestuntel. Vooral dat van die vertrouwenspersoon is natuurlijk een totale clusterfuck.
Ik denk dat dat een goed punt is. Ja, het oogt leuk in een campagne, zo'n jonge kop, maar als politiek leider heb je simpelweg nog niet genoeg bagage.quote:
Amen. Maar goed, wij zijn van de generatie die beloofd wordt dat ze heel wat kunnen als ze een management traineeship hebben gevolgd bij een grote organisatie. Dan ga je op een gegeven moment vanzelf geloven dat je HEEL ERG BELANGRIJK bent. En een beetje naast je schoenen lopen. Of op z'n minst jezelf opblazen.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:49 schreef ErikT het volgende:
Die gasten zijn gewoon te jong. Nu weet ik dat je af bent als je "gewoon" in een discussie gebruikt, maar is het misschien een idee iemand aan het hoofd van een partij te hebben met wat ervaring ergens in de maatschappij? Maakt verder niet uit waar. Rosenmöller werkte in de haven, Bos zat bij Shell, Rutte stond (staat?) voor de klas. Die mensen weten iets van de wereld waarover ze het moeten hebben. Niet alles natuurlijk, dat kan niemand. Maar dan zit er in ieder geval wat inhoudelijke bagage en ervaring achter.
Ik ben 36 en zou er niet over peinzen een partij te leiden. Ik doe echt domme dingen. Wel veel minder dan 10 jaar geleden. Toen was ik echt een idioot.
Ik ben ook van die leeftijd en ben het met je eens.quote:Op vrijdag 31 mei 2019 11:49 schreef ErikT het volgende:
Die gasten zijn gewoon te jong. Nu weet ik dat je af bent als je "gewoon" in een discussie gebruikt, maar is het misschien een idee iemand aan het hoofd van een partij te hebben met wat ervaring ergens in de maatschappij? Maakt verder niet uit waar. Rosenmöller werkte in de haven, Bos zat bij Shell, Rutte stond (staat?) voor de klas. Die mensen weten iets van de wereld waarover ze het moeten hebben. Niet alles natuurlijk, dat kan niemand. Maar dan zit er in ieder geval wat inhoudelijke bagage en ervaring achter.
Ik ben 36 en zou er niet over peinzen een partij te leiden. Ik doe echt domme dingen. Wel veel minder dan 10 jaar geleden. Toen was ik echt een idioot.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |